Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 09.03.2017

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO532h130.09.201630.09.2016
AcerAO722104030.10.20153.03.2017
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7566330.10.201525.01.2017
AcerAOD255E829.11.201624.01.2017
AcerAOD260154.03.20163.12.2016
AcerAOD27026030.10.201513.12.2016
AcerAS5755G58.04.20165.10.2016
AcerAspire 141093.02.201630.11.2016
AcerAspire 1810TZ65.11.20157.10.2016
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 1830T218.11.201623.11.2016
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G4615.01.201621.01.2017
AcerAspire 3750ZG74.03.201629.11.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 38201227.09.20161.12.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T4930.10.201514.01.2017
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 3935113.10.201613.10.2016
AcerAspire 475287.11.201515.10.2016
AcerAspire 4810T10330.10.201520.01.2017
AcerAspire 48203430.10.20152.12.2016
AcerAspire 4820TG183.02.201615.12.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48304116.02.20163.12.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5250111.11.201611.11.2016
AcerAspire 5332530.10.201529.12.2016
AcerAspire 534911530.10.201531.01.2017
AcerAspire 5520430.09.20163.11.2016
AcerAspire 553266.04.201629.11.2016
AcerAspire 5536362.06.201613.01.2017
AcerAspire 5538G96.10.201615.12.2016
AcerAspire 5542430.10.201525.11.2016
AcerAspire 5552177.04.201619.01.2017
AcerAspire 5552G11030.10.20154.02.2017
AcerAspire 5553G523.09.20167.10.2016
AcerAspire 55601111.02.201622.01.2017
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333730.10.20151.02.2017
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z3330.10.201512.01.2017
AcerAspire 573515.10.20165.10.2016
AcerAspire 5736Z293.06.201612.01.2017
AcerAspire 573813912.11.20159.03.2017
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 574032.12.20168.12.2016
AcerAspire 5741515.11.20151.10.2016
AcerAspire 5741G6730.10.201512.11.2016
AcerAspire 5741Z312.02.201622.11.2016
AcerAspire 5742125.11.201629.11.2016
AcerAspire 5742G26630.10.201510.02.2017
AcerAspire 5745G614.11.201512.10.2016
AcerAspire 57491130.10.201529.11.2016
AcerAspire 5749Z428.09.201623.11.2016
AcerAspire 575013630.10.20157.02.2017
AcerAspire 5750G9730.10.20158.03.2017
AcerAspire 5750ZG921.09.201620.12.2016
AcerAspire 5755G5730.10.20159.03.2017
AcerAspire 5810T1930.10.20151.12.2016
AcerAspire 5820TG416.09.201630.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G621.09.20165.01.2017
AcerAspire 5951G41.10.201621.01.2017
AcerAspire 72506530.10.201520.01.2017
AcerAspire 7250G145.11.201518.01.2017
AcerAspire 7520125.02.201629.11.2016
AcerAspire 7535613.09.20161.12.2016
AcerAspire 75402515.11.20164.02.2017
AcerAspire 75511130.10.201530.11.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601630.10.201516.12.2016
AcerAspire 7560G2731.05.201621.01.2017
AcerAspire 7715Z1313.09.20161.03.2017
AcerAspire 7730G1123.09.201613.01.2017
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 77363830.10.201523.02.2017
AcerAspire 7738419.11.20169.12.2016
AcerAspire 7739214.11.20157.10.2016
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z821.06.20162.02.2017
AcerAspire 77413330.10.201510.12.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G55.11.201529.11.2016
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 8951G328.09.20161.12.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101823.11.201518.01.2017
AcerAspire E1-430P9430.10.201523.02.2017
AcerAspire E1-4706130.10.20157.02.2017
AcerAspire E1-470P506.02.201616.01.2017
AcerAspire E1-52226230.10.201512.01.2017
AcerAspire E1-5302930.10.201520.12.2016
AcerAspire E1-530G3230.10.201520.01.2017
AcerAspire E1-531243.02.201617.12.2016
AcerAspire E1-5323630.10.201518.01.2017
AcerAspire E1-57020830.10.20151.02.2017
AcerAspire E1-570G1282.02.201616.12.2016
AcerAspire E1-57140730.10.201515.02.2017
AcerAspire E1-571G3230.10.201510.01.2017
AcerAspire E1-57250830.10.20159.02.2017
AcerAspire E1-572G1545.11.20158.02.2017
AcerAspire E1-572P86.02.201625.11.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7718330.10.201522.02.2017
AcerAspire E1-771G289.02.20166.12.2016
AcerAspire E1-7721015.01.20162.12.2016
AcerAspire E1-772G6911.03.20162.02.2017
AcerAspire E3-1119330.10.20154.02.2017
AcerAspire E3-11215130.10.20153.02.2017
AcerAspire E5-4112265.11.20159.03.2017
AcerAspire E5-411G484.03.201618.01.2017
AcerAspire E5-47147930.10.20159.03.2017
AcerAspire E5-471P9830.10.201519.01.2017
AcerAspire E5-51127130.10.20158.02.2017
AcerAspire E5-511G1355.11.20158.02.2017
AcerAspire E5-511P2212.04.20164.03.2017
AcerAspire E5-521110330.10.201513.02.2017
AcerAspire E5-521G56330.10.20154.02.2017
AcerAspire E5-52215011.02.20167.02.2017
AcerAspire E5-522G18416.09.20168.02.2017
AcerAspire E5-5318329.01.20169.03.2017
AcerAspire E5-531G5230.10.201514.01.2017
AcerAspire E5-5321925.11.20153.02.2017
AcerAspire E5-55134230.10.20159.03.2017
AcerAspire E5-551G36330.10.20158.03.2017
AcerAspire E5-5522122.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-552G8913.09.20168.03.2017
AcerAspire E5-5532001.09.20169.03.2017
AcerAspire E5-57185830.10.20154.03.2017
AcerAspire E5-571G729.09.20161.02.2017
AcerAspire E5-572G2230.10.20153.11.2016
AcerAspire E5-573141230.10.20159.03.2017
AcerAspire E5-573G114610.02.20169.03.2017
AcerAspire E5-573T528.09.201622.11.2016
AcerAspire E5-574324.11.201618.01.2017
AcerAspire E5-574G3408.04.20169.03.2017
AcerAspire E5-575311916.08.20169.03.2017
AcerAspire E5-575G26831.08.20167.03.2017
AcerAspire E5-721881.02.20168.02.2017
AcerAspire E5-731413.02.201625.11.2016
AcerAspire E5-771316.12.201621.12.2016
AcerAspire E5-771G529.02.20161.02.2017
AcerAspire E5-7725230.09.20164.02.2017
AcerAspire E5-772G47.10.20167.10.2016
AcerAspire E5-773813.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-773G7120.09.20168.02.2017
AcerAspire E5-774G1228.09.20162.12.2016
AcerAspire ES1-11116630.10.20159.02.2017
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13125630.10.20153.02.2017
AcerAspire ES1-311263330.10.20158.03.2017
AcerAspire ES1-331246430.10.20158.03.2017
AcerAspire ES1-4211814.11.201512.10.2016
AcerAspire ES1-4312197.11.20157.02.2017
AcerAspire ES1-4321423.11.201620.01.2017
AcerAspire ES1-511235.11.20151.12.2016
AcerAspire ES1-512149230.10.20158.03.2017
AcerAspire ES1-5201765.11.201512.02.2017
AcerAspire ES1-5219530.10.201511.02.2017
AcerAspire ES1-52326.01.201712.01.2017
AcerAspire ES1-5311891.04.20169.03.2017
AcerAspire ES1-533514.12.201631.01.2017
AcerAspire ES1-5719312.06.20169.03.2017
AcerAspire ES1-572416.12.201623.12.2016
AcerAspire ES1-7111245.11.20159.02.2017
AcerAspire ES1-711G1322.11.20166.12.2016
AcerAspire ES1-731966.09.201622.01.2017
AcerAspire ES1-731G4716.09.201631.01.2017
AcerAspire F5-5217272.06.20164.03.2017
AcerAspire F5-5719130.08.20169.03.2017
AcerAspire F5-572G24727.05.20169.03.2017
AcerAspire F5-57328819.08.20169.03.2017
AcerAspire M3-581PTG465.05.201620.01.2017
AcerAspire M3-581T851.12.20158.02.2017
AcerAspire M3-581TG263.02.201625.11.2016
AcerAspire M5-581TG1130.10.201529.11.2016
AcerAspire one 1-13114627.05.20168.02.2017
AcerAspire one 1-1321342.09.201612.02.2017
AcerAspire one 1-4311662.04.201627.01.2017
AcerAspire One 522215.11.201615.11.2016
AcerAspire One 753555.11.20158.11.2016
AcerAspire R3-131T4971.12.20159.02.2017
AcerAspire R3-431T934.02.201623.02.2017
AcerAspire R5-471T3429.09.20169.02.2017
AcerAspire R5-571TG912.11.20161.12.2016
AcerAspire R7-371T78.04.20169.03.2017
AcerAspire S38029.01.20162.02.2017
AcerAspire S3-331630.10.201523.11.2016
AcerAspire S3-391231.12.201522.11.2016
AcerAspire S3-392G410.11.201629.12.2016
AcerAspire S5-3712291.09.20168.03.2017
AcerAspire S7-191294.02.20164.02.2017
AcerAspire S7-391830.10.201529.12.2016
AcerAspire S7-393144.02.20166.01.2017
AcerAspire SW3-013121.12.201621.12.2016
AcerAspire SW5-01211.10.20161.10.2016
AcerAspire SW5-17110813.04.201618.01.2017
AcerAspire SW5-173323.11.20161.12.2016
AcerAspire V3-111P21530.10.20158.02.2017
AcerAspire V3-112P149930.10.20159.03.2017
AcerAspire V3-331181830.10.20159.03.2017
AcerAspire V3-371878130.10.20159.03.2017
AcerAspire V3-372111026.11.20159.03.2017
AcerAspire V3-372T5828.09.20164.02.2017
AcerAspire V3-471220.12.201620.12.2016
AcerAspire V3-5316130.10.20157.12.2016
AcerAspire V3-53211230.10.201512.02.2017
AcerAspire V3-532G265.04.201618.01.2017
AcerAspire V3-551G113.10.201613.10.2016
AcerAspire V3-57123830.10.20158.02.2017
AcerAspire V3-571G13530.10.20158.03.2017
AcerAspire V3-57256830.10.20159.03.2017
AcerAspire V3-572G91630.10.20159.03.2017
AcerAspire V3-5741145.02.201631.01.2017
AcerAspire V3-574G6525.11.201510.02.2017
AcerAspire V3-575G5024.09.201610.02.2017
AcerAspire V3-731832.02.201624.01.2017
AcerAspire V3-77118830.10.20158.02.2017
AcerAspire V3-771G115.11.201522.01.2017
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G392.02.201615.12.2016
AcerAspire V5-1211427.05.201618.01.2017
AcerAspire V5-1224219.11.201510.02.2017
AcerAspire V5-122P13112.11.201518.01.2017
AcerAspire V5-123242.11.20163.02.2017
AcerAspire V5-4311385.11.201519.01.2017
AcerAspire V5-431P7330.10.201512.02.2017
AcerAspire V5-471335.02.201619.01.2017
AcerAspire V5-471PG1212.05.201610.02.2017
AcerAspire V5-472931.05.201629.11.2016
AcerAspire V5-472P6730.10.201519.01.2017
AcerAspire V5-53153830.10.20159.03.2017
AcerAspire V5-531G937.11.201518.01.2017
AcerAspire V5-531P5528.05.201625.01.2017
AcerAspire V5-5515730.10.20157.02.2017
AcerAspire V5-551G16630.10.201520.01.2017
AcerAspire V5-55214415.01.20161.02.2017
AcerAspire V5-552G8430.10.201531.01.2017
AcerAspire V5-552PG9230.10.201515.02.2017
AcerAspire V5-56112930.10.201513.02.2017
AcerAspire V5-561G5030.10.20158.02.2017
AcerAspire V5-571895.11.201522.02.2017
AcerAspire V5-571G10114.01.20163.02.2017
AcerAspire V5-571P1583.02.20169.03.2017
AcerAspire V5-57219630.10.201524.01.2017
AcerAspire V5-572P551.04.20161.02.2017
AcerAspire V5-57326730.10.201513.02.2017
AcerAspire V5-573G42330.10.201516.02.2017
AcerAspire V5-573P12531.01.201610.02.2017
AcerAspire V5-573PG222.04.201630.11.2016
AcerAspire V5-591G3251.09.20169.03.2017
AcerAspire V7-482PG518.11.201618.01.2017
AcerAspire V7-581172.02.201624.11.2016
AcerAspire V7-581PG329.11.20162.12.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG18719.11.201510.02.2017
AcerAspire VN7-571G24727.11.20154.03.2017
AcerAspire VN7-572G725.09.201625.11.2016
AcerAspire VN7-572TG624.01.20174.02.2017
AcerAspire VN7-591G24524.11.20157.02.2017
AcerAspire VN7-592G6725.08.201627.01.2017
AcerAspire VN7-791253.02.201621.12.2016
AcerAspire VN7-791G6030.10.201511.02.2017
AcerAspire X1935229.11.201630.11.2016
AcerCalpella165.11.201516.12.2016
AcerE1-51026230.10.20154.03.2017
AcerExtensa 250814430.10.201510.02.2017
AcerExtensa 250917330.10.201528.02.2017
AcerExtensa 25109630.10.20159.02.2017
AcerExtensa 2510G1727.09.201621.12.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 52352830.10.201523.12.2016
AcerExtensa 56303130.10.201511.01.2017
AcerExtensa 5635ZG831.05.201624.11.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerJV50_MV121.10.201621.10.2016
AcerM3-581T14.10.20164.10.2016
AcerNB-EX2508-C66M125.11.201625.11.2016
AcerNB-TMB116-M-C0TC5422.09.201622.12.2016
AcerNB-TMB117-M-C9XH74.11.201622.12.2016
AcerNB-TMP236-M-357R4021.09.201610.02.2017
AcerNB-TMP253-E-1005269.02.20168.12.2016
AcerNB-TMP253-M-3312222.11.201623.11.2016
AcerNC-AO1-131-C39W325.11.201629.11.2016
AcerNC-E1-510-28202G1116.02.201610.11.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK67.04.201629.11.2016
AcerNC-E1-530-21178G530.10.20153.02.2017
AcerNC-E1-570-33214G1228.09.201629.11.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G57.04.20161.10.2016
AcerNC-E1-571-73638G1230.10.20158.11.2016
AcerNC-E1-572-74504G930.10.201522.11.2016
AcerNC-E1-572-74508G28.11.20168.11.2016
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145155.11.201520.12.2016
AcerNC-E5-471-330L167.11.201512.11.2016
AcerNC-E5-471P-35NE427.05.20161.12.2016
AcerNC-E5-511G-C658624.09.201624.11.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L8125.04.201620.12.2016
AcerNC-E5-521-84531128.09.201614.01.2017
AcerNC-E5-551-81FY81.10.201629.11.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z109.02.20164.10.2016
AcerNC-E5-573-502J118.11.201618.11.2016
AcerNC-E5-573-57VB2511.11.201622.01.2017
AcerNC-E5-573-C1TU910.11.201628.02.2017
AcerNC-E5-573G-59TW11.12.20161.12.2016
AcerNC-E5-573G-C5JH929.10.201624.01.2017
AcerNC-E5-575-30QD719.11.201614.12.2016
AcerNC-ES1-111-C04F33.06.20169.10.2016
AcerNC-ES1-131-C1V22111.02.201615.12.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG1019.02.201621.12.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1827.04.201613.01.2017
AcerNC-ES1-311-C3CT95.11.20152.12.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y217.04.20163.02.2017
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK412.04.201630.11.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS1221.01.201629.11.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1403.02.201630.11.2016
AcerNC-V3-331-P4QJ21.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-31A5327.05.201629.11.2016
AcerNC-V3-371-31VC323.09.20162.12.2016
AcerNC-V3-371-347P118.01.201718.01.2017
AcerNC-V3-371-398X419.11.201626.01.2017
AcerNC-V3-371-50F2510.11.201624.11.2016
AcerNC-V3-371-53KD11.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-541L430.03.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-59MV317.05.201629.09.2016
AcerNC-V3-572-C4FA2511.04.201614.01.2017
AcerNC-V3-572G-50K92331.05.201624.01.2017
AcerNC-V3-574G-573G68.04.20161.12.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA31.06.201629.11.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G922.09.201623.11.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP1713.09.201622.11.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-552G-65358G50AII122.12.201622.12.2016
AcerNC-V5-561-34018G729.01.201611.01.2017
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE1124.03.201611.11.2016
AcerNG-VN7-591G-78TU624.11.20168.02.2017
AcerNG-VN7-592G-725Z115.12.201615.12.2016
AcerP5LM0222.11.201624.11.2016
AcerPeppy183330.10.20159.03.2017
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerSwift SF314-51224.11.201621.12.2016
AcerSwitch SA5-271105.10.201612.01.2017
AcerSwitch SA5-271P11.12.20161.12.2016
AcerTM6495T220.12.201621.12.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M10130.10.201531.01.2017
AcerTMP255-MG928.09.201618.01.2017
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 4720230.09.20168.10.2016
AcerTravelMate 53203730.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 55106713.09.201625.11.2016
AcerTravelMate 5520130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 5530221.04.20161.10.2016
AcerTravelMate 554228.11.201624.11.2016
AcerTravelMate 5730364.03.201629.11.2016
AcerTravelMate 5735523.11.20161.12.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65933230.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 7730518.11.201629.11.2016
AcerTravelMate 7750G530.09.20162.12.2016
AcerTravelMate 81721118.11.201627.01.2017
AcerTravelMate 837218010.11.201528.02.2017
AcerTravelMate 8471111.09.201621.01.2017
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11360430.10.201514.01.2017
AcerTravelMate B115-M49430.10.20159.02.2017
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M6813.09.201622.12.2016
AcerTravelMate B117-M78013.09.201610.02.2017
AcerTravelMate P236-M1369.02.20169.03.2017
AcerTravelMate P246M-M1731.01.201630.11.2016
AcerTravelMate P25390630.10.20152.02.2017
AcerTravelmate P253-235.11.201519.12.2016
AcerTravelMate P256-M1927.09.20168.02.2017
AcerTravelMate P273322.02.20168.02.2017
AcerTravelMate P273-M427.05.201621.12.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77121.06.201624.11.2016
AcerV5-131421.09.201629.09.2016
AcerV5-1712929.01.201621.01.2017
AcerV5-5731313.10.20163.01.2017
AcerVeriton M670G22812.11.20151.12.2016
AcerVeriton M670G/M6704912.11.20151.12.2016
AcerYY.............1313.09.20168.11.2016
AlienwareAlienware 13721.09.201616.01.2017
AlienwareAlienware 14330.09.20161.10.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2513.09.201615.11.2016
AlienwareM17xR421.10.20161.10.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac13,1210.01.201711.01.2017
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)11830.10.201510.02.2017
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)26230.10.20158.02.2017
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)29730.10.201512.02.2017
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 3828130.10.20159.03.2017
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)22630.10.20158.03.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)57230.10.20159.03.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)4405.11.20154.03.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)128730.10.20159.03.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)1286430.10.20159.03.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)30810.11.20158.02.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2009)228.10.20165.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)123730.10.20159.03.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)142730.10.20159.03.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)235630.10.20159.03.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)57030.10.20159.03.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)74930.10.20158.02.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)493430.10.20159.03.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)75.11.201521.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)10616.12.201513.02.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)52530.10.201528.02.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)7930.10.20154.02.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)20030.10.201526.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)7615.01.201621.01.2017
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)5430.10.20158.02.2017
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)15030.10.20159.03.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)39330.10.201512.02.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 20151268930.10.20159.03.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)486130.10.20159.03.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201423430.10.20154.02.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)37230.10.20153.02.2017
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1714.05.201626.10.2016
AppleMacBook4,1485.11.20158.02.2017
AppleMacBook5,2425.11.20158.03.2017
AppleMacBook8,12927.05.201610.02.2017
AppleMacBookPro11,44565.11.201523.02.2017
AppleMacBookPro11,51673.02.20168.02.2017
AppleMacBookPro5,45315.01.201618.01.2017
AppleMacmini6,224.10.20166.10.2016
ASUS1015PX1527.09.201624.11.2016
ASUS1215B31130.10.201519.01.2017
ASUS1225B129.09.201629.09.2016
ASUSAll Series129.12.201629.12.2016
ASUSE200HA5124.09.20167.02.2017
ASUSE205SA26017.09.20164.02.2017
ASUSE402MA78130.10.20159.03.2017
ASUSE402SA29141.06.20169.03.2017
ASUSE403SA677130.10.20159.03.2017
ASUSE502MA16529.01.201611.02.2017
ASUSE502SA51887.04.20169.03.2017
ASUSEB1033105.11.201519.01.2017
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG46VW625.11.20164.02.2017
ASUSG501JW1005.02.20163.02.2017
ASUSG501VW3915.09.201625.01.2017
ASUSG53SX141.10.201620.12.2016
ASUSG550JK2630.10.20157.02.2017
ASUSG551JK1725.03.201627.11.2016
ASUSG551JM8730.10.201510.02.2017
ASUSG551JW11723.01.201611.02.2017
ASUSG55VW3030.10.201525.11.2016
ASUSG74Sx2630.10.201527.10.2016
ASUSG750JM5730.10.20154.02.2017
ASUSG750JS2030.10.201522.12.2016
ASUSG750JW512.02.20164.02.2017
ASUSG750JX103.06.201620.12.2016
ASUSG750JZ876.05.201621.12.2016
ASUSG751JT338.04.201620.01.2017
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW7030.10.20159.03.2017
ASUSG75VX2926.01.201613.01.2017
ASUSG771JM9530.10.20159.03.2017
ASUSG771JW7620.11.201529.11.2016
ASUSGL502VT6615.09.20169.03.2017
ASUSGL552JX1231.01.201629.11.2016
ASUSGL552VW29526.05.201624.02.2017
ASUSGL552VX284.08.201620.01.2017
ASUSGL752VW332.09.201613.01.2017
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UW522.11.201630.11.2016
ASUSK501UX2624.09.201618.01.2017
ASUSK50AB3430.10.20151.12.2016
ASUSK50ID1130.10.201530.11.2016
ASUSK50IE125.04.20162.12.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De32.04.201617.12.2016
ASUSK52Dr48630.10.201518.01.2017
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je245.11.201530.11.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT185.11.201520.01.2017
ASUSK52N39.02.20163.10.2016
ASUSK53BR527.09.201613.10.2016
ASUSK53E18530.10.201531.01.2017
ASUSK53SC8730.10.201518.01.2017
ASUSK53SD11730.10.20158.02.2017
ASUSK53SJ1019.03.201618.01.2017
ASUSK53SK1025.11.20158.02.2017
ASUSK53SM128.09.201628.09.2016
ASUSK53SV355.11.20157.02.2017
ASUSK53TA452.02.201624.01.2017
ASUSK53U20730.10.20157.03.2017
ASUSK53Z713.09.201620.12.2016
ASUSK54C8226.11.20159.03.2017
ASUSK54HR13430.10.201523.02.2017
ASUSK54L2830.10.20154.02.2017
ASUSK55A6830.10.20159.03.2017
ASUSK55DR505.11.20152.12.2016
ASUSK55VD25930.10.20157.02.2017
ASUSK55VJ683.02.201623.02.2017
ASUSK55VM404.02.201629.12.2016
ASUSK56CA1730.10.201519.01.2017
ASUSK56CB9030.10.201531.01.2017
ASUSK56CM1022.04.201620.01.2017
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK70IO429.11.201622.12.2016
ASUSK72Dr357.11.20151.02.2017
ASUSK72Jr299.02.201617.12.2016
ASUSK73BE52.04.201629.11.2016
ASUSK73BR1730.10.201527.01.2017
ASUSK73BY9130.10.20152.02.2017
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV8530.10.201513.01.2017
ASUSK73TA155.11.201517.12.2016
ASUSK73TK58.11.201610.12.2016
ASUSK75VJ245.11.20158.02.2017
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV22.06.201617.11.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM104.03.20163.11.2016
ASUSN43SN1125.05.201616.12.2016
ASUSN501JW1318.01.201622.02.2017
ASUSN501VW2829.09.201628.02.2017
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM1423.09.201621.01.2017
ASUSN53SN1930.10.201520.12.2016
ASUSN53SV4517.12.201521.01.2017
ASUSN550JK3814.11.201514.01.2017
ASUSN550JV1427.05.201615.10.2016
ASUSN550LF1322.09.201612.01.2017
ASUSN551JK530.10.201517.12.2016
ASUSN552VX522.11.201611.01.2017
ASUSN56DP6130.10.201521.01.2017
ASUSN56DY4130.10.201511.01.2017
ASUSN56JK136.04.201610.12.2016
ASUSN56JN1517.12.20169.03.2017
ASUSN56JR1130.10.201513.01.2017
ASUSN56JRH83.09.20166.10.2016
ASUSN56VB185.02.201628.01.2017
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM4830.10.20157.02.2017
ASUSN56VZ257.04.201619.01.2017
ASUSN61Ja1130.10.20151.10.2016
ASUSN71Vg3130.10.201517.12.2016
ASUSN73JF75.02.20161.12.2016
ASUSN73SM530.10.201525.11.2016
ASUSN73SV1423.08.20162.12.2016
ASUSN750JV3921.09.201618.01.2017
ASUSN751JK486.02.20162.12.2016
ASUSN751JX324.09.201625.11.2016
ASUSN76VJ1914.11.201514.12.2016
ASUSN76VM415.04.201621.01.2017
ASUSN76VZ54.10.201625.11.2016
ASUSP50IJ475.11.20152.12.2016
ASUSP552LA12423.11.201519.01.2017
ASUSP553UA1924.09.20162.12.2016
ASUSPU301LA58.11.201612.01.2017
ASUSQ503UA2524.09.201616.12.2016
ASUSS300CA15222.11.20157.12.2016
ASUSS301LA19830.10.20157.02.2017
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA17030.10.20157.02.2017
ASUSS550CA439.03.201618.01.2017
ASUSS550CB5030.10.201516.02.2017
ASUSS551LA412.02.201620.01.2017
ASUSS551LB835.02.201612.02.2017
ASUSS551LN38230.10.20157.02.2017
ASUST100HAN129.12.201629.12.2016
ASUST100TA5930.10.20158.02.2017
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA533.02.20164.02.2017
ASUST200TAC8130.10.201519.01.2017
ASUST300FA7726.11.20158.02.2017
ASUST300LA216.12.201613.01.2017
ASUSTP300LA2710.11.201521.01.2017
ASUSTP301UA20914.09.20169.03.2017
ASUSTP500LA3313.05.201621.01.2017
ASUSTP500LAB9430.10.201519.01.2017
ASUSTP500LAG252.09.201615.12.2016
ASUSTP501UA2028.09.201619.01.2017
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD3430.10.20159.02.2017
ASUSU31SG85.11.201530.11.2016
ASUSU32U7930.10.20159.02.2017
ASUSU35JC3512.11.201512.01.2017
ASUSU36SD2726.05.201627.01.2017
ASUSU36SG217.11.201617.12.2016
ASUSU38DT531.05.201624.01.2017
ASUSU38N5621.01.201611.01.2017
ASUSU46SV129.09.201629.09.2016
ASUSUL20A1530.10.201521.01.2017
ASUSUL30A30830.10.201518.01.2017
ASUSUL30VT345.11.201524.11.2016
ASUSUL50VT621.09.20165.10.2016
ASUSUX301LAA524.05.201629.11.2016
ASUSUX302LA1414.01.20162.12.2016
ASUSUX302LG930.10.20156.10.2016
ASUSUX303LA1385.11.20151.02.2017
ASUSUX303LAB31810.11.20158.02.2017
ASUSUX303LB34230.10.20153.03.2017
ASUSUX303LN2329.01.201623.11.2016
ASUSUX303LNB2317.11.20156.12.2016
ASUSUX303UA655.02.20169.03.2017
ASUSUX303UB28710.02.201615.02.2017
ASUSUX305CA464821.01.20169.03.2017
ASUSUX305FA222930.10.20159.03.2017
ASUSUX305LA323.09.201630.11.2016
ASUSUX305UA6719.08.20166.02.2017
ASUSUX310UQ110.11.201610.11.2016
ASUSUX31A275.11.201522.12.2016
ASUSUX31E7325.11.201518.01.2017
ASUSUX32A9621.01.20163.02.2017
ASUSUX32LA15030.10.20153.02.2017
ASUSUX32LN9030.10.20159.03.2017
ASUSUX32VD496.02.201616.01.2017
ASUSUX330CAK617.12.20163.02.2017
ASUSUX360CA15126.08.201610.02.2017
ASUSUX360UA229.09.201630.11.2016
ASUSUX51VZA235.02.20163.01.2017
ASUSX200MA731.05.20162.12.2016
ASUSX202E5230.10.20158.02.2017
ASUSX202EP655.11.20157.03.2017
ASUSX202EV6718.12.201519.01.2017
ASUSX205TA4930.10.201520.12.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A111330.10.201524.01.2017
ASUSX302LA80030.10.20159.03.2017
ASUSX302UA39612.04.20169.03.2017
ASUSX453MA38.11.20163.12.2016
ASUSX501A29130.10.201512.02.2017
ASUSX501A139430.10.20159.03.2017
ASUSX501U4830.10.201514.01.2017
ASUSX502CA19830.10.20159.02.2017
ASUSX540LA159926.08.20169.03.2017
ASUSX540SA441.09.20169.03.2017
ASUSX540YA31127.08.20164.03.2017
ASUSX541SA8930.09.20168.03.2017
ASUSX541UA17823.08.20169.03.2017
ASUSX550CA37830.10.20159.03.2017
ASUSX550CC14030.10.20158.03.2017
ASUSX550CL10130.10.201512.02.2017
ASUSX550DP505.11.201529.11.2016
ASUSX550EA6525.03.20162.12.2016
ASUSX550JK4475.11.20153.02.2017
ASUSX550JX3995.11.20159.03.2017
ASUSX550LA18230.10.201513.02.2017
ASUSX550LB22330.10.20159.02.2017
ASUSX550LC18430.10.20159.03.2017
ASUSX550LD44430.10.20159.03.2017
ASUSX550LN64130.10.20159.03.2017
ASUSX550MD10630.10.20154.02.2017
ASUSX550MJ3175.11.201510.02.2017
ASUSX550VX2742.09.20168.03.2017
ASUSX550ZA405.04.20168.12.2016
ASUSX550ZE2115.11.20158.03.2017
ASUSX551CA18930.10.20153.03.2017
ASUSX551CAP40630.10.20159.02.2017
ASUSX551MA51830.10.201516.02.2017
ASUSX553MA221130.10.20159.03.2017
ASUSX553SA89629.01.20168.03.2017
ASUSX555DG10325.05.201615.01.2017
ASUSX555LA10345.11.20159.03.2017
ASUSX555LAB418330.10.20159.03.2017
ASUSX555LB1515.11.20159.03.2017
ASUSX555LD1030.10.201531.01.2017
ASUSX555LJ98130.10.20159.03.2017
ASUSX555LN24330.10.20157.02.2017
ASUSX555LNB3929.01.20167.02.2017
ASUSX555LP8730.10.20157.02.2017
ASUSX555LPB514.09.201630.09.2016
ASUSX555SJ2020.09.20161.12.2016
ASUSX555UA8615.01.201622.02.2017
ASUSX555UJ8613.09.20168.02.2017
ASUSX555YA118.11.201618.11.2016
ASUSX556UA4921.06.20169.03.2017
ASUSX556UAM4715.09.20169.03.2017
ASUSX556UB10020.09.20164.03.2017
ASUSX556UJ2921.09.20164.02.2017
ASUSX556UQ2530.09.201618.01.2017
ASUSX556UR31813.09.201612.02.2017
ASUSX556UV51231.08.20169.03.2017
ASUSX55U3031.05.201616.12.2016
ASUSX55VDR776.02.20162.02.2017
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB1110.02.201612.01.2017
ASUSX751LAB317.09.201623.11.2016
ASUSX751LD585.02.201627.01.2017
ASUSX751LJ5813.09.201619.01.2017
ASUSX751LK1913.09.20166.12.2016
ASUSX751LN322.02.201627.01.2017
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA32730.10.20159.03.2017
ASUSX751SA1428.09.201614.12.2016
ASUSX756UA188.10.201628.01.2017
ASUSX756UAM2011.11.201619.01.2017
ASUSX75A229.11.201629.11.2016
ASUSX75A115111.02.201624.02.2017
ASUSX75VBP422.11.201623.11.2016
ASUSX75VC930.10.201517.12.2016
ASUSX75VD3230.10.20153.03.2017
CLEVO CO.W150ER1129.09.201630.11.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell Precision M3800629.09.201620.12.2016
DellDell System Vostro 3360229.11.201630.11.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 37505012.04.20161.12.2016
DellDell System XPS L321X127.04.20168.03.2017
DellDell System XPS L322X325.11.201618.01.2017
DellInspiron 13-5368719.09.201624.11.2016
DellInspiron 15451513.09.201619.01.2017
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 3451530.09.20162.12.2016
DellInspiron 352160930.10.20159.03.2017
DellInspiron 354224.06.201610.11.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423930.10.201530.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55212230.10.20151.12.2016
DellInspiron 55232711.05.20168.03.2017
DellInspiron 57481526.05.201613.01.2017
DellInspiron 7348211.11.201618.11.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 75591823.09.201628.01.2017
DellInspiron N5040111.12.201612.01.2017
DellInspiron N5110225.10.201611.02.2017
DellLatitude 13129.11.201629.11.2016
DellLatitude 21104430.10.201521.12.2016
DellLatitude 212043730.10.201519.01.2017
DellLatitude 3330576330.10.201528.02.2017
DellLatitude 33402859430.10.20158.03.2017
DellLatitude 3350657813.09.201628.02.2017
DellLatitude 346012813.09.201615.12.2016
DellLatitude 354066430.10.201524.01.2017
DellLatitude 3550534.02.201619.01.2017
DellLatitude 6430U233.02.201619.01.2017
DellLatitude 72754828.09.201624.11.2016
DellLatitude 735091.10.201629.11.2016
DellLatitude 73702027.09.201620.01.2017
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520392.02.20167.02.2017
DellLatitude D53077030.10.201520.12.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63016030.10.201518.01.2017
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42005218.05.20164.02.2017
DellLatitude E430012030.10.20153.02.2017
DellLatitude E43101485.11.20157.02.2017
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E52702026.08.201614.12.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541088330.10.201520.01.2017
DellLatitude E5420566830.10.20159.03.2017
DellLatitude E5430 non-vPro92130.10.20157.02.2017
DellLatitude E5430 vPro511.02.201615.12.2016
DellLatitude E5440305030.10.20157.02.2017
DellLatitude E5450213730.10.20158.02.2017
DellLatitude E5470228413.09.201614.02.2017
DellLatitude E550013930.10.20151.02.2017
DellLatitude E55101224.11.20152.11.2016
DellLatitude E552033330.10.20159.01.2017
DellLatitude E5530 non-vPro421930.10.20153.03.2017
DellLatitude E5540188030.10.20153.02.2017
DellLatitude E555035130.10.201518.01.2017
DellLatitude E5570617.11.201618.01.2017
DellLatitude E6220735.11.20151.03.2017
DellLatitude E62302923.02.201624.02.2017
DellLatitude E632025730.10.20154.03.2017
DellLatitude E6330114130.10.201520.01.2017
DellLatitude E640032830.10.20158.03.2017
DellLatitude E6410196830.10.201528.02.2017
DellLatitude E6420168230.10.201528.02.2017
DellLatitude E6430287330.10.201528.02.2017
DellLatitude E6430s114.10.201622.12.2016
DellLatitude E64404815.09.201619.12.2016
DellLatitude E650051730.10.20158.12.2016
DellLatitude E65108630.10.201528.01.2017
DellLatitude E65201034.02.20167.02.2017
DellLatitude E6530427830.10.20154.02.2017
DellLatitude E654029430.10.201529.11.2016
DellLatitude E72401005.11.201518.01.2017
DellLatitude E72503530.10.20158.03.2017
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74408713.02.201628.02.2017
DellLatitude E7450725.11.201526.02.2017
DellLatitude E7470111.10.201611.11.2016
DellLatitude XT2924.11.20151.12.2016
DellLatitude XT349.10.201615.10.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380158.04.201618.11.2016
DellOptiPlex 701046630.10.201525.01.2017
DellOptiPlex 76010810.11.201525.01.2017
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M10564.03.20161.02.2017
DellOptiPlex 990221430.10.201513.01.2017
DellPrecision M4400215.11.201612.01.2017
DellPrecision M4500322.11.201624.11.2016
DellPrecision M4600213.01.201713.01.2017
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M480021.10.201626.11.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551330.10.201514.10.2016
DellUnidentified System1627.09.20162.12.2016
DellVenue 11 Pro 51306430.10.20154.10.2016
DellVostro 101417230.10.201525.11.2016
DellVostro 10152831.08.201619.01.2017
DellVostro 14-5459327.09.201629.09.2016
DellVostro 25204120.11.201520.12.2016
DellVostro 33001330.10.201521.01.2017
DellVostro 3350613.04.201629.09.2016
DellVostro 33602914.09.20167.02.2017
DellVostro 350020213.04.20163.12.2016
DellVostro 3546483.02.20164.03.2017
DellVostro 354912530.10.20154.02.2017
DellVostro 35501978.04.20168.03.2017
DellVostro 35588312.01.20163.02.2017
DellVostro 35591015.11.201630.11.2016
DellVostro 356071912.11.201520.01.2017
DellVostro 5468431.01.201731.01.2017
DellVostro V131106.05.201627.10.2016
DellXPS 12 9Q233918.12.20158.02.2017
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 93431431.01.20166.01.2017
DellXPS 13 9350848.04.20168.02.2017
DellXPS 15 95501424.09.201626.01.2017
DellXPS L322X930.09.20162.02.2017
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E5252227.05.201625.01.2017
eMachineseMachines E527427.09.20161.10.2016
eMachineseMachines E6251114.11.201512.01.2017
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME442207.04.20161.12.2016
eMachineseME4435617.03.201621.01.2017
eMachineseME640G1430.10.201522.12.2016
eMachineseME642530.10.201529.11.2016
eMachineseME642G1430.10.201516.12.2016
eMachineseME644G1522.09.201618.01.2017
eMachineseME729Z6365.11.20153.03.2017
eMachineseME732ZG482.02.20164.02.2017
eMachines, inc.eMG420217.11.201513.01.2017
Fujitsu00000000234.03.201631.01.2017
Fujitsu000000000047.02.201711.02.2017
FujitsuAMILO Pi 35601029.01.20162.02.2017
FujitsuAMILO Pi 3660316.05.20161.12.2016
FujitsuCELSIUS H700101.10.201619.01.2017
FujitsuCELSIUS H7102820.09.201621.12.2016
FujitsuCELSIUS H910526.02.20178.03.2017
FujitsuD3171-A112130.10.201518.01.2017
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5104318.12.20157.02.2017
FujitsuESPRIMO E70024321.01.201610.12.2016
FujitsuESPRIMO P2560623.11.201611.01.2017
FujitsuESPRIMO P40062911.11.201515.02.2017
FujitsuESPRIMO P510352730.10.201512.02.2017
FujitsuESPRIMO P510 P85+3130.10.201518.01.2017
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720212.04.201620.11.2016
FujitsuFMVS75WWP610.11.201626.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A512248130.10.20159.02.2017
FujitsuLIFEBOOK A514160130.10.20157.02.2017
FujitsuLIFEBOOK A530544430.10.201513.02.2017
FujitsuLIFEBOOK A5312685.11.201519.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A5323730.10.20153.02.2017
FujitsuLIFEBOOK A544141130.10.201511.02.2017
FujitsuLIFEBOOK A55571830.10.201515.02.2017
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5028430.10.201518.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH51293930.10.201513.02.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53012130.10.201527.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61711.03.201618.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53185130.10.201515.02.2017
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO6330.10.201524.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53217330.10.201531.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH532/G218930.10.20153.02.2017
FujitsuLIFEBOOK AH532/G52135.11.201530.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544730.10.201523.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL615.04.20164.02.2017
FujitsuLIFEBOOK E544132030.10.20157.02.2017
FujitsuLIFEBOOK E546122611.05.201631.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E55447830.10.20158.02.2017
FujitsuLIFEBOOK E5563842.06.20168.02.2017
FujitsuLIFEBOOK E7338914.01.20164.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E73474930.10.20153.02.2017
FujitsuLIFEBOOK E7361227.09.20163.02.2017
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E7441039830.10.201515.02.2017
FujitsuLIFEBOOK E746427.09.201631.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E751105430.10.201511.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E752632330.10.20152.03.2017
FujitsuLIFEBOOK E75341.10.201610.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E754571230.10.20157.02.2017
FujitsuLIFEBOOK E756906.09.20168.03.2017
FujitsuLIFEBOOK E78046430.10.201513.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E7823113.09.201620.12.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53183.09.201621.01.2017
FujitsuLIFEBOOK N532461.06.20167.03.2017
FujitsuLIFEBOOK NH532665.11.201518.01.2017
FujitsuLIFEBOOK NH5701730.10.201521.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7515430.10.201516.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P3110212.06.20169.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P701119730.10.201521.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P702109130.10.20155.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P770356.04.201630.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P7711725.11.201516.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P772321.06.20164.03.2017
FujitsuLIFEBOOK P8110122.11.201622.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S710668930.10.20159.03.2017
FujitsuLIFEBOOK S75167830.10.20154.03.2017
FujitsuLIFEBOOK S752154230.10.201521.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S76010630.10.20153.02.2017
FujitsuLIFEBOOK S761545.11.201524.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S7621224.03.20161.02.2017
FujitsuLIFEBOOK S7922924.09.201618.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S904345.11.201521.01.2017
FujitsuLIFEBOOK SH5312520.05.201621.12.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542429.01.201611.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U574151.04.20167.02.2017
FujitsuLIFEBOOK U745251.06.201623.12.2016
FujitsuLIFEBOOK U772905.02.201624.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U9042715.11.20155.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55217830.10.201517.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH572157.04.20161.02.2017
FujitsuSTYLISTIC Q7021029.01.20161.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27271022.09.201623.11.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27353719.04.20168.02.2017
Fujitsu SiemensAMILO Li170543.02.20164.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li371044.10.201626.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO Pro Series V3525628.12.20168.03.2017
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAmilo Si 152041.10.20162.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250610.05.201617.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95004431.01.20164.10.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95103411.04.201618.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M941035929.01.20164.02.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U92001214.09.201614.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505235.11.201510.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351830.10.201519.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653568.02.201611.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P205.11.201513.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562544.02.201622.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64104014.11.201521.01.2017
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202213.05.201612.10.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7210257.11.20154.02.2017
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72206730.10.201522.12.2016
GIGABYTEP34V3513.10.201629.11.2016
GIGABYTEX51121.01.201616.11.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Paine116428.09.20169.03.2017
GoogleAuron_Yuna149730.10.201513.01.2017
GoogleCandy144.10.201619.01.2017
GoogleCyan118.11.201618.11.2016
GoogleGandof1421.09.201614.01.2017
GoogleGnawty829.09.201614.01.2017
GoogleOrco2196.10.201620.01.2017
GoogleSwanky34.10.201618.01.2017
Hewlett-Packard4030.10.20151.02.2017
Hewlett-Packard...26.10.20167.10.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8460p1219.11.201621.01.2017
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC755.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardCompaq 6106719.12.20154.02.2017
Hewlett-PackardCompaq 6151525.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC70630.10.201512.02.2017
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC627.05.20161.10.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC10030.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC730.10.20159.02.2017
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC7212.11.201530.01.2017
Hewlett-PackardFalco12030.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC471330.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP 2230s327.09.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC18330.10.201528.02.2017
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC5930.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC85430.10.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC26119.12.20153.03.2017
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC58830.10.201523.02.2017
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC56730.10.201516.02.2017
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC692930.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC1305.02.20167.02.2017
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1235030.10.201510.02.2017
Hewlett-PackardHP 350 G2252130.10.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC1713.09.201624.12.2016
Hewlett-PackardHP 355 G21315.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP 5505430.09.20164.02.2017
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 62016930.10.20154.02.2017
Hewlett-PackardHP 62511930.10.20154.03.2017
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC6330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC18230.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC435.11.20155.12.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC64630.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC1431.01.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC1227.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC351615.12.20159.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC47230.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC243330.10.201513.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)421.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)1613.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)13955.11.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (KE821AV)1020.12.20168.03.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)728.05.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)68.04.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b7630.10.201513.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GB892ET#AK8)1114.12.20162.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)5818.11.20153.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)9730.10.201515.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB835ET#AK8)227.10.20161.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET)155.11.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)198.02.201610.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s17230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b48630.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)5230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)159230.10.201510.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)2705.11.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU216ET#AK8)424.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)2422.03.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)16630.10.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)2016.12.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN238ET#AK8)229.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s4030.10.201521.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b28830.10.20153.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b (KU214ET)228.09.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s430.10.201528.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p26930.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)175.11.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC2830.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC87430.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite SFF PC76.01.20176.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p32030.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w102.06.201613.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq dc5700 Microtower415.12.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5750 Microtower4829.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower101416.12.20159.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor895.11.20155.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor5016.04.201620.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower26330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor78030.10.201513.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower134.03.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC531.05.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT8612.11.201518.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT37930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF38726.05.20168.02.2017
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT1093.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)322.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)230.10.201523.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (RH484EA#AK8)623.11.201611.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT13330.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF10911.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT891.02.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF250130.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP Elite 7500 Series MT1722.12.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet9511.02.201615.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p4019.11.20158.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p13519.11.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p20930.10.201511.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (VB842AV)129.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)230.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p71430.10.20151.03.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p76630.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p805.11.201531.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p13930.10.20157.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G215229.01.201612.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G267.04.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2628.05.20168.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G27631.08.20169.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 750 G2228.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2224.03.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1651630.10.201522.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2572430.10.20158.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1550130.10.20158.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G223725.11.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p120030.10.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p203730.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)620.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p498730.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G11465.11.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G250731.01.20166.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p46530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w5221.04.20162.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p8630.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p (WD920EA)229.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w20227.05.20169.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p17330.10.20159.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w425.11.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w (LG660EA#AK8)111.11.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p102330.10.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w527.04.201618.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w6230.10.201513.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w453.04.201623.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w31.06.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G181.10.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G1 SE15.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G16812.11.201512.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G24521.09.201610.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m2116.11.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1548.04.20169.03.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G24345.11.20157.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G31865.11.20157.02.2017
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G11429.01.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT61145.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC65.11.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC154630.10.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC507.04.201613.02.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC966.11.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC1324.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv6 Notebook PC617.11.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC385.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC12830.10.201531.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook13313.05.20163.02.2017
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 4 PC25.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6630.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Spectre XT Ultrabook PC204.10.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 41826.09.201618.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 42025.05.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY x2 Detachable PC 1364.10.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC723.09.201619.11.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC993.02.201621.01.2017
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC2630.10.20157.03.2017
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC12130.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC4630.10.20154.03.2017
Hewlett-PackardHP Mini 110-3800130.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Mini 210-10005729.10.20169.03.2017
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 5103256.09.201614.01.2017
Hewlett-PackardHP Notebook93130.10.201528.02.2017
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook65.02.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15195.11.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC2130.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC33.06.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC113530.10.20151.03.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC277930.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC35330.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC1521.04.20167.02.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC473130.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB1024.11.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC138530.10.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC456.02.20163.02.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC433.02.201628.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC65.11.201514.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC156.02.201615.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC3130.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC59230.10.20154.03.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1513.02.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC20330.10.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC130930.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC1230.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC44430.10.201515.02.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC6830.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook1735.11.201531.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC316.02.20167.02.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 141128.09.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 1516830.10.20157.02.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC3321.01.20169.02.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC913.02.201625.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC18330.10.201510.02.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14636.02.201624.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1516830.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable1513.04.201621.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible153430.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1620.05.201615.01.2017
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet104330.10.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G13212.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G12061230.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G24022030.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s1030.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s993.02.201623.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s221130.10.20158.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)38.04.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW818EA#UUW)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s197330.10.201512.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G062430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G1130330.10.20151.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2410230.10.20158.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s89530.10.20156.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s2630.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s74830.10.201515.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s4730.10.201513.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s48230.10.20154.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s28430.10.201515.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s7530.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s6530.10.20158.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G1264130.10.201522.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G21147730.10.201522.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G18630.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G268.11.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s6330.10.20154.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s207630.10.201531.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s21530.10.201531.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s17530.10.20158.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m376.09.201626.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m474.03.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m4730.10.20154.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b237830.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)4830.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G11925030.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G115730.10.20158.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b4730.10.20153.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b49130.10.20153.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b194930.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b51530.10.20157.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b14430.10.20153.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G11478430.10.201524.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b5124.08.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G130630.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b263830.10.201522.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b209230.10.20159.03.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b854930.10.201523.02.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b302830.10.201523.02.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF32230.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 DM7615.11.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF19830.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO112230.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP SleekBook 15 NoteBook PC128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook2221.01.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP Spectre 13-SMB Pro Ultrabook212.01.201720.01.2017
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC56.02.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G121.06.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 133629.01.20164.02.2017
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC126.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC1129.01.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11375.11.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1349930.10.20159.02.2017
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1495.10.201613.02.2017
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1188630.10.20151.03.2017
Hewlett-PackardHP x2 210630.09.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC1827.09.20168.02.2017
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation12630.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15105.04.201628.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15 G2230.09.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17717.09.201620.12.2016
Hewlett-Packardkip229.11.201614.01.2017
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ45 Notebook PC711.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC13030.10.20158.02.2017
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC1685.11.20158.03.2017
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC712.02.201621.01.2017
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC145.11.201513.02.2017
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC237824.03.20169.03.2017
HPHP 250 G5129.11.201629.11.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC231219.08.201624.02.2017
HPHP 255 G4 Notebook PC168529.01.20169.03.2017
HPHP 255 G5 Notebook PC2729.10.20169.02.2017
HPHP Convertible x3604421.09.20163.02.2017
HPHP Elite x2 1012 G12128.09.201615.12.2016
HPHP EliteBook 755 G332.04.201630.09.2016
HPHP EliteBook 820 G3360825.05.20168.02.2017
HPHP EliteBook 840 G316272.09.20164.03.2017
HPHP EliteBook 850 G31323.09.201621.12.2016
HPHP EliteBook Folio 1040 G3429.11.201624.01.2017
HPHP EliteBook Folio G124.10.201630.11.2016
HPHP EliteDesk 705 G2 SFF3130.09.20161.11.2016
HPHP ENVY Notebook4991.02.20168.03.2017
HPHP ENVY x360 Convertible4524.09.201621.01.2017
HPHP Notebook639312.12.20159.03.2017
HPHP NoteBook PC1919.11.201626.01.2017
HPHP OMEN Notebook35.10.201623.12.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook15116.09.20161.02.2017
HPHP Pavilion Notebook1869229.01.20169.03.2017
HPHP Pavilion x2 Detachable415.11.201629.11.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible4213.02.20169.02.2017
HPHP ProBook 11 G22429.09.20163.12.2016
HPHP ProBook 430 G31341621.01.20168.03.2017
HPHP ProBook 440 G317615.02.20168.03.2017
HPHP ProBook 450 G3171013.02.20168.02.2017
HPHP ProBook 455 G37424.02.20163.02.2017
HPHP ProBook 470 G33626.05.20164.03.2017
HPHP ProBook 640 G255424.08.20169.03.2017
HPHP ProBook 645 G2532.09.201627.01.2017
HPHP ProBook 650 G27175.05.201622.02.2017
HPHP ProBook 655 G24227.09.20161.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 DM15322.11.20164.03.2017
HPHP ProDesk 600 G2 Mini224.11.201629.11.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT78820.09.20169.02.2017
HPHP ProDesk 600 G2 SFF86219.04.201613.02.2017
HPHP Spectre Notebook2627.09.201619.01.2017
HPHP Spectre x360 Convertible215.12.201619.12.2016
HPHP Stream Notebook PC 13227516.02.201610.02.2017
HPHP ZBook 17 G3128.09.201628.09.2016
HPOMEN by HP Laptop6214.09.20168.02.2017
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
HUAWEIMateBook HZ-W09122.11.201622.11.2016
innotek GmbHVirtualBox3184.03.201616.02.2017
InsydeBayTrail22030.10.201513.02.2017
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540020930.10.20158.02.2017
LenovoIdeaPad S210 Touch1039.03.20168.02.2017
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch427.05.20161.10.2016
LenovoIdeaPad U330p108530.10.20153.03.2017
LenovoINVALID23330.10.201525.01.2017
LenovoLenovo3429.01.201624.01.2017
LenovoLenovo B40-301521.09.201614.01.2017
LenovoLenovo B50-1027105.02.20169.03.2017
LenovoLenovo B50-30347330.10.20159.03.2017
LenovoLenovo B50-45583030.10.20154.03.2017
LenovoLenovo B50-5087616.08.20168.03.2017
LenovoLenovo B50-70100730.10.20158.03.2017
LenovoLenovo B50-8010169.02.201612.02.2017
LenovoLenovo B51-80115731.03.20169.03.2017
LenovoLenovo B570e1530.10.201517.12.2016
LenovoLenovo B575e21330.10.20159.03.2017
LenovoLenovo B590114930.10.20151.03.2017
LenovoLenovo B70-8079.02.201625.01.2017
LenovoLenovo E31-70641624.11.20159.03.2017
LenovoLenovo E31-8011424.09.201612.02.2017
LenovoLenovo E50-702826.05.201618.01.2017
LenovoLenovo E50-801864.03.201622.02.2017
LenovoLenovo E51-801330.08.201613.01.2017
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1538330.10.20158.02.2017
LenovoLenovo Flex 2-1433730.10.20152.02.2017
LenovoLenovo Flex 2-14D68030.10.20158.03.2017
LenovoLenovo Flex 2-157030.10.201511.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-15D19822.01.20167.02.2017
LenovoLenovo Flex 3-1470201.04.201619.01.2017
LenovoLenovo Flex 3-14802329.09.201631.01.2017
LenovoLenovo G40-3048130.10.20159.03.2017
LenovoLenovo G40-4534830.10.20158.02.2017
LenovoLenovo G50-30177630.10.20159.03.2017
LenovoLenovo G50-45142830.10.20159.03.2017
LenovoLenovo G50-70136630.10.20159.03.2017
LenovoLenovo G50-80581130.10.20159.03.2017
LenovoLenovo G5005430.10.20158.03.2017
LenovoLenovo G500s1730.09.20162.02.2017
LenovoLenovo G505s60830.10.20158.03.2017
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5107530.10.20153.03.2017
LenovoLenovo G550981.04.20161.12.2016
LenovoLenovo G560639.02.201611.01.2017
LenovoLenovo G58025130.10.201512.02.2017
LenovoLenovo G585725.11.201519.01.2017
LenovoLenovo G70-35371.04.201618.01.2017
LenovoLenovo G70-7016330.10.201510.02.2017
LenovoLenovo G70-80268.02.201624.01.2017
LenovoLenovo G7006430.10.201519.01.2017
LenovoLenovo G7104130.10.201520.01.2017
LenovoLenovo G78087.04.20168.10.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD11866.04.20169.03.2017
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY236230.10.20159.03.2017
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY1726.09.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR14582.02.20168.03.2017
LenovoLenovo ideapad 110-14IBR13.12.20163.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL157024.08.20169.03.2017
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR29313.09.20168.02.2017
LenovoLenovo ideapad 110-15ISK3014.12.20162.02.2017
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL724.09.201624.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-14ISK623.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15IBR420.11.201621.12.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK35919.08.20168.02.2017
LenovoLenovo ideapad 310-15IKB139.12.20168.03.2017
LenovoLenovo ideapad 310-15ISK3329.10.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ5122.11.20159.02.2017
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK861.09.201631.01.2017
LenovoLenovo ideapad 500S-13ISK267.10.201618.01.2017
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK8226.08.20168.02.2017
LenovoLenovo ideapad 510-15ISK115.11.201615.11.2016
LenovoLenovo ideapad 510S-13IKB224.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK17230.08.201610.02.2017
LenovoLenovo ideapad 700-17ISK319.01.20178.02.2017
LenovoLenovo ideapad 710S-13IKB212.01.201712.01.2017
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK6313.09.201612.02.2017
LenovoLenovo IdeaPad Flex 10565.11.20154.02.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 1436330.10.20159.03.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D2518.11.20158.03.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 1512713.11.20153.02.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D22630.10.20159.02.2017
LenovoLENOVO Ideapad LS205717.11.20163.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3001930.10.20159.02.2017
LenovoLenovo IdeaPad S31012530.10.20159.03.2017
LenovoLenovo IdeaPad S5004630.10.201529.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch1021.01.201624.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p1395.11.20158.02.2017
LenovoLENOVO Ideapad U16086.04.201619.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad U3104115.01.201612.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad U310 Touch129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51052.04.20167.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y50011230.10.20154.02.2017
LenovoLenovo IdeaPad Y510P20630.10.20158.03.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-14ISK2830.09.20164.02.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-15ACZ429.11.201624.01.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK36826.08.201615.02.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK2713.09.201624.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S3530.10.201519.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 1317524.11.20153.02.2017
LenovoLenovo IdeaPad Z500254.02.201618.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z51011.12.20161.12.2016
LenovoLenovo M30-70247030.10.20159.03.2017
LenovoLenovo Miix 2 10330.10.201512.11.2016
LenovoLenovo MIIX 3-10302128.05.201630.11.2016
LenovoLenovo Product330.10.201525.11.2016
LenovoLenovo S20-30206.11.201529.11.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch1293.02.201628.02.2017
LenovoLenovo U31-7037131.01.20169.03.2017
LenovoLenovo U310126.02.201622.12.2016
LenovoLenovo U41-707229.01.201629.12.2016
LenovoLenovo U41063.02.20161.10.2016
LenovoLenovo Y50-70101930.10.20159.03.2017
LenovoLenovo Y70-70 Touch6430.10.201513.01.2017
LenovoLenovo Yoga 2 1112324.11.201518.01.2017
LenovoLenovo Yoga 2 13160530.10.201524.02.2017
LenovoLenovo Yoga 2 Pro9630.10.20154.02.2017
LenovoLenovo Yoga 3 115412.11.20158.02.2017
LenovoLenovo Yoga 3 1417530.10.201523.02.2017
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-137011525.11.20159.03.2017
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR8410.04.20162.02.2017
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY2695.11.20159.02.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL12675.11.20154.03.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD244930.10.20158.03.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK169216.08.20169.03.2017
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD23319.08.20167.02.2017
LenovoLenovo Yoga 500-15ISK2330.09.201613.01.2017
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK32024.08.20168.02.2017
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK1827.09.20162.12.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK5731.05.20164.02.2017
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK16426.05.201613.02.2017
LenovoLenovo YOGA 710-11ISK325.11.201619.01.2017
LenovoLenovo YOGA 710-14IKB336.10.201615.02.2017
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK2252.04.20168.03.2017
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK216823.08.20164.02.2017
LenovoLenovo YOGA 900S-12ISK215.12.201619.12.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK93924.08.20163.03.2017
LenovoLenovo Z50-70260030.10.20159.03.2017
LenovoLenovo Z50-75104930.10.20159.03.2017
LenovoLenovo Z51-701055.11.201511.01.2017
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-802327.05.20167.02.2017
LenovoLenovo Z7108530.10.20154.03.2017
LenovoM54003130.10.20154.03.2017
LenovoMIIX 300-10IBY1628.09.201622.01.2017
LenovoRev 1.06624.09.201618.01.2017
LenovoThinkCentre A70z372730.10.20151.02.2017
LenovoThinkCentre E73915.12.20167.03.2017
LenovoThinkCentre Edge7194.10.201615.10.2016
LenovoThinkCentre Edge725625.11.201520.01.2017
LenovoThinkCentre M586230.10.20159.02.2017
LenovoThinkCentre M771494.03.20163.11.2016
LenovoThinkCentre M900355.10.201625.11.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p15119.03.201630.11.2016
LenovoThinkPad5530.10.201525.01.2017
LenovoThinkPad 11e23316.12.20159.02.2017
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen2336.09.201618.01.2017
LenovoThinkPad 13718.01.20178.02.2017
LenovoThinkPad E1351030.10.201524.11.2016
LenovoThinkPad E4507422.11.20164.02.2017
LenovoThinkPad E4602438.04.20168.03.2017
LenovoThinkPad E52058130.10.20154.03.2017
LenovoThinkPad E5505575.11.20157.03.2017
LenovoThinkPad E56012731.08.201615.02.2017
LenovoThinkPad Edge75030.10.20157.02.2017
LenovoThinkPad Edge E13091.04.20164.11.2016
LenovoThinkPad Edge E1354030.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E320101831.01.20168.02.2017
LenovoThinkPad Edge E32574330.10.201524.01.2017
LenovoThinkPad Edge E330166630.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad Edge E3351430.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E420s145.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53021330.10.201523.02.2017
LenovoThinkPad Edge E530c11030.10.20157.02.2017
LenovoThinkPad Edge E53123330.10.20157.02.2017
LenovoThinkPad Edge E540127430.10.20158.03.2017
LenovoThinkPad Edge E5452131.01.201624.11.2016
LenovoThinkPad Helix3316.09.201621.01.2017
LenovoThinkPad Helix 2nd3023.08.20163.12.2016
LenovoThinkPad L41218.10.20168.10.2016
LenovoThinkPad L420116530.10.201525.01.2017
LenovoThinkPad L4301188.04.20169.03.2017
LenovoThinkPad L4406130.10.201519.01.2017
LenovoThinkPad L45031230.10.20159.03.2017
LenovoThinkPad L46017324.08.20168.02.2017
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L520112.02.201618.01.2017
LenovoThinkPad L5301031.08.201618.01.2017
LenovoThinkPad L54015430.10.201531.01.2017
LenovoThinkPad L5601913.09.201629.11.2016
LenovoThinkPad R400213.06.20161.12.2016
LenovoThinkPad R500148130.10.201513.02.2017
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga7226.11.20157.02.2017
LenovoThinkPad S1 Yoga 124230.09.20168.02.2017
LenovoThinkPad S279323.08.201612.02.2017
LenovoThinkPad S3 Yoga 14452.02.20168.02.2017
LenovoThinkPad S3-S440187530.10.201531.01.2017
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 15146.04.201629.11.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL51030530.10.201522.02.2017
LenovoThinkPad T40012030.10.201524.01.2017
LenovoThinkPad T410668530.10.20159.03.2017
LenovoThinkPad T410s835.02.20163.12.2016
LenovoThinkPad T420469230.10.20154.03.2017
LenovoThinkPad T420s16030.10.201518.01.2017
LenovoThinkPad T43057530.10.20158.02.2017
LenovoThinkPad T430s11930.10.20151.02.2017
LenovoThinkPad T430u1913.11.201526.01.2017
LenovoThinkPad T4408021.01.201612.01.2017
LenovoThinkPad T440p12722.11.201525.01.2017
LenovoThinkPad T440s9730.10.20159.02.2017
LenovoThinkPad T4509826.01.201615.01.2017
LenovoThinkPad T450s5330.10.201522.02.2017
LenovoThinkPad T460724.09.201612.02.2017
LenovoThinkPad T460s1218.11.201617.12.2016
LenovoThinkPad T50012918.03.20164.03.2017
LenovoThinkPad T5101152.02.201623.01.2017
LenovoThinkPad T52037830.10.20157.02.2017
LenovoThinkPad T53031430.10.201511.01.2017
LenovoThinkPad T540p52221.01.201621.01.2017
LenovoThinkPad T550520.09.20166.10.2016
LenovoThinkPad T5603923.09.201630.11.2016
LenovoThinkPad T601930.10.201521.01.2017
LenovoThinkPad T61100730.10.20151.02.2017
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist1530.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad W500158.10.201611.02.2017
LenovoThinkPad W5106116.12.201516.12.2016
LenovoThinkPad W520872.04.201620.01.2017
LenovoThinkPad W530755.11.201510.02.2017
LenovoThinkPad X1 Carbon463.06.201620.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd3329.01.20162.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd5131.05.201631.01.2017
LenovoThinkPad X1 Carbon 4th1528.09.201614.01.2017
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e1665.02.201625.01.2017
LenovoThinkPad X121e13030.10.201521.01.2017
LenovoThinkPad X131e261.04.201621.01.2017
LenovoThinkPad X2009230.10.201524.01.2017
LenovoThinkPad X200s630.10.201519.11.2016
LenovoThinkPad X20139730.10.201531.01.2017
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X220170030.10.20158.03.2017
LenovoThinkPad X220 Tablet285.11.201514.12.2016
LenovoThinkPad X2304385.11.20159.03.2017
LenovoThinkPad X240359130.10.201520.01.2017
LenovoThinkPad X25041430.10.201515.01.2017
LenovoThinkPad X2603944.05.20169.02.2017
LenovoThinkPad X300919.12.20154.02.2017
LenovoThinkPad X30111325.11.20159.03.2017
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X612122.03.201613.01.2017
LenovoThinkPad X61s523.09.20161.10.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e2225.11.20157.02.2017
LenovoThinkPad Yoga 11e 3rd Gen3030.09.201614.01.2017
LenovoThinkPad Yoga 260121.12.201621.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 460113.10.201613.10.2016
LenovoYoga 500-14ACL217.04.201618.01.2017
LenovoYoga 500-14IBD120.12.201620.12.2016
LenovoYoga700-14ISK23.11.20164.11.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V1530.03.201624.01.2017
LG ElectronicsP420-N.AE40V1230.10.20154.02.2017
MEDIONP6630125.04.201613.01.2017
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND10130.10.201510.02.2017
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE203.02.201613.01.2017
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE3630.10.201529.11.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC328.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE5024.11.20154.03.2017
Micro-Star InternationalGE62 2QC241.04.201615.01.2017
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX524.09.201629.11.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231530.10.20151.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1730.10.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1630.10.201513.01.2017
Micro-Star InternationalGE70 2PC205.11.201513.01.2017
Micro-Star InternationalGE70 2QD1524.05.201627.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC66.02.20162.12.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QE411.11.201619.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QF229.09.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF1215.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD1921.09.20168.03.2017
Micro-Star InternationalGL62 6QF16130.08.201610.02.2017
Micro-Star InternationalGL72 6QD125.11.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD3326.11.201524.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE15630.10.201523.02.2017
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro318.04.201621.01.2017
Micro-Star InternationalGP60 2QE105.11.20157.02.2017
Micro-Star InternationalGP60 2QF1445.11.20152.02.2017
Micro-Star InternationalGP62 2QE7920.09.20164.02.2017
Micro-Star InternationalGP70 2PE9830.10.20158.03.2017
Micro-Star InternationalGP70 2QE320.12.201613.01.2017
Micro-Star InternationalGP70 2QF12930.10.20157.02.2017
Micro-Star InternationalGP72 2QE427.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGP72 6QF1523.11.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGS43VR 6RE32.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL2223.11.201518.01.2017
Micro-Star InternationalGS60 2QE730.10.201521.01.2017
Micro-Star InternationalGS60 6QD323.11.201629.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE2712.05.201619.01.2017
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth262.09.20168.02.2017
Micro-Star InternationalGS70 2PE Stealth Pro13.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE2131.01.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGT62VR 6RD201.10.20168.03.2017
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GX660DX116.12.201616.12.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC227.09.20161.10.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780/GT780/GT780DX/GT7831430.09.201630.11.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
Micro-Star InternationalX3701129.09.201611.01.2017
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-1656425.11.201629.11.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A227.09.201629.11.2016
MicrosoftSurface Pro 266.04.201625.11.2016
MicrosoftSurface Pro 349930.10.201512.01.2017
MicrosoftSurface Pro 46022.09.20163.02.2017
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro428.05.201629.11.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-7599131.10.201631.10.2016
MSIMS-77512225.04.201624.10.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookP15SM219.11.20161.12.2016
NotebookP770ZM1217.12.201623.02.2017
NotebookW230SS1419.12.20158.02.2017
NotebookW54_W94_W955TU,-T,-C128.09.201628.09.2016
Packard BellDOTVR4665.11.20155.12.2016
Packard BellEasynote ENTF71BM30530.10.201525.01.2017
Packard BellEasynote ENTG71BM19330.10.20159.03.2017
Packard BellEasynote LE69KB833.02.201621.12.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB512.04.201629.11.2016
Packard BellEasyNote LS44HR1630.10.201518.01.2017
Packard BellEasyNote LV11HC2130.10.201525.11.2016
Packard BellEasyNote LV44HC195.11.201514.12.2016
Packard BellEasyNote LX186.04.20161.12.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86630.10.201521.01.2017
Packard BellEasyNote TE11BZ1530.10.201519.01.2017
Packard BellEasyNote TE11HC34630.10.20154.03.2017
Packard BellEasynote TE69BM4630.10.201528.02.2017
Packard BellEasynote TE69CX182.02.201621.01.2017
Packard BellEasynote TE69CXP11830.10.201512.02.2017
Packard BellEasyNote TE69HW12218.12.20158.02.2017
Packard BellEasyNote TE69KB46030.10.20158.03.2017
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ3730.10.201522.02.2017
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK854916.04.20168.03.2017
Packard BellEasyNote TM853730.10.20156.12.2016
Packard BellEasyNote TS11HR21230.10.20159.03.2017
Packard BellEasyNote TS11SB928.05.20161.12.2016
Packard BellEasyNote TS44HR3621.05.201621.01.2017
Packard BellEasyNote TS44SB1321.09.201619.01.2017
Packard BellEasyNote TV11CM296.11.201529.11.2016
Packard BellEasyNote TV11HC7030.10.20157.02.2017
Packard BellEasyNote TV43CM830.10.201512.01.2017
Packard BellENLE11BZ335.02.201619.01.2017
Packard BellENLK13BZ225.11.20151.10.2016
Packard BellNC-ENTE11HC-7363926.05.20161.12.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1530.10.20159.03.2017
Packard Bell BVEasyNote ML6113.11.20163.11.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN427.09.201622.11.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E7630.10.20159.02.2017
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1930.10.201517.12.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA17230.10.201520.01.2017
Samsung300E4C/300E5C/300E7C6030.10.201524.01.2017
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV4130.10.201518.01.2017
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV930.10.201524.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE1105.02.20169.03.2017
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1230.10.20157.10.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B2921.01.201611.11.2016
Samsung305U1A52330.10.201512.02.2017
Samsung305V4A/305V5A5630.10.20157.03.2017
Samsung305V4A/305V5A/3415VA565.11.20158.02.2017
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3928.05.20161.10.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/310930.10.20159.02.2017
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC13530.10.20154.02.2017
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R7030.10.20154.02.2017
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV1955.11.201511.02.2017
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V10530.10.20154.02.2017
Samsung400B2B/400B2B710.02.201629.11.2016
Samsung400B4A/400B5A/200B4A/200B5A73.11.201613.01.2017
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B413.09.201610.11.2016
Samsung450R5G/450R5U8313.11.20159.03.2017
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH152630.10.201523.02.2017
Samsung530U3C/530U4C157530.10.20158.03.2017
Samsung530U3C/530U4C/532U3C7730.10.201512.02.2017
Samsung535U3C77630.10.201511.02.2017
Samsung535U4C623.11.20164.02.2017
Samsung550P5C/550P7C515.11.201525.01.2017
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700G7C22.12.20162.12.2016
Samsung700T1C9630.10.201521.01.2017
Samsung700Z3C/700Z5C21.04.201619.12.2016
Samsung700Z7C221.10.201610.11.2016
Samsung730U3E/740U3E4117.12.201521.12.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung870Z5G/880Z5F123.11.201623.11.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D10030.10.201519.01.2017
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D4227.09.201622.12.2016
Samsung900X3C/900X4C/900X4D129.11.201629.11.2016
Samsung900X3F3226.05.201614.01.2017
Samsung900X3G3721.01.20169.03.2017
Samsung905S3G/906S3G/915S3G19830.10.201527.01.2017
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG668.04.20163.02.2017
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung930X5J/910S5J/940X5J129.11.201629.11.2016
Samsung940X3G/930X3G2817.05.201612.01.2017
SamsungNC110P/NC108P/NC111P515.11.201622.11.2016
SamsungNC210/NC110613.09.201625.10.2016
SamsungNF110/NF210/NF310627.08.20161.10.2016
SamsungQ3303727.05.201628.02.2017
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510234.02.201618.01.2017
SamsungR519/R71938.10.20168.12.2016
SamsungR520/R522/R6202230.10.20151.02.2017
SamsungR530/R7306030.10.201524.01.2017
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8522630.10.20157.02.2017
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590730.10.201515.12.2016
SamsungR610610.01.201718.01.2017
SamsungR780/R778727.09.201624.11.2016
SamsungRC410/RC510/RC710431.05.20161.12.2016
SamsungRC530/RC7303830.10.201517.12.2016
SamsungRF511/RF411/RF7113930.10.201527.01.2017
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7113530.10.20151.12.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E3411111.04.20161.02.2017
SamsungRV415/RV515117.04.201630.11.2016
SamsungRV415/RV515/E34157730.10.201520.12.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530319.10.201610.11.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35206630.10.201513.12.2016
SamsungX1259130.10.20151.12.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X5201414.11.201519.01.2017
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVD1121P2EB11.12.20161.12.2016
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW1530.10.201525.01.2017
SonySVE14135CXB416.09.201613.10.2016
SonySVE14A1S1EW2226.05.201626.01.2017
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3M1EW2015.10.201616.11.2016
SonySVE14A3V2ES69.02.201622.12.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C5E625.10.201612.01.2017
SonySVE1512C6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513B1EW85.10.201622.01.2017
SonySVE1513G1EW1419.09.201622.12.2016
SonySVE1513U1ESI1726.05.201615.12.2016
SonySVF1421E2EW7530.10.20158.02.2017
SonySVF14A1C5E112.01.201712.01.2017
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES54.03.201610.01.2017
SonySVF1521A1EW421.12.201622.12.2016
SonySVF1521A2EW730.10.201524.11.2016
SonySVF1521A6EW55.02.20165.12.2016
SonySVF1521A7EW12430.10.201510.02.2017
SonySVF1521B2EW830.10.20154.02.2017
SonySVF1521C5E318.01.20177.02.2017
SonySVF1521E6E135.11.201513.10.2016
SonySVF1521T2EB622.11.201623.11.2016
SonySVF1531C5E1717.09.20168.03.2017
SonySVF1541M1362.02.201618.11.2016
SonySVF1541M1EW9830.10.20152.02.2017
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES96.02.201617.12.2016
SonySVP1321A6E118.04.20162.12.2016
SonySVP1321B6E158.10.201611.02.2017
SonySVP1321J1EBI1710.02.201613.10.2016
SonySVP1321M2EB5214.01.20163.02.2017
SonySVP1321S2EB144.11.201619.11.2016
SonySVS1313R9EB584.03.201621.01.2017
SonySVS1512Z9EB428.09.201620.12.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES915.01.201628.09.2016
SonySVT1312M1ES338.04.201621.01.2017
SonySVT1312V1ES68.04.201629.11.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonySVZ1311S9EX211.11.201618.01.2017
SonyVGN-FW31J13.12.20163.12.2016
SonyVGN-FW31M2022.11.20161.02.2017
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-TT46GG_B128.09.201628.09.2016
SonyVGN-Z21XN_B414.09.20162.11.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E3230.10.201511.01.2017
SonyVPCCW1S1E613.09.201625.11.2016
SonyVPCEA2S1E721.09.20166.10.2016
SonyVPCEA3S1E730.10.201525.11.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E717.09.201620.12.2016
SonyVPCEB3J1E53.12.20168.12.2016
SonyVPCEB4E1E488.04.20164.03.2017
SonyVPCEB4Z1E529.09.201624.11.2016
SonyVPCEC3L1E117.12.201617.12.2016
SonyVPCEE3E1E117.06.201625.11.2016
SonyVPCEH1J1E2511.04.201620.12.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E528.05.201617.12.2016
SonyVPCEH2F1E158.04.201620.01.2017
SonyVPCEH2H1E4612.04.201621.12.2016
SonyVPCEH3D0E54.10.201610.01.2017
SonyVPCEH3H1E2130.10.20158.03.2017
SonyVPCEH3J1E830.10.201515.11.2016
SonyVPCEH3P1E435.11.201527.01.2017
SonyVPCEJ1L1E313.10.20161.12.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1926.05.20163.02.2017
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E1230.10.201519.01.2017
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12M9E828.09.20166.10.2016
SonyVPCS12X9E227.09.201628.09.2016
SonyVPCS13S9E31.10.20168.10.2016
SonyVPCSA2Z9E727.09.201610.12.2016
SonyVPCSA3C5E3327.09.201620.01.2017
SonyVPCSB1B9E219.11.201620.12.2016
SonyVPCSB1V9E226.11.201629.11.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCSB3S9E927.10.201625.11.2016
SonyVPCYB3V1E1228.09.201625.10.2016
SonyVPCZ12Z9E64.02.201629.11.2016
SonyVPCZ21L9E1627.09.20163.02.2017
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
TimiTM1613123.11.201623.11.2016
Toshiba*518.01.20179.02.2017
Toshibadynabook T45/33MRY213.01.201719.01.2017
Toshibadynabook T75/NRS1713.09.20163.11.2016
ToshibaKIRA3731.05.20167.02.2017
ToshibaLeon1811.02.201618.01.2017
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaQOSMIO X500222.11.201616.01.2017
ToshibaQOSMIO X70-B429.09.201615.12.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSatellite A660422.11.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C40-C712.11.201610.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-146104.11.20162.02.2017
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U1930.10.201525.01.2017
ToshibaSATELLITE C50-B22830.10.20154.03.2017
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E6030.10.20153.02.2017
ToshibaSATELLITE C50D-B2226.05.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C55-A1212.04.20164.02.2017
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW4330.10.20157.02.2017
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C24714.11.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE C55D-C61730.10.201512.02.2017
ToshibaSatellite C6502730.10.201525.01.2017
ToshibaSatellite C650D913.09.201626.10.2016
ToshibaSatellite C6604930.10.20157.02.2017
ToshibaSatellite C660D15630.10.20158.03.2017
ToshibaSATELLITE C670-126723.11.20151.12.2016
ToshibaSATELLITE C670D-101130.11.201630.11.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L57.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-A528.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-B1019.04.20166.12.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B2013.09.20168.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-11Q819.11.201618.01.2017
ToshibaSATELLITE C850-19D402.02.201619.01.2017
ToshibaSATELLITE C850-1G32323.09.20168.02.2017
ToshibaSATELLITE C850-1KW423.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1081526.05.201620.01.2017
ToshibaSATELLITE C850D-109913.09.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C2705.11.20152.02.2017
ToshibaSATELLITE C850D-11K1131.01.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1217430.10.20154.02.2017
ToshibaSATELLITE C850D-12P6621.09.201610.02.2017
ToshibaSATELLITE C855-11F295.11.20157.02.2017
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U81820.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH1224.03.201616.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU527.05.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-2FJ125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168530.10.20156.12.2016
ToshibaSATELLITE C870-121335.11.201513.01.2017
ToshibaSATELLITE C870-147429.09.20166.10.2016
ToshibaSATELLITE C870-14W64.10.20167.10.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350430.10.201520.12.2016
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D4830.10.201513.01.2017
ToshibaSATELLITE L50-A-152145.04.201620.12.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B66330.10.20159.03.2017
ToshibaSATELLITE L50-C8112.04.201619.01.2017
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B93330.10.20159.03.2017
ToshibaSATELLITE L50D-B-172215.11.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C31730.10.20159.03.2017
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1710.02.20161.12.2016
ToshibaSatellite L6501017.12.201619.01.2017
ToshibaSatellite L650D1230.10.201525.11.2016
ToshibaSatellite L670539.02.20167.02.2017
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B428.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L7502830.10.201525.01.2017
ToshibaSATELLITE L750D130.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D505.04.20167.02.2017
ToshibaSATELLITE L775D-10Q121.12.201621.12.2016
ToshibaSATELLITE L775D-10Z417.12.201619.01.2017
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1FF628.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L8551030.10.201530.11.2016
ToshibaSATELLITE L855D2430.10.20151.10.2016
ToshibaSATELLITE L875-13C125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D5630.10.201511.02.2017
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A6023.11.201513.01.2017
ToshibaSATELLITE P50-A-11J5930.10.201520.01.2017
ToshibaSATELLITE P50-C823.09.201611.01.2017
ToshibaSATELLITE P50D-C2026.05.201621.01.2017
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W831.05.201618.01.2017
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P8502030.10.20153.03.2017
ToshibaSatellite Pro A20023514.11.20158.03.2017
ToshibaSatellite Pro A3005330.10.20152.02.2017
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8275.11.201521.12.2016
ToshibaSatellite Pro C50D-A-1461330.09.201623.02.2017
ToshibaSatellite Pro C650132430.10.20152.02.2017
ToshibaSatellite Pro L30045930.10.20152.02.2017
ToshibaSatellite Pro P3006430.10.201512.01.2017
ToshibaSatellite Pro S500622.09.201618.11.2016
ToshibaSATELLITE R8301331.05.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-1052220.09.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE Radius 12 P20W-C-104228.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B455.11.201525.01.2017
ToshibaSATELLITE S50D-B25730.10.201510.02.2017
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840824.03.201623.11.2016
ToshibaSATELLITE U920T827.09.201613.10.2016
ToshibaSATELLITE U940430.10.201529.11.2016
ToshibaSATELLITE Z30-A6530.10.201519.01.2017
ToshibaSATELLITE Z30-B34922.11.20158.03.2017
ToshibaSATELLITE Z83054.03.201618.01.2017
ToshibaTECRA A1036.02.20161.12.2016
ToshibaTecra M91018.01.201725.01.2017
ToshibaTECRA S1130030.10.201521.01.2017
Unknown8049530.10.20159.03.2017
XMGP65_P67RGRERA425.11.20164.02.2017
ZOTACNM10193530.10.20152.02.2017
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015