Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 27.01.2017

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO532h130.09.201630.09.2016
AcerAO72291130.10.201527.01.2017
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7566330.10.201525.01.2017
AcerAOD255E829.11.201624.01.2017
AcerAOD260154.03.20163.12.2016
AcerAOD27026030.10.201513.12.2016
AcerAS5755G58.04.20165.10.2016
AcerAspire 141093.02.201630.11.2016
AcerAspire 1810TZ65.11.20157.10.2016
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 1830T218.11.201623.11.2016
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G4615.01.201621.01.2017
AcerAspire 3750ZG74.03.201629.11.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 38201227.09.20161.12.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T4930.10.201514.01.2017
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 3935113.10.201613.10.2016
AcerAspire 475287.11.201515.10.2016
AcerAspire 4810T10330.10.201520.01.2017
AcerAspire 48203430.10.20152.12.2016
AcerAspire 4820TG183.02.201615.12.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48304116.02.20163.12.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5250111.11.201611.11.2016
AcerAspire 5332530.10.201529.12.2016
AcerAspire 534911430.10.201518.01.2017
AcerAspire 5520430.09.20163.11.2016
AcerAspire 553266.04.201629.11.2016
AcerAspire 5536362.06.201613.01.2017
AcerAspire 5538G96.10.201615.12.2016
AcerAspire 5542430.10.201525.11.2016
AcerAspire 5552177.04.201619.01.2017
AcerAspire 5552G10230.10.201527.01.2017
AcerAspire 5553G523.09.20167.10.2016
AcerAspire 55601111.02.201622.01.2017
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333630.10.20155.11.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z3330.10.201512.01.2017
AcerAspire 573515.10.20165.10.2016
AcerAspire 5736Z293.06.201612.01.2017
AcerAspire 573811312.11.201526.01.2017
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 574032.12.20168.12.2016
AcerAspire 5741515.11.20151.10.2016
AcerAspire 5741G6730.10.201512.11.2016
AcerAspire 5741Z312.02.201622.11.2016
AcerAspire 5742125.11.201629.11.2016
AcerAspire 5742G26130.10.201527.01.2017
AcerAspire 5745G614.11.201512.10.2016
AcerAspire 57491130.10.201529.11.2016
AcerAspire 5749Z428.09.201623.11.2016
AcerAspire 575013130.10.201524.01.2017
AcerAspire 5750G9130.10.201526.01.2017
AcerAspire 5750ZG921.09.201620.12.2016
AcerAspire 5755G5230.10.201527.01.2017
AcerAspire 5810T1930.10.20151.12.2016
AcerAspire 5820TG416.09.201630.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G621.09.20165.01.2017
AcerAspire 5951G41.10.201621.01.2017
AcerAspire 72506530.10.201520.01.2017
AcerAspire 7250G145.11.201518.01.2017
AcerAspire 7520125.02.201629.11.2016
AcerAspire 7535613.09.20161.12.2016
AcerAspire 75401415.11.201627.01.2017
AcerAspire 75511130.10.201530.11.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601630.10.201516.12.2016
AcerAspire 7560G2731.05.201621.01.2017
AcerAspire 7715Z1013.09.201629.11.2016
AcerAspire 7730G1123.09.201613.01.2017
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 77362630.10.201527.01.2017
AcerAspire 7738419.11.20169.12.2016
AcerAspire 7739214.11.20157.10.2016
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z761.06.201619.01.2017
AcerAspire 77413330.10.201510.12.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G55.11.201529.11.2016
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 8951G328.09.20161.12.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101823.11.201518.01.2017
AcerAspire E1-430P8230.10.201527.01.2017
AcerAspire E1-4705930.10.201521.01.2017
AcerAspire E1-470P506.02.201616.01.2017
AcerAspire E1-52226230.10.201512.01.2017
AcerAspire E1-5302930.10.201520.12.2016
AcerAspire E1-530G3230.10.201520.01.2017
AcerAspire E1-531243.02.201617.12.2016
AcerAspire E1-5323630.10.201518.01.2017
AcerAspire E1-57020730.10.201526.01.2017
AcerAspire E1-570G1282.02.201616.12.2016
AcerAspire E1-57140530.10.201520.01.2017
AcerAspire E1-571G3230.10.201510.01.2017
AcerAspire E1-57250230.10.201526.01.2017
AcerAspire E1-572G1385.11.201527.01.2017
AcerAspire E1-572P86.02.201625.11.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7718230.10.201520.01.2017
AcerAspire E1-771G289.02.20166.12.2016
AcerAspire E1-7721015.01.20162.12.2016
AcerAspire E1-772G6511.03.201627.01.2017
AcerAspire E3-1118830.10.201527.01.2017
AcerAspire E3-11214630.10.201527.01.2017
AcerAspire E5-4112145.11.201527.01.2017
AcerAspire E5-411G484.03.201618.01.2017
AcerAspire E5-47144830.10.201526.01.2017
AcerAspire E5-471P9830.10.201519.01.2017
AcerAspire E5-51125530.10.201527.01.2017
AcerAspire E5-511G1305.11.201524.01.2017
AcerAspire E5-511P1212.04.201623.12.2016
AcerAspire E5-521104930.10.201527.01.2017
AcerAspire E5-521G55330.10.201521.01.2017
AcerAspire E5-52214711.02.201627.01.2017
AcerAspire E5-522G16716.09.201627.01.2017
AcerAspire E5-5316329.01.201626.01.2017
AcerAspire E5-531G5230.10.201514.01.2017
AcerAspire E5-5321855.11.201527.01.2017
AcerAspire E5-55133430.10.201527.01.2017
AcerAspire E5-551G34330.10.201525.01.2017
AcerAspire E5-5522122.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-552G8713.09.201624.01.2017
AcerAspire E5-5531861.09.201626.01.2017
AcerAspire E5-57182530.10.201527.01.2017
AcerAspire E5-571G529.09.20167.12.2016
AcerAspire E5-572G2230.10.20153.11.2016
AcerAspire E5-573134430.10.201527.01.2017
AcerAspire E5-573G98510.02.201627.01.2017
AcerAspire E5-573T528.09.201622.11.2016
AcerAspire E5-574324.11.201618.01.2017
AcerAspire E5-574G2898.04.201627.01.2017
AcerAspire E5-575285016.08.201627.01.2017
AcerAspire E5-575G25531.08.201623.01.2017
AcerAspire E5-721841.02.201614.01.2017
AcerAspire E5-731413.02.201625.11.2016
AcerAspire E5-771316.12.201621.12.2016
AcerAspire E5-771G519.02.201626.01.2017
AcerAspire E5-7724030.09.201627.01.2017
AcerAspire E5-772G47.10.20167.10.2016
AcerAspire E5-773813.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-773G6520.09.201626.01.2017
AcerAspire E5-774G1228.09.20162.12.2016
AcerAspire ES1-11114830.10.201527.01.2017
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13125330.10.201518.01.2017
AcerAspire ES1-311255430.10.201527.01.2017
AcerAspire ES1-331232330.10.201527.01.2017
AcerAspire ES1-4211814.11.201512.10.2016
AcerAspire ES1-4312157.11.201527.01.2017
AcerAspire ES1-4321423.11.201620.01.2017
AcerAspire ES1-511235.11.20151.12.2016
AcerAspire ES1-512139530.10.201527.01.2017
AcerAspire ES1-5201655.11.201527.01.2017
AcerAspire ES1-5219130.10.201525.01.2017
AcerAspire ES1-52326.01.201712.01.2017
AcerAspire ES1-5311751.04.201627.01.2017
AcerAspire ES1-533414.12.201617.12.2016
AcerAspire ES1-5718742.06.201627.01.2017
AcerAspire ES1-572416.12.201623.12.2016
AcerAspire ES1-7111215.11.201518.01.2017
AcerAspire ES1-711G1322.11.20166.12.2016
AcerAspire ES1-731966.09.201622.01.2017
AcerAspire ES1-731G4516.09.201622.01.2017
AcerAspire F5-5216882.06.201627.01.2017
AcerAspire F5-5717730.08.201627.01.2017
AcerAspire F5-572G20927.05.201626.01.2017
AcerAspire F5-57323119.08.201627.01.2017
AcerAspire M3-581PTG465.05.201620.01.2017
AcerAspire M3-581T841.12.201526.01.2017
AcerAspire M3-581TG263.02.201625.11.2016
AcerAspire M5-581TG1130.10.201529.11.2016
AcerAspire one 1-13114527.05.201626.01.2017
AcerAspire one 1-1321222.09.201621.01.2017
AcerAspire one 1-4311662.04.201627.01.2017
AcerAspire One 522215.11.201615.11.2016
AcerAspire One 753555.11.20158.11.2016
AcerAspire R3-131T4751.12.201527.01.2017
AcerAspire R3-431T784.02.201627.01.2017
AcerAspire R5-471T3029.09.201621.01.2017
AcerAspire R5-571TG912.11.20161.12.2016
AcerAspire R7-371T38.04.201611.01.2017
AcerAspire S37429.01.201627.01.2017
AcerAspire S3-331630.10.201523.11.2016
AcerAspire S3-391231.12.201522.11.2016
AcerAspire S3-392G410.11.201629.12.2016
AcerAspire S5-3712161.09.201626.01.2017
AcerAspire S7-191264.02.201619.01.2017
AcerAspire S7-391830.10.201529.12.2016
AcerAspire S7-393144.02.20166.01.2017
AcerAspire SW3-013121.12.201621.12.2016
AcerAspire SW5-01211.10.20161.10.2016
AcerAspire SW5-17110813.04.201618.01.2017
AcerAspire SW5-173323.11.20161.12.2016
AcerAspire V3-111P20930.10.201526.01.2017
AcerAspire V3-112P147130.10.201527.01.2017
AcerAspire V3-331178630.10.201527.01.2017
AcerAspire V3-371837430.10.201527.01.2017
AcerAspire V3-37296126.11.201527.01.2017
AcerAspire V3-372T4628.09.201627.01.2017
AcerAspire V3-471220.12.201620.12.2016
AcerAspire V3-5316130.10.20157.12.2016
AcerAspire V3-53210430.10.201520.01.2017
AcerAspire V3-532G265.04.201618.01.2017
AcerAspire V3-551G113.10.201613.10.2016
AcerAspire V3-57122930.10.201526.01.2017
AcerAspire V3-571G13030.10.201525.01.2017
AcerAspire V3-57250630.10.201527.01.2017
AcerAspire V3-572G90330.10.201526.01.2017
AcerAspire V3-5741125.02.201620.01.2017
AcerAspire V3-574G5625.11.201526.01.2017
AcerAspire V3-575G4724.09.201618.01.2017
AcerAspire V3-731832.02.201624.01.2017
AcerAspire V3-77118130.10.201526.01.2017
AcerAspire V3-771G115.11.201522.01.2017
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G392.02.201615.12.2016
AcerAspire V5-1211427.05.201618.01.2017
AcerAspire V5-1223319.11.201526.01.2017
AcerAspire V5-122P13112.11.201518.01.2017
AcerAspire V5-123222.11.201618.01.2017
AcerAspire V5-4311385.11.201519.01.2017
AcerAspire V5-431P6730.10.201512.01.2017
AcerAspire V5-471335.02.201619.01.2017
AcerAspire V5-471PG1112.05.201625.01.2017
AcerAspire V5-472931.05.201629.11.2016
AcerAspire V5-472P6730.10.201519.01.2017
AcerAspire V5-53151630.10.201527.01.2017
AcerAspire V5-531G937.11.201518.01.2017
AcerAspire V5-531P5528.05.201625.01.2017
AcerAspire V5-5515530.10.20151.12.2016
AcerAspire V5-551G16630.10.201520.01.2017
AcerAspire V5-55214315.01.201621.01.2017
AcerAspire V5-552G8330.10.201520.12.2016
AcerAspire V5-552PG8830.10.201513.01.2017
AcerAspire V5-56112730.10.201521.01.2017
AcerAspire V5-561G4730.10.201526.01.2017
AcerAspire V5-571885.11.201524.01.2017
AcerAspire V5-571G10014.01.201618.01.2017
AcerAspire V5-571P1363.02.201627.01.2017
AcerAspire V5-57219630.10.201524.01.2017
AcerAspire V5-572P541.04.201615.12.2016
AcerAspire V5-57326230.10.201525.01.2017
AcerAspire V5-573G40830.10.201526.01.2017
AcerAspire V5-573P10831.01.201625.01.2017
AcerAspire V5-573PG222.04.201630.11.2016
AcerAspire V5-591G2501.09.201626.01.2017
AcerAspire V7-482PG518.11.201618.01.2017
AcerAspire V7-581172.02.201624.11.2016
AcerAspire V7-581PG329.11.20162.12.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG17819.11.201526.01.2017
AcerAspire VN7-571G23527.11.201526.01.2017
AcerAspire VN7-572G725.09.201625.11.2016
AcerAspire VN7-572TG124.01.201724.01.2017
AcerAspire VN7-591G23724.11.201527.01.2017
AcerAspire VN7-592G6725.08.201627.01.2017
AcerAspire VN7-791253.02.201621.12.2016
AcerAspire VN7-791G5630.10.201519.01.2017
AcerAspire X1935229.11.201630.11.2016
AcerCalpella165.11.201516.12.2016
AcerE1-51023530.10.201526.01.2017
AcerExtensa 250813930.10.201525.01.2017
AcerExtensa 250916230.10.201526.01.2017
AcerExtensa 25109030.10.201519.01.2017
AcerExtensa 2510G1727.09.201621.12.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 52352830.10.201523.12.2016
AcerExtensa 56303130.10.201511.01.2017
AcerExtensa 5635ZG831.05.201624.11.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerJV50_MV121.10.201621.10.2016
AcerM3-581T14.10.20164.10.2016
AcerNB-EX2508-C66M125.11.201625.11.2016
AcerNB-TMB116-M-C0TC5422.09.201622.12.2016
AcerNB-TMB117-M-C9XH74.11.201622.12.2016
AcerNB-TMP236-M-357R3221.09.201627.01.2017
AcerNB-TMP253-E-1005269.02.20168.12.2016
AcerNB-TMP253-M-3312222.11.201623.11.2016
AcerNC-AO1-131-C39W325.11.201629.11.2016
AcerNC-E1-510-28202G1116.02.201610.11.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK67.04.201629.11.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33214G1228.09.201629.11.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G57.04.20161.10.2016
AcerNC-E1-571-73638G1230.10.20158.11.2016
AcerNC-E1-572-74504G930.10.201522.11.2016
AcerNC-E1-572-74508G28.11.20168.11.2016
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145155.11.201520.12.2016
AcerNC-E5-471-330L167.11.201512.11.2016
AcerNC-E5-471P-35NE427.05.20161.12.2016
AcerNC-E5-511G-C658624.09.201624.11.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L8125.04.201620.12.2016
AcerNC-E5-521-84531128.09.201614.01.2017
AcerNC-E5-551-81FY81.10.201629.11.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z109.02.20164.10.2016
AcerNC-E5-573-502J118.11.201618.11.2016
AcerNC-E5-573-57VB2511.11.201622.01.2017
AcerNC-E5-573-C1TU710.11.201626.01.2017
AcerNC-E5-573G-59TW11.12.20161.12.2016
AcerNC-E5-573G-C5JH929.10.201624.01.2017
AcerNC-E5-575-30QD719.11.201614.12.2016
AcerNC-ES1-111-C04F33.06.20169.10.2016
AcerNC-ES1-131-C1V22111.02.201615.12.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG1019.02.201621.12.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1827.04.201613.01.2017
AcerNC-ES1-311-C3CT95.11.20152.12.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y197.04.201618.01.2017
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK412.04.201630.11.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS1221.01.201629.11.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1403.02.201630.11.2016
AcerNC-V3-331-P4QJ21.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-31A5327.05.201629.11.2016
AcerNC-V3-371-31VC323.09.20162.12.2016
AcerNC-V3-371-347P118.01.201718.01.2017
AcerNC-V3-371-398X419.11.201626.01.2017
AcerNC-V3-371-50F2510.11.201624.11.2016
AcerNC-V3-371-53KD11.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-541L430.03.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-59MV317.05.201629.09.2016
AcerNC-V3-572-C4FA2511.04.201614.01.2017
AcerNC-V3-572G-50K92331.05.201624.01.2017
AcerNC-V3-574G-573G68.04.20161.12.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA31.06.201629.11.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G922.09.201623.11.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP1713.09.201622.11.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-552G-65358G50AII122.12.201622.12.2016
AcerNC-V5-561-34018G729.01.201611.01.2017
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE1124.03.201611.11.2016
AcerNG-VN7-591G-78TU424.11.20163.01.2017
AcerNG-VN7-592G-725Z115.12.201615.12.2016
AcerP5LM0222.11.201624.11.2016
AcerPeppy146730.10.201527.01.2017
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerSwift SF314-51224.11.201621.12.2016
AcerSwitch SA5-271105.10.201612.01.2017
AcerSwitch SA5-271P11.12.20161.12.2016
AcerTM6495T220.12.201621.12.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M10030.10.20153.01.2017
AcerTMP255-MG928.09.201618.01.2017
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 4720230.09.20168.10.2016
AcerTravelMate 53203730.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 55106713.09.201625.11.2016
AcerTravelMate 5520130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 5530221.04.20161.10.2016
AcerTravelMate 554228.11.201624.11.2016
AcerTravelMate 5730364.03.201629.11.2016
AcerTravelMate 5735523.11.20161.12.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65933230.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 7730518.11.201629.11.2016
AcerTravelMate 7750G530.09.20162.12.2016
AcerTravelMate 81721118.11.201627.01.2017
AcerTravelMate 837215810.11.201522.12.2016
AcerTravelMate 8471111.09.201621.01.2017
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11360430.10.201514.01.2017
AcerTravelMate B115-M45430.10.201527.01.2017
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M6813.09.201622.12.2016
AcerTravelMate B117-M72913.09.201627.01.2017
AcerTravelMate P236-M1149.02.201627.01.2017
AcerTravelMate P246M-M1731.01.201630.11.2016
AcerTravelMate P25390430.10.201527.01.2017
AcerTravelmate P253-235.11.201519.12.2016
AcerTravelMate P256-M1427.09.201625.01.2017
AcerTravelMate P273292.02.201626.01.2017
AcerTravelMate P273-M427.05.201621.12.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77121.06.201624.11.2016
AcerV5-131421.09.201629.09.2016
AcerV5-1712929.01.201621.01.2017
AcerV5-5731313.10.20163.01.2017
AcerVeriton M670G22812.11.20151.12.2016
AcerVeriton M670G/M6704912.11.20151.12.2016
AcerYY.............1313.09.20168.11.2016
AlienwareAlienware 13721.09.201616.01.2017
AlienwareAlienware 14330.09.20161.10.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2513.09.201615.11.2016
AlienwareM17xR421.10.20161.10.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac13,1210.01.201711.01.2017
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)10930.10.201527.01.2017
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)25130.10.201527.01.2017
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)27230.10.201527.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 3623330.10.201527.01.2017
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)21030.10.201525.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)53730.10.201527.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)4035.11.201525.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)121730.10.201527.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)1225830.10.201527.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)30010.11.201527.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2009)228.10.20165.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)114230.10.201527.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)132530.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)217330.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)53130.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)71530.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)461930.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)75.11.201521.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)10416.12.201520.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)49130.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)7130.10.201524.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)20030.10.201526.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)7615.01.201621.01.2017
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)5130.10.201526.01.2017
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)12230.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)36230.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 20151160330.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)445830.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201422830.10.201527.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)35830.10.201521.01.2017
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1714.05.201626.10.2016
AppleMacBook4,1465.11.201519.01.2017
AppleMacBook5,2365.11.201525.01.2017
AppleMacBook8,12527.05.201622.12.2016
AppleMacBookPro11,44205.11.201527.01.2017
AppleMacBookPro11,51633.02.201626.01.2017
AppleMacBookPro5,45315.01.201618.01.2017
AppleMacmini6,224.10.20166.10.2016
ASUS1015PX1527.09.201624.11.2016
ASUS1215B31130.10.201519.01.2017
ASUS1225B129.09.201629.09.2016
ASUSAll Series129.12.201629.12.2016
ASUSE200HA4624.09.201625.01.2017
ASUSE205SA24917.09.201626.01.2017
ASUSE402MA70330.10.201527.01.2017
ASUSE402SA27511.06.201627.01.2017
ASUSE403SA641430.10.201527.01.2017
ASUSE502MA16329.01.201621.01.2017
ASUSE502SA47507.04.201627.01.2017
ASUSEB1033105.11.201519.01.2017
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG46VW225.11.201614.12.2016
ASUSG501JW985.02.201619.01.2017
ASUSG501VW3915.09.201625.01.2017
ASUSG53SX141.10.201620.12.2016
ASUSG550JK2530.10.201526.10.2016
ASUSG551JK1725.03.201627.11.2016
ASUSG551JM7930.10.201518.01.2017
ASUSG551JW10923.01.201626.01.2017
ASUSG55VW3030.10.201525.11.2016
ASUSG74Sx2630.10.201527.10.2016
ASUSG750JM5530.10.201518.01.2017
ASUSG750JS2030.10.201522.12.2016
ASUSG750JW502.02.201620.01.2017
ASUSG750JX103.06.201620.12.2016
ASUSG750JZ876.05.201621.12.2016
ASUSG751JT338.04.201620.01.2017
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW5830.10.201527.01.2017
ASUSG75VX2926.01.201613.01.2017
ASUSG771JM8930.10.201527.01.2017
ASUSG771JW7620.11.201529.11.2016
ASUSGL502VT5815.09.201627.01.2017
ASUSGL552JX1231.01.201629.11.2016
ASUSGL552VW25426.05.201627.01.2017
ASUSGL552VX284.08.201620.01.2017
ASUSGL752VW332.09.201613.01.2017
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UW522.11.201630.11.2016
ASUSK501UX2624.09.201618.01.2017
ASUSK50AB3430.10.20151.12.2016
ASUSK50ID1130.10.201530.11.2016
ASUSK50IE125.04.20162.12.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De32.04.201617.12.2016
ASUSK52Dr48630.10.201518.01.2017
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je245.11.201530.11.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT185.11.201520.01.2017
ASUSK52N39.02.20163.10.2016
ASUSK53BR527.09.201613.10.2016
ASUSK53E18430.10.201521.01.2017
ASUSK53SC8730.10.201518.01.2017
ASUSK53SD10230.10.201512.01.2017
ASUSK53SJ1019.03.201618.01.2017
ASUSK53SK725.11.201521.12.2016
ASUSK53SM128.09.201628.09.2016
ASUSK53SV345.11.20153.01.2017
ASUSK53TA452.02.201624.01.2017
ASUSK53U19730.10.201527.01.2017
ASUSK53Z713.09.201620.12.2016
ASUSK54C5726.11.201527.01.2017
ASUSK54HR13130.10.201524.01.2017
ASUSK54L2530.10.201526.01.2017
ASUSK55A6230.10.201527.01.2017
ASUSK55DR505.11.20152.12.2016
ASUSK55VD25030.10.201527.01.2017
ASUSK55VJ633.02.201624.01.2017
ASUSK55VM404.02.201629.12.2016
ASUSK56CA1730.10.201519.01.2017
ASUSK56CB8930.10.201518.01.2017
ASUSK56CM1022.04.201620.01.2017
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK70IO429.11.201622.12.2016
ASUSK72Dr347.11.201517.12.2016
ASUSK72Jr299.02.201617.12.2016
ASUSK73BE52.04.201629.11.2016
ASUSK73BR1730.10.201527.01.2017
ASUSK73BY8530.10.201519.01.2017
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV8530.10.201513.01.2017
ASUSK73TA155.11.201517.12.2016
ASUSK73TK58.11.201610.12.2016
ASUSK75VJ205.11.201526.01.2017
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV22.06.201617.11.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM104.03.20163.11.2016
ASUSN43SN1125.05.201616.12.2016
ASUSN501JW1218.01.201612.01.2017
ASUSN501VW2629.09.201626.01.2017
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM1423.09.201621.01.2017
ASUSN53SN1930.10.201520.12.2016
ASUSN53SV4517.12.201521.01.2017
ASUSN550JK3814.11.201514.01.2017
ASUSN550JV1427.05.201615.10.2016
ASUSN550LF1322.09.201612.01.2017
ASUSN551JK530.10.201517.12.2016
ASUSN552VX522.11.201611.01.2017
ASUSN56DP6130.10.201521.01.2017
ASUSN56DY4130.10.201511.01.2017
ASUSN56JK136.04.201610.12.2016
ASUSN56JN1017.12.201627.01.2017
ASUSN56JR1130.10.201513.01.2017
ASUSN56JRH83.09.20166.10.2016
ASUSN56VB175.02.201620.01.2017
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM4530.10.201527.01.2017
ASUSN56VZ257.04.201619.01.2017
ASUSN61Ja1130.10.20151.10.2016
ASUSN71Vg3130.10.201517.12.2016
ASUSN73JF75.02.20161.12.2016
ASUSN73SM530.10.201525.11.2016
ASUSN73SV1423.08.20162.12.2016
ASUSN750JV3921.09.201618.01.2017
ASUSN751JK486.02.20162.12.2016
ASUSN751JX324.09.201625.11.2016
ASUSN76VJ1914.11.201514.12.2016
ASUSN76VM415.04.201621.01.2017
ASUSN76VZ54.10.201625.11.2016
ASUSP50IJ475.11.20152.12.2016
ASUSP552LA12423.11.201519.01.2017
ASUSP553UA1924.09.20162.12.2016
ASUSPU301LA58.11.201612.01.2017
ASUSQ503UA2524.09.201616.12.2016
ASUSS300CA15222.11.20157.12.2016
ASUSS301LA18930.10.201522.01.2017
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA16130.10.201525.01.2017
ASUSS550CA439.03.201618.01.2017
ASUSS550CB4030.10.201517.12.2016
ASUSS551LA412.02.201620.01.2017
ASUSS551LB755.02.201612.01.2017
ASUSS551LN38130.10.201519.01.2017
ASUST100HAN129.12.201629.12.2016
ASUST100TA5830.10.201526.01.2017
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA453.02.201624.01.2017
ASUST200TAC8130.10.201519.01.2017
ASUST300FA7326.11.201526.01.2017
ASUST300LA216.12.201613.01.2017
ASUSTP300LA2710.11.201521.01.2017
ASUSTP301UA19714.09.201627.01.2017
ASUSTP500LA3313.05.201621.01.2017
ASUSTP500LAB9430.10.201519.01.2017
ASUSTP500LAG252.09.201615.12.2016
ASUSTP501UA2028.09.201619.01.2017
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD3130.10.201519.01.2017
ASUSU31SG85.11.201530.11.2016
ASUSU32U7630.10.201519.01.2017
ASUSU35JC3512.11.201512.01.2017
ASUSU36SD2726.05.201627.01.2017
ASUSU36SG217.11.201617.12.2016
ASUSU38DT531.05.201624.01.2017
ASUSU38N5621.01.201611.01.2017
ASUSU46SV129.09.201629.09.2016
ASUSUL20A1530.10.201521.01.2017
ASUSUL30A30830.10.201518.01.2017
ASUSUL30VT345.11.201524.11.2016
ASUSUL50VT621.09.20165.10.2016
ASUSUX301LAA524.05.201629.11.2016
ASUSUX302LA1414.01.20162.12.2016
ASUSUX302LG930.10.20156.10.2016
ASUSUX303LA1375.11.201521.01.2017
ASUSUX303LAB30210.11.201527.01.2017
ASUSUX303LB27930.10.201527.01.2017
ASUSUX303LN2329.01.201623.11.2016
ASUSUX303LNB2317.11.20156.12.2016
ASUSUX303UA605.02.201627.01.2017
ASUSUX303UB27410.02.201627.01.2017
ASUSUX305CA438721.01.201627.01.2017
ASUSUX305FA216930.10.201527.01.2017
ASUSUX305LA323.09.201630.11.2016
ASUSUX305UA6619.08.20168.12.2016
ASUSUX310UQ110.11.201610.11.2016
ASUSUX31A275.11.201522.12.2016
ASUSUX31E7325.11.201518.01.2017
ASUSUX32A9421.01.201618.01.2017
ASUSUX32LA14730.10.201527.01.2017
ASUSUX32LN7530.10.201527.01.2017
ASUSUX32VD496.02.201616.01.2017
ASUSUX330CAK317.12.201618.01.2017
ASUSUX360CA12826.08.201626.01.2017
ASUSUX360UA229.09.201630.11.2016
ASUSUX51VZA235.02.20163.01.2017
ASUSX200MA731.05.20162.12.2016
ASUSX202E5130.10.201526.01.2017
ASUSX202EP615.11.201518.01.2017
ASUSX202EV6718.12.201519.01.2017
ASUSX205TA4930.10.201520.12.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A111330.10.201524.01.2017
ASUSX302LA77030.10.201527.01.2017
ASUSX302UA35412.04.201627.01.2017
ASUSX453MA38.11.20163.12.2016
ASUSX501A28530.10.201521.01.2017
ASUSX501A135930.10.201526.01.2017
ASUSX501U4830.10.201514.01.2017
ASUSX502CA19530.10.201526.01.2017
ASUSX540LA141726.08.201627.01.2017
ASUSX540SA341.09.201626.01.2017
ASUSX540YA28527.08.201627.01.2017
ASUSX541SA8430.09.201619.01.2017
ASUSX541UA16223.08.201627.01.2017
ASUSX550CA35430.10.201526.01.2017
ASUSX550CC11730.10.201527.01.2017
ASUSX550CL9830.10.201520.01.2017
ASUSX550DP505.11.201529.11.2016
ASUSX550EA6525.03.20162.12.2016
ASUSX550JK4385.11.201527.01.2017
ASUSX550JX3685.11.201527.01.2017
ASUSX550LA17530.10.201519.01.2017
ASUSX550LB21630.10.201524.01.2017
ASUSX550LC16430.10.201527.01.2017
ASUSX550LD41930.10.201527.01.2017
ASUSX550LN60730.10.201527.01.2017
ASUSX550MD10230.10.201519.01.2017
ASUSX550MJ3065.11.201525.01.2017
ASUSX550VX2392.09.201627.01.2017
ASUSX550ZA405.04.20168.12.2016
ASUSX550ZE1805.11.201527.01.2017
ASUSX551CA18630.10.201527.01.2017
ASUSX551CAP40130.10.201525.01.2017
ASUSX551MA51130.10.201527.01.2017
ASUSX553MA214530.10.201527.01.2017
ASUSX553SA84329.01.201627.01.2017
ASUSX555DG10325.05.201615.01.2017
ASUSX555LA9975.11.201527.01.2017
ASUSX555LAB396030.10.201527.01.2017
ASUSX555LB1415.11.201526.01.2017
ASUSX555LD930.10.201517.12.2016
ASUSX555LJ93930.10.201527.01.2017
ASUSX555LN23630.10.201520.01.2017
ASUSX555LNB3629.01.201629.11.2016
ASUSX555LP8130.10.201527.01.2017
ASUSX555LPB514.09.201630.09.2016
ASUSX555SJ2020.09.20161.12.2016
ASUSX555UA8315.01.201618.01.2017
ASUSX555UJ8313.09.201625.01.2017
ASUSX555YA118.11.201618.11.2016
ASUSX556UA4231.06.201626.01.2017
ASUSX556UAM3615.09.201627.01.2017
ASUSX556UB7020.09.201627.01.2017
ASUSX556UJ2321.09.201626.01.2017
ASUSX556UQ2530.09.201618.01.2017
ASUSX556UR28713.09.201627.01.2017
ASUSX556UV45931.08.201627.01.2017
ASUSX55U3031.05.201616.12.2016
ASUSX55VDR736.02.201627.01.2017
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB1110.02.201612.01.2017
ASUSX751LAB317.09.201623.11.2016
ASUSX751LD585.02.201627.01.2017
ASUSX751LJ5813.09.201619.01.2017
ASUSX751LK1913.09.20166.12.2016
ASUSX751LN322.02.201627.01.2017
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA31930.10.201527.01.2017
ASUSX751SA1428.09.201614.12.2016
ASUSX756UA178.10.201620.01.2017
ASUSX756UAM2011.11.201619.01.2017
ASUSX75A229.11.201629.11.2016
ASUSX75A18911.02.201627.01.2017
ASUSX75VBP422.11.201623.11.2016
ASUSX75VC930.10.201517.12.2016
ASUSX75VD2630.10.201521.01.2017
CLEVO CO.W150ER1129.09.201630.11.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell Precision M3800629.09.201620.12.2016
DellDell System Vostro 3360229.11.201630.11.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 37505012.04.20161.12.2016
DellDell System XPS L321X67.04.201612.12.2016
DellDell System XPS L322X325.11.201618.01.2017
DellInspiron 13-5368719.09.201624.11.2016
DellInspiron 15451513.09.201619.01.2017
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 3451530.09.20162.12.2016
DellInspiron 352159730.10.201527.01.2017
DellInspiron 354224.06.201610.11.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423930.10.201530.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55212230.10.20151.12.2016
DellInspiron 55232111.05.201625.01.2017
DellInspiron 57481526.05.201613.01.2017
DellInspiron 7348211.11.201618.11.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 75591723.09.201620.01.2017
DellInspiron N5040111.12.201612.01.2017
DellInspiron N5110185.10.20165.01.2017
DellLatitude 13129.11.201629.11.2016
DellLatitude 21104430.10.201521.12.2016
DellLatitude 212043730.10.201519.01.2017
DellLatitude 3330512830.10.201527.01.2017
DellLatitude 33402716330.10.201527.01.2017
DellLatitude 3350563613.09.201626.01.2017
DellLatitude 346012813.09.201615.12.2016
DellLatitude 354066430.10.201524.01.2017
DellLatitude 3550534.02.201619.01.2017
DellLatitude 6430U233.02.201619.01.2017
DellLatitude 72754828.09.201624.11.2016
DellLatitude 735091.10.201629.11.2016
DellLatitude 73702027.09.201620.01.2017
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520382.02.201610.12.2016
DellLatitude D53077030.10.201520.12.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63016030.10.201518.01.2017
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42004818.05.201621.12.2016
DellLatitude E430011030.10.201527.01.2017
DellLatitude E43101425.11.201521.01.2017
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E52702026.08.201614.12.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541088330.10.201520.01.2017
DellLatitude E5420507630.10.201527.01.2017
DellLatitude E5430 non-vPro92030.10.201516.01.2017
DellLatitude E5430 vPro511.02.201615.12.2016
DellLatitude E5440301030.10.201525.01.2017
DellLatitude E5450212730.10.201526.01.2017
DellLatitude E5470200213.09.201626.01.2017
DellLatitude E550013330.10.201522.12.2016
DellLatitude E55101224.11.20152.11.2016
DellLatitude E552033330.10.20159.01.2017
DellLatitude E5530 non-vPro421030.10.201526.01.2017
DellLatitude E5540185330.10.201524.01.2017
DellLatitude E555035130.10.201518.01.2017
DellLatitude E5570617.11.201618.01.2017
DellLatitude E6220595.11.201520.01.2017
DellLatitude E62302463.02.201627.01.2017
DellLatitude E632024130.10.201527.01.2017
DellLatitude E6330114130.10.201520.01.2017
DellLatitude E640032530.10.201519.01.2017
DellLatitude E6410172930.10.201526.01.2017
DellLatitude E6420161730.10.201527.01.2017
DellLatitude E6430272730.10.201526.01.2017
DellLatitude E6430s114.10.201622.12.2016
DellLatitude E64404815.09.201619.12.2016
DellLatitude E650051730.10.20158.12.2016
DellLatitude E65108530.10.201520.01.2017
DellLatitude E65201024.02.201621.01.2017
DellLatitude E6530421730.10.201519.01.2017
DellLatitude E654029430.10.201529.11.2016
DellLatitude E72401005.11.201518.01.2017
DellLatitude E72503230.10.201520.01.2017
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74406113.02.201626.01.2017
DellLatitude E7450695.11.201519.01.2017
DellLatitude E7470111.10.201611.11.2016
DellLatitude XT2924.11.20151.12.2016
DellLatitude XT349.10.201615.10.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380158.04.201618.11.2016
DellOptiPlex 701046630.10.201525.01.2017
DellOptiPlex 76010810.11.201525.01.2017
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M9814.03.201629.11.2016
DellOptiPlex 990221430.10.201513.01.2017
DellPrecision M4400215.11.201612.01.2017
DellPrecision M4500322.11.201624.11.2016
DellPrecision M4600213.01.201713.01.2017
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M480021.10.201626.11.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551330.10.201514.10.2016
DellUnidentified System1627.09.20162.12.2016
DellVenue 11 Pro 51306430.10.20154.10.2016
DellVostro 101417230.10.201525.11.2016
DellVostro 10152831.08.201619.01.2017
DellVostro 14-5459327.09.201629.09.2016
DellVostro 25204120.11.201520.12.2016
DellVostro 33001330.10.201521.01.2017
DellVostro 3350613.04.201629.09.2016
DellVostro 33602614.09.201622.12.2016
DellVostro 350020213.04.20163.12.2016
DellVostro 3546353.02.201627.01.2017
DellVostro 354912130.10.201525.01.2017
DellVostro 35501318.04.201626.01.2017
DellVostro 35587712.01.201624.01.2017
DellVostro 35591015.11.201630.11.2016
DellVostro 356071912.11.201520.01.2017
DellVostro V131106.05.201627.10.2016
DellXPS 12 9Q232518.12.201510.01.2017
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 93431431.01.20166.01.2017
DellXPS 13 9350778.04.201626.01.2017
DellXPS 15 95501424.09.201626.01.2017
DellXPS L322X730.09.20161.12.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E5252227.05.201625.01.2017
eMachineseMachines E527427.09.20161.10.2016
eMachineseMachines E6251114.11.201512.01.2017
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME442207.04.20161.12.2016
eMachineseME4435617.03.201621.01.2017
eMachineseME640G1430.10.201522.12.2016
eMachineseME642530.10.201529.11.2016
eMachineseME642G1430.10.201516.12.2016
eMachineseME644G1522.09.201618.01.2017
eMachineseME729Z5605.11.201522.12.2016
eMachineseME732ZG362.02.201621.12.2016
eMachines, inc.eMG420217.11.201513.01.2017
Fujitsu00000000224.03.201630.11.2016
FujitsuAMILO Pi 3560929.01.201627.01.2017
FujitsuAMILO Pi 3660316.05.20161.12.2016
FujitsuCELSIUS H700101.10.201619.01.2017
FujitsuCELSIUS H7102820.09.201621.12.2016
FujitsuD3171-A112130.10.201518.01.2017
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5104218.12.201510.10.2016
FujitsuESPRIMO E70024321.01.201610.12.2016
FujitsuESPRIMO P2560623.11.201611.01.2017
FujitsuESPRIMO P40048911.11.201526.01.2017
FujitsuESPRIMO P510351730.10.201524.01.2017
FujitsuESPRIMO P510 P85+3130.10.201518.01.2017
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720212.04.201620.11.2016
FujitsuFMVS75WWP610.11.201626.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A512242730.10.201526.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A514159030.10.201521.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A530531330.10.201527.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A5312685.11.201519.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A5323530.10.201526.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A544140330.10.201520.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A55561830.10.201526.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5028430.10.201518.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH51289130.10.201525.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53012130.10.201527.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61711.03.201618.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53180430.10.201527.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO6330.10.201524.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53217230.10.201525.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH532/G218730.10.201524.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH532/G52135.11.201530.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544730.10.201523.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL515.04.201627.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E544131630.10.201519.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E546122511.05.201621.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E55442930.10.201526.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E5563812.06.201621.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E7338914.01.20164.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E73474630.10.201521.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E7361127.09.201618.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744980430.10.201527.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E746327.09.201623.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E751105430.10.201511.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E752590030.10.201526.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E75341.10.201610.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E754570230.10.201518.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E756856.09.201621.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E78046430.10.201513.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E7823113.09.201620.12.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53183.09.201621.01.2017
FujitsuLIFEBOOK N532391.06.201618.01.2017
FujitsuLIFEBOOK NH532665.11.201518.01.2017
FujitsuLIFEBOOK NH5701730.10.201521.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7515430.10.201516.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P3110212.06.20169.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P701119730.10.201521.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P702109130.10.20155.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P770346.04.201620.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P7711725.11.201516.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P772221.06.201623.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P8110122.11.201622.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S710652130.10.201527.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S75165830.10.201527.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S752154230.10.201521.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S76010530.10.201518.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S761545.11.201524.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S7621124.03.201629.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S7922924.09.201618.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S904345.11.201521.01.2017
FujitsuLIFEBOOK SH5312520.05.201621.12.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542429.01.201611.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U574141.04.20164.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U745251.06.201623.12.2016
FujitsuLIFEBOOK U772905.02.201624.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U9042715.11.20155.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55217830.10.201517.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH572147.04.201612.01.2017
FujitsuSTYLISTIC Q7021029.01.20161.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27271022.09.201623.11.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27353419.04.20163.01.2017
Fujitsu SiemensAMILO Li170543.02.20164.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li371044.10.201626.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO Pro Series V3525378.12.201626.01.2017
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAmilo Si 152041.10.20162.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250610.05.201617.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95004431.01.20164.10.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95103411.04.201618.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M941024629.01.201627.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U92001214.09.201614.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505235.11.201510.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351830.10.201519.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653568.02.201611.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P205.11.201513.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562544.02.201622.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64104014.11.201521.01.2017
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202213.05.201612.10.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7210177.11.201524.01.2017
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72206730.10.201522.12.2016
GIGABYTEP34V3513.10.201629.11.2016
GIGABYTEX51121.01.201616.11.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Paine83428.09.201627.01.2017
GoogleAuron_Yuna149730.10.201513.01.2017
GoogleCandy144.10.201619.01.2017
GoogleCyan118.11.201618.11.2016
GoogleGandof1421.09.201614.01.2017
GoogleGnawty829.09.201614.01.2017
GoogleOrco2196.10.201620.01.2017
GoogleSwanky34.10.201618.01.2017
Hewlett-Packard3730.10.201510.12.2016
Hewlett-Packard...26.10.20167.10.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8460p1219.11.201621.01.2017
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC755.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardCompaq 6106319.12.201527.01.2017
Hewlett-PackardCompaq 6151525.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC69830.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC627.05.20161.10.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC8030.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC530.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC7112.11.201520.01.2017
Hewlett-PackardFalco12030.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC456430.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP 2230s327.09.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC16530.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC5930.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC84130.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC25519.12.201521.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC57730.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC56330.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC677030.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC1285.02.201625.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1234930.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP 350 G2244330.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC1713.09.201624.12.2016
Hewlett-PackardHP 355 G21315.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP 5503930.09.201627.01.2017
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 62015730.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP 62510930.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC6330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC18230.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC435.11.20155.12.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC62630.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC1431.01.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC1227.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC340815.12.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC47230.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC243330.10.201513.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)421.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)1613.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)12895.11.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (KE821AV)420.12.201625.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)728.05.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)68.04.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b6230.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GB892ET#AK8)714.12.201619.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)5618.11.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)9730.10.201515.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB835ET#AK8)227.10.20161.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET)155.11.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)198.02.201610.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s17230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b48630.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)5230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)157530.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)2705.11.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU216ET#AK8)424.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)2422.03.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)16630.10.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)2016.12.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN238ET#AK8)229.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s4030.10.201521.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b27730.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b (KU214ET)228.09.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s430.10.201528.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p26930.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)175.11.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC2830.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC87430.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite SFF PC76.01.20176.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p32030.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w82.06.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5700 Microtower415.12.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5750 Microtower4829.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower100616.12.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor895.11.20155.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor5016.04.201620.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower26330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor78030.10.201513.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower134.03.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC531.05.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT8612.11.201518.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT37930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF28526.05.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT1093.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)322.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)230.10.201523.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (RH484EA#AK8)623.11.201611.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT13330.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF10911.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT891.02.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF250130.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP Elite 7500 Series MT1722.12.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet9011.02.201618.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p3819.11.201523.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p13519.11.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p20530.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (VB842AV)129.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)230.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p69630.10.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p59830.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p795.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p11830.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G214329.01.201618.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G267.04.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2628.05.20168.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G27031.08.201618.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 750 G2228.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2224.03.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1634030.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2546630.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1544230.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G223405.11.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p113930.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p186330.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)620.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p491230.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G11465.11.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G250531.01.201616.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p46530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w5021.04.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p8630.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p (WD920EA)229.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w19627.05.201619.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p16930.10.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w425.11.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w (LG660EA#AK8)111.11.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p102330.10.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w527.04.201618.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w5030.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w273.04.201627.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w31.06.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G181.10.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G1 SE15.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G16512.11.201521.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G23821.09.201627.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m1966.11.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1478.04.201627.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G24225.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G31815.11.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G11429.01.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT61145.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC65.11.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC148830.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC477.04.201623.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC966.11.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC1324.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv6 Notebook PC617.11.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC385.11.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC12730.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook12913.05.201624.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 4 PC25.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6630.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Spectre XT Ultrabook PC204.10.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 41826.09.201618.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 42025.05.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY x2 Detachable PC 1364.10.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC723.09.201619.11.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC993.02.201621.01.2017
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC2330.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC12130.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC2830.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Mini 110-3800130.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Mini 210-10003429.10.201626.01.2017
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 5103256.09.201614.01.2017
Hewlett-PackardHP Notebook90130.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook65.02.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15195.11.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC2130.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC33.06.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC108230.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC262930.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC33630.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC1321.04.201614.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC454830.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB1024.11.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC134430.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC386.02.201618.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC413.02.201620.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC65.11.201514.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC156.02.201615.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC3130.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC55930.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1513.02.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC19030.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC126530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC1230.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC43730.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC6830.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook1725.11.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC286.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 141128.09.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 1515830.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC3021.01.201610.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC913.02.201625.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC17130.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14636.02.201624.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1516830.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable1513.04.201621.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible144630.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1620.05.201615.01.2017
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet104330.10.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G13212.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11999730.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G23954630.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s1030.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s993.02.201623.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s220830.10.201521.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)38.04.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW818EA#UUW)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s196530.10.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G062430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G1129030.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2396230.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s89530.10.20156.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s2630.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s73830.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s4730.10.201513.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s45530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s28030.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s7530.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s6430.10.201523.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G1260930.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G21122730.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G16630.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G268.11.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s4930.10.201526.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s206130.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s21230.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s17430.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m376.09.201626.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m474.03.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m4030.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b234930.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)4830.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G11796730.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G115430.10.201520.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b4330.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b46530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b162730.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b49830.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b13530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G11415530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b5124.08.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G129630.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b260430.10.201524.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b189330.10.201526.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b817530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b295530.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF32230.10.201519.01.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 DM7615.11.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF19830.10.201518.01.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO112230.10.201525.01.2017
Hewlett-PackardHP SleekBook 15 NoteBook PC128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook2221.01.201613.01.2017
Hewlett-PackardHP Spectre 13-SMB Pro Ultrabook212.01.201720.01.2017
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC56.02.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G121.06.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 133129.01.201627.01.2017
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC126.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC1129.01.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11375.11.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1349030.10.201521.01.2017
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1465.10.201625.01.2017
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1187330.10.201527.01.2017
Hewlett-PackardHP x2 210630.09.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC1527.09.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation12630.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15105.04.201628.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15 G2230.09.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17717.09.201620.12.2016
Hewlett-Packardkip229.11.201614.01.2017
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ45 Notebook PC711.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC12930.10.201516.01.2017
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC1535.11.201527.01.2017
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC712.02.201621.01.2017
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC115.11.201523.01.2017
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC231524.03.201627.01.2017
HPHP 250 G5129.11.201629.11.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC218719.08.201627.01.2017
HPHP 255 G4 Notebook PC151829.01.201627.01.2017
HPHP 255 G5 Notebook PC2529.10.201626.01.2017
HPHP Convertible x3604321.09.201619.01.2017
HPHP Elite x2 1012 G12128.09.201615.12.2016
HPHP EliteBook 755 G332.04.201630.09.2016
HPHP EliteBook 820 G3339425.05.201625.01.2017
HPHP EliteBook 840 G314532.09.201627.01.2017
HPHP EliteBook 850 G31323.09.201621.12.2016
HPHP EliteBook Folio 1040 G3429.11.201624.01.2017
HPHP EliteBook Folio G124.10.201630.11.2016
HPHP EliteDesk 705 G2 SFF3130.09.20161.11.2016
HPHP ENVY Notebook4741.02.201627.01.2017
HPHP ENVY x360 Convertible4524.09.201621.01.2017
HPHP Notebook584212.12.201527.01.2017
HPHP NoteBook PC1919.11.201626.01.2017
HPHP OMEN Notebook35.10.201623.12.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook15016.09.201614.01.2017
HPHP Pavilion Notebook1718229.01.201627.01.2017
HPHP Pavilion x2 Detachable415.11.201629.11.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible4073.02.201627.01.2017
HPHP ProBook 11 G22429.09.20163.12.2016
HPHP ProBook 430 G31273821.01.201627.01.2017
HPHP ProBook 440 G317285.02.201627.01.2017
HPHP ProBook 450 G3153013.02.201621.01.2017
HPHP ProBook 455 G37364.02.201626.01.2017
HPHP ProBook 470 G32326.05.201627.01.2017
HPHP ProBook 640 G238724.08.201627.01.2017
HPHP ProBook 645 G2532.09.201627.01.2017
HPHP ProBook 650 G26915.05.201626.01.2017
HPHP ProBook 655 G24227.09.20161.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 DM7322.11.201612.01.2017
HPHP ProDesk 600 G2 Mini224.11.201629.11.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT71020.09.201627.01.2017
HPHP ProDesk 600 G2 SFF83819.04.201623.01.2017
HPHP Spectre Notebook2627.09.201619.01.2017
HPHP Spectre x360 Convertible215.12.201619.12.2016
HPHP Stream Notebook PC 13226816.02.201622.01.2017
HPHP ZBook 17 G3128.09.201628.09.2016
HPOMEN by HP Laptop5914.09.201621.01.2017
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
HUAWEIMateBook HZ-W09122.11.201622.11.2016
innotek GmbHVirtualBox3044.03.201624.12.2016
InsydeBayTrail21730.10.201525.01.2017
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540020130.10.201526.01.2017
LenovoIdeaPad S210 Touch1029.03.201626.01.2017
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch427.05.20161.10.2016
LenovoIdeaPad U330p105330.10.201527.01.2017
LenovoINVALID23330.10.201525.01.2017
LenovoLenovo3429.01.201624.01.2017
LenovoLenovo B40-301521.09.201614.01.2017
LenovoLenovo B50-1025685.02.201627.01.2017
LenovoLenovo B50-30341130.10.201527.01.2017
LenovoLenovo B50-45579030.10.201527.01.2017
LenovoLenovo B50-5077316.08.201626.01.2017
LenovoLenovo B50-7099030.10.201525.01.2017
LenovoLenovo B50-8010089.02.201625.01.2017
LenovoLenovo B51-80109531.03.201627.01.2017
LenovoLenovo B570e1530.10.201517.12.2016
LenovoLenovo B575e19330.10.201526.01.2017
LenovoLenovo B59092230.10.201526.01.2017
LenovoLenovo B70-8079.02.201625.01.2017
LenovoLenovo E31-70599924.11.201527.01.2017
LenovoLenovo E31-809724.09.201623.01.2017
LenovoLenovo E50-702826.05.201618.01.2017
LenovoLenovo E50-801854.03.201612.01.2017
LenovoLenovo E51-801330.08.201613.01.2017
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1537430.10.201526.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-1433530.10.201527.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-14D66730.10.201525.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-157030.10.201511.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-15D19522.01.201621.01.2017
LenovoLenovo Flex 3-1470201.04.201619.01.2017
LenovoLenovo Flex 3-14802129.09.201612.01.2017
LenovoLenovo G40-3046230.10.201526.01.2017
LenovoLenovo G40-4534030.10.201526.01.2017
LenovoLenovo G50-30165130.10.201527.01.2017
LenovoLenovo G50-45135530.10.201527.01.2017
LenovoLenovo G50-70132630.10.201527.01.2017
LenovoLenovo G50-80543430.10.201527.01.2017
LenovoLenovo G5004230.10.201525.01.2017
LenovoLenovo G500s1530.09.201627.01.2017
LenovoLenovo G505s57130.10.201527.01.2017
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5106530.10.201526.01.2017
LenovoLenovo G550981.04.20161.12.2016
LenovoLenovo G560639.02.201611.01.2017
LenovoLenovo G58024330.10.201524.01.2017
LenovoLenovo G585725.11.201519.01.2017
LenovoLenovo G70-35371.04.201618.01.2017
LenovoLenovo G70-7015730.10.201527.01.2017
LenovoLenovo G70-80268.02.201624.01.2017
LenovoLenovo G7006430.10.201519.01.2017
LenovoLenovo G7104130.10.201520.01.2017
LenovoLenovo G78087.04.20168.10.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD11286.04.201626.01.2017
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY221130.10.201527.01.2017
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY1726.09.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR14172.02.201626.01.2017
LenovoLenovo ideapad 110-14IBR13.12.20163.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL142324.08.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR27813.09.201626.01.2017
LenovoLenovo ideapad 110-15ISK2714.12.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL724.09.201624.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-14ISK623.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15IBR420.11.201621.12.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK34419.08.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad 310-15IKB99.12.201626.01.2017
LenovoLenovo ideapad 310-15ISK3329.10.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ4922.11.201526.01.2017
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK851.09.201618.01.2017
LenovoLenovo ideapad 500S-13ISK267.10.201618.01.2017
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK7726.08.201626.01.2017
LenovoLenovo ideapad 510-15ISK115.11.201615.11.2016
LenovoLenovo ideapad 510S-13IKB224.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK16130.08.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad 700-17ISK219.01.201723.01.2017
LenovoLenovo ideapad 710S-13IKB212.01.201712.01.2017
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK4913.09.201624.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Flex 10475.11.201527.01.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 1431730.10.201526.01.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D1918.11.201525.01.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 1511413.11.201527.01.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D22030.10.201526.01.2017
LenovoLENOVO Ideapad LS205717.11.20163.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3001430.10.201514.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S31011330.10.201526.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad S5004630.10.201529.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch1021.01.201624.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p1315.11.201526.01.2017
LenovoLENOVO Ideapad U16086.04.201619.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad U3104115.01.201612.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad U310 Touch129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51052.04.20167.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5009730.10.201527.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Y510P19530.10.201527.01.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-14ISK2130.09.201627.01.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-15ACZ429.11.201624.01.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK31826.08.201626.01.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK2713.09.201624.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S3530.10.201519.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 1317324.11.201518.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Z500254.02.201618.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z51011.12.20161.12.2016
LenovoLenovo M30-70242530.10.201527.01.2017
LenovoLenovo Miix 2 10330.10.201512.11.2016
LenovoLenovo MIIX 3-10302128.05.201630.11.2016
LenovoLenovo Product330.10.201525.11.2016
LenovoLenovo S20-30206.11.201529.11.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch1223.02.201626.01.2017
LenovoLenovo U31-7032131.01.201627.01.2017
LenovoLenovo U310126.02.201622.12.2016
LenovoLenovo U41-707229.01.201629.12.2016
LenovoLenovo U41063.02.20161.10.2016
LenovoLenovo Y50-7090230.10.201527.01.2017
LenovoLenovo Y70-70 Touch6430.10.201513.01.2017
LenovoLenovo Yoga 2 1112324.11.201518.01.2017
LenovoLenovo Yoga 2 13152030.10.201526.01.2017
LenovoLenovo Yoga 2 Pro8830.10.201521.01.2017
LenovoLenovo Yoga 3 115312.11.201526.01.2017
LenovoLenovo Yoga 3 1416530.10.201527.01.2017
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-137011005.11.201527.01.2017
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR8210.04.201625.01.2017
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY2605.11.201526.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL11825.11.201527.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD227330.10.201527.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK156716.08.201627.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD23119.08.201620.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-15ISK2330.09.201613.01.2017
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK30224.08.201627.01.2017
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK1827.09.20162.12.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK4231.05.201627.01.2017
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK16026.05.201625.01.2017
LenovoLenovo YOGA 710-11ISK325.11.201619.01.2017
LenovoLenovo YOGA 710-14IKB306.10.201626.01.2017
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK2112.04.201627.01.2017
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK215523.08.201627.01.2017
LenovoLenovo YOGA 900S-12ISK215.12.201619.12.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK85824.08.201627.01.2017
LenovoLenovo Z50-70250230.10.201527.01.2017
LenovoLenovo Z50-7598730.10.201527.01.2017
LenovoLenovo Z51-701055.11.201511.01.2017
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-802127.05.201614.01.2017
LenovoLenovo Z7106830.10.201527.01.2017
LenovoM54001830.10.201527.01.2017
LenovoMIIX 300-10IBY1628.09.201622.01.2017
LenovoRev 1.06624.09.201618.01.2017
LenovoThinkCentre A70z346230.10.201529.11.2016
LenovoThinkCentre E73315.12.201616.12.2016
LenovoThinkCentre Edge7194.10.201615.10.2016
LenovoThinkCentre Edge725625.11.201520.01.2017
LenovoThinkCentre M586030.10.201526.01.2017
LenovoThinkCentre M771494.03.20163.11.2016
LenovoThinkCentre M900355.10.201625.11.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p15119.03.201630.11.2016
LenovoThinkPad5530.10.201525.01.2017
LenovoThinkPad 11e21416.12.201527.01.2017
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen2336.09.201618.01.2017
LenovoThinkPad 13218.01.201725.01.2017
LenovoThinkPad E1351030.10.201524.11.2016
LenovoThinkPad E4504822.11.201627.01.2017
LenovoThinkPad E4602338.04.201627.01.2017
LenovoThinkPad E52056530.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad E5505285.11.201527.01.2017
LenovoThinkPad E56011231.08.201626.01.2017
LenovoThinkPad Edge74930.10.201523.01.2017
LenovoThinkPad Edge E13091.04.20164.11.2016
LenovoThinkPad Edge E1354030.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E320101531.01.201626.01.2017
LenovoThinkPad Edge E32574330.10.201524.01.2017
LenovoThinkPad Edge E330166630.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad Edge E3351430.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E420s145.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53020530.10.201518.01.2017
LenovoThinkPad Edge E530c10830.10.20157.01.2017
LenovoThinkPad Edge E53121230.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad Edge E540123430.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad Edge E5452131.01.201624.11.2016
LenovoThinkPad Helix3316.09.201621.01.2017
LenovoThinkPad Helix 2nd3023.08.20163.12.2016
LenovoThinkPad L41218.10.20168.10.2016
LenovoThinkPad L420116530.10.201525.01.2017
LenovoThinkPad L430888.04.201626.01.2017
LenovoThinkPad L4406130.10.201519.01.2017
LenovoThinkPad L45028630.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad L46014124.08.201626.01.2017
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L520112.02.201618.01.2017
LenovoThinkPad L5301031.08.201618.01.2017
LenovoThinkPad L54015330.10.201519.01.2017
LenovoThinkPad L5601913.09.201629.11.2016
LenovoThinkPad R400213.06.20161.12.2016
LenovoThinkPad R500147930.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga7126.11.201519.01.2017
LenovoThinkPad S1 Yoga 123530.09.201626.01.2017
LenovoThinkPad S273023.08.201625.01.2017
LenovoThinkPad S3 Yoga 14442.02.201626.01.2017
LenovoThinkPad S3-S440187430.10.201515.01.2017
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 15146.04.201629.11.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL51029830.10.201520.01.2017
LenovoThinkPad T40012030.10.201524.01.2017
LenovoThinkPad T410666930.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad T410s835.02.20163.12.2016
LenovoThinkPad T420466130.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad T420s16030.10.201518.01.2017
LenovoThinkPad T43055930.10.201525.01.2017
LenovoThinkPad T430s11630.10.201521.01.2017
LenovoThinkPad T430u1913.11.201526.01.2017
LenovoThinkPad T4408021.01.201612.01.2017
LenovoThinkPad T440p12722.11.201525.01.2017
LenovoThinkPad T440s8430.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad T4509826.01.201615.01.2017
LenovoThinkPad T450s4830.10.201520.01.2017
LenovoThinkPad T460624.09.201615.01.2017
LenovoThinkPad T460s1218.11.201617.12.2016
LenovoThinkPad T50010618.03.201627.01.2017
LenovoThinkPad T5101152.02.201623.01.2017
LenovoThinkPad T52037130.10.201518.01.2017
LenovoThinkPad T53031430.10.201511.01.2017
LenovoThinkPad T540p52221.01.201621.01.2017
LenovoThinkPad T550520.09.20166.10.2016
LenovoThinkPad T5603923.09.201630.11.2016
LenovoThinkPad T601930.10.201521.01.2017
LenovoThinkPad T61100630.10.201521.01.2017
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist1530.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad W500118.10.201619.01.2017
LenovoThinkPad W5106116.12.201516.12.2016
LenovoThinkPad W520872.04.201620.01.2017
LenovoThinkPad W530685.11.201527.01.2017
LenovoThinkPad X1 Carbon463.06.201620.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd3329.01.20162.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd4831.05.201620.01.2017
LenovoThinkPad X1 Carbon 4th1528.09.201614.01.2017
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e1665.02.201625.01.2017
LenovoThinkPad X121e13030.10.201521.01.2017
LenovoThinkPad X131e261.04.201621.01.2017
LenovoThinkPad X2009230.10.201524.01.2017
LenovoThinkPad X200s630.10.201519.11.2016
LenovoThinkPad X20139630.10.201526.01.2017
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X220167230.10.201527.01.2017
LenovoThinkPad X220 Tablet285.11.201514.12.2016
LenovoThinkPad X2303815.11.201527.01.2017
LenovoThinkPad X240359130.10.201520.01.2017
LenovoThinkPad X25041430.10.201515.01.2017
LenovoThinkPad X2603914.05.201624.01.2017
LenovoThinkPad X300619.12.201527.01.2017
LenovoThinkPad X30110725.11.201527.01.2017
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X612122.03.201613.01.2017
LenovoThinkPad X61s523.09.20161.10.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e2165.11.201511.01.2017
LenovoThinkPad Yoga 11e 3rd Gen3030.09.201614.01.2017
LenovoThinkPad Yoga 260121.12.201621.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 460113.10.201613.10.2016
LenovoYoga 500-14ACL217.04.201618.01.2017
LenovoYoga 500-14IBD120.12.201620.12.2016
LenovoYoga700-14ISK23.11.20164.11.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V1530.03.201624.01.2017
LG ElectronicsP420-N.AE40V1130.10.20153.12.2016
MEDIONP6630125.04.201613.01.2017
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND9230.10.201514.01.2017
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE203.02.201613.01.2017
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE3630.10.201529.11.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC328.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE4024.11.201519.01.2017
Micro-Star InternationalGE62 2QC241.04.201615.01.2017
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX524.09.201629.11.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231530.10.20151.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1730.10.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1630.10.201513.01.2017
Micro-Star InternationalGE70 2PC205.11.201513.01.2017
Micro-Star InternationalGE70 2QD1524.05.201627.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC66.02.20162.12.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QE411.11.201619.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QF229.09.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF1215.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD1531.09.201627.01.2017
Micro-Star InternationalGL62 6QF15130.08.201626.01.2017
Micro-Star InternationalGL72 6QD125.11.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD3326.11.201524.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE14430.10.201527.01.2017
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro318.04.201621.01.2017
Micro-Star InternationalGP60 2QE95.11.201528.10.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF1425.11.201527.01.2017
Micro-Star InternationalGP62 2QE5920.09.201627.01.2017
Micro-Star InternationalGP70 2PE9030.10.201525.01.2017
Micro-Star InternationalGP70 2QE320.12.201613.01.2017
Micro-Star InternationalGP70 2QF12730.10.201527.01.2017
Micro-Star InternationalGP72 2QE427.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGP72 6QF1523.11.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGS43VR 6RE32.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL2223.11.201518.01.2017
Micro-Star InternationalGS60 2QE730.10.201521.01.2017
Micro-Star InternationalGS60 6QD323.11.201629.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE2712.05.201619.01.2017
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth212.09.201626.01.2017
Micro-Star InternationalGS70 2PE Stealth Pro13.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE2131.01.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGT62VR 6RD111.10.201625.01.2017
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GX660DX116.12.201616.12.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC227.09.20161.10.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780/GT780/GT780DX/GT7831430.09.201630.11.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
Micro-Star InternationalX3701129.09.201611.01.2017
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-1656425.11.201629.11.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A227.09.201629.11.2016
MicrosoftSurface Pro 266.04.201625.11.2016
MicrosoftSurface Pro 349930.10.201512.01.2017
MicrosoftSurface Pro 45422.09.201626.01.2017
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro428.05.201629.11.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-7599131.10.201631.10.2016
MSIMS-77512225.04.201624.10.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookP15SM219.11.20161.12.2016
NotebookP770ZM617.12.201627.01.2017
NotebookW230SS1119.12.201521.12.2016
NotebookW54_W94_W955TU,-T,-C128.09.201628.09.2016
Packard BellDOTVR4665.11.20155.12.2016
Packard BellEasynote ENTF71BM30530.10.201525.01.2017
Packard BellEasynote ENTG71BM16830.10.201520.01.2017
Packard BellEasynote LE69KB833.02.201621.12.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB512.04.201629.11.2016
Packard BellEasyNote LS44HR1630.10.201518.01.2017
Packard BellEasyNote LV11HC2130.10.201525.11.2016
Packard BellEasyNote LV44HC195.11.201514.12.2016
Packard BellEasyNote LX186.04.20161.12.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86630.10.201521.01.2017
Packard BellEasyNote TE11BZ1530.10.201519.01.2017
Packard BellEasyNote TE11HC31230.10.201527.01.2017
Packard BellEasynote TE69BM4430.10.201526.01.2017
Packard BellEasynote TE69CX182.02.201621.01.2017
Packard BellEasynote TE69CXP11330.10.201519.01.2017
Packard BellEasyNote TE69HW11718.12.201526.01.2017
Packard BellEasyNote TE69KB44030.10.201527.01.2017
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ3330.10.201520.01.2017
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK854116.04.201626.01.2017
Packard BellEasyNote TM853730.10.20156.12.2016
Packard BellEasyNote TS11HR19830.10.201527.01.2017
Packard BellEasyNote TS11SB928.05.20161.12.2016
Packard BellEasyNote TS44HR3621.05.201621.01.2017
Packard BellEasyNote TS44SB1321.09.201619.01.2017
Packard BellEasyNote TV11CM296.11.201529.11.2016
Packard BellEasyNote TV11HC6230.10.201521.01.2017
Packard BellEasyNote TV43CM830.10.201512.01.2017
Packard BellENLE11BZ335.02.201619.01.2017
Packard BellENLK13BZ225.11.20151.10.2016
Packard BellNC-ENTE11HC-7363926.05.20161.12.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Packard Bell BVEasyNote ML6113.11.20163.11.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN427.09.201622.11.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E6930.10.201526.01.2017
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1930.10.201517.12.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA17230.10.201520.01.2017
Samsung300E4C/300E5C/300E7C6030.10.201524.01.2017
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV4130.10.201518.01.2017
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV930.10.201524.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE945.02.201627.01.2017
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1230.10.20157.10.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B2921.01.201611.11.2016
Samsung305U1A49430.10.201524.01.2017
Samsung305V4A/305V5A5330.10.201511.01.2017
Samsung305V4A/305V5A/3415VA505.11.201522.01.2017
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3928.05.20161.10.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/310630.10.201527.01.2017
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC13230.10.201524.01.2017
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R6730.10.201526.01.2017
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV1805.11.201527.01.2017
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V8330.10.201527.01.2017
Samsung400B2B/400B2B710.02.201629.11.2016
Samsung400B4A/400B5A/200B4A/200B5A73.11.201613.01.2017
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B413.09.201610.11.2016
Samsung450R5G/450R5U7813.11.201527.01.2017
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH152330.10.201525.01.2017
Samsung530U3C/530U4C155230.10.201527.01.2017
Samsung530U3C/530U4C/532U3C6230.10.201526.01.2017
Samsung535U3C70330.10.201527.01.2017
Samsung535U4C223.11.20166.12.2016
Samsung550P5C/550P7C515.11.201525.01.2017
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700G7C22.12.20162.12.2016
Samsung700T1C9630.10.201521.01.2017
Samsung700Z3C/700Z5C21.04.201619.12.2016
Samsung700Z7C221.10.201610.11.2016
Samsung730U3E/740U3E4117.12.201521.12.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung870Z5G/880Z5F123.11.201623.11.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D10030.10.201519.01.2017
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D4227.09.201622.12.2016
Samsung900X3C/900X4C/900X4D129.11.201629.11.2016
Samsung900X3F3226.05.201614.01.2017
Samsung900X3G3021.01.201627.01.2017
Samsung905S3G/906S3G/915S3G19830.10.201527.01.2017
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG658.04.201625.01.2017
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung930X5J/910S5J/940X5J129.11.201629.11.2016
Samsung940X3G/930X3G2817.05.201612.01.2017
SamsungNC110P/NC108P/NC111P515.11.201622.11.2016
SamsungNC210/NC110613.09.201625.10.2016
SamsungNF110/NF210/NF310627.08.20161.10.2016
SamsungQ3301827.05.201626.01.2017
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510234.02.201618.01.2017
SamsungR519/R71938.10.20168.12.2016
SamsungR520/R522/R6201930.10.201526.01.2017
SamsungR530/R7306030.10.201524.01.2017
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8522530.10.201518.01.2017
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590730.10.201515.12.2016
SamsungR610610.01.201718.01.2017
SamsungR780/R778727.09.201624.11.2016
SamsungRC410/RC510/RC710431.05.20161.12.2016
SamsungRC530/RC7303830.10.201517.12.2016
SamsungRF511/RF411/RF7113930.10.201527.01.2017
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7113530.10.20151.12.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E3411101.04.201613.12.2016
SamsungRV415/RV515117.04.201630.11.2016
SamsungRV415/RV515/E34157730.10.201520.12.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530319.10.201610.11.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35206630.10.201513.12.2016
SamsungX1259130.10.20151.12.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X5201414.11.201519.01.2017
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVD1121P2EB11.12.20161.12.2016
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW1530.10.201525.01.2017
SonySVE14135CXB416.09.201613.10.2016
SonySVE14A1S1EW2226.05.201626.01.2017
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3M1EW2015.10.201616.11.2016
SonySVE14A3V2ES69.02.201622.12.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C5E625.10.201612.01.2017
SonySVE1512C6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513B1EW85.10.201622.01.2017
SonySVE1513G1EW1419.09.201622.12.2016
SonySVE1513U1ESI1726.05.201615.12.2016
SonySVF1421E2EW7330.10.201526.01.2017
SonySVF14A1C5E112.01.201712.01.2017
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES54.03.201610.01.2017
SonySVF1521A1EW421.12.201622.12.2016
SonySVF1521A2EW730.10.201524.11.2016
SonySVF1521A6EW55.02.20165.12.2016
SonySVF1521A7EW11730.10.201527.01.2017
SonySVF1521B2EW530.10.201526.01.2017
SonySVF1521C5E118.01.201718.01.2017
SonySVF1521E6E135.11.201513.10.2016
SonySVF1521T2EB622.11.201623.11.2016
SonySVF1531C5E1117.09.201625.01.2017
SonySVF1541M1362.02.201618.11.2016
SonySVF1541M1EW9630.10.201520.01.2017
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES96.02.201617.12.2016
SonySVP1321A6E118.04.20162.12.2016
SonySVP1321B6E118.10.201619.01.2017
SonySVP1321J1EBI1710.02.201613.10.2016
SonySVP1321M2EB5014.01.201625.01.2017
SonySVP1321S2EB144.11.201619.11.2016
SonySVS1313R9EB584.03.201621.01.2017
SonySVS1512Z9EB428.09.201620.12.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES915.01.201628.09.2016
SonySVT1312M1ES338.04.201621.01.2017
SonySVT1312V1ES68.04.201629.11.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonySVZ1311S9EX211.11.201618.01.2017
SonyVGN-FW31J13.12.20163.12.2016
SonyVGN-FW31M1522.11.201624.11.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-TT46GG_B128.09.201628.09.2016
SonyVGN-Z21XN_B414.09.20162.11.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E3230.10.201511.01.2017
SonyVPCCW1S1E613.09.201625.11.2016
SonyVPCEA2S1E721.09.20166.10.2016
SonyVPCEA3S1E730.10.201525.11.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E717.09.201620.12.2016
SonyVPCEB3J1E53.12.20168.12.2016
SonyVPCEB4E1E288.04.201623.12.2016
SonyVPCEB4Z1E529.09.201624.11.2016
SonyVPCEC3L1E117.12.201617.12.2016
SonyVPCEE3E1E117.06.201625.11.2016
SonyVPCEH1J1E2511.04.201620.12.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E528.05.201617.12.2016
SonyVPCEH2F1E158.04.201620.01.2017
SonyVPCEH2H1E4612.04.201621.12.2016
SonyVPCEH3D0E54.10.201610.01.2017
SonyVPCEH3H1E1430.10.201526.01.2017
SonyVPCEH3J1E830.10.201515.11.2016
SonyVPCEH3P1E435.11.201527.01.2017
SonyVPCEJ1L1E313.10.20161.12.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1826.05.201630.11.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E1230.10.201519.01.2017
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12M9E828.09.20166.10.2016
SonyVPCS12X9E227.09.201628.09.2016
SonyVPCS13S9E31.10.20168.10.2016
SonyVPCSA2Z9E727.09.201610.12.2016
SonyVPCSA3C5E3327.09.201620.01.2017
SonyVPCSB1B9E219.11.201620.12.2016
SonyVPCSB1V9E226.11.201629.11.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCSB3S9E927.10.201625.11.2016
SonyVPCYB3V1E1228.09.201625.10.2016
SonyVPCZ12Z9E64.02.201629.11.2016
SonyVPCZ21L9E1227.09.201625.01.2017
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
TimiTM1613123.11.201623.11.2016
Toshiba*318.01.201726.01.2017
Toshibadynabook T45/33MRY213.01.201719.01.2017
Toshibadynabook T75/NRS1713.09.20163.11.2016
ToshibaKIRA3631.05.201618.01.2017
ToshibaLeon1811.02.201618.01.2017
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaQOSMIO X500222.11.201616.01.2017
ToshibaQOSMIO X70-B429.09.201615.12.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSatellite A660422.11.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C40-C712.11.201610.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-14684.11.201627.01.2017
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U1930.10.201525.01.2017
ToshibaSATELLITE C50-B21630.10.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E5930.10.201518.01.2017
ToshibaSATELLITE C50D-B2226.05.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C55-A912.04.201624.01.2017
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW3430.10.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C24714.11.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE C55D-C59330.10.201527.01.2017
ToshibaSatellite C6502730.10.201525.01.2017
ToshibaSatellite C650D913.09.201626.10.2016
ToshibaSatellite C6604430.10.201518.01.2017
ToshibaSatellite C660D15230.10.201526.01.2017
ToshibaSATELLITE C670-126723.11.20151.12.2016
ToshibaSATELLITE C670D-101130.11.201630.11.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L57.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-A528.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-B1019.04.20166.12.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B2013.09.20168.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-11Q819.11.201618.01.2017
ToshibaSATELLITE C850-19D402.02.201619.01.2017
ToshibaSATELLITE C850-1G31723.09.201627.01.2017
ToshibaSATELLITE C850-1KW423.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1081526.05.201620.01.2017
ToshibaSATELLITE C850D-109913.09.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C2685.11.201519.01.2017
ToshibaSATELLITE C850D-11K1131.01.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1216430.10.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE C850D-12P6221.09.201618.01.2017
ToshibaSATELLITE C855-11F265.11.201522.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U81820.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH1224.03.201616.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU527.05.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-2FJ125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168530.10.20156.12.2016
ToshibaSATELLITE C870-121335.11.201513.01.2017
ToshibaSATELLITE C870-147429.09.20166.10.2016
ToshibaSATELLITE C870-14W64.10.20167.10.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350430.10.201520.12.2016
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D4830.10.201513.01.2017
ToshibaSATELLITE L50-A-152145.04.201620.12.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B63130.10.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE L50-C8112.04.201619.01.2017
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B88330.10.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE L50D-B-172215.11.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C31130.10.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1710.02.20161.12.2016
ToshibaSatellite L6501017.12.201619.01.2017
ToshibaSatellite L650D1230.10.201525.11.2016
ToshibaSatellite L670489.02.201620.12.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B428.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L7502830.10.201525.01.2017
ToshibaSATELLITE L750D130.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D455.04.201624.01.2017
ToshibaSATELLITE L775D-10Q121.12.201621.12.2016
ToshibaSATELLITE L775D-10Z417.12.201619.01.2017
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1FF628.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L8551030.10.201530.11.2016
ToshibaSATELLITE L855D2430.10.20151.10.2016
ToshibaSATELLITE L875-13C125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D5430.10.201520.01.2017
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A6023.11.201513.01.2017
ToshibaSATELLITE P50-A-11J5930.10.201520.01.2017
ToshibaSATELLITE P50-C823.09.201611.01.2017
ToshibaSATELLITE P50D-C2026.05.201621.01.2017
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W831.05.201618.01.2017
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P8501630.10.201522.12.2016
ToshibaSatellite Pro A20019114.11.201526.01.2017
ToshibaSatellite Pro A3004930.10.201519.01.2017
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8275.11.201521.12.2016
ToshibaSatellite Pro C50D-A-146730.09.201627.01.2017
ToshibaSatellite Pro C650126230.10.201519.01.2017
ToshibaSatellite Pro L30042930.10.201519.01.2017
ToshibaSatellite Pro P3006430.10.201512.01.2017
ToshibaSatellite Pro S500622.09.201618.11.2016
ToshibaSATELLITE R8301331.05.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-1052220.09.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE Radius 12 P20W-C-104228.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B455.11.201525.01.2017
ToshibaSATELLITE S50D-B24330.10.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840824.03.201623.11.2016
ToshibaSATELLITE U920T827.09.201613.10.2016
ToshibaSATELLITE U940430.10.201529.11.2016
ToshibaSATELLITE Z30-A6530.10.201519.01.2017
ToshibaSATELLITE Z30-B31322.11.201527.01.2017
ToshibaSATELLITE Z83054.03.201618.01.2017
ToshibaTECRA A1036.02.20161.12.2016
ToshibaTecra M91018.01.201725.01.2017
ToshibaTECRA S1130030.10.201521.01.2017
Unknown3376330.10.201527.01.2017
XMGP65_P67RGRERA225.11.201627.01.2017
ZOTACNM10189630.10.201527.01.2017
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015