Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 12.01.2017

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO532h130.09.201630.09.2016
AcerAO72288130.10.20154.01.2017
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7564830.10.201512.01.2017
AcerAOD255E629.11.20161.12.2016
AcerAOD260154.03.20163.12.2016
AcerAOD27026030.10.201513.12.2016
AcerAS5755G58.04.20165.10.2016
AcerAspire 141093.02.201630.11.2016
AcerAspire 1810TZ65.11.20157.10.2016
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 1830T218.11.201623.11.2016
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G4415.01.201620.12.2016
AcerAspire 3750ZG74.03.201629.11.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 38201227.09.20161.12.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T4630.10.201512.01.2017
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 3935113.10.201613.10.2016
AcerAspire 475287.11.201515.10.2016
AcerAspire 4810T10030.10.201512.01.2017
AcerAspire 48203430.10.20152.12.2016
AcerAspire 4820TG183.02.201615.12.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48304116.02.20163.12.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5250111.11.201611.11.2016
AcerAspire 5332530.10.201529.12.2016
AcerAspire 534911030.10.201512.01.2017
AcerAspire 5520430.09.20163.11.2016
AcerAspire 553266.04.201629.11.2016
AcerAspire 5536312.06.201625.11.2016
AcerAspire 5538G96.10.201615.12.2016
AcerAspire 5542430.10.201525.11.2016
AcerAspire 5552157.04.20161.12.2016
AcerAspire 5552G9430.10.201521.12.2016
AcerAspire 5553G523.09.20167.10.2016
AcerAspire 55601011.02.201629.11.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333630.10.20155.11.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z3330.10.201512.01.2017
AcerAspire 573515.10.20165.10.2016
AcerAspire 5736Z293.06.201612.01.2017
AcerAspire 57389912.11.201511.01.2017
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 574032.12.20168.12.2016
AcerAspire 5741515.11.20151.10.2016
AcerAspire 5741G6730.10.201512.11.2016
AcerAspire 5741Z312.02.201622.11.2016
AcerAspire 5742125.11.201629.11.2016
AcerAspire 5742G24630.10.20154.01.2017
AcerAspire 5745G614.11.201512.10.2016
AcerAspire 57491130.10.201529.11.2016
AcerAspire 5749Z428.09.201623.11.2016
AcerAspire 575012730.10.201511.01.2017
AcerAspire 5750G8530.10.20156.01.2017
AcerAspire 5750ZG921.09.201620.12.2016
AcerAspire 5755G5030.10.201531.12.2016
AcerAspire 5810T1930.10.20151.12.2016
AcerAspire 5820TG416.09.201630.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G621.09.20165.01.2017
AcerAspire 5951G31.10.201629.11.2016
AcerAspire 72506430.10.201512.01.2017
AcerAspire 7250G135.11.201512.01.2017
AcerAspire 7520125.02.201629.11.2016
AcerAspire 7535613.09.20161.12.2016
AcerAspire 75401015.11.201621.12.2016
AcerAspire 75511130.10.201530.11.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601630.10.201516.12.2016
AcerAspire 7560G2531.05.201618.12.2016
AcerAspire 7715Z1013.09.201629.11.2016
AcerAspire 7730G723.09.20161.12.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 77361830.10.201511.01.2017
AcerAspire 7738419.11.20169.12.2016
AcerAspire 7739214.11.20157.10.2016
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z711.06.201621.12.2016
AcerAspire 77413330.10.201510.12.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G55.11.201529.11.2016
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 8951G328.09.20161.12.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101723.11.201510.01.2017
AcerAspire E1-430P7330.10.201523.12.2016
AcerAspire E1-4705730.10.201512.01.2017
AcerAspire E1-470P496.02.201612.01.2017
AcerAspire E1-52226230.10.201512.01.2017
AcerAspire E1-5302930.10.201520.12.2016
AcerAspire E1-530G3130.10.201522.12.2016
AcerAspire E1-531243.02.201617.12.2016
AcerAspire E1-5323130.10.201523.12.2016
AcerAspire E1-57020030.10.201512.01.2017
AcerAspire E1-570G1282.02.201616.12.2016
AcerAspire E1-57139530.10.201512.01.2017
AcerAspire E1-571G3230.10.201510.01.2017
AcerAspire E1-57247230.10.201512.01.2017
AcerAspire E1-572G1315.11.201512.01.2017
AcerAspire E1-572P86.02.201625.11.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7717530.10.201511.01.2017
AcerAspire E1-771G289.02.20166.12.2016
AcerAspire E1-7721015.01.20162.12.2016
AcerAspire E1-772G6211.03.201622.12.2016
AcerAspire E3-1118630.10.201519.12.2016
AcerAspire E3-11214030.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-4112065.11.201531.12.2016
AcerAspire E5-411G474.03.20163.12.2016
AcerAspire E5-47143530.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-471P9730.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-51124630.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-511G1295.11.201510.01.2017
AcerAspire E5-511P1212.04.201623.12.2016
AcerAspire E5-52198830.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-521G53530.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-52213411.02.201612.01.2017
AcerAspire E5-522G11916.09.201612.01.2017
AcerAspire E5-5314629.01.201611.01.2017
AcerAspire E5-531G4730.10.20159.01.2017
AcerAspire E5-5321715.11.201511.01.2017
AcerAspire E5-55132130.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-551G33530.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-5522122.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-552G7913.09.201612.01.2017
AcerAspire E5-5531771.09.201612.01.2017
AcerAspire E5-57179330.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-571G529.09.20167.12.2016
AcerAspire E5-572G2230.10.20153.11.2016
AcerAspire E5-573120230.10.201512.01.2017
AcerAspire E5-573G85410.02.201612.01.2017
AcerAspire E5-573T528.09.201622.11.2016
AcerAspire E5-574224.11.201629.11.2016
AcerAspire E5-574G2468.04.201612.01.2017
AcerAspire E5-575258816.08.201612.01.2017
AcerAspire E5-575G20531.08.201612.01.2017
AcerAspire E5-721831.02.201610.01.2017
AcerAspire E5-731413.02.201625.11.2016
AcerAspire E5-771316.12.201621.12.2016
AcerAspire E5-771G499.02.201620.12.2016
AcerAspire E5-7723430.09.201621.12.2016
AcerAspire E5-772G47.10.20167.10.2016
AcerAspire E5-773813.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-773G5120.09.201612.01.2017
AcerAspire E5-774G1228.09.20162.12.2016
AcerAspire ES1-11114630.10.201521.12.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13124130.10.201512.01.2017
AcerAspire ES1-311243930.10.201512.01.2017
AcerAspire ES1-331217430.10.201512.01.2017
AcerAspire ES1-4211814.11.201512.10.2016
AcerAspire ES1-4312017.11.201512.01.2017
AcerAspire ES1-4321223.11.201620.12.2016
AcerAspire ES1-511235.11.20151.12.2016
AcerAspire ES1-512133330.10.201512.01.2017
AcerAspire ES1-5201605.11.201512.01.2017
AcerAspire ES1-5217830.10.201512.01.2017
AcerAspire ES1-52326.01.201712.01.2017
AcerAspire ES1-5311611.04.201622.12.2016
AcerAspire ES1-533414.12.201617.12.2016
AcerAspire ES1-5718082.06.201612.01.2017
AcerAspire ES1-572416.12.201623.12.2016
AcerAspire ES1-7111165.11.201512.01.2017
AcerAspire ES1-711G1322.11.20166.12.2016
AcerAspire ES1-731936.09.201617.12.2016
AcerAspire ES1-731G4316.09.201611.01.2017
AcerAspire F5-5216492.06.201612.01.2017
AcerAspire F5-5716730.08.201611.01.2017
AcerAspire F5-572G18427.05.201612.01.2017
AcerAspire F5-57319119.08.201612.01.2017
AcerAspire M3-581PTG425.05.201612.01.2017
AcerAspire M3-581T791.12.201520.12.2016
AcerAspire M3-581TG263.02.201625.11.2016
AcerAspire M5-581TG1130.10.201529.11.2016
AcerAspire one 1-13113927.05.201612.01.2017
AcerAspire one 1-1321092.09.201612.01.2017
AcerAspire one 1-4311592.04.20167.01.2017
AcerAspire One 522215.11.201615.11.2016
AcerAspire One 753555.11.20158.11.2016
AcerAspire R3-131T4491.12.201512.01.2017
AcerAspire R3-431T704.02.201631.12.2016
AcerAspire R5-471T2529.09.201611.01.2017
AcerAspire R5-571TG912.11.20161.12.2016
AcerAspire R7-371T38.04.201611.01.2017
AcerAspire S36629.01.201612.01.2017
AcerAspire S3-331630.10.201523.11.2016
AcerAspire S3-391231.12.201522.11.2016
AcerAspire S3-392G410.11.201629.12.2016
AcerAspire S5-3711971.09.201612.01.2017
AcerAspire S7-191244.02.201622.12.2016
AcerAspire S7-391830.10.201529.12.2016
AcerAspire S7-393144.02.20166.01.2017
AcerAspire SW3-013121.12.201621.12.2016
AcerAspire SW5-01211.10.20161.10.2016
AcerAspire SW5-17110613.04.201610.01.2017
AcerAspire SW5-173323.11.20161.12.2016
AcerAspire V3-111P20430.10.201511.01.2017
AcerAspire V3-112P143330.10.201512.01.2017
AcerAspire V3-331172330.10.201512.01.2017
AcerAspire V3-371790730.10.201512.01.2017
AcerAspire V3-37284226.11.201512.01.2017
AcerAspire V3-372T3728.09.201629.12.2016
AcerAspire V3-471220.12.201620.12.2016
AcerAspire V3-5316130.10.20157.12.2016
AcerAspire V3-5329830.10.201512.01.2017
AcerAspire V3-532G225.04.201612.01.2017
AcerAspire V3-551G113.10.201613.10.2016
AcerAspire V3-57122030.10.201512.01.2017
AcerAspire V3-571G12830.10.201521.12.2016
AcerAspire V3-57247130.10.201512.01.2017
AcerAspire V3-572G87530.10.201512.01.2017
AcerAspire V3-5741035.02.201612.01.2017
AcerAspire V3-574G5225.11.201512.01.2017
AcerAspire V3-575G4424.09.201612.01.2017
AcerAspire V3-731802.02.201622.12.2016
AcerAspire V3-77115130.10.201512.01.2017
AcerAspire V3-771G105.11.20155.12.2016
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G392.02.201615.12.2016
AcerAspire V5-1211227.05.201610.01.2017
AcerAspire V5-1222919.11.201512.01.2017
AcerAspire V5-122P12512.11.201520.12.2016
AcerAspire V5-123202.11.201611.01.2017
AcerAspire V5-4311295.11.201512.01.2017
AcerAspire V5-431P6730.10.201512.01.2017
AcerAspire V5-471325.02.201621.12.2016
AcerAspire V5-471PG712.05.201622.12.2016
AcerAspire V5-472931.05.201629.11.2016
AcerAspire V5-472P6430.10.201517.12.2016
AcerAspire V5-53148830.10.201511.01.2017
AcerAspire V5-531G907.11.201529.12.2016
AcerAspire V5-531P3728.05.201612.01.2017
AcerAspire V5-5515530.10.20151.12.2016
AcerAspire V5-551G16530.10.201521.12.2016
AcerAspire V5-55214115.01.201620.12.2016
AcerAspire V5-552G8330.10.201520.12.2016
AcerAspire V5-552PG8630.10.201511.01.2017
AcerAspire V5-56112330.10.201511.01.2017
AcerAspire V5-561G4230.10.201512.01.2017
AcerAspire V5-571825.11.201512.01.2017
AcerAspire V5-571G9914.01.201611.01.2017
AcerAspire V5-571P1213.02.201621.12.2016
AcerAspire V5-57218930.10.201511.01.2017
AcerAspire V5-572P541.04.201615.12.2016
AcerAspire V5-57325230.10.201531.12.2016
AcerAspire V5-573G39430.10.201512.01.2017
AcerAspire V5-573P10231.01.20165.01.2017
AcerAspire V5-573PG222.04.201630.11.2016
AcerAspire V5-591G2021.09.201612.01.2017
AcerAspire V7-482PG418.11.201625.11.2016
AcerAspire V7-581172.02.201624.11.2016
AcerAspire V7-581PG329.11.20162.12.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG17319.11.201521.12.2016
AcerAspire VN7-571G22627.11.201512.01.2017
AcerAspire VN7-572G725.09.201625.11.2016
AcerAspire VN7-591G21524.11.201512.01.2017
AcerAspire VN7-592G5925.08.201622.12.2016
AcerAspire VN7-791253.02.201621.12.2016
AcerAspire VN7-791G5430.10.201511.01.2017
AcerAspire X1935229.11.201630.11.2016
AcerCalpella165.11.201516.12.2016
AcerE1-51022630.10.201512.01.2017
AcerExtensa 250812530.10.201512.01.2017
AcerExtensa 250915330.10.201511.01.2017
AcerExtensa 25108830.10.201524.12.2016
AcerExtensa 2510G1727.09.201621.12.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 52352830.10.201523.12.2016
AcerExtensa 56303130.10.201511.01.2017
AcerExtensa 5635ZG831.05.201624.11.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerJV50_MV121.10.201621.10.2016
AcerM3-581T14.10.20164.10.2016
AcerNB-EX2508-C66M125.11.201625.11.2016
AcerNB-TMB116-M-C0TC5422.09.201622.12.2016
AcerNB-TMB117-M-C9XH74.11.201622.12.2016
AcerNB-TMP236-M-357R2921.09.20164.01.2017
AcerNB-TMP253-E-1005269.02.20168.12.2016
AcerNB-TMP253-M-3312222.11.201623.11.2016
AcerNC-AO1-131-C39W325.11.201629.11.2016
AcerNC-E1-510-28202G1116.02.201610.11.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK67.04.201629.11.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33214G1228.09.201629.11.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G57.04.20161.10.2016
AcerNC-E1-571-73638G1230.10.20158.11.2016
AcerNC-E1-572-74504G930.10.201522.11.2016
AcerNC-E1-572-74508G28.11.20168.11.2016
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145155.11.201520.12.2016
AcerNC-E5-471-330L167.11.201512.11.2016
AcerNC-E5-471P-35NE427.05.20161.12.2016
AcerNC-E5-511G-C658624.09.201624.11.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L8125.04.201620.12.2016
AcerNC-E5-521-8453928.09.201616.12.2016
AcerNC-E5-551-81FY81.10.201629.11.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z109.02.20164.10.2016
AcerNC-E5-573-502J118.11.201618.11.2016
AcerNC-E5-573-57VB2111.11.20165.12.2016
AcerNC-E5-573-C1TU310.11.201622.11.2016
AcerNC-E5-573G-59TW11.12.20161.12.2016
AcerNC-E5-573G-C5JH529.10.201629.11.2016
AcerNC-E5-575-30QD719.11.201614.12.2016
AcerNC-ES1-111-C04F33.06.20169.10.2016
AcerNC-ES1-131-C1V22111.02.201615.12.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG1019.02.201621.12.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1727.04.201625.11.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT95.11.20152.12.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y177.04.201611.01.2017
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK412.04.201630.11.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS1221.01.201629.11.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1403.02.201630.11.2016
AcerNC-V3-331-P4QJ21.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-31A5327.05.201629.11.2016
AcerNC-V3-371-31VC323.09.20162.12.2016
AcerNC-V3-371-398X319.11.201625.11.2016
AcerNC-V3-371-50F2510.11.201624.11.2016
AcerNC-V3-371-53KD11.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-541L430.03.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-59MV317.05.201629.09.2016
AcerNC-V3-572-C4FA2211.04.201612.01.2017
AcerNC-V3-572G-50K92131.05.201621.12.2016
AcerNC-V3-574G-573G68.04.20161.12.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA31.06.201629.11.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G922.09.201623.11.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP1713.09.201622.11.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-552G-65358G50AII122.12.201622.12.2016
AcerNC-V5-561-34018G729.01.201611.01.2017
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE1124.03.201611.11.2016
AcerNG-VN7-591G-78TU424.11.20163.01.2017
AcerNG-VN7-592G-725Z115.12.201615.12.2016
AcerP5LM0222.11.201624.11.2016
AcerPeppy134630.10.201522.12.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerSwift SF314-51224.11.201621.12.2016
AcerSwitch SA5-271105.10.201612.01.2017
AcerSwitch SA5-271P11.12.20161.12.2016
AcerTM6495T220.12.201621.12.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M10030.10.20153.01.2017
AcerTMP255-MG728.09.201620.12.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 4720230.09.20168.10.2016
AcerTravelMate 53203730.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 55106713.09.201625.11.2016
AcerTravelMate 5520130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 5530221.04.20161.10.2016
AcerTravelMate 554228.11.201624.11.2016
AcerTravelMate 5730364.03.201629.11.2016
AcerTravelMate 5735523.11.20161.12.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65933230.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 7730518.11.201629.11.2016
AcerTravelMate 7750G530.09.20162.12.2016
AcerTravelMate 8172918.11.201622.12.2016
AcerTravelMate 837215810.11.201522.12.2016
AcerTravelMate 847191.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11359930.10.20151.12.2016
AcerTravelMate B115-M44730.10.201511.01.2017
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M6813.09.201622.12.2016
AcerTravelMate B117-M67313.09.201612.01.2017
AcerTravelMate P236-M1039.02.201622.12.2016
AcerTravelMate P246M-M1731.01.201630.11.2016
AcerTravelMate P25389630.10.201512.01.2017
AcerTravelmate P253-235.11.201519.12.2016
AcerTravelMate P256-M1227.09.20161.12.2016
AcerTravelMate P273242.02.201612.01.2017
AcerTravelMate P273-M427.05.201621.12.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77121.06.201624.11.2016
AcerV5-131421.09.201629.09.2016
AcerV5-1712829.01.201621.12.2016
AcerV5-5731313.10.20163.01.2017
AcerVeriton M670G22812.11.20151.12.2016
AcerVeriton M670G/M6704912.11.20151.12.2016
AcerYY.............1313.09.20168.11.2016
AlienwareAlienware 13621.09.201629.11.2016
AlienwareAlienware 14330.09.20161.10.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2513.09.201615.11.2016
AlienwareM17xR421.10.20161.10.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac13,1210.01.201711.01.2017
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)10530.10.201521.12.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)24630.10.20159.01.2017
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)25230.10.201512.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 3419230.10.201512.01.2017
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)19330.10.201511.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)48730.10.201512.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)3895.11.201512.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)114730.10.201512.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)1169630.10.201512.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)28510.11.201512.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2009)228.10.20165.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)106730.10.201512.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)126130.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)204230.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)50630.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)66930.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)437430.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)65.11.20151.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)9416.12.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)46530.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)7030.10.201520.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)19630.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)7215.01.201611.01.2017
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)4530.10.201511.01.2017
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)11030.10.20156.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)32930.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 20151076030.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)417130.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201422230.10.201512.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)34230.10.201512.01.2017
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1714.05.201626.10.2016
AppleMacBook4,1455.11.20153.01.2017
AppleMacBook5,2345.11.201522.12.2016
AppleMacBook8,12527.05.201622.12.2016
AppleMacBookPro11,43955.11.201512.01.2017
AppleMacBookPro11,51563.02.201621.12.2016
AppleMacBookPro5,45015.01.20161.12.2016
AppleMacmini6,224.10.20166.10.2016
ASUS1015PX1527.09.201624.11.2016
ASUS1215B30930.10.201512.01.2017
ASUS1225B129.09.201629.09.2016
ASUSAll Series129.12.201629.12.2016
ASUSE200HA3924.09.201611.01.2017
ASUSE205SA23217.09.201612.01.2017
ASUSE402MA64630.10.201512.01.2017
ASUSE402SA25511.06.201612.01.2017
ASUSE403SA595130.10.201512.01.2017
ASUSE502MA16129.01.201621.12.2016
ASUSE502SA43177.04.201612.01.2017
ASUSEB103385.11.201530.11.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG46VW225.11.201614.12.2016
ASUSG501JW945.02.201612.01.2017
ASUSG501VW2615.09.20165.12.2016
ASUSG53SX141.10.201620.12.2016
ASUSG550JK2530.10.201526.10.2016
ASUSG551JK1725.03.201627.11.2016
ASUSG551JM7830.10.201512.01.2017
ASUSG551JW10423.01.20167.01.2017
ASUSG55VW3030.10.201525.11.2016
ASUSG74Sx2630.10.201527.10.2016
ASUSG750JM5430.10.201511.01.2017
ASUSG750JS2030.10.201522.12.2016
ASUSG750JW462.02.201612.01.2017
ASUSG750JX103.06.201620.12.2016
ASUSG750JZ876.05.201621.12.2016
ASUSG751JT318.04.201612.01.2017
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW5330.10.20154.01.2017
ASUSG75VX2726.01.201625.11.2016
ASUSG771JM8530.10.20155.01.2017
ASUSG771JW7620.11.201529.11.2016
ASUSGL502VT5515.09.201622.12.2016
ASUSGL552JX1231.01.201629.11.2016
ASUSGL552VW22626.05.201612.01.2017
ASUSGL552VX244.08.201616.12.2016
ASUSGL752VW322.09.201612.01.2017
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UW522.11.201630.11.2016
ASUSK501UX2524.09.201611.01.2017
ASUSK50AB3430.10.20151.12.2016
ASUSK50ID1130.10.201530.11.2016
ASUSK50IE125.04.20162.12.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De32.04.201617.12.2016
ASUSK52Dr47430.10.201522.12.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je245.11.201530.11.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT155.11.201522.12.2016
ASUSK52N39.02.20163.10.2016
ASUSK53BR527.09.201613.10.2016
ASUSK53E18230.10.201521.12.2016
ASUSK53SC8630.10.201517.12.2016
ASUSK53SD10230.10.201512.01.2017
ASUSK53SJ919.03.201623.11.2016
ASUSK53SK725.11.201521.12.2016
ASUSK53SM128.09.201628.09.2016
ASUSK53SV345.11.20153.01.2017
ASUSK53TA392.02.201612.01.2017
ASUSK53U19430.10.201512.01.2017
ASUSK53Z713.09.201620.12.2016
ASUSK54C5226.11.201523.12.2016
ASUSK54HR12730.10.201522.12.2016
ASUSK54L2330.10.201511.01.2017
ASUSK55A5430.10.201522.12.2016
ASUSK55DR505.11.20152.12.2016
ASUSK55VD22930.10.201512.01.2017
ASUSK55VJ613.02.201612.01.2017
ASUSK55VM404.02.201629.12.2016
ASUSK56CA1530.10.201512.01.2017
ASUSK56CB8230.10.201511.01.2017
ASUSK56CM972.04.201612.01.2017
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK70IO429.11.201622.12.2016
ASUSK72Dr347.11.201517.12.2016
ASUSK72Jr299.02.201617.12.2016
ASUSK73BE52.04.201629.11.2016
ASUSK73BR1430.10.201522.12.2016
ASUSK73BY7830.10.201522.12.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV8230.10.201522.12.2016
ASUSK73TA155.11.201517.12.2016
ASUSK73TK58.11.201610.12.2016
ASUSK75VJ185.11.201512.01.2017
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV22.06.201617.11.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM104.03.20163.11.2016
ASUSN43SN1125.05.201616.12.2016
ASUSN501JW1218.01.201612.01.2017
ASUSN501VW2229.09.201617.12.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM1123.09.20167.12.2016
ASUSN53SN1930.10.201520.12.2016
ASUSN53SV4417.12.201518.12.2016
ASUSN550JK3714.11.20151.12.2016
ASUSN550JV1427.05.201615.10.2016
ASUSN550LF1322.09.201612.01.2017
ASUSN551JK530.10.201517.12.2016
ASUSN552VX522.11.201611.01.2017
ASUSN56DP5830.10.201511.01.2017
ASUSN56DY4130.10.201511.01.2017
ASUSN56JK136.04.201610.12.2016
ASUSN56JN817.12.201631.12.2016
ASUSN56JR930.10.201518.11.2016
ASUSN56JRH83.09.20166.10.2016
ASUSN56VB145.02.201611.12.2016
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM4130.10.201517.12.2016
ASUSN56VZ217.04.201612.01.2017
ASUSN61Ja1130.10.20151.10.2016
ASUSN71Vg3130.10.201517.12.2016
ASUSN73JF75.02.20161.12.2016
ASUSN73SM530.10.201525.11.2016
ASUSN73SV1423.08.20162.12.2016
ASUSN750JV3621.09.201616.12.2016
ASUSN751JK486.02.20162.12.2016
ASUSN751JX324.09.201625.11.2016
ASUSN76VJ1914.11.201514.12.2016
ASUSN76VM405.04.20165.12.2016
ASUSN76VZ54.10.201625.11.2016
ASUSP50IJ475.11.20152.12.2016
ASUSP552LA11523.11.201511.01.2017
ASUSP553UA1924.09.20162.12.2016
ASUSPU301LA58.11.201612.01.2017
ASUSQ503UA2524.09.201616.12.2016
ASUSS300CA15222.11.20157.12.2016
ASUSS301LA17930.10.201512.01.2017
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA14330.10.201512.01.2017
ASUSS550CA369.03.201612.01.2017
ASUSS550CB4030.10.201517.12.2016
ASUSS551LA362.02.201612.01.2017
ASUSS551LB755.02.201612.01.2017
ASUSS551LN37730.10.201523.12.2016
ASUST100HAN129.12.201629.12.2016
ASUST100TA5330.10.201512.01.2017
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA443.02.20161.12.2016
ASUST200TAC7930.10.201523.12.2016
ASUST300FA7126.11.201512.01.2017
ASUST300LA116.12.201616.12.2016
ASUSTP300LA2510.11.201516.12.2016
ASUSTP301UA18614.09.201611.01.2017
ASUSTP500LA3113.05.201618.12.2016
ASUSTP500LAB8430.10.201520.12.2016
ASUSTP500LAG252.09.201615.12.2016
ASUSTP501UA1328.09.201620.12.2016
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD2930.10.201522.12.2016
ASUSU31SG85.11.201530.11.2016
ASUSU32U7430.10.20152.12.2016
ASUSU35JC3512.11.201512.01.2017
ASUSU36SD2326.05.201622.12.2016
ASUSU36SG217.11.201617.12.2016
ASUSU38DT431.05.20161.12.2016
ASUSU38N5621.01.201611.01.2017
ASUSU46SV129.09.201629.09.2016
ASUSUL20A1430.10.20151.12.2016
ASUSUL30A30630.10.201512.01.2017
ASUSUL30VT345.11.201524.11.2016
ASUSUL50VT621.09.20165.10.2016
ASUSUX301LAA524.05.201629.11.2016
ASUSUX302LA1414.01.20162.12.2016
ASUSUX302LG930.10.20156.10.2016
ASUSUX303LA1295.11.201512.01.2017
ASUSUX303LAB29510.11.201512.01.2017
ASUSUX303LB26130.10.20156.01.2017
ASUSUX303LN2329.01.201623.11.2016
ASUSUX303LNB2317.11.20156.12.2016
ASUSUX303UA565.02.201622.12.2016
ASUSUX303UB25810.02.201612.01.2017
ASUSUX305CA404621.01.201612.01.2017
ASUSUX305FA207130.10.201512.01.2017
ASUSUX305LA323.09.201630.11.2016
ASUSUX305UA6619.08.20168.12.2016
ASUSUX310UQ110.11.201610.11.2016
ASUSUX31A275.11.201522.12.2016
ASUSUX31E7225.11.201512.01.2017
ASUSUX32A9221.01.201611.01.2017
ASUSUX32LA14430.10.201511.01.2017
ASUSUX32LN7230.10.201511.01.2017
ASUSUX32VD486.02.201612.01.2017
ASUSUX330CAK117.12.201617.12.2016
ASUSUX360CA11426.08.201612.01.2017
ASUSUX360UA229.09.201630.11.2016
ASUSUX51VZA235.02.20163.01.2017
ASUSX200MA731.05.20162.12.2016
ASUSX202E4830.10.20155.12.2016
ASUSX202EP595.11.201512.01.2017
ASUSX202EV6518.12.201511.01.2017
ASUSX205TA4930.10.201520.12.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A18530.10.201512.01.2017
ASUSX302LA69530.10.201512.01.2017
ASUSX302UA31812.04.201612.01.2017
ASUSX453MA38.11.20163.12.2016
ASUSX501A26530.10.201512.01.2017
ASUSX501A133630.10.201512.01.2017
ASUSX501U4730.10.201516.12.2016
ASUSX502CA18130.10.201531.12.2016
ASUSX540LA128526.08.201612.01.2017
ASUSX540SA281.09.201621.12.2016
ASUSX540YA24327.08.201612.01.2017
ASUSX541SA7930.09.201612.01.2017
ASUSX541UA14923.08.201611.01.2017
ASUSX550CA33530.10.201512.01.2017
ASUSX550CC11330.10.201522.12.2016
ASUSX550CL9430.10.201512.01.2017
ASUSX550DP505.11.201529.11.2016
ASUSX550EA6525.03.20162.12.2016
ASUSX550JK4225.11.201512.01.2017
ASUSX550JX3555.11.201512.01.2017
ASUSX550LA17430.10.20155.01.2017
ASUSX550LB20930.10.201511.01.2017
ASUSX550LC14430.10.201512.01.2017
ASUSX550LD40230.10.201512.01.2017
ASUSX550LN56930.10.201512.01.2017
ASUSX550MD9930.10.201512.01.2017
ASUSX550MJ2795.11.201512.01.2017
ASUSX550VX2192.09.201612.01.2017
ASUSX550ZA405.04.20168.12.2016
ASUSX550ZE1585.11.201512.01.2017
ASUSX551CA18030.10.201529.12.2016
ASUSX551CAP39230.10.201510.01.2017
ASUSX551MA50030.10.201512.01.2017
ASUSX553MA208230.10.201512.01.2017
ASUSX553SA80729.01.201612.01.2017
ASUSX555DG10225.05.201612.01.2017
ASUSX555LA9585.11.201511.01.2017
ASUSX555LAB375330.10.201512.01.2017
ASUSX555LB1315.11.201522.12.2016
ASUSX555LD930.10.201517.12.2016
ASUSX555LJ89830.10.201512.01.2017
ASUSX555LN21830.10.201512.01.2017
ASUSX555LNB3629.01.201629.11.2016
ASUSX555LP7830.10.201512.01.2017
ASUSX555LPB514.09.201630.09.2016
ASUSX555SJ2020.09.20161.12.2016
ASUSX555UA7815.01.201611.01.2017
ASUSX555UJ7913.09.201612.01.2017
ASUSX555YA118.11.201618.11.2016
ASUSX556UA3701.06.201611.01.2017
ASUSX556UAM3115.09.201622.12.2016
ASUSX556UB6320.09.201612.01.2017
ASUSX556UJ1521.09.201610.12.2016
ASUSX556UQ2330.09.201611.01.2017
ASUSX556UR26813.09.201612.01.2017
ASUSX556UV40431.08.201612.01.2017
ASUSX55U3031.05.201616.12.2016
ASUSX55VDR706.02.201611.01.2017
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB1110.02.201612.01.2017
ASUSX751LAB317.09.201623.11.2016
ASUSX751LD525.02.201622.12.2016
ASUSX751LJ5613.09.201612.01.2017
ASUSX751LK1913.09.20166.12.2016
ASUSX751LN292.02.201629.12.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA30130.10.201512.01.2017
ASUSX751SA1428.09.201614.12.2016
ASUSX756UA148.10.20169.01.2017
ASUSX756UAM1611.11.201622.12.2016
ASUSX75A229.11.201629.11.2016
ASUSX75A16411.02.201623.12.2016
ASUSX75VBP422.11.201623.11.2016
ASUSX75VC930.10.201517.12.2016
ASUSX75VD2430.10.201512.01.2017
CLEVO CO.W150ER1129.09.201630.11.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell Precision M3800629.09.201620.12.2016
DellDell System Vostro 3360229.11.201630.11.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 37505012.04.20161.12.2016
DellDell System XPS L321X67.04.201612.12.2016
DellDell System XPS L322X225.11.20161.12.2016
DellInspiron 13-5368719.09.201624.11.2016
DellInspiron 15451313.09.201624.11.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 3451530.09.20162.12.2016
DellInspiron 352156730.10.20157.01.2017
DellInspiron 354224.06.201610.11.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423930.10.201530.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55212230.10.20151.12.2016
DellInspiron 55231911.05.201631.12.2016
DellInspiron 57481326.05.201629.11.2016
DellInspiron 7348211.11.201618.11.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 75591423.09.20169.01.2017
DellInspiron N5040111.12.201612.01.2017
DellInspiron N5110185.10.20165.01.2017
DellLatitude 13129.11.201629.11.2016
DellLatitude 21104430.10.201521.12.2016
DellLatitude 212043130.10.201521.12.2016
DellLatitude 3330472730.10.201512.01.2017
DellLatitude 33402553630.10.201512.01.2017
DellLatitude 3350457213.09.201612.01.2017
DellLatitude 346012813.09.201615.12.2016
DellLatitude 354066230.10.201510.01.2017
DellLatitude 3550514.02.20161.12.2016
DellLatitude 6430U223.02.201629.12.2016
DellLatitude 72754828.09.201624.11.2016
DellLatitude 735091.10.201629.11.2016
DellLatitude 73701627.09.201612.01.2017
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520382.02.201610.12.2016
DellLatitude D53077030.10.201520.12.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63015830.10.201512.01.2017
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42004818.05.201621.12.2016
DellLatitude E430010230.10.201512.01.2017
DellLatitude E43101395.11.20159.01.2017
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E52702026.08.201614.12.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541088030.10.201522.12.2016
DellLatitude E5420479230.10.20159.01.2017
DellLatitude E5430 non-vPro91830.10.201511.01.2017
DellLatitude E5430 vPro511.02.201615.12.2016
DellLatitude E5440278530.10.201512.01.2017
DellLatitude E5450212030.10.201512.01.2017
DellLatitude E5470171813.09.201612.01.2017
DellLatitude E550013330.10.201522.12.2016
DellLatitude E55101224.11.20152.11.2016
DellLatitude E552033330.10.20159.01.2017
DellLatitude E5530 non-vPro407630.10.201512.01.2017
DellLatitude E5540184630.10.201512.01.2017
DellLatitude E555033730.10.20159.12.2016
DellLatitude E5570417.11.201619.11.2016
DellLatitude E6220565.11.201512.01.2017
DellLatitude E62302013.02.201612.01.2017
DellLatitude E632021230.10.201512.01.2017
DellLatitude E6330113630.10.201512.01.2017
DellLatitude E640031230.10.201511.01.2017
DellLatitude E6410172330.10.201522.12.2016
DellLatitude E6420149630.10.201511.01.2017
DellLatitude E6430253630.10.201512.01.2017
DellLatitude E6430s114.10.201622.12.2016
DellLatitude E64404815.09.201619.12.2016
DellLatitude E650051730.10.20158.12.2016
DellLatitude E65107930.10.20157.01.2017
DellLatitude E65201014.02.201620.12.2016
DellLatitude E6530394430.10.201511.01.2017
DellLatitude E654029430.10.201529.11.2016
DellLatitude E7240975.11.201510.01.2017
DellLatitude E72503130.10.20153.01.2017
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74405913.02.201623.12.2016
DellLatitude E7450675.11.201522.12.2016
DellLatitude E7470111.10.201611.11.2016
DellLatitude XT2924.11.20151.12.2016
DellLatitude XT349.10.201615.10.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380158.04.201618.11.2016
DellOptiPlex 701046130.10.20158.01.2017
DellOptiPlex 76010010.11.201525.11.2016
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M9814.03.201629.11.2016
DellOptiPlex 990218730.10.201512.01.2017
DellPrecision M4400215.11.201612.01.2017
DellPrecision M4500322.11.201624.11.2016
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M480021.10.201626.11.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551330.10.201514.10.2016
DellUnidentified System1627.09.20162.12.2016
DellVenue 11 Pro 51306430.10.20154.10.2016
DellVostro 101417230.10.201525.11.2016
DellVostro 10152531.08.201622.12.2016
DellVostro 14-5459327.09.201629.09.2016
DellVostro 25204120.11.201520.12.2016
DellVostro 3300830.10.201511.01.2017
DellVostro 3350613.04.201629.09.2016
DellVostro 33602614.09.201622.12.2016
DellVostro 350020213.04.20163.12.2016
DellVostro 3546313.02.201623.12.2016
DellVostro 354910830.10.201512.01.2017
DellVostro 35501048.04.201622.12.2016
DellVostro 35587312.01.201612.01.2017
DellVostro 35591015.11.201630.11.2016
DellVostro 356071312.11.201522.12.2016
DellVostro V131106.05.201627.10.2016
DellXPS 12 9Q232518.12.201510.01.2017
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 93431431.01.20166.01.2017
DellXPS 13 9350648.04.201612.01.2017
DellXPS 15 95501124.09.201622.12.2016
DellXPS L322X730.09.20161.12.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525927.05.201612.01.2017
eMachineseMachines E527427.09.20161.10.2016
eMachineseMachines E6251114.11.201512.01.2017
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME442207.04.20161.12.2016
eMachineseME4435517.03.20165.12.2016
eMachineseME640G1430.10.201522.12.2016
eMachineseME642530.10.201529.11.2016
eMachineseME642G1430.10.201516.12.2016
eMachineseME644G1422.09.201611.01.2017
eMachineseME729Z5605.11.201522.12.2016
eMachineseME732ZG362.02.201621.12.2016
eMachines, inc.eMG420207.11.201523.12.2016
Fujitsu00000000224.03.201630.11.2016
FujitsuAMILO Pi 3560629.01.201629.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3660316.05.20161.12.2016
FujitsuCELSIUS H70081.10.201610.01.2017
FujitsuCELSIUS H7102820.09.201621.12.2016
FujitsuD3171-A112030.10.201519.12.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5104218.12.201510.10.2016
FujitsuESPRIMO E70024321.01.201610.12.2016
FujitsuESPRIMO P2560623.11.201611.01.2017
FujitsuESPRIMO P40047111.11.201521.12.2016
FujitsuESPRIMO P510346330.10.201512.01.2017
FujitsuESPRIMO P510 P85+2730.10.201519.12.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720212.04.201620.11.2016
FujitsuFMVS75WWP610.11.201626.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A512238930.10.201511.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A514158130.10.20158.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A530523530.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A5312475.11.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A5323430.10.20158.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A544138930.10.20158.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A55557530.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5028130.10.20156.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH51286830.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53011430.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61611.03.20161.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53179230.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO5930.10.201510.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53215430.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH532/G218630.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH532/G52135.11.201530.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544730.10.201523.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL435.04.201612.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E544131030.10.201511.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E546119611.05.20166.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E55442230.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E5563692.06.201611.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E7338914.01.20164.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E73465430.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E7361027.09.201611.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744947330.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E746327.09.201623.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E751105430.10.201511.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E752564930.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E75341.10.201610.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E754568130.10.201530.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E756756.09.20166.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E78044930.10.201516.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E7823113.09.201620.12.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53153.09.201621.12.2016
FujitsuLIFEBOOK N532371.06.201612.01.2017
FujitsuLIFEBOOK NH532655.11.20151.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH5701730.10.201521.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7515230.10.201513.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P3110212.06.20169.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P701119630.10.20155.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P702109130.10.20155.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P770296.04.201612.01.2017
FujitsuLIFEBOOK P7711625.11.20159.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P772221.06.201623.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P8110122.11.201622.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S710617030.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S75161830.10.201512.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S752152530.10.20156.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S76010130.10.20157.01.2017
FujitsuLIFEBOOK S761535.11.201531.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621124.03.201629.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S7922824.09.201620.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S904335.11.201511.01.2017
FujitsuLIFEBOOK SH5312520.05.201621.12.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542429.01.201611.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U574141.04.20164.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U745251.06.201623.12.2016
FujitsuLIFEBOOK U772885.02.201611.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U9042715.11.20155.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55217830.10.201517.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH572147.04.201612.01.2017
FujitsuSTYLISTIC Q7021029.01.20161.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27271022.09.201623.11.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27353419.04.20163.01.2017
Fujitsu SiemensAMILO Li170543.02.20164.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li371044.10.201626.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO Pro Series V3525258.12.201621.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAmilo Si 152041.10.20162.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250610.05.201617.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95004431.01.20164.10.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95103111.04.201612.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M941022429.01.201621.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U92001214.09.201614.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505235.11.201510.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653568.02.201611.01.2017
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P195.11.20152.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562544.02.201622.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64103814.11.201518.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202213.05.201612.10.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7210167.11.20151.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72206730.10.201522.12.2016
GIGABYTEP34V3513.10.201629.11.2016
GIGABYTEX51121.01.201616.11.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Paine72828.09.201622.12.2016
GoogleAuron_Yuna149630.10.201512.01.2017
GoogleCandy104.10.201612.01.2017
GoogleCyan118.11.201618.11.2016
GoogleGandof1321.09.201616.12.2016
GoogleGnawty529.09.201629.11.2016
GoogleOrco1946.10.20168.12.2016
GoogleSwanky24.10.20166.10.2016
Hewlett-Packard3730.10.201510.12.2016
Hewlett-Packard...26.10.20167.10.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8460p719.11.201621.12.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC725.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardCompaq 6106119.12.201512.10.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151425.11.201523.11.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC65430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC627.05.20161.10.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC6630.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC6512.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardFalco12030.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC438830.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP 2230s327.09.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC15830.10.201510.01.2017
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC5930.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC78930.10.201529.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC23719.12.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC55630.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC55830.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC657430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC1225.02.201611.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1223930.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP 350 G2240930.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC1713.09.201624.12.2016
Hewlett-PackardHP 355 G21315.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP 5503330.09.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 62015230.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP 62510830.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC6330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC18130.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC435.11.20155.12.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC59430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC1431.01.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC1227.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC330015.12.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC39130.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC243230.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)421.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)1613.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)12205.11.20159.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (KE821AV)220.12.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)728.05.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)68.04.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b6230.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GB892ET#AK8)414.12.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)5518.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)9730.10.201515.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB835ET#AK8)227.10.20161.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET)155.11.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)198.02.201610.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s17230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b48630.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)5230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)157230.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)2695.11.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU216ET#AK8)424.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)2422.03.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)16630.10.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)2016.12.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN238ET#AK8)229.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s3830.10.201522.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b26830.10.201515.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b (KU214ET)228.09.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s430.10.201528.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p25130.10.20159.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)155.11.20159.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC2830.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC87430.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite SFF PC76.01.20176.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p32030.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w82.06.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5700 Microtower415.12.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5750 Microtower4829.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower99816.12.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor895.11.20155.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor5016.04.201620.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower26330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor77630.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower134.03.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC531.05.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT8612.11.201518.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT37930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF28526.05.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT1093.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)322.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)230.10.201523.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (RH484EA#AK8)623.11.201611.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT13330.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF10911.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT891.02.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF246230.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Elite 7500 Series MT1722.12.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet8711.02.201612.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p3119.11.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p12819.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p17230.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (VB842AV)129.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)230.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p67730.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p51530.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p775.11.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p10130.10.20159.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G214129.01.201612.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G267.04.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2628.05.20168.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G26831.08.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 750 G2228.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2224.03.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1614230.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2525030.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1517930.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G222475.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p107930.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p171230.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)620.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p485030.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G11435.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G249731.01.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p46430.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w4921.04.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p8230.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p (WD920EA)229.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w17027.05.201612.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p16130.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w395.11.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w (LG660EA#AK8)111.11.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p102030.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w507.04.201611.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w5030.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w153.04.201623.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w31.06.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G161.10.201627.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G1 SE15.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G16112.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G23521.09.20164.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m1776.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1458.04.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G24225.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G31735.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G11429.01.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT58845.11.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC65.11.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC143730.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC447.04.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC926.11.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC1324.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv6 Notebook PC617.11.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC365.11.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC12730.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook12113.05.20163.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 4 PC25.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6630.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Spectre XT Ultrabook PC204.10.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 41726.09.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 42025.05.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY x2 Detachable PC 1364.10.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC723.09.201619.11.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC933.02.201611.01.2017
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC2330.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC12130.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC2130.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP Mini 110-3800130.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Mini 210-10002229.10.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 5103236.09.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Notebook86530.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook65.02.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15195.11.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC2130.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC33.06.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC104630.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC251430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC32230.10.201529.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC1121.04.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC433330.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB1024.11.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC130230.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC376.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC353.02.201611.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC65.11.201514.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC146.02.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC2930.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC52730.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1513.02.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC18530.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC121730.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC1230.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC40930.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC6830.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook1655.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC286.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 141128.09.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 1515130.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC3021.01.201610.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC893.02.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC16030.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14586.02.20163.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1516330.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable1313.04.201610.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible135130.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1520.05.201615.11.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet94630.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G13212.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11939530.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G23810630.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s730.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s993.02.201623.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s219130.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)38.04.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW818EA#UUW)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s182230.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G062430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G1127630.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2386030.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s89530.10.20156.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s2330.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s70330.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s4630.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s44030.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s27830.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s7530.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s6130.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G1238730.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G21103330.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G15530.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G268.11.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s4930.10.201526.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s191830.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s21030.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s17330.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m356.09.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m474.03.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m3930.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b224330.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)4830.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G11713030.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G113930.10.20159.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b4130.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b44430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b142630.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b48730.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b12330.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G11371430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b4924.08.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G116530.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b211430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b173330.10.201510.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b687930.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b285630.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF30630.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 DM3615.11.201623.11.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF19230.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO111430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP SleekBook 15 NoteBook PC128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook2121.01.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13-SMB Pro Ultrabook112.01.201712.01.2017
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC56.02.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G121.06.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 132929.01.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC126.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC1129.01.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11375.11.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1348130.10.201511.01.2017
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1445.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1184430.10.201512.01.2017
Hewlett-PackardHP x2 210630.09.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC1527.09.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation12630.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15105.04.201628.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15 G2230.09.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17717.09.201620.12.2016
Hewlett-Packardkip129.11.201629.11.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ45 Notebook PC711.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC12830.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC1425.11.201512.01.2017
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC702.02.20165.12.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC85.11.201517.12.2016
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC215424.03.201612.01.2017
HPHP 250 G5129.11.201629.11.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC204219.08.201612.01.2017
HPHP 255 G4 Notebook PC112829.01.201612.01.2017
HPHP 255 G5 Notebook PC2129.10.20165.01.2017
HPHP Convertible x3604021.09.201612.01.2017
HPHP Elite x2 1012 G12128.09.201615.12.2016
HPHP EliteBook 755 G332.04.201630.09.2016
HPHP EliteBook 820 G3329325.05.201622.12.2016
HPHP EliteBook 840 G312902.09.201612.01.2017
HPHP EliteBook 850 G31323.09.201621.12.2016
HPHP EliteBook Folio 1040 G3229.11.201629.11.2016
HPHP EliteBook Folio G124.10.201630.11.2016
HPHP EliteDesk 705 G2 SFF3130.09.20161.11.2016
HPHP ENVY Notebook4281.02.201612.01.2017
HPHP ENVY x360 Convertible4224.09.201616.12.2016
HPHP Notebook527512.12.201512.01.2017
HPHP NoteBook PC1619.11.201617.12.2016
HPHP OMEN Notebook35.10.201623.12.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook14716.09.201612.01.2017
HPHP Pavilion Notebook1569029.01.201612.01.2017
HPHP Pavilion x2 Detachable415.11.201629.11.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible3923.02.201612.01.2017
HPHP ProBook 11 G22429.09.20163.12.2016
HPHP ProBook 430 G31199021.01.201612.01.2017
HPHP ProBook 440 G317145.02.201612.01.2017
HPHP ProBook 450 G3147413.02.201612.01.2017
HPHP ProBook 455 G37314.02.201612.01.2017
HPHP ProBook 470 G32126.05.201623.12.2016
HPHP ProBook 640 G230924.08.201610.01.2017
HPHP ProBook 645 G2332.09.201622.12.2016
HPHP ProBook 650 G26585.05.20165.01.2017
HPHP ProBook 655 G24227.09.20161.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 DM7322.11.201612.01.2017
HPHP ProDesk 600 G2 Mini224.11.201629.11.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT63220.09.201623.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF83519.04.201625.11.2016
HPHP Spectre Notebook2527.09.20164.12.2016
HPHP Spectre x360 Convertible215.12.201619.12.2016
HPHP Stream Notebook PC 13223216.02.201611.01.2017
HPHP ZBook 17 G3128.09.201628.09.2016
HPOMEN by HP Laptop5414.09.201612.01.2017
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
HUAWEIMateBook HZ-W09122.11.201622.11.2016
innotek GmbHVirtualBox3044.03.201624.12.2016
InsydeBayTrail21430.10.201511.01.2017
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540019030.10.201512.01.2017
LenovoIdeaPad S210 Touch989.03.201611.01.2017
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch427.05.20161.10.2016
LenovoIdeaPad U330p103930.10.201512.01.2017
LenovoINVALID19330.10.201512.01.2017
LenovoLenovo3329.01.201610.01.2017
LenovoLenovo B40-301421.09.201616.12.2016
LenovoLenovo B50-1023665.02.201612.01.2017
LenovoLenovo B50-30335530.10.201512.01.2017
LenovoLenovo B50-45512630.10.201512.01.2017
LenovoLenovo B50-5073216.08.201612.01.2017
LenovoLenovo B50-7097930.10.201511.01.2017
LenovoLenovo B50-809859.02.201612.01.2017
LenovoLenovo B51-80101531.03.201611.01.2017
LenovoLenovo B570e1530.10.201517.12.2016
LenovoLenovo B575e18130.10.201512.01.2017
LenovoLenovo B59081030.10.201512.01.2017
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-70546424.11.201512.01.2017
LenovoLenovo E31-807424.09.201612.01.2017
LenovoLenovo E50-702426.05.201622.12.2016
LenovoLenovo E50-801854.03.201612.01.2017
LenovoLenovo E51-801230.08.201616.12.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1536330.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-1432730.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-14D62730.10.201511.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-157030.10.201511.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-15D19322.01.201611.01.2017
LenovoLenovo Flex 3-1470181.04.20162.12.2016
LenovoLenovo Flex 3-14802129.09.201612.01.2017
LenovoLenovo G40-3044530.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G40-4533330.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G50-30156130.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G50-45127730.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G50-70128830.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G50-80514230.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G5003630.10.201510.01.2017
LenovoLenovo G500s1430.09.201621.12.2016
LenovoLenovo G505s54130.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5106030.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G550981.04.20161.12.2016
LenovoLenovo G560639.02.201611.01.2017
LenovoLenovo G58022630.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G585685.11.201512.01.2017
LenovoLenovo G70-35361.04.201617.12.2016
LenovoLenovo G70-7014730.10.201512.01.2017
LenovoLenovo G70-80258.02.201620.12.2016
LenovoLenovo G7006130.10.201511.01.2017
LenovoLenovo G7103830.10.201529.11.2016
LenovoLenovo G78087.04.20168.10.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD10576.04.201612.01.2017
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY208330.10.201512.01.2017
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY1626.09.201622.12.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR12862.02.201612.01.2017
LenovoLenovo ideapad 110-14IBR13.12.20163.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL127224.08.201612.01.2017
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR26413.09.201612.01.2017
LenovoLenovo ideapad 110-15ISK1014.12.201619.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL724.09.201624.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-14ISK623.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15IBR420.11.201621.12.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK32419.08.201612.01.2017
LenovoLenovo ideapad 310-15IKB69.12.201621.12.2016
LenovoLenovo ideapad 310-15ISK2329.10.201629.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ4422.11.201512.01.2017
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK791.09.201620.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-13ISK257.10.201622.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK7026.08.201612.01.2017
LenovoLenovo ideapad 510-15ISK115.11.201615.11.2016
LenovoLenovo ideapad 510S-13IKB224.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK15230.08.201611.01.2017
LenovoLenovo ideapad 710S-13IKB212.01.201712.01.2017
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK4513.09.201612.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Flex 10425.11.201521.12.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1428930.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D1718.11.201531.12.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1510613.11.201512.01.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D21130.10.201512.01.2017
LenovoLENOVO Ideapad LS205717.11.20163.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3001430.10.201514.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S31010330.10.201512.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad S5004630.10.201529.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch1021.01.201624.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p1285.11.201512.01.2017
LenovoLENOVO Ideapad U16076.04.20161.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3104115.01.201612.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad U310 Touch129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51052.04.20167.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5009130.10.201512.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Y510P18830.10.201512.01.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-14ISK1730.09.201621.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ACZ329.11.20161.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK29826.08.201612.01.2017
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK2313.09.20165.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S3530.10.201519.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 1317124.11.201511.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Z500244.02.201611.01.2017
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z51011.12.20161.12.2016
LenovoLenovo M30-70227130.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Miix 2 10330.10.201512.11.2016
LenovoLenovo MIIX 3-10302128.05.201630.11.2016
LenovoLenovo Product330.10.201525.11.2016
LenovoLenovo S20-30206.11.201529.11.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch1133.02.201611.01.2017
LenovoLenovo U31-7028531.01.201612.01.2017
LenovoLenovo U310126.02.201622.12.2016
LenovoLenovo U41-707229.01.201629.12.2016
LenovoLenovo U41063.02.20161.10.2016
LenovoLenovo Y50-7081630.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Y70-70 Touch6330.10.201523.12.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1112124.11.201517.12.2016
LenovoLenovo Yoga 2 13146630.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Yoga 2 Pro8530.10.20156.01.2017
LenovoLenovo Yoga 3 115212.11.20155.12.2016
LenovoLenovo Yoga 3 1415230.10.201512.01.2017
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-137010555.11.201512.01.2017
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR7210.04.201629.12.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY2525.11.201510.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL11175.11.201512.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD213730.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK145416.08.201612.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD22719.08.201611.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-15ISK2230.09.201616.12.2016
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK27824.08.201612.01.2017
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK1827.09.20162.12.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK3531.05.201621.12.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK15426.05.201612.01.2017
LenovoLenovo YOGA 710-11ISK225.11.201629.11.2016
LenovoLenovo YOGA 710-14IKB276.10.201622.12.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK1922.04.201612.01.2017
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK213523.08.201612.01.2017
LenovoLenovo YOGA 900S-12ISK215.12.201619.12.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK78724.08.201612.01.2017
LenovoLenovo Z50-70241230.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Z50-7592630.10.201512.01.2017
LenovoLenovo Z51-701055.11.201511.01.2017
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-802027.05.201625.11.2016
LenovoLenovo Z7106230.10.201523.12.2016
LenovoM54001630.10.201523.12.2016
LenovoMIIX 300-10IBY1428.09.201621.12.2016
LenovoRev 1.06324.09.20161.12.2016
LenovoThinkCentre A70z346230.10.201529.11.2016
LenovoThinkCentre E73315.12.201616.12.2016
LenovoThinkCentre Edge7194.10.201615.10.2016
LenovoThinkCentre Edge725475.11.201522.12.2016
LenovoThinkCentre M585130.10.201523.11.2016
LenovoThinkCentre M771494.03.20163.11.2016
LenovoThinkCentre M900355.10.201625.11.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p15119.03.201630.11.2016
LenovoThinkPad4230.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad 11e20516.12.201521.12.2016
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen1726.09.201621.12.2016
LenovoThinkPad E1351030.10.201524.11.2016
LenovoThinkPad E4503822.11.201621.12.2016
LenovoThinkPad E4602258.04.201611.01.2017
LenovoThinkPad E52056230.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad E5505065.11.201512.01.2017
LenovoThinkPad E5609731.08.201612.01.2017
LenovoThinkPad Edge74130.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad Edge E13091.04.20164.11.2016
LenovoThinkPad Edge E1354030.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E320100631.01.201612.01.2017
LenovoThinkPad Edge E32574030.10.201517.12.2016
LenovoThinkPad Edge E330156330.10.20159.01.2017
LenovoThinkPad Edge E3351430.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E420s145.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53020430.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad Edge E530c10830.10.20157.01.2017
LenovoThinkPad Edge E53119730.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad Edge E540118930.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad Edge E5452131.01.201624.11.2016
LenovoThinkPad Helix2916.09.201612.01.2017
LenovoThinkPad Helix 2nd3023.08.20163.12.2016
LenovoThinkPad L41218.10.20168.10.2016
LenovoThinkPad L420112330.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad L430708.04.201621.12.2016
LenovoThinkPad L4405730.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad L45027330.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad L46012424.08.201612.01.2017
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L520102.02.201611.12.2016
LenovoThinkPad L530831.08.20161.12.2016
LenovoThinkPad L54015030.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad L5601913.09.201629.11.2016
LenovoThinkPad R400213.06.20161.12.2016
LenovoThinkPad R500147930.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga7026.11.201517.12.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga 122930.09.201612.01.2017
LenovoThinkPad S269423.08.201612.01.2017
LenovoThinkPad S3 Yoga 14432.02.201622.12.2016
LenovoThinkPad S3-S440187230.10.201511.01.2017
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 15146.04.201629.11.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL51028630.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad T40011430.10.201510.01.2017
LenovoThinkPad T410648330.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad T410s835.02.20163.12.2016
LenovoThinkPad T420459030.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad T420s15730.10.201510.01.2017
LenovoThinkPad T43054530.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad T430s10930.10.201511.01.2017
LenovoThinkPad T430u1813.11.201522.12.2016
LenovoThinkPad T4408021.01.201612.01.2017
LenovoThinkPad T440p12622.11.201520.12.2016
LenovoThinkPad T440s7730.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad T4509726.01.201620.12.2016
LenovoThinkPad T450s4730.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad T460614.09.201612.01.2017
LenovoThinkPad T460s1218.11.201617.12.2016
LenovoThinkPad T50010118.03.201612.01.2017
LenovoThinkPad T5101082.02.20167.01.2017
LenovoThinkPad T52036630.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad T53031430.10.201511.01.2017
LenovoThinkPad T540p51521.01.201629.12.2016
LenovoThinkPad T550520.09.20166.10.2016
LenovoThinkPad T5603923.09.201630.11.2016
LenovoThinkPad T601830.10.201511.01.2017
LenovoThinkPad T61100330.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist1530.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad W500108.10.20165.01.2017
LenovoThinkPad W5106116.12.201516.12.2016
LenovoThinkPad W520762.04.201612.01.2017
LenovoThinkPad W530635.11.20156.01.2017
LenovoThinkPad X1 Carbon463.06.201620.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd3329.01.20162.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd4631.05.201621.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 4th1428.09.201616.12.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e1535.02.201612.01.2017
LenovoThinkPad X121e12130.10.201525.11.2016
LenovoThinkPad X131e231.04.201625.11.2016
LenovoThinkPad X2008930.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad X200s630.10.201519.11.2016
LenovoThinkPad X20136130.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X220164830.10.201512.01.2017
LenovoThinkPad X220 Tablet285.11.201514.12.2016
LenovoThinkPad X2303425.11.201512.01.2017
LenovoThinkPad X240358330.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad X25041230.10.20159.01.2017
LenovoThinkPad X2603024.05.201617.12.2016
LenovoThinkPad X300519.12.201524.11.2016
LenovoThinkPad X3019625.11.201511.01.2017
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X611922.03.201629.11.2016
LenovoThinkPad X61s523.09.20161.10.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e2165.11.201511.01.2017
LenovoThinkPad Yoga 11e 3rd Gen2930.09.201616.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 260121.12.201621.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 460113.10.201613.10.2016
LenovoYoga 500-14ACL207.04.201612.01.2017
LenovoYoga 500-14IBD120.12.201620.12.2016
LenovoYoga700-14ISK23.11.20164.11.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V1430.03.20161.12.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V1130.10.20153.12.2016
MEDIONP6630105.04.201625.11.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND9130.10.201522.12.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE193.02.201611.01.2017
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE3630.10.201529.11.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC328.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE3924.11.201523.12.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC211.04.201616.12.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX524.09.201629.11.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231530.10.20151.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1730.10.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1330.10.201511.10.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC185.11.201510.01.2017
Micro-Star InternationalGE70 2QD1524.05.201627.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC66.02.20162.12.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QE411.11.201619.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QF229.09.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF1215.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD1411.09.201612.01.2017
Micro-Star InternationalGL62 6QF13930.08.201612.01.2017
Micro-Star InternationalGL72 6QD125.11.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD3326.11.201524.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE13430.10.201511.01.2017
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro308.04.20165.12.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE95.11.201528.10.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF1395.11.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGP62 2QE4520.09.201622.12.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE8230.10.201510.01.2017
Micro-Star InternationalGP70 2QE220.12.201623.12.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF11830.10.201511.01.2017
Micro-Star InternationalGP72 2QE427.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGP72 6QF1523.11.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGS43VR 6RE32.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL2123.11.201510.01.2017
Micro-Star InternationalGS60 2QE530.10.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QD323.11.201629.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE2612.05.201621.12.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth162.09.201612.01.2017
Micro-Star InternationalGS70 2PE Stealth Pro13.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE2131.01.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGT62VR 6RD91.10.201621.12.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GX660DX116.12.201616.12.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC227.09.20161.10.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780/GT780/GT780DX/GT7831430.09.201630.11.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
Micro-Star InternationalX3701129.09.201611.01.2017
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-1656425.11.201629.11.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A227.09.201629.11.2016
MicrosoftSurface Pro 266.04.201625.11.2016
MicrosoftSurface Pro 349930.10.201512.01.2017
MicrosoftSurface Pro 44922.09.201622.12.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro428.05.201629.11.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-7599131.10.201631.10.2016
MSIMS-77512225.04.201624.10.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookP15SM219.11.20161.12.2016
NotebookP770ZM217.12.201623.12.2016
NotebookW230SS1119.12.201521.12.2016
NotebookW54_W94_W955TU,-T,-C128.09.201628.09.2016
Packard BellDOTVR4665.11.20155.12.2016
Packard BellEasynote ENTF71BM27830.10.201512.01.2017
Packard BellEasynote ENTG71BM16130.10.201512.01.2017
Packard BellEasynote LE69KB833.02.201621.12.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB512.04.201629.11.2016
Packard BellEasyNote LS44HR1030.10.201522.11.2016
Packard BellEasyNote LV11HC2130.10.201525.11.2016
Packard BellEasyNote LV44HC195.11.201514.12.2016
Packard BellEasyNote LX186.04.20161.12.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86530.10.20157.01.2017
Packard BellEasyNote TE11BZ1430.10.20151.10.2016
Packard BellEasyNote TE11HC29230.10.201512.01.2017
Packard BellEasynote TE69BM4030.10.20151.12.2016
Packard BellEasynote TE69CX162.02.20167.01.2017
Packard BellEasynote TE69CXP10930.10.201512.01.2017
Packard BellEasyNote TE69HW11118.12.201512.01.2017
Packard BellEasyNote TE69KB41730.10.201512.01.2017
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ3130.10.201512.01.2017
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK852416.04.201612.01.2017
Packard BellEasyNote TM853730.10.20156.12.2016
Packard BellEasyNote TS11HR18030.10.201511.01.2017
Packard BellEasyNote TS11SB928.05.20161.12.2016
Packard BellEasyNote TS44HR3421.05.201612.01.2017
Packard BellEasyNote TS44SB1021.09.201612.01.2017
Packard BellEasyNote TV11CM296.11.201529.11.2016
Packard BellEasyNote TV11HC5730.10.201511.01.2017
Packard BellEasyNote TV43CM830.10.201512.01.2017
Packard BellENLE11BZ325.02.201610.01.2017
Packard BellENLK13BZ225.11.20151.10.2016
Packard BellNC-ENTE11HC-7363926.05.20161.12.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Packard Bell BVEasyNote ML6113.11.20163.11.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN427.09.201622.11.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E6630.10.201522.12.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1930.10.201517.12.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA16730.10.201512.01.2017
Samsung300E4C/300E5C/300E7C5730.10.20151.12.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV3730.10.201512.01.2017
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV930.10.201524.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE885.02.201631.12.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1230.10.20157.10.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B2921.01.201611.11.2016
Samsung305U1A45530.10.201512.01.2017
Samsung305V4A/305V5A5330.10.201511.01.2017
Samsung305V4A/305V5A/3415VA495.11.201521.12.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3928.05.20161.10.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/310430.10.201522.12.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC12830.10.20152.12.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R5430.10.201510.01.2017
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV1555.11.201512.01.2017
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V7330.10.201521.12.2016
Samsung400B2B/400B2B710.02.201629.11.2016
Samsung400B4A/400B5A/200B4A/200B5A43.11.201625.11.2016
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B413.09.201610.11.2016
Samsung450R5G/450R5U7613.11.201531.12.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH151530.10.201523.12.2016
Samsung530U3C/530U4C151830.10.201511.01.2017
Samsung530U3C/530U4C/532U3C5930.10.201512.01.2017
Samsung535U3C68830.10.201510.01.2017
Samsung535U4C223.11.20166.12.2016
Samsung550P5C/550P7C255.11.201512.01.2017
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700G7C22.12.20162.12.2016
Samsung700T1C9330.10.201520.12.2016
Samsung700Z3C/700Z5C21.04.201619.12.2016
Samsung700Z7C221.10.201610.11.2016
Samsung730U3E/740U3E4117.12.201521.12.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung870Z5G/880Z5F123.11.201623.11.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D9630.10.201511.01.2017
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D4227.09.201622.12.2016
Samsung900X3C/900X4C/900X4D129.11.201629.11.2016
Samsung900X3F3026.05.201612.01.2017
Samsung900X3G2821.01.201611.01.2017
Samsung905S3G/906S3G/915S3G19130.10.201512.01.2017
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG648.04.20163.01.2017
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung930X5J/910S5J/940X5J129.11.201629.11.2016
Samsung940X3G/930X3G2817.05.201612.01.2017
SamsungNC110P/NC108P/NC111P515.11.201622.11.2016
SamsungNC210/NC110613.09.201625.10.2016
SamsungNF110/NF210/NF310627.08.20161.10.2016
SamsungQ3301427.05.201612.12.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510214.02.201617.12.2016
SamsungR519/R71938.10.20168.12.2016
SamsungR520/R522/R6201630.10.201515.12.2016
SamsungR530/R7305630.10.201521.12.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8522130.10.201512.01.2017
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590730.10.201515.12.2016
SamsungR610210.01.201710.01.2017
SamsungR780/R778727.09.201624.11.2016
SamsungRC410/RC510/RC710431.05.20161.12.2016
SamsungRC530/RC7303830.10.201517.12.2016
SamsungRF511/RF411/RF7113630.10.201529.12.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7113530.10.20151.12.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E3411101.04.201613.12.2016
SamsungRV415/RV515117.04.201630.11.2016
SamsungRV415/RV515/E34157730.10.201520.12.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530319.10.201610.11.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35206630.10.201513.12.2016
SamsungX1259130.10.20151.12.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X5201214.11.201511.01.2017
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVD1121P2EB11.12.20161.12.2016
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW1130.10.20159.01.2017
SonySVE14135CXB416.09.201613.10.2016
SonySVE14A1S1EW2026.05.20161.10.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3M1EW2015.10.201616.11.2016
SonySVE14A3V2ES69.02.201622.12.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C5E625.10.201612.01.2017
SonySVE1512C6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513B1EW75.10.201629.11.2016
SonySVE1513G1EW1419.09.201622.12.2016
SonySVE1513U1ESI1726.05.201615.12.2016
SonySVF1421E2EW7130.10.20153.12.2016
SonySVF14A1C5E112.01.201712.01.2017
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES54.03.201610.01.2017
SonySVF1521A1EW421.12.201622.12.2016
SonySVF1521A2EW730.10.201524.11.2016
SonySVF1521A6EW55.02.20165.12.2016
SonySVF1521A7EW11230.10.201512.01.2017
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E135.11.201513.10.2016
SonySVF1521T2EB622.11.201623.11.2016
SonySVF1531C5E917.09.201631.12.2016
SonySVF1541M1362.02.201618.11.2016
SonySVF1541M1EW9330.10.201512.01.2017
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES96.02.201617.12.2016
SonySVP1321A6E118.04.20162.12.2016
SonySVP1321B6E98.10.20165.01.2017
SonySVP1321J1EBI1710.02.201613.10.2016
SonySVP1321M2EB4514.01.201611.01.2017
SonySVP1321S2EB144.11.201619.11.2016
SonySVS1313R9EB574.03.201617.12.2016
SonySVS1512Z9EB428.09.201620.12.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES915.01.201628.09.2016
SonySVT1312M1ES318.04.201618.12.2016
SonySVT1312V1ES68.04.201629.11.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonySVZ1311S9EX111.11.201611.11.2016
SonyVGN-FW31J13.12.20163.12.2016
SonyVGN-FW31M1522.11.201624.11.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-TT46GG_B128.09.201628.09.2016
SonyVGN-Z21XN_B414.09.20162.11.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E3230.10.201511.01.2017
SonyVPCCW1S1E613.09.201625.11.2016
SonyVPCEA2S1E721.09.20166.10.2016
SonyVPCEA3S1E730.10.201525.11.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E717.09.201620.12.2016
SonyVPCEB3J1E53.12.20168.12.2016
SonyVPCEB4E1E288.04.201623.12.2016
SonyVPCEB4Z1E529.09.201624.11.2016
SonyVPCEC3L1E117.12.201617.12.2016
SonyVPCEE3E1E117.06.201625.11.2016
SonyVPCEH1J1E2511.04.201620.12.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E528.05.201617.12.2016
SonyVPCEH2F1E148.04.201610.01.2017
SonyVPCEH2H1E4612.04.201621.12.2016
SonyVPCEH3D0E54.10.201610.01.2017
SonyVPCEH3H1E930.10.201521.12.2016
SonyVPCEH3J1E830.10.201515.11.2016
SonyVPCEH3P1E385.11.201510.01.2017
SonyVPCEJ1L1E313.10.20161.12.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1826.05.201630.11.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E1130.10.20151.12.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12M9E828.09.20166.10.2016
SonyVPCS12X9E227.09.201628.09.2016
SonyVPCS13S9E31.10.20168.10.2016
SonyVPCSA2Z9E727.09.201610.12.2016
SonyVPCSA3C5E2327.09.201612.01.2017
SonyVPCSB1B9E219.11.201620.12.2016
SonyVPCSB1V9E226.11.201629.11.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCSB3S9E927.10.201625.11.2016
SonyVPCYB3V1E1228.09.201625.10.2016
SonyVPCZ12Z9E64.02.201629.11.2016
SonyVPCZ21L9E1027.09.201612.01.2017
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
TimiTM1613123.11.201623.11.2016
Toshibadynabook T75/NRS1713.09.20163.11.2016
ToshibaKIRA3531.05.201612.01.2017
ToshibaLeon1711.02.201623.11.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaQOSMIO X500122.11.201622.11.2016
ToshibaQOSMIO X70-B429.09.201615.12.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSatellite A660422.11.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C40-C712.11.201610.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-14674.11.201622.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U1630.10.201520.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-B21030.10.201512.01.2017
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E5830.10.201511.01.2017
ToshibaSATELLITE C50D-B2226.05.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C55-A412.04.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW3330.10.201520.12.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C23614.11.201512.01.2017
ToshibaSATELLITE C55D-C57130.10.201512.01.2017
ToshibaSatellite C6502530.10.20159.12.2016
ToshibaSatellite C650D913.09.201626.10.2016
ToshibaSatellite C6604230.10.201515.12.2016
ToshibaSatellite C660D14630.10.20156.01.2017
ToshibaSATELLITE C670-126723.11.20151.12.2016
ToshibaSATELLITE C670D-101130.11.201630.11.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L57.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-A528.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-B1019.04.20166.12.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B2013.09.20168.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-11Q719.11.201614.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D392.02.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-1G31423.09.20163.01.2017
ToshibaSATELLITE C850-1KW423.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1081426.05.201612.01.2017
ToshibaSATELLITE C850D-109913.09.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C2675.11.201516.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K1131.01.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1214930.10.201531.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-12P6121.09.20164.01.2017
ToshibaSATELLITE C855-11F265.11.201522.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U81820.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH1224.03.201616.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU527.05.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-2FJ125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168530.10.20156.12.2016
ToshibaSATELLITE C870-121325.11.20159.01.2017
ToshibaSATELLITE C870-147429.09.20166.10.2016
ToshibaSATELLITE C870-14W64.10.20167.10.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350430.10.201520.12.2016
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D4730.10.201525.11.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-152145.04.201620.12.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B60730.10.201511.01.2017
ToshibaSATELLITE L50-C7112.04.20166.01.2017
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B84330.10.201512.01.2017
ToshibaSATELLITE L50D-B-172215.11.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C30130.10.201512.01.2017
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1710.02.20161.12.2016
ToshibaSatellite L650817.12.201623.12.2016
ToshibaSatellite L650D1230.10.201525.11.2016
ToshibaSatellite L670489.02.201620.12.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B428.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L7502030.10.201519.12.2016
ToshibaSATELLITE L750D130.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D425.04.20166.12.2016
ToshibaSATELLITE L775D-10Q121.12.201621.12.2016
ToshibaSATELLITE L775D-10Z217.12.201612.01.2017
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1FF628.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L8551030.10.201530.11.2016
ToshibaSATELLITE L855D2430.10.20151.10.2016
ToshibaSATELLITE L875-13C125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D5230.10.201512.01.2017
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A5923.11.20153.01.2017
ToshibaSATELLITE P50-A-11J5730.10.201512.01.2017
ToshibaSATELLITE P50-C823.09.201611.01.2017
ToshibaSATELLITE P50D-C1726.05.20167.01.2017
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W731.05.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P8501630.10.201522.12.2016
ToshibaSatellite Pro A20016914.11.201521.12.2016
ToshibaSatellite Pro A3004630.10.201516.12.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8275.11.201521.12.2016
ToshibaSatellite Pro C50D-A-146330.09.201623.12.2016
ToshibaSatellite Pro C650122130.10.201521.12.2016
ToshibaSatellite Pro L30040630.10.201516.12.2016
ToshibaSatellite Pro P3006430.10.201512.01.2017
ToshibaSatellite Pro S500622.09.201618.11.2016
ToshibaSATELLITE R8301331.05.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-1052220.09.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE Radius 12 P20W-C-104228.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B315.11.201512.01.2017
ToshibaSATELLITE S50D-B23230.10.201512.01.2017
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840824.03.201623.11.2016
ToshibaSATELLITE U920T827.09.201613.10.2016
ToshibaSATELLITE U940430.10.201529.11.2016
ToshibaSATELLITE Z30-A6330.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B29822.11.201510.01.2017
ToshibaSATELLITE Z83034.03.201612.01.2017
ToshibaTECRA A1036.02.20161.12.2016
ToshibaTECRA S1124930.10.201511.01.2017
Unknown2433330.10.201512.01.2017
XMGP65_P67RGRERA125.11.201625.11.2016
ZOTACNM10184130.10.20156.01.2017
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015