Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 04.01.2017

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO532h130.09.201630.09.2016
AcerAO72288130.10.20154.01.2017
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7564530.10.201515.12.2016
AcerAOD255E629.11.20161.12.2016
AcerAOD260154.03.20163.12.2016
AcerAOD27026030.10.201513.12.2016
AcerAS5755G58.04.20165.10.2016
AcerAspire 141093.02.201630.11.2016
AcerAspire 1810TZ65.11.20157.10.2016
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 1830T218.11.201623.11.2016
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G4415.01.201620.12.2016
AcerAspire 3750ZG74.03.201629.11.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 38201227.09.20161.12.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T4130.10.201521.12.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 3935113.10.201613.10.2016
AcerAspire 475287.11.201515.10.2016
AcerAspire 4810T9830.10.201515.12.2016
AcerAspire 48203430.10.20152.12.2016
AcerAspire 4820TG183.02.201615.12.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48304116.02.20163.12.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5250111.11.201611.11.2016
AcerAspire 5332530.10.201529.12.2016
AcerAspire 534910630.10.201521.12.2016
AcerAspire 5520430.09.20163.11.2016
AcerAspire 553266.04.201629.11.2016
AcerAspire 5536312.06.201625.11.2016
AcerAspire 5538G96.10.201615.12.2016
AcerAspire 5542430.10.201525.11.2016
AcerAspire 5552157.04.20161.12.2016
AcerAspire 5552G9430.10.201521.12.2016
AcerAspire 5553G523.09.20167.10.2016
AcerAspire 55601011.02.201629.11.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333630.10.20155.11.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z3230.10.201517.12.2016
AcerAspire 573515.10.20165.10.2016
AcerAspire 5736Z273.06.20162.12.2016
AcerAspire 57389812.11.201521.12.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 574032.12.20168.12.2016
AcerAspire 5741515.11.20151.10.2016
AcerAspire 5741G6730.10.201512.11.2016
AcerAspire 5741Z312.02.201622.11.2016
AcerAspire 5742125.11.201629.11.2016
AcerAspire 5742G24630.10.20154.01.2017
AcerAspire 5745G614.11.201512.10.2016
AcerAspire 57491130.10.201529.11.2016
AcerAspire 5749Z428.09.201623.11.2016
AcerAspire 575012630.10.20154.01.2017
AcerAspire 5750G8430.10.201521.12.2016
AcerAspire 5750ZG921.09.201620.12.2016
AcerAspire 5755G5030.10.201531.12.2016
AcerAspire 5810T1930.10.20151.12.2016
AcerAspire 5820TG416.09.201630.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G521.09.201610.12.2016
AcerAspire 5951G31.10.201629.11.2016
AcerAspire 72506230.10.201510.12.2016
AcerAspire 7250G125.11.201521.12.2016
AcerAspire 7520125.02.201629.11.2016
AcerAspire 7535613.09.20161.12.2016
AcerAspire 75401015.11.201621.12.2016
AcerAspire 75511130.10.201530.11.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601630.10.201516.12.2016
AcerAspire 7560G2531.05.201618.12.2016
AcerAspire 7715Z1013.09.201629.11.2016
AcerAspire 7730G723.09.20161.12.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 77361630.10.201523.12.2016
AcerAspire 7738419.11.20169.12.2016
AcerAspire 7739214.11.20157.10.2016
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z711.06.201621.12.2016
AcerAspire 77413330.10.201510.12.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G55.11.201529.11.2016
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 8951G328.09.20161.12.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101623.11.201524.12.2016
AcerAspire E1-430P7330.10.201523.12.2016
AcerAspire E1-4705630.10.201518.12.2016
AcerAspire E1-470P476.02.201624.12.2016
AcerAspire E1-52225930.10.201523.12.2016
AcerAspire E1-5302930.10.201520.12.2016
AcerAspire E1-530G3130.10.201522.12.2016
AcerAspire E1-531243.02.201617.12.2016
AcerAspire E1-5323130.10.201523.12.2016
AcerAspire E1-57019530.10.201531.12.2016
AcerAspire E1-570G1282.02.201616.12.2016
AcerAspire E1-57138630.10.201524.12.2016
AcerAspire E1-571G3130.10.201514.12.2016
AcerAspire E1-57245630.10.201522.12.2016
AcerAspire E1-572G1285.11.201521.12.2016
AcerAspire E1-572P86.02.201625.11.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7717430.10.201522.12.2016
AcerAspire E1-771G289.02.20166.12.2016
AcerAspire E1-7721015.01.20162.12.2016
AcerAspire E1-772G6211.03.201622.12.2016
AcerAspire E3-1118630.10.201519.12.2016
AcerAspire E3-11213730.10.201521.12.2016
AcerAspire E5-4112065.11.201531.12.2016
AcerAspire E5-411G474.03.20163.12.2016
AcerAspire E5-47142730.10.201521.12.2016
AcerAspire E5-471P9530.10.201521.12.2016
AcerAspire E5-51123530.10.201521.12.2016
AcerAspire E5-511G1285.11.201521.12.2016
AcerAspire E5-511P1212.04.201623.12.2016
AcerAspire E5-52196430.10.201523.12.2016
AcerAspire E5-521G53230.10.201531.12.2016
AcerAspire E5-52212911.02.20163.01.2017
AcerAspire E5-522G11616.09.201621.12.2016
AcerAspire E5-5314529.01.201622.12.2016
AcerAspire E5-531G4530.10.201516.12.2016
AcerAspire E5-5321685.11.201531.12.2016
AcerAspire E5-55131030.10.201522.12.2016
AcerAspire E5-551G33230.10.201521.12.2016
AcerAspire E5-5522122.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-552G7613.09.201617.12.2016
AcerAspire E5-5531681.09.201623.12.2016
AcerAspire E5-57178930.10.201529.12.2016
AcerAspire E5-571G529.09.20167.12.2016
AcerAspire E5-572G2230.10.20153.11.2016
AcerAspire E5-573116930.10.201529.12.2016
AcerAspire E5-573G83310.02.20163.01.2017
AcerAspire E5-573T528.09.201622.11.2016
AcerAspire E5-574224.11.201629.11.2016
AcerAspire E5-574G2358.04.201622.12.2016
AcerAspire E5-575251616.08.20164.01.2017
AcerAspire E5-575G19931.08.201622.12.2016
AcerAspire E5-721761.02.201621.12.2016
AcerAspire E5-731413.02.201625.11.2016
AcerAspire E5-771316.12.201621.12.2016
AcerAspire E5-771G499.02.201620.12.2016
AcerAspire E5-7723430.09.201621.12.2016
AcerAspire E5-772G47.10.20167.10.2016
AcerAspire E5-773813.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-773G5020.09.201621.12.2016
AcerAspire E5-774G1228.09.20162.12.2016
AcerAspire ES1-11114630.10.201521.12.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13123130.10.201523.12.2016
AcerAspire ES1-311239930.10.20153.01.2017
AcerAspire ES1-331214530.10.20153.01.2017
AcerAspire ES1-4211814.11.201512.10.2016
AcerAspire ES1-4311967.11.201523.12.2016
AcerAspire ES1-4321223.11.201620.12.2016
AcerAspire ES1-511235.11.20151.12.2016
AcerAspire ES1-512131630.10.201523.12.2016
AcerAspire ES1-5201595.11.201524.12.2016
AcerAspire ES1-5217530.10.201515.12.2016
AcerAspire ES1-5311611.04.201622.12.2016
AcerAspire ES1-533414.12.201617.12.2016
AcerAspire ES1-5717872.06.20164.01.2017
AcerAspire ES1-572416.12.201623.12.2016
AcerAspire ES1-7111115.11.20153.01.2017
AcerAspire ES1-711G1322.11.20166.12.2016
AcerAspire ES1-731936.09.201617.12.2016
AcerAspire ES1-731G4016.09.201621.12.2016
AcerAspire F5-5216322.06.20164.01.2017
AcerAspire F5-5716530.08.201631.12.2016
AcerAspire F5-572G18127.05.201622.12.2016
AcerAspire F5-57318719.08.201622.12.2016
AcerAspire M3-581PTG415.05.201617.12.2016
AcerAspire M3-581T791.12.201520.12.2016
AcerAspire M3-581TG263.02.201625.11.2016
AcerAspire M5-581TG1130.10.201529.11.2016
AcerAspire one 1-13113727.05.201621.12.2016
AcerAspire one 1-1321022.09.201621.12.2016
AcerAspire one 1-4311572.04.201622.12.2016
AcerAspire One 522215.11.201615.11.2016
AcerAspire One 753555.11.20158.11.2016
AcerAspire R3-131T4411.12.201522.12.2016
AcerAspire R3-431T704.02.201631.12.2016
AcerAspire R5-471T2329.09.201622.12.2016
AcerAspire R5-571TG912.11.20161.12.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S36429.01.20163.01.2017
AcerAspire S3-331630.10.201523.11.2016
AcerAspire S3-391231.12.201522.11.2016
AcerAspire S3-392G410.11.201629.12.2016
AcerAspire S5-3711951.09.201622.12.2016
AcerAspire S7-191244.02.201622.12.2016
AcerAspire S7-391830.10.201529.12.2016
AcerAspire S7-393134.02.20166.12.2016
AcerAspire SW3-013121.12.201621.12.2016
AcerAspire SW5-01211.10.20161.10.2016
AcerAspire SW5-17110513.04.201622.12.2016
AcerAspire SW5-173323.11.20161.12.2016
AcerAspire V3-111P20130.10.201523.12.2016
AcerAspire V3-112P142430.10.201531.12.2016
AcerAspire V3-331169930.10.20153.01.2017
AcerAspire V3-371777030.10.20154.01.2017
AcerAspire V3-37281226.11.201529.12.2016
AcerAspire V3-372T3728.09.201629.12.2016
AcerAspire V3-471220.12.201620.12.2016
AcerAspire V3-5316130.10.20157.12.2016
AcerAspire V3-5329530.10.201514.12.2016
AcerAspire V3-532G215.04.201620.12.2016
AcerAspire V3-551G113.10.201613.10.2016
AcerAspire V3-57121930.10.20153.01.2017
AcerAspire V3-571G12830.10.201521.12.2016
AcerAspire V3-57246930.10.201523.12.2016
AcerAspire V3-572G86830.10.20153.01.2017
AcerAspire V3-574995.02.201621.12.2016
AcerAspire V3-574G5125.11.201514.12.2016
AcerAspire V3-575G4024.09.201623.12.2016
AcerAspire V3-731802.02.201622.12.2016
AcerAspire V3-77114730.10.20156.12.2016
AcerAspire V3-771G105.11.20155.12.2016
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G392.02.201615.12.2016
AcerAspire V5-1211127.05.201620.12.2016
AcerAspire V5-1222819.11.201514.12.2016
AcerAspire V5-122P12512.11.201520.12.2016
AcerAspire V5-123182.11.201623.12.2016
AcerAspire V5-4311265.11.201520.12.2016
AcerAspire V5-431P6530.10.201517.12.2016
AcerAspire V5-471325.02.201621.12.2016
AcerAspire V5-471PG712.05.201622.12.2016
AcerAspire V5-472931.05.201629.11.2016
AcerAspire V5-472P6430.10.201517.12.2016
AcerAspire V5-53148430.10.201531.12.2016
AcerAspire V5-531G907.11.201529.12.2016
AcerAspire V5-531P3428.05.20166.12.2016
AcerAspire V5-5515530.10.20151.12.2016
AcerAspire V5-551G16530.10.201521.12.2016
AcerAspire V5-55214115.01.201620.12.2016
AcerAspire V5-552G8330.10.201520.12.2016
AcerAspire V5-552PG8130.10.201521.12.2016
AcerAspire V5-56112230.10.20153.01.2017
AcerAspire V5-561G4030.10.201520.12.2016
AcerAspire V5-571775.11.201522.12.2016
AcerAspire V5-571G9714.01.201621.12.2016
AcerAspire V5-571P1213.02.201621.12.2016
AcerAspire V5-57218730.10.201531.12.2016
AcerAspire V5-572P541.04.201615.12.2016
AcerAspire V5-57325230.10.201531.12.2016
AcerAspire V5-573G38730.10.201531.12.2016
AcerAspire V5-573P9931.01.201620.12.2016
AcerAspire V5-573PG222.04.201630.11.2016
AcerAspire V5-591G1981.09.201623.12.2016
AcerAspire V7-482PG418.11.201625.11.2016
AcerAspire V7-581172.02.201624.11.2016
AcerAspire V7-581PG329.11.20162.12.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG17319.11.201521.12.2016
AcerAspire VN7-571G22427.11.201523.12.2016
AcerAspire VN7-572G725.09.201625.11.2016
AcerAspire VN7-591G21324.11.201522.12.2016
AcerAspire VN7-592G5925.08.201622.12.2016
AcerAspire VN7-791253.02.201621.12.2016
AcerAspire VN7-791G5230.10.201522.12.2016
AcerAspire X1935229.11.201630.11.2016
AcerCalpella165.11.201516.12.2016
AcerE1-51022130.10.201523.12.2016
AcerExtensa 250812430.10.201521.12.2016
AcerExtensa 250915130.10.201520.12.2016
AcerExtensa 25108830.10.201524.12.2016
AcerExtensa 2510G1727.09.201621.12.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 52352830.10.201523.12.2016
AcerExtensa 56302930.10.201526.11.2016
AcerExtensa 5635ZG831.05.201624.11.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerJV50_MV121.10.201621.10.2016
AcerM3-581T14.10.20164.10.2016
AcerNB-EX2508-C66M125.11.201625.11.2016
AcerNB-TMB116-M-C0TC5422.09.201622.12.2016
AcerNB-TMB117-M-C9XH74.11.201622.12.2016
AcerNB-TMP236-M-357R2921.09.20164.01.2017
AcerNB-TMP253-E-1005269.02.20168.12.2016
AcerNB-TMP253-M-3312222.11.201623.11.2016
AcerNC-AO1-131-C39W325.11.201629.11.2016
AcerNC-E1-510-28202G1116.02.201610.11.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK67.04.201629.11.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33214G1228.09.201629.11.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G57.04.20161.10.2016
AcerNC-E1-571-73638G1230.10.20158.11.2016
AcerNC-E1-572-74504G930.10.201522.11.2016
AcerNC-E1-572-74508G28.11.20168.11.2016
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145155.11.201520.12.2016
AcerNC-E5-471-330L167.11.201512.11.2016
AcerNC-E5-471P-35NE427.05.20161.12.2016
AcerNC-E5-511G-C658624.09.201624.11.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L8125.04.201620.12.2016
AcerNC-E5-521-8453928.09.201616.12.2016
AcerNC-E5-551-81FY81.10.201629.11.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z109.02.20164.10.2016
AcerNC-E5-573-502J118.11.201618.11.2016
AcerNC-E5-573-57VB2111.11.20165.12.2016
AcerNC-E5-573-C1TU310.11.201622.11.2016
AcerNC-E5-573G-59TW11.12.20161.12.2016
AcerNC-E5-573G-C5JH529.10.201629.11.2016
AcerNC-E5-575-30QD719.11.201614.12.2016
AcerNC-ES1-111-C04F33.06.20169.10.2016
AcerNC-ES1-131-C1V22111.02.201615.12.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG1019.02.201621.12.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1727.04.201625.11.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT95.11.20152.12.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y157.04.201623.12.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK412.04.201630.11.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS1221.01.201629.11.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1403.02.201630.11.2016
AcerNC-V3-331-P4QJ21.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-31A5327.05.201629.11.2016
AcerNC-V3-371-31VC323.09.20162.12.2016
AcerNC-V3-371-398X319.11.201625.11.2016
AcerNC-V3-371-50F2510.11.201624.11.2016
AcerNC-V3-371-53KD11.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-541L430.03.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-59MV317.05.201629.09.2016
AcerNC-V3-572-C4FA1811.04.20168.12.2016
AcerNC-V3-572G-50K92131.05.201621.12.2016
AcerNC-V3-574G-573G68.04.20161.12.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA31.06.201629.11.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G922.09.201623.11.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP1713.09.201622.11.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-552G-65358G50AII122.12.201622.12.2016
AcerNC-V5-561-34018G629.01.201616.12.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE1124.03.201611.11.2016
AcerNG-VN7-591G-78TU424.11.20163.01.2017
AcerNG-VN7-592G-725Z115.12.201615.12.2016
AcerP5LM0222.11.201624.11.2016
AcerPeppy134630.10.201522.12.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerSwift SF314-51224.11.201621.12.2016
AcerSwitch SA5-27195.10.20164.12.2016
AcerSwitch SA5-271P11.12.20161.12.2016
AcerTM6495T220.12.201621.12.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M10030.10.20153.01.2017
AcerTMP255-MG728.09.201620.12.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 4720230.09.20168.10.2016
AcerTravelMate 53203730.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 55106713.09.201625.11.2016
AcerTravelMate 5520130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 5530221.04.20161.10.2016
AcerTravelMate 554228.11.201624.11.2016
AcerTravelMate 5730364.03.201629.11.2016
AcerTravelMate 5735523.11.20161.12.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65933230.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 7730518.11.201629.11.2016
AcerTravelMate 7750G530.09.20162.12.2016
AcerTravelMate 8172918.11.201622.12.2016
AcerTravelMate 837215810.11.201522.12.2016
AcerTravelMate 847191.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11359930.10.20151.12.2016
AcerTravelMate B115-M44430.10.20153.01.2017
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M6813.09.201622.12.2016
AcerTravelMate B117-M67213.09.201622.12.2016
AcerTravelMate P236-M1039.02.201622.12.2016
AcerTravelMate P246M-M1731.01.201630.11.2016
AcerTravelMate P25389330.10.201531.12.2016
AcerTravelmate P253-235.11.201519.12.2016
AcerTravelMate P256-M1227.09.20161.12.2016
AcerTravelMate P273232.02.20161.12.2016
AcerTravelMate P273-M427.05.201621.12.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77121.06.201624.11.2016
AcerV5-131421.09.201629.09.2016
AcerV5-1712829.01.201621.12.2016
AcerV5-5731313.10.20163.01.2017
AcerVeriton M670G22812.11.20151.12.2016
AcerVeriton M670G/M6704912.11.20151.12.2016
AcerYY.............1313.09.20168.11.2016
AlienwareAlienware 13621.09.201629.11.2016
AlienwareAlienware 14330.09.20161.10.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2513.09.201615.11.2016
AlienwareM17xR421.10.20161.10.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)10530.10.201521.12.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)24430.10.201522.12.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)24530.10.20153.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 3359030.10.20153.01.2017
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)19230.10.201522.12.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)48130.10.20153.01.2017
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)3875.11.201523.12.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)112530.10.201531.12.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)1147130.10.20153.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)27910.11.20153.01.2017
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2009)228.10.20165.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)105630.10.201531.12.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)124330.10.20154.01.2017
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)200130.10.201531.12.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)49530.10.201529.12.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)65430.10.201523.12.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)431530.10.20153.01.2017
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)65.11.20151.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)8916.12.201517.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)45030.10.201531.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)7030.10.201520.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)19130.10.201521.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)7115.01.201616.12.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)4430.10.201512.12.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)10930.10.20153.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)32030.10.201531.12.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 20151053330.10.20154.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)410130.10.20153.01.2017
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201421730.10.201531.12.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)33330.10.201531.12.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1714.05.201626.10.2016
AppleMacBook4,1455.11.20153.01.2017
AppleMacBook5,2345.11.201522.12.2016
AppleMacBook8,12527.05.201622.12.2016
AppleMacBookPro11,43845.11.201523.12.2016
AppleMacBookPro11,51563.02.201621.12.2016
AppleMacBookPro5,45015.01.20161.12.2016
AppleMacmini6,224.10.20166.10.2016
ASUS1015PX1527.09.201624.11.2016
ASUS1215B30830.10.201522.12.2016
ASUS1225B129.09.201629.09.2016
ASUSAll Series129.12.201629.12.2016
ASUSE200HA3824.09.201622.12.2016
ASUSE205SA22617.09.201622.12.2016
ASUSE402MA63430.10.201522.12.2016
ASUSE402SA24871.06.20164.01.2017
ASUSE403SA581730.10.20153.01.2017
ASUSE502MA16129.01.201621.12.2016
ASUSE502SA42287.04.20163.01.2017
ASUSEB103385.11.201530.11.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG46VW225.11.201614.12.2016
ASUSG501JW935.02.201621.12.2016
ASUSG501VW2615.09.20165.12.2016
ASUSG53SX141.10.201620.12.2016
ASUSG550JK2530.10.201526.10.2016
ASUSG551JK1725.03.201627.11.2016
ASUSG551JM7730.10.20154.01.2017
ASUSG551JW10223.01.201622.12.2016
ASUSG55VW3030.10.201525.11.2016
ASUSG74Sx2630.10.201527.10.2016
ASUSG750JM5330.10.201523.12.2016
ASUSG750JS2030.10.201522.12.2016
ASUSG750JW412.02.201620.12.2016
ASUSG750JX103.06.201620.12.2016
ASUSG750JZ876.05.201621.12.2016
ASUSG751JT308.04.201617.12.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW5330.10.20154.01.2017
ASUSG75VX2726.01.201625.11.2016
ASUSG771JM8430.10.201523.12.2016
ASUSG771JW7620.11.201529.11.2016
ASUSGL502VT5515.09.201622.12.2016
ASUSGL552JX1231.01.201629.11.2016
ASUSGL552VW22326.05.201622.12.2016
ASUSGL552VX244.08.201616.12.2016
ASUSGL752VW312.09.201620.12.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UW522.11.201630.11.2016
ASUSK501UX2424.09.201622.12.2016
ASUSK50AB3430.10.20151.12.2016
ASUSK50ID1130.10.201530.11.2016
ASUSK50IE125.04.20162.12.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De32.04.201617.12.2016
ASUSK52Dr47430.10.201522.12.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je245.11.201530.11.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT155.11.201522.12.2016
ASUSK52N39.02.20163.10.2016
ASUSK53BR527.09.201613.10.2016
ASUSK53E18230.10.201521.12.2016
ASUSK53SC8630.10.201517.12.2016
ASUSK53SD10030.10.201513.12.2016
ASUSK53SJ919.03.201623.11.2016
ASUSK53SK725.11.201521.12.2016
ASUSK53SM128.09.201628.09.2016
ASUSK53SV345.11.20153.01.2017
ASUSK53TA372.02.201621.12.2016
ASUSK53U19130.10.20153.01.2017
ASUSK53Z713.09.201620.12.2016
ASUSK54C5226.11.201523.12.2016
ASUSK54HR12730.10.201522.12.2016
ASUSK54L2230.10.201516.12.2016
ASUSK55A5430.10.201522.12.2016
ASUSK55DR505.11.20152.12.2016
ASUSK55VD22430.10.201523.12.2016
ASUSK55VJ593.02.201621.12.2016
ASUSK55VM404.02.201629.12.2016
ASUSK56CA1430.10.20152.12.2016
ASUSK56CB8030.10.201520.12.2016
ASUSK56CM942.04.201622.12.2016
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK70IO429.11.201622.12.2016
ASUSK72Dr347.11.201517.12.2016
ASUSK72Jr299.02.201617.12.2016
ASUSK73BE52.04.201629.11.2016
ASUSK73BR1430.10.201522.12.2016
ASUSK73BY7830.10.201522.12.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV8230.10.201522.12.2016
ASUSK73TA155.11.201517.12.2016
ASUSK73TK58.11.201610.12.2016
ASUSK75VJ175.11.201529.11.2016
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV22.06.201617.11.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM104.03.20163.11.2016
ASUSN43SN1125.05.201616.12.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN501VW2229.09.201617.12.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM1123.09.20167.12.2016
ASUSN53SN1930.10.201520.12.2016
ASUSN53SV4417.12.201518.12.2016
ASUSN550JK3714.11.20151.12.2016
ASUSN550JV1427.05.201615.10.2016
ASUSN550LF1122.09.20164.12.2016
ASUSN551JK530.10.201517.12.2016
ASUSN552VX322.11.20162.12.2016
ASUSN56DP5730.10.201516.12.2016
ASUSN56DY3930.10.201516.12.2016
ASUSN56JK136.04.201610.12.2016
ASUSN56JN817.12.201631.12.2016
ASUSN56JR930.10.201518.11.2016
ASUSN56JRH83.09.20166.10.2016
ASUSN56VB145.02.201611.12.2016
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM4130.10.201517.12.2016
ASUSN56VZ207.04.201613.12.2016
ASUSN61Ja1130.10.20151.10.2016
ASUSN71Vg3130.10.201517.12.2016
ASUSN73JF75.02.20161.12.2016
ASUSN73SM530.10.201525.11.2016
ASUSN73SV1423.08.20162.12.2016
ASUSN750JV3621.09.201616.12.2016
ASUSN751JK486.02.20162.12.2016
ASUSN751JX324.09.201625.11.2016
ASUSN76VJ1914.11.201514.12.2016
ASUSN76VM405.04.20165.12.2016
ASUSN76VZ54.10.201625.11.2016
ASUSP50IJ475.11.20152.12.2016
ASUSP552LA11023.11.201524.12.2016
ASUSP553UA1924.09.20162.12.2016
ASUSPU301LA48.11.201613.11.2016
ASUSQ503UA2524.09.201616.12.2016
ASUSS300CA15222.11.20157.12.2016
ASUSS301LA17630.10.201522.12.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA14130.10.201522.12.2016
ASUSS550CA309.03.201621.12.2016
ASUSS550CB4030.10.201517.12.2016
ASUSS551LA352.02.20161.12.2016
ASUSS551LB735.02.201622.12.2016
ASUSS551LN37730.10.201523.12.2016
ASUST100HAN129.12.201629.12.2016
ASUST100TA5130.10.201517.12.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA443.02.20161.12.2016
ASUST200TAC7930.10.201523.12.2016
ASUST300FA7026.11.20152.12.2016
ASUST300LA116.12.201616.12.2016
ASUSTP300LA2510.11.201516.12.2016
ASUSTP301UA18014.09.201631.12.2016
ASUSTP500LA3113.05.201618.12.2016
ASUSTP500LAB8430.10.201520.12.2016
ASUSTP500LAG252.09.201615.12.2016
ASUSTP501UA1328.09.201620.12.2016
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD2930.10.201522.12.2016
ASUSU31SG85.11.201530.11.2016
ASUSU32U7430.10.20152.12.2016
ASUSU35JC3312.11.201516.12.2016
ASUSU36SD2326.05.201622.12.2016
ASUSU36SG217.11.201617.12.2016
ASUSU38DT431.05.20161.12.2016
ASUSU38N5521.01.201622.12.2016
ASUSU46SV129.09.201629.09.2016
ASUSUL20A1430.10.20151.12.2016
ASUSUL30A30530.10.201520.12.2016
ASUSUL30VT345.11.201524.11.2016
ASUSUL50VT621.09.20165.10.2016
ASUSUX301LAA524.05.201629.11.2016
ASUSUX302LA1414.01.20162.12.2016
ASUSUX302LG930.10.20156.10.2016
ASUSUX303LA1235.11.201522.12.2016
ASUSUX303LAB29310.11.201522.12.2016
ASUSUX303LB26030.10.201522.12.2016
ASUSUX303LN2329.01.201623.11.2016
ASUSUX303LNB2317.11.20156.12.2016
ASUSUX303UA565.02.201622.12.2016
ASUSUX303UB25410.02.201623.12.2016
ASUSUX305CA394321.01.20163.01.2017
ASUSUX305FA204430.10.20153.01.2017
ASUSUX305LA323.09.201630.11.2016
ASUSUX305UA6619.08.20168.12.2016
ASUSUX310UQ110.11.201610.11.2016
ASUSUX31A275.11.201522.12.2016
ASUSUX31E7025.11.201520.12.2016
ASUSUX32A9121.01.201621.12.2016
ASUSUX32LA14330.10.201523.12.2016
ASUSUX32LN7030.10.201522.12.2016
ASUSUX32VD476.02.201613.12.2016
ASUSUX330CAK117.12.201617.12.2016
ASUSUX360CA11326.08.201622.12.2016
ASUSUX360UA229.09.201630.11.2016
ASUSUX51VZA235.02.20163.01.2017
ASUSX200MA731.05.20162.12.2016
ASUSX202E4830.10.20155.12.2016
ASUSX202EP565.11.201522.12.2016
ASUSX202EV6418.12.201522.12.2016
ASUSX205TA4930.10.201520.12.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A17430.10.201520.12.2016
ASUSX302LA68830.10.201523.12.2016
ASUSX302UA31612.04.201622.12.2016
ASUSX453MA38.11.20163.12.2016
ASUSX501A26030.10.201529.12.2016
ASUSX501A133330.10.201524.12.2016
ASUSX501U4730.10.201516.12.2016
ASUSX502CA18130.10.201531.12.2016
ASUSX540LA125726.08.20164.01.2017
ASUSX540SA281.09.201621.12.2016
ASUSX540YA24127.08.201623.12.2016
ASUSX541SA7430.09.201620.12.2016
ASUSX541UA14223.08.201622.12.2016
ASUSX550CA32930.10.201523.12.2016
ASUSX550CC11330.10.201522.12.2016
ASUSX550CL9330.10.201514.12.2016
ASUSX550DP505.11.201529.11.2016
ASUSX550EA6525.03.20162.12.2016
ASUSX550JK4155.11.201531.12.2016
ASUSX550JX3475.11.20153.01.2017
ASUSX550LA17330.10.201521.12.2016
ASUSX550LB20830.10.201531.12.2016
ASUSX550LC13830.10.201523.12.2016
ASUSX550LD39430.10.201522.12.2016
ASUSX550LN56430.10.201522.12.2016
ASUSX550MD9630.10.201520.12.2016
ASUSX550MJ2765.11.20154.01.2017
ASUSX550VX2132.09.201622.12.2016
ASUSX550ZA405.04.20168.12.2016
ASUSX550ZE1555.11.201531.12.2016
ASUSX551CA18030.10.201529.12.2016
ASUSX551CAP39130.10.20153.01.2017
ASUSX551MA49630.10.201520.12.2016
ASUSX553MA205830.10.20153.01.2017
ASUSX553SA79129.01.20164.01.2017
ASUSX555DG9925.05.201631.12.2016
ASUSX555LA9525.11.20153.01.2017
ASUSX555LAB368430.10.20154.01.2017
ASUSX555LB1315.11.201522.12.2016
ASUSX555LD930.10.201517.12.2016
ASUSX555LJ88330.10.20153.01.2017
ASUSX555LN20330.10.201520.12.2016
ASUSX555LNB3629.01.201629.11.2016
ASUSX555LP7730.10.201522.12.2016
ASUSX555LPB514.09.201630.09.2016
ASUSX555SJ2020.09.20161.12.2016
ASUSX555UA7315.01.201622.12.2016
ASUSX555UJ7813.09.201617.12.2016
ASUSX555YA118.11.201618.11.2016
ASUSX556UA3651.06.20164.01.2017
ASUSX556UAM3115.09.201622.12.2016
ASUSX556UB6220.09.201623.12.2016
ASUSX556UJ1521.09.201610.12.2016
ASUSX556UQ2230.09.201622.12.2016
ASUSX556UR26013.09.201629.12.2016
ASUSX556UV40031.08.20163.01.2017
ASUSX55U3031.05.201616.12.2016
ASUSX55VDR676.02.20163.01.2017
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB910.02.201611.12.2016
ASUSX751LAB317.09.201623.11.2016
ASUSX751LD525.02.201622.12.2016
ASUSX751LJ5413.09.201623.12.2016
ASUSX751LK1913.09.20166.12.2016
ASUSX751LN292.02.201629.12.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA29630.10.201531.12.2016
ASUSX751SA1428.09.201614.12.2016
ASUSX756UA138.10.201615.12.2016
ASUSX756UAM1611.11.201622.12.2016
ASUSX75A229.11.201629.11.2016
ASUSX75A16411.02.201623.12.2016
ASUSX75VBP422.11.201623.11.2016
ASUSX75VC930.10.201517.12.2016
ASUSX75VD2330.10.201517.12.2016
CLEVO CO.W150ER1129.09.201630.11.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell Precision M3800629.09.201620.12.2016
DellDell System Vostro 3360229.11.201630.11.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 37505012.04.20161.12.2016
DellDell System XPS L321X67.04.201612.12.2016
DellDell System XPS L322X225.11.20161.12.2016
DellInspiron 13-5368719.09.201624.11.2016
DellInspiron 15451313.09.201624.11.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 3451530.09.20162.12.2016
DellInspiron 352155930.10.20153.01.2017
DellInspiron 354224.06.201610.11.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423930.10.201530.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55212230.10.20151.12.2016
DellInspiron 55231911.05.201631.12.2016
DellInspiron 57481326.05.201629.11.2016
DellInspiron 7348211.11.201618.11.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 75591323.09.20164.01.2017
DellInspiron N504091.12.201620.12.2016
DellInspiron N5110175.10.201622.12.2016
DellLatitude 13129.11.201629.11.2016
DellLatitude 21104430.10.201521.12.2016
DellLatitude 212043130.10.201521.12.2016
DellLatitude 3330467830.10.201522.12.2016
DellLatitude 33402529430.10.201522.12.2016
DellLatitude 3350451013.09.201621.12.2016
DellLatitude 346012813.09.201615.12.2016
DellLatitude 354066130.10.201521.12.2016
DellLatitude 3550514.02.20161.12.2016
DellLatitude 6430U223.02.201629.12.2016
DellLatitude 72754828.09.201624.11.2016
DellLatitude 735091.10.201629.11.2016
DellLatitude 73701427.09.201625.11.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520382.02.201610.12.2016
DellLatitude D53077030.10.201520.12.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63015730.10.201529.11.2016
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42004818.05.201621.12.2016
DellLatitude E43008330.10.20153.01.2017
DellLatitude E43101385.11.201515.12.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E52702026.08.201614.12.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541088030.10.201522.12.2016
DellLatitude E5420479030.10.201522.12.2016
DellLatitude E5430 non-vPro91030.10.201521.12.2016
DellLatitude E5430 vPro511.02.201615.12.2016
DellLatitude E5440275530.10.201520.12.2016
DellLatitude E5450202430.10.201523.12.2016
DellLatitude E5470168813.09.201622.12.2016
DellLatitude E550013330.10.201522.12.2016
DellLatitude E55101224.11.20152.11.2016
DellLatitude E552032830.10.201522.12.2016
DellLatitude E5530 non-vPro393030.10.201520.12.2016
DellLatitude E5540175430.10.20153.01.2017
DellLatitude E555033730.10.20159.12.2016
DellLatitude E5570417.11.201619.11.2016
DellLatitude E6220555.11.201521.12.2016
DellLatitude E62301913.02.201622.12.2016
DellLatitude E632021030.10.201523.12.2016
DellLatitude E6330113530.10.201520.12.2016
DellLatitude E640031030.10.201522.12.2016
DellLatitude E6410172330.10.201522.12.2016
DellLatitude E6420149430.10.201529.12.2016
DellLatitude E6430253530.10.201522.12.2016
DellLatitude E6430s114.10.201622.12.2016
DellLatitude E64404815.09.201619.12.2016
DellLatitude E650051730.10.20158.12.2016
DellLatitude E65107630.10.201522.12.2016
DellLatitude E65201014.02.201620.12.2016
DellLatitude E6530393230.10.201521.12.2016
DellLatitude E654029430.10.201529.11.2016
DellLatitude E7240965.11.201521.12.2016
DellLatitude E72503130.10.20153.01.2017
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74405913.02.201623.12.2016
DellLatitude E7450675.11.201522.12.2016
DellLatitude E7470111.10.201611.11.2016
DellLatitude XT2924.11.20151.12.2016
DellLatitude XT349.10.201615.10.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380158.04.201618.11.2016
DellOptiPlex 701045930.10.201522.12.2016
DellOptiPlex 76010010.11.201525.11.2016
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M9814.03.201629.11.2016
DellOptiPlex 990207030.10.20152.12.2016
DellPrecision M4400115.11.201615.11.2016
DellPrecision M4500322.11.201624.11.2016
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M480021.10.201626.11.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551330.10.201514.10.2016
DellUnidentified System1627.09.20162.12.2016
DellVenue 11 Pro 51306430.10.20154.10.2016
DellVostro 101417230.10.201525.11.2016
DellVostro 10152531.08.201622.12.2016
DellVostro 14-5459327.09.201629.09.2016
DellVostro 25204120.11.201520.12.2016
DellVostro 3300730.10.201529.11.2016
DellVostro 3350613.04.201629.09.2016
DellVostro 33602614.09.201622.12.2016
DellVostro 350020213.04.20163.12.2016
DellVostro 3546313.02.201623.12.2016
DellVostro 354910730.10.201517.12.2016
DellVostro 35501048.04.201622.12.2016
DellVostro 35584912.01.20163.01.2017
DellVostro 35591015.11.201630.11.2016
DellVostro 356071312.11.201522.12.2016
DellVostro V131106.05.201627.10.2016
DellXPS 12 9Q232418.12.201520.12.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 93431331.01.201620.12.2016
DellXPS 13 9350618.04.201622.12.2016
DellXPS 15 95501124.09.201622.12.2016
DellXPS L322X730.09.20161.12.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525827.05.20166.12.2016
eMachineseMachines E527427.09.20161.10.2016
eMachineseMachines E6251014.11.201511.12.2016
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME442207.04.20161.12.2016
eMachineseME4435517.03.20165.12.2016
eMachineseME640G1430.10.201522.12.2016
eMachineseME642530.10.201529.11.2016
eMachineseME642G1430.10.201516.12.2016
eMachineseME644G1222.09.201615.12.2016
eMachineseME729Z5605.11.201522.12.2016
eMachineseME732ZG362.02.201621.12.2016
eMachines, inc.eMG420207.11.201523.12.2016
Fujitsu00000000224.03.201630.11.2016
FujitsuAMILO Pi 3560629.01.201629.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3660316.05.20161.12.2016
FujitsuCELSIUS H70061.10.20161.12.2016
FujitsuCELSIUS H7102820.09.201621.12.2016
FujitsuD3171-A112030.10.201519.12.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5104218.12.201510.10.2016
FujitsuESPRIMO E70024321.01.201610.12.2016
FujitsuESPRIMO P2560523.11.201616.12.2016
FujitsuESPRIMO P40047111.11.201521.12.2016
FujitsuESPRIMO P510346230.10.201519.12.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+2730.10.201519.12.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720212.04.201620.11.2016
FujitsuFMVS75WWP610.11.201626.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A512238430.10.201522.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A514157430.10.201523.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A530512230.10.20153.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A5312445.11.20152.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A5323430.10.20158.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A544135630.10.201521.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A55554230.10.20153.01.2017
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5028030.10.201522.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51284630.10.20153.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH53011230.10.201522.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61611.03.20161.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53176930.10.20153.01.2017
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO5730.10.201521.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53215130.10.201522.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G218430.10.201517.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G52135.11.201530.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544730.10.201523.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL425.04.201614.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E544129930.10.20153.01.2017
FujitsuLIFEBOOK E546119311.05.201622.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E55442030.10.201517.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E5563672.06.201617.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E7338914.01.20164.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E73463630.10.201522.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E736927.09.201623.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744925330.10.201523.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E746327.09.201623.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E751105330.10.201520.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E752562530.10.201517.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E75341.10.201610.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E754568130.10.201530.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E756676.09.201616.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E78044930.10.201516.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E7823113.09.201620.12.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53153.09.201621.12.2016
FujitsuLIFEBOOK N532351.06.201622.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532655.11.20151.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH5701730.10.201521.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7515230.10.201513.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P3110202.06.20163.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P701119130.10.20155.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P702108330.10.20152.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P770256.04.201617.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P7711625.11.20159.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P772221.06.201623.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P8110122.11.201622.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S710595130.10.201523.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S75160630.10.201523.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S752152030.10.201517.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S76010030.10.201520.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S761535.11.201531.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621124.03.201629.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S7922824.09.201620.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S904325.11.201515.12.2016
FujitsuLIFEBOOK SH5312520.05.201621.12.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542329.01.201620.12.2016
FujitsuLIFEBOOK U574141.04.20164.01.2017
FujitsuLIFEBOOK U745251.06.201623.12.2016
FujitsuLIFEBOOK U772865.02.201622.12.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042715.11.20155.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55217830.10.201517.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH572127.04.201629.11.2016
FujitsuSTYLISTIC Q7021029.01.20161.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27271022.09.201623.11.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27353419.04.20163.01.2017
Fujitsu SiemensAMILO Li170543.02.20164.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li371044.10.201626.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO Pro Series V3525258.12.201621.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAmilo Si 152041.10.20162.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250610.05.201617.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95004431.01.20164.10.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95102811.04.201621.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M941022429.01.201621.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U92001214.09.201614.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505215.11.201529.11.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653558.02.201626.11.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P195.11.20152.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562544.02.201622.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64103814.11.201518.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202213.05.201612.10.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7210167.11.20151.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72206730.10.201522.12.2016
GIGABYTEP34V3513.10.201629.11.2016
GIGABYTEX51121.01.201616.11.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Paine72828.09.201622.12.2016
GoogleAuron_Yuna148630.10.201520.12.2016
GoogleCandy84.10.201617.12.2016
GoogleCyan118.11.201618.11.2016
GoogleGandof1321.09.201616.12.2016
GoogleGnawty529.09.201629.11.2016
GoogleOrco1946.10.20168.12.2016
GoogleSwanky24.10.20166.10.2016
Hewlett-Packard3730.10.201510.12.2016
Hewlett-Packard...26.10.20167.10.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8460p719.11.201621.12.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC715.11.201516.12.2016
Hewlett-PackardCompaq 6106119.12.201512.10.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151425.11.201523.11.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC65130.10.201531.12.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC627.05.20161.10.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC6630.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC6112.11.201520.12.2016
Hewlett-PackardFalco12030.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC431130.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP 2230s327.09.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC15630.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC5930.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC78930.10.201529.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC23419.12.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC55330.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC55830.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC655130.10.20154.01.2017
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC1215.02.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1223630.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2239530.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC1713.09.201624.12.2016
Hewlett-PackardHP 355 G21315.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP 5503330.09.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 62015030.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP 62510830.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC6330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC18130.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC435.11.20155.12.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC58430.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC1431.01.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC1227.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC330015.12.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC39130.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC242530.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)421.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)1613.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)12195.11.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (KE821AV)220.12.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)728.05.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)68.04.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b6230.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GB892ET#AK8)414.12.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)3118.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)9730.10.201515.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB835ET#AK8)227.10.20161.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET)155.11.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)198.02.201610.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s17230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b48630.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)5230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)157230.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)2695.11.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU216ET#AK8)424.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)2422.03.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)16630.10.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)2016.12.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN238ET#AK8)229.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s3830.10.201522.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b26830.10.201515.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b (KU214ET)228.09.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s430.10.201528.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p24630.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)145.11.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC2830.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC87430.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p31730.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w82.06.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5700 Microtower415.12.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5750 Microtower4829.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower99816.12.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor845.11.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor5016.04.201620.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower26330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor77630.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower134.03.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC531.05.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT8612.11.201518.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT37930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF28526.05.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT1093.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)322.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)230.10.201523.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (RH484EA#AK8)523.11.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT12630.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF10911.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT891.02.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF242330.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Elite 7500 Series MT1722.12.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet8611.02.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p3119.11.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p12719.11.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p16130.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (VB842AV)129.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p66630.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p50630.10.201529.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p745.11.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p9930.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G214029.01.201613.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G267.04.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2628.05.20168.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G26831.08.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 750 G2228.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2224.03.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1605930.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2523130.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1513530.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G222225.11.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p106830.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p170330.10.201531.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)620.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p479430.10.201531.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G11425.11.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G249731.01.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p45530.10.20159.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w4921.04.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p8230.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p (WD920EA)229.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w16227.05.201631.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p15630.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w395.11.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w (LG660EA#AK8)111.11.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p102030.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w457.04.201620.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w5030.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w153.04.201623.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w31.06.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G161.10.201627.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G1 SE15.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G16012.11.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G23521.09.20164.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m1756.11.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1458.04.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G24225.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G31715.11.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G11429.01.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT58845.11.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC65.11.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC141730.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC447.04.201617.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC926.11.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC1324.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv6 Notebook PC617.11.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC365.11.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC12730.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook12113.05.20163.01.2017
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 4 PC25.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6630.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Spectre XT Ultrabook PC204.10.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 41726.09.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 42025.05.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY x2 Detachable PC 1364.10.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC723.09.201619.11.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC923.02.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC2230.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC12130.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC2130.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP Mini 110-3800130.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Mini 210-10002229.10.201621.12.2016
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 5103236.09.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Notebook84530.10.201524.12.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook65.02.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15195.11.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC2130.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC33.06.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC103130.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC248930.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC32230.10.201529.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC1121.04.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC427130.10.20154.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB1024.11.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC129230.10.201531.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC376.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC353.02.201611.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC65.11.201514.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC146.02.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC2930.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC52330.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1513.02.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC18430.10.201531.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC120730.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC1230.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC40030.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC6730.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook1625.11.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC286.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 141128.09.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 1515130.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2921.01.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC893.02.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC15630.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14586.02.20163.01.2017
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1516130.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable1213.04.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible132830.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1520.05.201615.11.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet94530.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G13212.02.201615.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11898730.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G23789530.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s730.10.201520.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s993.02.201623.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s219030.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)38.04.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW818EA#UUW)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s178330.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G056930.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G1126430.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2385230.10.201531.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s89430.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s2330.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s68730.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s4630.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s43730.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s27630.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s7530.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s6130.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G1238330.10.201524.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2997630.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G15130.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G268.11.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s4930.10.201526.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s189330.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s20530.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s17330.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m356.09.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m474.03.201622.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m3930.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b224030.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)4830.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G11694030.10.201531.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G113330.10.201519.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b4030.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b40230.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b141930.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b48330.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b12230.10.201516.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G11332130.10.20154.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b4924.08.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G16730.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b196130.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b173230.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b651230.10.20154.01.2017
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b282330.10.201531.12.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF30630.10.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 DM3615.11.201623.11.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF19230.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO105830.10.201523.12.2016
Hewlett-PackardHP SleekBook 15 NoteBook PC128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook2121.01.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC56.02.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G121.06.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 132929.01.201616.12.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC126.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC1129.01.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11375.11.201521.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1348030.10.201522.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1445.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1183430.10.20153.01.2017
Hewlett-PackardHP x2 210630.09.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC1527.09.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation12630.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15105.04.201628.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15 G2230.09.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17717.09.201620.12.2016
Hewlett-Packardkip129.11.201629.11.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ45 Notebook PC711.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC12830.10.201517.12.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC1405.11.201521.12.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC702.02.20165.12.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC85.11.201517.12.2016
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC209024.03.201624.12.2016
HPHP 250 G5129.11.201629.11.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC201919.08.20164.01.2017
HPHP 255 G4 Notebook PC110729.01.201631.12.2016
HPHP 255 G5 Notebook PC2029.10.201621.12.2016
HPHP Convertible x3603721.09.201620.12.2016
HPHP Elite x2 1012 G12128.09.201615.12.2016
HPHP EliteBook 755 G332.04.201630.09.2016
HPHP EliteBook 820 G3329325.05.201622.12.2016
HPHP EliteBook 840 G312792.09.201623.12.2016
HPHP EliteBook 850 G31323.09.201621.12.2016
HPHP EliteBook Folio 1040 G3229.11.201629.11.2016
HPHP EliteBook Folio G124.10.201630.11.2016
HPHP EliteDesk 705 G2 SFF3130.09.20161.11.2016
HPHP ENVY Notebook4221.02.20163.01.2017
HPHP ENVY x360 Convertible4224.09.201616.12.2016
HPHP Notebook515712.12.20154.01.2017
HPHP NoteBook PC1619.11.201617.12.2016
HPHP OMEN Notebook35.10.201623.12.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook14316.09.201620.12.2016
HPHP Pavilion Notebook1534829.01.20164.01.2017
HPHP Pavilion x2 Detachable415.11.201629.11.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible3833.02.20163.01.2017
HPHP ProBook 11 G22429.09.20163.12.2016
HPHP ProBook 430 G31177121.01.20163.01.2017
HPHP ProBook 440 G317075.02.201629.12.2016
HPHP ProBook 450 G3146013.02.201624.12.2016
HPHP ProBook 455 G36964.02.201620.12.2016
HPHP ProBook 470 G32126.05.201623.12.2016
HPHP ProBook 640 G227524.08.201631.12.2016
HPHP ProBook 645 G2332.09.201622.12.2016
HPHP ProBook 650 G26535.05.201623.12.2016
HPHP ProBook 655 G24227.09.20161.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 DM6222.11.201623.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 Mini224.11.201629.11.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT63220.09.201623.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF83519.04.201625.11.2016
HPHP Spectre Notebook2527.09.20164.12.2016
HPHP Spectre x360 Convertible215.12.201619.12.2016
HPHP Stream Notebook PC 13171016.02.201621.12.2016
HPHP ZBook 17 G3128.09.201628.09.2016
HPOMEN by HP Laptop5014.09.201620.12.2016
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
HUAWEIMateBook HZ-W09122.11.201622.11.2016
innotek GmbHVirtualBox3044.03.201624.12.2016
InsydeBayTrail21230.10.20153.01.2017
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540018530.10.201522.12.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch969.03.201620.12.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch427.05.20161.10.2016
LenovoIdeaPad U330p103030.10.201522.12.2016
LenovoINVALID18730.10.201522.12.2016
LenovoLenovo3229.01.20161.12.2016
LenovoLenovo B40-301421.09.201616.12.2016
LenovoLenovo B50-1022625.02.20164.01.2017
LenovoLenovo B50-30333430.10.20154.01.2017
LenovoLenovo B50-45508130.10.201529.12.2016
LenovoLenovo B50-5072116.08.201622.12.2016
LenovoLenovo B50-7097730.10.201531.12.2016
LenovoLenovo B50-809829.02.201623.12.2016
LenovoLenovo B51-80101231.03.201629.12.2016
LenovoLenovo B570e1530.10.201517.12.2016
LenovoLenovo B575e17730.10.201522.12.2016
LenovoLenovo B59075930.10.201522.12.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-70534424.11.20153.01.2017
LenovoLenovo E31-806824.09.201629.12.2016
LenovoLenovo E50-702426.05.201622.12.2016
LenovoLenovo E50-801814.03.20162.12.2016
LenovoLenovo E51-801230.08.201616.12.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1536030.10.201521.12.2016
LenovoLenovo Flex 2-1432430.10.201523.12.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D54430.10.20153.01.2017
LenovoLenovo Flex 2-156930.10.201520.12.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D19222.01.201621.12.2016
LenovoLenovo Flex 3-1470181.04.20162.12.2016
LenovoLenovo Flex 3-14802029.09.201621.12.2016
LenovoLenovo G40-3043930.10.201522.12.2016
LenovoLenovo G40-4532930.10.201522.12.2016
LenovoLenovo G50-30153530.10.20154.01.2017
LenovoLenovo G50-45126030.10.20153.01.2017
LenovoLenovo G50-70127930.10.201531.12.2016
LenovoLenovo G50-80502030.10.20154.01.2017
LenovoLenovo G5003530.10.201517.12.2016
LenovoLenovo G500s1430.09.201621.12.2016
LenovoLenovo G505s53430.10.201531.12.2016
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5105930.10.20153.01.2017
LenovoLenovo G550981.04.20161.12.2016
LenovoLenovo G560609.02.20167.12.2016
LenovoLenovo G58022130.10.201522.12.2016
LenovoLenovo G585675.11.201521.12.2016
LenovoLenovo G70-35361.04.201617.12.2016
LenovoLenovo G70-7014430.10.20154.01.2017
LenovoLenovo G70-80258.02.201620.12.2016
LenovoLenovo G7006030.10.201521.12.2016
LenovoLenovo G7103830.10.201529.11.2016
LenovoLenovo G78087.04.20168.10.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD10266.04.201629.12.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY205330.10.20154.01.2017
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY1626.09.201622.12.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR12472.02.201631.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-14IBR13.12.20163.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL122724.08.20163.01.2017
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR25513.09.201623.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ISK1014.12.201619.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL724.09.201624.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-14ISK623.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15IBR420.11.201621.12.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK31919.08.201622.12.2016
LenovoLenovo ideapad 310-15IKB69.12.201621.12.2016
LenovoLenovo ideapad 310-15ISK2329.10.201629.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ4322.11.201523.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK791.09.201620.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-13ISK257.10.201622.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK6726.08.201618.12.2016
LenovoLenovo ideapad 510-15ISK115.11.201615.11.2016
LenovoLenovo ideapad 510S-13IKB224.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK15130.08.20164.01.2017
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK4413.09.201621.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 10425.11.201521.12.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1428130.10.20153.01.2017
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D1718.11.201531.12.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1510413.11.201521.12.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D20830.10.201521.12.2016
LenovoLENOVO Ideapad LS205717.11.20163.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3001430.10.201514.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3109830.10.201523.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5004630.10.201529.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch1021.01.201624.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p1245.11.201517.12.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16076.04.20161.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3103915.01.20161.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad U310 Touch129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51052.04.20167.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5008930.10.201521.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P18330.10.201523.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-14ISK1730.09.201621.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ACZ329.11.20161.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK29226.08.201622.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK2213.09.201621.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S3530.10.201519.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 1316724.11.201523.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500234.02.201615.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z51011.12.20161.12.2016
LenovoLenovo M30-70225630.10.20153.01.2017
LenovoLenovo Miix 2 10330.10.201512.11.2016
LenovoLenovo MIIX 3-10302128.05.201630.11.2016
LenovoLenovo Product330.10.201525.11.2016
LenovoLenovo S20-30206.11.201529.11.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch1123.02.201616.12.2016
LenovoLenovo U31-7028031.01.20164.01.2017
LenovoLenovo U310126.02.201622.12.2016
LenovoLenovo U41-707229.01.201629.12.2016
LenovoLenovo U41063.02.20161.10.2016
LenovoLenovo Y50-7079930.10.201523.12.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch6330.10.201523.12.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1112124.11.201517.12.2016
LenovoLenovo Yoga 2 13144130.10.20153.01.2017
LenovoLenovo Yoga 2 Pro8430.10.201521.12.2016
LenovoLenovo Yoga 3 115212.11.20155.12.2016
LenovoLenovo Yoga 3 1415030.10.201523.12.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-137010435.11.20153.01.2017
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR7210.04.201629.12.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY2505.11.20153.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL11005.11.20153.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD209830.10.20154.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK142716.08.20164.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD22619.08.20163.01.2017
LenovoLenovo Yoga 500-15ISK2230.09.201616.12.2016
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK27024.08.201622.12.2016
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK1827.09.20162.12.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK3531.05.201621.12.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK14826.05.201623.12.2016
LenovoLenovo YOGA 710-11ISK225.11.201629.11.2016
LenovoLenovo YOGA 710-14IKB276.10.201622.12.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK1832.04.201622.12.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK213023.08.201631.12.2016
LenovoLenovo YOGA 900S-12ISK215.12.201619.12.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK77424.08.201631.12.2016
LenovoLenovo Z50-70239230.10.20153.01.2017
LenovoLenovo Z50-7591230.10.20153.01.2017
LenovoLenovo Z51-701045.11.201531.12.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-802027.05.201625.11.2016
LenovoLenovo Z7106230.10.201523.12.2016
LenovoM54001630.10.201523.12.2016
LenovoMIIX 300-10IBY1428.09.201621.12.2016
LenovoRev 1.06324.09.20161.12.2016
LenovoThinkCentre A70z346230.10.201529.11.2016
LenovoThinkCentre E73315.12.201616.12.2016
LenovoThinkCentre Edge7194.10.201615.10.2016
LenovoThinkCentre Edge725475.11.201522.12.2016
LenovoThinkCentre M585130.10.201523.11.2016
LenovoThinkCentre M771494.03.20163.11.2016
LenovoThinkCentre M900355.10.201625.11.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p15119.03.201630.11.2016
LenovoThinkPad4130.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad 11e20516.12.201521.12.2016
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen1726.09.201621.12.2016
LenovoThinkPad E1351030.10.201524.11.2016
LenovoThinkPad E4503822.11.201621.12.2016
LenovoThinkPad E4602198.04.201622.12.2016
LenovoThinkPad E52055630.10.201523.12.2016
LenovoThinkPad E5504985.11.201522.12.2016
LenovoThinkPad E5609631.08.201621.12.2016
LenovoThinkPad Edge73430.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad Edge E13091.04.20164.11.2016
LenovoThinkPad Edge E1354030.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E320100431.01.201622.12.2016
LenovoThinkPad Edge E32574030.10.201517.12.2016
LenovoThinkPad Edge E330156230.10.201523.12.2016
LenovoThinkPad Edge E3351430.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E420s145.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53020430.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad Edge E530c10730.10.201519.12.2016
LenovoThinkPad Edge E53119530.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad Edge E540118330.10.20153.01.2017
LenovoThinkPad Edge E5452131.01.201624.11.2016
LenovoThinkPad Helix2716.09.201613.12.2016
LenovoThinkPad Helix 2nd3023.08.20163.12.2016
LenovoThinkPad L41218.10.20168.10.2016
LenovoThinkPad L420109830.10.201523.12.2016
LenovoThinkPad L430708.04.201621.12.2016
LenovoThinkPad L4405730.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad L45025830.10.201523.12.2016
LenovoThinkPad L46012324.08.201621.12.2016
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L520102.02.201611.12.2016
LenovoThinkPad L530831.08.20161.12.2016
LenovoThinkPad L54015030.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad L5601913.09.201629.11.2016
LenovoThinkPad R400213.06.20161.12.2016
LenovoThinkPad R500147830.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga7026.11.201517.12.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga 122730.09.201621.12.2016
LenovoThinkPad S269123.08.20163.01.2017
LenovoThinkPad S3 Yoga 14432.02.201622.12.2016
LenovoThinkPad S3-S440184730.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 15146.04.201629.11.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL51020230.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad T40011130.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad T410633430.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad T410s835.02.20163.12.2016
LenovoThinkPad T420448030.10.201523.12.2016
LenovoThinkPad T420s15630.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad T43053730.10.201523.12.2016
LenovoThinkPad T430s10730.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad T430u1813.11.201522.12.2016
LenovoThinkPad T4407821.01.201631.12.2016
LenovoThinkPad T440p12622.11.201520.12.2016
LenovoThinkPad T440s7530.10.201520.12.2016
LenovoThinkPad T4509726.01.201620.12.2016
LenovoThinkPad T450s4630.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad T460584.09.201613.12.2016
LenovoThinkPad T460s1218.11.201617.12.2016
LenovoThinkPad T5009618.03.201623.12.2016
LenovoThinkPad T5101002.02.201622.12.2016
LenovoThinkPad T52036530.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad T53031330.10.20152.12.2016
LenovoThinkPad T540p51521.01.201629.12.2016
LenovoThinkPad T550520.09.20166.10.2016
LenovoThinkPad T5603923.09.201630.11.2016
LenovoThinkPad T601730.10.201515.12.2016
LenovoThinkPad T6198630.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist1430.10.201515.12.2016
LenovoThinkPad W50098.10.201622.12.2016
LenovoThinkPad W5106116.12.201516.12.2016
LenovoThinkPad W520712.04.201622.12.2016
LenovoThinkPad W530625.11.201522.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon463.06.201620.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd3329.01.20162.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd4631.05.201621.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 4th1428.09.201616.12.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e1505.02.201621.12.2016
LenovoThinkPad X121e12130.10.201525.11.2016
LenovoThinkPad X131e231.04.201625.11.2016
LenovoThinkPad X2008530.10.201521.12.2016
LenovoThinkPad X200s630.10.201519.11.2016
LenovoThinkPad X20135830.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X220163930.10.20153.01.2017
LenovoThinkPad X220 Tablet285.11.201514.12.2016
LenovoThinkPad X2303395.11.201522.12.2016
LenovoThinkPad X240358330.10.201522.12.2016
LenovoThinkPad X25037730.10.201529.12.2016
LenovoThinkPad X2603024.05.201617.12.2016
LenovoThinkPad X300519.12.201524.11.2016
LenovoThinkPad X3019525.11.201522.12.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X611922.03.201629.11.2016
LenovoThinkPad X61s523.09.20161.10.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e2155.11.201523.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e 3rd Gen2930.09.201616.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 260121.12.201621.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 460113.10.201613.10.2016
LenovoYoga 500-14ACL187.04.201620.12.2016
LenovoYoga 500-14IBD120.12.201620.12.2016
LenovoYoga700-14ISK23.11.20164.11.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V1430.03.20161.12.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V1130.10.20153.12.2016
MEDIONP6630105.04.201625.11.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND9130.10.201522.12.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE163.02.20162.12.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE3630.10.201529.11.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC328.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE3924.11.201523.12.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC211.04.201616.12.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX524.09.201629.11.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231530.10.20151.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1730.10.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1330.10.201511.10.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC165.11.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD1524.05.201627.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC66.02.20162.12.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QE411.11.201619.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QF229.09.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF1215.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD1381.09.20164.01.2017
Micro-Star InternationalGL62 6QF13830.08.20164.01.2017
Micro-Star InternationalGL72 6QD125.11.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD3326.11.201524.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE13330.10.201523.12.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro308.04.20165.12.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE95.11.201528.10.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF1395.11.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGP62 2QE4520.09.201622.12.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE8130.10.201522.12.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QE220.12.201623.12.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF11430.10.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGP72 2QE427.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGP72 6QF1523.11.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGS43VR 6RE32.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL2023.11.20153.01.2017
Micro-Star InternationalGS60 2QE530.10.201521.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QD323.11.201629.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE2612.05.201621.12.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth152.09.201629.11.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PE Stealth Pro13.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE2131.01.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGT62VR 6RD91.10.201621.12.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GX660DX116.12.201616.12.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC227.09.20161.10.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780/GT780/GT780DX/GT7831430.09.201630.11.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
Micro-Star InternationalX370929.09.201610.12.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-1656425.11.201629.11.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A227.09.201629.11.2016
MicrosoftSurface Pro 266.04.201625.11.2016
MicrosoftSurface Pro 349730.10.201520.12.2016
MicrosoftSurface Pro 44922.09.201622.12.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro428.05.201629.11.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-7599131.10.201631.10.2016
MSIMS-77512225.04.201624.10.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookP15SM219.11.20161.12.2016
NotebookP770ZM217.12.201623.12.2016
NotebookW230SS1119.12.201521.12.2016
NotebookW54_W94_W955TU,-T,-C128.09.201628.09.2016
Packard BellDOTVR4665.11.20155.12.2016
Packard BellEasynote ENTF71BM27430.10.201520.12.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM15830.10.201521.12.2016
Packard BellEasynote LE69KB833.02.201621.12.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB512.04.201629.11.2016
Packard BellEasyNote LS44HR1030.10.201522.11.2016
Packard BellEasyNote LV11HC2130.10.201525.11.2016
Packard BellEasyNote LV44HC195.11.201514.12.2016
Packard BellEasyNote LX186.04.20161.12.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86430.10.201519.12.2016
Packard BellEasyNote TE11BZ1430.10.20151.10.2016
Packard BellEasyNote TE11HC28930.10.20153.01.2017
Packard BellEasynote TE69BM4030.10.20151.12.2016
Packard BellEasynote TE69CX152.02.201619.12.2016
Packard BellEasynote TE69CXP10830.10.20153.01.2017
Packard BellEasyNote TE69HW11018.12.201530.11.2016
Packard BellEasyNote TE69KB40630.10.201522.12.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ2530.10.201522.12.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK852316.04.201621.12.2016
Packard BellEasyNote TM853730.10.20156.12.2016
Packard BellEasyNote TS11HR17830.10.201520.12.2016
Packard BellEasyNote TS11SB928.05.20161.12.2016
Packard BellEasyNote TS44HR3121.05.201620.12.2016
Packard BellEasyNote TS44SB921.09.201617.12.2016
Packard BellEasyNote TV11CM296.11.201529.11.2016
Packard BellEasyNote TV11HC5630.10.201521.12.2016
Packard BellEasyNote TV43CM730.10.20151.10.2016
Packard BellENLE11BZ315.02.201622.12.2016
Packard BellENLK13BZ225.11.20151.10.2016
Packard BellNC-ENTE11HC-7363926.05.20161.12.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Packard Bell BVEasyNote ML6113.11.20163.11.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN427.09.201622.11.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E6630.10.201522.12.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1930.10.201517.12.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA16430.10.20157.12.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C5730.10.20151.12.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV3630.10.201530.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV930.10.201524.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE885.02.201631.12.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1230.10.20157.10.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B2921.01.201611.11.2016
Samsung305U1A45430.10.20158.12.2016
Samsung305V4A/305V5A5230.10.201522.12.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA495.11.201521.12.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3928.05.20161.10.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/310430.10.201522.12.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC12830.10.20152.12.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R5330.10.201519.12.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV1535.11.201522.12.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V7330.10.201521.12.2016
Samsung400B2B/400B2B710.02.201629.11.2016
Samsung400B4A/400B5A/200B4A/200B5A43.11.201625.11.2016
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B413.09.201610.11.2016
Samsung450R5G/450R5U7613.11.201531.12.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH151530.10.201523.12.2016
Samsung530U3C/530U4C151730.10.201523.12.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C5630.10.201521.12.2016
Samsung535U3C67630.10.20153.01.2017
Samsung535U4C223.11.20166.12.2016
Samsung550P5C/550P7C235.11.201521.12.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700G7C22.12.20162.12.2016
Samsung700T1C9330.10.201520.12.2016
Samsung700Z3C/700Z5C21.04.201619.12.2016
Samsung700Z7C221.10.201610.11.2016
Samsung730U3E/740U3E4117.12.201521.12.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung870Z5G/880Z5F123.11.201623.11.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D9330.10.201520.12.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D4227.09.201622.12.2016
Samsung900X3C/900X4C/900X4D129.11.201629.11.2016
Samsung900X3F2926.05.201616.12.2016
Samsung900X3G2721.01.201622.12.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G18930.10.201529.12.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG648.04.20163.01.2017
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung930X5J/910S5J/940X5J129.11.201629.11.2016
Samsung940X3G/930X3G2717.05.201621.12.2016
SamsungNC110P/NC108P/NC111P515.11.201622.11.2016
SamsungNC210/NC110613.09.201625.10.2016
SamsungNF110/NF210/NF310627.08.20161.10.2016
SamsungQ3301427.05.201612.12.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510214.02.201617.12.2016
SamsungR519/R71938.10.20168.12.2016
SamsungR520/R522/R6201630.10.201515.12.2016
SamsungR530/R7305630.10.201521.12.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8522030.10.201528.09.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590730.10.201515.12.2016
SamsungR780/R778727.09.201624.11.2016
SamsungRC410/RC510/RC710431.05.20161.12.2016
SamsungRC530/RC7303830.10.201517.12.2016
SamsungRF511/RF411/RF7113630.10.201529.12.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7113530.10.20151.12.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E3411101.04.201613.12.2016
SamsungRV415/RV515117.04.201630.11.2016
SamsungRV415/RV515/E34157730.10.201520.12.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530319.10.201610.11.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35206630.10.201513.12.2016
SamsungX1259130.10.20151.12.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X5201114.11.201530.11.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVD1121P2EB11.12.20161.12.2016
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW930.10.201529.11.2016
SonySVE14135CXB416.09.201613.10.2016
SonySVE14A1S1EW2026.05.20161.10.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3M1EW2015.10.201616.11.2016
SonySVE14A3V2ES69.02.201622.12.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C5E425.10.201613.11.2016
SonySVE1512C6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513B1EW75.10.201629.11.2016
SonySVE1513G1EW1419.09.201622.12.2016
SonySVE1513U1ESI1726.05.201615.12.2016
SonySVF1421E2EW7130.10.20153.12.2016
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES44.03.201620.12.2016
SonySVF1521A1EW421.12.201622.12.2016
SonySVF1521A2EW730.10.201524.11.2016
SonySVF1521A6EW55.02.20165.12.2016
SonySVF1521A7EW11030.10.20154.01.2017
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E135.11.201513.10.2016
SonySVF1521T2EB622.11.201623.11.2016
SonySVF1531C5E917.09.201631.12.2016
SonySVF1541M1362.02.201618.11.2016
SonySVF1541M1EW9230.10.201514.12.2016
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES96.02.201617.12.2016
SonySVP1321A6E118.04.20162.12.2016
SonySVP1321B6E88.10.201622.12.2016
SonySVP1321J1EBI1710.02.201613.10.2016
SonySVP1321M2EB4314.01.201618.12.2016
SonySVP1321S2EB144.11.201619.11.2016
SonySVS1313R9EB574.03.201617.12.2016
SonySVS1512Z9EB428.09.201620.12.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES915.01.201628.09.2016
SonySVT1312M1ES318.04.201618.12.2016
SonySVT1312V1ES68.04.201629.11.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonySVZ1311S9EX111.11.201611.11.2016
SonyVGN-FW31J13.12.20163.12.2016
SonyVGN-FW31M1522.11.201624.11.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-TT46GG_B128.09.201628.09.2016
SonyVGN-Z21XN_B414.09.20162.11.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E3130.10.201530.11.2016
SonyVPCCW1S1E613.09.201625.11.2016
SonyVPCEA2S1E721.09.20166.10.2016
SonyVPCEA3S1E730.10.201525.11.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E717.09.201620.12.2016
SonyVPCEB3J1E53.12.20168.12.2016
SonyVPCEB4E1E288.04.201623.12.2016
SonyVPCEB4Z1E529.09.201624.11.2016
SonyVPCEC3L1E117.12.201617.12.2016
SonyVPCEE3E1E117.06.201625.11.2016
SonyVPCEH1J1E2511.04.201620.12.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E528.05.201617.12.2016
SonyVPCEH2F1E118.04.201624.11.2016
SonyVPCEH2H1E4612.04.201621.12.2016
SonyVPCEH3D0E44.10.201629.11.2016
SonyVPCEH3H1E930.10.201521.12.2016
SonyVPCEH3J1E830.10.201515.11.2016
SonyVPCEH3P1E375.11.201529.12.2016
SonyVPCEJ1L1E313.10.20161.12.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1826.05.201630.11.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E1130.10.20151.12.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12M9E828.09.20166.10.2016
SonyVPCS12X9E227.09.201628.09.2016
SonyVPCS13S9E31.10.20168.10.2016
SonyVPCSA2Z9E727.09.201610.12.2016
SonyVPCSA3C5E1827.09.201625.11.2016
SonyVPCSB1B9E219.11.201620.12.2016
SonyVPCSB1V9E226.11.201629.11.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCSB3S9E927.10.201625.11.2016
SonyVPCYB3V1E1228.09.201625.10.2016
SonyVPCZ12Z9E64.02.201629.11.2016
SonyVPCZ21L9E927.09.201614.12.2016
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
TimiTM1613123.11.201623.11.2016
Toshibadynabook T75/NRS1713.09.20163.11.2016
ToshibaKIRA3331.05.201620.12.2016
ToshibaLeon1711.02.201623.11.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaQOSMIO X500122.11.201622.11.2016
ToshibaQOSMIO X70-B429.09.201615.12.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSatellite A660422.11.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C40-C712.11.201610.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-14674.11.201622.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U1630.10.201520.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-B20830.10.201524.12.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E5730.10.201523.12.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B2226.05.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C55-A412.04.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW3330.10.201520.12.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C23414.11.201522.12.2016
ToshibaSATELLITE C55D-C56430.10.20153.01.2017
ToshibaSatellite C6502530.10.20159.12.2016
ToshibaSatellite C650D913.09.201626.10.2016
ToshibaSatellite C6604230.10.201515.12.2016
ToshibaSatellite C660D14330.10.201521.12.2016
ToshibaSATELLITE C670-126723.11.20151.12.2016
ToshibaSATELLITE C670D-101130.11.201630.11.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L57.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-A528.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-B1019.04.20166.12.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B2013.09.20168.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-11Q719.11.201614.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D392.02.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-1G31423.09.20163.01.2017
ToshibaSATELLITE C850-1KW423.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1081326.05.201610.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-109913.09.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C2675.11.201516.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K1131.01.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1214930.10.201531.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-12P6121.09.20164.01.2017
ToshibaSATELLITE C855-11F265.11.201522.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U81820.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH1224.03.201616.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU527.05.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-2FJ125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168530.10.20156.12.2016
ToshibaSATELLITE C870-121315.11.201522.12.2016
ToshibaSATELLITE C870-147429.09.20166.10.2016
ToshibaSATELLITE C870-14W64.10.20167.10.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350430.10.201520.12.2016
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D4730.10.201525.11.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-152145.04.201620.12.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B60330.10.201529.12.2016
ToshibaSATELLITE L50-C7012.04.201620.12.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B83930.10.20153.01.2017
ToshibaSATELLITE L50D-B-172215.11.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C29630.10.201531.12.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1710.02.20161.12.2016
ToshibaSatellite L650817.12.201623.12.2016
ToshibaSatellite L650D1230.10.201525.11.2016
ToshibaSatellite L670489.02.201620.12.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B428.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L7502030.10.201519.12.2016
ToshibaSATELLITE L750D130.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D425.04.20166.12.2016
ToshibaSATELLITE L775D-10Q121.12.201621.12.2016
ToshibaSATELLITE L775D-10Z117.12.201617.12.2016
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1FF628.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L8551030.10.201530.11.2016
ToshibaSATELLITE L855D2430.10.20151.10.2016
ToshibaSATELLITE L875-13C125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D5130.10.201521.12.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A5923.11.20153.01.2017
ToshibaSATELLITE P50-A-11J5630.10.201530.11.2016
ToshibaSATELLITE P50-C723.09.201616.12.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C1626.05.201619.12.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W731.05.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P8501630.10.201522.12.2016
ToshibaSatellite Pro A20016914.11.201521.12.2016
ToshibaSatellite Pro A3004630.10.201516.12.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8275.11.201521.12.2016
ToshibaSatellite Pro C50D-A-146330.09.201623.12.2016
ToshibaSatellite Pro C650122130.10.201521.12.2016
ToshibaSatellite Pro L30040630.10.201516.12.2016
ToshibaSatellite Pro P3006030.10.20152.12.2016
ToshibaSatellite Pro S500622.09.201618.11.2016
ToshibaSATELLITE R8301331.05.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-1052220.09.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE Radius 12 P20W-C-104228.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B305.11.201526.11.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B23130.10.201521.12.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840824.03.201623.11.2016
ToshibaSATELLITE U920T827.09.201613.10.2016
ToshibaSATELLITE U940430.10.201529.11.2016
ToshibaSATELLITE Z30-A6330.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B29722.11.201522.12.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1036.02.20161.12.2016
ToshibaTECRA S1121830.10.201515.12.2016
Unknown2410830.10.20154.01.2017
XMGP65_P67RGRERA125.11.201625.11.2016
ZOTACNM10182830.10.20154.01.2017
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015