Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 14.12.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO532h130.09.201630.09.2016
AcerAO72264430.10.20159.12.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7564330.10.20157.12.2016
AcerAOD255E629.11.20161.12.2016
AcerAOD260154.03.20163.12.2016
AcerAOD27026030.10.201513.12.2016
AcerAS5755G58.04.20165.10.2016
AcerAspire 141093.02.201630.11.2016
AcerAspire 1810TZ65.11.20157.10.2016
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 1830T218.11.201623.11.2016
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G4115.01.201629.11.2016
AcerAspire 3750ZG74.03.201629.11.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 38201227.09.20161.12.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T4030.10.20158.12.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 3935113.10.201613.10.2016
AcerAspire 475287.11.201515.10.2016
AcerAspire 4810T9730.10.201529.11.2016
AcerAspire 48203430.10.20152.12.2016
AcerAspire 4820TG173.02.201630.11.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48304116.02.20163.12.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5250111.11.201611.11.2016
AcerAspire 5332230.10.20158.12.2016
AcerAspire 53499730.10.20152.12.2016
AcerAspire 5520430.09.20163.11.2016
AcerAspire 553266.04.201629.11.2016
AcerAspire 5536312.06.201625.11.2016
AcerAspire 5538G76.10.201630.11.2016
AcerAspire 5542430.10.201525.11.2016
AcerAspire 5552157.04.20161.12.2016
AcerAspire 5552G8830.10.20158.12.2016
AcerAspire 5553G523.09.20167.10.2016
AcerAspire 55601011.02.201629.11.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333630.10.20155.11.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z2930.10.20157.12.2016
AcerAspire 573515.10.20165.10.2016
AcerAspire 5736Z273.06.20162.12.2016
AcerAspire 57389112.11.20158.12.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 574032.12.20168.12.2016
AcerAspire 5741515.11.20151.10.2016
AcerAspire 5741G6730.10.201512.11.2016
AcerAspire 5741Z312.02.201622.11.2016
AcerAspire 5742125.11.201629.11.2016
AcerAspire 5742G22830.10.20159.12.2016
AcerAspire 5745G614.11.201512.10.2016
AcerAspire 57491130.10.201529.11.2016
AcerAspire 5749Z428.09.201623.11.2016
AcerAspire 575011730.10.20159.12.2016
AcerAspire 5750G7930.10.201510.12.2016
AcerAspire 5750ZG621.09.20164.11.2016
AcerAspire 5755G3830.10.201514.12.2016
AcerAspire 5810T1930.10.20151.12.2016
AcerAspire 5820TG416.09.201630.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G521.09.201610.12.2016
AcerAspire 5951G31.10.201629.11.2016
AcerAspire 72506230.10.201510.12.2016
AcerAspire 7250G115.11.201525.11.2016
AcerAspire 7520125.02.201629.11.2016
AcerAspire 7535613.09.20161.12.2016
AcerAspire 7540815.11.201614.12.2016
AcerAspire 75511130.10.201530.11.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G2431.05.20162.12.2016
AcerAspire 7715Z1013.09.201629.11.2016
AcerAspire 7730G723.09.20161.12.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 77361230.10.201523.11.2016
AcerAspire 7738419.11.20169.12.2016
AcerAspire 7739214.11.20157.10.2016
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z581.06.201614.12.2016
AcerAspire 77413330.10.201510.12.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G55.11.201529.11.2016
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 8951G328.09.20161.12.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101423.11.20159.12.2016
AcerAspire E1-430P6630.10.20151.12.2016
AcerAspire E1-4705430.10.20151.12.2016
AcerAspire E1-470P446.02.201613.12.2016
AcerAspire E1-52223530.10.201514.12.2016
AcerAspire E1-5302530.10.201514.12.2016
AcerAspire E1-530G2830.10.20153.12.2016
AcerAspire E1-531203.02.201614.12.2016
AcerAspire E1-5322630.10.201525.11.2016
AcerAspire E1-57017330.10.201514.12.2016
AcerAspire E1-570G1272.02.20164.12.2016
AcerAspire E1-57137230.10.201514.12.2016
AcerAspire E1-571G3130.10.201514.12.2016
AcerAspire E1-57244530.10.201514.12.2016
AcerAspire E1-572G1265.11.20155.12.2016
AcerAspire E1-572P86.02.201625.11.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7716430.10.20151.12.2016
AcerAspire E1-771G289.02.20166.12.2016
AcerAspire E1-7721015.01.20162.12.2016
AcerAspire E1-772G5511.03.20161.12.2016
AcerAspire E3-1118330.10.201530.11.2016
AcerAspire E3-11213430.10.20158.12.2016
AcerAspire E5-4111935.11.201514.12.2016
AcerAspire E5-411G474.03.20163.12.2016
AcerAspire E5-47140930.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-471P9030.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-51122430.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-511G1255.11.201510.12.2016
AcerAspire E5-511P912.04.201629.11.2016
AcerAspire E5-52193130.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-521G50230.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-52211911.02.201614.12.2016
AcerAspire E5-522G11216.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-5313729.01.20161.12.2016
AcerAspire E5-531G4430.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-5321515.11.201514.12.2016
AcerAspire E5-55127830.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-551G32830.10.20159.12.2016
AcerAspire E5-5522122.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-552G7313.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-5531491.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-57168330.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-571G529.09.20167.12.2016
AcerAspire E5-572G2230.10.20153.11.2016
AcerAspire E5-573106330.10.201514.12.2016
AcerAspire E5-573G75410.02.201614.12.2016
AcerAspire E5-573T528.09.201622.11.2016
AcerAspire E5-574224.11.201629.11.2016
AcerAspire E5-574G2128.04.201614.12.2016
AcerAspire E5-575217016.08.201614.12.2016
AcerAspire E5-575G18031.08.201614.12.2016
AcerAspire E5-721751.02.201613.12.2016
AcerAspire E5-731413.02.201625.11.2016
AcerAspire E5-771G459.02.201614.12.2016
AcerAspire E5-7722830.09.201629.11.2016
AcerAspire E5-772G47.10.20167.10.2016
AcerAspire E5-773813.09.201614.12.2016
AcerAspire E5-773G4320.09.20161.12.2016
AcerAspire E5-774G1228.09.20162.12.2016
AcerAspire ES1-11114330.10.20156.12.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13121730.10.201513.12.2016
AcerAspire ES1-311228630.10.201514.12.2016
AcerAspire ES1-331201330.10.201514.12.2016
AcerAspire ES1-4211814.11.201512.10.2016
AcerAspire ES1-4311877.11.201514.12.2016
AcerAspire ES1-4321123.11.20168.12.2016
AcerAspire ES1-511235.11.20151.12.2016
AcerAspire ES1-512126730.10.201514.12.2016
AcerAspire ES1-5201485.11.201513.12.2016
AcerAspire ES1-5217430.10.20158.12.2016
AcerAspire ES1-5311311.04.20163.12.2016
AcerAspire ES1-533114.12.201614.12.2016
AcerAspire ES1-5717132.06.201614.12.2016
AcerAspire ES1-711975.11.201514.12.2016
AcerAspire ES1-711G1322.11.20166.12.2016
AcerAspire ES1-731906.09.20165.12.2016
AcerAspire ES1-731G3616.09.201614.12.2016
AcerAspire F5-5215522.06.201614.12.2016
AcerAspire F5-5715230.08.201614.12.2016
AcerAspire F5-572G16227.05.201614.12.2016
AcerAspire F5-57316819.08.201614.12.2016
AcerAspire M3-581PTG395.05.201614.12.2016
AcerAspire M3-581T781.12.201514.12.2016
AcerAspire M3-581TG263.02.201625.11.2016
AcerAspire M5-581TG1130.10.201529.11.2016
AcerAspire one 1-13112927.05.20169.12.2016
AcerAspire one 1-132882.09.201613.12.2016
AcerAspire one 1-4311502.04.201614.12.2016
AcerAspire One 522215.11.201615.11.2016
AcerAspire One 753555.11.20158.11.2016
AcerAspire R3-131T4071.12.201514.12.2016
AcerAspire R3-431T604.02.201613.12.2016
AcerAspire R5-471T2029.09.201613.12.2016
AcerAspire R5-571TG912.11.20161.12.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S35329.01.201610.12.2016
AcerAspire S3-331630.10.201523.11.2016
AcerAspire S3-391231.12.201522.11.2016
AcerAspire S3-392G110.11.201610.11.2016
AcerAspire S5-3711761.09.201614.12.2016
AcerAspire S7-191204.02.20162.12.2016
AcerAspire S7-391530.10.20158.12.2016
AcerAspire S7-393134.02.20166.12.2016
AcerAspire SW5-01211.10.20161.10.2016
AcerAspire SW5-17110213.04.20162.12.2016
AcerAspire SW5-173323.11.20161.12.2016
AcerAspire V3-111P18630.10.201514.12.2016
AcerAspire V3-112P134930.10.201514.12.2016
AcerAspire V3-331162230.10.201514.12.2016
AcerAspire V3-371723630.10.201514.12.2016
AcerAspire V3-37271826.11.201514.12.2016
AcerAspire V3-372T3028.09.201613.12.2016
AcerAspire V3-5316130.10.20157.12.2016
AcerAspire V3-5329530.10.201514.12.2016
AcerAspire V3-532G195.04.20161.12.2016
AcerAspire V3-551G113.10.201613.10.2016
AcerAspire V3-57121430.10.201511.12.2016
AcerAspire V3-571G12230.10.20157.12.2016
AcerAspire V3-57244430.10.201514.12.2016
AcerAspire V3-572G81030.10.201514.12.2016
AcerAspire V3-574945.02.201614.12.2016
AcerAspire V3-574G5125.11.201514.12.2016
AcerAspire V3-575G3524.09.20162.12.2016
AcerAspire V3-731772.02.20162.12.2016
AcerAspire V3-77114730.10.20156.12.2016
AcerAspire V3-771G105.11.20155.12.2016
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G382.02.201623.11.2016
AcerAspire V5-121827.05.201629.11.2016
AcerAspire V5-1222819.11.201514.12.2016
AcerAspire V5-122P12412.11.20151.12.2016
AcerAspire V5-123122.11.20162.12.2016
AcerAspire V5-4311245.11.201514.12.2016
AcerAspire V5-431P6330.10.201514.12.2016
AcerAspire V5-471315.02.201610.12.2016
AcerAspire V5-471PG512.05.201617.09.2016
AcerAspire V5-472931.05.201629.11.2016
AcerAspire V5-472P6330.10.201527.11.2016
AcerAspire V5-53146730.10.201513.12.2016
AcerAspire V5-531G877.11.20158.12.2016
AcerAspire V5-531P3428.05.20166.12.2016
AcerAspire V5-5515530.10.20151.12.2016
AcerAspire V5-551G16030.10.201513.12.2016
AcerAspire V5-55213715.01.201613.12.2016
AcerAspire V5-552G8230.10.201510.12.2016
AcerAspire V5-552PG7830.10.201514.12.2016
AcerAspire V5-56111330.10.201513.12.2016
AcerAspire V5-561G3430.10.201530.11.2016
AcerAspire V5-571715.11.201514.12.2016
AcerAspire V5-571G9614.01.201614.12.2016
AcerAspire V5-571P1173.02.201610.12.2016
AcerAspire V5-57216830.10.201514.12.2016
AcerAspire V5-572P531.04.20161.12.2016
AcerAspire V5-57323530.10.201514.12.2016
AcerAspire V5-573G35730.10.201514.12.2016
AcerAspire V5-573P9731.01.20163.12.2016
AcerAspire V5-573PG222.04.201630.11.2016
AcerAspire V5-591G1791.09.201614.12.2016
AcerAspire V7-482PG418.11.201625.11.2016
AcerAspire V7-581172.02.201624.11.2016
AcerAspire V7-581PG329.11.20162.12.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG16519.11.20151.12.2016
AcerAspire VN7-571G21227.11.201514.12.2016
AcerAspire VN7-572G725.09.201625.11.2016
AcerAspire VN7-591G20924.11.201511.12.2016
AcerAspire VN7-592G5125.08.201613.12.2016
AcerAspire VN7-791243.02.201630.11.2016
AcerAspire VN7-791G4330.10.201529.11.2016
AcerAspire X1935229.11.201630.11.2016
AcerCalpella155.11.201510.11.2016
AcerE1-51021830.10.201514.12.2016
AcerExtensa 250811430.10.201510.12.2016
AcerExtensa 250914930.10.201510.12.2016
AcerExtensa 25108430.10.20152.12.2016
AcerExtensa 2510G1627.09.201614.12.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 52351430.10.20156.12.2016
AcerExtensa 56302930.10.201526.11.2016
AcerExtensa 5635ZG831.05.201624.11.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerJV50_MV121.10.201621.10.2016
AcerM3-581T14.10.20164.10.2016
AcerNB-EX2508-C66M125.11.201625.11.2016
AcerNB-TMB116-M-C0TC2322.09.201610.11.2016
AcerNB-TMB117-M-C9XH24.11.201610.11.2016
AcerNB-TMP236-M-357R1121.09.20169.12.2016
AcerNB-TMP253-E-1005269.02.20168.12.2016
AcerNB-TMP253-M-3312222.11.201623.11.2016
AcerNC-AO1-131-C39W325.11.201629.11.2016
AcerNC-E1-510-28202G1116.02.201610.11.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK67.04.201629.11.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33214G1228.09.201629.11.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G57.04.20161.10.2016
AcerNC-E1-571-73638G1230.10.20158.11.2016
AcerNC-E1-572-74504G930.10.201522.11.2016
AcerNC-E1-572-74508G28.11.20168.11.2016
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145145.11.201530.11.2016
AcerNC-E5-471-330L167.11.201512.11.2016
AcerNC-E5-471P-35NE427.05.20161.12.2016
AcerNC-E5-511G-C658624.09.201624.11.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L8115.04.201629.11.2016
AcerNC-E5-521-8453728.09.201627.11.2016
AcerNC-E5-551-81FY81.10.201629.11.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z109.02.20164.10.2016
AcerNC-E5-573-502J118.11.201618.11.2016
AcerNC-E5-573-57VB2111.11.20165.12.2016
AcerNC-E5-573-C1TU310.11.201622.11.2016
AcerNC-E5-573G-59TW11.12.20161.12.2016
AcerNC-E5-573G-C5JH529.10.201629.11.2016
AcerNC-E5-575-30QD719.11.201614.12.2016
AcerNC-ES1-111-C04F33.06.20169.10.2016
AcerNC-ES1-131-C1V22011.02.20161.12.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG1009.02.201614.12.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1727.04.201625.11.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT95.11.20152.12.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y137.04.201629.11.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK412.04.201630.11.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS1221.01.201629.11.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1403.02.201630.11.2016
AcerNC-V3-331-P4QJ21.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-31A5327.05.201629.11.2016
AcerNC-V3-371-31VC323.09.20162.12.2016
AcerNC-V3-371-398X319.11.201625.11.2016
AcerNC-V3-371-50F2510.11.201624.11.2016
AcerNC-V3-371-53KD11.12.20161.12.2016
AcerNC-V3-371-541L430.03.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-59MV317.05.201629.09.2016
AcerNC-V3-572-C4FA1811.04.20168.12.2016
AcerNC-V3-572G-50K91731.05.20161.12.2016
AcerNC-V3-574G-573G68.04.20161.12.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA31.06.201629.11.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G922.09.201623.11.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP1713.09.201622.11.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G529.01.201630.11.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE1124.03.201611.11.2016
AcerNG-VN7-591G-78TU224.11.201629.11.2016
AcerP5LM0222.11.201624.11.2016
AcerPeppy134330.10.20159.12.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerSwift SF314-51124.11.201624.11.2016
AcerSwitch SA5-27195.10.20164.12.2016
AcerSwitch SA5-271P11.12.20161.12.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M9430.10.20151.12.2016
AcerTMP255-MG628.09.20161.12.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 4720230.09.20168.10.2016
AcerTravelMate 53203730.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 55106713.09.201625.11.2016
AcerTravelMate 5520130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 5530221.04.20161.10.2016
AcerTravelMate 554228.11.201624.11.2016
AcerTravelMate 5730364.03.201629.11.2016
AcerTravelMate 5735523.11.20161.12.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65933230.10.201529.11.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 7730518.11.201629.11.2016
AcerTravelMate 7750G530.09.20162.12.2016
AcerTravelMate 8172818.11.20162.12.2016
AcerTravelMate 837215110.11.20159.12.2016
AcerTravelMate 847191.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11359930.10.20151.12.2016
AcerTravelMate B115-M42430.10.201512.12.2016
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M2613.09.201610.11.2016
AcerTravelMate B117-M49213.09.201614.12.2016
AcerTravelMate P236-M879.02.201614.12.2016
AcerTravelMate P246M-M1731.01.201630.11.2016
AcerTravelMate P25384130.10.201514.12.2016
AcerTravelmate P253-215.11.201514.12.2016
AcerTravelMate P256-M1227.09.20161.12.2016
AcerTravelMate P273232.02.20161.12.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77121.06.201624.11.2016
AcerV5-131421.09.201629.09.2016
AcerV5-1712529.01.201629.11.2016
AcerV5-573913.10.20161.12.2016
AcerVeriton M670G22812.11.20151.12.2016
AcerVeriton M670G/M6704912.11.20151.12.2016
AcerYY.............1313.09.20168.11.2016
AlienwareAlienware 13621.09.201629.11.2016
AlienwareAlienware 14330.09.20161.10.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2513.09.201615.11.2016
AlienwareM17xR421.10.20161.10.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)10230.10.201513.12.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)23630.10.20156.12.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)23630.10.201514.12.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 3147530.10.201514.12.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)17530.10.201514.12.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)43530.10.201514.12.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)3685.11.201514.12.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)107930.10.201514.12.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)1092730.10.201514.12.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)26310.11.201514.12.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2009)228.10.20165.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)100430.10.201514.12.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)117730.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)187530.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)47030.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)62430.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)409630.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)65.11.20151.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)8816.12.20151.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)41730.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)6630.10.20151.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)18230.10.20152.12.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)7015.01.201629.11.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)4430.10.201512.12.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)9930.10.20155.12.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)30530.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015962030.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)379530.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201419630.10.201514.12.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)30930.10.201514.12.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1714.05.201626.10.2016
AppleMacBook4,1435.11.201529.11.2016
AppleMacBook5,2335.11.20156.10.2016
AppleMacBook8,12227.05.20161.12.2016
AppleMacBookPro11,43625.11.201514.12.2016
AppleMacBookPro11,51453.02.201614.12.2016
AppleMacBookPro5,45015.01.20161.12.2016
AppleMacmini6,224.10.20166.10.2016
ASUS1015PX1527.09.201624.11.2016
ASUS1215B30330.10.20156.12.2016
ASUS1225B129.09.201629.09.2016
ASUSE200HA3624.09.201613.12.2016
ASUSE205SA20717.09.201614.12.2016
ASUSE402MA60130.10.201514.12.2016
ASUSE402SA22821.06.201614.12.2016
ASUSE403SA534730.10.201514.12.2016
ASUSE502MA15129.01.201611.12.2016
ASUSE502SA38737.04.201614.12.2016
ASUSEB103385.11.201530.11.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG46VW225.11.201614.12.2016
ASUSG501JW905.02.20162.12.2016
ASUSG501VW2615.09.20165.12.2016
ASUSG53SX121.10.20161.12.2016
ASUSG550JK2530.10.201526.10.2016
ASUSG551JK1725.03.201627.11.2016
ASUSG551JM6330.10.20159.12.2016
ASUSG551JW9623.01.201614.12.2016
ASUSG55VW3030.10.201525.11.2016
ASUSG74Sx2630.10.201527.10.2016
ASUSG750JM4830.10.20157.12.2016
ASUSG750JS1830.10.201525.11.2016
ASUSG750JW402.02.20168.12.2016
ASUSG750JX93.06.20167.10.2016
ASUSG750JZ786.05.20161.12.2016
ASUSG751JT298.04.201613.12.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW2130.10.20159.12.2016
ASUSG75VX2726.01.201625.11.2016
ASUSG771JM8030.10.20158.12.2016
ASUSG771JW7620.11.201529.11.2016
ASUSGL502VT4815.09.20162.12.2016
ASUSGL552JX1231.01.201629.11.2016
ASUSGL552VW21126.05.201613.12.2016
ASUSGL552VX234.08.20161.12.2016
ASUSGL752VW292.09.201614.12.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UW522.11.201630.11.2016
ASUSK501UX2324.09.20161.12.2016
ASUSK50AB3430.10.20151.12.2016
ASUSK50ID1130.10.201530.11.2016
ASUSK50IE125.04.20162.12.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr43230.10.201510.12.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je245.11.201530.11.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT135.11.201529.11.2016
ASUSK52N39.02.20163.10.2016
ASUSK53BR527.09.201613.10.2016
ASUSK53E17030.10.201514.12.2016
ASUSK53SC8530.10.20152.12.2016
ASUSK53SD10030.10.201513.12.2016
ASUSK53SJ919.03.201623.11.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SM128.09.201628.09.2016
ASUSK53SV335.11.20159.12.2016
ASUSK53TA332.02.20161.12.2016
ASUSK53U18030.10.201514.12.2016
ASUSK53Z613.09.20161.12.2016
ASUSK54C3926.11.20156.12.2016
ASUSK54HR11430.10.201514.12.2016
ASUSK54L2130.10.20151.12.2016
ASUSK55A4430.10.201513.12.2016
ASUSK55DR505.11.20152.12.2016
ASUSK55VD21230.10.201513.12.2016
ASUSK55VJ583.02.201629.11.2016
ASUSK55VM384.02.20163.12.2016
ASUSK56CA1430.10.20152.12.2016
ASUSK56CB7630.10.201514.12.2016
ASUSK56CM862.04.201614.12.2016
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK70IO229.11.20162.12.2016
ASUSK72Dr337.11.20156.12.2016
ASUSK72Jr279.02.20167.12.2016
ASUSK73BE52.04.201629.11.2016
ASUSK73BR1030.10.201522.11.2016
ASUSK73BY6430.10.201514.12.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV7530.10.20159.12.2016
ASUSK73TA135.11.201514.12.2016
ASUSK73TK58.11.201610.12.2016
ASUSK75VJ175.11.201529.11.2016
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV22.06.201617.11.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM104.03.20163.11.2016
ASUSN43SN1025.05.201625.11.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN501VW2129.09.20169.12.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM1123.09.20167.12.2016
ASUSN53SN1730.10.201514.12.2016
ASUSN53SV4317.12.201529.11.2016
ASUSN550JK3714.11.20151.12.2016
ASUSN550JV1427.05.201615.10.2016
ASUSN550LF1122.09.20164.12.2016
ASUSN551JK430.10.201524.11.2016
ASUSN552VX322.11.20162.12.2016
ASUSN56DP5530.10.20155.12.2016
ASUSN56DY3730.10.20152.12.2016
ASUSN56JK136.04.201610.12.2016
ASUSN56JR930.10.201518.11.2016
ASUSN56JRH83.09.20166.10.2016
ASUSN56VB145.02.201611.12.2016
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM3930.10.20157.12.2016
ASUSN56VZ207.04.201613.12.2016
ASUSN61Ja1130.10.20151.10.2016
ASUSN71Vg3030.10.201514.12.2016
ASUSN73JF75.02.20161.12.2016
ASUSN73SM530.10.201525.11.2016
ASUSN73SV1423.08.20162.12.2016
ASUSN750JV3421.09.20161.12.2016
ASUSN751JK486.02.20162.12.2016
ASUSN751JX324.09.201625.11.2016
ASUSN76VJ1914.11.201514.12.2016
ASUSN76VM405.04.20165.12.2016
ASUSN76VZ54.10.201625.11.2016
ASUSP50IJ475.11.20152.12.2016
ASUSP552LA8923.11.201514.12.2016
ASUSP553UA1924.09.20162.12.2016
ASUSPU301LA48.11.201613.11.2016
ASUSQ503UA2424.09.20161.12.2016
ASUSS300CA15222.11.20157.12.2016
ASUSS301LA17230.10.201514.12.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA13830.10.201512.12.2016
ASUSS550CA239.03.20162.12.2016
ASUSS550CB3730.10.201514.12.2016
ASUSS551LA352.02.20161.12.2016
ASUSS551LB695.02.201613.12.2016
ASUSS551LN37230.10.201514.12.2016
ASUST100TA5030.10.201513.12.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA443.02.20161.12.2016
ASUST200TAC7430.10.20155.12.2016
ASUST300FA7026.11.20152.12.2016
ASUSTP300LA2410.11.201527.11.2016
ASUSTP301UA15014.09.20167.12.2016
ASUSTP500LA2813.05.201629.11.2016
ASUSTP500LAB8130.10.20158.12.2016
ASUSTP500LAG242.09.20161.12.2016
ASUSTP501UA1128.09.20168.12.2016
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD2830.10.20153.12.2016
ASUSU31SG85.11.201530.11.2016
ASUSU32U7430.10.20152.12.2016
ASUSU35JC3212.11.201530.11.2016
ASUSU36SD2126.05.20162.12.2016
ASUSU36SG117.11.201617.11.2016
ASUSU38DT431.05.20161.12.2016
ASUSU38N5221.01.201624.11.2016
ASUSU46SV129.09.201629.09.2016
ASUSUL20A1430.10.20151.12.2016
ASUSUL30A30430.10.20156.12.2016
ASUSUL30VT345.11.201524.11.2016
ASUSUL50VT621.09.20165.10.2016
ASUSUX301LAA524.05.201629.11.2016
ASUSUX302LA1414.01.20162.12.2016
ASUSUX302LG930.10.20156.10.2016
ASUSUX303LA1175.11.201510.12.2016
ASUSUX303LAB28310.11.201510.12.2016
ASUSUX303LB24330.10.201514.12.2016
ASUSUX303LN2329.01.201623.11.2016
ASUSUX303LNB2317.11.20156.12.2016
ASUSUX303UA495.02.201614.12.2016
ASUSUX303UB25110.02.201614.12.2016
ASUSUX305CA360221.01.201614.12.2016
ASUSUX305FA194430.10.201514.12.2016
ASUSUX305LA323.09.201630.11.2016
ASUSUX305UA6619.08.20168.12.2016
ASUSUX310UQ110.11.201610.11.2016
ASUSUX31A175.11.20159.12.2016
ASUSUX31E6825.11.20156.12.2016
ASUSUX32A8821.01.201614.12.2016
ASUSUX32LA13730.10.201514.12.2016
ASUSUX32LN6630.10.201513.12.2016
ASUSUX32VD476.02.201613.12.2016
ASUSUX360CA9926.08.201613.12.2016
ASUSUX360UA229.09.201630.11.2016
ASUSUX51VZA195.02.20161.12.2016
ASUSX200MA731.05.20162.12.2016
ASUSX202E4830.10.20155.12.2016
ASUSX202EP515.11.201514.12.2016
ASUSX202EV6018.12.201514.12.2016
ASUSX205TA4730.10.201519.11.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A17330.10.20152.12.2016
ASUSX302LA65330.10.201514.12.2016
ASUSX302UA29312.04.201613.12.2016
ASUSX453MA38.11.20163.12.2016
ASUSX501A24230.10.201514.12.2016
ASUSX501A130830.10.201514.12.2016
ASUSX501U4530.10.201529.11.2016
ASUSX502CA15330.10.201514.12.2016
ASUSX540LA111526.08.201614.12.2016
ASUSX540SA271.09.20161.12.2016
ASUSX540YA22227.08.201614.12.2016
ASUSX541SA6930.09.201614.12.2016
ASUSX541UA12723.08.201614.12.2016
ASUSX550CA31230.10.201511.12.2016
ASUSX550CC10530.10.201514.12.2016
ASUSX550CL9330.10.201514.12.2016
ASUSX550DP505.11.201529.11.2016
ASUSX550EA6525.03.20162.12.2016
ASUSX550JK3935.11.201514.12.2016
ASUSX550JX2925.11.201514.12.2016
ASUSX550LA16830.10.201514.12.2016
ASUSX550LB18830.10.201514.12.2016
ASUSX550LC11130.10.201514.12.2016
ASUSX550LD37530.10.201514.12.2016
ASUSX550LN55030.10.201513.12.2016
ASUSX550MD9530.10.20159.12.2016
ASUSX550MJ2535.11.20159.12.2016
ASUSX550VX2012.09.201614.12.2016
ASUSX550ZA405.04.20168.12.2016
ASUSX550ZE1365.11.201514.12.2016
ASUSX551CA17430.10.201514.12.2016
ASUSX551CAP35930.10.201514.12.2016
ASUSX551MA49030.10.201513.12.2016
ASUSX553MA196130.10.201514.12.2016
ASUSX553SA70829.01.201614.12.2016
ASUSX555DG8825.05.201614.12.2016
ASUSX555LA9065.11.201510.12.2016
ASUSX555LAB334430.10.201514.12.2016
ASUSX555LB1265.11.20155.12.2016
ASUSX555LD730.10.201530.09.2016
ASUSX555LJ80930.10.201514.12.2016
ASUSX555LN18130.10.201513.12.2016
ASUSX555LNB3629.01.201629.11.2016
ASUSX555LP7330.10.201513.12.2016
ASUSX555LPB514.09.201630.09.2016
ASUSX555SJ2020.09.20161.12.2016
ASUSX555UA6815.01.201613.12.2016
ASUSX555UJ7513.09.201614.12.2016
ASUSX555YA118.11.201618.11.2016
ASUSX556UA2951.06.201614.12.2016
ASUSX556UAM2315.09.20161.12.2016
ASUSX556UB5020.09.201614.12.2016
ASUSX556UJ1521.09.201610.12.2016
ASUSX556UQ2030.09.20166.12.2016
ASUSX556UR24413.09.201614.12.2016
ASUSX556UV34231.08.201614.12.2016
ASUSX55U2931.05.20161.12.2016
ASUSX55VDR566.02.20163.12.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB910.02.201611.12.2016
ASUSX751LAB317.09.201623.11.2016
ASUSX751LD475.02.20161.12.2016
ASUSX751LJ4713.09.20168.12.2016
ASUSX751LK1913.09.20166.12.2016
ASUSX751LN232.02.201613.12.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA28130.10.201514.12.2016
ASUSX751SA1428.09.201614.12.2016
ASUSX756UA128.10.201611.12.2016
ASUSX756UAM1411.11.20162.12.2016
ASUSX75A229.11.201629.11.2016
ASUSX75A15911.02.201613.12.2016
ASUSX75VBP422.11.201623.11.2016
ASUSX75VC430.10.201524.11.2016
ASUSX75VD2130.10.201513.12.2016
CLEVO CO.W150ER1129.09.201630.11.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell Precision M3800529.09.201630.11.2016
DellDell System Vostro 3360229.11.201630.11.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 37505012.04.20161.12.2016
DellDell System XPS L321X67.04.201612.12.2016
DellDell System XPS L322X225.11.20161.12.2016
DellInspiron 13-5368719.09.201624.11.2016
DellInspiron 15451313.09.201624.11.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 3451530.09.20162.12.2016
DellInspiron 352149930.10.201513.12.2016
DellInspiron 354224.06.201610.11.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423930.10.201530.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55212230.10.20151.12.2016
DellInspiron 55231511.05.20166.10.2016
DellInspiron 57481326.05.201629.11.2016
DellInspiron 7348211.11.201618.11.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 75591023.09.201611.12.2016
DellInspiron N504071.12.201614.12.2016
DellInspiron N5110125.10.201610.12.2016
DellLatitude 13129.11.201629.11.2016
DellLatitude 21104130.10.201513.11.2016
DellLatitude 212042530.10.201510.12.2016
DellLatitude 3330463430.10.201514.12.2016
DellLatitude 33402484930.10.201514.12.2016
DellLatitude 3350439413.09.201613.12.2016
DellLatitude 346012713.09.201625.11.2016
DellLatitude 354055230.10.201513.12.2016
DellLatitude 3550514.02.20161.12.2016
DellLatitude 6430U193.02.20168.12.2016
DellLatitude 72754828.09.201624.11.2016
DellLatitude 735091.10.201629.11.2016
DellLatitude 73701427.09.201625.11.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520382.02.201610.12.2016
DellLatitude D53075230.10.20151.12.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63015730.10.201529.11.2016
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42004618.05.201614.12.2016
DellLatitude E43007430.10.20151.12.2016
DellLatitude E43101365.11.20158.12.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E52702026.08.201614.12.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541066930.10.20151.12.2016
DellLatitude E5420464930.10.201514.12.2016
DellLatitude E5430 non-vPro90430.10.201513.12.2016
DellLatitude E5430 vPro411.02.20161.12.2016
DellLatitude E5440274630.10.201514.12.2016
DellLatitude E5450185130.10.201510.12.2016
DellLatitude E5470167013.09.201611.12.2016
DellLatitude E550012830.10.201513.12.2016
DellLatitude E55101224.11.20152.11.2016
DellLatitude E552032430.10.201514.12.2016
DellLatitude E5530 non-vPro392230.10.201514.12.2016
DellLatitude E5540173230.10.201514.12.2016
DellLatitude E555033730.10.20159.12.2016
DellLatitude E5570417.11.201619.11.2016
DellLatitude E6220545.11.201513.12.2016
DellLatitude E62301793.02.201613.12.2016
DellLatitude E632020330.10.201514.12.2016
DellLatitude E6330113230.10.201514.12.2016
DellLatitude E640030230.10.201514.12.2016
DellLatitude E6410162530.10.20159.12.2016
DellLatitude E6420141030.10.201514.12.2016
DellLatitude E6430236330.10.201514.12.2016
DellLatitude E6430s104.10.201625.11.2016
DellLatitude E64404615.09.201629.11.2016
DellLatitude E650051730.10.20158.12.2016
DellLatitude E65107230.10.201511.12.2016
DellLatitude E6520984.02.201613.12.2016
DellLatitude E6530382530.10.201514.12.2016
DellLatitude E654029430.10.201529.11.2016
DellLatitude E7240915.11.20158.12.2016
DellLatitude E72502530.10.20151.12.2016
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74404513.02.20169.12.2016
DellLatitude E7450575.11.20155.12.2016
DellLatitude E7470111.10.201611.11.2016
DellLatitude XT2924.11.20151.12.2016
DellLatitude XT349.10.201615.10.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380158.04.201618.11.2016
DellOptiPlex 701042930.10.201510.12.2016
DellOptiPlex 76010010.11.201525.11.2016
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M9814.03.201629.11.2016
DellOptiPlex 990207030.10.20152.12.2016
DellPrecision M4400115.11.201615.11.2016
DellPrecision M4500322.11.201624.11.2016
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M480021.10.201626.11.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551330.10.201514.10.2016
DellUnidentified System1627.09.20162.12.2016
DellVenue 11 Pro 51306430.10.20154.10.2016
DellVostro 101417230.10.201525.11.2016
DellVostro 10152331.08.20162.12.2016
DellVostro 14-5459327.09.201629.09.2016
DellVostro 25203520.11.201513.12.2016
DellVostro 3300730.10.201529.11.2016
DellVostro 3350613.04.201629.09.2016
DellVostro 33601614.09.201629.11.2016
DellVostro 350020213.04.20163.12.2016
DellVostro 3546273.02.20162.12.2016
DellVostro 354910430.10.201512.12.2016
DellVostro 3550628.04.201610.12.2016
DellVostro 35584012.01.20162.12.2016
DellVostro 35591015.11.201630.11.2016
DellVostro 356060112.11.201529.11.2016
DellVostro V131106.05.201627.10.2016
DellXPS 12 9Q232118.12.201514.12.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 93431231.01.20168.12.2016
DellXPS 13 9350558.04.201613.12.2016
DellXPS 15 9550924.09.201624.11.2016
DellXPS L322X730.09.20161.12.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525827.05.20166.12.2016
eMachineseMachines E527427.09.20161.10.2016
eMachineseMachines E6251014.11.201511.12.2016
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME442207.04.20161.12.2016
eMachineseME4435517.03.20165.12.2016
eMachineseME640G630.10.201513.10.2016
eMachineseME642530.10.201529.11.2016
eMachineseME642G1230.10.201529.11.2016
eMachineseME644G1122.09.201614.12.2016
eMachineseME729Z5195.11.201524.11.2016
eMachineseME732ZG342.02.201614.12.2016
eMachines, inc.eMG420187.11.201512.11.2016
Fujitsu00000000224.03.201630.11.2016
FujitsuAMILO Pi 3560629.01.201629.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3660316.05.20161.12.2016
FujitsuCELSIUS H70061.10.20161.12.2016
FujitsuCELSIUS H7102620.09.201626.11.2016
FujitsuD3171-A111930.10.20151.12.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5104218.12.201510.10.2016
FujitsuESPRIMO E70024321.01.201610.12.2016
FujitsuESPRIMO P2560423.11.201630.11.2016
FujitsuESPRIMO P40040511.11.201513.12.2016
FujitsuESPRIMO P510341530.10.201513.12.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+2330.10.201527.11.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720212.04.201620.11.2016
FujitsuFMVS75WWP610.11.201626.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A512234330.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A514113530.10.201513.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A530460330.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A5312445.11.20152.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A5323430.10.20158.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A544121430.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A55549030.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5027630.10.20156.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51278230.10.20159.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53010530.10.201511.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61611.03.20161.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53171630.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO5330.10.20159.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53214430.10.201513.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G218130.10.201512.12.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G52135.11.201530.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544730.10.201523.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL425.04.201614.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E544128430.10.201511.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E546111311.05.201611.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E55441930.10.201511.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E5563422.06.201611.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E7338914.01.20164.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E73459130.10.201513.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E736327.09.20162.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744853830.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E746327.09.201623.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E751103830.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E752559930.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E75341.10.201610.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E754568130.10.201530.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E756666.09.20165.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E78044830.10.20158.12.2016
FujitsuLIFEBOOK E7823013.09.20161.12.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53143.09.201625.11.2016
FujitsuLIFEBOOK N532291.06.201614.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532655.11.20151.12.2016
FujitsuLIFEBOOK NH5701530.10.201523.11.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7515230.10.201513.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P3110202.06.20163.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P701119130.10.20155.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P702108330.10.20152.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P770206.04.201623.11.2016
FujitsuLIFEBOOK P7711625.11.20159.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P772191.06.20161.12.2016
FujitsuLIFEBOOK P8110122.11.201622.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S710557130.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S75157830.10.201514.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S752150730.10.201513.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S7609630.10.201510.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S761445.11.201513.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621124.03.201629.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S7922724.09.20169.12.2016
FujitsuLIFEBOOK S904315.11.20155.12.2016
FujitsuLIFEBOOK SH5312020.05.201610.12.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542129.01.201623.11.2016
FujitsuLIFEBOOK U574131.04.201622.11.2016
FujitsuLIFEBOOK U745211.06.201613.12.2016
FujitsuLIFEBOOK U772785.02.20162.12.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042715.11.20155.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55217330.10.20151.12.2016
FujitsuLIFEBOOK UH572127.04.201629.11.2016
FujitsuSTYLISTIC Q7021029.01.20161.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27271022.09.201623.11.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27352919.04.201629.11.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170543.02.20164.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li371044.10.201626.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO Pro Series V352588.12.201610.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAmilo Si 152041.10.20162.12.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250510.05.201614.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95004431.01.20164.10.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95102711.04.20168.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M941019929.01.201614.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U92001214.09.201614.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505215.11.201529.11.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653558.02.201626.11.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P195.11.20152.12.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64103714.11.201529.11.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202213.05.201612.10.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7210167.11.20151.12.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72206130.10.201523.11.2016
GIGABYTEP34V3513.10.201629.11.2016
GIGABYTEX51121.01.201616.11.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Paine71928.09.20169.12.2016
GoogleAuron_Yuna147330.10.20156.12.2016
GoogleCandy64.10.20164.12.2016
GoogleCyan118.11.201618.11.2016
GoogleGandof1221.09.201622.11.2016
GoogleGnawty529.09.201629.11.2016
GoogleOrco1946.10.20168.12.2016
GoogleSwanky24.10.20166.10.2016
Hewlett-Packard3730.10.201510.12.2016
Hewlett-Packard...26.10.20167.10.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8460p619.11.201610.12.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC705.11.20158.12.2016
Hewlett-PackardCompaq 6106119.12.201512.10.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151425.11.201523.11.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC60330.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC627.05.20161.10.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC5830.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC5712.11.20156.12.2016
Hewlett-PackardFalco11830.10.20156.12.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC413030.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP 2230s327.09.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC14930.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC5530.10.20153.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC67430.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC21519.12.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC54430.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC55630.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC634730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC1195.02.20165.12.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1215530.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2212430.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC1613.09.201612.11.2016
Hewlett-PackardHP 355 G21315.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP 5502730.09.201614.12.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 62015030.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP 62510530.10.201510.12.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC6330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC17830.10.20158.12.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC435.11.20155.12.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC54430.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC1431.01.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC1227.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC275915.12.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC39030.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC236330.10.20159.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)421.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)1613.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)11855.11.20153.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)728.05.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)58.04.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b5530.10.201525.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GB892ET#AK8)114.12.201614.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2418.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)8030.10.20153.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB835ET#AK8)227.10.20161.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET)105.11.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)198.02.201610.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s17230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b48630.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)5230.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)154530.10.20158.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)2695.11.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU216ET#AK8)424.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)2422.03.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)16430.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)2016.12.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN238ET#AK8)229.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s3830.10.201522.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b26530.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b (KU214ET)228.09.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s430.10.201528.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p24430.10.20156.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)145.11.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC2830.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC87430.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p29530.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w72.06.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5750 Microtower4829.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower97716.12.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor845.11.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor4616.04.201610.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower26330.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor73430.10.20152.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower134.03.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC531.05.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT8612.11.201518.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT37930.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF28526.05.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT1093.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)232.02.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)230.10.201523.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (RH484EA#AK8)423.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT11930.10.201525.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF8811.11.201525.11.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT891.02.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF238530.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet8411.02.20165.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p2719.11.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p11519.11.20156.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p15430.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (VB842AV)129.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p63830.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p45530.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p745.11.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p9130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G214029.01.201613.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G257.04.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2628.05.20168.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G26531.08.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 750 G2228.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2224.03.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1548730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2497930.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1495030.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G221505.11.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p104430.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p145630.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)620.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p461330.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G11405.11.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G249631.01.201611.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p45530.10.20159.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w4621.04.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p8030.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p (WD920EA)229.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w14127.05.201614.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p14830.10.20157.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w375.11.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w (LG660EA#AK8)111.11.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p100330.10.201510.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w407.04.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w4330.10.201525.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w83.04.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w21.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G161.10.201627.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G1 SE15.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G15812.11.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G21321.09.20169.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m1676.11.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1428.04.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G23845.11.20153.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G31425.11.20159.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G11429.01.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT57555.11.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC55.11.201525.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC132130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC437.04.201613.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC916.11.20153.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC1324.09.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv6 Notebook PC317.11.201622.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC355.11.20152.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC12430.10.201510.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook10713.05.201614.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 4 PC25.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6630.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Spectre XT Ultrabook PC154.10.201624.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 41426.09.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 42025.05.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY x2 Detachable PC 1354.10.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC723.09.201619.11.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC883.02.20165.12.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC2130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC12030.10.20159.12.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC1730.10.20152.12.2016
Hewlett-PackardHP Mini 110-3800130.11.201630.11.2016
Hewlett-PackardHP Mini 210-10001829.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 5103216.09.201627.11.2016
Hewlett-PackardHP Notebook82230.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook65.02.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15195.11.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC2130.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC33.06.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC99630.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC240730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC30730.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC1121.04.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC403930.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB1024.11.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC121930.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC356.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC353.02.201611.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC65.11.201514.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC136.02.20168.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC2930.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC48930.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1513.02.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC17030.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC116130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC1230.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC39330.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC6730.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook1485.11.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC286.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 141128.09.201625.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 1514630.10.201510.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2721.01.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC873.02.20169.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC14930.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14576.02.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1515530.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable1213.04.201629.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible127130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1520.05.201615.11.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet90230.10.20158.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G12952.02.20163.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11811130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G23675730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s530.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s993.02.201623.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s218830.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)38.04.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW818EA#UUW)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s178130.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G050930.10.201511.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G1108730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2368630.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s89130.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s2330.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s66130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s3830.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s41230.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s25330.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s7230.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s5930.10.20157.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G1116630.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2936430.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G15030.10.20158.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G268.11.201624.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s4930.10.201526.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s154530.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s16330.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s17230.10.20156.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m356.09.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m424.03.201614.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m3930.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b221030.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)4830.10.201524.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G11492030.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G111730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b3930.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b39530.10.20152.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b134030.10.20153.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b46730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b11830.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G11261430.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b4924.08.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G16730.10.201513.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b174630.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b160730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b577130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b259330.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF29030.10.20151.12.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 DM3615.11.201623.11.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF19230.10.201529.11.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO103930.10.20158.12.2016
Hewlett-PackardHP SleekBook 15 NoteBook PC128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook2021.01.20164.12.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC56.02.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G121.06.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 132829.01.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC126.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC1129.01.201611.11.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11365.11.20153.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1347830.10.20155.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1445.10.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1180130.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardHP x2 210630.09.20162.12.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC1527.09.20161.12.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation12630.10.201510.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15105.04.201628.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15 G2230.09.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17317.09.201621.09.2016
Hewlett-Packardkip129.11.201629.11.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ45 Notebook PC711.11.201629.11.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC12730.10.201514.12.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC1345.11.201514.12.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC702.02.20165.12.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC75.11.201525.11.2016
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC185224.03.201614.12.2016
HPHP 250 G5129.11.201629.11.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC188219.08.201614.12.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC95029.01.201614.12.2016
HPHP 255 G5 Notebook PC1929.10.20168.12.2016
HPHP Convertible x3603121.09.20164.12.2016
HPHP Elite x2 1012 G12028.09.201630.11.2016
HPHP EliteBook 755 G332.04.201630.09.2016
HPHP EliteBook 820 G3299025.05.201612.12.2016
HPHP EliteBook 840 G312222.09.201614.12.2016
HPHP EliteBook 850 G31023.09.201614.12.2016
HPHP EliteBook Folio 1040 G3229.11.201629.11.2016
HPHP EliteBook Folio G124.10.201630.11.2016
HPHP EliteDesk 705 G2 SFF3130.09.20161.11.2016
HPHP ENVY Notebook3901.02.201614.12.2016
HPHP ENVY x360 Convertible4024.09.20161.12.2016
HPHP Notebook462612.12.201514.12.2016
HPHP NoteBook PC1319.11.201629.11.2016
HPHP OMEN Notebook25.10.20166.10.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook13916.09.20168.12.2016
HPHP Pavilion Notebook1389129.01.201614.12.2016
HPHP Pavilion x2 Detachable415.11.201629.11.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible3503.02.201613.12.2016
HPHP ProBook 11 G22429.09.20163.12.2016
HPHP ProBook 430 G31078121.01.201614.12.2016
HPHP ProBook 440 G315965.02.201614.12.2016
HPHP ProBook 450 G3136913.02.201614.12.2016
HPHP ProBook 455 G36834.02.201614.12.2016
HPHP ProBook 470 G31826.05.20161.12.2016
HPHP ProBook 640 G216924.08.201610.12.2016
HPHP ProBook 645 G2182.09.20162.12.2016
HPHP ProBook 650 G25635.05.201614.12.2016
HPHP ProBook 655 G24227.09.20161.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 DM3822.11.201614.12.2016
HPHP ProDesk 600 G2 Mini224.11.201629.11.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT41120.09.201610.11.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF83519.04.201625.11.2016
HPHP Spectre Notebook2527.09.20164.12.2016
HPHP Stream Notebook PC 13151716.02.201613.12.2016
HPHP ZBook 17 G3128.09.201628.09.2016
HPOMEN by HP Laptop4614.09.201614.12.2016
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
HUAWEIMateBook HZ-W09122.11.201622.11.2016
innotek GmbHVirtualBox3034.03.20161.12.2016
InsydeBayTrail20430.10.201510.12.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540016730.10.201513.12.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch949.03.20169.12.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch427.05.20161.10.2016
LenovoIdeaPad U330p100630.10.201514.12.2016
LenovoINVALID17930.10.201513.12.2016
LenovoLenovo3229.01.20161.12.2016
LenovoLenovo B40-301321.09.201627.11.2016
LenovoLenovo B50-1020385.02.201614.12.2016
LenovoLenovo B50-30312530.10.201514.12.2016
LenovoLenovo B50-45503230.10.201514.12.2016
LenovoLenovo B50-5054916.08.201614.12.2016
LenovoLenovo B50-7093130.10.201514.12.2016
LenovoLenovo B50-808169.02.201614.12.2016
LenovoLenovo B51-8095431.03.201614.12.2016
LenovoLenovo B570e1430.10.201530.11.2016
LenovoLenovo B575e16930.10.20156.12.2016
LenovoLenovo B59065130.10.201514.12.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-70481624.11.201514.12.2016
LenovoLenovo E31-805824.09.201614.12.2016
LenovoLenovo E50-702126.05.20161.12.2016
LenovoLenovo E50-801814.03.20162.12.2016
LenovoLenovo E51-801130.08.20168.12.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1535030.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Flex 2-1431530.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D50330.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Flex 2-156530.10.20151.12.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D18722.01.20168.12.2016
LenovoLenovo Flex 3-1470181.04.20162.12.2016
LenovoLenovo Flex 3-14801729.09.20162.12.2016
LenovoLenovo G40-3041530.10.201514.12.2016
LenovoLenovo G40-4531830.10.201513.12.2016
LenovoLenovo G50-30139330.10.201514.12.2016
LenovoLenovo G50-45116130.10.201514.12.2016
LenovoLenovo G50-70119530.10.201514.12.2016
LenovoLenovo G50-80476830.10.201514.12.2016
LenovoLenovo G5003430.10.201513.12.2016
LenovoLenovo G500s1230.09.201629.11.2016
LenovoLenovo G505s49430.10.201514.12.2016
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5105630.10.201511.12.2016
LenovoLenovo G550981.04.20161.12.2016
LenovoLenovo G560609.02.20167.12.2016
LenovoLenovo G58020730.10.201514.12.2016
LenovoLenovo G585615.11.20154.12.2016
LenovoLenovo G70-35351.04.20161.12.2016
LenovoLenovo G70-7012330.10.20159.12.2016
LenovoLenovo G70-80248.02.20161.12.2016
LenovoLenovo G7005930.10.201510.12.2016
LenovoLenovo G7103830.10.201529.11.2016
LenovoLenovo G78087.04.20168.10.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD9536.04.201614.12.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY192730.10.201514.12.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY1516.09.201613.12.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR11472.02.201614.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-14IBR13.12.20163.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL110724.08.201614.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR24213.09.201614.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ISK614.12.201614.12.2016
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL724.09.201624.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-14ISK623.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15IBR320.11.20165.12.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK30919.08.201614.12.2016
LenovoLenovo ideapad 310-15IKB39.12.201613.12.2016
LenovoLenovo ideapad 310-15ISK1629.10.201613.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ3922.11.20158.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK731.09.20161.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-13ISK227.10.20161.12.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK6526.08.20165.12.2016
LenovoLenovo ideapad 510-15ISK115.11.201615.11.2016
LenovoLenovo ideapad 510S-13IKB224.11.201629.11.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK12330.08.201610.12.2016
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK4213.09.201613.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 10385.11.201529.11.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1425230.10.201513.12.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D818.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 159713.11.201514.12.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D20230.10.201514.12.2016
LenovoLENOVO Ideapad LS205717.11.20163.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3001430.10.201514.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3109430.10.20153.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5004630.10.201529.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch1021.01.201624.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p1235.11.201510.12.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16076.04.20161.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3103915.01.20161.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad U310 Touch129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51052.04.20167.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5008430.10.201514.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P17130.10.20158.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-14ISK1530.09.20163.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ACZ329.11.20161.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK26526.08.201614.12.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK2013.09.201629.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S3530.10.201519.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 1314824.11.20155.12.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500224.02.201627.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z51011.12.20161.12.2016
LenovoLenovo M30-70210930.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Miix 2 10330.10.201512.11.2016
LenovoLenovo MIIX 3-10302128.05.201630.11.2016
LenovoLenovo Product330.10.201525.11.2016
LenovoLenovo S20-30206.11.201529.11.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch1113.02.201613.12.2016
LenovoLenovo U31-7023731.01.20169.12.2016
LenovoLenovo U310106.02.201619.11.2016
LenovoLenovo U41-706429.01.20169.12.2016
LenovoLenovo U41063.02.20161.10.2016
LenovoLenovo Y50-7076030.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch6030.10.201511.12.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1112024.11.201529.11.2016
LenovoLenovo Yoga 2 13140230.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro7930.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Yoga 3 115212.11.20155.12.2016
LenovoLenovo Yoga 3 1414630.10.201511.12.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-137010075.11.201514.12.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR6510.04.20169.12.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY2385.11.201511.12.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL10285.11.201514.12.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD197530.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK128916.08.201614.12.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD21819.08.201614.12.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15ISK2130.09.20161.12.2016
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK24624.08.201614.12.2016
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK1827.09.20162.12.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK3031.05.20166.12.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK14026.05.201614.12.2016
LenovoLenovo YOGA 710-11ISK225.11.201629.11.2016
LenovoLenovo YOGA 710-14IKB226.10.201614.12.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK1682.04.201611.12.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK210323.08.201614.12.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK71824.08.201614.12.2016
LenovoLenovo Z50-70229530.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Z50-7586530.10.201514.12.2016
LenovoLenovo Z51-70965.11.201514.12.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-802027.05.201625.11.2016
LenovoLenovo Z7105830.10.201513.12.2016
LenovoM54001330.10.20152.12.2016
LenovoMIIX 300-10IBY1228.09.201614.12.2016
LenovoRev 1.06324.09.20161.12.2016
LenovoThinkCentre A70z346230.10.201529.11.2016
LenovoThinkCentre Edge7194.10.201615.10.2016
LenovoThinkCentre Edge724295.11.201510.11.2016
LenovoThinkCentre M585130.10.201523.11.2016
LenovoThinkCentre M771494.03.20163.11.2016
LenovoThinkCentre M900355.10.201625.11.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p15119.03.201630.11.2016
LenovoThinkPad3630.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad 11e19916.12.20156.12.2016
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen1706.09.201625.11.2016
LenovoThinkPad E1351030.10.201524.11.2016
LenovoThinkPad E4503022.11.201614.12.2016
LenovoThinkPad E4602098.04.201614.12.2016
LenovoThinkPad E52053930.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad E5504785.11.201514.12.2016
LenovoThinkPad E5609031.08.201614.12.2016
LenovoThinkPad Edge73230.10.20155.12.2016
LenovoThinkPad Edge E13091.04.20164.11.2016
LenovoThinkPad Edge E1354030.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E32096231.01.201613.12.2016
LenovoThinkPad Edge E32573630.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad Edge E330150830.10.201511.12.2016
LenovoThinkPad Edge E3351430.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad Edge E420s145.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53019230.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad Edge E530c10530.10.20158.12.2016
LenovoThinkPad Edge E53118930.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad Edge E540110530.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad Edge E5452131.01.201624.11.2016
LenovoThinkPad Helix2716.09.201613.12.2016
LenovoThinkPad Helix 2nd3023.08.20163.12.2016
LenovoThinkPad L41218.10.20168.10.2016
LenovoThinkPad L420102030.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad L430618.04.201614.12.2016
LenovoThinkPad L4405230.10.20152.12.2016
LenovoThinkPad L45024530.10.201513.12.2016
LenovoThinkPad L46011324.08.201613.12.2016
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L520102.02.201611.12.2016
LenovoThinkPad L530831.08.20161.12.2016
LenovoThinkPad L54014930.10.20152.12.2016
LenovoThinkPad L5601913.09.201629.11.2016
LenovoThinkPad R400213.06.20161.12.2016
LenovoThinkPad R500147030.10.20152.12.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga6826.11.201529.11.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga 122330.09.201629.11.2016
LenovoThinkPad S267323.08.201614.12.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 14382.02.201611.12.2016
LenovoThinkPad S3-S440170030.10.20159.12.2016
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 15146.04.201629.11.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL51017230.10.201517.11.2016
LenovoThinkPad T4009730.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad T410617730.10.20159.12.2016
LenovoThinkPad T410s835.02.20163.12.2016
LenovoThinkPad T420424630.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad T420s14630.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad T43052330.10.201510.12.2016
LenovoThinkPad T430s10130.10.20152.12.2016
LenovoThinkPad T430u1713.11.20151.12.2016
LenovoThinkPad T4407221.01.20161.12.2016
LenovoThinkPad T440p12222.11.201529.11.2016
LenovoThinkPad T440s7330.10.201512.12.2016
LenovoThinkPad T4509326.01.201630.11.2016
LenovoThinkPad T450s4230.10.201510.12.2016
LenovoThinkPad T460584.09.201613.12.2016
LenovoThinkPad T460s1018.11.201614.12.2016
LenovoThinkPad T5009318.03.20164.12.2016
LenovoThinkPad T510992.02.201629.11.2016
LenovoThinkPad T52033530.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad T53031330.10.20152.12.2016
LenovoThinkPad T540p49121.01.201614.12.2016
LenovoThinkPad T550520.09.20166.10.2016
LenovoThinkPad T5603923.09.201630.11.2016
LenovoThinkPad T601630.10.201529.11.2016
LenovoThinkPad T6197830.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist1330.10.201530.11.2016
LenovoThinkPad W50038.10.201614.12.2016
LenovoThinkPad W5106016.12.20152.12.2016
LenovoThinkPad W520672.04.20161.12.2016
LenovoThinkPad W530515.11.20158.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon443.06.201610.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd3329.01.20162.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd4231.05.201611.12.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 4th1328.09.20163.12.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e1465.02.20169.12.2016
LenovoThinkPad X121e12130.10.201525.11.2016
LenovoThinkPad X131e231.04.201625.11.2016
LenovoThinkPad X2008030.10.20151.12.2016
LenovoThinkPad X200s630.10.201519.11.2016
LenovoThinkPad X20133930.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X220160530.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet285.11.201514.12.2016
LenovoThinkPad X2303045.11.201514.12.2016
LenovoThinkPad X240356230.10.20159.12.2016
LenovoThinkPad X25036930.10.201514.12.2016
LenovoThinkPad X2602804.05.20165.12.2016
LenovoThinkPad X300519.12.201524.11.2016
LenovoThinkPad X3018725.11.20151.12.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X611922.03.201629.11.2016
LenovoThinkPad X61s523.09.20161.10.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e2135.11.20151.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e 3rd Gen2830.09.20161.12.2016
LenovoThinkPad Yoga 460113.10.201613.10.2016
LenovoYoga 500-14ACL167.04.20161.12.2016
LenovoYoga700-14ISK23.11.20164.11.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V1430.03.20161.12.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V1130.10.20153.12.2016
MEDIONP6630105.04.201625.11.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND8830.10.20151.12.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE163.02.20162.12.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE3630.10.201529.11.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC328.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE3624.11.201512.12.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC181.04.20168.12.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX524.09.201629.11.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231530.10.20151.12.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1630.10.20153.11.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1330.10.201511.10.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC155.11.201522.11.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD1524.05.201627.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC66.02.20162.12.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QE411.11.201619.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QF229.09.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF1215.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD1081.09.201613.12.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QF11030.08.20169.12.2016
Micro-Star InternationalGL72 6QD125.11.201625.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD3326.11.201524.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE12630.10.20158.12.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro308.04.20165.12.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE95.11.201528.10.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF1335.11.20157.12.2016
Micro-Star InternationalGP62 2QE3320.09.201614.12.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE7330.10.20156.12.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF11130.10.201514.12.2016
Micro-Star InternationalGP72 2QE427.09.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGP72 6QF1523.11.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGS43VR 6RE32.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL1823.11.201529.11.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE330.10.201529.11.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QD223.11.201629.11.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE2512.05.20162.12.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth152.09.201629.11.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PE Stealth Pro13.12.20163.12.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE2131.01.20161.12.2016
Micro-Star InternationalGT62VR 6RD31.10.20164.10.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC227.09.20161.10.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780/GT780/GT780DX/GT7831430.09.201630.11.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
Micro-Star InternationalX370929.09.201610.12.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-1656425.11.201629.11.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A227.09.201629.11.2016
MicrosoftSurface Pro 266.04.201625.11.2016
MicrosoftSurface Pro 349630.10.20159.12.2016
MicrosoftSurface Pro 44822.09.201613.12.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro428.05.201629.11.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-7599131.10.201631.10.2016
MSIMS-77512225.04.201624.10.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookP15SM219.11.20161.12.2016
NotebookW230SS1019.12.20156.12.2016
NotebookW54_W94_W955TU,-T,-C128.09.201628.09.2016
Packard BellDOTVR4665.11.20155.12.2016
Packard BellEasynote ENTF71BM27230.10.201530.11.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM15330.10.20152.12.2016
Packard BellEasynote LE69KB813.02.20166.12.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB512.04.201629.11.2016
Packard BellEasyNote LS44HR1030.10.201522.11.2016
Packard BellEasyNote LV11HC2130.10.201525.11.2016
Packard BellEasyNote LV44HC195.11.201514.12.2016
Packard BellEasyNote LX186.04.20161.12.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86330.10.20152.12.2016
Packard BellEasyNote TE11BZ1430.10.20151.10.2016
Packard BellEasyNote TE11HC27130.10.201510.12.2016
Packard BellEasynote TE69BM4030.10.20151.12.2016
Packard BellEasynote TE69CX112.02.20162.12.2016
Packard BellEasynote TE69CXP10230.10.201513.12.2016
Packard BellEasyNote TE69HW11018.12.201530.11.2016
Packard BellEasyNote TE69KB38430.10.201514.12.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ2030.10.201530.11.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK851716.04.201610.12.2016
Packard BellEasyNote TM853730.10.20156.12.2016
Packard BellEasyNote TS11HR17430.10.201514.12.2016
Packard BellEasyNote TS11SB928.05.20161.12.2016
Packard BellEasyNote TS44HR2921.05.20162.12.2016
Packard BellEasyNote TS44SB821.09.20164.12.2016
Packard BellEasyNote TV11CM296.11.201529.11.2016
Packard BellEasyNote TV11HC5430.10.201513.12.2016
Packard BellEasyNote TV43CM730.10.20151.10.2016
Packard BellENLE11BZ285.02.20162.12.2016
Packard BellENLK13BZ225.11.20151.10.2016
Packard BellNC-ENTE11HC-7363926.05.20161.12.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Packard Bell BVEasyNote ML6113.11.20163.11.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN427.09.201622.11.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E5730.10.201514.12.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1830.10.201529.11.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA16430.10.20157.12.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C5730.10.20151.12.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV3630.10.201530.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV930.10.201524.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE725.02.201629.11.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1230.10.20157.10.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B2921.01.201611.11.2016
Samsung305U1A45430.10.20158.12.2016
Samsung305V4A/305V5A4630.10.201514.12.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA475.11.20156.12.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3928.05.20161.10.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/310330.10.20154.12.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC12830.10.20152.12.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R5230.10.201513.12.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV1385.11.201514.12.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V6930.10.201514.12.2016
Samsung400B2B/400B2B710.02.201629.11.2016
Samsung400B4A/400B5A/200B4A/200B5A43.11.201625.11.2016
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B413.09.201610.11.2016
Samsung450R5G/450R5U7213.11.20151.12.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH141430.10.20152.12.2016
Samsung530U3C/530U4C150430.10.201511.12.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C5330.10.20158.12.2016
Samsung535U3C50830.10.201514.12.2016
Samsung535U4C223.11.20166.12.2016
Samsung550P5C/550P7C225.11.201525.11.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700G7C22.12.20162.12.2016
Samsung700T1C8030.10.201513.12.2016
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung700Z7C221.10.201610.11.2016
Samsung730U3E/740U3E4017.12.201525.11.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung870Z5G/880Z5F123.11.201623.11.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D8830.10.201514.12.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D4027.09.201629.11.2016
Samsung900X3C/900X4C/900X4D129.11.201629.11.2016
Samsung900X3F2826.05.20161.12.2016
Samsung900X3G2421.01.201625.11.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G17530.10.201513.12.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG628.04.201629.11.2016
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung930X5J/910S5J/940X5J129.11.201629.11.2016
Samsung940X3G/930X3G2517.05.201625.11.2016
SamsungNC110P/NC108P/NC111P515.11.201622.11.2016
SamsungNC210/NC110613.09.201625.10.2016
SamsungNF110/NF210/NF310627.08.20161.10.2016
SamsungQ3301427.05.201612.12.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510204.02.201625.11.2016
SamsungR519/R71938.10.20168.12.2016
SamsungR520/R522/R6201330.10.201510.12.2016
SamsungR530/R7305530.10.20159.12.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8522030.10.201528.09.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590630.10.20153.12.2016
SamsungR780/R778727.09.201624.11.2016
SamsungRC410/RC510/RC710431.05.20161.12.2016
SamsungRC530/RC7303730.10.20157.12.2016
SamsungRF511/RF411/RF7113030.10.201513.12.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7113530.10.20151.12.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E3411101.04.201613.12.2016
SamsungRV415/RV515117.04.201630.11.2016
SamsungRV415/RV515/E34157430.10.201514.12.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530319.10.201610.11.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35206630.10.201513.12.2016
SamsungX1259130.10.20151.12.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X5201114.11.201530.11.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVD1121P2EB11.12.20161.12.2016
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW930.10.201529.11.2016
SonySVE14135CXB416.09.201613.10.2016
SonySVE14A1S1EW2026.05.20161.10.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3M1EW2015.10.201616.11.2016
SonySVE14A3V2ES59.02.201629.11.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C5E425.10.201613.11.2016
SonySVE1512C6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW122.02.201630.11.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513B1EW75.10.201629.11.2016
SonySVE1513G1EW1319.09.20163.12.2016
SonySVE1513U1ESI1626.05.20161.12.2016
SonySVF1421E2EW7130.10.20153.12.2016
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW730.10.201524.11.2016
SonySVF1521A6EW55.02.20165.12.2016
SonySVF1521A7EW9630.10.20159.12.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E135.11.201513.10.2016
SonySVF1521T2EB622.11.201623.11.2016
SonySVF1531C5E517.09.20166.10.2016
SonySVF1541M1362.02.201618.11.2016
SonySVF1541M1EW9230.10.201514.12.2016
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES86.02.201613.10.2016
SonySVP1321A6E118.04.20162.12.2016
SonySVP1321B6E48.10.201624.11.2016
SonySVP1321J1EBI1710.02.201613.10.2016
SonySVP1321M2EB3814.01.201614.12.2016
SonySVP1321S2EB144.11.201619.11.2016
SonySVS1313R9EB564.03.20167.12.2016
SonySVS1512Z9EB328.09.20162.12.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES915.01.201628.09.2016
SonySVT1312M1ES298.04.20161.12.2016
SonySVT1312V1ES68.04.201629.11.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonySVZ1311S9EX111.11.201611.11.2016
SonyVGN-FW31J13.12.20163.12.2016
SonyVGN-FW31M1522.11.201624.11.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-TT46GG_B128.09.201628.09.2016
SonyVGN-Z21XN_B414.09.20162.11.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E3130.10.201530.11.2016
SonyVPCCW1S1E613.09.201625.11.2016
SonyVPCEA2S1E721.09.20166.10.2016
SonyVPCEA3S1E730.10.201525.11.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E317.09.201610.11.2016
SonyVPCEB3J1E53.12.20168.12.2016
SonyVPCEB4E1E228.04.201622.11.2016
SonyVPCEB4Z1E529.09.201624.11.2016
SonyVPCEE3E1E117.06.201625.11.2016
SonyVPCEH1J1E2311.04.201624.11.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E428.05.20167.12.2016
SonyVPCEH2F1E118.04.201624.11.2016
SonyVPCEH2H1E4412.04.20161.12.2016
SonyVPCEH3D0E44.10.201629.11.2016
SonyVPCEH3H1E430.10.201510.12.2016
SonyVPCEH3J1E830.10.201515.11.2016
SonyVPCEH3P1E335.11.201513.12.2016
SonyVPCEJ1L1E313.10.20161.12.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1826.05.201630.11.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E1130.10.20151.12.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12M9E828.09.20166.10.2016
SonyVPCS12X9E227.09.201628.09.2016
SonyVPCS13S9E31.10.20168.10.2016
SonyVPCSA2Z9E727.09.201610.12.2016
SonyVPCSA3C5E1827.09.201625.11.2016
SonyVPCSB1B9E119.11.201619.11.2016
SonyVPCSB1V9E226.11.201629.11.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCSB3S9E927.10.201625.11.2016
SonyVPCYB3V1E1228.09.201625.10.2016
SonyVPCZ12Z9E64.02.201629.11.2016
SonyVPCZ21L9E927.09.201614.12.2016
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
TimiTM1613123.11.201623.11.2016
Toshibadynabook T75/NRS1713.09.20163.11.2016
ToshibaKIRA3131.05.201613.12.2016
ToshibaLeon1711.02.201623.11.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaQOSMIO X500122.11.201622.11.2016
ToshibaQOSMIO X70-B329.09.20162.12.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSatellite A660422.11.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C40-C712.11.201610.12.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-14634.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U1530.10.201530.11.2016
ToshibaSATELLITE C50-B19230.10.201513.12.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E5530.10.20151.12.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B2226.05.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C55-A412.04.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW3230.10.20151.12.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C21314.11.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE C55D-C53030.10.201514.12.2016
ToshibaSatellite C6502530.10.20159.12.2016
ToshibaSatellite C650D913.09.201626.10.2016
ToshibaSatellite C6604030.10.20153.12.2016
ToshibaSatellite C660D13730.10.201510.12.2016
ToshibaSATELLITE C670-126723.11.20151.12.2016
ToshibaSATELLITE C670D-101130.11.201630.11.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L57.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-A528.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C70-B1019.04.20166.12.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B2013.09.20168.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-11Q719.11.201614.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D392.02.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C850-1G3823.09.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW423.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1081326.05.201610.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-109913.09.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C2435.11.201525.11.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K1131.01.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1212830.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE C850D-12P4821.09.20169.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F255.11.20152.12.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U81820.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH1024.03.201610.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU527.05.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-2FJ125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168530.10.20156.12.2016
ToshibaSATELLITE C870-121295.11.20153.12.2016
ToshibaSATELLITE C870-147429.09.20166.10.2016
ToshibaSATELLITE C870-14W64.10.20167.10.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350230.10.201519.11.2016
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D4730.10.201525.11.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-152135.04.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B58230.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE L50-C6712.04.20168.12.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B81430.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B-172215.11.201622.11.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C26630.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1710.02.20161.12.2016
ToshibaSatellite L650D1230.10.201525.11.2016
ToshibaSatellite L670479.02.20161.12.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B428.05.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L7501930.10.20151.12.2016
ToshibaSATELLITE L750D130.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D425.04.20166.12.2016
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1FF628.09.201629.11.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L8551030.10.201530.11.2016
ToshibaSATELLITE L855D2430.10.20151.10.2016
ToshibaSATELLITE L875-13C125.11.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D3630.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A4523.11.201525.11.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J5630.10.201530.11.2016
ToshibaSATELLITE P50-C623.09.201630.11.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C1226.05.20162.12.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W731.05.20161.12.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P8501430.10.201524.11.2016
ToshibaSatellite Pro A20013714.11.201510.12.2016
ToshibaSatellite Pro A3003430.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8265.11.201529.11.2016
ToshibaSatellite Pro C50D-A-146130.09.201630.09.2016
ToshibaSatellite Pro C650106230.10.201514.12.2016
ToshibaSatellite Pro L30034230.10.201514.12.2016
ToshibaSatellite Pro P3006030.10.20152.12.2016
ToshibaSatellite Pro S500622.09.201618.11.2016
ToshibaSATELLITE R8301331.05.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-1052220.09.201625.11.2016
ToshibaSATELLITE Radius 12 P20W-C-104228.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B305.11.201526.11.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B21730.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840824.03.201623.11.2016
ToshibaSATELLITE U920T827.09.201613.10.2016
ToshibaSATELLITE U940430.10.201529.11.2016
ToshibaSATELLITE Z30-A6330.10.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B27222.11.201514.12.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1036.02.20161.12.2016
ToshibaTECRA S1121530.10.20151.12.2016
Unknown2313430.10.201514.12.2016
XMGP65_P67RGRERA125.11.201625.11.2016
ZOTACNM10181630.10.201530.11.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015