Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 08.11.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO532h130.09.201630.09.2016
AcerAO72248030.10.20158.11.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7563530.10.201525.10.2016
AcerAOD26094.03.20164.06.2016
AcerAOD27015430.10.201512.10.2016
AcerAS5755G58.04.20165.10.2016
AcerAspire 141073.02.201628.09.2016
AcerAspire 1810TZ65.11.20157.10.2016
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G3915.01.201629.10.2016
AcerAspire 3750ZG54.03.201628.09.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820327.09.20168.11.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T1930.10.20157.10.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 3935113.10.201613.10.2016
AcerAspire 475287.11.201515.10.2016
AcerAspire 4810T7730.10.20158.11.2016
AcerAspire 48203030.10.20151.10.2016
AcerAspire 4820TG83.02.20164.10.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48303316.02.20164.06.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53497130.10.20158.11.2016
AcerAspire 5520430.09.20163.11.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 5536272.06.201611.10.2016
AcerAspire 5538G16.10.20166.10.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555287.04.20161.06.2016
AcerAspire 5552G7330.10.20155.11.2016
AcerAspire 5553G523.09.20167.10.2016
AcerAspire 5560711.02.20168.10.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333630.10.20155.11.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z1230.10.20151.11.2016
AcerAspire 573515.10.20165.10.2016
AcerAspire 5736Z63.06.20166.10.2016
AcerAspire 57387312.11.20152.11.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741515.11.20151.10.2016
AcerAspire 5741G6530.10.201512.10.2016
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 574235.11.20165.11.2016
AcerAspire 5742G16930.10.20158.11.2016
AcerAspire 5745G614.11.201512.10.2016
AcerAspire 5749730.10.20155.11.2016
AcerAspire 5749Z228.09.201629.09.2016
AcerAspire 57509530.10.201513.10.2016
AcerAspire 5750G6830.10.20157.10.2016
AcerAspire 5750ZG621.09.20164.11.2016
AcerAspire 5755G2830.10.201513.10.2016
AcerAspire 5810T430.10.201531.05.2016
AcerAspire 5820TG416.09.201630.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G421.09.20164.10.2016
AcerAspire 5951G11.10.20161.10.2016
AcerAspire 72504830.10.201526.10.2016
AcerAspire 7250G75.11.201519.10.2016
AcerAspire 752075.02.201631.05.2016
AcerAspire 7535313.09.20166.10.2016
AcerAspire 75511030.10.20152.06.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G1831.05.201629.10.2016
AcerAspire 7715Z213.09.201613.09.2016
AcerAspire 7730G423.09.201611.10.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 7736930.10.20158.10.2016
AcerAspire 7739214.11.20157.10.2016
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z451.06.20168.11.2016
AcerAspire 77411930.10.20157.10.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 8951G128.09.201628.09.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101223.11.20157.11.2016
AcerAspire E1-430P4830.10.20158.11.2016
AcerAspire E1-4704430.10.20157.10.2016
AcerAspire E1-470P286.02.20161.11.2016
AcerAspire E1-52220730.10.20158.11.2016
AcerAspire E1-5301630.10.20158.11.2016
AcerAspire E1-530G1730.10.20159.10.2016
AcerAspire E1-531133.02.201614.10.2016
AcerAspire E1-5321230.10.20158.11.2016
AcerAspire E1-57011630.10.20158.11.2016
AcerAspire E1-570G1192.02.201626.10.2016
AcerAspire E1-57126330.10.20158.11.2016
AcerAspire E1-571G2630.10.201529.10.2016
AcerAspire E1-57235530.10.20158.11.2016
AcerAspire E1-572G825.11.20157.11.2016
AcerAspire E1-572P56.02.20163.06.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7714530.10.20158.11.2016
AcerAspire E1-771G269.02.20165.11.2016
AcerAspire E1-772715.01.20168.10.2016
AcerAspire E1-772G3411.03.20167.11.2016
AcerAspire E3-1116830.10.20153.11.2016
AcerAspire E3-1127730.10.201529.10.2016
AcerAspire E5-4111535.11.20158.11.2016
AcerAspire E5-411G314.03.201622.10.2016
AcerAspire E5-47129130.10.20155.11.2016
AcerAspire E5-471P6530.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-51116030.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-511G1065.11.20154.11.2016
AcerAspire E5-511P412.04.20163.11.2016
AcerAspire E5-52165330.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-521G37130.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-5226511.02.20168.11.2016
AcerAspire E5-522G3316.09.20168.11.2016
AcerAspire E5-5312129.01.20165.11.2016
AcerAspire E5-531G2830.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-532535.11.20152.11.2016
AcerAspire E5-55118930.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-551G24730.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-552722.09.20168.11.2016
AcerAspire E5-552G4613.09.201629.10.2016
AcerAspire E5-553571.09.20168.11.2016
AcerAspire E5-57151130.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-571G129.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-572G2230.10.20153.11.2016
AcerAspire E5-57351130.10.20158.11.2016
AcerAspire E5-573G30810.02.20168.11.2016
AcerAspire E5-573T428.09.20164.10.2016
AcerAspire E5-574G808.04.20166.11.2016
AcerAspire E5-57587116.08.20168.11.2016
AcerAspire E5-575G6131.08.20168.11.2016
AcerAspire E5-721441.02.20165.11.2016
AcerAspire E5-731313.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-771G239.02.20168.11.2016
AcerAspire E5-772630.09.20167.11.2016
AcerAspire E5-772G47.10.20167.10.2016
AcerAspire E5-773213.09.20164.11.2016
AcerAspire E5-773G920.09.20164.11.2016
AcerAspire E5-774G628.09.20166.10.2016
AcerAspire ES1-1119830.10.20151.11.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13114230.10.20158.11.2016
AcerAspire ES1-311166130.10.20158.11.2016
AcerAspire ES1-331118130.10.20158.11.2016
AcerAspire ES1-4211814.11.201512.10.2016
AcerAspire ES1-4311117.11.20158.11.2016
AcerAspire ES1-51125.11.201513.09.2016
AcerAspire ES1-51292630.10.20158.11.2016
AcerAspire ES1-520965.11.20154.11.2016
AcerAspire ES1-5214630.10.20155.11.2016
AcerAspire ES1-531631.04.20168.11.2016
AcerAspire ES1-5713772.06.20168.11.2016
AcerAspire ES1-711645.11.20155.11.2016
AcerAspire ES1-731536.09.20168.11.2016
AcerAspire ES1-731G1716.09.20168.11.2016
AcerAspire F5-5211722.06.20168.11.2016
AcerAspire F5-5712630.08.20165.11.2016
AcerAspire F5-572G7027.05.20168.11.2016
AcerAspire F5-5736219.08.20168.11.2016
AcerAspire M3-581PTG295.05.20165.10.2016
AcerAspire M3-581T521.12.20152.11.2016
AcerAspire M3-581TG223.02.20161.10.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-1318027.05.20168.11.2016
AcerAspire one 1-132492.09.20168.11.2016
AcerAspire one 1-431952.04.20168.11.2016
AcerAspire One 753555.11.20158.11.2016
AcerAspire R3-131T2661.12.20158.11.2016
AcerAspire R3-431T474.02.20168.11.2016
AcerAspire R5-471T529.09.20165.10.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S32729.01.20167.11.2016
AcerAspire S3-331530.10.201530.09.2016
AcerAspire S3-391201.12.201512.10.2016
AcerAspire S5-371241.09.20168.11.2016
AcerAspire S7-191124.02.20168.11.2016
AcerAspire S7-391330.10.201526.10.2016
AcerAspire S7-39354.02.20164.11.2016
AcerAspire SW5-01211.10.20161.10.2016
AcerAspire SW5-1717113.04.201626.10.2016
AcerAspire V3-111P15430.10.201525.10.2016
AcerAspire V3-112P115630.10.20158.11.2016
AcerAspire V3-331120230.10.20158.11.2016
AcerAspire V3-371495430.10.20158.11.2016
AcerAspire V3-37216326.11.20158.11.2016
AcerAspire V3-372T328.09.20161.10.2016
AcerAspire V3-5315930.10.20154.10.2016
AcerAspire V3-5328230.10.201513.10.2016
AcerAspire V3-532G125.04.20161.10.2016
AcerAspire V3-551G113.10.201613.10.2016
AcerAspire V3-57114630.10.20154.11.2016
AcerAspire V3-571G9530.10.20155.11.2016
AcerAspire V3-57232530.10.20158.11.2016
AcerAspire V3-572G61030.10.20158.11.2016
AcerAspire V3-574305.02.20168.11.2016
AcerAspire V3-574G3225.11.201527.10.2016
AcerAspire V3-575G724.09.201627.10.2016
AcerAspire V3-731662.02.20161.10.2016
AcerAspire V3-77110930.10.201529.10.2016
AcerAspire V3-771G65.11.201511.10.2016
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G352.02.201627.10.2016
AcerAspire V5-121727.05.20161.10.2016
AcerAspire V5-1221319.11.20158.11.2016
AcerAspire V5-122P10012.11.20154.11.2016
AcerAspire V5-12382.11.20168.11.2016
AcerAspire V5-431915.11.20154.11.2016
AcerAspire V5-431P5030.10.201526.10.2016
AcerAspire V5-471165.02.20168.11.2016
AcerAspire V5-471PG512.05.201617.09.2016
AcerAspire V5-472831.05.201613.10.2016
AcerAspire V5-472P5730.10.201527.10.2016
AcerAspire V5-53135830.10.20158.11.2016
AcerAspire V5-531G767.11.20158.11.2016
AcerAspire V5-531P2328.05.20165.11.2016
AcerAspire V5-5513130.10.201511.10.2016
AcerAspire V5-551G12030.10.201518.10.2016
AcerAspire V5-55211115.01.20168.11.2016
AcerAspire V5-552G6930.10.20152.11.2016
AcerAspire V5-552PG5830.10.20158.11.2016
AcerAspire V5-5616130.10.20155.11.2016
AcerAspire V5-561G1730.10.20154.11.2016
AcerAspire V5-571605.11.20153.11.2016
AcerAspire V5-571G7314.01.20168.11.2016
AcerAspire V5-571P903.02.20167.11.2016
AcerAspire V5-57210530.10.20158.11.2016
AcerAspire V5-572P401.04.20163.11.2016
AcerAspire V5-57317930.10.20158.11.2016
AcerAspire V5-573G28230.10.20158.11.2016
AcerAspire V5-573P5931.01.20167.10.2016
AcerAspire V5-573PG172.04.20167.11.2016
AcerAspire V5-591G371.09.20168.11.2016
AcerAspire V7-581162.02.201626.10.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG12419.11.20158.11.2016
AcerAspire VN7-571G12127.11.20158.11.2016
AcerAspire VN7-572G125.09.201625.09.2016
AcerAspire VN7-591G14024.11.20158.11.2016
AcerAspire VN7-592G1725.08.20164.10.2016
AcerAspire VN7-791153.02.20166.10.2016
AcerAspire VN7-791G2430.10.201522.10.2016
AcerCalpella125.11.20158.11.2016
AcerE1-51017530.10.20158.11.2016
AcerExtensa 25088330.10.20154.11.2016
AcerExtensa 250912030.10.20153.11.2016
AcerExtensa 25105930.10.20154.11.2016
AcerExtensa 2510G1127.09.201626.10.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 5235830.10.20158.11.2016
AcerExtensa 56302530.10.20157.10.2016
AcerExtensa 5635ZG531.05.20168.11.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerJV50_MV121.10.201621.10.2016
AcerM3-581T14.10.20164.10.2016
AcerNB-TMB116-M-C0TC1422.09.20165.11.2016
AcerNB-TMB117-M-C9XH14.11.20164.11.2016
AcerNB-TMP236-M-357R521.09.201630.09.2016
AcerNB-TMP253-E-1005169.02.20162.11.2016
AcerNC-E1-510-28202G1016.02.201622.09.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33214G328.09.20165.11.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G57.04.20161.10.2016
AcerNC-E1-571-73638G1230.10.20158.11.2016
AcerNC-E1-572-74504G530.10.20158.11.2016
AcerNC-E1-572-74508G28.11.20168.11.2016
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L137.11.20158.11.2016
AcerNC-E5-471P-35NE327.05.20162.06.2016
AcerNC-E5-511G-C658424.09.201630.09.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L855.04.201630.09.2016
AcerNC-E5-521-8453128.09.201628.09.2016
AcerNC-E5-551-81FY11.10.20161.10.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z109.02.20164.10.2016
AcerNC-E5-573G-C5JH129.10.201629.10.2016
AcerNC-ES1-111-C04F33.06.20169.10.2016
AcerNC-ES1-131-C1V21811.02.201626.10.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG919.02.201627.10.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1327.04.20168.11.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT65.11.201530.09.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y97.04.20162.11.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK212.04.201624.09.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS821.01.201627.09.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1243.02.201626.10.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-31VC223.09.20164.10.2016
AcerNC-V3-371-541L430.03.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-59MV317.05.201629.09.2016
AcerNC-V3-572-C4FA511.04.201629.10.2016
AcerNC-V3-572G-50K91031.05.20161.11.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA21.06.20162.06.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G722.09.20167.10.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP1513.09.201629.10.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE1024.03.201629.09.2016
AcerPeppy92330.10.20155.11.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerSwitch SA5-27135.10.20165.11.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M7630.10.20158.11.2016
AcerTMP255-MG228.09.201629.09.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 4720230.09.20168.10.2016
AcerTravelMate 53203230.10.201531.05.2016
AcerTravelMate 55101613.09.20165.11.2016
AcerTravelMate 5520130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 5530221.04.20161.10.2016
AcerTravelMate 554218.11.20168.11.2016
AcerTravelMate 5730314.03.20162.11.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65932830.10.20151.10.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 7750G330.09.20167.10.2016
AcerTravelMate 837214110.11.20155.11.2016
AcerTravelMate 847191.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11334830.10.201528.10.2016
AcerTravelMate B115-M28330.10.20158.11.2016
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M1713.09.20165.11.2016
AcerTravelMate B117-M33213.09.20168.11.2016
AcerTravelMate P236-M669.02.20167.11.2016
AcerTravelMate P246M-M1631.01.201621.09.2016
AcerTravelMate P25374230.10.20158.11.2016
AcerTravelmate P253-185.11.20158.11.2016
AcerTravelMate P256-M927.09.20164.10.2016
AcerTravelMate P273192.02.20164.11.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77111.06.20161.06.2016
AcerV5-131421.09.201629.09.2016
AcerV5-1711829.01.201628.10.2016
AcerV5-573113.10.201613.10.2016
AcerVeriton M670G19612.11.20153.11.2016
AcerVeriton M670G/M6704112.11.20153.11.2016
AcerYY.............1313.09.20168.11.2016
AlienwareAlienware 13221.09.201629.09.2016
AlienwareAlienware 14330.09.20161.10.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2213.09.20168.11.2016
AlienwareM17xR421.10.20161.10.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)7830.10.201525.10.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)15930.10.20157.11.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)16530.10.20157.11.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 2019230.10.20158.11.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)14130.10.20158.11.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)30030.10.20158.11.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)2755.11.20158.11.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)75330.10.20158.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)794930.10.20158.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)18310.11.20158.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2009)228.10.20165.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)72930.10.20158.11.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)81730.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)131830.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)33530.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)40830.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)298930.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)35.11.20152.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)6016.12.201510.10.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)28930.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)4630.10.20153.11.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)15530.10.201529.10.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)5415.01.201628.10.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)2430.10.201511.10.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)7030.10.20153.11.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)18030.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015537230.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)268230.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201415330.10.20158.11.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)23030.10.20158.11.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1714.05.201626.10.2016
AppleMacBook4,1345.11.20155.11.2016
AppleMacBook5,2335.11.20156.10.2016
AppleMacBook8,11427.05.20165.11.2016
AppleMacBookPro11,42345.11.20158.11.2016
AppleMacBookPro11,51053.02.20168.11.2016
AppleMacBookPro5,44315.01.20164.10.2016
AppleMacmini6,224.10.20166.10.2016
ASUS1015PX627.09.201629.09.2016
ASUS1215B23230.10.201514.10.2016
ASUS1225B129.09.201629.09.2016
ASUSE200HA924.09.20168.11.2016
ASUSE205SA5017.09.201628.10.2016
ASUSE402MA37730.10.20158.11.2016
ASUSE402SA12401.06.20168.11.2016
ASUSE403SA273930.10.20158.11.2016
ASUSE502MA9529.01.20168.11.2016
ASUSE502SA20587.04.20168.11.2016
ASUSEB103355.11.201528.09.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW535.02.201626.10.2016
ASUSG501VW1115.09.20166.10.2016
ASUSG53SX21.10.20164.10.2016
ASUSG550JK2530.10.201526.10.2016
ASUSG551JK1025.03.20165.11.2016
ASUSG551JM4930.10.20155.11.2016
ASUSG551JW6423.01.20161.11.2016
ASUSG55VW2630.10.201526.10.2016
ASUSG74Sx2630.10.201527.10.2016
ASUSG750JM2130.10.20156.10.2016
ASUSG750JS1430.10.201531.10.2016
ASUSG750JW212.02.201615.10.2016
ASUSG750JX93.06.20167.10.2016
ASUSG750JZ276.05.20165.11.2016
ASUSG751JT208.04.20168.10.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW1230.10.201530.09.2016
ASUSG75VX2226.01.201629.09.2016
ASUSG771JM6630.10.20158.11.2016
ASUSG771JW6720.11.20158.11.2016
ASUSGL502VT2715.09.20164.11.2016
ASUSGL552JX1031.01.20166.10.2016
ASUSGL552VW11026.05.20168.11.2016
ASUSGL552VX94.08.201629.10.2016
ASUSGL752VW132.09.20168.11.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UX1124.09.201631.10.2016
ASUSK50AB2330.10.20151.10.2016
ASUSK50ID730.10.20152.06.2016
ASUSK50IE105.04.20162.09.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr34230.10.20158.11.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je165.11.201529.10.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT115.11.20154.10.2016
ASUSK52N39.02.20163.10.2016
ASUSK53BR527.09.201613.10.2016
ASUSK53E14330.10.20152.11.2016
ASUSK53SC7330.10.201526.10.2016
ASUSK53SD6630.10.20158.11.2016
ASUSK53SJ619.03.201630.09.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SM128.09.201628.09.2016
ASUSK53SV155.11.201518.10.2016
ASUSK53TA212.02.20168.10.2016
ASUSK53U13830.10.20152.11.2016
ASUSK53Z513.09.201631.10.2016
ASUSK54C3026.11.20151.11.2016
ASUSK54HR7330.10.20158.11.2016
ASUSK54L1930.10.201510.10.2016
ASUSK55A3130.10.20155.11.2016
ASUSK55DR325.11.201512.10.2016
ASUSK55VD15130.10.20155.11.2016
ASUSK55VJ463.02.20168.11.2016
ASUSK55VM254.02.201626.10.2016
ASUSK56CA1130.10.20158.10.2016
ASUSK56CB5530.10.20158.11.2016
ASUSK56CM552.04.201627.10.2016
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK72Dr127.11.20157.10.2016
ASUSK72Jr179.02.20168.11.2016
ASUSK73BE32.04.201629.09.2016
ASUSK73BR730.10.20155.11.2016
ASUSK73BY4930.10.20158.11.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV6330.10.201529.10.2016
ASUSK73TA75.11.201510.10.2016
ASUSK73TK18.11.20168.11.2016
ASUSK75VJ155.11.20157.10.2016
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV12.06.20162.06.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM104.03.20163.11.2016
ASUSN43SN725.05.20163.06.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN501VW229.09.20164.10.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM423.09.201629.09.2016
ASUSN53SN1130.10.20158.11.2016
ASUSN53SV4017.12.20155.11.2016
ASUSN550JK2114.11.20153.11.2016
ASUSN550JV1427.05.201615.10.2016
ASUSN550LF522.09.201613.10.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP3130.10.20158.11.2016
ASUSN56DY3030.10.20155.11.2016
ASUSN56JK96.04.20163.10.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56JRH83.09.20166.10.2016
ASUSN56VB85.02.20166.10.2016
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM2630.10.20151.11.2016
ASUSN56VZ167.04.201614.10.2016
ASUSN61Ja1130.10.20151.10.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM230.10.201524.09.2016
ASUSN73SV923.08.20168.10.2016
ASUSN750JV1921.09.201615.10.2016
ASUSN751JK306.02.20167.10.2016
ASUSN751JX224.09.201630.09.2016
ASUSN76VJ1314.11.201526.10.2016
ASUSN76VM185.04.20168.11.2016
ASUSN76VZ14.10.20164.10.2016
ASUSP50IJ355.11.201530.09.2016
ASUSP552LA6723.11.201529.10.2016
ASUSP553UA224.09.20161.10.2016
ASUSPU301LA28.11.20168.11.2016
ASUSQ503UA2124.09.201626.10.2016
ASUSS300CA13322.11.201529.10.2016
ASUSS301LA10630.10.20154.11.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA10930.10.20155.11.2016
ASUSS550CA179.03.20168.11.2016
ASUSS550CB2030.10.20158.11.2016
ASUSS551LA292.02.20168.11.2016
ASUSS551LB545.02.20164.11.2016
ASUSS551LN28630.10.20155.11.2016
ASUST100TA3830.10.20155.11.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA423.02.20161.11.2016
ASUST200TAC7030.10.20158.11.2016
ASUST300FA4526.11.20151.11.2016
ASUSTP300LA2110.11.20152.11.2016
ASUSTP301UA9314.09.20168.11.2016
ASUSTP500LA2113.05.201626.10.2016
ASUSTP500LAB5430.10.20155.11.2016
ASUSTP500LAG232.09.201627.10.2016
ASUSTP501UA428.09.201629.10.2016
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD1830.10.20151.10.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U5030.10.20153.11.2016
ASUSU35JC2712.11.20154.11.2016
ASUSU36SD1026.05.20161.10.2016
ASUSU38DT131.05.201631.05.2016
ASUSU38N3621.01.20168.11.2016
ASUSU46SV129.09.201629.09.2016
ASUSUL20A330.10.20155.11.2016
ASUSUL30A29730.10.201511.10.2016
ASUSUL30VT315.11.201526.10.2016
ASUSUL50VT621.09.20165.10.2016
ASUSUX301LAA324.05.201629.09.2016
ASUSUX302LA1014.01.201630.09.2016
ASUSUX302LG930.10.20156.10.2016
ASUSUX303LA985.11.20158.11.2016
ASUSUX303LAB21110.11.20155.11.2016
ASUSUX303LB13430.10.20158.11.2016
ASUSUX303LN2229.01.201619.09.2016
ASUSUX303LNB2117.11.20154.10.2016
ASUSUX303UA315.02.20168.11.2016
ASUSUX303UB13310.02.20168.11.2016
ASUSUX305CA180721.01.20168.11.2016
ASUSUX305FA138230.10.20158.11.2016
ASUSUX305LA223.09.201623.09.2016
ASUSUX305UA5919.08.20166.10.2016
ASUSUX31A115.11.20158.11.2016
ASUSUX31E4325.11.201531.10.2016
ASUSUX32A6021.01.20164.11.2016
ASUSUX32LA9430.10.20158.11.2016
ASUSUX32LN4430.10.20158.11.2016
ASUSUX32VD296.02.20163.11.2016
ASUSUX360CA4826.08.20168.11.2016
ASUSUX360UA129.09.201629.09.2016
ASUSUX51VZA75.02.201613.10.2016
ASUSX200MA331.05.201621.09.2016
ASUSX202E2830.10.20158.11.2016
ASUSX202EP435.11.20151.11.2016
ASUSX202EV4318.12.20154.11.2016
ASUSX205TA4530.10.20151.10.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A15030.10.20155.11.2016
ASUSX302LA39730.10.20158.11.2016
ASUSX302UA13412.04.20165.11.2016
ASUSX453MA18.11.20168.11.2016
ASUSX501A18830.10.20158.11.2016
ASUSX501A125330.10.20155.11.2016
ASUSX501U3830.10.201512.10.2016
ASUSX502CA13230.10.20158.11.2016
ASUSX540LA52026.08.20168.11.2016
ASUSX540SA201.09.20163.11.2016
ASUSX540YA10027.08.20168.11.2016
ASUSX541SA1030.09.20168.11.2016
ASUSX541UA5523.08.20162.11.2016
ASUSX550CA22430.10.20158.11.2016
ASUSX550CC7030.10.20157.11.2016
ASUSX550CL8030.10.20158.11.2016
ASUSX550DP395.11.20157.10.2016
ASUSX550EA3225.03.201629.09.2016
ASUSX550JK2675.11.20158.11.2016
ASUSX550JX1825.11.20158.11.2016
ASUSX550LA10630.10.20155.11.2016
ASUSX550LB12630.10.20158.11.2016
ASUSX550LC7730.10.20158.11.2016
ASUSX550LD28930.10.20158.11.2016
ASUSX550LN44730.10.20157.11.2016
ASUSX550MD6730.10.20157.11.2016
ASUSX550MJ1835.11.20158.11.2016
ASUSX550VX902.09.20168.11.2016
ASUSX550ZA255.04.20162.11.2016
ASUSX550ZE945.11.20155.11.2016
ASUSX551CA11330.10.20158.11.2016
ASUSX551CAP27130.10.20158.11.2016
ASUSX551MA42430.10.201531.10.2016
ASUSX553MA144630.10.20158.11.2016
ASUSX553SA38629.01.20168.11.2016
ASUSX555DG5725.05.20164.11.2016
ASUSX555LA6955.11.20158.11.2016
ASUSX555LAB206630.10.20158.11.2016
ASUSX555LB765.11.20153.11.2016
ASUSX555LD730.10.201530.09.2016
ASUSX555LJ54930.10.20158.11.2016
ASUSX555LN11830.10.20155.11.2016
ASUSX555LNB3129.01.20165.10.2016
ASUSX555LP3830.10.20155.11.2016
ASUSX555LPB514.09.201630.09.2016
ASUSX555SJ1620.09.20168.11.2016
ASUSX555UA4815.01.201611.10.2016
ASUSX555UJ3313.09.20164.11.2016
ASUSX556UA1141.06.20168.11.2016
ASUSX556UAM1115.09.201622.10.2016
ASUSX556UB2120.09.20167.11.2016
ASUSX556UJ921.09.20168.11.2016
ASUSX556UQ330.09.20164.10.2016
ASUSX556UR9213.09.20168.11.2016
ASUSX556UV13431.08.20168.11.2016
ASUSX55U2031.05.20167.10.2016
ASUSX55VDR316.02.201627.10.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB410.02.201623.09.2016
ASUSX751LAB217.09.201629.09.2016
ASUSX751LD325.02.20168.11.2016
ASUSX751LJ3413.09.20168.11.2016
ASUSX751LK1713.09.201614.10.2016
ASUSX751LN132.02.20165.11.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA20430.10.20155.11.2016
ASUSX751SA328.09.201629.09.2016
ASUSX756UA18.10.20168.10.2016
ASUSX75A12411.02.201613.10.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD1230.10.20158.11.2016
CLEVO CO.W150ER429.09.201622.10.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell Precision M3800229.09.20161.10.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 37504412.04.20162.11.2016
DellDell System XPS L321X27.04.201631.05.2016
DellInspiron 13-5368519.09.201626.10.2016
DellInspiron 1545813.09.201614.10.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 3451330.09.20161.10.2016
DellInspiron 352130330.10.20155.11.2016
DellInspiron 354214.06.20164.06.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423930.10.201530.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55211130.10.201531.08.2016
DellInspiron 55231511.05.20166.10.2016
DellInspiron 5748426.05.201627.09.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 7559323.09.20168.10.2016
DellInspiron N5110105.10.201624.10.2016
DellLatitude 21103430.10.201527.10.2016
DellLatitude 212032630.10.20158.11.2016
DellLatitude 3330319530.10.20158.11.2016
DellLatitude 33401993330.10.20158.11.2016
DellLatitude 3350225713.09.20168.11.2016
DellLatitude 34604813.09.20166.10.2016
DellLatitude 354048230.10.20158.11.2016
DellLatitude 3550384.02.20164.11.2016
DellLatitude 6430U143.02.201626.10.2016
DellLatitude 72753028.09.201615.10.2016
DellLatitude 735041.10.201629.10.2016
DellLatitude 7370227.09.201628.09.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520332.02.20165.11.2016
DellLatitude D53067730.10.20158.10.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63013730.10.20155.10.2016
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42003518.05.201618.10.2016
DellLatitude E43004830.10.201519.10.2016
DellLatitude E4310985.11.20154.11.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E52701026.08.201615.10.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541056430.10.20158.11.2016
DellLatitude E5420387130.10.20158.11.2016
DellLatitude E5430 non-vPro75430.10.201519.10.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E5440173230.10.20155.11.2016
DellLatitude E5450147730.10.20158.11.2016
DellLatitude E547087613.09.20168.11.2016
DellLatitude E550012130.10.20155.11.2016
DellLatitude E55101224.11.20152.11.2016
DellLatitude E552022630.10.20152.11.2016
DellLatitude E5530 non-vPro295030.10.20158.11.2016
DellLatitude E5540154530.10.20155.11.2016
DellLatitude E555021530.10.20154.11.2016
DellLatitude E6220415.11.20155.10.2016
DellLatitude E6230833.02.20167.11.2016
DellLatitude E632015230.10.20155.11.2016
DellLatitude E633085330.10.201521.10.2016
DellLatitude E640017230.10.20155.11.2016
DellLatitude E6410150930.10.20158.11.2016
DellLatitude E6420114230.10.20158.11.2016
DellLatitude E6430194130.10.20158.11.2016
DellLatitude E6430s74.10.201628.10.2016
DellLatitude E64404315.09.201627.10.2016
DellLatitude E650043330.10.20157.10.2016
DellLatitude E65105030.10.20153.11.2016
DellLatitude E6520674.02.20164.11.2016
DellLatitude E6530322730.10.20155.11.2016
DellLatitude E654023230.10.20156.10.2016
DellLatitude E7240675.11.20155.11.2016
DellLatitude E72501130.10.20157.10.2016
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74402913.02.20168.11.2016
DellLatitude E7450505.11.20158.11.2016
DellLatitude E747031.10.20166.10.2016
DellLatitude XT2824.11.20151.10.2016
DellLatitude XT349.10.201615.10.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 701026030.10.20154.11.2016
DellOptiPlex 7609710.11.201526.10.2016
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M9094.03.20165.11.2016
DellOptiPlex 990190930.10.20155.11.2016
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M480011.10.20161.10.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551330.10.201514.10.2016
DellUnidentified System627.09.20164.10.2016
DellVenue 11 Pro 51306430.10.20154.10.2016
DellVostro 101416030.10.201529.09.2016
DellVostro 10151431.08.20163.11.2016
DellVostro 14-5459327.09.201629.09.2016
DellVostro 25202720.11.201514.10.2016
DellVostro 3300530.10.201530.09.2016
DellVostro 3350613.04.201629.09.2016
DellVostro 3360514.09.20168.11.2016
DellVostro 350011713.04.201627.09.2016
DellVostro 3546223.02.20161.11.2016
DellVostro 35496830.10.20158.11.2016
DellVostro 3550388.04.20168.11.2016
DellVostro 35582712.01.20168.11.2016
DellVostro 356050712.11.20158.11.2016
DellVostro V131106.05.201627.10.2016
DellXPS 12 9Q231018.12.201514.10.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343831.01.20164.10.2016
DellXPS 13 9350338.04.20163.11.2016
DellXPS 15 9550724.09.20161.10.2016
DellXPS L322X430.09.20167.10.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525427.05.201630.09.2016
eMachineseMachines E527427.09.20161.10.2016
eMachineseMachines E625814.11.201512.10.2016
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44257.04.201624.09.2016
eMachineseME4433317.03.20168.11.2016
eMachineseME640G630.10.201513.10.2016
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G730.10.201516.09.2016
eMachineseME644G522.09.201627.10.2016
eMachineseME729Z3695.11.20158.11.2016
eMachineseME732ZG302.02.20165.10.2016
eMachines, inc.eMG420147.11.20158.11.2016
Fujitsu00000000204.03.20164.11.2016
FujitsuAMILO Pi 3560629.01.201629.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3660216.05.201627.09.2016
FujitsuCELSIUS H70041.10.20162.11.2016
FujitsuCELSIUS H7101820.09.20168.10.2016
FujitsuD3171-A110130.10.20155.11.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5104218.12.201510.10.2016
FujitsuESPRIMO E70019321.01.20164.06.2016
FujitsuESPRIMO P40035511.11.20158.11.2016
FujitsuESPRIMO P510291030.10.20155.11.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1630.10.201527.09.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512172830.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A51474630.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A530344030.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A5312175.11.201521.10.2016
FujitsuLIFEBOOK A5322630.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A54489530.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A55527130.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5025230.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51257230.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5307630.10.20151.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61211.03.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53147730.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO1630.10.201512.10.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5329930.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G214530.10.20155.11.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5255.11.201513.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544630.10.201526.08.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL165.04.20168.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E54493630.10.20153.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E54658611.05.20168.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E55434130.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E5561162.06.20168.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E7338114.01.20165.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E73444030.10.20155.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E736127.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744594930.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E746227.09.20167.10.2016
FujitsuLIFEBOOK E75199130.10.201519.10.2016
FujitsuLIFEBOOK E752489530.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK E75321.10.201619.10.2016
FujitsuLIFEBOOK E754405530.10.201526.10.2016
FujitsuLIFEBOOK E756396.09.20163.10.2016
FujitsuLIFEBOOK E78033530.10.201526.10.2016
FujitsuLIFEBOOK E7822313.09.201625.10.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53133.09.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK N532171.06.20164.11.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532595.11.201526.10.2016
FujitsuLIFEBOOK NH5701330.10.201527.10.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7514430.10.201527.10.2016
FujitsuLIFEBOOK P3110162.06.201628.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P701108930.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK P702101230.10.20156.10.2016
FujitsuLIFEBOOK P770186.04.201631.10.2016
FujitsuLIFEBOOK P7711025.11.201512.10.2016
FujitsuLIFEBOOK P77291.06.20163.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S710454830.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S75141230.10.20157.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S752138030.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S7607930.10.20158.10.2016
FujitsuLIFEBOOK S761335.11.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621024.03.20162.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S7921124.09.20168.11.2016
FujitsuLIFEBOOK S904255.11.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK SH5311420.05.20165.10.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542029.01.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U574111.04.201629.10.2016
FujitsuLIFEBOOK U745151.06.201630.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U772575.02.20168.11.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042545.11.20154.11.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55215330.10.20158.11.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57267.04.20164.11.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702729.01.20163.11.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2727922.09.201611.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27352619.04.20167.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170543.02.20164.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li371044.10.201626.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAmilo Si 152031.10.20168.10.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95004431.01.20164.10.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95101811.04.20167.10.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M941010629.01.20167.11.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U9200914.09.201629.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505165.11.20155.11.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64103414.11.201513.10.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202213.05.201612.10.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7210117.11.20157.10.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72206030.10.201526.10.2016
GIGABYTEP34V3113.10.201613.10.2016
GIGABYTEX5821.01.201613.10.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Paine33628.09.201619.10.2016
GoogleAuron_Yuna114630.10.201522.10.2016
GoogleCandy14.10.20164.10.2016
GoogleGandof1021.09.20167.10.2016
GoogleGnawty229.09.201629.09.2016
GoogleOrco526.10.201612.10.2016
GoogleSwanky24.10.20166.10.2016
Hewlett-Packard2130.10.20154.11.2016
Hewlett-Packard...26.10.20167.10.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC485.11.20158.11.2016
Hewlett-PackardCompaq 6106119.12.201512.10.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC45830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC627.05.20161.10.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC3330.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC4912.11.20158.11.2016
Hewlett-PackardFalco11430.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC305230.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 2230s327.09.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC13030.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC4330.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC45630.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC13319.12.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC37230.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC39830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC535430.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC815.02.20162.11.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1128030.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2165330.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC1413.09.20164.11.2016
Hewlett-PackardHP 550530.09.20167.11.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 62012830.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP 6259430.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC6030.10.20151.11.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC13130.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC235.11.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC39530.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC1131.01.20165.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC527.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC255115.12.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC28130.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC162230.10.20157.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)421.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)513.09.201613.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)11155.11.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)38.04.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b3430.10.201510.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2418.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)7030.10.20152.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB835ET#AK8)227.10.20161.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET)45.11.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)108.02.20164.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s17030.10.201526.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b38630.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)3830.10.20152.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)136330.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)2085.11.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)1522.03.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)8730.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)1616.12.20158.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s3730.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b24230.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b (KU214ET)228.09.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2430.10.20154.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p17030.10.201529.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)115.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC2230.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC72630.10.20157.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p22330.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w42.06.20164.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5750 Microtower629.09.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower97116.12.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor835.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor4116.04.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower16830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor68830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower134.03.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC231.05.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT7512.11.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT37230.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF13926.05.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT813.02.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)212.02.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT10330.10.201518.10.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF7511.11.20158.11.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT831.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF155730.10.20157.11.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet6111.02.201629.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p1319.11.20151.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p9619.11.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p10030.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p44230.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p20430.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p685.11.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p5430.10.201526.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G213829.01.201625.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2528.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G25131.08.20163.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 750 G2228.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2224.03.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1429330.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2402930.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1389530.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G215485.11.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p82130.10.20157.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p112730.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)420.09.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p382030.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G11095.11.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G243631.01.201616.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p33830.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w3221.04.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p6230.10.20157.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w10627.05.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p10730.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w305.11.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p91530.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w207.04.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w2530.10.201510.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w83.04.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w21.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G121.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1020 G1 SE15.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G12312.11.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G2421.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m1036.11.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1338.04.201629.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G23205.11.201518.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G31125.11.201518.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G11029.01.20163.10.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT46355.11.201522.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC99130.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC207.04.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC586.11.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC224.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC295.11.20152.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC8230.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook7913.05.20164.11.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 4 PC15.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6630.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Spectre XT Ultrabook PC154.10.201624.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 4426.09.201622.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 42025.05.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY x2 Detachable PC 1324.10.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC523.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC683.02.20165.11.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC10130.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC930.10.20151.11.2016
Hewlett-PackardHP Mini 210-1000129.10.201629.10.2016
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 5103166.09.20164.11.2016
Hewlett-PackardHP Notebook56830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook65.02.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15175.11.201518.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC1430.10.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC33.06.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC74530.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC182930.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC21030.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC621.04.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC289330.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB1024.11.20151.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC87130.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC156.02.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC273.02.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC65.11.201514.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC76.02.20161.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC1930.10.20157.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC34830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1413.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC13730.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC88330.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC1130.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC29830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC5330.10.20154.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook785.11.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC246.02.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 141028.09.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 159530.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2321.01.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC643.02.20165.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC9730.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14396.02.201629.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1510530.10.201527.10.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable1013.04.20165.11.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible84830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1420.05.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet63230.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G12402.02.20166.10.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11450330.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G22869230.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s430.10.20154.10.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s893.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s182130.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)28.04.20162.08.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW818EA#UUW)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s150730.10.20157.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G032130.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G199330.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2304730.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s81530.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1730.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s48630.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s2830.10.201513.10.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s30730.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s17630.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s5230.10.201531.10.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s3830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G181630.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2748130.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G13530.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G218.11.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s3630.10.20156.10.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s118930.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s12430.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s13430.10.20155.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m266.09.20165.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m124.03.20168.10.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m2730.10.20151.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b164530.10.20152.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)3930.10.201526.10.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G11170130.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G16630.10.201517.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2830.10.20155.10.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b35730.10.20157.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b100330.10.20157.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b41530.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b6130.10.20153.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1982930.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b3624.08.20165.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G15930.10.20152.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b130930.10.20153.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b133030.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b478630.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b164130.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF19930.10.20154.10.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF17430.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO74630.10.201513.10.2016
Hewlett-PackardHP SleekBook 15 NoteBook PC128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook1221.01.20161.10.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC56.02.20167.10.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G121.06.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 131629.01.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC126.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC929.01.20168.11.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11275.11.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1339830.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1425.10.201613.10.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1159230.10.20158.11.2016
Hewlett-PackardHP x2 210330.09.20166.10.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC927.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation10430.10.20154.11.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15 G2230.09.20165.10.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17317.09.201621.09.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9330.10.201518.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC925.11.20158.11.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC462.02.20168.11.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC99624.03.20168.11.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC102019.08.20168.11.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC49129.01.20168.11.2016
HPHP 255 G5 Notebook PC629.10.20165.11.2016
HPHP Convertible x3601721.09.20165.11.2016
HPHP Elite x2 1012 G1528.09.20163.11.2016
HPHP EliteBook 755 G332.04.201630.09.2016
HPHP EliteBook 820 G3179725.05.20166.11.2016
HPHP EliteBook 840 G36212.09.20168.11.2016
HPHP EliteBook 850 G3323.09.201614.10.2016
HPHP EliteBook Folio G114.10.20164.10.2016
HPHP EliteDesk 705 G2 SFF3130.09.20161.11.2016
HPHP ENVY Notebook2021.02.20168.11.2016
HPHP ENVY x360 Convertible2424.09.201626.10.2016
HPHP Notebook231412.12.20158.11.2016
HPHP OMEN Notebook25.10.20166.10.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook4916.09.201629.10.2016
HPHP Pavilion Notebook721729.01.20168.11.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible2003.02.20168.11.2016
HPHP ProBook 11 G21229.09.20167.10.2016
HPHP ProBook 430 G3610721.01.20168.11.2016
HPHP ProBook 440 G36715.02.20168.11.2016
HPHP ProBook 450 G367713.02.20168.11.2016
HPHP ProBook 455 G33134.02.201611.10.2016
HPHP ProBook 470 G31626.05.20161.11.2016
HPHP ProBook 640 G28124.08.20168.11.2016
HPHP ProBook 645 G262.09.201612.10.2016
HPHP ProBook 650 G22705.05.20167.11.2016
HPHP ProBook 655 G2327.09.20161.10.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT28520.09.20168.11.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF79319.04.20168.11.2016
HPHP Spectre Notebook1427.09.201613.10.2016
HPHP Stream Notebook PC 1314516.02.20168.11.2016
HPHP ZBook 17 G3128.09.201628.09.2016
HPOMEN by HP Laptop1914.09.201627.10.2016
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
innotek GmbHVirtualBox2794.03.20163.11.2016
InsydeBayTrail4130.10.201531.10.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540013130.10.20156.11.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch659.03.20165.11.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch427.05.20161.10.2016
LenovoIdeaPad U330p76130.10.20158.11.2016
LenovoINVALID9530.10.20158.11.2016
LenovoLenovo2729.01.20164.11.2016
LenovoLenovo B40-30721.09.201630.09.2016
LenovoLenovo B50-1010375.02.20168.11.2016
LenovoLenovo B50-30237530.10.20158.11.2016
LenovoLenovo B50-45375430.10.20158.11.2016
LenovoLenovo B50-5032716.08.20168.11.2016
LenovoLenovo B50-7066630.10.20158.11.2016
LenovoLenovo B50-806029.02.20168.11.2016
LenovoLenovo B51-8062431.03.20168.11.2016
LenovoLenovo B570e730.10.201529.09.2016
LenovoLenovo B575e11730.10.20158.11.2016
LenovoLenovo B59046530.10.20158.11.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-70243524.11.20158.11.2016
LenovoLenovo E31-801324.09.20168.11.2016
LenovoLenovo E50-701626.05.20161.10.2016
LenovoLenovo E50-801454.03.20168.10.2016
LenovoLenovo E51-80630.08.201631.08.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1522630.10.20157.11.2016
LenovoLenovo Flex 2-1423330.10.20157.11.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D37230.10.20158.11.2016
LenovoLenovo Flex 2-153630.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D8422.01.20165.11.2016
LenovoLenovo Flex 3-1470111.04.20162.11.2016
LenovoLenovo Flex 3-1480529.09.20168.10.2016
LenovoLenovo G40-3031330.10.20158.11.2016
LenovoLenovo G40-4524230.10.20158.11.2016
LenovoLenovo G50-3093230.10.20158.11.2016
LenovoLenovo G50-4590030.10.20158.11.2016
LenovoLenovo G50-7090330.10.20158.11.2016
LenovoLenovo G50-80362030.10.20158.11.2016
LenovoLenovo G5001730.10.20154.10.2016
LenovoLenovo G500s530.09.20167.11.2016
LenovoLenovo G505s34930.10.20158.11.2016
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5103930.10.20155.11.2016
LenovoLenovo G550921.04.201625.10.2016
LenovoLenovo G560589.02.20165.11.2016
LenovoLenovo G58015230.10.20155.11.2016
LenovoLenovo G585385.11.20158.11.2016
LenovoLenovo G70-35161.04.201622.10.2016
LenovoLenovo G70-708630.10.20157.11.2016
LenovoLenovo G70-80138.02.20161.10.2016
LenovoLenovo G7004230.10.20152.11.2016
LenovoLenovo G7103630.10.20151.10.2016
LenovoLenovo G78087.04.20168.10.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD4986.04.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY130530.10.20158.11.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY846.09.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR5572.02.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL52924.08.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR11113.09.20164.11.2016
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL624.09.20162.11.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK18819.08.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad 310-15ISK629.10.20165.11.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ1022.11.20158.11.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK391.09.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-13ISK167.10.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK4026.08.20164.11.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK6130.08.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK1713.09.201626.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 10175.11.20157.11.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1417330.10.20155.11.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D818.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 156013.11.20154.11.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D13630.10.20155.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300930.10.201513.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3108630.10.20158.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5004030.10.201513.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch821.01.201625.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p825.11.201526.10.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16066.04.20167.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3102815.01.20168.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad U310 Touch129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51052.04.20167.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5004430.10.20154.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P11730.10.20153.11.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-14ISK530.09.20167.11.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK13226.08.20168.11.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK1113.09.20164.10.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S3330.10.201530.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 1311124.11.20155.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500154.02.20168.11.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-70179430.10.20158.11.2016
LenovoLenovo Miix 2 10230.10.20158.10.2016
LenovoLenovo MIIX 3-10301228.05.201628.09.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30166.11.201524.08.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch733.02.20168.11.2016
LenovoLenovo U31-7014631.01.20168.11.2016
LenovoLenovo U31076.02.20168.11.2016
LenovoLenovo U41-703329.01.201631.10.2016
LenovoLenovo U41063.02.20161.10.2016
LenovoLenovo Y50-7048530.10.20158.11.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch3830.10.201513.10.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1110524.11.20158.11.2016
LenovoLenovo Yoga 2 13102430.10.20158.11.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro5630.10.20154.11.2016
LenovoLenovo Yoga 3 113712.11.20151.11.2016
LenovoLenovo Yoga 3 1410230.10.20152.11.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-13706535.11.20158.11.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR3010.04.20163.11.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY1875.11.20154.11.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL4955.11.20158.11.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD134330.10.20158.11.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK62116.08.20168.11.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD15919.08.20165.11.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15ISK1630.09.201618.10.2016
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK10324.08.20165.11.2016
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK827.09.20161.10.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK1331.05.20163.11.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK8026.05.201629.10.2016
LenovoLenovo YOGA 710-14IKB16.10.20166.10.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK672.04.20168.11.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK25723.08.20163.11.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK36824.08.20168.11.2016
LenovoLenovo Z50-70172730.10.20158.11.2016
LenovoLenovo Z50-7556230.10.20158.11.2016
LenovoLenovo Z51-70695.11.20155.11.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-801627.05.20168.11.2016
LenovoLenovo Z7103830.10.20153.11.2016
LenovoM5400730.10.20153.11.2016
LenovoMIIX 300-10IBY828.09.201629.10.2016
LenovoRev 1.01724.09.20162.11.2016
LenovoThinkCentre A70z333330.10.20155.11.2016
LenovoThinkCentre Edge7194.10.201615.10.2016
LenovoThinkCentre Edge724145.11.20158.11.2016
LenovoThinkCentre M584930.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre M771494.03.20163.11.2016
LenovoThinkCentre M900285.10.201612.10.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p10019.03.201612.10.2016
LenovoThinkPad1930.10.201529.10.2016
LenovoThinkPad 11e12116.12.20154.11.2016
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen116.09.201628.10.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E4601268.04.20168.11.2016
LenovoThinkPad E52043930.10.20155.11.2016
LenovoThinkPad E5502875.11.20158.11.2016
LenovoThinkPad E5604931.08.20168.11.2016
LenovoThinkPad Edge44730.10.20155.11.2016
LenovoThinkPad Edge E13091.04.20164.11.2016
LenovoThinkPad Edge E1353630.10.20151.10.2016
LenovoThinkPad Edge E32080331.01.20165.11.2016
LenovoThinkPad Edge E32560430.10.201529.10.2016
LenovoThinkPad Edge E330139230.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad Edge E3351030.10.20156.09.2016
LenovoThinkPad Edge E420s145.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53014230.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad Edge E530c7530.10.20152.11.2016
LenovoThinkPad Edge E53114530.10.20155.11.2016
LenovoThinkPad Edge E54074530.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad Edge E5451931.01.20165.11.2016
LenovoThinkPad Helix1416.09.20168.11.2016
LenovoThinkPad Helix 2nd2923.08.201629.10.2016
LenovoThinkPad L41218.10.20168.10.2016
LenovoThinkPad L42083830.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad L430338.04.20164.11.2016
LenovoThinkPad L4403530.10.201529.10.2016
LenovoThinkPad L45011230.10.20155.11.2016
LenovoThinkPad L4609524.08.201621.10.2016
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L530331.08.20166.10.2016
LenovoThinkPad L54012130.10.20155.11.2016
LenovoThinkPad L560713.09.20165.11.2016
LenovoThinkPad R40033.06.201628.10.2016
LenovoThinkPad R500123930.10.20155.11.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga4826.11.201513.10.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga 121330.09.20163.11.2016
LenovoThinkPad S242823.08.20168.11.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 14122.02.20168.11.2016
LenovoThinkPad S3-S440164930.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1586.04.20161.10.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL51012030.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T4006330.10.20154.11.2016
LenovoThinkPad T410508730.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T410s245.02.20168.11.2016
LenovoThinkPad T420311230.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T420s7830.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T43043130.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T430s6130.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4405621.01.201629.10.2016
LenovoThinkPad T440p10422.11.20151.11.2016
LenovoThinkPad T440s5430.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T4505126.01.201630.10.2016
LenovoThinkPad T450s3030.10.20155.11.2016
LenovoThinkPad T460444.09.201628.10.2016
LenovoThinkPad T5006418.03.20165.11.2016
LenovoThinkPad T510922.02.20166.10.2016
LenovoThinkPad T52024830.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T53024930.10.201528.10.2016
LenovoThinkPad T540p43921.01.20167.11.2016
LenovoThinkPad T550520.09.20166.10.2016
LenovoThinkPad T5602923.09.20161.10.2016
LenovoThinkPad T601230.10.20151.10.2016
LenovoThinkPad T6186630.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist230.10.201521.10.2016
LenovoThinkPad W50028.10.201624.10.2016
LenovoThinkPad W5103916.12.20158.11.2016
LenovoThinkPad W520342.04.20168.11.2016
LenovoThinkPad W530375.11.20157.11.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon293.06.201614.10.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd2429.01.20165.10.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd2631.05.20168.11.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 4th428.09.20161.10.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e1155.02.20168.11.2016
LenovoThinkPad X121e8730.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad X131e191.04.20168.11.2016
LenovoThinkPad X2006030.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad X200s530.10.20151.10.2016
LenovoThinkPad X20122630.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X220133730.10.20158.11.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet275.11.20151.10.2016
LenovoThinkPad X2301635.11.20158.11.2016
LenovoThinkPad X240326530.10.20152.11.2016
LenovoThinkPad X25021430.10.20155.11.2016
LenovoThinkPad X260944.05.20168.11.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X3016525.11.20155.11.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X611022.03.201626.08.2016
LenovoThinkPad X61s523.09.20161.10.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e1765.11.201529.10.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e 3rd Gen1530.09.20168.11.2016
LenovoThinkPad Yoga 460113.10.201613.10.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LenovoYoga700-14ISK23.11.20164.11.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V930.03.20164.11.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V930.10.201523.09.2016
MEDIONP663055.04.201627.09.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND7530.10.201527.10.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE113.02.201631.10.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE3230.10.20155.10.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC328.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE3124.11.20153.11.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC91.04.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX424.09.20167.10.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231430.10.201530.09.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1630.10.20153.11.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1330.10.201511.10.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC145.11.20151.10.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD1324.05.201629.10.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QF129.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF915.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD451.09.20168.11.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QF5930.08.20168.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD3226.11.201526.10.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE10230.10.20156.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro138.04.20168.11.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE95.11.201528.10.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF865.11.20158.11.2016
Micro-Star InternationalGP62 2QE520.09.20168.11.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE5930.10.20158.11.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF8030.10.20155.11.2016
Micro-Star InternationalGP72 2QE127.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL1423.11.20157.11.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE1912.05.20165.10.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth102.09.201610.10.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1731.01.20161.10.2016
Micro-Star InternationalGT62VR 6RD31.10.20164.10.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC227.09.20161.10.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780/GT780/GT780DX/GT783630.09.201626.10.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
Micro-Star InternationalX370629.09.201611.10.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A127.09.201627.09.2016
MicrosoftSurface Pro 246.04.201630.09.2016
MicrosoftSurface Pro 336630.10.201528.10.2016
MicrosoftSurface Pro 41922.09.201621.10.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro228.05.201623.09.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-7599131.10.201631.10.2016
MSIMS-77512225.04.201624.10.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS519.12.20153.06.2016
NotebookW54_W94_W955TU,-T,-C128.09.201628.09.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM23630.10.20157.11.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM13130.10.20158.11.2016
Packard BellEasynote LE69KB653.02.20168.11.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB212.04.201630.09.2016
Packard BellEasyNote LS44HR830.10.201529.10.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1330.10.20152.06.2016
Packard BellEasyNote LV44HC125.11.201527.09.2016
Packard BellEasyNote LX126.04.20161.10.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ1430.10.20151.10.2016
Packard BellEasyNote TE11HC18130.10.20158.11.2016
Packard BellEasynote TE69BM2430.10.20154.11.2016
Packard BellEasynote TE69CX82.02.20164.10.2016
Packard BellEasynote TE69CXP7530.10.201515.10.2016
Packard BellEasyNote TE69HW9718.12.20153.11.2016
Packard BellEasyNote TE69KB26130.10.20158.11.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ1030.10.201527.10.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85616.04.201630.09.2016
Packard BellEasyNote TM853330.10.20157.10.2016
Packard BellEasyNote TS11HR14030.10.20158.11.2016
Packard BellEasyNote TS11SB628.05.201631.10.2016
Packard BellEasyNote TS44HR1921.05.20162.11.2016
Packard BellEasyNote TS44SB421.09.201613.10.2016
Packard BellEasyNote TV11CM256.11.201530.09.2016
Packard BellEasyNote TV11HC4130.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TV43CM730.10.20151.10.2016
Packard BellENLE11BZ245.02.20162.11.2016
Packard BellENLK13BZ225.11.20151.10.2016
Packard BellNC-ENTE11HC-7363626.05.20161.10.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Packard Bell BVEasyNote ML6113.11.20163.11.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN127.09.201627.09.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E4030.10.201513.10.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1530.10.201529.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA10930.10.20158.11.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C4430.10.20153.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV3330.10.20154.11.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV630.10.20151.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE495.02.20167.11.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1230.10.20157.10.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B2821.01.20165.11.2016
Samsung305U1A34930.10.20151.11.2016
Samsung305V4A/305V5A3830.10.20151.10.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA375.11.20158.10.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3928.05.20161.10.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/35230.10.20152.11.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC10430.10.20153.11.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R3630.10.20157.11.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV885.11.20158.11.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V4230.10.20157.11.2016
Samsung400B2B/400B2B610.02.20165.10.2016
Samsung400B4A/400B5A/200B4A/200B5A13.11.20163.11.2016
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B313.09.201613.10.2016
Samsung450R5G/450R5U5213.11.20158.11.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH126330.10.20158.11.2016
Samsung530U3C/530U4C133930.10.20158.11.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C3130.10.20151.11.2016
Samsung535U3C43730.10.20155.11.2016
Samsung550P5C/550P7C185.11.201531.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C3430.10.20151.11.2016
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung700Z7C121.10.201621.10.2016
Samsung730U3E/740U3E2417.12.20158.11.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D7430.10.20158.11.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D1427.09.20168.11.2016
Samsung900X3F2226.05.20161.11.2016
Samsung900X3G1621.01.20164.11.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G14430.10.20155.11.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG438.04.20168.11.2016
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung940X3G/930X3G2017.05.20168.11.2016
SamsungNC210/NC110613.09.201625.10.2016
SamsungNF110/NF210/NF310627.08.20161.10.2016
SamsungQ330427.05.201629.09.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510174.02.20162.11.2016
SamsungR519/R71928.10.20168.10.2016
SamsungR520/R522/R620930.10.201521.09.2016
SamsungR530/R7304330.10.20153.11.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8522030.10.201528.09.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungR780/R778427.09.20164.10.2016
SamsungRC410/RC510/RC710231.05.201631.05.2016
SamsungRC530/RC7301630.10.201528.10.2016
SamsungRF511/RF411/RF7111930.10.20155.11.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7112430.10.201514.10.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341151.04.201631.05.2016
SamsungRV415/RV515107.04.201621.09.2016
SamsungRV415/RV515/E34154030.10.20158.11.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530219.10.201619.10.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35205430.10.20158.11.2016
SamsungX1258830.10.201529.09.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520914.11.201513.10.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW730.10.20151.06.2016
SonySVE14135CXB416.09.201613.10.2016
SonySVE14A1S1EW2026.05.20161.10.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3M1EW1815.10.20165.11.2016
SonySVE14A3V2ES39.02.201613.10.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C5E325.10.20168.11.2016
SonySVE1512C6EW72.02.20166.10.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW82.02.20164.10.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513B1EW25.10.201613.10.2016
SonySVE1513G1EW919.09.20165.11.2016
SonySVE1513U1ESI1526.05.201626.10.2016
SonySVF1421E2EW6230.10.20152.11.2016
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW630.10.20156.10.2016
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW6830.10.20153.11.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E135.11.201513.10.2016
SonySVF1531C5E517.09.20166.10.2016
SonySVF1541M1322.02.201627.10.2016
SonySVF1541M1EW7530.10.20157.10.2016
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES86.02.201613.10.2016
SonySVP1321A6E98.04.20161.10.2016
SonySVP1321B6E28.10.201615.10.2016
SonySVP1321J1EBI1710.02.201613.10.2016
SonySVP1321M2EB2414.01.201626.10.2016
SonySVP1321S2EB54.11.20165.11.2016
SonySVS1313R9EB334.03.20168.11.2016
SonySVS1512Z9EB228.09.201629.09.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES915.01.201628.09.2016
SonySVT1312M1ES228.04.20166.10.2016
SonySVT1312V1ES38.04.201621.10.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-TT46GG_B128.09.201628.09.2016
SonyVGN-Z21XN_B414.09.20162.11.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E2230.10.20154.10.2016
SonyVPCCW1S1E513.09.20167.10.2016
SonyVPCEA2S1E721.09.20166.10.2016
SonyVPCEA3S1E430.10.201531.05.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E217.09.201621.09.2016
SonyVPCEB4E1E188.04.20161.11.2016
SonyVPCEB4Z1E329.09.20164.10.2016
SonyVPCEE3E1E107.06.201626.10.2016
SonyVPCEH1J1E2211.04.20168.11.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E228.05.201631.05.2016
SonyVPCEH2F1E68.04.20162.06.2016
SonyVPCEH2H1E2712.04.20164.11.2016
SonyVPCEH3D0E24.10.20165.10.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E730.10.20151.10.2016
SonyVPCEH3P1E215.11.20155.11.2016
SonyVPCEJ1L1E113.10.201613.10.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1726.05.20166.10.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E830.10.201531.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12M9E828.09.20166.10.2016
SonyVPCS12X9E227.09.201628.09.2016
SonyVPCS13S9E31.10.20168.10.2016
SonyVPCSA2Z9E427.09.20161.10.2016
SonyVPCSA3C5E227.09.201628.09.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCSB3S9E527.10.20165.11.2016
SonyVPCYB3V1E1228.09.201625.10.2016
SonyVPCZ12Z9E54.02.20161.10.2016
SonyVPCZ21L9E227.09.20161.10.2016
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
Toshibadynabook T75/NRS1713.09.20163.11.2016
ToshibaKIRA1531.05.201622.10.2016
ToshibaLeon1411.02.201630.09.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaQOSMIO X70-B229.09.20165.10.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-14614.11.20164.11.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B14230.10.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E4430.10.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B1026.05.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE C55-A412.04.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW2030.10.20154.10.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C12014.11.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE C55D-C35030.10.20158.11.2016
ToshibaSatellite C6501930.10.201522.10.2016
ToshibaSatellite C650D913.09.201626.10.2016
ToshibaSatellite C6603130.10.20153.11.2016
ToshibaSatellite C660D7630.10.20154.11.2016
ToshibaSATELLITE C670-126623.11.201531.10.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L27.05.20166.09.2016
ToshibaSATELLITE C70-A428.09.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE C70-B519.04.20167.10.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B913.09.201611.10.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D322.02.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE C850-1G3223.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW423.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108426.05.201623.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-109813.09.201625.10.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C2085.11.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1211830.10.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE C850D-12P3121.09.201626.10.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F215.11.20156.10.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U81520.09.20168.10.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH824.03.20168.11.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU427.05.20163.06.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168430.10.201513.10.2016
ToshibaSATELLITE C870-121265.11.20155.11.2016
ToshibaSATELLITE C870-147429.09.20166.10.2016
ToshibaSATELLITE C870-14W64.10.20167.10.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D3730.10.201522.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15235.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B44530.10.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE L50-C3712.04.20168.11.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B61730.10.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C17730.10.20157.11.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1410.02.201623.09.2016
ToshibaSatellite L650D1130.10.20153.11.2016
ToshibaSatellite L670439.02.20165.11.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B228.05.20162.06.2016
ToshibaSATELLITE L7501730.10.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE L750D130.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D275.04.20161.11.2016
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1FF428.09.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855930.10.20154.06.2016
ToshibaSATELLITE L855D2430.10.20151.10.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D3230.10.201513.10.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A4023.11.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J4530.10.201513.10.2016
ToshibaSATELLITE P50-C423.09.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C626.05.20164.10.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W331.05.201631.08.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P8501030.10.201528.09.2016
ToshibaSatellite Pro A20012314.11.201515.10.2016
ToshibaSatellite Pro A3002130.10.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8225.11.201530.09.2016
ToshibaSatellite Pro C50D-A-146130.09.201630.09.2016
ToshibaSatellite Pro C65087630.10.20158.11.2016
ToshibaSatellite Pro L30027030.10.20158.11.2016
ToshibaSatellite Pro P3004630.10.20157.11.2016
ToshibaSatellite Pro S500122.09.201622.09.2016
ToshibaSATELLITE R8301331.05.20161.10.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-1052120.09.20165.11.2016
ToshibaSATELLITE Radius 12 P20W-C-104228.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B245.11.201510.10.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B16630.10.201518.10.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U920T827.09.201613.10.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A5230.10.20154.11.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B17222.11.20158.11.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1115630.10.20158.11.2016
Unknown1881430.10.20158.11.2016
ZOTACNM10146830.10.20151.11.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015