Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 30.09.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO532h130.09.201630.09.2016
AcerAO72236530.10.201530.09.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7562830.10.201530.09.2016
AcerAOD26094.03.20164.06.2016
AcerAOD27014730.10.201530.09.2016
AcerAS5755G48.04.20162.06.2016
AcerAspire 141073.02.201628.09.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G1915.01.201630.09.2016
AcerAspire 3750ZG54.03.201628.09.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820227.09.201628.09.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T1530.10.201530.09.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475257.11.201514.09.2016
AcerAspire 4810T5830.10.201530.09.2016
AcerAspire 48202930.10.201530.09.2016
AcerAspire 4820TG63.02.201630.09.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48303316.02.20164.06.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53495530.10.201530.09.2016
AcerAspire 5520130.09.201630.09.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 553672.06.201630.09.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555287.04.20161.06.2016
AcerAspire 5552G5730.10.201530.09.2016
AcerAspire 5553G423.09.201630.09.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333530.10.201530.09.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z830.10.20153.06.2016
AcerAspire 5736Z13.06.20163.06.2016
AcerAspire 57385212.11.201530.09.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741485.11.201528.09.2016
AcerAspire 5741G6030.10.201529.09.2016
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G11430.10.201530.09.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749430.10.201530.09.2016
AcerAspire 5749Z228.09.201629.09.2016
AcerAspire 57509030.10.201530.09.2016
AcerAspire 5750G6530.10.201530.09.2016
AcerAspire 5750ZG121.09.201621.09.2016
AcerAspire 5755G2730.10.201529.09.2016
AcerAspire 5810T430.10.201531.05.2016
AcerAspire 5820TG416.09.201630.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G321.09.201630.09.2016
AcerAspire 72503730.10.201529.09.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752075.02.201631.05.2016
AcerAspire 7535213.09.201614.09.2016
AcerAspire 75511030.10.20152.06.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G1331.05.201630.09.2016
AcerAspire 7715Z213.09.201613.09.2016
AcerAspire 7730G223.09.201624.09.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 7736630.10.201530.09.2016
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z431.06.201620.09.2016
AcerAspire 77411730.10.201530.09.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 8951G128.09.201628.09.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101123.11.201524.09.2016
AcerAspire E1-430P3730.10.201530.09.2016
AcerAspire E1-4704330.10.201530.09.2016
AcerAspire E1-470P206.02.201630.09.2016
AcerAspire E1-52215930.10.201530.09.2016
AcerAspire E1-5301430.10.201530.09.2016
AcerAspire E1-530G1630.10.201519.09.2016
AcerAspire E1-531113.02.201623.09.2016
AcerAspire E1-532930.10.201513.09.2016
AcerAspire E1-5708930.10.201530.09.2016
AcerAspire E1-570G942.02.201630.09.2016
AcerAspire E1-57121530.10.201530.09.2016
AcerAspire E1-571G2430.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-57230730.10.201530.09.2016
AcerAspire E1-572G695.11.201530.09.2016
AcerAspire E1-572P56.02.20163.06.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7713030.10.201530.09.2016
AcerAspire E1-771G239.02.201630.09.2016
AcerAspire E1-772415.01.201630.09.2016
AcerAspire E1-772G2811.03.201616.09.2016
AcerAspire E3-1116530.10.201530.09.2016
AcerAspire E3-1126430.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-4111245.11.201530.09.2016
AcerAspire E5-411G264.03.201630.09.2016
AcerAspire E5-47124930.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-471P5830.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-51112330.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-511G875.11.201530.09.2016
AcerAspire E5-511P312.04.201629.09.2016
AcerAspire E5-52155030.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-521G31830.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-5224111.02.201630.09.2016
AcerAspire E5-522G1916.09.201630.09.2016
AcerAspire E5-5311229.01.201628.09.2016
AcerAspire E5-531G2530.10.201528.09.2016
AcerAspire E5-532385.11.201530.09.2016
AcerAspire E5-55114030.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-551G20130.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-552622.09.201630.09.2016
AcerAspire E5-552G2813.09.201630.09.2016
AcerAspire E5-553251.09.201630.09.2016
AcerAspire E5-57142630.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-571G129.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-572G1930.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-57333430.10.201530.09.2016
AcerAspire E5-573G15810.02.201630.09.2016
AcerAspire E5-573T228.09.201628.09.2016
AcerAspire E5-574G388.04.201630.09.2016
AcerAspire E5-57546616.08.201630.09.2016
AcerAspire E5-575G2431.08.201630.09.2016
AcerAspire E5-721371.02.201630.09.2016
AcerAspire E5-731313.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-771G209.02.201630.09.2016
AcerAspire E5-772130.09.201630.09.2016
AcerAspire E5-773113.09.201613.09.2016
AcerAspire E5-773G620.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-774G328.09.201630.09.2016
AcerAspire ES1-1118630.10.201530.09.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13113030.10.201530.09.2016
AcerAspire ES1-311130330.10.201530.09.2016
AcerAspire ES1-33180830.10.201530.09.2016
AcerAspire ES1-421614.11.201528.09.2016
AcerAspire ES1-431847.11.201530.09.2016
AcerAspire ES1-51125.11.201513.09.2016
AcerAspire ES1-51274830.10.201530.09.2016
AcerAspire ES1-520675.11.201530.09.2016
AcerAspire ES1-5213830.10.201530.09.2016
AcerAspire ES1-531331.04.201630.09.2016
AcerAspire ES1-5712262.06.201630.09.2016
AcerAspire ES1-711515.11.201530.09.2016
AcerAspire ES1-731246.09.201629.09.2016
AcerAspire ES1-731G1016.09.201630.09.2016
AcerAspire F5-521782.06.201630.09.2016
AcerAspire F5-5711030.08.201628.09.2016
AcerAspire F5-572G4927.05.201630.09.2016
AcerAspire F5-5734619.08.201630.09.2016
AcerAspire M3-581PTG225.05.201630.09.2016
AcerAspire M3-581T301.12.201530.09.2016
AcerAspire M3-581TG203.02.201628.09.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-1314027.05.201630.09.2016
AcerAspire one 1-132272.09.201630.09.2016
AcerAspire one 1-431662.04.201630.09.2016
AcerAspire One 753485.11.20153.06.2016
AcerAspire R3-131T1441.12.201530.09.2016
AcerAspire R3-431T394.02.201630.09.2016
AcerAspire R5-471T429.09.201630.09.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S32329.01.201630.09.2016
AcerAspire S3-331530.10.201530.09.2016
AcerAspire S3-391191.12.201530.09.2016
AcerAspire S5-37191.09.201630.09.2016
AcerAspire S7-191104.02.201629.09.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-1716313.04.201629.09.2016
AcerAspire V3-111P14030.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-112P101630.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-33194630.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-371364530.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-3728826.11.201530.09.2016
AcerAspire V3-372T228.09.201629.09.2016
AcerAspire V3-5315630.10.201521.09.2016
AcerAspire V3-5327330.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-532G85.04.20167.06.2016
AcerAspire V3-57112430.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-571G6130.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-57226530.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-572G49430.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-574245.02.201629.09.2016
AcerAspire V3-574G2125.11.201530.09.2016
AcerAspire V3-575G224.09.201627.09.2016
AcerAspire V3-731632.02.201630.09.2016
AcerAspire V3-7718930.10.201530.09.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G322.02.201630.09.2016
AcerAspire V5-121627.05.201629.09.2016
AcerAspire V5-1221219.11.201530.09.2016
AcerAspire V5-122P7912.11.201530.09.2016
AcerAspire V5-431725.11.201530.09.2016
AcerAspire V5-431P4230.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-471115.02.201613.09.2016
AcerAspire V5-471PG512.05.201617.09.2016
AcerAspire V5-472631.05.201629.09.2016
AcerAspire V5-472P5430.10.201530.09.2016
AcerAspire V5-53129130.10.201530.09.2016
AcerAspire V5-531G637.11.201530.09.2016
AcerAspire V5-531P1828.05.201630.09.2016
AcerAspire V5-5512430.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-551G11130.10.201530.09.2016
AcerAspire V5-5528115.01.201630.09.2016
AcerAspire V5-552G5330.10.201530.09.2016
AcerAspire V5-552PG4630.10.201530.09.2016
AcerAspire V5-5615130.10.201530.09.2016
AcerAspire V5-561G1030.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-571525.11.201530.09.2016
AcerAspire V5-571G5614.01.201630.09.2016
AcerAspire V5-571P743.02.201630.09.2016
AcerAspire V5-5727730.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-572P331.04.201630.09.2016
AcerAspire V5-57315530.10.201530.09.2016
AcerAspire V5-573G23830.10.201530.09.2016
AcerAspire V5-573P5531.01.201630.09.2016
AcerAspire V5-573PG132.04.201630.09.2016
AcerAspire V5-591G201.09.201630.09.2016
AcerAspire V7-581152.02.201616.09.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG10719.11.201530.09.2016
AcerAspire VN7-571G9027.11.201530.09.2016
AcerAspire VN7-572G125.09.201625.09.2016
AcerAspire VN7-591G12024.11.201530.09.2016
AcerAspire VN7-592G1425.08.201630.09.2016
AcerAspire VN7-791123.02.201629.09.2016
AcerAspire VN7-791G1730.10.201530.09.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-51015030.10.201530.09.2016
AcerExtensa 25086130.10.201530.09.2016
AcerExtensa 25099930.10.201530.09.2016
AcerExtensa 25104230.10.201530.09.2016
AcerExtensa 2510G327.09.201628.09.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 5235230.10.201520.09.2016
AcerExtensa 56302430.10.201528.09.2016
AcerExtensa 5635ZG331.05.20162.06.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMB116-M-C0TC122.09.201622.09.2016
AcerNB-TMP236-M-357R521.09.201630.09.2016
AcerNB-TMP253-E-1005109.02.201630.09.2016
AcerNC-E1-510-28202G1016.02.201622.09.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33214G128.09.201628.09.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G47.04.20162.06.2016
AcerNC-E1-571-73638G530.10.201528.09.2016
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L127.11.201522.09.2016
AcerNC-E5-471P-35NE327.05.20162.06.2016
AcerNC-E5-511G-C658424.09.201630.09.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L855.04.201630.09.2016
AcerNC-E5-521-8453128.09.201628.09.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z89.02.201628.09.2016
AcerNC-ES1-111-C04F23.06.201627.09.2016
AcerNC-ES1-131-C1V21311.02.201630.09.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG589.02.201630.09.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1227.04.201613.09.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT65.11.201530.09.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y77.04.201629.09.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK212.04.201624.09.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS821.01.201627.09.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1153.02.201630.09.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-31VC123.09.201623.09.2016
AcerNC-V3-371-541L430.03.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-59MV317.05.201629.09.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-572G-50K9731.05.201630.09.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA21.06.20162.06.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G622.09.201630.09.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP313.09.201628.09.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE1024.03.201629.09.2016
AcerPeppy59430.10.201530.09.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M5930.10.201530.09.2016
AcerTMP255-MG228.09.201629.09.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 4720130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 53203230.10.201531.05.2016
AcerTravelMate 5510513.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 5520130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 5530211.04.201629.09.2016
AcerTravelMate 5730114.03.201630.09.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65932430.10.201527.09.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 7750G130.09.201630.09.2016
AcerTravelMate 837214010.11.201513.09.2016
AcerTravelMate 847191.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11329930.10.201530.09.2016
AcerTravelMate B115-M20130.10.201530.09.2016
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M613.09.201622.09.2016
AcerTravelMate B117-M20413.09.201630.09.2016
AcerTravelMate P236-M489.02.201630.09.2016
AcerTravelMate P246M-M1631.01.201621.09.2016
AcerTravelMate P25350430.10.201530.09.2016
AcerTravelmate P253-145.11.201517.09.2016
AcerTravelMate P256-M527.09.201630.09.2016
AcerTravelMate P273142.02.201630.09.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77111.06.20161.06.2016
AcerV5-131421.09.201629.09.2016
AcerV5-1711229.01.201630.09.2016
AcerVeriton M670G16412.11.201530.09.2016
AcerVeriton M670G/M6703212.11.201530.09.2016
AcerYY.............1013.09.201626.09.2016
AlienwareAlienware 13221.09.201629.09.2016
AlienwareAlienware 14230.09.201630.09.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2113.09.201613.09.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)7330.10.201530.09.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)13130.10.201530.09.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)12430.10.201530.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 1327730.10.201530.09.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)13130.10.201530.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)22730.10.201530.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)2135.11.201530.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)55430.10.201530.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)622230.10.201530.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)13210.11.201530.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)50030.10.201530.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)59230.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)102630.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)25330.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)32630.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)223330.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)35.11.20152.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)5716.12.201528.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)20030.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)2930.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)10730.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)3715.01.201630.09.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)1730.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)5730.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)13330.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015342630.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)212030.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201411730.10.201530.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)15130.10.201530.09.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1514.05.20162.06.2016
AppleMacBook4,1265.11.201529.09.2016
AppleMacBook5,2315.11.201530.09.2016
AppleMacBook8,1527.05.20163.06.2016
AppleMacBookPro11,41505.11.201530.09.2016
AppleMacBookPro11,5893.02.201628.09.2016
AppleMacBookPro5,43715.01.201630.09.2016
ASUS1015PX627.09.201629.09.2016
ASUS1215B20330.10.201528.09.2016
ASUS1225B129.09.201629.09.2016
ASUSE200HA524.09.201628.09.2016
ASUSE205SA2217.09.201630.09.2016
ASUSE402MA29630.10.201530.09.2016
ASUSE402SA6611.06.201630.09.2016
ASUSE403SA175130.10.201530.09.2016
ASUSE502MA7429.01.201630.09.2016
ASUSE502SA12027.04.201630.09.2016
ASUSEB103355.11.201528.09.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW345.02.201630.09.2016
ASUSG501VW315.09.201627.09.2016
ASUSG550JK2030.10.201530.09.2016
ASUSG551JK825.03.201630.09.2016
ASUSG551JM4430.10.201530.09.2016
ASUSG551JW4823.01.201630.09.2016
ASUSG55VW2330.10.201529.09.2016
ASUSG74Sx830.10.201517.09.2016
ASUSG750JM2030.10.201529.09.2016
ASUSG750JS1230.10.20152.06.2016
ASUSG750JW162.02.201628.09.2016
ASUSG750JX83.06.201629.09.2016
ASUSG750JZ186.05.201630.09.2016
ASUSG751JT148.04.201629.09.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW1230.10.201530.09.2016
ASUSG75VX2226.01.201629.09.2016
ASUSG771JM5130.10.201530.09.2016
ASUSG771JW6120.11.201529.09.2016
ASUSGL502VT1215.09.201630.09.2016
ASUSGL552JX931.01.20163.06.2016
ASUSGL552VW6026.05.201630.09.2016
ASUSGL552VX64.08.201627.09.2016
ASUSGL752VW82.09.201629.09.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UX424.09.201630.09.2016
ASUSK50AB2230.10.201524.09.2016
ASUSK50ID730.10.20152.06.2016
ASUSK50IE105.04.20162.09.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr29630.10.201530.09.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je135.11.201528.09.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT105.11.201530.09.2016
ASUSK52N29.02.201623.09.2016
ASUSK53BR227.09.201630.09.2016
ASUSK53E11830.10.201530.09.2016
ASUSK53SC5430.10.201530.09.2016
ASUSK53SD6030.10.201530.09.2016
ASUSK53SJ619.03.201630.09.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SM128.09.201628.09.2016
ASUSK53SV125.11.201523.09.2016
ASUSK53TA152.02.201630.09.2016
ASUSK53U12030.10.201530.09.2016
ASUSK53Z413.09.201628.09.2016
ASUSK54C2026.11.201529.09.2016
ASUSK54HR5130.10.201528.09.2016
ASUSK54L1830.10.201530.09.2016
ASUSK55A1830.10.201526.09.2016
ASUSK55DR255.11.201530.09.2016
ASUSK55VD10330.10.201530.09.2016
ASUSK55VJ333.02.201630.09.2016
ASUSK55VM204.02.201630.09.2016
ASUSK56CA930.10.201524.09.2016
ASUSK56CB3030.10.201529.09.2016
ASUSK56CM512.04.201629.09.2016
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK72Dr107.11.201530.09.2016
ASUSK72Jr109.02.201629.09.2016
ASUSK73BE32.04.201629.09.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY4330.10.201520.09.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV5530.10.201529.09.2016
ASUSK73TA35.11.201515.09.2016
ASUSK75VJ125.11.201530.09.2016
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV12.06.20162.06.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM54.03.201616.09.2016
ASUSN43SN725.05.20163.06.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN501VW129.09.201629.09.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM423.09.201629.09.2016
ASUSN53SN830.10.20151.06.2016
ASUSN53SV2617.12.201530.09.2016
ASUSN550JK1614.11.201530.09.2016
ASUSN550JV927.05.201629.09.2016
ASUSN550LF422.09.201629.09.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP2630.10.201530.09.2016
ASUSN56DY2630.10.201530.09.2016
ASUSN56JK76.04.201629.09.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56JRH53.09.201630.09.2016
ASUSN56VB55.02.201630.09.2016
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM2230.10.201530.09.2016
ASUSN56VZ147.04.201629.09.2016
ASUSN61Ja1030.10.201530.09.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM230.10.201524.09.2016
ASUSN73SV423.08.201630.09.2016
ASUSN750JV1621.09.201629.09.2016
ASUSN751JK246.02.201630.09.2016
ASUSN751JX224.09.201630.09.2016
ASUSN76VJ914.11.201530.09.2016
ASUSN76VM135.04.201629.09.2016
ASUSP50IJ355.11.201530.09.2016
ASUSP552LA5923.11.201529.09.2016
ASUSP553UA124.09.201624.09.2016
ASUSQ503UA624.09.201629.09.2016
ASUSS300CA11522.11.201530.09.2016
ASUSS301LA8730.10.201529.09.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA8530.10.201530.09.2016
ASUSS550CA109.03.201629.09.2016
ASUSS550CB1830.10.201530.09.2016
ASUSS551LA232.02.201628.09.2016
ASUSS551LB505.02.201630.09.2016
ASUSS551LN25430.10.201530.09.2016
ASUST100TA3330.10.201529.09.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA263.02.201630.09.2016
ASUST200TAC5730.10.201530.09.2016
ASUST300FA4026.11.201530.09.2016
ASUSTP300LA1710.11.201527.09.2016
ASUSTP301UA5514.09.201630.09.2016
ASUSTP500LA1213.05.201630.09.2016
ASUSTP500LAB4030.10.201529.09.2016
ASUSTP500LAG112.09.201628.09.2016
ASUSTP501UA128.09.201628.09.2016
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD1630.10.201529.09.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U2630.10.201530.09.2016
ASUSU35JC2512.11.201528.09.2016
ASUSU36SD826.05.201630.09.2016
ASUSU38DT131.05.201631.05.2016
ASUSU38N2921.01.201630.09.2016
ASUSU46SV129.09.201629.09.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A26630.10.201530.09.2016
ASUSUL30VT235.11.201527.09.2016
ASUSUL50VT221.09.201630.09.2016
ASUSUX301LAA324.05.201629.09.2016
ASUSUX302LA1014.01.201630.09.2016
ASUSUX302LG630.10.20152.06.2016
ASUSUX303LA935.11.201530.09.2016
ASUSUX303LAB18910.11.201530.09.2016
ASUSUX303LB7230.10.201530.09.2016
ASUSUX303LN2229.01.201619.09.2016
ASUSUX303LNB1817.11.201529.09.2016
ASUSUX303UA225.02.201626.09.2016
ASUSUX303UB6810.02.201630.09.2016
ASUSUX305CA97521.01.201630.09.2016
ASUSUX305FA109030.10.201530.09.2016
ASUSUX305LA223.09.201623.09.2016
ASUSUX305UA5319.08.201621.09.2016
ASUSUX31A95.11.201529.09.2016
ASUSUX31E3325.11.201530.09.2016
ASUSUX32A5521.01.201630.09.2016
ASUSUX32LA7630.10.201530.09.2016
ASUSUX32LN4330.10.201527.09.2016
ASUSUX32VD166.02.201630.09.2016
ASUSUX360CA2526.08.201630.09.2016
ASUSUX360UA129.09.201629.09.2016
ASUSUX51VZA65.02.201629.09.2016
ASUSX200MA331.05.201621.09.2016
ASUSX202E2130.10.201530.09.2016
ASUSX202EP345.11.201530.09.2016
ASUSX202EV3718.12.201530.09.2016
ASUSX205TA4430.10.201530.09.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A14330.10.201529.09.2016
ASUSX302LA32030.10.201530.09.2016
ASUSX302UA8412.04.201630.09.2016
ASUSX501A14830.10.201530.09.2016
ASUSX501A121530.10.201530.09.2016
ASUSX501U3430.10.201530.09.2016
ASUSX502CA11530.10.201530.09.2016
ASUSX540LA31126.08.201630.09.2016
ASUSX540SA121.09.201630.09.2016
ASUSX540YA5127.08.201630.09.2016
ASUSX541SA130.09.201630.09.2016
ASUSX541UA2723.08.201630.09.2016
ASUSX550CA18230.10.201530.09.2016
ASUSX550CC4930.10.201530.09.2016
ASUSX550CL7830.10.201530.09.2016
ASUSX550DP385.11.201515.06.2016
ASUSX550EA3225.03.201629.09.2016
ASUSX550JK1935.11.201530.09.2016
ASUSX550JX1135.11.201530.09.2016
ASUSX550LA9130.10.201530.09.2016
ASUSX550LB9630.10.201530.09.2016
ASUSX550LC6830.10.201530.09.2016
ASUSX550LD22830.10.201530.09.2016
ASUSX550LN37430.10.201530.09.2016
ASUSX550MD5630.10.201530.09.2016
ASUSX550MJ1175.11.201530.09.2016
ASUSX550VX522.09.201630.09.2016
ASUSX550ZA205.04.201613.09.2016
ASUSX550ZE835.11.201530.09.2016
ASUSX551CA7930.10.201530.09.2016
ASUSX551CAP21330.10.201530.09.2016
ASUSX551MA40330.10.201530.09.2016
ASUSX553MA118030.10.201530.09.2016
ASUSX553SA25529.01.201630.09.2016
ASUSX555DG1725.05.201630.09.2016
ASUSX555LA5875.11.201530.09.2016
ASUSX555LAB147330.10.201530.09.2016
ASUSX555LB685.11.201530.09.2016
ASUSX555LD730.10.201530.09.2016
ASUSX555LJ40430.10.201530.09.2016
ASUSX555LN10130.10.201530.09.2016
ASUSX555LNB2729.01.201630.09.2016
ASUSX555LP2530.10.201529.09.2016
ASUSX555LPB514.09.201630.09.2016
ASUSX555SJ720.09.201628.09.2016
ASUSX555UA3115.01.201630.09.2016
ASUSX555UJ2413.09.201630.09.2016
ASUSX556UA461.06.201630.09.2016
ASUSX556UAM515.09.201630.09.2016
ASUSX556UB720.09.201630.09.2016
ASUSX556UJ621.09.201630.09.2016
ASUSX556UQ130.09.201630.09.2016
ASUSX556UR5413.09.201630.09.2016
ASUSX556UV7031.08.201630.09.2016
ASUSX55U1331.05.201630.09.2016
ASUSX55VDR226.02.201628.09.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB410.02.201623.09.2016
ASUSX751LAB217.09.201629.09.2016
ASUSX751LD175.02.201630.09.2016
ASUSX751LJ1713.09.201630.09.2016
ASUSX751LK813.09.201626.09.2016
ASUSX751LN82.02.201629.09.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA18030.10.201530.09.2016
ASUSX751SA328.09.201629.09.2016
ASUSX75A12111.02.201630.09.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD1030.10.20153.09.2016
CLEVO CO.W150ER129.09.201629.09.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell Precision M3800129.09.201629.09.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750912.04.201630.09.2016
DellDell System XPS L321X27.04.201631.05.2016
DellInspiron 13-5368419.09.201629.09.2016
DellInspiron 1545613.09.201624.09.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 3451230.09.201630.09.2016
DellInspiron 352115530.10.201530.09.2016
DellInspiron 354214.06.20164.06.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423930.10.201530.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55211130.10.201531.08.2016
DellInspiron 55231311.05.201626.09.2016
DellInspiron 5748426.05.201627.09.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 7559123.09.201623.09.2016
DellLatitude 21102830.10.201529.09.2016
DellLatitude 212021330.10.201530.09.2016
DellLatitude 3330277830.10.201530.09.2016
DellLatitude 33401728230.10.201530.09.2016
DellLatitude 3350120213.09.201630.09.2016
DellLatitude 34602313.09.201613.09.2016
DellLatitude 354034730.10.201530.09.2016
DellLatitude 3550354.02.201630.09.2016
DellLatitude 6430U113.02.201630.09.2016
DellLatitude 72752228.09.201628.09.2016
DellLatitude 7370227.09.201628.09.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520252.02.201630.09.2016
DellLatitude D53066030.10.201530.09.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63012930.10.201530.09.2016
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42002818.05.201630.09.2016
DellLatitude E43004130.10.201530.09.2016
DellLatitude E4310695.11.201530.09.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E5270926.08.201627.09.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541016330.10.201528.09.2016
DellLatitude E5420300730.10.201530.09.2016
DellLatitude E5430 non-vPro67430.10.201530.09.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E5440145930.10.201530.09.2016
DellLatitude E5450125130.10.201530.09.2016
DellLatitude E547010913.09.201629.09.2016
DellLatitude E550011630.10.201529.09.2016
DellLatitude E5510624.11.201530.09.2016
DellLatitude E552022530.10.201529.09.2016
DellLatitude E5530 non-vPro233630.10.201530.09.2016
DellLatitude E5540136830.10.201530.09.2016
DellLatitude E555018830.10.201521.09.2016
DellLatitude E6220385.11.201529.09.2016
DellLatitude E6230533.02.201630.09.2016
DellLatitude E632011230.10.201530.09.2016
DellLatitude E633076430.10.201530.09.2016
DellLatitude E640014130.10.201530.09.2016
DellLatitude E6410145230.10.201530.09.2016
DellLatitude E642095030.10.201530.09.2016
DellLatitude E6430176530.10.201530.09.2016
DellLatitude E64402015.09.201630.09.2016
DellLatitude E650040030.10.201529.09.2016
DellLatitude E65103530.10.201530.09.2016
DellLatitude E6520464.02.201630.09.2016
DellLatitude E6530272330.10.201530.09.2016
DellLatitude E654022630.10.201530.09.2016
DellLatitude E7240505.11.201530.09.2016
DellLatitude E7250630.10.201529.09.2016
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74402013.02.201624.09.2016
DellLatitude E7450325.11.201530.09.2016
DellLatitude XT2724.11.201528.09.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 701024830.10.201530.09.2016
DellOptiPlex 7609010.11.20151.06.2016
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M8124.03.201628.09.2016
DellOptiPlex 990178230.10.201529.09.2016
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551130.10.20153.06.2016
DellUnidentified System527.09.201630.09.2016
DellVenue 11 Pro 51304030.10.201527.09.2016
DellVostro 101416030.10.201529.09.2016
DellVostro 1015931.08.201630.09.2016
DellVostro 14-5459327.09.201629.09.2016
DellVostro 25202220.11.201521.09.2016
DellVostro 3300530.10.201530.09.2016
DellVostro 3350613.04.201629.09.2016
DellVostro 3360214.09.201629.09.2016
DellVostro 350011713.04.201627.09.2016
DellVostro 3546153.02.201615.09.2016
DellVostro 35496130.10.201530.09.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558912.01.201630.09.2016
DellVostro 356031112.11.201530.09.2016
DellVostro V13186.05.201624.09.2016
DellXPS 12 9Q23818.12.201513.09.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343631.01.201630.09.2016
DellXPS 13 9350178.04.201630.09.2016
DellXPS 15 9550524.09.201630.09.2016
DellXPS L322X130.09.201630.09.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525427.05.201630.09.2016
eMachineseMachines E527327.09.201629.09.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44257.04.201624.09.2016
eMachineseME4433017.03.201629.09.2016
eMachineseME640G530.10.201517.09.2016
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G730.10.201516.09.2016
eMachineseME644G322.09.201624.09.2016
eMachineseME729Z1805.11.201521.09.2016
eMachineseME732ZG292.02.201627.09.2016
eMachines, inc.eMG420117.11.201516.08.2016
Fujitsu00000000104.03.201629.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3560629.01.201629.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3660216.05.201627.09.2016
FujitsuCELSIUS H710920.09.201630.09.2016
FujitsuD3171-A19830.10.201530.09.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5104118.12.201528.09.2016
FujitsuESPRIMO E70019321.01.20164.06.2016
FujitsuESPRIMO P40030411.11.201514.09.2016
FujitsuESPRIMO P510285630.10.201530.09.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1630.10.201527.09.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512144030.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A51457430.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A530285230.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A5311635.11.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A5322130.10.201528.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A54460230.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A55515730.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5024130.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51247630.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5306930.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61211.03.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53139230.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO1530.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5327430.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G213930.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5255.11.201513.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544630.10.201526.08.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL125.04.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E54485630.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E54635011.05.201630.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E55431930.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E556412.06.201630.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337414.01.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E73440330.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E736127.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744472630.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E746127.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E75197030.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E752465130.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E754326730.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E756336.09.201630.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E78025730.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E7821213.09.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53133.09.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK N53291.06.201630.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532435.11.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH5701230.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7513230.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P3110162.06.201628.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P70180330.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P70271030.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P770176.04.201623.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P771925.11.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P77271.06.201628.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S710362130.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S75136330.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S752129530.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S7607030.10.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S761265.11.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621024.03.20162.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S792524.09.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S904225.11.201528.09.2016
FujitsuLIFEBOOK SH5311320.05.201630.09.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542029.01.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U57461.04.201621.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U745151.06.201630.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U772465.02.201630.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042345.11.201530.09.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55211430.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57237.04.201629.09.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2727622.09.201630.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27352419.04.201628.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170533.02.201630.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95003331.01.201623.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95101411.04.201628.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94107529.01.201630.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U9200914.09.201629.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505105.11.201523.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64102914.11.201530.09.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202113.05.20161.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721087.11.201530.09.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72204930.10.201530.09.2016
GIGABYTEX5521.01.201628.09.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Paine7328.09.201630.09.2016
GoogleAuron_Yuna100930.10.201530.09.2016
GoogleGandof821.09.201628.09.2016
GoogleGnawty229.09.201629.09.2016
Hewlett-Packard2030.10.201514.09.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC335.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardCompaq 6105519.12.201529.09.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC37930.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC527.05.201627.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC2530.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC3712.11.201528.09.2016
Hewlett-PackardFalco10630.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC250830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 2230s227.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC8330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC4130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC31630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC10019.12.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC30130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC35230.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC477430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC665.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1118330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2138530.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC513.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP 550130.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6209030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 6256330.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC4730.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC10030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC185.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC27830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC531.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC527.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC219215.12.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC25730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC137730.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)421.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)413.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)10895.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b3130.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2418.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)6530.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)78.02.201615.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s16530.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b37930.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)2430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)132430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)2015.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)1522.03.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)8230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)1416.12.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s3630.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b18530.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b (KU214ET)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p15130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)115.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1930.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC70230.10.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p20430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w22.06.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5750 Microtower229.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower94816.12.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor835.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor2016.04.201622.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower16830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor54930.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower134.03.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC231.05.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT6412.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT33230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF13926.05.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT713.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)132.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT7630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF6011.11.201521.09.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT831.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF115330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet4611.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p1219.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p5319.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p7630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p32930.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p11730.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p645.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p4430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G213529.01.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2528.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G23331.08.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 750 G2228.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2224.03.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1358630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2331030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1343330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G211035.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p63430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p83430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)320.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p329230.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1975.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G243531.01.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p26630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w1721.04.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p5230.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w6827.05.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p7030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w185.11.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p88230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w107.04.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w2230.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w83.04.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w21.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G11712.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G2421.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m776.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1218.04.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G22685.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3935.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1929.01.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT41965.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC83130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC157.04.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC526.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC224.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC205.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC6230.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook4013.05.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6430.10.201524.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 4226.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 41725.05.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC523.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC573.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC8430.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC230.10.20156.09.2016
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510396.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Notebook43430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook55.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15145.11.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC1130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC23.06.201623.08.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC67330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC155030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC15630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC521.04.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC237030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB924.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC67930.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC86.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC263.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC45.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC36.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC1730.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC26330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1413.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC11730.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC73430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC830.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC23330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC5030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook585.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC166.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 14328.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 157230.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2221.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC473.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC8030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14326.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 158330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible65530.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1120.05.201622.08.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet53830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G11572.02.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11265130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G22482030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s893.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s169030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)28.04.20162.08.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW818EA#UUW)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s135630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G026630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G169830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2248330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s75730.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1730.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s45130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s2330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s25330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s15030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s4730.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s2030.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G164730.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2527630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G12730.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2230.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s111330.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s10830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s12830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m186.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m84.03.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m2330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b129030.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)2930.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1946130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G16630.10.201517.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2730.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b32830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b75930.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b39430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b5530.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1846630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b2924.08.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G14830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b126330.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b118530.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b437430.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b146130.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF19230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF12330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO73830.10.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP SleekBook 15 NoteBook PC128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook1121.01.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G121.06.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 131629.01.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC126.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC729.01.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11255.11.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1329830.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1150630.10.201530.09.2016
Hewlett-PackardHP x2 210130.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC927.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation5430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 15 G2130.09.201630.09.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17317.09.201621.09.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9330.10.201518.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC725.11.201530.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC422.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC47524.03.201630.09.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC80319.08.201630.09.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC30429.01.201630.09.2016
HPHP Convertible x360521.09.201629.09.2016
HPHP Elite x2 1012 G1328.09.201628.09.2016
HPHP EliteBook 755 G332.04.201630.09.2016
HPHP EliteBook 820 G388825.05.201630.09.2016
HPHP EliteBook 840 G32472.09.201630.09.2016
HPHP EliteBook 850 G3123.09.201623.09.2016
HPHP EliteDesk 705 G2 SFF1030.09.201630.09.2016
HPHP ENVY Notebook1121.02.201630.09.2016
HPHP ENVY x360 Convertible624.09.201629.09.2016
HPHP Notebook136512.12.201530.09.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook2316.09.201630.09.2016
HPHP Pavilion Notebook404129.01.201630.09.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible1033.02.201630.09.2016
HPHP ProBook 11 G2529.09.201630.09.2016
HPHP ProBook 430 G3381121.01.201630.09.2016
HPHP ProBook 440 G34215.02.201630.09.2016
HPHP ProBook 450 G351513.02.201630.09.2016
HPHP ProBook 455 G32254.02.201630.09.2016
HPHP ProBook 470 G31326.05.20161.06.2016
HPHP ProBook 640 G24624.08.201629.09.2016
HPHP ProBook 645 G252.09.201629.09.2016
HPHP ProBook 650 G21925.05.201629.09.2016
HPHP ProBook 655 G2227.09.201629.09.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT4420.09.201622.09.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF74219.04.201628.09.2016
HPHP Spectre Notebook527.09.201630.09.2016
HPHP Stream Notebook PC 138716.02.201630.09.2016
HPHP ZBook 17 G3128.09.201628.09.2016
HPOMEN by HP Laptop1114.09.201629.09.2016
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
innotek GmbHVirtualBox2504.03.201621.09.2016
InsydeBayTrail3230.10.201529.09.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540012130.10.201530.09.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch489.03.201630.09.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch227.05.201629.09.2016
LenovoIdeaPad U330p64230.10.201530.09.2016
LenovoINVALID7830.10.201530.09.2016
LenovoLenovo1729.01.201631.05.2016
LenovoLenovo B40-30721.09.201630.09.2016
LenovoLenovo B50-106645.02.201630.09.2016
LenovoLenovo B50-30198230.10.201530.09.2016
LenovoLenovo B50-45356230.10.201530.09.2016
LenovoLenovo B50-5021316.08.201630.09.2016
LenovoLenovo B50-7053530.10.201530.09.2016
LenovoLenovo B50-802589.02.201630.09.2016
LenovoLenovo B51-8054131.03.201630.09.2016
LenovoLenovo B570e730.10.201529.09.2016
LenovoLenovo B575e10130.10.201530.09.2016
LenovoLenovo B59035130.10.201530.09.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-70145424.11.201530.09.2016
LenovoLenovo E31-80424.09.201630.09.2016
LenovoLenovo E50-701226.05.201620.08.2016
LenovoLenovo E50-801384.03.201630.09.2016
LenovoLenovo E51-80630.08.201631.08.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1519430.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-1421730.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D29530.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-153630.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D6222.01.201630.09.2016
LenovoLenovo Flex 3-147071.04.201627.05.2016
LenovoLenovo Flex 3-1480129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo G40-3026830.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G40-4521230.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G50-3074230.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G50-4571130.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G50-7073330.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G50-80310230.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G5001630.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G500s130.09.201630.09.2016
LenovoLenovo G505s30030.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5103030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G550871.04.201630.09.2016
LenovoLenovo G560539.02.201630.09.2016
LenovoLenovo G58010030.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G585315.11.201530.09.2016
LenovoLenovo G70-35121.04.201630.09.2016
LenovoLenovo G70-705530.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G70-80108.02.201629.09.2016
LenovoLenovo G7002830.10.201530.09.2016
LenovoLenovo G7103530.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G78057.04.201629.09.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD2896.04.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY97530.10.201530.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY326.09.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR3162.02.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL25424.08.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR5613.09.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL524.09.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK14119.08.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ822.11.20152.06.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK251.09.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK2326.08.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK3930.08.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK513.09.201630.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 10105.11.201530.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1413830.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D818.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 154313.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D11530.10.201530.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300630.10.201530.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3107730.10.201530.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5003930.10.201529.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch821.01.201625.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p745.11.201529.09.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16056.04.201630.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3102415.01.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U310 Touch129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51042.04.201628.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5003430.10.201530.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P7930.10.201530.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-14ISK130.09.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK7926.08.201630.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK813.09.201630.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S3330.10.201530.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 139324.11.201530.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50064.02.201628.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-70144730.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo MIIX 3-10301228.05.201628.09.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30166.11.201524.08.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch413.02.201630.09.2016
LenovoLenovo U31-7010131.01.201630.09.2016
LenovoLenovo U31036.02.20161.06.2016
LenovoLenovo U41-702429.01.201630.09.2016
LenovoLenovo U41043.02.201629.09.2016
LenovoLenovo Y50-7038030.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch3330.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 118124.11.201530.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1386730.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro4630.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Yoga 3 113012.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 3 148930.10.201530.09.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-13704135.11.201530.09.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR1610.04.201630.09.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY1535.11.201530.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL3255.11.201530.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD103430.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK36316.08.201630.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD8519.08.201630.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15ISK130.09.201630.09.2016
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK6324.08.201630.09.2016
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK727.09.201630.09.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK1131.05.201628.09.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK4926.05.201630.09.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK382.04.201630.09.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK23323.08.201630.09.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK20324.08.201630.09.2016
LenovoLenovo Z50-70149330.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Z50-7545730.10.201530.09.2016
LenovoLenovo Z51-70385.11.201530.09.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-801327.05.201630.09.2016
LenovoLenovo Z7103230.10.201528.09.2016
LenovoM5400430.10.20155.09.2016
LenovoMIIX 300-10IBY128.09.201628.09.2016
LenovoRev 1.01624.09.201630.09.2016
LenovoThinkCentre A70z316030.10.201528.09.2016
LenovoThinkCentre Edge722675.11.201521.09.2016
LenovoThinkCentre M584930.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre M77684.03.201630.09.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1219.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad1630.10.201528.09.2016
LenovoThinkPad 11e9616.12.201530.09.2016
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen86.09.201627.09.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E460878.04.201630.09.2016
LenovoThinkPad E52041130.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad E5501845.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad E5602931.08.201630.09.2016
LenovoThinkPad Edge38430.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E13071.04.20163.06.2016
LenovoThinkPad Edge E1353230.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E32044831.01.201630.09.2016
LenovoThinkPad Edge E32557730.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E330125130.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E3351030.10.20156.09.2016
LenovoThinkPad Edge E420s145.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53012730.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E530c6730.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53113530.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E54053730.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad Edge E5451131.01.201630.09.2016
LenovoThinkPad Helix616.09.201630.09.2016
LenovoThinkPad Helix 2nd1823.08.201626.09.2016
LenovoThinkPad L42060430.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad L430238.04.201629.09.2016
LenovoThinkPad L4403030.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad L4505530.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad L4606124.08.201629.09.2016
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L530131.08.201631.08.2016
LenovoThinkPad L54011530.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad L560513.09.201629.09.2016
LenovoThinkPad R40013.06.20163.06.2016
LenovoThinkPad R500101330.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga4726.11.201528.09.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga 12230.09.201630.09.2016
LenovoThinkPad S226523.08.201630.09.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 14102.02.201629.09.2016
LenovoThinkPad S3-S440144330.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1576.04.201630.09.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL5105630.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T4004830.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T410408330.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T410s175.02.201630.09.2016
LenovoThinkPad T420223830.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T420s4830.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T43036730.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T430s4130.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4404521.01.201630.09.2016
LenovoThinkPad T440p8522.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad T440s3230.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T4504526.01.201630.09.2016
LenovoThinkPad T450s2630.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T460264.09.201630.09.2016
LenovoThinkPad T5004418.03.201630.09.2016
LenovoThinkPad T510772.02.201630.09.2016
LenovoThinkPad T52014130.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T53015030.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T540p34821.01.201630.09.2016
LenovoThinkPad T550320.09.201624.09.2016
LenovoThinkPad T5601823.09.201630.09.2016
LenovoThinkPad T601030.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad T6177730.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W5103016.12.201530.09.2016
LenovoThinkPad W520252.04.201630.09.2016
LenovoThinkPad W530225.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon213.06.201629.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd2129.01.201629.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd1531.05.201630.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 4th228.09.201630.09.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e615.02.201629.09.2016
LenovoThinkPad X121e4330.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad X131e141.04.201627.09.2016
LenovoThinkPad X2002830.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad X200s430.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad X20115430.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X220113230.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet265.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad X2301105.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad X240300430.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad X25010330.10.201530.09.2016
LenovoThinkPad X260134.05.201629.09.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X3014425.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X611022.03.201626.08.2016
LenovoThinkPad X61s423.09.201629.09.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e1515.11.201530.09.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e 3rd Gen130.09.201630.09.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V730.03.20163.06.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V930.10.201523.09.2016
MEDIONP663055.04.201627.09.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND6730.10.201530.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE103.02.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE3030.10.201530.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC328.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE2824.11.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC91.04.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX324.09.201628.09.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231430.10.201530.09.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1430.10.20152.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1130.10.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC135.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD1224.05.20163.09.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QF129.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF915.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD311.09.201630.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QF2730.08.201630.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD2226.11.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE8330.10.201530.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro128.04.201613.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE75.11.201522.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF745.11.201530.09.2016
Micro-Star InternationalGP62 2QE220.09.201621.09.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE4230.10.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF7430.10.201530.09.2016
Micro-Star InternationalGP72 2QE127.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL1323.11.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE1512.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth82.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1631.01.201630.09.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC127.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780/GT780/GT780DX/GT783130.09.201630.09.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
Micro-Star InternationalX370329.09.201630.09.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A127.09.201627.09.2016
MicrosoftSurface Pro 246.04.201630.09.2016
MicrosoftSurface Pro 331730.10.201530.09.2016
MicrosoftSurface Pro 41022.09.201630.09.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro228.05.201623.09.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77512025.04.201621.09.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS519.12.20153.06.2016
NotebookW54_W94_W955TU,-T,-C128.09.201628.09.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM20130.10.201530.09.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM11730.10.201530.09.2016
Packard BellEasynote LE69KB523.02.201629.09.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB212.04.201630.09.2016
Packard BellEasyNote LS44HR730.10.201530.09.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1330.10.20152.06.2016
Packard BellEasyNote LV44HC125.11.201527.09.2016
Packard BellEasyNote LX116.04.201629.09.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ1330.10.201528.09.2016
Packard BellEasyNote TE11HC12830.10.201530.09.2016
Packard BellEasynote TE69BM1930.10.201527.09.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP7130.10.201529.09.2016
Packard BellEasyNote TE69HW7718.12.201529.09.2016
Packard BellEasyNote TE69KB22030.10.201530.09.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ630.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85616.04.201630.09.2016
Packard BellEasyNote TM853130.10.201530.09.2016
Packard BellEasyNote TS11HR12330.10.201529.09.2016
Packard BellEasyNote TS11SB328.05.201624.09.2016
Packard BellEasyNote TS44HR1221.05.201629.09.2016
Packard BellEasyNote TS44SB121.09.201621.09.2016
Packard BellEasyNote TV11CM256.11.201530.09.2016
Packard BellEasyNote TV11HC4130.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TV43CM630.10.201529.09.2016
Packard BellENLE11BZ155.02.201630.09.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTE11HC-7363526.05.201629.09.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN127.09.201627.09.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E3730.10.201530.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1530.10.201529.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA9230.10.201530.09.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C4330.10.201530.09.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV2730.10.201529.09.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV630.10.20151.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE315.02.201630.09.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B2621.01.201630.09.2016
Samsung305U1A27830.10.201530.09.2016
Samsung305V4A/305V5A3730.10.201530.09.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA345.11.201529.09.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3728.05.201628.09.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/34430.10.201530.09.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC8530.10.201530.09.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R3030.10.20156.09.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV745.11.201530.09.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V3830.10.201530.09.2016
Samsung400B2B/400B2B510.02.201629.09.2016
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B113.09.201613.09.2016
Samsung450R5G/450R5U4613.11.201528.09.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH91330.10.201530.09.2016
Samsung530U3C/530U4C120230.10.201530.09.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C2430.10.201530.09.2016
Samsung535U3C13430.10.201530.09.2016
Samsung550P5C/550P7C185.11.201531.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C1530.10.201529.09.2016
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E617.12.201529.09.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D6130.10.201529.09.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D127.09.201627.09.2016
Samsung900X3F1726.05.201630.09.2016
Samsung900X3G1121.01.201630.09.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G12830.10.201530.09.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG238.04.201630.09.2016
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung940X3G/930X3G1217.05.201629.09.2016
SamsungNC210/NC110413.09.201613.09.2016
SamsungNF110/NF210/NF310527.08.20163.09.2016
SamsungQ330427.05.201629.09.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510104.02.20161.06.2016
SamsungR520/R522/R620930.10.201521.09.2016
SamsungR530/R7303230.10.201530.09.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8522030.10.201528.09.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungR780/R778227.09.201630.09.2016
SamsungRC410/RC510/RC710231.05.201631.05.2016
SamsungRC530/RC7301130.10.201530.09.2016
SamsungRF511/RF411/RF7111030.10.201529.09.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7111730.10.201529.09.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341151.04.201631.05.2016
SamsungRV415/RV515107.04.201621.09.2016
SamsungRV415/RV515/E34153030.10.201530.09.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35204430.10.201523.09.2016
SamsungX1258830.10.201529.09.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520614.11.201530.09.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW730.10.20151.06.2016
SonySVE14135CXB116.09.201616.09.2016
SonySVE14A1S1EW1826.05.201630.09.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW62.02.201630.09.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513G1EW319.09.201629.09.2016
SonySVE1513U1ESI1126.05.201627.09.2016
SonySVF1421E2EW4830.10.201530.09.2016
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW330.10.201529.09.2016
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW6130.10.201530.09.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E125.11.201522.09.2016
SonySVF1531C5E317.09.201626.09.2016
SonySVF1541M1192.02.201626.09.2016
SonySVF1541M1EW6930.10.201530.09.2016
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES66.02.201629.09.2016
SonySVP1321A6E88.04.201630.09.2016
SonySVP1321J1EBI1610.02.201628.09.2016
SonySVP1321M2EB2014.01.201630.09.2016
SonySVS1313R9EB294.03.201629.09.2016
SonySVS1512Z9EB228.09.201629.09.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES915.01.201628.09.2016
SonySVT1312M1ES108.04.201630.09.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-TT46GG_B128.09.201628.09.2016
SonyVGN-Z21XN_B214.09.201617.09.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E2130.10.201529.09.2016
SonyVPCCW1S1E413.09.201628.09.2016
SonyVPCEA2S1E621.09.201628.09.2016
SonyVPCEA3S1E430.10.201531.05.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E217.09.201621.09.2016
SonyVPCEB4E1E148.04.201629.09.2016
SonyVPCEB4Z1E129.09.201629.09.2016
SonyVPCEE3E1E67.06.201627.09.2016
SonyVPCEH1J1E2111.04.201617.09.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E228.05.201631.05.2016
SonyVPCEH2F1E68.04.20162.06.2016
SonyVPCEH2H1E2212.04.201630.09.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E530.10.201527.09.2016
SonyVPCEH3P1E115.11.201531.05.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1626.05.201627.09.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E830.10.201531.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12M9E328.09.201630.09.2016
SonyVPCS12X9E227.09.201628.09.2016
SonyVPCSA2Z9E327.09.201629.09.2016
SonyVPCSA3C5E227.09.201628.09.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCYB3V1E228.09.201628.09.2016
SonyVPCZ12Z9E44.02.201630.09.2016
SonyVPCZ21L9E127.09.201627.09.2016
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
Toshibadynabook T75/NRS913.09.201630.09.2016
ToshibaKIRA1231.05.201629.09.2016
ToshibaLeon1411.02.201630.09.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaQOSMIO X70-B129.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B9930.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E4030.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B926.05.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A412.04.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW1830.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C7414.11.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE C55D-C25730.10.201530.09.2016
ToshibaSatellite C6501630.10.201528.09.2016
ToshibaSatellite C650D713.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite C6602630.10.201530.09.2016
ToshibaSatellite C660D6630.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE C670-126523.11.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L27.05.20166.09.2016
ToshibaSATELLITE C70-A328.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C70-B419.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B413.09.201629.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D312.02.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-1G3223.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW423.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108426.05.201623.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-109413.09.201613.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C1835.11.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1211230.10.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-12P2421.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F185.11.201517.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U8820.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH524.03.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU427.05.20163.06.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-121235.11.201516.09.2016
ToshibaSATELLITE C870-147129.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D3730.10.201522.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15235.04.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B32630.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-C1612.04.201630.09.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B50830.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C14030.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1410.02.201623.09.2016
ToshibaSatellite L650D930.10.201528.09.2016
ToshibaSatellite L670389.02.201630.09.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B228.05.20162.06.2016
ToshibaSATELLITE L7501730.10.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE L750D130.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D235.04.201630.09.2016
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1FF328.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855930.10.20154.06.2016
ToshibaSATELLITE L855D2230.10.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D2930.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A2923.11.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J4330.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE P50-C423.09.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C226.05.201616.09.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W331.05.201631.08.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P8501030.10.201528.09.2016
ToshibaSatellite Pro A2005014.11.201530.09.2016
ToshibaSatellite Pro A3001630.10.201516.09.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8225.11.201530.09.2016
ToshibaSatellite Pro C50D-A-146130.09.201630.09.2016
ToshibaSatellite Pro C65079130.10.201530.09.2016
ToshibaSatellite Pro L30024030.10.201520.09.2016
ToshibaSatellite Pro P3004430.10.20153.06.2016
ToshibaSatellite Pro S500122.09.201622.09.2016
ToshibaSATELLITE R8301231.05.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-1051720.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE Radius 12 P20W-C-104228.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B195.11.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B14730.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U920T227.09.201630.09.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A4530.10.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B13922.11.201530.09.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1115230.10.201528.09.2016
Unknown1607330.10.201530.09.2016
ZOTACNM10101830.10.201529.09.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015