Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 29.09.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO72236030.10.201529.09.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7562630.10.201528.09.2016
AcerAOD26094.03.20164.06.2016
AcerAOD27013230.10.201529.09.2016
AcerAS5755G48.04.20162.06.2016
AcerAspire 141073.02.201628.09.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G1715.01.201629.09.2016
AcerAspire 3750ZG54.03.201628.09.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820227.09.201628.09.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T1430.10.201523.09.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475257.11.201514.09.2016
AcerAspire 4810T5730.10.201529.09.2016
AcerAspire 48202830.10.201528.09.2016
AcerAspire 4820TG53.02.201627.09.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48303316.02.20164.06.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53495430.10.201529.09.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 553622.06.201629.09.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555287.04.20161.06.2016
AcerAspire 5552G5530.10.201529.09.2016
AcerAspire 5553G323.09.201627.09.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333230.10.201528.09.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z830.10.20153.06.2016
AcerAspire 5736Z13.06.20163.06.2016
AcerAspire 57384912.11.201529.09.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741485.11.201528.09.2016
AcerAspire 5741G6030.10.201529.09.2016
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G10730.10.201529.09.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749330.10.201529.09.2016
AcerAspire 5749Z228.09.201629.09.2016
AcerAspire 57508730.10.201529.09.2016
AcerAspire 5750G6230.10.201529.09.2016
AcerAspire 5750ZG121.09.201621.09.2016
AcerAspire 5755G2730.10.201529.09.2016
AcerAspire 5810T430.10.201531.05.2016
AcerAspire 5820TG316.09.201627.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G221.09.201629.09.2016
AcerAspire 72503730.10.201529.09.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752075.02.201631.05.2016
AcerAspire 7535213.09.201614.09.2016
AcerAspire 75511030.10.20152.06.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G1131.05.201629.09.2016
AcerAspire 7715Z213.09.201613.09.2016
AcerAspire 7730G223.09.201624.09.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 7736530.10.201520.09.2016
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z431.06.201620.09.2016
AcerAspire 77411630.10.201529.09.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 8951G128.09.201628.09.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101123.11.201524.09.2016
AcerAspire E1-430P3630.10.201527.09.2016
AcerAspire E1-4704130.10.201529.09.2016
AcerAspire E1-470P196.02.201629.09.2016
AcerAspire E1-52215430.10.201529.09.2016
AcerAspire E1-5301330.10.201528.09.2016
AcerAspire E1-530G1630.10.201519.09.2016
AcerAspire E1-531113.02.201623.09.2016
AcerAspire E1-532930.10.201513.09.2016
AcerAspire E1-5708430.10.201529.09.2016
AcerAspire E1-570G922.02.201628.09.2016
AcerAspire E1-57120930.10.201529.09.2016
AcerAspire E1-571G2430.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-57229330.10.201529.09.2016
AcerAspire E1-572G675.11.201529.09.2016
AcerAspire E1-572P56.02.20163.06.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7712930.10.201529.09.2016
AcerAspire E1-771G189.02.201628.09.2016
AcerAspire E1-772315.01.201620.09.2016
AcerAspire E1-772G2811.03.201616.09.2016
AcerAspire E3-1116430.10.201529.09.2016
AcerAspire E3-1126130.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-4111205.11.201529.09.2016
AcerAspire E5-411G254.03.201628.09.2016
AcerAspire E5-47123930.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-471P5830.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-51111730.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-511G825.11.201529.09.2016
AcerAspire E5-511P312.04.201629.09.2016
AcerAspire E5-52153430.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-521G31330.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-5224011.02.201629.09.2016
AcerAspire E5-522G1516.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-5311229.01.201628.09.2016
AcerAspire E5-531G2530.10.201528.09.2016
AcerAspire E5-532375.11.201529.09.2016
AcerAspire E5-55113730.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-551G19730.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-552522.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-552G1913.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-553231.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-57141630.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-571G129.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-572G1830.10.20152.06.2016
AcerAspire E5-57331030.10.201529.09.2016
AcerAspire E5-573G12810.02.201629.09.2016
AcerAspire E5-573T228.09.201628.09.2016
AcerAspire E5-574G338.04.201629.09.2016
AcerAspire E5-57539316.08.201629.09.2016
AcerAspire E5-575G1631.08.201629.09.2016
AcerAspire E5-721321.02.201629.09.2016
AcerAspire E5-731313.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-771G199.02.201628.09.2016
AcerAspire E5-773113.09.201613.09.2016
AcerAspire E5-773G620.09.201629.09.2016
AcerAspire E5-774G228.09.201628.09.2016
AcerAspire ES1-1118530.10.201529.09.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13112630.10.201529.09.2016
AcerAspire ES1-311125530.10.201529.09.2016
AcerAspire ES1-33172630.10.201529.09.2016
AcerAspire ES1-421614.11.201528.09.2016
AcerAspire ES1-431817.11.201529.09.2016
AcerAspire ES1-51125.11.201513.09.2016
AcerAspire ES1-51270830.10.201529.09.2016
AcerAspire ES1-520625.11.201529.09.2016
AcerAspire ES1-5212930.10.201529.09.2016
AcerAspire ES1-531291.04.201629.09.2016
AcerAspire ES1-5711902.06.201629.09.2016
AcerAspire ES1-711495.11.201528.09.2016
AcerAspire ES1-731246.09.201629.09.2016
AcerAspire ES1-731G916.09.201629.09.2016
AcerAspire F5-521652.06.201629.09.2016
AcerAspire F5-5711030.08.201628.09.2016
AcerAspire F5-572G4727.05.201629.09.2016
AcerAspire F5-5733619.08.201629.09.2016
AcerAspire M3-581PTG205.05.201629.09.2016
AcerAspire M3-581T271.12.201528.09.2016
AcerAspire M3-581TG203.02.201628.09.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-1313927.05.201629.09.2016
AcerAspire one 1-132252.09.201628.09.2016
AcerAspire one 1-431652.04.201629.09.2016
AcerAspire One 753485.11.20153.06.2016
AcerAspire R3-131T1291.12.201529.09.2016
AcerAspire R3-431T384.02.201628.09.2016
AcerAspire R5-471T129.09.201629.09.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S32129.01.201629.09.2016
AcerAspire S3-331430.10.201529.09.2016
AcerAspire S3-391171.12.20154.06.2016
AcerAspire S5-37181.09.201628.09.2016
AcerAspire S7-191104.02.201629.09.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-1716313.04.201629.09.2016
AcerAspire V3-111P13830.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-112P93130.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-33191530.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-371345630.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-3728226.11.201529.09.2016
AcerAspire V3-372T228.09.201629.09.2016
AcerAspire V3-5315630.10.201521.09.2016
AcerAspire V3-5327130.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-532G85.04.20167.06.2016
AcerAspire V3-57112230.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-571G5930.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-57226130.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-572G48030.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-574245.02.201629.09.2016
AcerAspire V3-574G1925.11.201529.09.2016
AcerAspire V3-575G224.09.201627.09.2016
AcerAspire V3-731602.02.201629.09.2016
AcerAspire V3-7718330.10.201529.09.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G302.02.201627.09.2016
AcerAspire V5-121627.05.201629.09.2016
AcerAspire V5-1221119.11.201524.09.2016
AcerAspire V5-122P7712.11.201529.09.2016
AcerAspire V5-431685.11.201529.09.2016
AcerAspire V5-431P4230.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-471115.02.201613.09.2016
AcerAspire V5-471PG512.05.201617.09.2016
AcerAspire V5-472631.05.201629.09.2016
AcerAspire V5-472P5330.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-53128430.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-531G617.11.201529.09.2016
AcerAspire V5-531P1528.05.201628.09.2016
AcerAspire V5-5512430.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-551G9630.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-5527815.01.201629.09.2016
AcerAspire V5-552G5130.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-552PG4430.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-5614630.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-561G1030.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-571485.11.201529.09.2016
AcerAspire V5-571G5214.01.201629.09.2016
AcerAspire V5-571P703.02.201629.09.2016
AcerAspire V5-5727730.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-572P321.04.201629.09.2016
AcerAspire V5-57315430.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-573G23030.10.201529.09.2016
AcerAspire V5-573P5331.01.201629.09.2016
AcerAspire V5-573PG112.04.201629.09.2016
AcerAspire V5-591G171.09.201628.09.2016
AcerAspire V7-581152.02.201616.09.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG10519.11.201529.09.2016
AcerAspire VN7-571G8527.11.201529.09.2016
AcerAspire VN7-572G125.09.201625.09.2016
AcerAspire VN7-591G11424.11.201529.09.2016
AcerAspire VN7-592G1325.08.201629.09.2016
AcerAspire VN7-791123.02.201629.09.2016
AcerAspire VN7-791G1530.10.201529.09.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-51014530.10.201529.09.2016
AcerExtensa 25085930.10.201529.09.2016
AcerExtensa 25099730.10.201529.09.2016
AcerExtensa 25104030.10.201529.09.2016
AcerExtensa 2510G327.09.201628.09.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 5235230.10.201520.09.2016
AcerExtensa 56302430.10.201528.09.2016
AcerExtensa 5635ZG331.05.20162.06.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMB116-M-C0TC122.09.201622.09.2016
AcerNB-TMP236-M-357R421.09.201624.09.2016
AcerNB-TMP253-E-100599.02.20161.06.2016
AcerNC-E1-510-28202G1016.02.201622.09.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33214G128.09.201628.09.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G47.04.20162.06.2016
AcerNC-E1-571-73638G530.10.201528.09.2016
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L127.11.201522.09.2016
AcerNC-E5-471P-35NE327.05.20162.06.2016
AcerNC-E5-511G-C658324.09.201628.09.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L845.04.201629.09.2016
AcerNC-E5-521-8453128.09.201628.09.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z89.02.201628.09.2016
AcerNC-ES1-111-C04F23.06.201627.09.2016
AcerNC-ES1-131-C1V21211.02.201629.09.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG549.02.201628.09.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1227.04.201613.09.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT55.11.20153.06.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y77.04.201629.09.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK212.04.201624.09.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS821.01.201627.09.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1143.02.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-31VC123.09.201623.09.2016
AcerNC-V3-371-541L430.03.201629.09.2016
AcerNC-V3-371-59MV317.05.201629.09.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-572G-50K9631.05.201627.09.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA21.06.20162.06.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G422.09.201623.09.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP313.09.201628.09.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE1024.03.201629.09.2016
AcerPeppy53730.10.201529.09.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M5530.10.201529.09.2016
AcerTMP255-MG228.09.201629.09.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 53203230.10.201531.05.2016
AcerTravelMate 5510413.09.201629.09.2016
AcerTravelMate 5530211.04.201629.09.2016
AcerTravelMate 573094.03.201629.09.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65932430.10.201527.09.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 837214010.11.201513.09.2016
AcerTravelMate 847191.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11327630.10.201529.09.2016
AcerTravelMate B115-M19830.10.201529.09.2016
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M613.09.201622.09.2016
AcerTravelMate B117-M18813.09.201629.09.2016
AcerTravelMate P236-M469.02.201626.09.2016
AcerTravelMate P246M-M1631.01.201621.09.2016
AcerTravelMate P25349930.10.201529.09.2016
AcerTravelmate P253-145.11.201517.09.2016
AcerTravelMate P256-M327.09.201629.09.2016
AcerTravelMate P273132.02.201629.09.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77111.06.20161.06.2016
AcerV5-131421.09.201629.09.2016
AcerV5-1711129.01.201624.08.2016
AcerVeriton M670G12512.11.201529.09.2016
AcerVeriton M670G/M6702312.11.201529.09.2016
AcerYY.............1013.09.201626.09.2016
AlienwareAlienware 13221.09.201629.09.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2113.09.201613.09.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)7130.10.201527.09.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)12430.10.201529.09.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)11930.10.201529.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 1242730.10.201529.09.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)12430.10.201529.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)22030.10.201529.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)2055.11.201529.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)53130.10.201529.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)591330.10.201529.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)12610.11.201529.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)47830.10.201529.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)55730.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)98430.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)24130.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)31630.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)214130.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)35.11.20152.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)5716.12.201528.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)18930.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)2630.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)9830.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)3615.01.201627.09.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)1530.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)5430.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)12130.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015322230.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)205430.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201411530.10.201529.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)14230.10.201529.09.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1514.05.20162.06.2016
AppleMacBook4,1265.11.201529.09.2016
AppleMacBook5,2305.11.201526.09.2016
AppleMacBook8,1527.05.20163.06.2016
AppleMacBookPro11,41305.11.201529.09.2016
AppleMacBookPro11,5893.02.201628.09.2016
AppleMacBookPro5,43615.01.201629.09.2016
ASUS1015PX627.09.201629.09.2016
ASUS1215B20330.10.201528.09.2016
ASUS1225B129.09.201629.09.2016
ASUSE200HA524.09.201628.09.2016
ASUSE205SA1717.09.201629.09.2016
ASUSE402MA27530.10.201529.09.2016
ASUSE402SA5911.06.201629.09.2016
ASUSE403SA162330.10.201529.09.2016
ASUSE502MA7129.01.201629.09.2016
ASUSE502SA10787.04.201629.09.2016
ASUSEB103355.11.201528.09.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW325.02.201629.09.2016
ASUSG501VW315.09.201627.09.2016
ASUSG550JK1830.10.201529.09.2016
ASUSG551JK725.03.201629.09.2016
ASUSG551JM4230.10.201529.09.2016
ASUSG551JW4623.01.201629.09.2016
ASUSG55VW2330.10.201529.09.2016
ASUSG74Sx830.10.201517.09.2016
ASUSG750JM2030.10.201529.09.2016
ASUSG750JS1230.10.20152.06.2016
ASUSG750JW162.02.201628.09.2016
ASUSG750JX83.06.201629.09.2016
ASUSG750JZ166.05.201629.09.2016
ASUSG751JT148.04.201629.09.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW1130.10.201527.09.2016
ASUSG75VX2226.01.201629.09.2016
ASUSG771JM4930.10.201529.09.2016
ASUSG771JW6120.11.201529.09.2016
ASUSGL502VT1115.09.201629.09.2016
ASUSGL552JX931.01.20163.06.2016
ASUSGL552VW5426.05.201629.09.2016
ASUSGL552VX64.08.201627.09.2016
ASUSGL752VW82.09.201629.09.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UX324.09.201628.09.2016
ASUSK50AB2230.10.201524.09.2016
ASUSK50ID730.10.20152.06.2016
ASUSK50IE105.04.20162.09.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr29530.10.201529.09.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je135.11.201528.09.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT95.11.201528.05.2016
ASUSK52N29.02.201623.09.2016
ASUSK53BR127.09.201627.09.2016
ASUSK53E11530.10.201529.09.2016
ASUSK53SC5230.10.201529.09.2016
ASUSK53SD5230.10.201529.09.2016
ASUSK53SJ419.03.201629.09.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SM128.09.201628.09.2016
ASUSK53SV125.11.201523.09.2016
ASUSK53TA142.02.201629.09.2016
ASUSK53U11630.10.201529.09.2016
ASUSK53Z413.09.201628.09.2016
ASUSK54C2026.11.201529.09.2016
ASUSK54HR5130.10.201528.09.2016
ASUSK54L1730.10.201521.09.2016
ASUSK55A1830.10.201526.09.2016
ASUSK55DR235.11.201529.09.2016
ASUSK55VD10130.10.201529.09.2016
ASUSK55VJ303.02.201629.09.2016
ASUSK55VM174.02.201627.09.2016
ASUSK56CA930.10.201524.09.2016
ASUSK56CB3030.10.201529.09.2016
ASUSK56CM512.04.201629.09.2016
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK72Dr97.11.201529.09.2016
ASUSK72Jr109.02.201629.09.2016
ASUSK73BE32.04.201629.09.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY4330.10.201520.09.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV5530.10.201529.09.2016
ASUSK73TA35.11.201515.09.2016
ASUSK75VJ115.11.201529.09.2016
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV12.06.20162.06.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM54.03.201616.09.2016
ASUSN43SN725.05.20163.06.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN501VW129.09.201629.09.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM423.09.201629.09.2016
ASUSN53SN830.10.20151.06.2016
ASUSN53SV2317.12.201529.09.2016
ASUSN550JK1514.11.201529.09.2016
ASUSN550JV927.05.201629.09.2016
ASUSN550LF422.09.201629.09.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP2530.10.201529.09.2016
ASUSN56DY2530.10.201529.09.2016
ASUSN56JK76.04.201629.09.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56JRH43.09.201628.09.2016
ASUSN56VB45.02.201629.09.2016
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM2130.10.201529.09.2016
ASUSN56VZ147.04.201629.09.2016
ASUSN61Ja830.10.201513.09.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM230.10.201524.09.2016
ASUSN73SV323.08.201629.09.2016
ASUSN750JV1621.09.201629.09.2016
ASUSN751JK226.02.201629.09.2016
ASUSN751JX124.09.201624.09.2016
ASUSN76VJ814.11.201529.09.2016
ASUSN76VM135.04.201629.09.2016
ASUSP50IJ345.11.201517.09.2016
ASUSP552LA5923.11.201529.09.2016
ASUSP553UA124.09.201624.09.2016
ASUSQ503UA624.09.201629.09.2016
ASUSS300CA10322.11.201529.09.2016
ASUSS301LA8730.10.201529.09.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA7330.10.201529.09.2016
ASUSS550CA109.03.201629.09.2016
ASUSS550CB1730.10.201529.09.2016
ASUSS551LA232.02.201628.09.2016
ASUSS551LB485.02.201629.09.2016
ASUSS551LN24830.10.201529.09.2016
ASUST100TA3330.10.201529.09.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA253.02.201629.09.2016
ASUST200TAC5530.10.201529.09.2016
ASUST300FA3226.11.201529.09.2016
ASUSTP300LA1710.11.201527.09.2016
ASUSTP301UA4614.09.201629.09.2016
ASUSTP500LA1113.05.201629.09.2016
ASUSTP500LAB4030.10.201529.09.2016
ASUSTP500LAG112.09.201628.09.2016
ASUSTP501UA128.09.201628.09.2016
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD1630.10.201529.09.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U2330.10.201528.09.2016
ASUSU35JC2512.11.201528.09.2016
ASUSU36SD626.05.201629.09.2016
ASUSU38DT131.05.201631.05.2016
ASUSU38N2721.01.201629.09.2016
ASUSU46SV129.09.201629.09.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A26530.10.201529.09.2016
ASUSUL30VT235.11.201527.09.2016
ASUSUL50VT121.09.201621.09.2016
ASUSUX301LAA324.05.201629.09.2016
ASUSUX302LA914.01.201627.05.2016
ASUSUX302LG630.10.20152.06.2016
ASUSUX303LA925.11.201529.09.2016
ASUSUX303LAB18310.11.201529.09.2016
ASUSUX303LB6530.10.201529.09.2016
ASUSUX303LN2229.01.201619.09.2016
ASUSUX303LNB1817.11.201529.09.2016
ASUSUX303UA225.02.201626.09.2016
ASUSUX303UB5810.02.201629.09.2016
ASUSUX305CA89421.01.201629.09.2016
ASUSUX305FA105530.10.201529.09.2016
ASUSUX305LA223.09.201623.09.2016
ASUSUX305UA5319.08.201621.09.2016
ASUSUX31A95.11.201529.09.2016
ASUSUX31E3225.11.201529.09.2016
ASUSUX32A5421.01.201629.09.2016
ASUSUX32LA7230.10.201528.09.2016
ASUSUX32LN4330.10.201527.09.2016
ASUSUX32VD156.02.201629.09.2016
ASUSUX360CA2126.08.201629.09.2016
ASUSUX360UA129.09.201629.09.2016
ASUSUX51VZA65.02.201629.09.2016
ASUSX200MA331.05.201621.09.2016
ASUSX202E2030.10.201529.09.2016
ASUSX202EP325.11.201522.09.2016
ASUSX202EV3618.12.201529.09.2016
ASUSX205TA4330.10.201528.09.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A14330.10.201529.09.2016
ASUSX302LA29730.10.201529.09.2016
ASUSX302UA7512.04.201629.09.2016
ASUSX501A14230.10.201529.09.2016
ASUSX501A120930.10.201529.09.2016
ASUSX501U3230.10.201529.09.2016
ASUSX502CA10730.10.201529.09.2016
ASUSX540LA27926.08.201629.09.2016
ASUSX540SA111.09.201628.09.2016
ASUSX540YA4627.08.201629.09.2016
ASUSX541UA2423.08.201629.09.2016
ASUSX550CA17530.10.201529.09.2016
ASUSX550CC4630.10.201529.09.2016
ASUSX550CL7730.10.201529.09.2016
ASUSX550DP385.11.201515.06.2016
ASUSX550EA3225.03.201629.09.2016
ASUSX550JK1825.11.201529.09.2016
ASUSX550JX1085.11.201529.09.2016
ASUSX550LA8630.10.201529.09.2016
ASUSX550LB9330.10.201529.09.2016
ASUSX550LC6730.10.201529.09.2016
ASUSX550LD22230.10.201529.09.2016
ASUSX550LN35830.10.201529.09.2016
ASUSX550MD5530.10.201529.09.2016
ASUSX550MJ1145.11.201529.09.2016
ASUSX550VX432.09.201629.09.2016
ASUSX550ZA205.04.201613.09.2016
ASUSX550ZE815.11.201529.09.2016
ASUSX551CA7330.10.201529.09.2016
ASUSX551CAP20830.10.201529.09.2016
ASUSX551MA39230.10.201529.09.2016
ASUSX553MA110630.10.201529.09.2016
ASUSX553SA23729.01.201629.09.2016
ASUSX555DG1225.05.201629.09.2016
ASUSX555LA5705.11.201529.09.2016
ASUSX555LAB138330.10.201529.09.2016
ASUSX555LB675.11.201529.09.2016
ASUSX555LD630.10.201528.09.2016
ASUSX555LJ38730.10.201529.09.2016
ASUSX555LN9930.10.201529.09.2016
ASUSX555LNB2529.01.201629.09.2016
ASUSX555LP2530.10.201529.09.2016
ASUSX555LPB414.09.201622.09.2016
ASUSX555SJ720.09.201628.09.2016
ASUSX555UA2715.01.201629.09.2016
ASUSX555UJ2013.09.201629.09.2016
ASUSX556UA371.06.201629.09.2016
ASUSX556UAM315.09.201629.09.2016
ASUSX556UB620.09.201628.09.2016
ASUSX556UJ521.09.201627.09.2016
ASUSX556UR4413.09.201629.09.2016
ASUSX556UV6531.08.201629.09.2016
ASUSX55U1231.05.201629.09.2016
ASUSX55VDR226.02.201628.09.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB410.02.201623.09.2016
ASUSX751LAB217.09.201629.09.2016
ASUSX751LD165.02.201621.09.2016
ASUSX751LJ1613.09.201629.09.2016
ASUSX751LK813.09.201626.09.2016
ASUSX751LN82.02.201629.09.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA17530.10.201528.09.2016
ASUSX751SA328.09.201629.09.2016
ASUSX75A11611.02.201629.09.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD1030.10.20153.09.2016
CLEVO CO.W150ER129.09.201629.09.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell Precision M3800129.09.201629.09.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750712.04.201628.09.2016
DellDell System XPS L321X27.04.201631.05.2016
DellInspiron 13-5368419.09.201629.09.2016
DellInspiron 1545613.09.201624.09.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 352115230.10.201529.09.2016
DellInspiron 354214.06.20164.06.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423830.10.201529.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55211130.10.201531.08.2016
DellInspiron 55231311.05.201626.09.2016
DellInspiron 5748426.05.201627.09.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 7559123.09.201623.09.2016
DellLatitude 21102830.10.201529.09.2016
DellLatitude 212021230.10.201529.09.2016
DellLatitude 3330261130.10.201529.09.2016
DellLatitude 33401686330.10.201529.09.2016
DellLatitude 3350100713.09.201629.09.2016
DellLatitude 34602313.09.201613.09.2016
DellLatitude 354034630.10.201524.09.2016
DellLatitude 3550344.02.201628.09.2016
DellLatitude 6430U83.02.201629.09.2016
DellLatitude 72752228.09.201628.09.2016
DellLatitude 7370227.09.201628.09.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520212.02.201628.09.2016
DellLatitude D53064130.10.201529.09.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63012830.10.201529.09.2016
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42002618.05.201629.09.2016
DellLatitude E43003930.10.201529.09.2016
DellLatitude E4310675.11.201529.09.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E5270926.08.201627.09.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541016330.10.201528.09.2016
DellLatitude E5420288230.10.201529.09.2016
DellLatitude E5430 non-vPro65130.10.201529.09.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E5440134030.10.201529.09.2016
DellLatitude E5450118630.10.201529.09.2016
DellLatitude E547010913.09.201629.09.2016
DellLatitude E550011630.10.201529.09.2016
DellLatitude E5510524.11.201531.08.2016
DellLatitude E552022530.10.201529.09.2016
DellLatitude E5530 non-vPro228730.10.201529.09.2016
DellLatitude E5540133330.10.201529.09.2016
DellLatitude E555018830.10.201521.09.2016
DellLatitude E6220385.11.201529.09.2016
DellLatitude E6230453.02.201629.09.2016
DellLatitude E632010230.10.201529.09.2016
DellLatitude E633064130.10.201529.09.2016
DellLatitude E640013530.10.201529.09.2016
DellLatitude E6410144230.10.201529.09.2016
DellLatitude E642089830.10.201529.09.2016
DellLatitude E6430176330.10.201529.09.2016
DellLatitude E64401815.09.201629.09.2016
DellLatitude E650040030.10.201529.09.2016
DellLatitude E65103330.10.201529.09.2016
DellLatitude E6520444.02.201629.09.2016
DellLatitude E6530265830.10.201529.09.2016
DellLatitude E654021130.10.201529.09.2016
DellLatitude E7240465.11.201529.09.2016
DellLatitude E7250630.10.201529.09.2016
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74402013.02.201624.09.2016
DellLatitude E7450315.11.201529.09.2016
DellLatitude XT2724.11.201528.09.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 701023630.10.201528.09.2016
DellOptiPlex 7609010.11.20151.06.2016
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M8124.03.201628.09.2016
DellOptiPlex 990178230.10.201529.09.2016
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551130.10.20153.06.2016
DellUnidentified System427.09.201629.09.2016
DellVenue 11 Pro 51304030.10.201527.09.2016
DellVostro 101416030.10.201529.09.2016
DellVostro 1015831.08.201628.09.2016
DellVostro 14-5459327.09.201629.09.2016
DellVostro 25202220.11.201521.09.2016
DellVostro 3300430.10.201528.09.2016
DellVostro 3350613.04.201629.09.2016
DellVostro 3360214.09.201629.09.2016
DellVostro 350011713.04.201627.09.2016
DellVostro 3546153.02.201615.09.2016
DellVostro 35495830.10.201529.09.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558812.01.201629.09.2016
DellVostro 356031012.11.201528.09.2016
DellVostro V13186.05.201624.09.2016
DellXPS 12 9Q23818.12.201513.09.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343531.01.201629.09.2016
DellXPS 13 9350158.04.201629.09.2016
DellXPS 15 9550324.09.201628.09.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525327.05.201628.09.2016
eMachineseMachines E527327.09.201629.09.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44257.04.201624.09.2016
eMachineseME4433017.03.201629.09.2016
eMachineseME640G530.10.201517.09.2016
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G730.10.201516.09.2016
eMachineseME644G322.09.201624.09.2016
eMachineseME729Z1805.11.201521.09.2016
eMachineseME732ZG292.02.201627.09.2016
eMachines, inc.eMG420117.11.201516.08.2016
Fujitsu00000000104.03.201629.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3560629.01.201629.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3660216.05.201627.09.2016
FujitsuCELSIUS H710620.09.201629.09.2016
FujitsuD3171-A19730.10.201528.09.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5104118.12.201528.09.2016
FujitsuESPRIMO E70019321.01.20164.06.2016
FujitsuESPRIMO P40030411.11.201514.09.2016
FujitsuESPRIMO P510282830.10.201528.09.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1630.10.201527.09.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512142830.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A51457030.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A530278230.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A5311525.11.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A5322130.10.201528.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A54456830.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A55514930.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5024030.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51245730.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5306730.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61211.03.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53138730.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO1230.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5326830.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G213530.10.201528.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5255.11.201513.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544630.10.201526.08.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL125.04.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E54484130.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E54634111.05.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E55431430.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E556372.06.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337414.01.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E73439330.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E736127.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744458830.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E746127.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E75196730.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E752462530.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E754326730.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E756326.09.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E78023330.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E7821213.09.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53133.09.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK N53261.06.201621.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532425.11.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH5701230.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7513230.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P3110162.06.201628.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P70174530.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P70264930.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P770176.04.201623.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P771825.11.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P77271.06.201628.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S710354530.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S75133730.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S752129530.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S7606530.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S761245.11.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621024.03.20162.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S792524.09.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S904225.11.201528.09.2016
FujitsuLIFEBOOK SH5311220.05.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542029.01.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U57461.04.201621.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U745131.06.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U772455.02.201629.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042335.11.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55211430.10.201529.09.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57237.04.201629.09.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2727522.09.201629.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27352419.04.201628.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170523.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95003331.01.201623.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95101411.04.201628.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94107029.01.201615.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U9200914.09.201629.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505105.11.201523.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64102714.11.201529.09.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202113.05.20161.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721057.11.201528.09.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72204830.10.201529.09.2016
GIGABYTEX5521.01.201628.09.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Paine4428.09.201629.09.2016
GoogleAuron_Yuna100730.10.20153.06.2016
GoogleGandof821.09.201628.09.2016
GoogleGnawty229.09.201629.09.2016
Hewlett-Packard2030.10.201514.09.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC315.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardCompaq 6105519.12.201529.09.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC36130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC527.05.201627.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC2530.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC3712.11.201528.09.2016
Hewlett-PackardFalco10630.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC242930.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 2230s227.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC8130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC4030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC31030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC9619.12.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC28430.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC35030.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC472930.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC605.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1117230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2134930.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC513.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6208530.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 6256330.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC4630.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC9730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC185.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC26530.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC531.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC327.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC219215.12.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC25730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC125830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)421.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)413.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)10885.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b3130.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2218.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)6230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)78.02.201615.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s16330.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b35030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)2330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)127230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)1855.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)1522.03.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)8230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)1216.12.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s3630.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b18530.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b (KU214ET)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p14630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)115.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC70230.10.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p20330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w22.06.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5750 Microtower229.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower94816.12.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor835.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor2016.04.201622.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower13130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor54930.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower114.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT6412.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT33230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF10526.05.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT663.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)122.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT6430.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF6011.11.201521.09.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT801.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF114830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet4411.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p1219.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p5119.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p7130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p32330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p10430.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p605.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p4030.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G27029.01.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2528.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G23231.08.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 750 G2128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2224.03.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1349030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2321630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1338630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G210755.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p62630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p82330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)320.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p309930.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1945.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G243531.01.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p24630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w1521.04.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p5130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w6527.05.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p6830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w185.11.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p88230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w107.04.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w2230.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w83.04.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w21.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G11612.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G2321.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m676.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1188.04.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G22595.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3875.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1929.01.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT41195.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC80130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC137.04.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC506.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC124.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC205.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC5930.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook3513.05.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6430.10.201524.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 4226.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 41625.05.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC223.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC563.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC8430.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC230.10.20156.09.2016
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510396.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Notebook41130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook55.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15145.11.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC1130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC23.06.201623.08.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC64930.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC149630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC15330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC421.04.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC226230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB924.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC66030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC86.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC243.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC45.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC36.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC1730.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC25330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1313.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC11230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC70830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC830.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC22130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC5030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook565.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC156.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 14328.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 156830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2221.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC463.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC7630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14316.02.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 157730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible63030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1120.05.201622.08.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet51730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G11452.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11248330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G22387830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s893.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s163330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)28.04.20162.08.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW818EA#UUW)128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s135330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G025630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G169730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2236230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s75730.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1730.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s44930.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1930.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s23530.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s15030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s3930.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s2030.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G161030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2510830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G12630.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2230.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s111330.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s10530.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s12830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m176.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m74.03.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m2130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b125530.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)2930.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1922330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G16630.10.201517.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2530.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b30430.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b72830.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b39330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b5430.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1820130.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b2824.08.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G14730.10.201526.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b125730.10.201528.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b116730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b425730.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b140230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF19230.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF12330.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO73830.10.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP SleekBook 15 NoteBook PC128.09.201628.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook1121.01.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G121.06.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 131529.01.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC116.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC629.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11255.11.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1328630.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1149030.10.201529.09.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC927.09.201629.09.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation5430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17317.09.201621.09.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9330.10.201518.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC705.11.201529.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC422.02.201629.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC41524.03.201629.09.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC68719.08.201629.09.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC29529.01.201629.09.2016
HPHP Convertible x360521.09.201629.09.2016
HPHP Elite x2 1012 G1328.09.201628.09.2016
HPHP EliteBook 755 G322.04.20163.06.2016
HPHP EliteBook 820 G378425.05.201629.09.2016
HPHP EliteBook 840 G31362.09.201629.09.2016
HPHP EliteBook 850 G3123.09.201623.09.2016
HPHP ENVY Notebook1021.02.201629.09.2016
HPHP ENVY x360 Convertible624.09.201629.09.2016
HPHP Notebook122112.12.201529.09.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook1816.09.201629.09.2016
HPHP Pavilion Notebook352429.01.201629.09.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible873.02.201629.09.2016
HPHP ProBook 11 G2229.09.201629.09.2016
HPHP ProBook 430 G3353121.01.201629.09.2016
HPHP ProBook 440 G34125.02.201629.09.2016
HPHP ProBook 450 G339113.02.201629.09.2016
HPHP ProBook 455 G32074.02.201629.09.2016
HPHP ProBook 470 G31326.05.20161.06.2016
HPHP ProBook 640 G24624.08.201629.09.2016
HPHP ProBook 645 G252.09.201629.09.2016
HPHP ProBook 650 G21925.05.201629.09.2016
HPHP ProBook 655 G2227.09.201629.09.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT4420.09.201622.09.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF74219.04.201628.09.2016
HPHP Spectre Notebook427.09.201629.09.2016
HPHP Stream Notebook PC 137516.02.201629.09.2016
HPHP ZBook 17 G3128.09.201628.09.2016
HPOMEN by HP Laptop1114.09.201629.09.2016
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
innotek GmbHVirtualBox2504.03.201621.09.2016
InsydeBayTrail3230.10.201529.09.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540011830.10.201529.09.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch429.03.201629.09.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch227.05.201629.09.2016
LenovoIdeaPad U330p61030.10.201529.09.2016
LenovoINVALID7530.10.201529.09.2016
LenovoLenovo1729.01.201631.05.2016
LenovoLenovo B40-30621.09.201629.09.2016
LenovoLenovo B50-105875.02.201629.09.2016
LenovoLenovo B50-30190930.10.201529.09.2016
LenovoLenovo B50-45340130.10.201529.09.2016
LenovoLenovo B50-5020616.08.201629.09.2016
LenovoLenovo B50-7051830.10.201529.09.2016
LenovoLenovo B50-802389.02.201629.09.2016
LenovoLenovo B51-8051231.03.201629.09.2016
LenovoLenovo B570e730.10.201529.09.2016
LenovoLenovo B575e10030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo B59033130.10.201529.09.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-70129124.11.201529.09.2016
LenovoLenovo E31-80324.09.201628.09.2016
LenovoLenovo E50-701226.05.201620.08.2016
LenovoLenovo E50-801344.03.201629.09.2016
LenovoLenovo E51-80630.08.201631.08.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1518730.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-1421430.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D28630.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-153430.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D6022.01.201629.09.2016
LenovoLenovo Flex 3-147071.04.201627.05.2016
LenovoLenovo Flex 3-1480129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo G40-3026630.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G40-4520030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G50-3071630.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G50-4569030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G50-7069930.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G50-80301130.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G5001530.10.201528.09.2016
LenovoLenovo G505s29430.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5103030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G550681.04.201628.09.2016
LenovoLenovo G560499.02.201628.09.2016
LenovoLenovo G5808830.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G585285.11.201529.09.2016
LenovoLenovo G70-35101.04.201629.09.2016
LenovoLenovo G70-705130.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G70-80108.02.201629.09.2016
LenovoLenovo G7002730.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G7103530.10.201529.09.2016
LenovoLenovo G78057.04.201629.09.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD2556.04.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY91730.10.201529.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY276.09.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR2772.02.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL21324.08.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR5113.09.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL424.09.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK13519.08.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ822.11.20152.06.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK211.09.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK2326.08.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK3230.08.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK313.09.201628.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1085.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1413530.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D818.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 154313.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D11330.10.201528.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300430.10.201527.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3107330.10.201528.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5003930.10.201529.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch821.01.201625.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p745.11.201529.09.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16046.04.20162.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3102415.01.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U310 Touch129.09.201629.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51042.04.201628.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5003230.10.201529.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P7630.10.201529.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK6826.08.201629.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK513.09.201628.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S3030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 138724.11.201529.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50064.02.201628.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-70141530.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo MIIX 3-10301228.05.201628.09.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30166.11.201524.08.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch373.02.201629.09.2016
LenovoLenovo U31-709031.01.201629.09.2016
LenovoLenovo U31036.02.20161.06.2016
LenovoLenovo U41-702329.01.201629.09.2016
LenovoLenovo U41043.02.201629.09.2016
LenovoLenovo Y50-7036330.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch3030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 117624.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1384030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro4530.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 3 113012.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 3 148530.10.201529.09.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-13703865.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR1310.04.201629.09.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY1515.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL3095.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD97730.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK32116.08.201629.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD8219.08.201629.09.2016
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK5824.08.201629.09.2016
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK527.09.201628.09.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK1131.05.201628.09.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK4126.05.201629.09.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK362.04.201629.09.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK23223.08.201629.09.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK18424.08.201629.09.2016
LenovoLenovo Z50-70145930.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Z50-7544030.10.201529.09.2016
LenovoLenovo Z51-70365.11.201529.09.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-801027.05.201629.09.2016
LenovoLenovo Z7103230.10.201528.09.2016
LenovoM5400430.10.20155.09.2016
LenovoMIIX 300-10IBY128.09.201628.09.2016
LenovoRev 1.01424.09.201629.09.2016
LenovoThinkCentre A70z316030.10.201528.09.2016
LenovoThinkCentre Edge722675.11.201521.09.2016
LenovoThinkCentre M584930.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre M77654.03.201628.09.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1219.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad1630.10.201528.09.2016
LenovoThinkPad 11e9516.12.201529.09.2016
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen86.09.201627.09.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E460788.04.201629.09.2016
LenovoThinkPad E52036130.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad E5501545.11.201529.09.2016
LenovoThinkPad E5602831.08.201629.09.2016
LenovoThinkPad Edge38230.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E13071.04.20163.06.2016
LenovoThinkPad Edge E1352930.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E32044531.01.201629.09.2016
LenovoThinkPad Edge E32556330.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E330122630.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E3351030.10.20156.09.2016
LenovoThinkPad Edge E420s135.11.20153.06.2016
LenovoThinkPad Edge E53012630.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E530c6730.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53112430.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E54052530.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad Edge E545831.01.201629.09.2016
LenovoThinkPad Helix416.09.201628.09.2016
LenovoThinkPad Helix 2nd1823.08.201626.09.2016
LenovoThinkPad L42059230.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad L430238.04.201629.09.2016
LenovoThinkPad L4403030.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad L4505530.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad L4606124.08.201629.09.2016
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L530131.08.201631.08.2016
LenovoThinkPad L54011330.10.201528.09.2016
LenovoThinkPad L560513.09.201629.09.2016
LenovoThinkPad R40013.06.20163.06.2016
LenovoThinkPad R50088630.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga4726.11.201528.09.2016
LenovoThinkPad S219923.08.201629.09.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 14102.02.201629.09.2016
LenovoThinkPad S3-S440143030.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1566.04.201624.09.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL5105630.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T4004630.10.201528.09.2016
LenovoThinkPad T410403730.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T410s165.02.201629.09.2016
LenovoThinkPad T420216430.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T420s4830.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T43034730.10.201528.09.2016
LenovoThinkPad T430s3530.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4404221.01.201629.09.2016
LenovoThinkPad T440p8122.11.201529.09.2016
LenovoThinkPad T440s3130.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T4503426.01.201629.09.2016
LenovoThinkPad T450s2630.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T460194.09.201629.09.2016
LenovoThinkPad T5003918.03.201629.09.2016
LenovoThinkPad T510712.02.201629.09.2016
LenovoThinkPad T52011030.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T53010430.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T540p33621.01.201629.09.2016
LenovoThinkPad T550320.09.201624.09.2016
LenovoThinkPad T560623.09.201629.09.2016
LenovoThinkPad T60930.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T6177730.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W5102916.12.201528.09.2016
LenovoThinkPad W520242.04.201629.09.2016
LenovoThinkPad W530205.11.201524.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon213.06.201629.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd2129.01.201629.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd1431.05.201628.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 4th128.09.201628.09.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e615.02.201629.09.2016
LenovoThinkPad X121e4030.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad X131e141.04.201627.09.2016
LenovoThinkPad X2002730.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad X200s430.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad X20114030.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X220107230.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet235.11.201529.09.2016
LenovoThinkPad X2301025.11.201529.09.2016
LenovoThinkPad X240296130.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad X25010030.10.201529.09.2016
LenovoThinkPad X260134.05.201629.09.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X3014225.11.201529.09.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X611022.03.201626.08.2016
LenovoThinkPad X61s423.09.201629.09.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e1435.11.201528.09.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V730.03.20163.06.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V930.10.201523.09.2016
MEDIONP663055.04.201627.09.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND6430.10.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE103.02.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE2830.10.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC328.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE2824.11.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC91.04.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX324.09.201628.09.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231330.10.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1430.10.20152.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1130.10.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC135.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD1224.05.20163.09.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QF129.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF915.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD281.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QF2530.08.201628.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD2226.11.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE8130.10.201529.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro128.04.201613.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE75.11.201522.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF715.11.201529.09.2016
Micro-Star InternationalGP62 2QE220.09.201621.09.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE4230.10.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF6430.10.201529.09.2016
Micro-Star InternationalGP72 2QE127.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL1323.11.201528.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE1512.05.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth82.09.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1531.01.201629.09.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC127.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
Micro-Star InternationalX370129.09.201629.09.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A127.09.201627.09.2016
MicrosoftSurface Pro 236.04.201628.05.2016
MicrosoftSurface Pro 331530.10.201529.09.2016
MicrosoftSurface Pro 4922.09.201629.09.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro228.05.201623.09.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77512025.04.201621.09.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS519.12.20153.06.2016
NotebookW54_W94_W955TU,-T,-C128.09.201628.09.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM18930.10.201529.09.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM11430.10.201529.09.2016
Packard BellEasynote LE69KB523.02.201629.09.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB112.04.201612.04.2016
Packard BellEasyNote LS44HR630.10.201528.09.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1330.10.20152.06.2016
Packard BellEasyNote LV44HC125.11.201527.09.2016
Packard BellEasyNote LX116.04.201629.09.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ1330.10.201528.09.2016
Packard BellEasyNote TE11HC12730.10.201529.09.2016
Packard BellEasynote TE69BM1930.10.201527.09.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP7130.10.201529.09.2016
Packard BellEasyNote TE69HW7718.12.201529.09.2016
Packard BellEasyNote TE69KB21030.10.201529.09.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ630.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85516.04.201628.09.2016
Packard BellEasyNote TM853030.10.201529.09.2016
Packard BellEasyNote TS11HR12330.10.201529.09.2016
Packard BellEasyNote TS11SB328.05.201624.09.2016
Packard BellEasyNote TS44HR1221.05.201629.09.2016
Packard BellEasyNote TS44SB121.09.201621.09.2016
Packard BellEasyNote TV11CM236.11.201523.09.2016
Packard BellEasyNote TV11HC4130.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TV43CM630.10.201529.09.2016
Packard BellENLE11BZ145.02.201622.09.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTE11HC-7363526.05.201629.09.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN127.09.201627.09.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E3630.10.201529.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1530.10.201529.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA8830.10.201529.09.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C4230.10.201528.09.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV2730.10.201529.09.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV630.10.20151.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE285.02.201629.09.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B2421.01.201629.09.2016
Samsung305U1A26230.10.201529.09.2016
Samsung305V4A/305V5A3630.10.201528.09.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA345.11.201529.09.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3728.05.201628.09.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/34330.10.201529.09.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC8230.10.201529.09.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R3030.10.20156.09.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV655.11.201529.09.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V3730.10.201528.09.2016
Samsung400B2B/400B2B510.02.201629.09.2016
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B113.09.201613.09.2016
Samsung450R5G/450R5U4613.11.201528.09.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH91130.10.201529.09.2016
Samsung530U3C/530U4C115330.10.201529.09.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C2330.10.201528.09.2016
Samsung535U3C13030.10.201529.09.2016
Samsung550P5C/550P7C185.11.201531.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C1530.10.201529.09.2016
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E617.12.201529.09.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D6130.10.201529.09.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D127.09.201627.09.2016
Samsung900X3F1626.05.201629.09.2016
Samsung900X3G921.01.201628.09.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G12630.10.201529.09.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG228.04.201629.09.2016
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung940X3G/930X3G1217.05.201629.09.2016
SamsungNC210/NC110413.09.201613.09.2016
SamsungNF110/NF210/NF310527.08.20163.09.2016
SamsungQ330427.05.201629.09.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510104.02.20161.06.2016
SamsungR520/R522/R620930.10.201521.09.2016
SamsungR530/R7303130.10.201528.09.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8522030.10.201528.09.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungR780/R778127.09.201627.09.2016
SamsungRC410/RC510/RC710231.05.201631.05.2016
SamsungRC530/RC7301030.10.20153.06.2016
SamsungRF511/RF411/RF7111030.10.201529.09.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7111730.10.201529.09.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341151.04.201631.05.2016
SamsungRV415/RV515107.04.201621.09.2016
SamsungRV415/RV515/E34152830.10.201529.09.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35204430.10.201523.09.2016
SamsungX1258830.10.201529.09.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520514.11.201528.05.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW730.10.20151.06.2016
SonySVE14135CXB116.09.201616.09.2016
SonySVE14A1S1EW1626.05.201629.09.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW52.02.201627.09.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513G1EW319.09.201629.09.2016
SonySVE1513U1ESI1126.05.201627.09.2016
SonySVF1421E2EW4630.10.201529.09.2016
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW330.10.201529.09.2016
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW5930.10.201529.09.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E125.11.201522.09.2016
SonySVF1531C5E317.09.201626.09.2016
SonySVF1541M1192.02.201626.09.2016
SonySVF1541M1EW6830.10.201513.09.2016
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES66.02.201629.09.2016
SonySVP1321A6E78.04.20161.06.2016
SonySVP1321J1EBI1610.02.201628.09.2016
SonySVP1321M2EB1814.01.201629.09.2016
SonySVS1313R9EB294.03.201629.09.2016
SonySVS1512Z9EB228.09.201629.09.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES915.01.201628.09.2016
SonySVT1312M1ES78.04.201628.09.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-TT46GG_B128.09.201628.09.2016
SonyVGN-Z21XN_B214.09.201617.09.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E2130.10.201529.09.2016
SonyVPCCW1S1E413.09.201628.09.2016
SonyVPCEA2S1E621.09.201628.09.2016
SonyVPCEA3S1E430.10.201531.05.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E217.09.201621.09.2016
SonyVPCEB4E1E148.04.201629.09.2016
SonyVPCEB4Z1E129.09.201629.09.2016
SonyVPCEE3E1E67.06.201627.09.2016
SonyVPCEH1J1E2111.04.201617.09.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E228.05.201631.05.2016
SonyVPCEH2F1E68.04.20162.06.2016
SonyVPCEH2H1E2112.04.201629.09.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E530.10.201527.09.2016
SonyVPCEH3P1E115.11.201531.05.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1626.05.201627.09.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E830.10.201531.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12M9E228.09.201628.09.2016
SonyVPCS12X9E227.09.201628.09.2016
SonyVPCSA2Z9E327.09.201629.09.2016
SonyVPCSA3C5E227.09.201628.09.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCYB3V1E228.09.201628.09.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
SonyVPCZ21L9E127.09.201627.09.2016
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
Toshibadynabook T75/NRS813.09.201628.09.2016
ToshibaKIRA1231.05.201629.09.2016
ToshibaLeon1311.02.201629.09.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaQOSMIO X70-B129.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B9330.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E3230.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B626.05.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A412.04.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW1730.10.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C6514.11.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE C55D-C24230.10.201529.09.2016
ToshibaSatellite C6501630.10.201528.09.2016
ToshibaSatellite C650D713.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite C6602530.10.201529.09.2016
ToshibaSatellite C660D6330.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE C670-126523.11.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L27.05.20166.09.2016
ToshibaSATELLITE C70-A228.09.201629.09.2016
ToshibaSATELLITE C70-B319.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B413.09.201629.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D302.02.201629.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-1G3223.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW323.04.201629.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108426.05.201623.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-109413.09.201613.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C1835.11.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1211230.10.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-12P2221.09.201629.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F185.11.201517.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U8520.09.201629.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH524.03.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU427.05.20163.06.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-121235.11.201516.09.2016
ToshibaSATELLITE C870-147129.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D3730.10.201522.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15225.04.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B31330.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-C1412.04.201628.09.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B48730.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C13530.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1410.02.201623.09.2016
ToshibaSatellite L650D930.10.201528.09.2016
ToshibaSatellite L670299.02.201628.09.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B228.05.20162.06.2016
ToshibaSATELLITE L7501730.10.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D225.04.201629.09.2016
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1FF228.09.201629.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855930.10.20154.06.2016
ToshibaSATELLITE L855D2230.10.201528.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D2930.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A2823.11.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J4330.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE P50-C423.09.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C226.05.201616.09.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W331.05.201631.08.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P8501030.10.201528.09.2016
ToshibaSatellite Pro A2004714.11.201529.09.2016
ToshibaSatellite Pro A3001630.10.201516.09.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8195.11.201528.09.2016
ToshibaSatellite Pro C65078930.10.201529.09.2016
ToshibaSatellite Pro L30024030.10.201520.09.2016
ToshibaSatellite Pro P3004430.10.20153.06.2016
ToshibaSatellite Pro S500122.09.201622.09.2016
ToshibaSATELLITE R8301231.05.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-1051120.09.201628.09.2016
ToshibaSATELLITE Radius 12 P20W-C-104228.09.201629.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B195.11.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B13930.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U920T127.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A4430.10.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B13722.11.201529.09.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1115230.10.201528.09.2016
Unknown1575330.10.201529.09.2016
ZOTACNM10101830.10.201529.09.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015