Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 27.09.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO72235830.10.201527.09.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7562230.10.201527.09.2016
AcerAOD26094.03.20164.06.2016
AcerAOD27010030.10.201527.09.2016
AcerAS5755G48.04.20162.06.2016
AcerAspire 141063.02.20162.06.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G1315.01.201616.09.2016
AcerAspire 3750ZG44.03.201623.09.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820127.09.201627.09.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T1430.10.201523.09.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475257.11.201514.09.2016
AcerAspire 4810T5330.10.201527.09.2016
AcerAspire 48202730.10.20153.06.2016
AcerAspire 4820TG53.02.201627.09.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48303316.02.20164.06.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100223.05.201627.09.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53495030.10.201527.09.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 553612.06.20162.06.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555287.04.20161.06.2016
AcerAspire 5552G5430.10.201523.09.2016
AcerAspire 5553G323.09.201627.09.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57333030.10.201527.09.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z830.10.20153.06.2016
AcerAspire 5736Z13.06.20163.06.2016
AcerAspire 57384712.11.201527.09.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741435.11.201527.09.2016
AcerAspire 5741G5830.10.201516.09.2016
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G10130.10.201527.09.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749230.10.201512.04.2016
AcerAspire 57508430.10.201527.09.2016
AcerAspire 5750G5930.10.201527.09.2016
AcerAspire 5750ZG121.09.201621.09.2016
AcerAspire 5755G2530.10.201523.09.2016
AcerAspire 5810T430.10.201531.05.2016
AcerAspire 5820TG316.09.201627.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G121.09.201621.09.2016
AcerAspire 72503330.10.201527.09.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752075.02.201631.05.2016
AcerAspire 7535213.09.201614.09.2016
AcerAspire 75511030.10.20152.06.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G731.05.201621.09.2016
AcerAspire 7715Z213.09.201613.09.2016
AcerAspire 7730G223.09.201624.09.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 7736530.10.201520.09.2016
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z431.06.201620.09.2016
AcerAspire 77411430.10.201527.09.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101123.11.201524.09.2016
AcerAspire E1-430P3630.10.201527.09.2016
AcerAspire E1-4703830.10.201525.09.2016
AcerAspire E1-470P186.02.201624.09.2016
AcerAspire E1-52214330.10.201527.09.2016
AcerAspire E1-5301130.10.201524.09.2016
AcerAspire E1-530G1630.10.201519.09.2016
AcerAspire E1-531113.02.201623.09.2016
AcerAspire E1-532930.10.201513.09.2016
AcerAspire E1-5707730.10.201527.09.2016
AcerAspire E1-570G902.02.201627.09.2016
AcerAspire E1-57119130.10.201527.09.2016
AcerAspire E1-571G2430.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-57226430.10.201527.09.2016
AcerAspire E1-572G635.11.20154.06.2016
AcerAspire E1-572P56.02.20163.06.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7712830.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-771G149.02.201627.09.2016
AcerAspire E1-772315.01.201620.09.2016
AcerAspire E1-772G2811.03.201616.09.2016
AcerAspire E3-1116130.10.201524.09.2016
AcerAspire E3-1125130.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-4111125.11.201527.09.2016
AcerAspire E5-411G234.03.201627.09.2016
AcerAspire E5-47122930.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-471P5530.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-51110430.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-511G735.11.201527.09.2016
AcerAspire E5-511P212.04.201631.08.2016
AcerAspire E5-52150630.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-521G28730.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-5223411.02.201627.09.2016
AcerAspire E5-522G1016.09.201627.09.2016
AcerAspire E5-5311129.01.201627.09.2016
AcerAspire E5-531G2130.10.201523.09.2016
AcerAspire E5-532355.11.201527.09.2016
AcerAspire E5-55112030.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-551G17630.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-552222.09.201624.09.2016
AcerAspire E5-552G1313.09.201627.09.2016
AcerAspire E5-553181.09.201627.09.2016
AcerAspire E5-57139630.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-572G1830.10.20152.06.2016
AcerAspire E5-57327730.10.201527.09.2016
AcerAspire E5-573G8810.02.201627.09.2016
AcerAspire E5-574G258.04.201627.09.2016
AcerAspire E5-57530216.08.201627.09.2016
AcerAspire E5-575G831.08.201624.09.2016
AcerAspire E5-721301.02.201627.09.2016
AcerAspire E5-731313.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-771G189.02.201624.09.2016
AcerAspire E5-773113.09.201613.09.2016
AcerAspire E5-773G420.09.201627.09.2016
AcerAspire ES1-1117930.10.201527.09.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13111830.10.201527.09.2016
AcerAspire ES1-311114730.10.201527.09.2016
AcerAspire ES1-33158030.10.201527.09.2016
AcerAspire ES1-421514.11.20152.06.2016
AcerAspire ES1-431737.11.201527.09.2016
AcerAspire ES1-51125.11.201513.09.2016
AcerAspire ES1-51265830.10.201527.09.2016
AcerAspire ES1-520565.11.201527.09.2016
AcerAspire ES1-5212330.10.201527.09.2016
AcerAspire ES1-531221.04.201627.09.2016
AcerAspire ES1-5711482.06.201627.09.2016
AcerAspire ES1-711485.11.201527.09.2016
AcerAspire ES1-731166.09.201627.09.2016
AcerAspire ES1-731G616.09.201627.09.2016
AcerAspire F5-521452.06.201627.09.2016
AcerAspire F5-571930.08.201627.09.2016
AcerAspire F5-572G4227.05.201627.09.2016
AcerAspire F5-5733419.08.201627.09.2016
AcerAspire M3-581PTG165.05.201627.09.2016
AcerAspire M3-581T241.12.201527.09.2016
AcerAspire M3-581TG193.02.20163.09.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-1312527.05.201627.09.2016
AcerAspire one 1-132222.09.201627.09.2016
AcerAspire one 1-431612.04.201624.09.2016
AcerAspire One 753485.11.20153.06.2016
AcerAspire R3-131T1051.12.201527.09.2016
AcerAspire R3-431T374.02.201627.09.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S31929.01.201627.09.2016
AcerAspire S3-331330.10.201527.09.2016
AcerAspire S3-391171.12.20154.06.2016
AcerAspire S5-37161.09.201627.09.2016
AcerAspire S7-19194.02.20162.09.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-1715413.04.201627.09.2016
AcerAspire V3-111P13230.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-112P90630.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-33183630.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-371309930.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-3726326.11.201527.09.2016
AcerAspire V3-5315630.10.201521.09.2016
AcerAspire V3-5326330.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-532G85.04.20167.06.2016
AcerAspire V3-57110430.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-571G5130.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-57224630.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-572G45230.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-574215.02.201627.09.2016
AcerAspire V3-574G1725.11.201527.09.2016
AcerAspire V3-575G224.09.201627.09.2016
AcerAspire V3-731582.02.201627.09.2016
AcerAspire V3-7717430.10.201527.09.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G302.02.201627.09.2016
AcerAspire V5-121527.05.20161.06.2016
AcerAspire V5-1221119.11.201524.09.2016
AcerAspire V5-122P7212.11.201527.09.2016
AcerAspire V5-431645.11.201527.09.2016
AcerAspire V5-431P3730.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-471115.02.201613.09.2016
AcerAspire V5-471PG512.05.201617.09.2016
AcerAspire V5-472431.05.201627.09.2016
AcerAspire V5-472P5030.10.201516.09.2016
AcerAspire V5-53127130.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-531G547.11.201527.09.2016
AcerAspire V5-531P1328.05.201627.09.2016
AcerAspire V5-5512330.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-551G8530.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-5527215.01.201613.09.2016
AcerAspire V5-552G4330.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-552PG3530.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-5613630.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-561G530.10.201521.09.2016
AcerAspire V5-571445.11.201527.09.2016
AcerAspire V5-571G4614.01.201627.09.2016
AcerAspire V5-571P633.02.201627.09.2016
AcerAspire V5-5727630.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-572P281.04.201627.09.2016
AcerAspire V5-57314930.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-573G20530.10.201527.09.2016
AcerAspire V5-573P4931.01.201627.09.2016
AcerAspire V5-573PG92.04.20163.06.2016
AcerAspire V5-591G151.09.201627.09.2016
AcerAspire V7-581152.02.201616.09.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG10219.11.201527.09.2016
AcerAspire VN7-571G6427.11.201527.09.2016
AcerAspire VN7-572G125.09.201625.09.2016
AcerAspire VN7-591G10624.11.201527.09.2016
AcerAspire VN7-592G925.08.201624.09.2016
AcerAspire VN7-791103.02.201624.09.2016
AcerAspire VN7-791G1330.10.201527.09.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-51013430.10.201527.09.2016
AcerExtensa 25085130.10.201527.09.2016
AcerExtensa 25098630.10.201527.09.2016
AcerExtensa 25103730.10.201527.09.2016
AcerExtensa 2510G127.09.201627.09.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 5235230.10.201520.09.2016
AcerExtensa 56302330.10.201527.09.2016
AcerExtensa 5635ZG331.05.20162.06.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMB116-M-C0TC122.09.201622.09.2016
AcerNB-TMP236-M-357R421.09.201624.09.2016
AcerNB-TMP253-E-100599.02.20161.06.2016
AcerNC-E1-510-28202G1016.02.201622.09.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G47.04.20162.06.2016
AcerNC-E1-571-73638G430.10.201527.09.2016
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L127.11.201522.09.2016
AcerNC-E5-471P-35NE327.05.20162.06.2016
AcerNC-E5-511G-C658224.09.201627.09.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L825.04.201624.09.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z79.02.201627.09.2016
AcerNC-ES1-111-C04F23.06.201627.09.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2711.02.201627.09.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG519.02.201627.09.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1227.04.201613.09.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT55.11.20153.06.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y67.04.201627.05.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK212.04.201624.09.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS821.01.201627.09.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1133.02.201627.09.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-31VC123.09.201623.09.2016
AcerNC-V3-371-541L330.03.201626.08.2016
AcerNC-V3-371-59MV217.05.201620.05.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-572G-50K9631.05.201627.09.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA21.06.20162.06.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G422.09.201623.09.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP113.09.201613.09.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE924.03.201625.09.2016
AcerPeppy48630.10.201527.09.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M5130.10.201527.09.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 53203230.10.201531.05.2016
AcerTravelMate 5510313.09.201623.09.2016
AcerTravelMate 5530201.04.201613.09.2016
AcerTravelMate 573074.03.201627.09.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65932430.10.201527.09.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 837214010.11.201513.09.2016
AcerTravelMate 847191.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11322730.10.201527.09.2016
AcerTravelMate B115-M18130.10.201527.09.2016
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M613.09.201622.09.2016
AcerTravelMate B117-M15513.09.201627.09.2016
AcerTravelMate P236-M469.02.201626.09.2016
AcerTravelMate P246M-M1631.01.201621.09.2016
AcerTravelMate P25349630.10.201527.09.2016
AcerTravelmate P253-145.11.201517.09.2016
AcerTravelMate P256-M127.09.201627.09.2016
AcerTravelMate P273112.02.201613.09.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77111.06.20161.06.2016
AcerV5-131321.09.201624.09.2016
AcerV5-1711129.01.201624.08.2016
AcerVeriton M670G10312.11.201521.09.2016
AcerVeriton M670G/M6701812.11.201521.09.2016
AcerYY.............1013.09.201626.09.2016
AlienwareAlienware 13121.09.201621.09.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2113.09.201613.09.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)7130.10.201527.09.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)11630.10.201527.09.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)11230.10.201527.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 1060630.10.201527.09.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)11630.10.201527.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)18730.10.201527.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)1945.11.201527.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)47330.10.201527.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)536030.10.201527.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)11210.11.201527.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)41930.10.201527.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)49330.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)90530.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)20530.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)29230.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)191930.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)35.11.20152.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)5116.12.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)16830.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)2030.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)9630.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)3615.01.201627.09.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)1330.10.201525.09.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)4430.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)11030.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015265630.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)189230.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201410630.10.201527.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)12130.10.201527.09.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1514.05.20162.06.2016
AppleMacBook4,1215.11.201523.09.2016
AppleMacBook5,2305.11.201526.09.2016
AppleMacBook8,1527.05.20163.06.2016
AppleMacBookPro11,41155.11.201527.09.2016
AppleMacBookPro11,5873.02.201627.09.2016
AppleMacBookPro5,43115.01.201627.09.2016
ASUS1015PX127.09.201627.09.2016
ASUS1215B18430.10.201527.09.2016
ASUSE200HA424.09.201627.09.2016
ASUSE205SA617.09.201627.09.2016
ASUSE402MA24930.10.201527.09.2016
ASUSE402SA4201.06.201627.09.2016
ASUSE403SA133330.10.201527.09.2016
ASUSE502MA6229.01.201627.09.2016
ASUSE502SA8087.04.201627.09.2016
ASUSEB103345.11.20151.06.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW255.02.201624.09.2016
ASUSG501VW315.09.201627.09.2016
ASUSG550JK1630.10.201522.09.2016
ASUSG551JK225.03.201625.05.2016
ASUSG551JM3830.10.20152.09.2016
ASUSG551JW3223.01.201623.09.2016
ASUSG55VW2130.10.201523.09.2016
ASUSG74Sx830.10.201517.09.2016
ASUSG750JM1730.10.201527.09.2016
ASUSG750JS1230.10.20152.06.2016
ASUSG750JW142.02.20163.06.2016
ASUSG750JX53.06.201627.09.2016
ASUSG750JZ136.05.201615.09.2016
ASUSG751JT128.04.201627.09.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW1130.10.201527.09.2016
ASUSG75VX1926.01.201627.09.2016
ASUSG771JM4130.10.201523.09.2016
ASUSG771JW5620.11.201527.09.2016
ASUSGL502VT715.09.201627.09.2016
ASUSGL552JX931.01.20163.06.2016
ASUSGL552VW4026.05.201627.09.2016
ASUSGL552VX64.08.201627.09.2016
ASUSGL752VW52.09.201623.09.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UX224.09.201627.09.2016
ASUSK50AB2230.10.201524.09.2016
ASUSK50ID730.10.20152.06.2016
ASUSK50IE105.04.20162.09.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr24730.10.201521.09.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc531.01.201627.09.2016
ASUSK52Je125.11.201524.09.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT95.11.201528.05.2016
ASUSK52N29.02.201623.09.2016
ASUSK53BR127.09.201627.09.2016
ASUSK53E11130.10.201527.09.2016
ASUSK53SC4830.10.201527.09.2016
ASUSK53SD4230.10.201527.09.2016
ASUSK53SJ219.03.201627.09.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SV125.11.201523.09.2016
ASUSK53TA132.02.201621.09.2016
ASUSK53U11230.10.201527.09.2016
ASUSK53Z313.09.201614.09.2016
ASUSK54C1826.11.201527.09.2016
ASUSK54HR4630.10.201521.09.2016
ASUSK54L1730.10.201521.09.2016
ASUSK55A1830.10.201526.09.2016
ASUSK55DR225.11.201520.09.2016
ASUSK55VD9630.10.201527.09.2016
ASUSK55VJ283.02.201627.09.2016
ASUSK55VM174.02.201627.09.2016
ASUSK56CA930.10.201524.09.2016
ASUSK56CB2330.10.201524.09.2016
ASUSK56CM452.04.201627.09.2016
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK72Dr47.11.201527.09.2016
ASUSK72Jr89.02.201622.09.2016
ASUSK73BE12.04.20162.04.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY4330.10.201520.09.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV5030.10.201524.09.2016
ASUSK73TA35.11.201515.09.2016
ASUSK75VJ95.11.201527.09.2016
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV12.06.20162.06.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM54.03.201616.09.2016
ASUSN43SN725.05.20163.06.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM323.09.201627.09.2016
ASUSN53SN830.10.20151.06.2016
ASUSN53SV1917.12.201527.09.2016
ASUSN550JK1314.11.201527.09.2016
ASUSN550JV627.05.201622.09.2016
ASUSN550LF222.09.201627.09.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP2030.10.201524.09.2016
ASUSN56DY2330.10.201527.09.2016
ASUSN56JK66.04.201627.09.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56JRH33.09.201614.09.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM2030.10.201527.09.2016
ASUSN56VZ127.04.201627.09.2016
ASUSN61Ja830.10.201513.09.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM230.10.201524.09.2016
ASUSN73SV223.08.201620.09.2016
ASUSN750JV721.09.201627.09.2016
ASUSN751JK206.02.201627.09.2016
ASUSN751JX124.09.201624.09.2016
ASUSN76VJ514.11.201527.09.2016
ASUSN76VM85.04.201627.09.2016
ASUSP50IJ345.11.201517.09.2016
ASUSP552LA5623.11.201527.09.2016
ASUSP553UA124.09.201624.09.2016
ASUSQ503UA124.09.201624.09.2016
ASUSS300CA8722.11.201524.09.2016
ASUSS301LA7830.10.201527.09.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA6430.10.201527.09.2016
ASUSS550CA89.03.201627.09.2016
ASUSS550CB1530.10.201523.09.2016
ASUSS551LA212.02.201627.09.2016
ASUSS551LB455.02.201627.09.2016
ASUSS551LN22430.10.201527.09.2016
ASUST100TA3230.10.201524.09.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA213.02.201627.09.2016
ASUST200TAC5330.10.201527.09.2016
ASUST300FA2726.11.201527.09.2016
ASUSTP300LA1710.11.201527.09.2016
ASUSTP301UA2714.09.201627.09.2016
ASUSTP500LA813.05.201613.09.2016
ASUSTP500LAB2930.10.201527.09.2016
ASUSTP500LAG82.09.201627.09.2016
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD1130.10.201524.09.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U2030.10.201527.09.2016
ASUSU35JC2312.11.201527.09.2016
ASUSU36SD426.05.201631.08.2016
ASUSU38DT131.05.201631.05.2016
ASUSU38N2321.01.201617.09.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A26130.10.201527.09.2016
ASUSUL30VT235.11.201527.09.2016
ASUSUL50VT121.09.201621.09.2016
ASUSUX301LAA224.05.201627.09.2016
ASUSUX302LA914.01.201627.05.2016
ASUSUX302LG630.10.20152.06.2016
ASUSUX303LA905.11.201524.08.2016
ASUSUX303LAB16510.11.201527.09.2016
ASUSUX303LB5530.10.201527.09.2016
ASUSUX303LN2229.01.201619.09.2016
ASUSUX303LNB1517.11.201527.09.2016
ASUSUX303UA225.02.201626.09.2016
ASUSUX303UB5110.02.201627.09.2016
ASUSUX305CA62121.01.201627.09.2016
ASUSUX305FA96030.10.201527.09.2016
ASUSUX305LA223.09.201623.09.2016
ASUSUX305UA5319.08.201621.09.2016
ASUSUX31A65.11.201523.09.2016
ASUSUX31E2625.11.201527.09.2016
ASUSUX32A4221.01.201627.09.2016
ASUSUX32LA6930.10.201527.09.2016
ASUSUX32LN4330.10.201527.09.2016
ASUSUX32VD146.02.201627.09.2016
ASUSUX360CA1626.08.201627.09.2016
ASUSUX51VZA45.02.201627.09.2016
ASUSX200MA331.05.201621.09.2016
ASUSX202E1630.10.201527.09.2016
ASUSX202EP325.11.201522.09.2016
ASUSX202EV3318.12.201527.09.2016
ASUSX205TA4030.10.201527.09.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A14030.10.201527.09.2016
ASUSX302LA26030.10.201527.09.2016
ASUSX302UA5612.04.201627.09.2016
ASUSX501A12730.10.201527.09.2016
ASUSX501A119830.10.201527.09.2016
ASUSX501U3130.10.201527.09.2016
ASUSX502CA10530.10.201527.09.2016
ASUSX540LA20026.08.201627.09.2016
ASUSX540SA101.09.201627.09.2016
ASUSX540YA3427.08.201627.09.2016
ASUSX541UA2123.08.201627.09.2016
ASUSX550CA16330.10.201527.09.2016
ASUSX550CC4330.10.201527.09.2016
ASUSX550CL7230.10.201527.09.2016
ASUSX550DP385.11.201515.06.2016
ASUSX550EA2525.03.201627.09.2016
ASUSX550JK1665.11.201527.09.2016
ASUSX550JX975.11.201527.09.2016
ASUSX550LA8030.10.201527.09.2016
ASUSX550LB8130.10.201527.09.2016
ASUSX550LC6230.10.201527.09.2016
ASUSX550LD20430.10.201527.09.2016
ASUSX550LN32830.10.201527.09.2016
ASUSX550MD4830.10.201524.09.2016
ASUSX550MJ1075.11.201527.09.2016
ASUSX550VX272.09.201627.09.2016
ASUSX550ZA205.04.201613.09.2016
ASUSX550ZE735.11.201527.09.2016
ASUSX551CA6030.10.201527.09.2016
ASUSX551CAP19230.10.201527.09.2016
ASUSX551MA37430.10.201527.09.2016
ASUSX553MA104230.10.201527.09.2016
ASUSX553SA20129.01.201627.09.2016
ASUSX555DG825.05.201627.09.2016
ASUSX555LA5365.11.201527.09.2016
ASUSX555LAB119230.10.201527.09.2016
ASUSX555LB655.11.201527.09.2016
ASUSX555LD530.10.20155.04.2016
ASUSX555LJ34130.10.201527.09.2016
ASUSX555LN9330.10.201527.09.2016
ASUSX555LNB2129.01.201627.09.2016
ASUSX555LP2430.10.201521.09.2016
ASUSX555LPB414.09.201622.09.2016
ASUSX555SJ620.09.201624.09.2016
ASUSX555UA2115.01.201627.09.2016
ASUSX555UJ1013.09.201627.09.2016
ASUSX556UA301.06.201627.09.2016
ASUSX556UAM215.09.201627.09.2016
ASUSX556UB520.09.201627.09.2016
ASUSX556UJ521.09.201627.09.2016
ASUSX556UR3913.09.201627.09.2016
ASUSX556UV4131.08.201627.09.2016
ASUSX55U931.05.201627.09.2016
ASUSX55VDR206.02.201624.09.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB410.02.201623.09.2016
ASUSX751LAB117.09.201617.09.2016
ASUSX751LD165.02.201621.09.2016
ASUSX751LJ1013.09.201623.09.2016
ASUSX751LK813.09.201626.09.2016
ASUSX751LN62.02.201627.09.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA17430.10.201527.09.2016
ASUSX75A11111.02.201623.09.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD1030.10.20153.09.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750612.04.201627.09.2016
DellDell System XPS L321X27.04.201631.05.2016
DellInspiron 13-5368219.09.201627.09.2016
DellInspiron 1545613.09.201624.09.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 352114730.10.201527.09.2016
DellInspiron 354214.06.20164.06.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423730.10.201514.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55211130.10.201531.08.2016
DellInspiron 55231311.05.201626.09.2016
DellInspiron 5748426.05.201627.09.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 7559123.09.201623.09.2016
DellLatitude 21101930.10.201515.09.2016
DellLatitude 212017630.10.201520.09.2016
DellLatitude 3330252630.10.201527.09.2016
DellLatitude 33401617030.10.201527.09.2016
DellLatitude 335062613.09.201623.09.2016
DellLatitude 34602313.09.201613.09.2016
DellLatitude 354034630.10.201524.09.2016
DellLatitude 3550334.02.201627.09.2016
DellLatitude 6430U73.02.201624.09.2016
DellLatitude 7370127.09.201627.09.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520192.02.201627.09.2016
DellLatitude D53060730.10.201527.09.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63012530.10.201527.09.2016
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42002318.05.201627.09.2016
DellLatitude E43003630.10.201527.09.2016
DellLatitude E4310625.11.201527.09.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E5270926.08.201627.09.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541015630.10.201524.09.2016
DellLatitude E5420269030.10.201527.09.2016
DellLatitude E5430 non-vPro61730.10.201527.09.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E5440127330.10.201527.09.2016
DellLatitude E5450115930.10.201527.09.2016
DellLatitude E54701513.09.201626.09.2016
DellLatitude E550011430.10.201521.09.2016
DellLatitude E5510524.11.201531.08.2016
DellLatitude E552021730.10.201527.09.2016
DellLatitude E5530 non-vPro219730.10.201527.09.2016
DellLatitude E5540129730.10.201527.09.2016
DellLatitude E555018830.10.201521.09.2016
DellLatitude E6220355.11.201527.09.2016
DellLatitude E6230353.02.201627.09.2016
DellLatitude E63208330.10.201527.09.2016
DellLatitude E633058330.10.201527.09.2016
DellLatitude E640012330.10.201527.09.2016
DellLatitude E6410143230.10.201527.09.2016
DellLatitude E642081430.10.201527.09.2016
DellLatitude E6430173530.10.201527.09.2016
DellLatitude E64401115.09.201627.09.2016
DellLatitude E650039930.10.201524.09.2016
DellLatitude E65103130.10.201527.09.2016
DellLatitude E6520314.02.201627.09.2016
DellLatitude E6530245530.10.201527.09.2016
DellLatitude E654020730.10.201524.09.2016
DellLatitude E7240425.11.201527.09.2016
DellLatitude E7250430.10.201527.09.2016
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74402013.02.201624.09.2016
DellLatitude E7450265.11.201527.09.2016
DellLatitude XT2624.11.20157.04.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 701022830.10.20151.09.2016
DellOptiPlex 7609010.11.20151.06.2016
DellOptiPlex 780223.09.201627.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M7874.03.201613.09.2016
DellOptiPlex 990175330.10.201522.09.2016
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551130.10.20153.06.2016
DellUnidentified System227.09.201627.09.2016
DellVenue 11 Pro 51304030.10.201527.09.2016
DellVostro 101415530.10.20154.06.2016
DellVostro 1015731.08.201627.09.2016
DellVostro 14-5459127.09.201627.09.2016
DellVostro 25202220.11.201521.09.2016
DellVostro 3300330.10.20156.04.2016
DellVostro 3350413.04.201613.09.2016
DellVostro 3360114.09.201614.09.2016
DellVostro 350011713.04.201627.09.2016
DellVostro 3546153.02.201615.09.2016
DellVostro 35495430.10.201524.09.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558712.01.201627.09.2016
DellVostro 356030912.11.201527.09.2016
DellVostro V13186.05.201624.09.2016
DellXPS 12 9Q23818.12.201513.09.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343431.01.201612.04.2016
DellXPS 13 9350138.04.201627.09.2016
DellXPS 15 9550124.09.201624.09.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525227.05.201628.05.2016
eMachineseMachines E527127.09.201627.09.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44257.04.201624.09.2016
eMachineseME4432617.03.201627.09.2016
eMachineseME640G530.10.201517.09.2016
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G730.10.201516.09.2016
eMachineseME644G322.09.201624.09.2016
eMachineseME729Z1805.11.201521.09.2016
eMachineseME732ZG292.02.201627.09.2016
eMachines, inc.eMG420117.11.201516.08.2016
Fujitsu0000000074.03.201624.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3560529.01.201627.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3660216.05.201627.09.2016
FujitsuCELSIUS H710320.09.201620.09.2016
FujitsuD3171-A18830.10.201527.09.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5103918.12.201524.09.2016
FujitsuESPRIMO E70019321.01.20164.06.2016
FujitsuESPRIMO P40030411.11.201514.09.2016
FujitsuESPRIMO P510260830.10.201527.09.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1630.10.201527.09.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512137430.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A51455630.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A530263130.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A5311405.11.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A5322030.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A54454530.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A55513030.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5023530.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51239630.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5306230.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61211.03.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53137930.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO1130.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5326430.10.201523.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G213030.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5255.11.201513.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544630.10.201526.08.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL125.04.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E54480930.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E54629411.05.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E55428330.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E556282.06.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337214.01.201623.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E73438530.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E736127.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744432330.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E746127.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E75196230.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E752440730.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E754326730.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E756266.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E78022130.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E7821013.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53123.09.201616.09.2016
FujitsuLIFEBOOK N53261.06.201621.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532415.11.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH5701130.10.201521.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7513230.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P3110112.06.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P70172030.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P70263530.10.20154.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P770176.04.201623.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P771625.11.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P77261.06.201625.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S710339030.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S75129930.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S752122630.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S7606030.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S761205.11.201525.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621024.03.20162.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S792324.09.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S904215.11.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK SH5311220.05.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542029.01.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U57461.04.201621.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U74571.06.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U772415.02.201627.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042315.11.201517.09.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55211230.10.201527.09.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57227.04.201625.09.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2727222.09.201627.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27352219.04.201627.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170523.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95003331.01.201623.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95101311.04.201615.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94107029.01.201615.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U9200814.09.201627.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505105.11.201523.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64102314.11.201527.09.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202113.05.20161.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721047.11.20153.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72204730.10.201527.09.2016
GIGABYTEX5421.01.201614.05.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Yuna100730.10.20153.06.2016
GoogleGandof721.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard2030.10.201514.09.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p216.09.201627.09.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC275.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardCompaq 6105219.12.20153.06.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC32330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC527.05.201627.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC2430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC3612.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardFalco10430.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC222730.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 2230s127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC7630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC3730.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC28830.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC8519.12.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC24330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC34830.10.201525.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC442830.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC515.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G1102030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2130130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC513.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6206430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 6256230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC4330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC9230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC185.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC24130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC531.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 2510p Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC219215.12.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC25230.10.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC116130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)321.09.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR695ET#AK8)127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)313.09.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)10855.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b2530.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2218.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)5930.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)78.02.201615.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s16330.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b32330.10.201525.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)2230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)119930.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)1665.11.201525.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)822.03.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)8230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)1216.12.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s3630.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b17030.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p13530.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)115.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC70230.10.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p20130.10.201520.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w22.06.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower94816.12.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor835.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor2016.04.201622.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower13130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor54930.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower114.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT6412.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT31430.10.201530.08.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF8726.05.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT463.02.201617.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)112.02.20169.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT3430.10.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF6011.11.201521.09.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT801.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF114630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet3111.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p1119.11.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p4319.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p6330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p29430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p8630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p565.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p3630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G26629.01.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2528.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G22831.08.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2124.03.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1341830.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2312030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1336030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G210185.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p57230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p80430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)320.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p285830.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1825.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G241231.01.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p22530.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w1321.04.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p4330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w5627.05.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p6030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w165.11.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p88130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w97.04.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1630.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w83.04.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w21.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G11612.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G2321.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m526.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1138.04.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G22525.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3845.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1929.01.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT39985.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC74930.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC127.04.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC506.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC124.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC185.11.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC5530.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook3013.05.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6430.10.201524.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TouchSmart Sleekbook 4226.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 41425.05.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC123.09.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC513.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC8130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC230.10.20156.09.2016
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510386.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Notebook37030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook55.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15135.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC1130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC23.06.201623.08.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC59230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC138630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC13330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC421.04.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC208030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB724.11.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC60230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC66.02.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC233.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC45.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC26.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC1730.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC23430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1213.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC10430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC66330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC830.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC21330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC4830.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook555.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC156.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 156530.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2221.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC413.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC6730.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14276.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 157130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible56630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1120.05.201622.08.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet48530.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G11272.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11205830.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G22260430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s533.02.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s151130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)28.04.20162.08.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s117030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G023430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G168930.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2221530.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s75630.10.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1730.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s44630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1730.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s22330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s15030.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s3130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s1930.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G160830.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2498830.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G12530.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2230.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s110430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s10230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s10230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m96.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m64.03.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m1630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b124230.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)2930.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1874330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G16630.10.201517.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b28530.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b65730.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b38430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b4830.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1773330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b1824.08.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G14730.10.201526.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b125130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b113430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b407430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b133130.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF17330.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF11230.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO73830.10.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook1121.01.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G111.06.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 131429.01.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC96.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC629.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC127.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11255.11.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1326430.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1144630.10.201527.09.2016
Hewlett-PackardHP x360 310 G1 PC327.09.201627.09.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation5430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17317.09.201621.09.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9330.10.201518.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC635.11.201527.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC362.02.201627.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC32424.03.201627.09.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC42119.08.201627.09.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC25129.01.201627.09.2016
HPHP Convertible x360121.09.201621.09.2016
HPHP EliteBook 755 G322.04.20163.06.2016
HPHP EliteBook 820 G360525.05.201627.09.2016
HPHP EliteBook 840 G3972.09.201627.09.2016
HPHP EliteBook 850 G3123.09.201623.09.2016
HPHP ENVY Notebook731.02.201627.09.2016
HPHP ENVY x360 Convertible124.09.201624.09.2016
HPHP Notebook92312.12.201527.09.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook1516.09.201627.09.2016
HPHP Pavilion Notebook272929.01.201627.09.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible703.02.201627.09.2016
HPHP ProBook 430 G3284421.01.201627.09.2016
HPHP ProBook 440 G33125.02.201627.09.2016
HPHP ProBook 450 G327113.02.201627.09.2016
HPHP ProBook 455 G31954.02.201627.09.2016
HPHP ProBook 470 G31326.05.20161.06.2016
HPHP ProBook 640 G24524.08.201621.09.2016
HPHP ProBook 645 G242.09.20162.09.2016
HPHP ProBook 650 G21575.05.201627.09.2016
HPHP ProBook 655 G2127.09.201627.09.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT4420.09.201622.09.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF69119.04.201624.09.2016
HPHP Spectre Notebook127.09.201627.09.2016
HPHP Stream Notebook PC 135616.02.201627.09.2016
HPOMEN by HP Laptop714.09.201627.09.2016
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
innotek GmbHVirtualBox2504.03.201621.09.2016
InsydeBayTrail2230.10.201527.09.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540011530.10.201523.09.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch369.03.201627.09.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch127.05.201627.05.2016
LenovoIdeaPad U330p56030.10.201527.09.2016
LenovoINVALID6630.10.201527.09.2016
LenovoLenovo1729.01.201631.05.2016
LenovoLenovo B40-30221.09.201623.09.2016
LenovoLenovo B50-103995.02.201627.09.2016
LenovoLenovo B50-30182330.10.201527.09.2016
LenovoLenovo B50-45329830.10.201527.09.2016
LenovoLenovo B50-5018116.08.201627.09.2016
LenovoLenovo B50-7048230.10.201527.09.2016
LenovoLenovo B50-802229.02.201627.09.2016
LenovoLenovo B51-8045031.03.201627.09.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e9130.10.201527.09.2016
LenovoLenovo B59030730.10.201527.09.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-7095924.11.201527.09.2016
LenovoLenovo E31-80224.09.201624.09.2016
LenovoLenovo E50-701226.05.201620.08.2016
LenovoLenovo E50-801254.03.201627.09.2016
LenovoLenovo E51-80630.08.201631.08.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1516730.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-1420330.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D27130.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-152730.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D4922.01.201627.09.2016
LenovoLenovo Flex 3-147071.04.201627.05.2016
LenovoLenovo G40-3026030.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G40-4519330.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G50-3064730.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G50-4564430.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G50-7065030.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G50-80282530.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G5001430.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G505s27930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G51-35222.09.201627.09.2016
LenovoLenovo G5102630.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G550671.04.201622.09.2016
LenovoLenovo G560459.02.201627.09.2016
LenovoLenovo G5808430.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G585235.11.201527.09.2016
LenovoLenovo G70-3571.04.201627.09.2016
LenovoLenovo G70-704630.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G70-8098.02.201627.09.2016
LenovoLenovo G7002730.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G7103230.10.201527.09.2016
LenovoLenovo G78047.04.201622.09.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD1826.04.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY81930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY156.09.201623.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR2172.02.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL15624.08.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR3113.09.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL224.09.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK12619.08.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ822.11.20152.06.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK141.09.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK1526.08.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK2330.08.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK213.09.201614.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1075.11.201514.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1412130.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D818.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 153913.11.201527.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D10930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300430.10.201527.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S3106930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5003830.10.201527.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch821.01.201625.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p675.11.201527.09.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16046.04.20162.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3102215.01.201623.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51032.04.201627.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5002930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P6930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK4526.08.201627.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK413.09.201627.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S2930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 138324.11.201527.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50054.02.201624.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-70135730.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo MIIX 3-10301028.05.201627.09.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30166.11.201524.08.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch363.02.201627.09.2016
LenovoLenovo U31-708131.01.201627.09.2016
LenovoLenovo U31036.02.20161.06.2016
LenovoLenovo U41-70929.01.201627.09.2016
LenovoLenovo U41033.02.20162.06.2016
LenovoLenovo Y50-7032430.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch2830.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 116924.11.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1375730.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro4430.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 3 112412.11.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 3 146830.10.201527.09.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-13703035.11.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR810.04.201617.09.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY1425.11.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL2605.11.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD85930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK25116.08.201627.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD6719.08.201627.09.2016
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK5024.08.201627.09.2016
LenovoLenovo YOGA 510-15ISK227.09.201627.09.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK1031.05.201627.09.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK3226.05.201627.09.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK312.04.201627.09.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK22223.08.201627.09.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK12324.08.201627.09.2016
LenovoLenovo Z50-70136930.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Z50-7539630.10.201527.09.2016
LenovoLenovo Z51-70325.11.201522.09.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-80827.05.201627.09.2016
LenovoLenovo Z7103130.10.201527.09.2016
LenovoM5400430.10.20155.09.2016
LenovoRev 1.0924.09.201627.09.2016
LenovoThinkCentre A70z306930.10.201515.09.2016
LenovoThinkCentre Edge722675.11.201521.09.2016
LenovoThinkCentre M584930.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre M77624.03.201627.09.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1219.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad1230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad 11e8016.12.201527.09.2016
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen86.09.201627.09.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E460668.04.201627.09.2016
LenovoThinkPad E52035330.10.201522.09.2016
LenovoThinkPad E5501335.11.201527.09.2016
LenovoThinkPad E5602131.08.201627.09.2016
LenovoThinkPad Edge35730.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad Edge E13071.04.20163.06.2016
LenovoThinkPad Edge E1352530.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad Edge E32038731.01.201627.09.2016
LenovoThinkPad Edge E32555430.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad Edge E330115430.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad Edge E3351030.10.20156.09.2016
LenovoThinkPad Edge E420s135.11.20153.06.2016
LenovoThinkPad Edge E53012530.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad Edge E530c6130.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53111930.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad Edge E54049430.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad Edge E545531.01.201627.09.2016
LenovoThinkPad Helix216.09.201627.09.2016
LenovoThinkPad Helix 2nd1823.08.201626.09.2016
LenovoThinkPad L42055730.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad L430218.04.201623.09.2016
LenovoThinkPad L4402830.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad L4504530.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad L4604124.08.201627.09.2016
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L530131.08.201631.08.2016
LenovoThinkPad L54011130.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad L560413.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad R40013.06.20163.06.2016
LenovoThinkPad R50087930.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga4526.11.201524.09.2016
LenovoThinkPad S210823.08.201627.09.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1462.02.201627.09.2016
LenovoThinkPad S3-S440142630.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1566.04.201624.09.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL5105630.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T4004430.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T410396430.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T410s115.02.201627.09.2016
LenovoThinkPad T420204630.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T420s4030.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T43033630.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T430s2530.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4403721.01.201627.09.2016
LenovoThinkPad T440p7322.11.201527.09.2016
LenovoThinkPad T440s2030.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T4503026.01.201627.09.2016
LenovoThinkPad T450s2530.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T460174.09.201627.09.2016
LenovoThinkPad T5003218.03.201627.09.2016
LenovoThinkPad T510672.02.201624.08.2016
LenovoThinkPad T5208530.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T5308630.10.201521.09.2016
LenovoThinkPad T540p29821.01.201627.09.2016
LenovoThinkPad T550320.09.201624.09.2016
LenovoThinkPad T560123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad T60630.10.201525.09.2016
LenovoThinkPad T6175230.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W5102716.12.201523.09.2016
LenovoThinkPad W520172.04.201627.09.2016
LenovoThinkPad W530205.11.201524.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon173.06.201627.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd1529.01.201627.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd1331.05.201627.09.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e605.02.201623.09.2016
LenovoThinkPad X121e3730.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad X131e141.04.201627.09.2016
LenovoThinkPad X2002730.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad X200s230.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad X20112030.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22098930.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet215.11.201527.09.2016
LenovoThinkPad X230855.11.201527.09.2016
LenovoThinkPad X240292830.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad X2508130.10.201527.09.2016
LenovoThinkPad X260114.05.201624.09.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X3013225.11.201527.09.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X611022.03.201626.08.2016
LenovoThinkPad X61s323.09.201624.09.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e1415.11.201527.09.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V730.03.20163.06.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V930.10.201523.09.2016
MEDIONP663055.04.201627.09.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND6130.10.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE83.02.20161.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE2730.10.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC228.05.20162.06.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE2724.11.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC91.04.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX224.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231130.10.20153.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1430.10.20152.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1130.10.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC135.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD1224.05.20163.09.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF615.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD241.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QF2330.08.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD2226.11.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE8030.10.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro128.04.201613.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE75.11.201522.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF675.11.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGP62 2QE220.09.201621.09.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE4030.10.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF5530.10.201527.09.2016
Micro-Star InternationalGP72 2QE127.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL1223.11.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE1312.05.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth42.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1331.01.201625.09.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 0NC/GT70 0NC127.09.201627.09.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTDMS-168A127.09.201627.09.2016
MicrosoftSurface Pro 236.04.201628.05.2016
MicrosoftSurface Pro 330130.10.201527.09.2016
MicrosoftSurface Pro 4622.09.201627.09.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro228.05.201623.09.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77512025.04.201621.09.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS519.12.20153.06.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM16930.10.201527.09.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM11330.10.201527.09.2016
Packard BellEasynote LE69KB473.02.201627.09.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB112.04.201612.04.2016
Packard BellEasyNote LS44HR530.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1330.10.20152.06.2016
Packard BellEasyNote LV44HC125.11.201527.09.2016
Packard BellEasyNote LX106.04.201623.09.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ1230.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TE11HC11030.10.201527.09.2016
Packard BellEasynote TE69BM1930.10.201527.09.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP6230.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TE69HW7018.12.201524.09.2016
Packard BellEasyNote TE69KB20330.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ630.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85416.04.201631.05.2016
Packard BellEasyNote TM852930.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TS11HR11830.10.201524.09.2016
Packard BellEasyNote TS11SB328.05.201624.09.2016
Packard BellEasyNote TS44HR1121.05.201627.09.2016
Packard BellEasyNote TS44SB121.09.201621.09.2016
Packard BellEasyNote TV11CM236.11.201523.09.2016
Packard BellEasyNote TV11HC4130.10.201527.09.2016
Packard BellEasyNote TV43CM530.10.201527.09.2016
Packard BellENLE11BZ145.02.201622.09.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTE11HC-7363326.05.201624.09.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Panasonic CorporationCF-C1ADAAGFN127.09.201627.09.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E3330.10.201527.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1430.10.201524.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA7130.10.201527.09.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C4130.10.201527.09.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV2330.10.201527.09.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV630.10.20151.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE245.02.201624.09.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B1821.01.201627.09.2016
Samsung305U1A23830.10.201527.09.2016
Samsung305V4A/305V5A3330.10.201523.09.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA325.11.201527.09.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3528.05.201627.09.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/33230.10.201527.09.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC7730.10.201527.09.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R3030.10.20156.09.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV555.11.201527.09.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V3630.10.201527.09.2016
Samsung400B2B/400B2B310.02.201627.09.2016
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B113.09.201613.09.2016
Samsung450R5G/450R5U4413.11.201527.09.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH90730.10.201527.09.2016
Samsung530U3C/530U4C101930.10.201527.09.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C2230.10.201527.09.2016
Samsung535U3C12130.10.201527.09.2016
Samsung550P5C/550P7C185.11.201531.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C1230.10.201527.09.2016
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E517.12.201513.09.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D5430.10.201527.09.2016
Samsung900X3C/900X3D/900X4C/900X4D127.09.201627.09.2016
Samsung900X3F1426.05.201627.09.2016
Samsung900X3G721.01.201627.09.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G12330.10.201527.09.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG208.04.201613.09.2016
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung940X3G/930X3G617.05.201627.09.2016
SamsungNC210/NC110413.09.201613.09.2016
SamsungNF110/NF210/NF310527.08.20163.09.2016
SamsungQ330227.05.201628.05.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510104.02.20161.06.2016
SamsungR520/R522/R620930.10.201521.09.2016
SamsungR530/R7302930.10.201523.09.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8521930.10.201520.09.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungR780/R778127.09.201627.09.2016
SamsungRC410/RC510/RC710231.05.201631.05.2016
SamsungRC530/RC7301030.10.20153.06.2016
SamsungRF511/RF411/RF711830.10.201521.09.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7111430.10.201527.09.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341151.04.201631.05.2016
SamsungRV415/RV515107.04.201621.09.2016
SamsungRV415/RV515/E34152530.10.201520.09.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35204430.10.201523.09.2016
SamsungX1258330.10.201527.09.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520514.11.201528.05.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW730.10.20151.06.2016
SonySVE14135CXB116.09.201616.09.2016
SonySVE14A1S1EW1526.05.201627.09.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW52.02.201627.09.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513G1EW119.09.201619.09.2016
SonySVE1513U1ESI1126.05.201627.09.2016
SonySVF1421E2EW4030.10.201527.09.2016
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW5530.10.201527.09.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E125.11.201522.09.2016
SonySVF1531C5E317.09.201626.09.2016
SonySVF1541M1192.02.201626.09.2016
SonySVF1541M1EW6830.10.201513.09.2016
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES56.02.20163.06.2016
SonySVP1321A6E78.04.20161.06.2016
SonySVP1321J1EBI1510.02.201627.09.2016
SonySVP1321M2EB1614.01.201627.09.2016
SonySVS1313R9EB254.03.201627.09.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES815.01.201621.09.2016
SonySVT1312M1ES68.04.201627.09.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z21XN_B214.09.201617.09.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E1830.10.201524.09.2016
SonyVPCCW1S1E313.09.201627.09.2016
SonyVPCEA2S1E521.09.201625.09.2016
SonyVPCEA3S1E430.10.201531.05.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E217.09.201621.09.2016
SonyVPCEB4E1E118.04.201627.09.2016
SonyVPCEE3E1E67.06.201627.09.2016
SonyVPCEH1J1E2111.04.201617.09.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E228.05.201631.05.2016
SonyVPCEH2F1E68.04.20162.06.2016
SonyVPCEH2H1E1312.04.201627.09.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E530.10.201527.09.2016
SonyVPCEH3P1E115.11.201531.05.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1626.05.201627.09.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E830.10.201531.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCS12X9E127.09.201627.09.2016
SonyVPCSA2Z9E127.09.201627.09.2016
SonyVPCSA3C5E127.09.201627.09.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
SonyVPCZ21L9E127.09.201627.09.2016
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
Toshibadynabook T75/NRS713.09.201627.09.2016
ToshibaKIRA831.05.201622.09.2016
ToshibaLeon1211.02.20163.06.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B8730.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E3230.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B626.05.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A312.04.201613.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW1630.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C4914.11.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE C55D-C20830.10.201527.09.2016
ToshibaSatellite C6501530.10.201524.09.2016
ToshibaSatellite C650D513.09.201623.09.2016
ToshibaSatellite C6602330.10.201527.09.2016
ToshibaSatellite C660D5630.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE C670-126423.11.201526.09.2016
ToshibaSATELLITE C670D-11L27.05.20166.09.2016
ToshibaSATELLITE C70-B319.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B313.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D292.02.20167.06.2016
ToshibaSATELLITE C850-1G3223.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW223.04.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108426.05.201623.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-109413.09.201613.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C1795.11.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1211130.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-12P1221.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F185.11.201517.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U8420.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH524.03.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU427.05.20163.06.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-121235.11.201516.09.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D3730.10.201522.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15225.04.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B30230.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-C1112.04.201623.09.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B45830.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C12330.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1410.02.201623.09.2016
ToshibaSatellite L650D830.10.201524.09.2016
ToshibaSatellite L670239.02.201627.09.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B228.05.20162.06.2016
ToshibaSATELLITE L7501630.10.201522.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D185.04.201627.09.2016
ToshibaSatellite L840312.04.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855930.10.20154.06.2016
ToshibaSATELLITE L855D2030.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D2030.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A2323.11.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J3630.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE P50-C223.09.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C226.05.201616.09.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W331.05.201631.08.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P850930.10.201524.09.2016
ToshibaSatellite Pro A2002514.11.201513.04.2016
ToshibaSatellite Pro A3001630.10.201516.09.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8185.11.201515.09.2016
ToshibaSatellite Pro C65078630.10.201520.09.2016
ToshibaSatellite Pro L30024030.10.201520.09.2016
ToshibaSatellite Pro P3004430.10.20153.06.2016
ToshibaSatellite Pro S500122.09.201622.09.2016
ToshibaSATELLITE R8301031.05.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-105920.09.201627.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B155.11.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B12330.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U920T127.09.201627.09.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A4130.10.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B12222.11.201527.09.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1114630.10.201527.09.2016
Unknown1505830.10.201527.09.2016
ZOTACNM1095730.10.201527.09.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015