Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 24.09.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO72235730.10.201524.09.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7562030.10.201524.09.2016
AcerAOD26094.03.20164.06.2016
AcerAOD2708530.10.201516.09.2016
AcerAS5755G48.04.20162.06.2016
AcerAspire 141063.02.20162.06.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G1315.01.201616.09.2016
AcerAspire 3750ZG44.03.201623.09.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T1430.10.201523.09.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475257.11.201514.09.2016
AcerAspire 4810T4730.10.201524.09.2016
AcerAspire 48202730.10.20153.06.2016
AcerAspire 4820TG43.02.20162.06.2016
AcerAspire 4820TZG26.09.201613.09.2016
AcerAspire 48303316.02.20164.06.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100123.05.201623.05.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53494830.10.201524.09.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 553612.06.20162.06.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555287.04.20161.06.2016
AcerAspire 5552G5430.10.201523.09.2016
AcerAspire 5553G223.09.201624.09.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57332930.10.201524.09.2016
AcerAspire 5733Z230.10.201513.09.2016
AcerAspire 5734Z830.10.20153.06.2016
AcerAspire 5736Z13.06.20163.06.2016
AcerAspire 57384512.11.201522.09.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741405.11.201523.09.2016
AcerAspire 5741G5830.10.201516.09.2016
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G9530.10.201524.09.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749230.10.201512.04.2016
AcerAspire 57508130.10.201524.09.2016
AcerAspire 5750G5730.10.201524.09.2016
AcerAspire 5750ZG121.09.201621.09.2016
AcerAspire 5755G2530.10.201523.09.2016
AcerAspire 5810T430.10.201531.05.2016
AcerAspire 5820TG216.09.201623.09.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 5950G121.09.201621.09.2016
AcerAspire 72502730.10.201524.09.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752075.02.201631.05.2016
AcerAspire 7535213.09.201614.09.2016
AcerAspire 75511030.10.20152.06.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G731.05.201621.09.2016
AcerAspire 7715Z213.09.201613.09.2016
AcerAspire 7730G223.09.201624.09.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 7736530.10.201520.09.2016
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z431.06.201620.09.2016
AcerAspire 77411330.10.20152.06.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire 942014.09.20164.09.2016
AcerAspire E1-4101123.11.201524.09.2016
AcerAspire E1-430P3530.10.201521.09.2016
AcerAspire E1-4703630.10.201513.09.2016
AcerAspire E1-470P186.02.201624.09.2016
AcerAspire E1-52213830.10.201524.09.2016
AcerAspire E1-5301130.10.201524.09.2016
AcerAspire E1-530G1630.10.201519.09.2016
AcerAspire E1-531113.02.201623.09.2016
AcerAspire E1-532930.10.201513.09.2016
AcerAspire E1-5707430.10.201524.09.2016
AcerAspire E1-570G842.02.201624.09.2016
AcerAspire E1-57118030.10.201524.09.2016
AcerAspire E1-571G2430.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-57225330.10.201524.09.2016
AcerAspire E1-572G635.11.20154.06.2016
AcerAspire E1-572P56.02.20163.06.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7712830.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-771G119.02.201624.09.2016
AcerAspire E1-772315.01.201620.09.2016
AcerAspire E1-772G2811.03.201616.09.2016
AcerAspire E3-1116130.10.201524.09.2016
AcerAspire E3-1124630.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-4111065.11.201524.09.2016
AcerAspire E5-411G224.03.201615.09.2016
AcerAspire E5-47122130.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-471P5330.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-5119730.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-511G685.11.201523.09.2016
AcerAspire E5-511P212.04.201631.08.2016
AcerAspire E5-52147430.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-521G27130.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-5223011.02.201624.09.2016
AcerAspire E5-522G816.09.201624.09.2016
AcerAspire E5-5311029.01.201624.09.2016
AcerAspire E5-531G2130.10.201523.09.2016
AcerAspire E5-532335.11.201524.09.2016
AcerAspire E5-55111730.10.201523.09.2016
AcerAspire E5-551G16930.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-552222.09.201624.09.2016
AcerAspire E5-552G1013.09.201624.09.2016
AcerAspire E5-553161.09.201624.09.2016
AcerAspire E5-57138830.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-572G1830.10.20152.06.2016
AcerAspire E5-57325330.10.201524.09.2016
AcerAspire E5-573G7110.02.201624.09.2016
AcerAspire E5-574G238.04.201624.09.2016
AcerAspire E5-57525416.08.201624.09.2016
AcerAspire E5-575G831.08.201624.09.2016
AcerAspire E5-721281.02.201624.09.2016
AcerAspire E5-731313.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-771G189.02.201624.09.2016
AcerAspire E5-773113.09.201613.09.2016
AcerAspire E5-773G320.09.201624.09.2016
AcerAspire ES1-1117730.10.201524.09.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13111730.10.201523.09.2016
AcerAspire ES1-311109530.10.201524.09.2016
AcerAspire ES1-33147830.10.201524.09.2016
AcerAspire ES1-421514.11.20152.06.2016
AcerAspire ES1-431707.11.201524.09.2016
AcerAspire ES1-51125.11.201513.09.2016
AcerAspire ES1-51263430.10.201524.09.2016
AcerAspire ES1-520555.11.201524.09.2016
AcerAspire ES1-5212030.10.201524.09.2016
AcerAspire ES1-531211.04.201624.09.2016
AcerAspire ES1-5711212.06.201624.09.2016
AcerAspire ES1-711465.11.201523.09.2016
AcerAspire ES1-731136.09.201624.09.2016
AcerAspire ES1-731G416.09.201617.09.2016
AcerAspire F5-521402.06.201624.09.2016
AcerAspire F5-571830.08.201624.09.2016
AcerAspire F5-572G3827.05.201624.09.2016
AcerAspire F5-5733319.08.201624.09.2016
AcerAspire M3-581PTG155.05.201621.09.2016
AcerAspire M3-581T201.12.201523.09.2016
AcerAspire M3-581TG193.02.20163.09.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-1312427.05.201624.09.2016
AcerAspire one 1-132162.09.201624.09.2016
AcerAspire one 1-431612.04.201624.09.2016
AcerAspire One 753485.11.20153.06.2016
AcerAspire R3-131T891.12.201524.09.2016
AcerAspire R3-431T364.02.201621.09.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S31629.01.201623.09.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-391171.12.20154.06.2016
AcerAspire S5-37151.09.201623.09.2016
AcerAspire S7-19194.02.20162.09.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-1715113.04.201624.09.2016
AcerAspire V3-111P12930.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-112P89530.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-33180230.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-371290630.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-3725526.11.201524.09.2016
AcerAspire V3-5315630.10.201521.09.2016
AcerAspire V3-5325630.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-532G85.04.20167.06.2016
AcerAspire V3-5719630.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-571G4230.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-57223530.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-572G42030.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-574205.02.201617.09.2016
AcerAspire V3-574G1625.11.201524.09.2016
AcerAspire V3-575G124.09.201624.09.2016
AcerAspire V3-731562.02.201623.09.2016
AcerAspire V3-7717030.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772330.10.201524.09.2016
AcerAspire V3-772G292.02.201623.09.2016
AcerAspire V5-121527.05.20161.06.2016
AcerAspire V5-1221119.11.201524.09.2016
AcerAspire V5-122P7012.11.201524.09.2016
AcerAspire V5-431625.11.201523.09.2016
AcerAspire V5-431P3530.10.201523.09.2016
AcerAspire V5-471115.02.201613.09.2016
AcerAspire V5-471PG512.05.201617.09.2016
AcerAspire V5-472231.05.201624.09.2016
AcerAspire V5-472P5030.10.201516.09.2016
AcerAspire V5-53126330.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-531G517.11.201524.09.2016
AcerAspire V5-531P1128.05.201624.09.2016
AcerAspire V5-5512230.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-551G7730.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-5527215.01.201613.09.2016
AcerAspire V5-552G4330.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-552PG3130.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-5613430.10.201520.09.2016
AcerAspire V5-561G530.10.201521.09.2016
AcerAspire V5-571405.11.201524.09.2016
AcerAspire V5-571G4514.01.201620.09.2016
AcerAspire V5-571P603.02.201623.09.2016
AcerAspire V5-5727330.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-572P261.04.201623.09.2016
AcerAspire V5-57314830.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-573G19430.10.201524.09.2016
AcerAspire V5-573P4531.01.201624.09.2016
AcerAspire V5-573PG92.04.20163.06.2016
AcerAspire V5-591G121.09.201622.09.2016
AcerAspire V7-581152.02.201616.09.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG9919.11.201524.09.2016
AcerAspire VN7-571G5827.11.201524.09.2016
AcerAspire VN7-591G10524.11.201524.09.2016
AcerAspire VN7-592G925.08.201624.09.2016
AcerAspire VN7-791103.02.201624.09.2016
AcerAspire VN7-791G1130.10.201522.09.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-51013030.10.201524.09.2016
AcerExtensa 25085030.10.201524.09.2016
AcerExtensa 25098030.10.201524.09.2016
AcerExtensa 25103530.10.201524.09.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 5235230.10.201520.09.2016
AcerExtensa 56302230.10.201524.09.2016
AcerExtensa 5635ZG331.05.20162.06.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMB116-M-C0TC122.09.201622.09.2016
AcerNB-TMP236-M-357R421.09.201624.09.2016
AcerNB-TMP253-E-100599.02.20161.06.2016
AcerNC-E1-510-28202G1016.02.201622.09.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G47.04.20162.06.2016
AcerNC-E1-571-73638G330.10.201524.09.2016
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L127.11.201522.09.2016
AcerNC-E5-471P-35NE327.05.20162.06.2016
AcerNC-E5-511G-C658124.09.201624.09.2016
AcerNC-E5-511P-C98741.06.201613.09.2016
AcerNC-E5-521-29L825.04.201624.09.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z69.02.20163.06.2016
AcerNC-ES1-111-C04F13.06.20163.06.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2511.02.20165.03.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG469.02.201624.09.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1227.04.201613.09.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT55.11.20153.06.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y67.04.201627.05.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK212.04.201624.09.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS721.01.201613.09.2016
AcerNC-V3-112P-P7P1113.02.201631.08.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-31VC123.09.201623.09.2016
AcerNC-V3-371-541L330.03.201626.08.2016
AcerNC-V3-371-59MV217.05.201620.05.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-572G-50K9431.05.201623.09.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA21.06.20162.06.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-131-10074G422.09.201623.09.2016
AcerNC-V5-472-21174G50APP113.09.201613.09.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNC-VN7-591G-751112.09.20162.09.2016
AcerNG-VN7-591G-7085124.09.201624.09.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE824.03.201613.09.2016
AcerPeppy47730.10.201514.09.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M4930.10.201523.09.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 53203230.10.201531.05.2016
AcerTravelMate 5510313.09.201623.09.2016
AcerTravelMate 5530201.04.201613.09.2016
AcerTravelMate 573064.03.201624.09.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6293219.09.201621.09.2016
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65932030.10.201523.09.2016
AcerTravelMate 772031.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 837214010.11.201513.09.2016
AcerTravelMate 847191.09.201622.09.2016
AcerTravelMate 8481G121.09.201621.09.2016
AcerTravelMate B11322230.10.201524.09.2016
AcerTravelMate B115-M17830.10.201524.09.2016
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate B116-M613.09.201622.09.2016
AcerTravelMate B117-M14413.09.201624.09.2016
AcerTravelMate P236-M449.02.201624.09.2016
AcerTravelMate P246M-M1631.01.201621.09.2016
AcerTravelMate P25349530.10.201524.09.2016
AcerTravelmate P253-145.11.201517.09.2016
AcerTravelMate P273112.02.201613.09.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77111.06.20161.06.2016
AcerV5-131321.09.201624.09.2016
AcerV5-1711129.01.201624.08.2016
AcerVeriton M670G10312.11.201521.09.2016
AcerVeriton M670G/M6701812.11.201521.09.2016
AcerYY.............913.09.201621.09.2016
AlienwareAlienware 13121.09.201621.09.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AlienwareM14xR2113.09.201613.09.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)7030.10.201524.09.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)11330.10.201524.09.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)10930.10.201524.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 979330.10.201524.09.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)10630.10.201524.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)17130.10.201524.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)1905.11.201524.09.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)44630.10.201524.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)508730.10.201524.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)10510.11.201524.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)38930.10.201524.09.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)45830.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)86730.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)19430.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)28230.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)178230.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)35.11.20152.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)4816.12.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)16130.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)1830.10.201521.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)9630.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)3215.01.201624.09.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)1230.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)4330.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)10630.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015237230.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)178730.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20149930.10.201524.09.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)10230.10.201524.09.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1514.05.20162.06.2016
AppleMacBook4,1215.11.201523.09.2016
AppleMacBook5,2295.11.201521.09.2016
AppleMacBook8,1527.05.20163.06.2016
AppleMacBookPro11,41075.11.201524.09.2016
AppleMacBookPro11,5833.02.201624.09.2016
AppleMacBookPro5,42715.01.201624.09.2016
ASUS1215B18130.10.201524.09.2016
ASUSE200HA124.09.201624.09.2016
ASUSE205SA417.09.201624.09.2016
ASUSE402MA23730.10.201524.09.2016
ASUSE402SA3351.06.201624.09.2016
ASUSE403SA116630.10.201524.09.2016
ASUSE502MA5729.01.201624.09.2016
ASUSE502SA6327.04.201624.09.2016
ASUSEB103345.11.20151.06.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW255.02.201624.09.2016
ASUSG501VW215.09.201615.09.2016
ASUSG550JK1630.10.201522.09.2016
ASUSG551JK225.03.201625.05.2016
ASUSG551JM3830.10.20152.09.2016
ASUSG551JW3223.01.201623.09.2016
ASUSG55VW2130.10.201523.09.2016
ASUSG74Sx830.10.201517.09.2016
ASUSG750JM1630.10.201524.09.2016
ASUSG750JS1230.10.20152.06.2016
ASUSG750JW142.02.20163.06.2016
ASUSG750JX43.06.201624.09.2016
ASUSG750JZ136.05.201615.09.2016
ASUSG751JT98.04.201624.09.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW1030.10.201524.09.2016
ASUSG75VX1726.01.201623.09.2016
ASUSG771JM4130.10.201523.09.2016
ASUSG771JW4820.11.201521.09.2016
ASUSGL502VT415.09.201624.09.2016
ASUSGL552JX931.01.20163.06.2016
ASUSGL552VW3426.05.201624.09.2016
ASUSGL552VX54.08.201624.09.2016
ASUSGL752VW52.09.201623.09.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK501UX124.09.201624.09.2016
ASUSK50AB2230.10.201524.09.2016
ASUSK50ID730.10.20152.06.2016
ASUSK50IE105.04.20162.09.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr24730.10.201521.09.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc431.01.20162.06.2016
ASUSK52Je125.11.201524.09.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT95.11.201528.05.2016
ASUSK52N29.02.201623.09.2016
ASUSK53E10730.10.201524.09.2016
ASUSK53SC4130.10.201523.09.2016
ASUSK53SD3830.10.201524.09.2016
ASUSK53SJ119.03.201619.03.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SV125.11.201523.09.2016
ASUSK53TA132.02.201621.09.2016
ASUSK53U11030.10.201524.09.2016
ASUSK53Z313.09.201614.09.2016
ASUSK54C1526.11.201521.09.2016
ASUSK54HR4630.10.201521.09.2016
ASUSK54L1730.10.201521.09.2016
ASUSK55A1730.10.201521.09.2016
ASUSK55DR225.11.201520.09.2016
ASUSK55VD9130.10.201523.09.2016
ASUSK55VJ273.02.20162.06.2016
ASUSK55VM164.02.201624.09.2016
ASUSK56CA930.10.201524.09.2016
ASUSK56CB2330.10.201524.09.2016
ASUSK56CM432.04.201624.09.2016
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK72Dr27.11.20151.06.2016
ASUSK72Jr89.02.201622.09.2016
ASUSK73BE12.04.20162.04.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY4330.10.201520.09.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV5030.10.201524.09.2016
ASUSK73TA35.11.201515.09.2016
ASUSK75VJ85.11.20158.04.2016
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV12.06.20162.06.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM54.03.201616.09.2016
ASUSN43SN725.05.20163.06.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SM223.09.201624.09.2016
ASUSN53SN830.10.20151.06.2016
ASUSN53SV1317.12.201524.09.2016
ASUSN550JK1114.11.20153.06.2016
ASUSN550JV627.05.201622.09.2016
ASUSN550LF122.09.201622.09.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP2030.10.201524.09.2016
ASUSN56DY2230.10.201516.09.2016
ASUSN56JK46.04.201615.09.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56JRH33.09.201614.09.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ1230.10.20152.09.2016
ASUSN56VM1930.10.20153.06.2016
ASUSN56VZ117.04.201616.09.2016
ASUSN61Ja830.10.201513.09.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM230.10.201524.09.2016
ASUSN73SV223.08.201620.09.2016
ASUSN750JV321.09.201622.09.2016
ASUSN751JK196.02.201624.09.2016
ASUSN751JX124.09.201624.09.2016
ASUSN76VJ414.11.201524.09.2016
ASUSN76VM65.04.20168.04.2016
ASUSP50IJ345.11.201517.09.2016
ASUSP552LA5423.11.201524.09.2016
ASUSP553UA124.09.201624.09.2016
ASUSQ503UA124.09.201624.09.2016
ASUSS300CA8722.11.201524.09.2016
ASUSS301LA7630.10.201524.09.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA5830.10.201524.09.2016
ASUSS550CA79.03.20163.09.2016
ASUSS550CB1530.10.201523.09.2016
ASUSS551LA192.02.201624.09.2016
ASUSS551LB425.02.201624.09.2016
ASUSS551LN21430.10.201524.09.2016
ASUST100TA3230.10.201524.09.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA193.02.201624.09.2016
ASUST200TAC5030.10.201522.09.2016
ASUST300FA2526.11.201523.09.2016
ASUSTP300LA1510.11.201514.09.2016
ASUSTP301UA1814.09.201624.09.2016
ASUSTP500LA813.05.201613.09.2016
ASUSTP500LAB2230.10.201523.09.2016
ASUSTP500LAG62.09.201623.09.2016
ASUSU31F16.09.20166.09.2016
ASUSU31SD1130.10.201524.09.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U1730.10.201523.09.2016
ASUSU35JC2212.11.201531.05.2016
ASUSU36SD426.05.201631.08.2016
ASUSU38DT131.05.201631.05.2016
ASUSU38N2321.01.201617.09.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A25930.10.201524.09.2016
ASUSUL30VT175.11.201524.09.2016
ASUSUL50VT121.09.201621.09.2016
ASUSUX301LAA124.05.201624.05.2016
ASUSUX302LA914.01.201627.05.2016
ASUSUX302LG630.10.20152.06.2016
ASUSUX303LA905.11.201524.08.2016
ASUSUX303LAB15010.11.201524.09.2016
ASUSUX303LB5430.10.201524.09.2016
ASUSUX303LN2229.01.201619.09.2016
ASUSUX303LNB1417.11.201524.09.2016
ASUSUX303UA215.02.201621.09.2016
ASUSUX303UB4710.02.201624.09.2016
ASUSUX305CA50521.01.201624.09.2016
ASUSUX305FA89230.10.201524.09.2016
ASUSUX305LA223.09.201623.09.2016
ASUSUX305UA5319.08.201621.09.2016
ASUSUX31A65.11.201523.09.2016
ASUSUX31E2325.11.201524.09.2016
ASUSUX32A3521.01.201624.09.2016
ASUSUX32LA6530.10.201524.09.2016
ASUSUX32LN4230.10.201523.09.2016
ASUSUX32VD126.02.20163.06.2016
ASUSUX360CA1526.08.201624.09.2016
ASUSUX51VZA35.02.20169.02.2016
ASUSX200MA331.05.201621.09.2016
ASUSX202E1430.10.201524.09.2016
ASUSX202EP325.11.201522.09.2016
ASUSX202EV3118.12.201523.09.2016
ASUSX205TA3830.10.201524.09.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A13930.10.201524.09.2016
ASUSX302LA23930.10.201524.09.2016
ASUSX302UA4812.04.201624.09.2016
ASUSX501A11730.10.201524.09.2016
ASUSX501A119130.10.201524.09.2016
ASUSX501U2830.10.201513.09.2016
ASUSX502CA10230.10.201524.09.2016
ASUSX540LA17426.08.201624.09.2016
ASUSX540SA91.09.201623.09.2016
ASUSX540YA2627.08.201624.09.2016
ASUSX541UA2023.08.201623.09.2016
ASUSX550CA16030.10.201524.09.2016
ASUSX550CC4130.10.201524.09.2016
ASUSX550CL6930.10.201523.09.2016
ASUSX550DP385.11.201515.06.2016
ASUSX550EA2125.03.201624.09.2016
ASUSX550JK1575.11.201524.09.2016
ASUSX550JX825.11.201524.09.2016
ASUSX550LA7830.10.201522.09.2016
ASUSX550LB7030.10.201524.09.2016
ASUSX550LC6030.10.201524.09.2016
ASUSX550LD19230.10.201524.09.2016
ASUSX550LN32230.10.201524.09.2016
ASUSX550MD4830.10.201524.09.2016
ASUSX550MJ995.11.201524.09.2016
ASUSX550VX182.09.201624.09.2016
ASUSX550ZA205.04.201613.09.2016
ASUSX550ZE705.11.201524.09.2016
ASUSX551CA5230.10.201524.09.2016
ASUSX551CAP18230.10.201524.09.2016
ASUSX551MA36030.10.201524.09.2016
ASUSX553MA98430.10.201524.09.2016
ASUSX553SA19529.01.201624.09.2016
ASUSX555DG625.05.201624.09.2016
ASUSX555LA5115.11.201524.09.2016
ASUSX555LAB110830.10.201524.09.2016
ASUSX555LB645.11.201524.09.2016
ASUSX555LD530.10.20155.04.2016
ASUSX555LJ31730.10.201524.09.2016
ASUSX555LN9230.10.201524.09.2016
ASUSX555LNB1929.01.201620.09.2016
ASUSX555LP2430.10.201521.09.2016
ASUSX555LPB414.09.201622.09.2016
ASUSX555SJ620.09.201624.09.2016
ASUSX555UA1815.01.201624.09.2016
ASUSX555UJ613.09.201624.09.2016
ASUSX556UA231.06.201624.09.2016
ASUSX556UAM115.09.201615.09.2016
ASUSX556UB420.09.201624.09.2016
ASUSX556UJ421.09.201623.09.2016
ASUSX556UR3513.09.201624.09.2016
ASUSX556UV2731.08.201624.09.2016
ASUSX55U831.05.201624.09.2016
ASUSX55VDR206.02.201624.09.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB410.02.201623.09.2016
ASUSX751LAB117.09.201617.09.2016
ASUSX751LD165.02.201621.09.2016
ASUSX751LJ1013.09.201623.09.2016
ASUSX751LK413.09.201623.09.2016
ASUSX751LN52.02.201621.09.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA17230.10.201524.09.2016
ASUSX75A11111.02.201623.09.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD1030.10.20153.09.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750412.04.201615.09.2016
DellDell System XPS L321X27.04.201631.05.2016
DellInspiron 13-5368119.09.201619.09.2016
DellInspiron 1545613.09.201624.09.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 352114530.10.201523.09.2016
DellInspiron 354214.06.20164.06.2016
DellInspiron 3543528.05.201621.09.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423730.10.201514.09.2016
DellInspiron 5455231.08.20163.09.2016
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55211130.10.201531.08.2016
DellInspiron 55231211.05.201621.09.2016
DellInspiron 5748326.05.201628.05.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellInspiron 7559123.09.201623.09.2016
DellLatitude 21101930.10.201515.09.2016
DellLatitude 212017630.10.201520.09.2016
DellLatitude 3330230130.10.201524.09.2016
DellLatitude 33401590930.10.201524.09.2016
DellLatitude 335062613.09.201623.09.2016
DellLatitude 34602313.09.201613.09.2016
DellLatitude 354034630.10.201524.09.2016
DellLatitude 3550324.02.201628.05.2016
DellLatitude 6430U73.02.201624.09.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520182.02.201624.09.2016
DellLatitude D53058830.10.201524.09.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63012430.10.201524.09.2016
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42002118.05.201624.09.2016
DellLatitude E43003530.10.201524.09.2016
DellLatitude E4310575.11.201524.09.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E5270826.08.201624.09.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541015630.10.201524.09.2016
DellLatitude E5420261730.10.201524.09.2016
DellLatitude E5430 non-vPro59830.10.201524.09.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E5440125030.10.201524.09.2016
DellLatitude E5450115730.10.201521.09.2016
DellLatitude E54701213.09.201623.09.2016
DellLatitude E550011430.10.201521.09.2016
DellLatitude E5510524.11.201531.08.2016
DellLatitude E552020730.10.201525.05.2016
DellLatitude E5530 non-vPro219630.10.201524.09.2016
DellLatitude E5540129430.10.201524.09.2016
DellLatitude E555018830.10.201521.09.2016
DellLatitude E6220335.11.201524.09.2016
DellLatitude E6230323.02.201624.09.2016
DellLatitude E63207630.10.201524.09.2016
DellLatitude E633053030.10.201523.09.2016
DellLatitude E640011730.10.201524.09.2016
DellLatitude E6410142630.10.201524.09.2016
DellLatitude E642073630.10.201524.09.2016
DellLatitude E6430173030.10.201524.09.2016
DellLatitude E6440815.09.201624.09.2016
DellLatitude E650039930.10.201524.09.2016
DellLatitude E65103030.10.201523.09.2016
DellLatitude E6520234.02.201624.09.2016
DellLatitude E6530233130.10.201524.09.2016
DellLatitude E654020730.10.201524.09.2016
DellLatitude E7240385.11.201524.09.2016
DellLatitude E7250230.10.201524.09.2016
DellLatitude E7270118.09.201618.09.2016
DellLatitude E74402013.02.201624.09.2016
DellLatitude E7450205.11.201523.09.2016
DellLatitude XT2624.11.20157.04.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 701022830.10.20151.09.2016
DellOptiPlex 7609010.11.20151.06.2016
DellOptiPlex 780123.09.201623.09.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M7874.03.201613.09.2016
DellOptiPlex 990175330.10.201522.09.2016
DellPrecision M4700430.10.201524.09.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551130.10.20153.06.2016
DellVenue 11 Pro 51303230.10.20151.06.2016
DellVostro 101415530.10.20154.06.2016
DellVostro 1015631.08.201623.09.2016
DellVostro 25202220.11.201521.09.2016
DellVostro 3300330.10.20156.04.2016
DellVostro 3350413.04.201613.09.2016
DellVostro 3360114.09.201614.09.2016
DellVostro 35008013.04.201625.05.2016
DellVostro 3546153.02.201615.09.2016
DellVostro 35495430.10.201524.09.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558612.01.201619.04.2016
DellVostro 356030812.11.201521.09.2016
DellVostro V13186.05.201624.09.2016
DellXPS 12 9Q23818.12.201513.09.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343431.01.201612.04.2016
DellXPS 13 9350118.04.201624.09.2016
DellXPS 15 9550124.09.201624.09.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525227.05.201628.05.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G630116.09.201616.09.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44257.04.201624.09.2016
eMachineseME4432217.03.201624.09.2016
eMachineseME640G530.10.201517.09.2016
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G730.10.201516.09.2016
eMachineseME644G322.09.201624.09.2016
eMachineseME729Z1805.11.201521.09.2016
eMachineseME732ZG282.02.201623.09.2016
eMachines, inc.eMG420117.11.201516.08.2016
Fujitsu0000000074.03.201624.09.2016
FujitsuAMILO Pi 3560329.01.201612.04.2016
FujitsuAMILO Pi 3660116.05.201616.05.2016
FujitsuCELSIUS H710320.09.201620.09.2016
FujitsuD3171-A18230.10.201523.09.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5103918.12.201524.09.2016
FujitsuESPRIMO E70019321.01.20164.06.2016
FujitsuESPRIMO P40030411.11.201514.09.2016
FujitsuESPRIMO P510244930.10.201523.09.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1330.10.201518.04.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512136930.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A51455130.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A530256830.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A5311335.11.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A5321930.10.201521.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A54449930.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A55512130.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK A556117.09.201617.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5023330.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51237330.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5305830.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61211.03.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53137930.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO1030.10.201522.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5326430.10.201523.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G212930.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5255.11.201513.09.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544630.10.201526.08.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL125.04.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E54480830.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E54625811.05.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E55426430.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E556212.06.201623.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337214.01.201623.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E73438130.10.201523.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744416130.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E75196130.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E752428130.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E754289630.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E756186.09.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E78022130.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK E782813.09.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK LH53123.09.201616.09.2016
FujitsuLIFEBOOK N53261.06.201621.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532345.11.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH5701130.10.201521.09.2016
FujitsuLIFEBOOK NH7512930.10.201522.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P311092.06.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P70171230.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P70263530.10.20154.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P770176.04.201623.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P771525.11.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK P77251.06.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S710332230.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S75127530.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S752119530.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S7605530.10.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S761195.11.201523.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621024.03.20162.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S792224.09.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK S904205.11.201524.09.2016
FujitsuLIFEBOOK SH5311120.05.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK T73014.08.20164.08.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542029.01.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U57461.04.201621.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U74541.06.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U772405.02.201624.09.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042315.11.201517.09.2016
FujitsuLIFEBOOK UH55210930.10.201523.09.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57217.04.20167.04.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2727122.09.201622.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 27352019.04.201624.09.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170523.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95003331.01.201623.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95101311.04.201615.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94107029.01.201615.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile U9200614.09.201624.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5505105.11.201523.09.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64102214.11.201523.09.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202113.05.20161.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721047.11.20153.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72204230.10.201524.09.2016
GIGABYTEX5421.01.201614.05.2016
Gigabyte Technology Co., Ltd.116.09.201616.09.2016
GoogleAuron_Yuna100730.10.20153.06.2016
GoogleGandof321.09.201623.09.2016
Hewlett-Packard2030.10.201514.09.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard2540p116.09.201616.09.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC265.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardCompaq 6105219.12.20153.06.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC30430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC427.05.201624.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC2230.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC3412.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardFalco10430.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC211130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC7430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC3630.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC27430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC8019.12.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC22930.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC34730.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC430330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC485.02.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G195130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2128930.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 350 G2 Notebook PC213.09.201616.09.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6205330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP 6256130.10.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC4030.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC8830.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC185.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC23130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC531.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC219215.12.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC25230.10.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC113330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (GR691ET#AK8)321.09.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b (KE135ET#AK8)313.09.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)10795.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b2530.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2218.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)5930.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)8230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)38.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)78.02.201615.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s16330.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b31730.10.20156.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)2130.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)116730.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)1605.11.20156.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)822.03.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1430.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)8030.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)1216.12.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s3630.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b17030.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p13230.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)115.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC70230.10.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p20130.10.201520.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w22.06.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower94816.12.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower33.06.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor835.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor2016.04.201622.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower13130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor54930.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower114.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT6412.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT31430.10.201530.08.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF8726.05.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT463.02.201617.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)112.02.20169.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT3430.10.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF6011.11.201521.09.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT791.02.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF114030.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet2711.02.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p1119.11.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p3719.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p5430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p28530.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p7430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p505.11.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p3330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G26629.01.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2528.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 745 G22131.08.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2124.03.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1336430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2304630.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1329830.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G29645.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p56130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p76830.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p (LG743EA)320.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p273430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1765.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G241231.01.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p21630.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w1221.04.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p4030.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w5027.05.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p5630.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w165.11.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p88030.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w87.04.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1630.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w83.04.201621.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w21.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G11412.11.201526.08.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G2321.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m466.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1118.04.20169.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G22515.11.201517.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3845.11.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1929.01.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT38815.11.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC71530.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC127.04.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC486.11.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 6 Notebook PC124.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC185.11.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC5330.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook2013.05.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6430.10.201524.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC85.05.201631.08.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC43.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 41425.05.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY4 Notebook PC123.09.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC473.02.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC8030.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC230.10.20156.09.2016
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510346.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Notebook35030.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook55.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15135.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC930.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC23.06.201623.08.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC55930.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC132330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC12130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC421.04.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC199230.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB724.11.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC56430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC66.02.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC233.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC45.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC1730.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC430.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC22130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1113.02.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC10130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC64730.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC830.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC21130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC4830.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook425.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC146.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 156230.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2221.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC373.02.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC6430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14266.02.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 156830.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible52930.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC1120.05.201622.08.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet43330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G11272.02.20166.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11190130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G22185330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s533.02.201623.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s148630.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)28.04.20162.08.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s101130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G023030.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G164330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2204730.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s75630.10.201521.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1730.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s43730.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1530.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s21630.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s14730.10.201515.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s2830.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s1730.10.20152.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G159530.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2491930.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G12530.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2230.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s110330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s10130.10.201522.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s9730.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5310m66.09.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m54.03.201620.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m1230.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b118130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)2130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1849530.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G16630.10.201517.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2330.10.201516.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b27630.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b61530.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b38030.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b4330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1754030.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6540b1424.08.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G14630.10.201523.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b124930.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b110830.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b394730.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)830.04.20162.09.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b131430.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF16130.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF11230.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR32.04.20161.09.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO73830.10.201513.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook1121.01.201624.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G111.06.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 131329.01.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible PC725.08.201613.09.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC86.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC629.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11255.11.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1324330.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1143130.10.201524.09.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation5430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 17317.09.201621.09.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9330.10.201518.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC575.11.201524.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC332.02.201624.09.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC29324.03.201624.09.2016
HPHP 250 G5 Notebook PC29419.08.201624.09.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC23129.01.201624.09.2016
HPHP Convertible x360121.09.201621.09.2016
HPHP EliteBook 755 G322.04.20163.06.2016
HPHP EliteBook 820 G354925.05.201624.09.2016
HPHP EliteBook 840 G3842.09.201624.09.2016
HPHP EliteBook 850 G3123.09.201623.09.2016
HPHP ENVY Notebook621.02.201624.09.2016
HPHP ENVY x360 Convertible124.09.201624.09.2016
HPHP Notebook74212.12.201524.09.2016
HPHP Pavilion Gaming Notebook1416.09.201623.09.2016
HPHP Pavilion Notebook228329.01.201624.09.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible623.02.201624.09.2016
HPHP ProBook 430 G3221021.01.201624.09.2016
HPHP ProBook 440 G32125.02.201624.09.2016
HPHP ProBook 450 G316613.02.201624.09.2016
HPHP ProBook 455 G31934.02.201622.09.2016
HPHP ProBook 470 G31326.05.20161.06.2016
HPHP ProBook 640 G24524.08.201621.09.2016
HPHP ProBook 645 G242.09.20162.09.2016
HPHP ProBook 650 G21145.05.201624.09.2016
HPHP ProDesk 600 G2 MT4420.09.201622.09.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF69119.04.201624.09.2016
HPHP Stream Notebook PC 135216.02.201624.09.2016
HPOMEN by HP Laptop514.09.201624.09.2016
HP-PavilionFL261AA-UUW a6553.sc916.08.201616.09.2016
innotek GmbHVirtualBox2504.03.201621.09.2016
InsydeBayTrail2130.10.201524.09.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540011530.10.201523.09.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch359.03.201617.09.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch127.05.201627.05.2016
LenovoIdeaPad U330p52130.10.201524.09.2016
LenovoINVALID5830.10.201524.09.2016
LenovoLenovo1729.01.201631.05.2016
LenovoLenovo B40-30221.09.201623.09.2016
LenovoLenovo B50-103315.02.201624.09.2016
LenovoLenovo B50-30179030.10.201524.09.2016
LenovoLenovo B50-45316130.10.201524.09.2016
LenovoLenovo B50-5011616.08.201624.09.2016
LenovoLenovo B50-7046330.10.201524.09.2016
LenovoLenovo B50-802119.02.201624.09.2016
LenovoLenovo B51-8041431.03.201624.09.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e8630.10.201524.09.2016
LenovoLenovo B59029430.10.201524.09.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-7080524.11.201524.09.2016
LenovoLenovo E31-80224.09.201624.09.2016
LenovoLenovo E50-701226.05.201620.08.2016
LenovoLenovo E50-801224.03.201623.09.2016
LenovoLenovo E51-80630.08.201631.08.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1515630.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-1418530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D26730.10.201522.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-152730.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D4822.01.201623.09.2016
LenovoLenovo Flex 3-147071.04.201627.05.2016
LenovoLenovo G40-3025530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo G40-4518730.10.201524.09.2016
LenovoLenovo G50-3061330.10.201524.09.2016
LenovoLenovo G50-4562530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo G50-7062730.10.201524.09.2016
LenovoLenovo G50-80272930.10.201524.09.2016
LenovoLenovo G5001330.10.20153.06.2016
LenovoLenovo G505s26730.10.201524.09.2016
LenovoLenovo G51-35122.09.201622.09.2016
LenovoLenovo G5102430.10.201513.09.2016
LenovoLenovo G550671.04.201622.09.2016
LenovoLenovo G560439.02.201624.09.2016
LenovoLenovo G5808030.10.201523.09.2016
LenovoLenovo G585215.11.20154.06.2016
LenovoLenovo G70-3561.04.201624.09.2016
LenovoLenovo G70-704030.10.201524.09.2016
LenovoLenovo G70-8088.02.201624.09.2016
LenovoLenovo G7002630.10.201531.08.2016
LenovoLenovo G7103130.10.201523.09.2016
LenovoLenovo G78047.04.201622.09.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD1616.04.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY76630.10.201524.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-11IBY156.09.201623.09.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR1682.02.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15ACL13624.08.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-15IBR2213.09.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 110-17ACL124.09.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 300-15ISK11319.08.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ822.11.20152.06.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ISK101.09.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 500S-14ISK1226.08.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 700-15ISK1430.08.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad 710S-13ISK213.09.201614.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1075.11.201514.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 1411730.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D818.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 153813.11.201524.09.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D10530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S3106530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5003730.10.201524.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch721.01.201613.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p665.11.201524.09.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16046.04.20162.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3102215.01.201623.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51022.04.201624.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5002830.10.201524.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P6530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-15ISK3326.08.201624.09.2016
LenovoLenovo ideapad Y700-17ISK313.09.201615.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S2730.10.201523.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 137924.11.201524.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50054.02.201624.09.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-70130830.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo MIIX 3-1030928.05.201624.09.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30166.11.201524.08.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch343.02.201624.09.2016
LenovoLenovo U31-707731.01.201624.09.2016
LenovoLenovo U31036.02.20161.06.2016
LenovoLenovo U41-70829.01.201624.09.2016
LenovoLenovo U41033.02.20162.06.2016
LenovoLenovo Y50-7031530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch2630.10.201523.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 116224.11.201524.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1370530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro4330.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Yoga 3 112112.11.201524.09.2016
LenovoLenovo Yoga 3 146630.10.201516.09.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-13702645.11.201524.09.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR810.04.201617.09.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY1385.11.201524.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL2345.11.201524.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD80930.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ISK19716.08.201624.09.2016
LenovoLenovo Yoga 500-15IBD5819.08.201623.09.2016
LenovoLenovo YOGA 510-14ISK4024.08.201624.09.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK731.05.201617.09.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK2526.05.201624.09.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK282.04.201624.09.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK21823.08.201622.09.2016
LenovoLenovo Yoga710-14ISK9024.08.201624.09.2016
LenovoLenovo Z50-70130530.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Z50-7538230.10.201524.09.2016
LenovoLenovo Z51-70325.11.201522.09.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-80527.05.201615.09.2016
LenovoLenovo Z7103030.10.201531.05.2016
LenovoM5400430.10.20155.09.2016
LenovoRev 1.0524.09.201624.09.2016
LenovoThinkCentre A70z306930.10.201515.09.2016
LenovoThinkCentre Edge722675.11.201521.09.2016
LenovoThinkCentre M584930.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre M77594.03.201623.09.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1219.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad1230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad 11e7616.12.201524.09.2016
LenovoThinkPad 11e 3rd Gen56.09.201617.09.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E460588.04.201624.09.2016
LenovoThinkPad E52035330.10.201522.09.2016
LenovoThinkPad E5501255.11.201524.09.2016
LenovoThinkPad E5601831.08.201624.09.2016
LenovoThinkPad Edge35730.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad Edge E13071.04.20163.06.2016
LenovoThinkPad Edge E1352230.10.20157.06.2016
LenovoThinkPad Edge E32038631.01.201624.09.2016
LenovoThinkPad Edge E32555330.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad Edge E330115430.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad Edge E3351030.10.20156.09.2016
LenovoThinkPad Edge E420s135.11.20153.06.2016
LenovoThinkPad Edge E53012530.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad Edge E530c5730.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad Edge E53111430.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad Edge E54047730.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad Edge E545331.01.20165.02.2016
LenovoThinkPad Helix116.09.201616.09.2016
LenovoThinkPad Helix 2nd1723.08.201621.09.2016
LenovoThinkPad L42055630.10.201521.09.2016
LenovoThinkPad L430218.04.201623.09.2016
LenovoThinkPad L4402830.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad L4504430.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad L4602724.08.201624.09.2016
LenovoThinkPad L512123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L530131.08.201631.08.2016
LenovoThinkPad L54011130.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad L560413.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad R40013.06.20163.06.2016
LenovoThinkPad R50087330.10.201520.09.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga4526.11.201524.09.2016
LenovoThinkPad S24023.08.201624.09.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1442.02.201624.09.2016
LenovoThinkPad S3-S440142430.10.201521.09.2016
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1566.04.201624.09.2016
LenovoThinkPad SL4830.10.201527.08.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL5105430.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad T4004030.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad T410392830.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad T410s85.02.201624.09.2016
LenovoThinkPad T420199630.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad T420s3730.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad T43033330.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad T430s2030.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4403321.01.201624.09.2016
LenovoThinkPad T440p7022.11.201523.09.2016
LenovoThinkPad T440s1730.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad T4502826.01.201624.09.2016
LenovoThinkPad T450s2430.10.20153.09.2016
LenovoThinkPad T460154.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad T5003018.03.201621.09.2016
LenovoThinkPad T510672.02.201624.08.2016
LenovoThinkPad T5207930.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad T5308630.10.201521.09.2016
LenovoThinkPad T540p29221.01.201624.09.2016
LenovoThinkPad T550320.09.201624.09.2016
LenovoThinkPad T560123.09.201623.09.2016
LenovoThinkPad T60530.10.201516.04.2016
LenovoThinkPad T6175130.10.201522.09.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W5102716.12.201523.09.2016
LenovoThinkPad W520152.04.201622.09.2016
LenovoThinkPad W530205.11.201524.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon153.06.201613.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd1229.01.201624.09.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd1131.05.201624.09.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e605.02.201623.09.2016
LenovoThinkPad X121e3730.10.201523.09.2016
LenovoThinkPad X131e131.04.201614.09.2016
LenovoThinkPad X2002630.10.201513.09.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X20110530.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22098130.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet195.11.201523.09.2016
LenovoThinkPad X230765.11.201523.09.2016
LenovoThinkPad X240285030.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad X2508030.10.201524.09.2016
LenovoThinkPad X260114.05.201624.09.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X3012925.11.201524.09.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X611022.03.201626.08.2016
LenovoThinkPad X61s323.09.201624.09.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e1405.11.201522.06.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V730.03.20163.06.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V930.10.201523.09.2016
MEDIONP663045.04.201623.09.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND5630.10.201523.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE83.02.20161.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE2630.10.201516.09.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC228.05.20162.06.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE2624.11.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC81.04.201613.09.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/FX620DX124.09.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231130.10.20153.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1430.10.20152.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE1130.10.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC135.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD1224.05.20163.09.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGE72 6QF315.09.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QD201.09.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGL62 6QF2130.08.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD1726.11.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE7730.10.201521.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro128.04.201613.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE75.11.201522.09.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF625.11.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGP62 2QE220.09.201621.09.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE3830.10.201522.09.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF4830.10.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL1223.11.201524.09.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE1212.05.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGS70 2PC Stealth32.09.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1231.01.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGT680/GX680/GT683/GT683DX/GT685/GX660DX131.08.201631.08.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD524.03.201624.09.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MicrosoftSurface Pro 236.04.201628.05.2016
MicrosoftSurface Pro 330030.10.201524.09.2016
MicrosoftSurface Pro 4222.09.201622.09.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro228.05.201623.09.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77512025.04.201621.09.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS519.12.20153.06.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM15730.10.201524.09.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM11030.10.201524.09.2016
Packard BellEasynote LE69KB433.02.201624.09.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR430.10.201515.09.2016
Packard BellEasyNote LS11SB112.04.201612.04.2016
Packard BellEasyNote LS44HR430.10.201519.09.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1330.10.20152.06.2016
Packard BellEasyNote LV44HC115.11.201522.09.2016
Packard BellEasyNote LX106.04.201623.09.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ1130.10.20152.06.2016
Packard BellEasyNote TE11HC10430.10.201524.09.2016
Packard BellEasynote TE69BM1830.10.201523.09.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP5830.10.201524.09.2016
Packard BellEasyNote TE69HW7018.12.201524.09.2016
Packard BellEasyNote TE69KB19130.10.201524.09.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ530.10.201524.09.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85416.04.201631.05.2016
Packard BellEasyNote TM852830.10.201524.09.2016
Packard BellEasyNote TS11HR11830.10.201524.09.2016
Packard BellEasyNote TS11SB328.05.201624.09.2016
Packard BellEasyNote TS44HR921.05.201614.09.2016
Packard BellEasyNote TS44SB121.09.201621.09.2016
Packard BellEasyNote TV11CM236.11.201523.09.2016
Packard BellEasyNote TV11HC3730.10.201522.09.2016
Packard BellEasyNote TV43CM430.10.201524.09.2016
Packard BellENLE11BZ145.02.201622.09.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTE11HC-7363326.05.201624.09.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E3230.10.201523.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1430.10.201524.09.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA6230.10.201524.09.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C3830.10.201523.09.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV2230.10.201524.09.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV630.10.20151.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE245.02.201624.09.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B1521.01.201624.09.2016
Samsung305U1A21430.10.201524.09.2016
Samsung305V4A/305V5A3330.10.201523.09.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA315.11.20153.06.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3428.05.201623.09.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/32530.10.201524.09.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC7430.10.201523.09.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R3030.10.20156.09.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV475.11.201524.09.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V3430.10.201513.09.2016
Samsung400B2B/400B2B210.02.20164.03.2016
Samsung400B4B/400B5B/200B4B/200B5B113.09.201613.09.2016
Samsung450R5G/450R5U4313.11.201524.09.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH90530.10.201524.09.2016
Samsung530U3C/530U4C95230.10.201524.09.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C2030.10.201523.09.2016
Samsung535U3C11430.10.201524.09.2016
Samsung550P5C/550P7C185.11.201531.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C1030.10.201524.09.2016
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E517.12.201513.09.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D4930.10.201524.09.2016
Samsung900X3F1026.05.201623.09.2016
Samsung900X3G521.01.201623.09.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G11630.10.201524.09.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG208.04.201613.09.2016
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung940X3G/930X3G317.05.201622.09.2016
SamsungNC210/NC110413.09.201613.09.2016
SamsungNF110/NF210/NF310527.08.20163.09.2016
SamsungQ330227.05.201628.05.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510104.02.20161.06.2016
SamsungR520/R522/R620930.10.201521.09.2016
SamsungR530/R7302930.10.201523.09.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8521930.10.201520.09.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC410/RC510/RC710231.05.201631.05.2016
SamsungRC530/RC7301030.10.20153.06.2016
SamsungRF511/RF411/RF711830.10.201521.09.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7111330.10.201524.09.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341151.04.201631.05.2016
SamsungRV415/RV515107.04.201621.09.2016
SamsungRV415/RV515/E34152530.10.201520.09.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35204430.10.201523.09.2016
SamsungX1258030.10.201524.09.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520514.11.201528.05.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW730.10.20151.06.2016
SonySVE14135CXB116.09.201616.09.2016
SonySVE14A1S1EW1226.05.201624.09.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW42.02.201624.09.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513G1EW119.09.201619.09.2016
SonySVE1513U1ESI926.05.20162.06.2016
SonySVF1421E2EW3730.10.201524.09.2016
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW5130.10.201523.09.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E125.11.201522.09.2016
SonySVF1531C5E217.09.201621.09.2016
SonySVF1541M1182.02.201621.09.2016
SonySVF1541M1EW6830.10.201513.09.2016
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES56.02.20163.06.2016
SonySVP1321A6E78.04.20161.06.2016
SonySVP1321J1EBI1410.02.201622.09.2016
SonySVP1321M2EB1514.01.201623.09.2016
SonySVS1313R9EB224.03.201624.09.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES815.01.201621.09.2016
SonySVT1312M1ES58.04.201624.09.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z21XN_B214.09.201617.09.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E1830.10.201524.09.2016
SonyVPCCW1S1E213.09.201613.09.2016
SonyVPCEA2S1E421.09.201624.09.2016
SonyVPCEA3S1E430.10.201531.05.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB2M1E217.09.201621.09.2016
SonyVPCEB4E1E108.04.20162.06.2016
SonyVPCEE3E1E27.06.201624.09.2016
SonyVPCEH1J1E2111.04.201617.09.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E228.05.201631.05.2016
SonyVPCEH2F1E68.04.20162.06.2016
SonyVPCEH2H1E1112.04.201623.09.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E430.10.201523.09.2016
SonyVPCEH3P1E115.11.201531.05.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1526.05.201624.09.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF21Z1E231.08.201631.08.2016
SonyVPCF23L1E830.10.201531.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
Toshibadynabook T75/NRS613.09.201623.09.2016
ToshibaKIRA831.05.201622.09.2016
ToshibaLeon1211.02.20163.06.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T410.11.20153.09.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B8430.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E3230.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B626.05.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A312.04.201613.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW1430.10.201515.09.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C4014.11.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE C55D-C18630.10.201524.09.2016
ToshibaSatellite C6501530.10.201524.09.2016
ToshibaSatellite C650D513.09.201623.09.2016
ToshibaSatellite C6602230.10.201523.09.2016
ToshibaSatellite C660D5130.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C670D-11L27.05.20166.09.2016
ToshibaSATELLITE C70-B219.04.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE C70D-B213.09.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D292.02.20167.06.2016
ToshibaSATELLITE C850-1G3123.09.201623.09.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW223.04.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108426.05.201623.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-109413.09.201613.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C1785.11.201520.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-1211030.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE C850D-12P821.09.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F185.11.201517.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1U8320.09.201620.09.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH524.03.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU427.05.20163.06.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-121235.11.201516.09.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D3730.10.201522.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15225.04.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B28330.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE L50-C1112.04.201623.09.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B44430.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C11630.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1410.02.201623.09.2016
ToshibaSatellite L650D830.10.201524.09.2016
ToshibaSatellite L670179.02.201624.09.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B228.05.20162.06.2016
ToshibaSATELLITE L7501630.10.201522.09.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D175.04.201613.09.2016
ToshibaSatellite L840212.04.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855930.10.20154.06.2016
ToshibaSATELLITE L855D1930.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100530.10.201523.09.2016
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D1730.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A2223.11.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J3330.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE P50-C223.09.201624.09.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C226.05.201616.09.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W331.05.201631.08.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P850930.10.201524.09.2016
ToshibaSatellite Pro A2002514.11.201513.04.2016
ToshibaSatellite Pro A3001630.10.201516.09.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8185.11.201515.09.2016
ToshibaSatellite Pro C65078630.10.201520.09.2016
ToshibaSatellite Pro L30024030.10.201520.09.2016
ToshibaSatellite Pro P3004430.10.20153.06.2016
ToshibaSatellite Pro S500122.09.201622.09.2016
ToshibaSATELLITE R830931.05.201623.09.2016
ToshibaSATELLITE Radius 11 CL10W-C-105720.09.201624.09.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B155.11.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B11430.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A4030.10.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B11622.11.201524.09.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1113430.10.201526.05.2016
Unknown1461330.10.201524.09.2016
ZOTACNM1088530.10.201524.09.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015