Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 26.06.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO72225430.10.20154.06.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7561230.10.201531.05.2016
AcerAOD26094.03.20164.06.2016
AcerAOD2708030.10.20156.06.2016
AcerAS5755G48.04.20162.06.2016
AcerAspire 141063.02.20162.06.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G815.01.20163.06.2016
AcerAspire 3750ZG34.03.201627.05.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T1230.10.20154.06.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475237.11.20154.03.2016
AcerAspire 4810T3630.10.20153.06.2016
AcerAspire 48202730.10.20153.06.2016
AcerAspire 4820TG43.02.20162.06.2016
AcerAspire 48303316.02.20164.06.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100123.05.201623.05.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53494230.10.20153.06.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 553612.06.20162.06.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555287.04.20161.06.2016
AcerAspire 5552G4630.10.20152.06.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57332430.10.20154.06.2016
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z830.10.20153.06.2016
AcerAspire 5736Z13.06.20163.06.2016
AcerAspire 57384012.11.20153.06.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741235.11.20153.06.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G7430.10.20153.06.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749230.10.201512.04.2016
AcerAspire 57507430.10.20157.06.2016
AcerAspire 5750G4330.10.20153.06.2016
AcerAspire 5755G930.10.20157.04.2016
AcerAspire 5810T430.10.201531.05.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G134.03.20163.06.2016
AcerAspire 72502130.10.20153.06.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752075.02.201631.05.2016
AcerAspire 75511030.10.20152.06.2016
AcerAspire 7552161.06.201623.06.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G231.05.20161.06.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z21.06.20162.06.2016
AcerAspire 77411330.10.20152.06.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 853032.06.20164.06.2016
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire E1-410523.11.20151.06.2016
AcerAspire E1-430P3230.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-4703430.10.20157.06.2016
AcerAspire E1-470P96.02.20162.06.2016
AcerAspire E1-52211430.10.20157.06.2016
AcerAspire E1-530430.10.20155.04.2016
AcerAspire E1-530G1430.10.20152.06.2016
AcerAspire E1-53133.02.201627.05.2016
AcerAspire E1-532730.10.20152.06.2016
AcerAspire E1-5706530.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-570G712.02.20163.06.2016
AcerAspire E1-57114830.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-571G2430.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-57220630.10.201522.06.2016
AcerAspire E1-572G635.11.20154.06.2016
AcerAspire E1-572P56.02.20163.06.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7712830.10.20153.06.2016
AcerAspire E1-771G49.02.20164.03.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E1-772G2411.03.20163.06.2016
AcerAspire E3-1115830.10.20153.06.2016
AcerAspire E3-1123330.10.20152.06.2016
AcerAspire E5-411785.11.20153.06.2016
AcerAspire E5-411G214.03.20164.06.2016
AcerAspire E5-47119630.10.20153.06.2016
AcerAspire E5-471P5030.10.20153.06.2016
AcerAspire E5-5118830.10.20153.06.2016
AcerAspire E5-511G495.11.201511.06.2016
AcerAspire E5-511P112.04.201612.04.2016
AcerAspire E5-52139030.10.20153.06.2016
AcerAspire E5-521G20630.10.20153.06.2016
AcerAspire E5-5221911.02.20162.06.2016
AcerAspire E5-531929.01.20164.06.2016
AcerAspire E5-531G1530.10.20153.06.2016
AcerAspire E5-532305.11.201511.06.2016
AcerAspire E5-5518030.10.20153.06.2016
AcerAspire E5-551G13030.10.20153.06.2016
AcerAspire E5-57132730.10.20154.06.2016
AcerAspire E5-572G1830.10.20152.06.2016
AcerAspire E5-57313930.10.201511.06.2016
AcerAspire E5-573G1910.02.20162.06.2016
AcerAspire E5-574G48.04.201627.05.2016
AcerAspire E5-721271.02.20163.06.2016
AcerAspire E5-731313.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-771G129.02.20163.06.2016
AcerAspire ES1-1116930.10.20153.06.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-13110330.10.20154.06.2016
AcerAspire ES1-31185930.10.20157.06.2016
AcerAspire ES1-33114630.10.20153.06.2016
AcerAspire ES1-421514.11.20152.06.2016
AcerAspire ES1-431417.11.20153.06.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51255230.10.201511.06.2016
AcerAspire ES1-520415.11.20154.06.2016
AcerAspire ES1-521830.10.201526.05.2016
AcerAspire ES1-53191.04.20163.06.2016
AcerAspire ES1-57112.06.20162.06.2016
AcerAspire ES1-711345.11.201511.06.2016
AcerAspire F5-52122.06.20163.06.2016
AcerAspire F5-572G1427.05.20162.06.2016
AcerAspire M3-581PTG115.05.20163.06.2016
AcerAspire M3-581T51.12.20151.06.2016
AcerAspire M3-581TG143.02.20163.06.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-131427.05.20162.06.2016
AcerAspire one 1-431472.04.20164.06.2016
AcerAspire One 753485.11.20153.06.2016
AcerAspire R3-131T441.12.20152.06.2016
AcerAspire R3-431T304.02.20162.06.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S31429.01.201631.05.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-391171.12.20154.06.2016
AcerAspire S7-19164.02.20162.06.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-1713613.04.20163.06.2016
AcerAspire V3-111P12130.10.20153.06.2016
AcerAspire V3-112P83830.10.20153.06.2016
AcerAspire V3-33160430.10.201511.06.2016
AcerAspire V3-371199130.10.201523.06.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-5324530.10.20153.06.2016
AcerAspire V3-532G85.04.20167.06.2016
AcerAspire V3-5718030.10.20157.06.2016
AcerAspire V3-571G2930.10.20153.06.2016
AcerAspire V3-57217730.10.201521.06.2016
AcerAspire V3-572G33830.10.20155.06.2016
AcerAspire V3-574105.02.20162.06.2016
AcerAspire V3-574G1425.11.20152.06.2016
AcerAspire V3-731522.02.20163.06.2016
AcerAspire V3-7715230.10.20152.06.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G262.02.20163.06.2016
AcerAspire V5-121527.05.20161.06.2016
AcerAspire V5-122919.11.201531.05.2016
AcerAspire V5-122P4912.11.20152.06.2016
AcerAspire V5-431475.11.20153.06.2016
AcerAspire V5-431P1830.10.20153.06.2016
AcerAspire V5-471105.02.20163.06.2016
AcerAspire V5-471PG412.05.201614.05.2016
AcerAspire V5-472131.05.201631.05.2016
AcerAspire V5-472P4630.10.20152.06.2016
AcerAspire V5-53122830.10.20153.06.2016
AcerAspire V5-531G437.11.20153.06.2016
AcerAspire V5-531P628.05.20164.06.2016
AcerAspire V5-5511730.10.20152.06.2016
AcerAspire V5-551G4330.10.201515.06.2016
AcerAspire V5-5527015.01.20163.06.2016
AcerAspire V5-552G3730.10.20152.06.2016
AcerAspire V5-552PG1230.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-5612730.10.20154.06.2016
AcerAspire V5-561G430.10.201524.05.2016
AcerAspire V5-571345.11.20153.06.2016
AcerAspire V5-571G3114.01.20163.06.2016
AcerAspire V5-571P413.02.20163.06.2016
AcerAspire V5-5724930.10.20155.06.2016
AcerAspire V5-572P201.04.201621.06.2016
AcerAspire V5-57313730.10.20153.06.2016
AcerAspire V5-573G14830.10.20153.06.2016
AcerAspire V5-573P3631.01.20164.06.2016
AcerAspire V5-573PG92.04.20163.06.2016
AcerAspire V7-581132.02.201619.05.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG8419.11.20157.06.2016
AcerAspire VN7-571G3527.11.20153.06.2016
AcerAspire VN7-591G8524.11.201515.06.2016
AcerAspire VN7-79123.02.201628.05.2016
AcerAspire VN7-791G1030.10.20151.06.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-51012030.10.201522.06.2016
AcerExtensa 25084430.10.20153.06.2016
AcerExtensa 25096930.10.20153.06.2016
AcerExtensa 25102730.10.20152.06.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 56302130.10.20151.06.2016
AcerExtensa 5635ZG331.05.20162.06.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMP253-E-100599.02.20161.06.2016
AcerNC-E1-510-28202G916.02.20163.06.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G47.04.20162.06.2016
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII55.04.20163.06.2016
AcerNC-E3-111-C391711.05.20163.06.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L117.11.201531.05.2016
AcerNC-E5-471P-35NE327.05.20162.06.2016
AcerNC-E5-511P-C98721.06.20163.06.2016
AcerNC-E5-521-29L815.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z69.02.20163.06.2016
AcerNC-ES1-111-C04F13.06.20163.06.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2511.02.20165.03.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG169.02.20163.06.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC1027.04.20162.06.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT55.11.20153.06.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y67.04.201627.05.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK112.04.201612.04.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS621.01.20162.06.2016
AcerNC-V3-112P-P7P173.02.201628.05.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-541L230.03.201630.03.2016
AcerNC-V3-371-59MV217.05.201620.05.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-572G-50K9331.05.20162.06.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA21.06.20162.06.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS312.02.20167.06.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS410.02.20163.06.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE724.03.20162.06.2016
AcerPeppy46530.10.20152.06.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M4630.10.20152.06.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 53203230.10.201531.05.2016
AcerTravelMate 5530121.04.201621.06.2016
AcerTravelMate 573054.03.201631.05.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65931330.10.201511.05.2016
AcerTravelMate 837212010.11.20154.06.2016
AcerTravelMate B11318230.10.20153.06.2016
AcerTravelMate B115-M13630.10.20153.06.2016
AcerTravelMate B115-MP56.04.20163.06.2016
AcerTravelMate P236-M309.02.20165.06.2016
AcerTravelMate P246M-M1031.01.201616.04.2016
AcerTravelMate P25340430.10.20158.06.2016
AcerTravelmate P253-115.11.201531.05.2016
AcerTravelMate P27382.02.201626.05.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77111.06.20161.06.2016
AcerV5-1711029.01.20161.06.2016
AcerVeriton M670G8912.11.20153.06.2016
AcerVeriton M670G/M6701612.11.20153.06.2016
AlienwareM11xR3155.11.20153.06.2016
AppleiMac12,2314.05.20162.06.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)5730.10.20153.06.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)9530.10.20152.06.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)8830.10.20153.06.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 645630.10.201522.06.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)9930.10.20157.06.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)10630.10.20153.06.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)1665.11.201523.06.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)36530.10.20154.06.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)422230.10.201522.06.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)7810.11.20153.06.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)30530.10.201522.06.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)32930.10.20153.06.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)70730.10.201522.06.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)14230.10.20153.06.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)23130.10.201515.06.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)133430.10.201522.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)45.04.20162.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)35.11.20152.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)3216.12.20153.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)11430.10.201511.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)230.10.201526.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)7030.10.20157.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)2615.01.20163.06.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)1130.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)2130.10.20152.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)9030.10.20153.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015125230.10.201522.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)141330.10.20157.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20146730.10.201521.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)5530.10.20153.06.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1514.05.20162.06.2016
AppleMacBook4,1165.11.20152.06.2016
AppleMacBook5,2205.11.20151.06.2016
AppleMacBook8,1527.05.20163.06.2016
AppleMacBookPro11,4565.11.20155.06.2016
AppleMacBookPro11,5243.02.20164.06.2016
AppleMacBookPro5,41915.01.20167.06.2016
ASUS1215B17930.10.20153.06.2016
ASUSE402MA16830.10.201511.06.2016
ASUSE402SA31.06.20162.06.2016
ASUSE403SA65830.10.201523.06.2016
ASUSE502MA1829.01.20164.06.2016
ASUSE502SA167.04.20163.06.2016
ASUSEB103345.11.20151.06.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW235.02.20162.06.2016
ASUSG550JK1230.10.201531.05.2016
ASUSG551JK225.03.201625.05.2016
ASUSG551JM3730.10.20156.06.2016
ASUSG551JW2023.01.20163.06.2016
ASUSG55VW1630.10.201527.04.2016
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM1430.10.20151.06.2016
ASUSG750JS1230.10.20152.06.2016
ASUSG750JW142.02.20163.06.2016
ASUSG750JX23.06.20163.06.2016
ASUSG750JZ76.05.20162.06.2016
ASUSG751JT78.04.20164.06.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT428.05.20162.06.2016
ASUSG75VW330.10.20152.06.2016
ASUSG75VX1526.01.20161.06.2016
ASUSG771JM2830.10.20153.06.2016
ASUSG771JW4220.11.20153.06.2016
ASUSGL552JX931.01.20163.06.2016
ASUSGL552VW1026.05.20162.06.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB2030.10.20152.06.2016
ASUSK50ID730.10.20152.06.2016
ASUSK50IE55.04.20163.06.2016
ASUSK50IJ51.06.20163.06.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr17830.10.20154.06.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc431.01.20162.06.2016
ASUSK52Je105.11.20152.06.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT95.11.201528.05.2016
ASUSK52N19.02.20169.02.2016
ASUSK53E9230.10.20153.06.2016
ASUSK53SC3530.10.20152.06.2016
ASUSK53SD2330.10.20157.06.2016
ASUSK53SJ119.03.201619.03.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SV35.11.201525.05.2016
ASUSK53TA112.02.201631.05.2016
ASUSK53U9730.10.20153.06.2016
ASUSK54C1326.11.20153.06.2016
ASUSK54HR1830.10.20153.06.2016
ASUSK54L230.10.20155.04.2016
ASUSK55A1430.10.20153.06.2016
ASUSK55DR115.11.20154.06.2016
ASUSK55VD6630.10.20155.06.2016
ASUSK55VJ273.02.20162.06.2016
ASUSK55VM114.02.20161.06.2016
ASUSK56CA630.10.20154.06.2016
ASUSK56CB1730.10.20152.06.2016
ASUSK56CM332.04.20163.06.2016
ASUSK61IC228.05.20162.06.2016
ASUSK72Dr27.11.20151.06.2016
ASUSK72Jr79.02.20163.06.2016
ASUSK73BE12.04.20162.04.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY1930.10.20152.06.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV2630.10.20152.06.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ85.11.20158.04.2016
ASUSK93SM431.05.20163.06.2016
ASUSK93SV12.06.20162.06.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM44.03.201628.05.2016
ASUSN43SN725.05.20163.06.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SN830.10.20151.06.2016
ASUSN53SV817.12.201512.04.2016
ASUSN550JK1114.11.20153.06.2016
ASUSN550JV327.05.20163.06.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP1630.10.20152.06.2016
ASUSN56DY2130.10.20153.06.2016
ASUSN56JK26.04.20166.04.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ930.10.201513.04.2016
ASUSN56VM1930.10.20153.06.2016
ASUSN56VZ77.04.20163.06.2016
ASUSN61Ja630.10.20153.06.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN751JK156.02.20163.06.2016
ASUSN76VJ314.11.201512.04.2016
ASUSN76VM65.04.20168.04.2016
ASUSP50IJ325.11.20153.06.2016
ASUSP552LA4523.11.20153.06.2016
ASUSS300CA7622.11.20154.06.2016
ASUSS301LA5330.10.20153.06.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA4430.10.20153.06.2016
ASUSS550CA39.03.20163.06.2016
ASUSS550CB1230.10.20152.06.2016
ASUSS551LA182.02.20162.06.2016
ASUSS551LB395.02.20169.06.2016
ASUSS551LN18230.10.20159.06.2016
ASUST100TA2830.10.201513.04.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA103.02.201628.05.2016
ASUST200TAC4930.10.20153.06.2016
ASUST300FA226.11.20159.02.2016
ASUSTP300LA1210.11.20154.06.2016
ASUSTP500LA613.05.20162.06.2016
ASUSTP500LAB1630.10.20152.06.2016
ASUSU31SD830.10.201513.02.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U630.10.201528.05.2016
ASUSU35JC2212.11.201531.05.2016
ASUSU36SD226.05.20163.06.2016
ASUSU38DT131.05.201631.05.2016
ASUSU38N1421.01.20161.06.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A24330.10.20151.06.2016
ASUSUL30VT85.11.20153.06.2016
ASUSUX301LAA124.05.201624.05.2016
ASUSUX302LA914.01.201627.05.2016
ASUSUX302LG630.10.20152.06.2016
ASUSUX303LA855.11.20153.06.2016
ASUSUX303LAB12910.11.20153.06.2016
ASUSUX303LB4830.10.20153.06.2016
ASUSUX303LN2129.01.201624.05.2016
ASUSUX303LNB1217.11.20158.04.2016
ASUSUX303UA105.02.20162.06.2016
ASUSUX303UB2710.02.20162.06.2016
ASUSUX305CA7621.01.20164.06.2016
ASUSUX305FA72130.10.20157.06.2016
ASUSUX31A55.11.201513.04.2016
ASUSUX31E1725.11.20153.06.2016
ASUSUX32A3021.01.20163.06.2016
ASUSUX32LA4430.10.20152.06.2016
ASUSUX32LN4030.10.20153.06.2016
ASUSUX32VD126.02.20163.06.2016
ASUSUX51VZA35.02.20169.02.2016
ASUSX200MA231.05.20161.06.2016
ASUSX202E1030.10.20152.06.2016
ASUSX202EP225.11.201526.05.2016
ASUSX202EV2118.12.20151.06.2016
ASUSX205TA3130.10.20157.06.2016
ASUSX205TAW102.02.20162.06.2016
ASUSX301A13730.10.20152.06.2016
ASUSX302LA16230.10.20153.06.2016
ASUSX302UA212.04.201613.04.2016
ASUSX501A7130.10.20154.06.2016
ASUSX501A115430.10.20153.06.2016
ASUSX501U2730.10.20152.06.2016
ASUSX502CA8630.10.20154.06.2016
ASUSX550CA11330.10.20154.06.2016
ASUSX550CC2130.10.20152.06.2016
ASUSX550CL6230.10.20153.06.2016
ASUSX550DP385.11.201515.06.2016
ASUSX550EA1525.03.20167.06.2016
ASUSX550JK1315.11.20153.06.2016
ASUSX550JX455.11.20154.06.2016
ASUSX550LA6830.10.20154.06.2016
ASUSX550LB4230.10.20153.06.2016
ASUSX550LC5330.10.20152.06.2016
ASUSX550LD14630.10.20154.06.2016
ASUSX550LN28630.10.201523.06.2016
ASUSX550MD3930.10.20153.06.2016
ASUSX550MJ675.11.20154.06.2016
ASUSX550ZA195.04.201615.06.2016
ASUSX550ZE645.11.201511.06.2016
ASUSX551CA4030.10.20153.06.2016
ASUSX551CAP14530.10.20153.06.2016
ASUSX551MA33530.10.20153.06.2016
ASUSX553MA87430.10.201515.06.2016
ASUSX553SA5929.01.20169.06.2016
ASUSX555DG225.05.201627.05.2016
ASUSX555LA3995.11.20153.06.2016
ASUSX555LAB75130.10.201515.06.2016
ASUSX555LB465.11.20153.06.2016
ASUSX555LD530.10.20155.04.2016
ASUSX555LJ24030.10.201511.06.2016
ASUSX555LN8230.10.20157.06.2016
ASUSX555LNB1829.01.20163.06.2016
ASUSX555LP1930.10.20152.06.2016
ASUSX555UA815.01.201614.05.2016
ASUSX556UA11.06.20161.06.2016
ASUSX55U431.05.20163.06.2016
ASUSX55VDR76.02.20163.06.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB310.02.20162.06.2016
ASUSX751LD75.02.20161.06.2016
ASUSX751LN32.02.20166.02.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA11130.10.201515.06.2016
ASUSX75A1511.02.20168.04.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD830.10.20153.06.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T93.02.201611.06.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750312.04.201628.04.2016
DellDell System XPS L321X27.04.201631.05.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 352110230.10.20154.06.2016
DellInspiron 354214.06.20164.06.2016
DellInspiron 3543328.05.20161.06.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552075.11.20152.06.2016
DellInspiron 55211030.10.201531.05.2016
DellInspiron 55231011.05.20165.06.2016
DellInspiron 5748326.05.201628.05.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellLatitude 21101830.10.20159.02.2016
DellLatitude 212017530.10.20153.06.2016
DellLatitude 3330166030.10.20154.06.2016
DellLatitude 33401355430.10.20154.06.2016
DellLatitude 354020430.10.20153.06.2016
DellLatitude 3550324.02.201628.05.2016
DellLatitude 6430U53.02.20162.06.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D520122.02.20164.06.2016
DellLatitude D53048430.10.201514.06.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63011730.10.201512.04.2016
DellLatitude D82036.06.20166.06.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E42001118.05.20163.06.2016
DellLatitude E43003030.10.20153.06.2016
DellLatitude E4310415.11.201515.06.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E541011530.10.20152.06.2016
DellLatitude E5420253130.10.20154.06.2016
DellLatitude E5430 non-vPro53830.10.20154.06.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E5440109630.10.20154.06.2016
DellLatitude E5450105730.10.20153.06.2016
DellLatitude E550010930.10.20153.06.2016
DellLatitude E5510424.11.201525.05.2016
DellLatitude E552020730.10.201525.05.2016
DellLatitude E5530 non-vPro178230.10.201515.06.2016
DellLatitude E5540114530.10.20153.06.2016
DellLatitude E555012930.10.20153.06.2016
DellLatitude E6220305.11.20153.06.2016
DellLatitude E623053.02.20161.06.2016
DellLatitude E63205630.10.20153.06.2016
DellLatitude E633042730.10.20154.06.2016
DellLatitude E64003330.10.20151.06.2016
DellLatitude E6410105630.10.20154.06.2016
DellLatitude E642060930.10.201515.06.2016
DellLatitude E6430139330.10.20154.06.2016
DellLatitude E650039730.10.20153.06.2016
DellLatitude E65102430.10.20159.06.2016
DellLatitude E6520114.02.20162.06.2016
DellLatitude E6530205030.10.20151.06.2016
DellLatitude E654020430.10.201528.05.2016
DellLatitude E7240225.11.20152.06.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E74401413.02.20162.06.2016
DellLatitude E7450175.11.20151.06.2016
DellLatitude XT2624.11.20157.04.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 701019530.10.20151.06.2016
DellOptiPlex 7609010.11.20151.06.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M6874.03.20161.06.2016
DellOptiPlex 990168930.10.20153.06.2016
DellPrecision M4700330.10.20152.06.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 15551130.10.20153.06.2016
DellVenue 11 Pro 51303230.10.20151.06.2016
DellVostro 101415530.10.20154.06.2016
DellVostro 25201320.11.201531.05.2016
DellVostro 3300330.10.20156.04.2016
DellVostro 3350213.04.201628.04.2016
DellVostro 35008013.04.201625.05.2016
DellVostro 3546143.02.20163.06.2016
DellVostro 35494830.10.20155.06.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558612.01.201619.04.2016
DellVostro 356018212.11.20153.06.2016
DellVostro V13156.05.201627.05.2016
DellXPS 12 9Q23718.12.201512.04.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343431.01.201612.04.2016
DellXPS 13 935078.04.20162.06.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525227.05.201628.05.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72785.11.20153.06.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44247.04.20162.06.2016
eMachineseME4431317.03.20164.06.2016
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G630.10.201528.05.2016
eMachineseME729Z885.11.20153.06.2016
eMachineseME732ZG162.02.20163.06.2016
eMachines, inc.eMG42087.11.20152.06.2016
Fujitsu0000000034.03.201627.05.2016
FujitsuAMILO Pi 3560329.01.201612.04.2016
FujitsuAMILO Pi 3660116.05.201616.05.2016
FujitsuD3171-A16330.10.20153.06.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42021.06.20163.06.2016
FujitsuESPRIMO E5103518.12.20153.06.2016
FujitsuESPRIMO E70019321.01.20164.06.2016
FujitsuESPRIMO P40027811.11.201528.05.2016
FujitsuESPRIMO P510187930.10.20153.06.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1330.10.201518.04.2016
FujitsuESPRIMO P5206830.10.20154.06.2016
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512125430.10.201515.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A51446830.10.201514.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A530227930.10.201514.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A5311215.11.20152.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A5321430.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A54448830.10.201522.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A5559330.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5022830.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51231630.10.20154.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5304030.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61211.03.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53133130.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5326030.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G212430.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5245.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544530.10.201530.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL65.04.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E54469030.10.201523.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E54618411.05.201623.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E55425430.10.201514.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E55632.06.20164.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337014.01.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E73434630.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744356030.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E75193830.10.20157.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E752399330.10.201523.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E754263630.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E78020230.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK N53221.06.20162.06.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532225.11.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570730.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK NH751730.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P311012.06.20162.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P70168930.10.20154.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P70263530.10.20154.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P770126.04.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P771425.11.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P77251.06.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S710297630.10.20156.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S75118830.10.20157.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S752103030.10.201523.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S7605030.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S761185.11.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S7621024.03.20162.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S904185.11.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK SH531120.05.201620.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U5542029.01.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U57441.04.20163.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U74511.06.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U772325.02.20167.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042265.11.20152.06.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5528830.10.20153.06.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57217.04.20167.04.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2735519.04.201628.05.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170523.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95003231.01.20162.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95101311.04.201615.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94106229.01.20163.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550585.11.201523.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351730.10.20152.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410716.04.20162.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64101714.11.201527.04.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202113.05.20161.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721047.11.20153.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72203630.10.20153.06.2016
GIGABYTEX5421.01.201614.05.2016
GoogleAuron_Yuna100730.10.20153.06.2016
Hewlett-Packard1930.10.20153.06.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC235.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardCompaq 6105219.12.20153.06.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC26330.10.201515.06.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC227.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC1330.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC2012.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardFalco10430.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC171530.10.201523.06.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC6930.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC3430.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC20530.10.20157.06.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC5119.12.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC16930.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC34230.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC381230.10.201523.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC325.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G178330.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP 350 G293430.10.201515.06.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6204430.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP 6252430.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC3030.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC8430.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC175.11.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC17330.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC531.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC134915.12.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC24530.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC107530.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)10385.11.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1930.10.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2218.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)5830.10.20159.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)1330.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)28.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)48.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s12330.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b31730.10.20156.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)2130.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)109930.10.20157.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)1605.11.20156.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)522.03.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1130.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)3930.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)1116.12.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s2030.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b10730.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p10830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)85.11.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC63030.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC524.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC20929.03.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p20030.10.20159.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510w22.06.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower94016.12.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5850 Microtower13.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor835.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor1116.04.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower13130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor47230.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower114.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT6412.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT29930.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF7926.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT293.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)112.02.20169.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)731.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2974.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2630.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF5011.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT721.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF92630.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet511.02.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p519.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p1619.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p3630.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p21930.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p3030.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p465.11.20157.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p1930.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G21729.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2528.05.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2124.03.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1279230.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2250030.10.201513.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1295830.10.20157.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G27245.11.201511.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p49730.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p61830.10.20155.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p236230.10.20155.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1715.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G237131.01.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p20130.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w521.04.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p2930.10.201511.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w427.05.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p3730.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w115.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p58230.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w37.04.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w23.04.20165.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w21.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G11312.11.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m346.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1118.04.20169.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G22345.11.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3765.11.20159.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1829.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT36905.11.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC59330.10.20155.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC107.04.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC376.11.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC155.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC3730.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook513.05.20164.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6430.10.201524.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC75.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC23.02.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 41425.05.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC393.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC5130.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook26330.10.20157.06.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook55.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15105.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC530.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x2 Notebook PC13.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC49530.10.201523.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC114730.10.201523.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC10730.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC221.04.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC161230.10.201511.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB724.11.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC44130.10.201511.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC66.02.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC233.02.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC45.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC1530.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC45.11.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC19730.10.20159.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1113.02.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC9230.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC50830.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC230.10.20158.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC17130.10.20157.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC1230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook225.11.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC146.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 155630.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2221.01.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC243.02.20162.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC4530.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14166.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 154230.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible37030.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC120.05.201620.05.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet41330.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G11262.02.20169.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G11069130.10.20156.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G21664730.10.201522.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s393.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s127430.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)18.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s85130.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G021430.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G135330.10.201517.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2175630.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s71330.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1730.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s41730.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1130.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s17430.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s13530.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s2530.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s1430.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G150330.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2421030.10.20159.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G12130.10.201515.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2230.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s100230.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s6530.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s8730.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m34.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m630.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b109730.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)1330.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1648830.10.201514.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G12230.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b26330.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b40930.10.201521.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b31830.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b2430.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1645230.10.201517.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G12430.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b118530.10.20157.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b101030.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b355530.10.20159.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)530.04.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b106830.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF16130.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF10230.10.20153.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR12.04.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO72830.10.20152.06.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook921.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G111.06.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 131229.01.20163.06.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC36.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC629.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11255.11.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1317130.10.20154.06.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1136430.10.20157.06.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation5430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9230.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC415.11.20157.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC242.02.20164.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC31.06.20163.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC47.04.20162.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC5324.03.20163.06.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC7029.01.20163.06.2016
HPHP EliteBook 755 G322.04.20163.06.2016
HPHP EliteBook 820 G3325.05.20162.06.2016
HPHP ENVY Notebook231.02.20161.06.2016
HPHP Notebook7812.12.20153.06.2016
HPHP Pavilion Notebook3029.01.20162.06.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible203.02.20162.06.2016
HPHP ProBook 430 G349621.01.20167.06.2016
HPHP ProBook 440 G3445.02.20163.06.2016
HPHP ProBook 450 G31213.02.20161.06.2016
HPHP ProBook 455 G31864.02.20162.06.2016
HPHP ProBook 470 G31326.05.20161.06.2016
HPHP ProBook 650 G2155.05.20163.06.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF57719.04.20163.06.2016
HPHP Stream Notebook PC 133816.02.20164.06.2016
innotek GmbHVirtualBox1664.03.201622.06.2016
InsydeBayTrail1630.10.20153.06.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB540010030.10.20153.06.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch339.03.20167.06.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch127.05.201627.05.2016
LenovoIdeaPad U330p44430.10.201522.06.2016
LenovoINVALID4330.10.20153.06.2016
LenovoLenovo1729.01.201631.05.2016
LenovoLenovo B50-10505.02.20164.06.2016
LenovoLenovo B50-30154530.10.201511.06.2016
LenovoLenovo B50-45281130.10.201515.06.2016
LenovoLenovo B50-7038030.10.20157.06.2016
LenovoLenovo B50-80569.02.20164.06.2016
LenovoLenovo B51-8037431.03.20163.06.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e6530.10.201511.06.2016
LenovoLenovo B59025030.10.20154.06.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-706524.11.20152.06.2016
LenovoLenovo E50-701126.05.20163.06.2016
LenovoLenovo E50-801164.03.20163.06.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1513230.10.20154.06.2016
LenovoLenovo Flex 2-1416130.10.20153.06.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D23330.10.20154.06.2016
LenovoLenovo Flex 2-152530.10.201526.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D4322.01.20162.06.2016
LenovoLenovo Flex 3-147071.04.201627.05.2016
LenovoLenovo G40-3021430.10.20154.06.2016
LenovoLenovo G40-4516230.10.201511.06.2016
LenovoLenovo G50-3048030.10.20157.06.2016
LenovoLenovo G50-4550530.10.201511.06.2016
LenovoLenovo G50-7049830.10.20157.06.2016
LenovoLenovo G50-80226130.10.201515.06.2016
LenovoLenovo G5001330.10.20153.06.2016
LenovoLenovo G505s21930.10.20153.06.2016
LenovoLenovo G5102130.10.20153.06.2016
LenovoLenovo G55031.04.201612.04.2016
LenovoLenovo G56029.02.20164.03.2016
LenovoLenovo G5805030.10.20153.06.2016
LenovoLenovo G585215.11.20154.06.2016
LenovoLenovo G70-3511.04.20161.04.2016
LenovoLenovo G70-702330.10.20153.06.2016
LenovoLenovo G70-8068.02.201628.05.2016
LenovoLenovo G7002530.10.20153.06.2016
LenovoLenovo G7102930.10.20152.06.2016
LenovoLenovo G78037.04.20162.06.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD76.04.201631.05.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY56130.10.201515.06.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR362.02.20163.06.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ822.11.20152.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1065.11.20152.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 149230.10.20153.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D818.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 151313.11.20152.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D8830.10.201511.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S3104230.10.20157.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5002630.10.201531.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch621.01.20161.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p615.11.20152.06.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16046.04.20162.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3102115.01.20163.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51012.04.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5002430.10.20153.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P4130.10.20153.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S2630.10.20151.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 136424.11.20154.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50044.02.201612.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-70105930.10.20157.06.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo MIIX 3-1030428.05.20163.06.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30146.11.20151.06.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch263.02.20163.06.2016
LenovoLenovo U31-703231.01.20163.06.2016
LenovoLenovo U31036.02.20161.06.2016
LenovoLenovo U41-70329.01.201628.05.2016
LenovoLenovo U41033.02.20162.06.2016
LenovoLenovo Y50-7025930.10.20153.06.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch1730.10.201514.06.2016
LenovoLenovo Yoga 2 114324.11.20157.06.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1360830.10.201515.06.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro3830.10.20153.06.2016
LenovoLenovo Yoga 3 111612.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 3 146230.10.20152.06.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-13701125.11.20159.06.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR510.04.20161.06.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY1075.11.20153.06.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL1325.11.20153.06.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD55030.10.20157.06.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK131.05.201631.05.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK426.05.20162.06.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK132.04.20167.06.2016
LenovoLenovo Z50-7094530.10.201526.06.2016
LenovoLenovo Z50-7531230.10.20157.06.2016
LenovoLenovo Z51-70185.11.20153.06.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-80427.05.20163.06.2016
LenovoLenovo Z7103030.10.201531.05.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z267830.10.20151.06.2016
LenovoThinkCentre Edge721265.11.201519.05.2016
LenovoThinkCentre M584930.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre M77524.03.20163.06.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1219.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad1230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad 11e6716.12.20152.06.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E460268.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad E52029930.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad E550415.11.20153.06.2016
LenovoThinkPad Edge29030.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad Edge E13071.04.20163.06.2016
LenovoThinkPad Edge E1352230.10.20157.06.2016
LenovoThinkPad Edge E32032631.01.20163.06.2016
LenovoThinkPad Edge E32543730.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad Edge E33098530.10.20154.06.2016
LenovoThinkPad Edge E335830.10.20158.04.2016
LenovoThinkPad Edge E420s135.11.20153.06.2016
LenovoThinkPad Edge E53011730.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad Edge E530c4730.10.20159.06.2016
LenovoThinkPad Edge E53110430.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad Edge E54038730.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad Edge E545331.01.20165.02.2016
LenovoThinkPad L42049730.10.20154.06.2016
LenovoThinkPad L43028.04.201612.04.2016
LenovoThinkPad L4401930.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad L4503530.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5409430.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad R40013.06.20163.06.2016
LenovoThinkPad R50072330.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga2326.11.20152.06.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44093730.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad S430514.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1556.04.20163.06.2016
LenovoThinkPad SL1130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad SL5001330.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad SL5104230.10.201511.05.2016
LenovoThinkPad T4003530.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad T410366230.10.20154.06.2016
LenovoThinkPad T410s45.02.20169.02.2016
LenovoThinkPad T420173430.10.20154.06.2016
LenovoThinkPad T420s2430.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T43030930.10.201522.06.2016
LenovoThinkPad T430s1530.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4401721.01.20163.06.2016
LenovoThinkPad T440p6522.11.20154.06.2016
LenovoThinkPad T440s930.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad T4501826.01.20163.06.2016
LenovoThinkPad T450s2130.10.20152.06.2016
LenovoThinkPad T5002818.03.20163.06.2016
LenovoThinkPad T510632.02.20163.06.2016
LenovoThinkPad T5206530.10.20154.06.2016
LenovoThinkPad T5307230.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad T540p13321.01.20162.06.2016
LenovoThinkPad T60530.10.201516.04.2016
LenovoThinkPad T6171830.10.20153.06.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W5102116.12.20157.06.2016
LenovoThinkPad W520122.04.201628.05.2016
LenovoThinkPad W530135.11.20153.06.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon13.06.20163.06.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd1029.01.20163.06.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd231.05.20162.06.2016
LenovoThinkPad X100e51.04.20162.06.2016
LenovoThinkPad X120e495.02.20163.06.2016
LenovoThinkPad X121e2930.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad X131e121.04.20163.06.2016
LenovoThinkPad X2002230.10.20158.06.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2016530.10.20154.06.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22041630.10.20154.06.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet175.11.20152.06.2016
LenovoThinkPad X230415.11.20153.06.2016
LenovoThinkPad X240232030.10.20159.06.2016
LenovoThinkPad X2503930.10.20157.06.2016
LenovoThinkPad X26024.05.201612.05.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X3011825.11.20157.06.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X61922.03.20161.06.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e1405.11.201522.06.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V730.03.20163.06.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V730.10.201531.05.2016
MEDIONP663035.04.201611.05.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND4830.10.20154.06.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE73.02.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE2330.10.20153.06.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC228.05.20162.06.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE2524.11.20153.06.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC61.04.20163.06.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX6231130.10.20153.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1430.10.20152.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE830.10.20153.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC135.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD924.05.20165.06.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD1326.11.20152.06.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE5830.10.20156.06.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro118.04.20163.06.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE55.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF505.11.20154.06.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE3630.10.20153.06.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF3930.10.20152.06.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL923.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE612.05.20161.06.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1231.01.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD424.03.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MicrosoftSurface Pro 236.04.201628.05.2016
MicrosoftSurface Pro 329230.10.201531.05.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro128.05.201628.05.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77511625.04.201625.04.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS519.12.20153.06.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM13030.10.20157.06.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM10330.10.201521.06.2016
Packard BellEasynote LE69KB303.02.20164.06.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS11SB112.04.201612.04.2016
Packard BellEasyNote LS44HR330.10.20153.06.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1330.10.20152.06.2016
Packard BellEasyNote LV44HC85.11.201527.05.2016
Packard BellEasyNote LX96.04.20162.06.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ1130.10.20152.06.2016
Packard BellEasyNote TE11HC7030.10.20154.06.2016
Packard BellEasynote TE69BM1430.10.201527.05.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP4430.10.201511.06.2016
Packard BellEasyNote TE69HW1618.12.20157.06.2016
Packard BellEasyNote TE69KB15730.10.20154.06.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ430.10.20152.05.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85416.04.201631.05.2016
Packard BellEasyNote TM851230.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TS11HR9330.10.20154.06.2016
Packard BellEasyNote TS11SB228.05.20162.06.2016
Packard BellEasyNote TS44HR621.05.20164.06.2016
Packard BellEasyNote TV11CM196.11.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TV11HC2830.10.20153.06.2016
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLE11BZ135.02.201631.05.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTE11HC-7363226.05.201631.05.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Parallels Software International Inc.Parallels Virtual Platform222.06.201622.06.2016
Samsung275E4E/275E5E2330.10.20152.06.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1030.10.20151.06.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA4730.10.20152.06.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C3730.10.20153.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV1930.10.20157.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV630.10.20151.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE145.02.20163.06.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B1321.01.20164.06.2016
Samsung305U1A19330.10.20153.06.2016
Samsung305V4A/305V5A3130.10.20153.06.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA315.11.20153.06.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3228.05.20162.06.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3930.10.20153.06.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC6430.10.20153.06.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R2930.10.20154.06.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV275.11.20153.06.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V2930.10.20153.06.2016
Samsung400B2B/400B2B210.02.20164.03.2016
Samsung450R5G/450R5U3513.11.20153.06.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH50830.10.20154.06.2016
Samsung530U3C/530U4C84230.10.20157.06.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C1930.10.20153.06.2016
Samsung535U3C8630.10.20153.06.2016
Samsung550P5C/550P7C185.11.201531.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E417.12.20153.06.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D3530.10.20152.06.2016
Samsung900X3F326.05.201628.05.2016
Samsung900X3G421.01.20163.05.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G10230.10.20153.06.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG198.04.20161.06.2016
Samsung90X3A424.05.20162.06.2016
Samsung940X3G/930X3G117.05.201617.05.2016
SamsungQ330227.05.201628.05.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510104.02.20161.06.2016
SamsungR520/R522/R620830.10.20152.06.2016
SamsungR530/R7302730.10.20154.06.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8521830.10.20152.06.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC410/RC510/RC710231.05.201631.05.2016
SamsungRC530/RC7301030.10.20153.06.2016
SamsungRF511/RF411/RF711230.10.201513.05.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7111130.10.20151.06.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341151.04.201631.05.2016
SamsungRV415/RV51577.04.20162.06.2016
SamsungRV415/RV515/E34152130.10.20151.06.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35203430.10.20152.06.2016
SamsungX1257230.10.20153.06.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520514.11.201528.05.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW730.10.20151.06.2016
SonySVE14A1S1EW726.05.20167.06.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW47.05.20163.06.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW32.02.20162.06.2016
SonySVE1512T1ESI328.05.20167.06.2016
SonySVE1513U1ESI926.05.20162.06.2016
SonySVF1421E2EW2130.10.20151.06.2016
SonySVF14A1M2ES413.04.20162.06.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW3730.10.20153.06.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E115.11.20152.06.2016
SonySVF1541M172.02.20165.06.2016
SonySVF1541M1EW6630.10.20153.06.2016
SonySVF15A1Z2EB66.02.20163.06.2016
SonySVF15N1N2ES56.02.20163.06.2016
SonySVP1321A6E78.04.20161.06.2016
SonySVP1321J1EBI910.02.20162.06.2016
SonySVP1321M2EB1414.01.20163.06.2016
SonySVS1313R9EB144.03.20164.06.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES715.01.201628.05.2016
SonySVT1312M1ES28.04.201628.05.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E1530.10.20152.06.2016
SonyVPCEA3S1E430.10.201531.05.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB4E1E108.04.20162.06.2016
SonyVPCEE3E1E17.06.20167.06.2016
SonyVPCEH1J1E1211.04.201628.05.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E228.05.201631.05.2016
SonyVPCEH2F1E68.04.20162.06.2016
SonyVPCEH2H1E612.04.201631.05.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEH3P1E115.11.201531.05.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1426.05.20162.06.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF23L1E830.10.201531.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
TSATELLITE1228.05.201615.06.2016
ToshibaKIRA131.05.201631.05.2016
ToshibaLeon1211.02.20163.06.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200930.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A830.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B4830.10.20153.06.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1530.10.20158.04.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B426.05.20163.06.2016
ToshibaSATELLITE C55-A312.04.201613.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW1030.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C14230.10.20154.06.2016
ToshibaSatellite C6501330.10.20151.06.2016
ToshibaSatellite C6602130.10.20154.06.2016
ToshibaSatellite C660D3930.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C670D-11L17.05.20167.05.2016
ToshibaSATELLITE C70-B119.04.201619.04.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D292.02.20167.06.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW123.04.201623.04.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108326.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C65.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121630.10.20153.06.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F165.11.201526.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH524.03.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU427.05.20163.06.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-121145.11.20153.06.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D2930.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15215.04.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B22330.10.201515.06.2016
ToshibaSATELLITE L50-C312.04.201631.05.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D1220.11.20159.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-B36530.10.201511.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C9630.10.201515.06.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A91.02.20167.06.2016
ToshibaSatellite L550D1310.02.20162.06.2016
ToshibaSatellite L650D630.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite L67059.02.20164.06.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B228.05.20162.06.2016
ToshibaSATELLITE L7501330.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D165.04.20163.06.2016
ToshibaSatellite L840112.04.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855930.10.20154.06.2016
ToshibaSATELLITE L855D1730.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D1230.10.20152.06.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A1223.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J2830.10.20153.06.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C126.05.201626.05.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W131.05.201631.05.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P850830.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite Pro A2002514.11.201513.04.2016
ToshibaSatellite Pro A300730.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8175.11.20153.06.2016
ToshibaSatellite Pro C65044130.10.20152.06.2016
ToshibaSatellite Pro L3005030.10.20153.06.2016
ToshibaSatellite Pro P3004430.10.20153.06.2016
ToshibaSATELLITE R830831.05.20162.06.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B105.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B10330.10.20154.06.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A3930.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B9422.11.20153.06.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1113430.10.201526.05.2016
Unknown1305430.10.201523.06.2016
ZOTACNM1083030.10.20153.06.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015