Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 01.06.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO72220730.10.20151.06.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7561230.10.201531.05.2016
AcerAOD26074.03.201628.05.2016
AcerAOD2706830.10.20151.06.2016
AcerAS5755G28.04.20161.06.2016
AcerAspire 141053.02.201627.05.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G715.01.20167.04.2016
AcerAspire 3750ZG34.03.201627.05.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T930.10.20151.06.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475237.11.20154.03.2016
AcerAspire 4810T3030.10.20151.06.2016
AcerAspire 48202630.10.20151.06.2016
AcerAspire 4820TG33.02.201627.05.2016
AcerAspire 48302916.02.201628.05.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100123.05.201623.05.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53493730.10.201531.05.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555287.04.20161.06.2016
AcerAspire 5552G4330.10.20151.06.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57332030.10.20151.06.2016
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z730.10.20151.06.2016
AcerAspire 57383812.11.20151.06.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741225.11.20151.06.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G6730.10.20151.06.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749230.10.201512.04.2016
AcerAspire 57506230.10.20151.06.2016
AcerAspire 5750G3730.10.20151.06.2016
AcerAspire 5755G930.10.20157.04.2016
AcerAspire 5810T430.10.201531.05.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G104.03.201631.05.2016
AcerAspire 72501630.10.20151.06.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752075.02.201631.05.2016
AcerAspire 7551730.10.20151.06.2016
AcerAspire 755221.06.20161.06.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G231.05.20161.06.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 773511.06.20161.06.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7739Z11.06.20161.06.2016
AcerAspire 77411030.10.20151.06.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G82.02.20161.06.2016
AcerAspire E1-410523.11.20151.06.2016
AcerAspire E1-430P3030.10.20151.06.2016
AcerAspire E1-4702830.10.20151.06.2016
AcerAspire E1-470P86.02.20161.06.2016
AcerAspire E1-5229230.10.20151.06.2016
AcerAspire E1-530430.10.20155.04.2016
AcerAspire E1-530G1030.10.20151.06.2016
AcerAspire E1-53133.02.201627.05.2016
AcerAspire E1-532630.10.201520.05.2016
AcerAspire E1-5706230.10.20151.06.2016
AcerAspire E1-570G642.02.20161.06.2016
AcerAspire E1-57113630.10.20151.06.2016
AcerAspire E1-571G2130.10.20151.06.2016
AcerAspire E1-57218730.10.20151.06.2016
AcerAspire E1-572G625.11.20151.06.2016
AcerAspire E1-572P46.02.201631.05.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7712730.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-771G49.02.20164.03.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E1-772G2311.03.201631.05.2016
AcerAspire E3-1115330.10.20151.06.2016
AcerAspire E3-1123130.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-411715.11.20151.06.2016
AcerAspire E5-411G174.03.201628.05.2016
AcerAspire E5-47118330.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-471P4730.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-5117930.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-511G435.11.20151.06.2016
AcerAspire E5-511P112.04.201612.04.2016
AcerAspire E5-52135530.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-521G18630.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-5221511.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-531529.01.20161.06.2016
AcerAspire E5-531G1330.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-532275.11.201531.05.2016
AcerAspire E5-5517530.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-551G11530.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-57130230.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-572G1530.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-57311030.10.20151.06.2016
AcerAspire E5-573G1810.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-574G48.04.201627.05.2016
AcerAspire E5-721221.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-731313.02.20161.06.2016
AcerAspire E5-771G99.02.20161.06.2016
AcerAspire ES1-1116630.10.20151.06.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-1318930.10.20151.06.2016
AcerAspire ES1-31176230.10.20151.06.2016
AcerAspire ES1-33113330.10.20151.06.2016
AcerAspire ES1-421414.11.20156.02.2016
AcerAspire ES1-431397.11.20151.06.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51248030.10.20151.06.2016
AcerAspire ES1-520355.11.20151.06.2016
AcerAspire ES1-521830.10.201526.05.2016
AcerAspire ES1-53161.04.20161.06.2016
AcerAspire ES1-711295.11.201528.05.2016
AcerAspire F5-572G1027.05.20161.06.2016
AcerAspire M3-581PTG95.05.201631.05.2016
AcerAspire M3-581T51.12.20151.06.2016
AcerAspire M3-581TG133.02.201619.05.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-131327.05.20161.06.2016
AcerAspire one 1-431442.04.20161.06.2016
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T421.12.20151.06.2016
AcerAspire R3-431T284.02.20161.06.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S31429.01.201631.05.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-391121.12.201531.05.2016
AcerAspire S7-19154.02.201618.05.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-1713013.04.20161.06.2016
AcerAspire V3-111P11130.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-112P67930.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-33154430.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-371176930.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-5324130.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-532G45.04.20161.06.2016
AcerAspire V3-5717230.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-571G2530.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-57215030.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-572G31530.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-57485.02.201631.05.2016
AcerAspire V3-574G1325.11.20151.06.2016
AcerAspire V3-731472.02.20161.06.2016
AcerAspire V3-7714930.10.20151.06.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G232.02.201628.05.2016
AcerAspire V5-121527.05.20161.06.2016
AcerAspire V5-122919.11.201531.05.2016
AcerAspire V5-122P4812.11.20151.06.2016
AcerAspire V5-431435.11.20151.06.2016
AcerAspire V5-431P1230.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-47195.02.201614.05.2016
AcerAspire V5-471PG412.05.201614.05.2016
AcerAspire V5-472131.05.201631.05.2016
AcerAspire V5-472P4530.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-53121130.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-531G387.11.20151.06.2016
AcerAspire V5-531P428.05.20161.06.2016
AcerAspire V5-5511630.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-551G3330.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-5526015.01.20161.06.2016
AcerAspire V5-552G3430.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-552PG1230.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-5612530.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-561G430.10.201524.05.2016
AcerAspire V5-571265.11.20151.06.2016
AcerAspire V5-571G2714.01.20161.06.2016
AcerAspire V5-571P353.02.20161.06.2016
AcerAspire V5-5724430.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-572P161.04.20161.06.2016
AcerAspire V5-57312730.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-573G14030.10.20151.06.2016
AcerAspire V5-573P3231.01.20161.06.2016
AcerAspire V5-573PG62.04.201631.05.2016
AcerAspire V7-581132.02.201619.05.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG7819.11.20151.06.2016
AcerAspire VN7-571G3327.11.20151.06.2016
AcerAspire VN7-591G7024.11.20151.06.2016
AcerAspire VN7-79123.02.201628.05.2016
AcerAspire VN7-791G1030.10.20151.06.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-51011030.10.20151.06.2016
AcerExtensa 25083730.10.20151.06.2016
AcerExtensa 25095830.10.20151.06.2016
AcerExtensa 25102630.10.201531.05.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 56302130.10.20151.06.2016
AcerExtensa 5635ZG231.05.20161.06.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMP253-E-100599.02.20161.06.2016
AcerNC-E1-510-28202G716.02.201631.05.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G37.04.201631.05.2016
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII45.04.201628.05.2016
AcerNC-E3-111-C391611.05.201628.05.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L117.11.201531.05.2016
AcerNC-E5-471P-35NE227.05.201631.05.2016
AcerNC-E5-511P-C98711.06.20161.06.2016
AcerNC-E5-521-29L815.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z59.02.20161.06.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2511.02.20165.03.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG129.02.20161.06.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC927.04.201620.05.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT45.11.201514.03.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y67.04.201627.05.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK112.04.201612.04.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS521.01.201626.05.2016
AcerNC-V3-112P-P7P173.02.201628.05.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-541L230.03.201630.03.2016
AcerNC-V3-371-59MV217.05.201620.05.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-572G-50K9231.05.20161.06.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V3-772G-747A321.26TMA11.06.20161.06.2016
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS272.02.20161.06.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS310.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE624.03.201626.05.2016
AcerPeppy43230.10.20151.06.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M4430.10.20151.06.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 53203230.10.201531.05.2016
AcerTravelMate 5530101.04.20161.06.2016
AcerTravelMate 573054.03.201631.05.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65931330.10.201511.05.2016
AcerTravelMate 837211110.11.201531.05.2016
AcerTravelMate B11314730.10.20151.06.2016
AcerTravelMate B115-M12330.10.20151.06.2016
AcerTravelMate B115-MP46.04.20161.06.2016
AcerTravelMate P236-M209.02.20161.06.2016
AcerTravelMate P246M-M1031.01.201616.04.2016
AcerTravelMate P25339830.10.20151.06.2016
AcerTravelmate P253-115.11.201531.05.2016
AcerTravelMate P27382.02.201626.05.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV3-77111.06.20161.06.2016
AcerV5-1711029.01.20161.06.2016
AcerVeriton M670G6712.11.20155.04.2016
AcerVeriton M670G/M6701112.11.20155.04.2016
AlienwareM11xR3145.11.201531.05.2016
AppleiMac12,2214.05.201631.05.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)5330.10.20151.06.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)8930.10.20151.06.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)8230.10.20151.06.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 576630.10.20151.06.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)7930.10.20151.06.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)9730.10.20151.06.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)1425.11.20151.06.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)32930.10.20151.06.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)379130.10.20151.06.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)7010.11.20151.06.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)28930.10.20151.06.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)30430.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)64830.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)12430.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)19830.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)119330.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)35.04.20161.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)25.11.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)3016.12.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)9530.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)230.10.201526.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)6430.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)2215.01.201631.05.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)1130.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)2030.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)8230.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015104130.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)124130.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20145730.10.20151.06.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)5230.10.20151.06.2016
AppleMacBook2,1718.12.20151.06.2016
AppleMacBook3,1214.05.201631.05.2016
AppleMacBook4,1155.11.20151.06.2016
AppleMacBook5,2205.11.20151.06.2016
AppleMacBook8,1327.05.201631.05.2016
AppleMacBookPro11,4455.11.20151.06.2016
AppleMacBookPro11,5183.02.20161.06.2016
AppleMacBookPro5,41715.01.201628.05.2016
ASUS1215B14930.10.20151.06.2016
ASUSE402MA13930.10.20151.06.2016
ASUSE402SA11.06.20161.06.2016
ASUSE403SA56330.10.20151.06.2016
ASUSE502MA1429.01.201631.05.2016
ASUSE502SA137.04.20161.06.2016
ASUSEB103345.11.20151.06.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW205.02.20161.06.2016
ASUSG550JK1230.10.201531.05.2016
ASUSG551JK225.03.201625.05.2016
ASUSG551JM3530.10.201531.05.2016
ASUSG551JW1623.01.20161.06.2016
ASUSG55VW1630.10.201527.04.2016
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM1430.10.20151.06.2016
ASUSG750JS1030.10.201531.05.2016
ASUSG750JW112.02.20161.06.2016
ASUSG750JZ66.05.20161.06.2016
ASUSG751JT48.04.201628.05.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT328.05.20161.06.2016
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX1526.01.20161.06.2016
ASUSG771JM2430.10.20151.06.2016
ASUSG771JW3820.11.20151.06.2016
ASUSGL552JX831.01.20169.02.2016
ASUSGL552VW726.05.201631.05.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB1730.10.20151.06.2016
ASUSK50ID530.10.201531.05.2016
ASUSK50IE45.04.201627.05.2016
ASUSK50IJ11.06.20161.06.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr17430.10.201531.05.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc331.01.201620.05.2016
ASUSK52Je85.11.20151.06.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT95.11.201528.05.2016
ASUSK52N19.02.20169.02.2016
ASUSK53E8730.10.20151.06.2016
ASUSK53SC3230.10.20151.06.2016
ASUSK53SD2130.10.201531.05.2016
ASUSK53SJ119.03.201619.03.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SV35.11.201525.05.2016
ASUSK53TA112.02.201631.05.2016
ASUSK53U8730.10.20151.06.2016
ASUSK54C926.11.201531.05.2016
ASUSK54HR1130.10.20151.06.2016
ASUSK54L230.10.20155.04.2016
ASUSK55A1130.10.201518.05.2016
ASUSK55DR95.11.20151.06.2016
ASUSK55VD5330.10.20151.06.2016
ASUSK55VJ253.02.20161.06.2016
ASUSK55VM114.02.20161.06.2016
ASUSK56CA430.10.20151.06.2016
ASUSK56CB1430.10.20151.06.2016
ASUSK56CM292.04.20161.06.2016
ASUSK61IC128.05.201628.05.2016
ASUSK72Dr27.11.20151.06.2016
ASUSK72Jr69.02.201628.05.2016
ASUSK73BE12.04.20162.04.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY1730.10.20151.06.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV2430.10.20151.06.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ85.11.20158.04.2016
ASUSK93SM331.05.20161.06.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM44.03.201628.05.2016
ASUSN43SN525.05.201628.05.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SN830.10.20151.06.2016
ASUSN53SV817.12.201512.04.2016
ASUSN550JK814.11.20151.06.2016
ASUSN550JV227.05.201631.05.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP1530.10.20151.06.2016
ASUSN56DY1830.10.20151.06.2016
ASUSN56JK26.04.20166.04.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ930.10.201513.04.2016
ASUSN56VM1830.10.20151.06.2016
ASUSN56VZ57.04.20161.06.2016
ASUSN61Ja530.10.20151.06.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN751JK106.02.201631.05.2016
ASUSN76VJ314.11.201512.04.2016
ASUSN76VM65.04.20168.04.2016
ASUSP50IJ205.11.20151.06.2016
ASUSP552LA4123.11.20151.06.2016
ASUSS300CA7322.11.20151.06.2016
ASUSS301LA4930.10.20151.06.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA4130.10.20151.06.2016
ASUSS550CA29.03.20161.06.2016
ASUSS550CB1130.10.201526.05.2016
ASUSS551LA172.02.20161.06.2016
ASUSS551LB335.02.20161.06.2016
ASUSS551LN16330.10.20151.06.2016
ASUST100TA2830.10.201513.04.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA103.02.201628.05.2016
ASUST200TAC4330.10.201531.05.2016
ASUST300FA226.11.20159.02.2016
ASUSTP300LA910.11.201531.05.2016
ASUSTP500LA413.05.20161.06.2016
ASUSTP500LAB1230.10.20151.06.2016
ASUSU31SD830.10.201513.02.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U630.10.201528.05.2016
ASUSU35JC2212.11.201531.05.2016
ASUSU36SD126.05.201626.05.2016
ASUSU38DT131.05.201631.05.2016
ASUSU38N1421.01.20161.06.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A24330.10.20151.06.2016
ASUSUL30VT65.11.201528.05.2016
ASUSUX301LAA124.05.201624.05.2016
ASUSUX302LA914.01.201627.05.2016
ASUSUX302LG530.10.20151.06.2016
ASUSUX303LA805.11.20151.06.2016
ASUSUX303LAB12410.11.20151.06.2016
ASUSUX303LB4130.10.20151.06.2016
ASUSUX303LN2129.01.201624.05.2016
ASUSUX303LNB1217.11.20158.04.2016
ASUSUX303UA85.02.201628.05.2016
ASUSUX303UB2510.02.201631.05.2016
ASUSUX305CA6021.01.20161.06.2016
ASUSUX305FA66530.10.20151.06.2016
ASUSUX31A55.11.201513.04.2016
ASUSUX31E1525.11.201531.05.2016
ASUSUX32A2721.01.20161.06.2016
ASUSUX32LA3930.10.20151.06.2016
ASUSUX32LN3830.10.20151.06.2016
ASUSUX32VD106.02.201631.05.2016
ASUSUX51VZA35.02.20169.02.2016
ASUSX200MA231.05.20161.06.2016
ASUSX202E930.10.20151.06.2016
ASUSX202EP225.11.201526.05.2016
ASUSX202EV2118.12.20151.06.2016
ASUSX205TA2630.10.20151.06.2016
ASUSX205TAW92.02.20161.06.2016
ASUSX301A13230.10.20151.06.2016
ASUSX302LA15330.10.20151.06.2016
ASUSX302UA212.04.201613.04.2016
ASUSX501A6230.10.20151.06.2016
ASUSX501A114330.10.20151.06.2016
ASUSX501U2430.10.20151.06.2016
ASUSX502CA6730.10.20151.06.2016
ASUSX550CA10130.10.20151.06.2016
ASUSX550CC1930.10.20151.06.2016
ASUSX550CL5930.10.20151.06.2016
ASUSX550DP255.11.20151.06.2016
ASUSX550EA1225.03.201628.05.2016
ASUSX550JK1075.11.20151.06.2016
ASUSX550JX385.11.20151.06.2016
ASUSX550LA6030.10.20151.06.2016
ASUSX550LB3830.10.20151.06.2016
ASUSX550LC5030.10.20151.06.2016
ASUSX550LD13030.10.20151.06.2016
ASUSX550LN26130.10.20151.06.2016
ASUSX550MD3530.10.20151.06.2016
ASUSX550MJ535.11.20151.06.2016
ASUSX550ZA115.04.20161.06.2016
ASUSX550ZE555.11.20151.06.2016
ASUSX551CA2930.10.20151.06.2016
ASUSX551CAP13630.10.20151.06.2016
ASUSX551MA32730.10.20151.06.2016
ASUSX553MA74330.10.20151.06.2016
ASUSX553SA4729.01.201631.05.2016
ASUSX555DG225.05.201627.05.2016
ASUSX555LA3355.11.20151.06.2016
ASUSX555LAB66230.10.20151.06.2016
ASUSX555LB415.11.20151.06.2016
ASUSX555LD530.10.20155.04.2016
ASUSX555LJ21630.10.20151.06.2016
ASUSX555LN7230.10.20151.06.2016
ASUSX555LNB1429.01.201631.05.2016
ASUSX555LP1730.10.20151.06.2016
ASUSX555UA815.01.201614.05.2016
ASUSX556UA11.06.20161.06.2016
ASUSX55U231.05.20161.06.2016
ASUSX55VDR66.02.201627.05.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB210.02.201628.05.2016
ASUSX751LD75.02.20161.06.2016
ASUSX751LN32.02.20166.02.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA9530.10.20151.06.2016
ASUSX75A1511.02.20168.04.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD330.10.20151.06.2016
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T63.02.201628.05.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750312.04.201628.04.2016
DellDell System XPS L321X27.04.201631.05.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35218230.10.20151.06.2016
DellInspiron 3543328.05.20161.06.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552065.11.20151.06.2016
DellInspiron 55211030.10.201531.05.2016
DellInspiron 5523611.05.20161.06.2016
DellInspiron 5748326.05.201628.05.2016
DellInspiron 7520325.05.20161.06.2016
DellLatitude 21101830.10.20159.02.2016
DellLatitude 212013830.10.20151.06.2016
DellLatitude 3330155530.10.20151.06.2016
DellLatitude 33401233330.10.20151.06.2016
DellLatitude 354016230.10.201531.05.2016
DellLatitude 3550324.02.201628.05.2016
DellLatitude 6430U33.02.201625.05.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D52092.02.201628.05.2016
DellLatitude D53047930.10.20151.06.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63011730.10.201512.04.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E4200718.05.20161.06.2016
DellLatitude E43002630.10.20151.06.2016
DellLatitude E4310275.11.20151.06.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E54104830.10.201526.05.2016
DellLatitude E5420228530.10.20151.06.2016
DellLatitude E5430 non-vPro51730.10.20151.06.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E544092530.10.20151.06.2016
DellLatitude E545097830.10.20151.06.2016
DellLatitude E55008530.10.201531.05.2016
DellLatitude E5510424.11.201525.05.2016
DellLatitude E552020730.10.201525.05.2016
DellLatitude E5530 non-vPro123230.10.20151.06.2016
DellLatitude E5540114130.10.20151.06.2016
DellLatitude E555012330.10.20151.06.2016
DellLatitude E6220265.11.20151.06.2016
DellLatitude E623053.02.20161.06.2016
DellLatitude E63204730.10.20151.06.2016
DellLatitude E633030130.10.20151.06.2016
DellLatitude E64003330.10.20151.06.2016
DellLatitude E641098530.10.20151.06.2016
DellLatitude E642054930.10.20151.06.2016
DellLatitude E6430111530.10.20151.06.2016
DellLatitude E650037230.10.20151.06.2016
DellLatitude E65102130.10.20151.06.2016
DellLatitude E6520104.02.20161.06.2016
DellLatitude E6530205030.10.20151.06.2016
DellLatitude E654020430.10.201528.05.2016
DellLatitude E7240205.11.201531.05.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E74401213.02.20161.06.2016
DellLatitude E7450175.11.20151.06.2016
DellLatitude XT2624.11.20157.04.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 701019530.10.20151.06.2016
DellOptiPlex 7609010.11.20151.06.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M6874.03.20161.06.2016
DellOptiPlex 990160830.10.201527.05.2016
DellPrecision M4700230.10.201525.05.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 1555930.10.20151.06.2016
DellVenue 11 Pro 51303230.10.20151.06.2016
DellVostro 101414030.10.201520.05.2016
DellVostro 25201320.11.201531.05.2016
DellVostro 3300330.10.20156.04.2016
DellVostro 3350213.04.201628.04.2016
DellVostro 35008013.04.201625.05.2016
DellVostro 3546123.02.20161.06.2016
DellVostro 35493730.10.20151.06.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558612.01.201619.04.2016
DellVostro 356013012.11.201531.05.2016
DellVostro V13156.05.201627.05.2016
DellXPS 12 9Q23718.12.201512.04.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343431.01.201612.04.2016
DellXPS 13 935068.04.20161.06.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525227.05.201628.05.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72755.11.20151.06.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44237.04.20161.06.2016
eMachineseME443917.03.201631.05.2016
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G630.10.201528.05.2016
eMachineseME729Z615.11.20151.06.2016
eMachineseME732ZG152.02.20161.06.2016
eMachines, inc.eMG42077.11.20151.06.2016
Fujitsu0000000034.03.201627.05.2016
FujitsuAMILO Pi 3560329.01.201612.04.2016
FujitsuAMILO Pi 3660116.05.201616.05.2016
FujitsuD3171-A15030.10.201531.05.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E42011.06.20161.06.2016
FujitsuESPRIMO E5103118.12.20151.06.2016
FujitsuESPRIMO E70019121.01.201628.05.2016
FujitsuESPRIMO P40027811.11.201528.05.2016
FujitsuESPRIMO P510149330.10.201531.05.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1330.10.201518.04.2016
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512117530.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A51441530.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A530208230.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A5311075.11.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A5321230.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A54437330.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK A5558030.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5022730.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51230230.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5303930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61211.03.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53128130.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5325930.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G212430.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5245.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544530.10.201530.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL65.04.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E54459630.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E54610111.05.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E55423930.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337014.01.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E73431130.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744312530.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E75179130.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E752327430.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E754262530.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK E78018130.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK N53211.06.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532195.11.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570630.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK NH751730.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P70159330.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P70255330.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P77086.04.201627.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P771425.11.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK P77211.06.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S710276630.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S75116830.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S75274930.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S7604330.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S761165.11.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S762724.03.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK S904185.11.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK SH531120.05.201620.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U5541829.01.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U57431.04.201622.04.2016
FujitsuLIFEBOOK U74511.06.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U772235.02.20161.06.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042235.11.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5528430.10.20151.06.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57217.04.20167.04.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2735519.04.201628.05.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170523.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351596.02.20161.06.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95002831.01.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D9510711.04.20161.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94104229.01.201627.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550585.11.201523.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351430.10.20151.06.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410516.04.20161.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64101714.11.201527.04.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202113.05.20161.06.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72203130.10.20151.06.2016
GIGABYTEX5421.01.201614.05.2016
GoogleAuron_Yuna96430.10.20151.06.2016
Hewlett-Packard1030.10.20151.06.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC225.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardCompaq 6102319.12.20151.06.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC21430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC127.05.201627.05.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC1230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC2012.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardFalco10430.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC152130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC6830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC2930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC18730.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC4719.12.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC15530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC33830.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC350730.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC295.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G171030.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 350 G276930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6203530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 6251630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC2930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC7530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC165.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC16130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC431.01.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC110115.12.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC18730.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC99130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)10185.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1930.10.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2218.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)4530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)1330.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)28.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)48.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s11230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b28430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)2130.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)103430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)1405.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)522.03.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1130.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)3630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)1116.12.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s1930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b10530.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p10430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)75.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC59830.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC424.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC17829.03.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p19430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower70116.12.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor815.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor916.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower13130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor43830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower114.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT6412.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT27430.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF5726.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT293.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)82.02.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)431.01.201626.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2704.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2630.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF4911.11.201519.05.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT661.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF90030.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet511.02.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p519.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p1519.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p2930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p20430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p2930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p375.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p1630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G21529.01.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2328.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2124.03.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1248930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2217430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1271730.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G26545.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p44830.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p47930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p219430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1695.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G237131.01.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p14830.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w421.04.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p2530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w227.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p3230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w115.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p52030.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w37.04.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w23.04.20165.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8770w11.06.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G11212.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m346.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1108.04.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G22125.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3675.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF628.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1529.01.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT32695.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC53730.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC77.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC316.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC155.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC3230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook413.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6430.10.201524.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC75.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC23.02.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 41125.05.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC353.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC4530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook23230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook55.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15105.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC44130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC101130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC9630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC121.04.201621.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC142830.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB724.11.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC38430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC56.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC223.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC45.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC1330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC35.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC18330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)1013.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC8330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC45430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC230.10.20158.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC15130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC1230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook175.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC146.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 154930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2121.01.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC233.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC4330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14166.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 153630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible32630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC120.05.201620.05.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet36330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G1832.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1969530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G21548330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s393.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s121630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)18.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s80030.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G018230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G132030.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2157830.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s68130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1330.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s40530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1130.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s16630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s13430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s2430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s1230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G150130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2369930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G11530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2230.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s84630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s4630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s5530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m34.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m430.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b108930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)1030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1561630.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G12130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b22030.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b32930.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b30230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b2430.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1496530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b730.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G12330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b109230.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b93830.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b316130.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)530.04.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b94530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF13330.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)4413.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF9230.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR12.04.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO67230.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook821.01.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Pro x360 G111.06.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13929.01.20161.06.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC36.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC629.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11205.11.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1314530.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1132830.10.20151.06.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation5430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9230.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC395.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC202.02.20161.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ61 Notebook PC11.06.20161.06.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC37.04.20161.06.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC4524.03.201631.05.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC5329.01.20161.06.2016
HPHP EliteBook 755 G312.04.20162.04.2016
HPHP EliteBook 820 G3225.05.201626.05.2016
HPHP ENVY Notebook231.02.20161.06.2016
HPHP Notebook7212.12.20151.06.2016
HPHP Pavilion Notebook2529.01.20161.06.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible183.02.20161.06.2016
HPHP ProBook 430 G338521.01.20161.06.2016
HPHP ProBook 440 G3405.02.201631.05.2016
HPHP ProBook 450 G31213.02.20161.06.2016
HPHP ProBook 455 G31524.02.20161.06.2016
HPHP ProBook 470 G31326.05.20161.06.2016
HPHP ProBook 650 G2145.05.20161.06.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF50619.04.20161.06.2016
HPHP Stream Notebook PC 133416.02.20161.06.2016
innotek GmbHVirtualBox1634.03.20161.06.2016
InsydeBayTrail1530.10.20151.06.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB54009130.10.20151.06.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch289.03.20161.06.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch127.05.201627.05.2016
LenovoIdeaPad U330p39930.10.20151.06.2016
LenovoINVALID3330.10.20151.06.2016
LenovoLenovo1729.01.201631.05.2016
LenovoLenovo B50-10375.02.20161.06.2016
LenovoLenovo B50-30143830.10.20151.06.2016
LenovoLenovo B50-45219230.10.20151.06.2016
LenovoLenovo B50-7033230.10.20151.06.2016
LenovoLenovo B50-80519.02.20161.06.2016
LenovoLenovo B51-8030331.03.201631.05.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e5730.10.20151.06.2016
LenovoLenovo B59018830.10.20151.06.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-705824.11.20151.06.2016
LenovoLenovo E50-70726.05.20161.06.2016
LenovoLenovo E50-801014.03.20161.06.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1512630.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Flex 2-1415530.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D19430.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Flex 2-152530.10.201526.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D4222.01.20161.06.2016
LenovoLenovo Flex 3-147071.04.201627.05.2016
LenovoLenovo G40-3019930.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G40-4515130.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G50-3042030.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G50-4543530.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G50-7043130.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G50-80198330.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G5001130.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G505s18130.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G5102030.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G55031.04.201612.04.2016
LenovoLenovo G56029.02.20164.03.2016
LenovoLenovo G5804130.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G585195.11.20151.06.2016
LenovoLenovo G70-3511.04.20161.04.2016
LenovoLenovo G70-702130.10.20151.06.2016
LenovoLenovo G70-8068.02.201628.05.2016
LenovoLenovo G7001930.10.201527.05.2016
LenovoLenovo G7102830.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G78027.04.20161.06.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD76.04.201631.05.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY47930.10.20151.06.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR282.02.20161.06.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ722.11.20151.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1055.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 148230.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D818.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 151213.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D7930.10.20151.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S3103430.10.20151.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5002630.10.201531.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch621.01.20161.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p575.11.20151.06.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16036.04.201631.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3101915.01.20161.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51012.04.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5001930.10.20151.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P3830.10.20151.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S2630.10.20151.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 135224.11.20151.06.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50044.02.201612.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-7098830.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo MIIX 3-1030128.05.201628.05.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30146.11.20151.06.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch233.02.20161.06.2016
LenovoLenovo U31-702731.01.20161.06.2016
LenovoLenovo U31036.02.20161.06.2016
LenovoLenovo U41-70329.01.201628.05.2016
LenovoLenovo U41023.02.20163.02.2016
LenovoLenovo Y50-7024130.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch1530.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Yoga 2 113724.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1356530.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro3330.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Yoga 3 111612.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 3 145930.10.20151.06.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-1370975.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR510.04.20161.06.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY955.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL1215.11.20151.06.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD48030.10.20151.06.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK131.05.201631.05.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK326.05.20161.06.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK112.04.201628.05.2016
LenovoLenovo Z50-7085430.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Z50-7527730.10.20151.06.2016
LenovoLenovo Z51-70175.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-80327.05.20161.06.2016
LenovoLenovo Z7103030.10.201531.05.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z267830.10.20151.06.2016
LenovoThinkCentre Edge721265.11.201519.05.2016
LenovoThinkCentre M584930.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre M77474.03.20168.04.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1219.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad1230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad 11e3516.12.20151.06.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E460198.04.20161.06.2016
LenovoThinkPad E52027030.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad E550365.11.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge29030.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad Edge E13061.04.20165.05.2016
LenovoThinkPad Edge E1351730.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge E32030431.01.20161.06.2016
LenovoThinkPad Edge E32542330.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge E33095130.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge E335830.10.20158.04.2016
LenovoThinkPad Edge E420s125.11.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge E53010030.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge E530c4030.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge E5319930.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge E54034830.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad Edge E545331.01.20165.02.2016
LenovoThinkPad L42041630.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad L43028.04.201612.04.2016
LenovoThinkPad L4401730.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad L4503530.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5409130.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad R50067930.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga2226.11.201531.05.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44090930.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad S430414.01.201631.05.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1546.04.201631.05.2016
LenovoThinkPad SL1130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad SL5001230.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad SL5104230.10.201511.05.2016
LenovoThinkPad T4003230.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T410322630.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T410s45.02.20169.02.2016
LenovoThinkPad T420148030.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T420s2430.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T43030030.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T430s1530.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4401521.01.201611.05.2016
LenovoThinkPad T440p5622.11.20151.06.2016
LenovoThinkPad T440s530.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T4501726.01.20161.06.2016
LenovoThinkPad T450s1930.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T5002318.03.201631.05.2016
LenovoThinkPad T510582.02.20161.06.2016
LenovoThinkPad T5204830.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T5306230.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T540p12821.01.20161.06.2016
LenovoThinkPad T60530.10.201516.04.2016
LenovoThinkPad T6166730.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W5101716.12.20151.06.2016
LenovoThinkPad W520122.04.201628.05.2016
LenovoThinkPad W53085.11.20151.06.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd629.01.20161.06.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd131.05.201631.05.2016
LenovoThinkPad X100e41.04.201631.05.2016
LenovoThinkPad X120e465.02.201631.05.2016
LenovoThinkPad X121e2930.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad X131e101.04.201624.05.2016
LenovoThinkPad X2001930.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2015830.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22038630.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet165.11.201531.05.2016
LenovoThinkPad X230365.11.20151.06.2016
LenovoThinkPad X240230430.10.20151.06.2016
LenovoThinkPad X2503730.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad X26024.05.201612.05.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X3011325.11.20151.06.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X61922.03.20161.06.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e1295.11.20151.06.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V630.03.201631.05.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V730.10.201531.05.2016
MEDIONP663035.04.201611.05.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND4430.10.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE73.02.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE2130.10.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC128.05.201628.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE2224.11.20151.06.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC51.04.20161.06.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623830.10.20151.06.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1330.10.20152.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE830.10.20153.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC135.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD524.05.20161.06.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD1126.11.20151.06.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE4530.10.20151.06.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro88.04.20161.06.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE55.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF445.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE3330.10.20151.06.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF3430.10.20151.06.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL923.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE612.05.20161.06.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1231.01.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD424.03.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MicrosoftSurface Pro 236.04.201628.05.2016
MicrosoftSurface Pro 329230.10.201531.05.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro128.05.201628.05.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77511625.04.201625.04.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS419.12.201511.02.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM11430.10.20151.06.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM9830.10.20151.06.2016
Packard BellEasynote LE69KB233.02.201631.05.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS11SB112.04.201612.04.2016
Packard BellEasyNote LS44HR230.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1230.10.20151.06.2016
Packard BellEasyNote LV44HC85.11.201527.05.2016
Packard BellEasyNote LX66.04.201631.05.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ930.10.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TE11HC5630.10.20151.06.2016
Packard BellEasynote TE69BM1430.10.201527.05.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP4030.10.20151.06.2016
Packard BellEasyNote TE69HW1418.12.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TE69KB14730.10.20151.06.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ430.10.20152.05.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85416.04.201631.05.2016
Packard BellEasyNote TM851230.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TS11HR8930.10.20151.06.2016
Packard BellEasyNote TS11SB128.05.201628.05.2016
Packard BellEasyNote TS44HR321.05.201631.05.2016
Packard BellEasyNote TV11CM196.11.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TV11HC2130.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLE11BZ135.02.201631.05.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTE11HC-7363226.05.201631.05.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Samsung275E4E/275E5E2030.10.20151.06.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A1030.10.20151.06.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA4530.10.20151.06.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C630.10.201512.04.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV1730.10.201531.05.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV630.10.20151.06.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE125.02.201631.05.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B821.01.20161.06.2016
Samsung305U1A16030.10.20151.06.2016
Samsung305V4A/305V5A2930.10.201528.05.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA285.11.20151.06.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3128.05.201628.05.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3730.10.20151.06.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC6230.10.20151.06.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R2230.10.20151.06.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV265.11.20151.06.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V2530.10.20151.06.2016
Samsung400B2B/400B2B210.02.20164.03.2016
Samsung450R5G/450R5U3113.11.20151.06.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH41430.10.20151.06.2016
Samsung530U3C/530U4C70130.10.20151.06.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C1630.10.20151.06.2016
Samsung535U3C8230.10.20151.06.2016
Samsung550P5C/550P7C185.11.201531.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E217.12.20151.06.2016
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D3330.10.20151.06.2016
Samsung900X3F326.05.201628.05.2016
Samsung900X3G421.01.20163.05.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G9630.10.20151.06.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG198.04.20161.06.2016
Samsung90X3A324.05.201628.05.2016
Samsung940X3G/930X3G117.05.201617.05.2016
SamsungQ330227.05.201628.05.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF510104.02.20161.06.2016
SamsungR520/R522/R620730.10.201531.05.2016
SamsungR530/R7302130.10.20151.06.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8521530.10.20151.06.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC410/RC510/RC710231.05.201631.05.2016
SamsungRC530/RC730730.10.201531.05.2016
SamsungRF511/RF411/RF711230.10.201513.05.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV7111130.10.20151.06.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341151.04.201631.05.2016
SamsungRV415/RV51567.04.20161.06.2016
SamsungRV415/RV515/E34152130.10.20151.06.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35203330.10.201531.05.2016
SamsungX1256630.10.201525.05.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520514.11.201528.05.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW730.10.20151.06.2016
SonySVE14A1S1EW426.05.20161.06.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW17.05.20167.05.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW22.02.201628.05.2016
SonySVE1512T1ESI128.05.201628.05.2016
SonySVE1513U1ESI826.05.201631.05.2016
SonySVF1421E2EW2130.10.20151.06.2016
SonySVF14A1M2ES313.04.201628.05.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW3330.10.20151.06.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E85.11.20151.06.2016
SonySVF1541M152.02.20161.06.2016
SonySVF1541M1EW6030.10.20151.06.2016
SonySVF15A1Z2EB46.02.20161.06.2016
SonySVF15N1N2ES46.02.201631.05.2016
SonySVP1321A6E78.04.20161.06.2016
SonySVP1321J1EBI810.02.201628.05.2016
SonySVP1321M2EB1214.01.20161.06.2016
SonySVS1313R9EB104.03.201631.05.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES715.01.201628.05.2016
SonySVT1312M1ES28.04.201628.05.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E1430.10.20151.06.2016
SonyVPCEA3S1E430.10.201531.05.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB4E1E98.04.20161.06.2016
SonyVPCEH1J1E1211.04.201628.05.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E228.05.201631.05.2016
SonyVPCEH2F1E48.04.20161.06.2016
SonyVPCEH2H1E612.04.201631.05.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEH3P1E115.11.201531.05.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E1126.05.20161.06.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF23L1E830.10.201531.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
TSATELLITE628.05.20161.06.2016
ToshibaKIRA131.05.201631.05.2016
ToshibaLeon1111.02.201628.05.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200730.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE C50-A530.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B4130.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1530.10.20158.04.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B126.05.201626.05.2016
ToshibaSATELLITE C55-A312.04.201613.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW1030.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C12830.10.20151.06.2016
ToshibaSatellite C6501330.10.20151.06.2016
ToshibaSatellite C6601630.10.20151.06.2016
ToshibaSatellite C660D3730.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C670D-11L17.05.20167.05.2016
ToshibaSATELLITE C70-B119.04.201619.04.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D252.02.20161.06.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW123.04.201623.04.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108326.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C65.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121530.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F165.11.201526.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH524.03.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU227.05.201631.05.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-121115.11.201531.05.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D2930.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15215.04.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B19430.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L50-C312.04.201631.05.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B32930.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C7830.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A71.02.20168.04.2016
ToshibaSatellite L550D1010.02.20161.06.2016
ToshibaSatellite L650D630.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite L67039.02.201631.05.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B128.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE L7501330.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D115.04.201631.05.2016
ToshibaSatellite L840112.04.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855730.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE L855D1530.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10445.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE L955D1130.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A1223.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J2330.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C126.05.201626.05.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W131.05.201631.05.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P850830.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite Pro A2002514.11.201513.04.2016
ToshibaSatellite Pro A300730.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8155.11.201531.05.2016
ToshibaSatellite Pro C65043930.10.20151.06.2016
ToshibaSatellite Pro L3004330.10.20151.06.2016
ToshibaSatellite Pro P3003730.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE R830631.05.20161.06.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B105.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B9030.10.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A3930.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B9022.11.20151.06.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1113430.10.201526.05.2016
Unknown1248430.10.20151.06.2016
ZOTACNM1081830.10.20151.06.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015