Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 31.05.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO72220630.10.201531.05.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7561230.10.201531.05.2016
AcerAOD26074.03.201628.05.2016
AcerAOD2706330.10.201531.05.2016
AcerAS5755G18.04.20168.04.2016
AcerAspire 141053.02.201627.05.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G715.01.20167.04.2016
AcerAspire 3750ZG34.03.201627.05.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T730.10.201531.05.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475237.11.20154.03.2016
AcerAspire 4810T2130.10.201531.05.2016
AcerAspire 48202530.10.201528.05.2016
AcerAspire 4820TG33.02.201627.05.2016
AcerAspire 48302916.02.201628.05.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100123.05.201623.05.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53493730.10.201531.05.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555267.04.201628.05.2016
AcerAspire 5552G4030.10.201531.05.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57331730.10.201531.05.2016
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z630.10.201531.05.2016
AcerAspire 57383712.11.201531.05.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741215.11.201531.05.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G6630.10.201531.05.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749230.10.201512.04.2016
AcerAspire 57505730.10.201531.05.2016
AcerAspire 5750G2930.10.201531.05.2016
AcerAspire 5755G930.10.20157.04.2016
AcerAspire 5810T430.10.201531.05.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G104.03.201631.05.2016
AcerAspire 72501230.10.201531.05.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752075.02.201631.05.2016
AcerAspire 7551630.10.201531.05.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7560G131.05.201631.05.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7741630.10.201528.05.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G72.02.201612.04.2016
AcerAspire E1-410423.11.20154.03.2016
AcerAspire E1-430P2830.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-4702430.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-470P76.02.201628.05.2016
AcerAspire E1-5228930.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-530430.10.20155.04.2016
AcerAspire E1-530G830.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-53133.02.201627.05.2016
AcerAspire E1-532630.10.201520.05.2016
AcerAspire E1-5705730.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-570G602.02.201631.05.2016
AcerAspire E1-57111830.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-571G2030.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-57217230.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-572G605.11.201531.05.2016
AcerAspire E1-572P46.02.201631.05.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7712730.10.201531.05.2016
AcerAspire E1-771G49.02.20164.03.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E1-772G2311.03.201631.05.2016
AcerAspire E3-1114730.10.201531.05.2016
AcerAspire E3-1123130.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-411645.11.201531.05.2016
AcerAspire E5-411G174.03.201628.05.2016
AcerAspire E5-47117030.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-471P4430.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-5117630.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-511G415.11.201531.05.2016
AcerAspire E5-511P112.04.201612.04.2016
AcerAspire E5-52133430.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-521G16430.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-5221111.02.201631.05.2016
AcerAspire E5-531429.01.201631.05.2016
AcerAspire E5-531G1130.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-532275.11.201531.05.2016
AcerAspire E5-5517130.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-551G10930.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-57128430.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-572G1330.10.201516.04.2016
AcerAspire E5-57310430.10.201531.05.2016
AcerAspire E5-573G1710.02.201631.05.2016
AcerAspire E5-574G48.04.201627.05.2016
AcerAspire E5-721201.02.201631.05.2016
AcerAspire E5-731113.02.201613.02.2016
AcerAspire E5-771G89.02.201631.05.2016
AcerAspire ES1-1116330.10.201531.05.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-1318030.10.201531.05.2016
AcerAspire ES1-31172330.10.201531.05.2016
AcerAspire ES1-33111630.10.201531.05.2016
AcerAspire ES1-421414.11.20156.02.2016
AcerAspire ES1-431377.11.201531.05.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51244630.10.201531.05.2016
AcerAspire ES1-520295.11.201531.05.2016
AcerAspire ES1-521830.10.201526.05.2016
AcerAspire ES1-53151.04.201626.05.2016
AcerAspire ES1-711295.11.201528.05.2016
AcerAspire F5-572G827.05.201631.05.2016
AcerAspire M3-581PTG95.05.201631.05.2016
AcerAspire M3-581T41.12.201527.05.2016
AcerAspire M3-581TG133.02.201619.05.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-131227.05.201631.05.2016
AcerAspire one 1-431232.04.201631.05.2016
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T401.12.201528.05.2016
AcerAspire R3-431T264.02.201628.05.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S31429.01.201631.05.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-391121.12.201531.05.2016
AcerAspire S7-19154.02.201618.05.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-1712313.04.201631.05.2016
AcerAspire V3-111P9530.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-112P61330.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-33150930.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-371167530.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-5323730.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-532G35.04.201628.05.2016
AcerAspire V3-5716930.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-571G2430.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-57213630.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-572G29830.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-57485.02.201631.05.2016
AcerAspire V3-574G1225.11.201531.05.2016
AcerAspire V3-731442.02.201631.05.2016
AcerAspire V3-7714830.10.201531.05.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G232.02.201628.05.2016
AcerAspire V5-121327.05.201628.05.2016
AcerAspire V5-122919.11.201531.05.2016
AcerAspire V5-122P4612.11.201531.05.2016
AcerAspire V5-431415.11.201531.05.2016
AcerAspire V5-431P1130.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-47195.02.201614.05.2016
AcerAspire V5-471PG412.05.201614.05.2016
AcerAspire V5-472131.05.201631.05.2016
AcerAspire V5-472P4430.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-53120630.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-531G357.11.201531.05.2016
AcerAspire V5-531P128.05.201628.05.2016
AcerAspire V5-5511530.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-551G2930.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-5525515.01.201631.05.2016
AcerAspire V5-552G3230.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-552PG1230.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-5612530.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-561G430.10.201524.05.2016
AcerAspire V5-571245.11.201531.05.2016
AcerAspire V5-571G2414.01.201631.05.2016
AcerAspire V5-571P303.02.201631.05.2016
AcerAspire V5-5724130.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-572P121.04.201631.05.2016
AcerAspire V5-57312430.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-573G13530.10.201531.05.2016
AcerAspire V5-573P2831.01.201631.05.2016
AcerAspire V5-573PG62.04.201631.05.2016
AcerAspire V7-581132.02.201619.05.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG7519.11.201531.05.2016
AcerAspire VN7-571G3227.11.201531.05.2016
AcerAspire VN7-591G6224.11.201531.05.2016
AcerAspire VN7-79123.02.201628.05.2016
AcerAspire VN7-791G730.10.201528.05.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-51010230.10.201531.05.2016
AcerExtensa 25083030.10.201531.05.2016
AcerExtensa 25095530.10.201528.05.2016
AcerExtensa 25102630.10.201531.05.2016
AcerExtensa 5220131.05.201631.05.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 56301830.10.201531.05.2016
AcerExtensa 5635ZG131.05.201631.05.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMP253-E-100589.02.201614.05.2016
AcerNC-E1-510-28202G716.02.201631.05.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G37.04.201631.05.2016
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII45.04.201628.05.2016
AcerNC-E3-111-C391611.05.201628.05.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L117.11.201531.05.2016
AcerNC-E5-471P-35NE227.05.201631.05.2016
AcerNC-E5-521-29L815.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z49.02.20165.04.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2511.02.20165.03.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG109.02.201631.05.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC927.04.201620.05.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT45.11.201514.03.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y67.04.201627.05.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK112.04.201612.04.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS521.01.201626.05.2016
AcerNC-V3-112P-P7P173.02.201628.05.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-541L230.03.201630.03.2016
AcerNC-V3-371-59MV217.05.201620.05.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-572G-50K9131.05.201631.05.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS252.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS310.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII65.02.201631.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE624.03.201626.05.2016
AcerPeppy41730.10.201528.05.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M4030.10.201531.05.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 53203230.10.201531.05.2016
AcerTravelMate 553091.04.20168.04.2016
AcerTravelMate 573054.03.201631.05.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65931330.10.201511.05.2016
AcerTravelMate 837211110.11.201531.05.2016
AcerTravelMate B11313330.10.201531.05.2016
AcerTravelMate B115-M10730.10.201531.05.2016
AcerTravelMate B115-MP36.04.201625.05.2016
AcerTravelMate P236-M189.02.201631.05.2016
AcerTravelMate P246M-M1031.01.201616.04.2016
AcerTravelMate P25339730.10.201531.05.2016
AcerTravelmate P253-115.11.201531.05.2016
AcerTravelMate P27382.02.201626.05.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerTravelMate P645-S131.05.201631.05.2016
AcerV5-171929.01.201631.05.2016
AcerVeriton M670G6712.11.20155.04.2016
AcerVeriton M670G/M6701112.11.20155.04.2016
AlienwareM11xR3145.11.201531.05.2016
AppleiMac12,2214.05.201631.05.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)4830.10.201531.05.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)8630.10.201531.05.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)7930.10.201531.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 525130.10.201531.05.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)7430.10.201531.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)8630.10.201531.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)1275.11.201531.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)31230.10.201531.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)347230.10.201531.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)6510.11.201531.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)27030.10.201531.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)28230.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)62630.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)11430.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)17530.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)110630.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)25.04.20167.04.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)15.11.20155.11.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)2416.12.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)8830.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)230.10.201526.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)6430.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)2215.01.201631.05.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)930.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)2030.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)7730.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 201594030.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)116230.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20145430.10.201531.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)5130.10.201531.05.2016
AppleMacBook2,1618.12.201526.05.2016
AppleMacBook3,1214.05.201631.05.2016
AppleMacBook4,1145.11.201526.05.2016
AppleMacBook5,2195.11.201527.05.2016
AppleMacBook8,1327.05.201631.05.2016
AppleMacBookPro11,4395.11.201531.05.2016
AppleMacBookPro11,5163.02.201631.05.2016
AppleMacBookPro5,41715.01.201628.05.2016
ASUS1215B13130.10.201531.05.2016
ASUSE402MA12830.10.201531.05.2016
ASUSE403SA50530.10.201531.05.2016
ASUSE502MA1429.01.201631.05.2016
ASUSE502SA127.04.201631.05.2016
ASUSEB103335.11.201527.05.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW175.02.201631.05.2016
ASUSG550JK1230.10.201531.05.2016
ASUSG551JK225.03.201625.05.2016
ASUSG551JM3530.10.201531.05.2016
ASUSG551JW1223.01.201631.05.2016
ASUSG55VW1630.10.201527.04.2016
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM1130.10.201531.05.2016
ASUSG750JS1030.10.201531.05.2016
ASUSG750JW102.02.201625.05.2016
ASUSG750JZ36.05.201631.05.2016
ASUSG751JT48.04.201628.05.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT228.05.201631.05.2016
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX1426.01.20164.03.2016
ASUSG771JM2230.10.201531.05.2016
ASUSG771JW3720.11.201531.05.2016
ASUSGL552JX831.01.20169.02.2016
ASUSGL552VW726.05.201631.05.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB1330.10.201531.05.2016
ASUSK50ID530.10.201531.05.2016
ASUSK50IE45.04.201627.05.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr17430.10.201531.05.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc331.01.201620.05.2016
ASUSK52Je65.11.20159.02.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT95.11.201528.05.2016
ASUSK52N19.02.20169.02.2016
ASUSK53E8630.10.201531.05.2016
ASUSK53SC2930.10.201531.05.2016
ASUSK53SD2130.10.201531.05.2016
ASUSK53SJ119.03.201619.03.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SV35.11.201525.05.2016
ASUSK53TA112.02.201631.05.2016
ASUSK53U8230.10.201531.05.2016
ASUSK54C926.11.201531.05.2016
ASUSK54HR1030.10.201531.05.2016
ASUSK54L230.10.20155.04.2016
ASUSK55A1130.10.201518.05.2016
ASUSK55DR85.11.20158.04.2016
ASUSK55VD4930.10.201531.05.2016
ASUSK55VJ243.02.201631.05.2016
ASUSK55VM104.02.201628.04.2016
ASUSK56CA330.10.20156.02.2016
ASUSK56CB1230.10.201531.05.2016
ASUSK56CM272.04.201631.05.2016
ASUSK61IC128.05.201628.05.2016
ASUSK72Dr17.11.20157.11.2015
ASUSK72Jr69.02.201628.05.2016
ASUSK73BE12.04.20162.04.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY1630.10.201531.05.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV1930.10.201531.05.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ85.11.20158.04.2016
ASUSK93SM231.05.201631.05.2016
ASUSK95VJ131.05.201631.05.2016
ASUSK95VM44.03.201628.05.2016
ASUSN43SN525.05.201628.05.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SN730.10.201531.05.2016
ASUSN53SV817.12.201512.04.2016
ASUSN550JK514.11.201527.05.2016
ASUSN550JV227.05.201631.05.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP1430.10.201531.05.2016
ASUSN56DY1630.10.201531.05.2016
ASUSN56JK26.04.20166.04.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ930.10.201513.04.2016
ASUSN56VM1530.10.201531.05.2016
ASUSN56VZ47.04.201631.05.2016
ASUSN61Ja330.10.201528.05.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN751JK106.02.201631.05.2016
ASUSN76VJ314.11.201512.04.2016
ASUSN76VM65.04.20168.04.2016
ASUSP50IJ145.11.20152.04.2016
ASUSP552LA3723.11.201531.05.2016
ASUSS300CA6022.11.201528.05.2016
ASUSS301LA4730.10.201531.05.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA4030.10.201531.05.2016
ASUSS550CA19.03.20169.03.2016
ASUSS550CB1130.10.201526.05.2016
ASUSS551LA152.02.201631.05.2016
ASUSS551LB305.02.201631.05.2016
ASUSS551LN15630.10.201531.05.2016
ASUST100TA2830.10.201513.04.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA103.02.201628.05.2016
ASUST200TAC4330.10.201531.05.2016
ASUST300FA226.11.20159.02.2016
ASUSTP300LA910.11.201531.05.2016
ASUSTP500LA313.05.201627.05.2016
ASUSTP500LAB1130.10.201531.05.2016
ASUSU31SD830.10.201513.02.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U630.10.201528.05.2016
ASUSU35JC2212.11.201531.05.2016
ASUSU36SD126.05.201626.05.2016
ASUSU38DT131.05.201631.05.2016
ASUSU38N1321.01.201628.05.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A24130.10.201531.05.2016
ASUSUL30VT65.11.201528.05.2016
ASUSUX301LAA124.05.201624.05.2016
ASUSUX302LA914.01.201627.05.2016
ASUSUX302LG430.10.201531.05.2016
ASUSUX303LA725.11.201531.05.2016
ASUSUX303LAB12010.11.201531.05.2016
ASUSUX303LB3830.10.201531.05.2016
ASUSUX303LN2129.01.201624.05.2016
ASUSUX303LNB1217.11.20158.04.2016
ASUSUX303UA85.02.201628.05.2016
ASUSUX303UB2510.02.201631.05.2016
ASUSUX305CA5421.01.201631.05.2016
ASUSUX305FA62530.10.201531.05.2016
ASUSUX31A55.11.201513.04.2016
ASUSUX31E1525.11.201531.05.2016
ASUSUX32A2521.01.201631.05.2016
ASUSUX32LA3130.10.201531.05.2016
ASUSUX32LN3430.10.201531.05.2016
ASUSUX32VD106.02.201631.05.2016
ASUSUX51VZA35.02.20169.02.2016
ASUSX200MA131.05.201631.05.2016
ASUSX202E830.10.201525.05.2016
ASUSX202EP225.11.201526.05.2016
ASUSX202EV2018.12.201531.05.2016
ASUSX205TA2430.10.201531.05.2016
ASUSX205TAW82.02.201631.05.2016
ASUSX301A13030.10.201531.05.2016
ASUSX302LA14830.10.201531.05.2016
ASUSX302UA212.04.201613.04.2016
ASUSX501A5830.10.201531.05.2016
ASUSX501A113630.10.201531.05.2016
ASUSX501U2330.10.201527.05.2016
ASUSX502CA6330.10.201531.05.2016
ASUSX550CA9630.10.201531.05.2016
ASUSX550CC1530.10.201531.05.2016
ASUSX550CL5630.10.201531.05.2016
ASUSX550DP185.11.201531.05.2016
ASUSX550EA1225.03.201628.05.2016
ASUSX550JK915.11.201531.05.2016
ASUSX550JX325.11.201531.05.2016
ASUSX550LA5930.10.201531.05.2016
ASUSX550LB3630.10.201531.05.2016
ASUSX550LC4730.10.201531.05.2016
ASUSX550LD12430.10.201531.05.2016
ASUSX550LN25230.10.201531.05.2016
ASUSX550MD3330.10.201531.05.2016
ASUSX550MJ485.11.201531.05.2016
ASUSX550ZA65.04.201631.05.2016
ASUSX550ZE505.11.201531.05.2016
ASUSX551CA2630.10.201531.05.2016
ASUSX551CAP12930.10.201531.05.2016
ASUSX551MA32530.10.201531.05.2016
ASUSX553MA69230.10.201531.05.2016
ASUSX553SA4729.01.201631.05.2016
ASUSX555DG225.05.201627.05.2016
ASUSX555LA3135.11.201531.05.2016
ASUSX555LAB61230.10.201531.05.2016
ASUSX555LB395.11.201531.05.2016
ASUSX555LD530.10.20155.04.2016
ASUSX555LJ20330.10.201531.05.2016
ASUSX555LN6430.10.201531.05.2016
ASUSX555LNB1429.01.201631.05.2016
ASUSX555LP1530.10.201531.05.2016
ASUSX555UA815.01.201614.05.2016
ASUSX55U131.05.201631.05.2016
ASUSX55VDR66.02.201627.05.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB210.02.201628.05.2016
ASUSX751LD65.02.201616.04.2016
ASUSX751LN32.02.20166.02.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA8630.10.201531.05.2016
ASUSX75A1511.02.20168.04.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD230.10.20155.11.2015
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T63.02.201628.05.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750312.04.201628.04.2016
DellDell System XPS L321X27.04.201631.05.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35218030.10.201531.05.2016
DellInspiron 3543228.05.201631.05.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552055.11.201531.05.2016
DellInspiron 55211030.10.201531.05.2016
DellInspiron 5523411.05.201631.05.2016
DellInspiron 5748326.05.201628.05.2016
DellInspiron 7520225.05.201626.05.2016
DellLatitude 21101830.10.20159.02.2016
DellLatitude 212010330.10.201531.05.2016
DellLatitude 3330152230.10.201531.05.2016
DellLatitude 33401219430.10.201531.05.2016
DellLatitude 354016230.10.201531.05.2016
DellLatitude 3550324.02.201628.05.2016
DellLatitude 6430U33.02.201625.05.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D52092.02.201628.05.2016
DellLatitude D53044030.10.201531.05.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63011730.10.201512.04.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E4200518.05.201631.05.2016
DellLatitude E43002530.10.201531.05.2016
DellLatitude E4310205.11.201531.05.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E54104830.10.201526.05.2016
DellLatitude E5420218930.10.201531.05.2016
DellLatitude E5430 non-vPro49330.10.201531.05.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E544089330.10.201531.05.2016
DellLatitude E545086230.10.201531.05.2016
DellLatitude E55008530.10.201531.05.2016
DellLatitude E5510424.11.201525.05.2016
DellLatitude E552020730.10.201525.05.2016
DellLatitude E5530 non-vPro100630.10.201531.05.2016
DellLatitude E5540112230.10.201531.05.2016
DellLatitude E555012030.10.201527.05.2016
DellLatitude E6220235.11.201531.05.2016
DellLatitude E623033.02.201628.05.2016
DellLatitude E63204530.10.201531.05.2016
DellLatitude E633027230.10.201531.05.2016
DellLatitude E64003130.10.201531.05.2016
DellLatitude E641097930.10.201531.05.2016
DellLatitude E642052230.10.201531.05.2016
DellLatitude E6430109630.10.201531.05.2016
DellLatitude E650032830.10.201531.05.2016
DellLatitude E65102030.10.201531.05.2016
DellLatitude E652094.02.201628.05.2016
DellLatitude E6530197230.10.201531.05.2016
DellLatitude E654020430.10.201528.05.2016
DellLatitude E7240205.11.201531.05.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E74401013.02.201631.05.2016
DellLatitude E7450145.11.201531.05.2016
DellLatitude XT2624.11.20157.04.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 701013030.10.201531.05.2016
DellOptiPlex 7605510.11.201521.04.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M6624.03.201631.05.2016
DellOptiPlex 990160830.10.201527.05.2016
DellPrecision M4700230.10.201525.05.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 1555830.10.201525.11.2015
DellVenue 11 Pro 51303030.10.201528.05.2016
DellVostro 101414030.10.201520.05.2016
DellVostro 25201320.11.201531.05.2016
DellVostro 3300330.10.20156.04.2016
DellVostro 3350213.04.201628.04.2016
DellVostro 35008013.04.201625.05.2016
DellVostro 3546113.02.201631.05.2016
DellVostro 35493030.10.201531.05.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558612.01.201619.04.2016
DellVostro 356013012.11.201531.05.2016
DellVostro V13156.05.201627.05.2016
DellXPS 12 9Q23718.12.201512.04.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343431.01.201612.04.2016
DellXPS 13 935058.04.201628.05.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525227.05.201628.05.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72745.11.201516.03.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44227.04.201628.05.2016
eMachineseME443917.03.201631.05.2016
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G630.10.201528.05.2016
eMachineseME729Z565.11.201531.05.2016
eMachineseME732ZG142.02.201631.05.2016
eMachines, inc.eMG42067.11.201528.05.2016
Fujitsu0000000034.03.201627.05.2016
FujitsuAMILO Pi 3560329.01.201612.04.2016
FujitsuAMILO Pi 3660116.05.201616.05.2016
FujitsuD3171-A15030.10.201531.05.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E5102418.12.201531.05.2016
FujitsuESPRIMO E70019121.01.201628.05.2016
FujitsuESPRIMO P40027811.11.201528.05.2016
FujitsuESPRIMO P510149330.10.201531.05.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1330.10.201518.04.2016
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512115030.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A51440930.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A530188530.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A5311075.11.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A5321230.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A54435330.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A5557530.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5022530.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51227430.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5303930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61111.03.201631.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53127530.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5325930.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G212430.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5245.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544530.10.201530.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL45.04.201631.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E54459430.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E5467611.05.201631.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E55423930.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337014.01.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E73427430.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744301530.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E75171030.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E752304730.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E754237630.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E78016430.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532185.11.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570630.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK NH751330.10.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK P70154730.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P70251330.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P77086.04.201627.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P771325.11.201526.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S710263330.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S75116630.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S75270330.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S7603130.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S761155.11.201514.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S762524.03.201631.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S904175.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK SH531120.05.201620.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U5541629.01.201631.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U57431.04.201622.04.2016
FujitsuLIFEBOOK U772225.02.201631.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042235.11.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5528330.10.201531.05.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57217.04.20167.04.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2735519.04.201628.05.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170523.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351566.02.201627.05.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95002831.01.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D9510411.04.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94104229.01.201627.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550585.11.201523.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351230.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510718.03.201631.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410416.04.201631.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841022630.10.201531.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64101714.11.201527.04.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202013.05.201613.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72202930.10.201531.05.2016
GIGABYTEX5421.01.201614.05.2016
GoogleAuron_Yuna91130.10.201531.05.2016
Hewlett-Packard730.10.201522.04.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC205.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardCompaq 610819.12.20157.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC19830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC127.05.201627.05.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC1130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC1812.11.201526.05.2016
Hewlett-PackardFalco10430.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC143230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC6830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC2830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC17930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC4619.12.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC14730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC33430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC327430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC265.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 Notebook PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G166930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G268630.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6203430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 6251530.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC2530.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC6930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC165.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC15430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC331.01.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC103015.12.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC15430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC94130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b230.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)10155.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1930.10.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2218.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)4330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)1330.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)28.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)48.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s11230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b25030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)2130.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)94230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)1245.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)522.03.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1130.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)3530.10.201510.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)1016.12.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s1930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b10530.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p10030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)75.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC52430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC424.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC16029.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p17930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower62616.12.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor815.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor916.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower13130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor43830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower114.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2450 Microtower PC131.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT6412.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT27430.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF4426.05.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT293.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)82.02.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)431.01.201626.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2574.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2630.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF4911.11.201519.05.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT661.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF87430.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet511.02.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p519.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p1319.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p2730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p19730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p2630.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p228.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p325.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p1530.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G21329.01.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2328.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2124.03.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1221530.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2203730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1251830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G26215.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p41330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p45830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p198130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1685.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G237131.01.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p9630.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w321.04.201620.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p2130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w227.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p2830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w105.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p51930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w27.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w23.04.20165.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G11212.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m346.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1108.04.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G21985.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3645.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF328.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1329.01.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT31235.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC50030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC77.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC306.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC145.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC2930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook413.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6430.10.201524.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC75.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC23.02.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook25.04.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 41025.05.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC333.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC4130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook20830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook55.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 15105.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC40130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC93930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC9430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC121.04.201621.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC135130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB724.11.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC36330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC36.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC223.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC45.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC1130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC17430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)913.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC8030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC43530.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC230.10.20158.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC14430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC1130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook135.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC136.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 154630.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2021.01.20164.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC203.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC4330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14166.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 153430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible30730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC120.05.201620.05.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet33930.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G1832.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1910730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G21455830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s393.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s119830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)18.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s66530.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G018030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G131830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2151330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s67530.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1330.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s39730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1130.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s16330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s13230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s2130.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s1230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G150030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2333130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G11130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2230.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s79230.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s4430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s5330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m34.03.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b108730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)1030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1519430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G12130.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b20030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b29430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b28830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b2430.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1439730.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b730.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G12330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b99330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b92830.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b301630.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)530.04.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b90330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF11730.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)3113.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF9230.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR12.04.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO67230.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook721.01.201618.05.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13829.01.201631.05.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC36.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC629.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11195.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1313330.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1131030.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation5430.10.201531.05.2016
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9230.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC395.11.201531.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC192.02.201631.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC27.04.201628.05.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC4524.03.201631.05.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC5029.01.201631.05.2016
HPHP EliteBook 755 G312.04.20162.04.2016
HPHP EliteBook 820 G3225.05.201626.05.2016
HPHP ENVY Notebook201.02.201631.05.2016
HPHP Notebook7012.12.201531.05.2016
HPHP Pavilion Notebook2329.01.201631.05.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible163.02.201631.05.2016
HPHP ProBook 430 G333821.01.201631.05.2016
HPHP ProBook 440 G3405.02.201631.05.2016
HPHP ProBook 450 G31013.02.20168.04.2016
HPHP ProBook 455 G31504.02.201631.05.2016
HPHP ProBook 470 G31226.05.201626.05.2016
HPHP ProBook 650 G2135.05.201628.05.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF33419.04.201631.05.2016
HPHP Stream Notebook PC 133116.02.201631.05.2016
innotek GmbHVirtualBox1574.03.201625.05.2016
InsydeBayTrail1430.10.201531.05.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB54008630.10.201531.05.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch269.03.201631.05.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch127.05.201627.05.2016
LenovoIdeaPad U330p35130.10.201531.05.2016
LenovoINVALID2930.10.201531.05.2016
LenovoLenovo1729.01.201631.05.2016
LenovoLenovo B50-10305.02.201631.05.2016
LenovoLenovo B50-30119830.10.201531.05.2016
LenovoLenovo B50-45212830.10.201531.05.2016
LenovoLenovo B50-7031430.10.201531.05.2016
LenovoLenovo B50-80479.02.201631.05.2016
LenovoLenovo B51-8030331.03.201631.05.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e5430.10.201531.05.2016
LenovoLenovo B59018330.10.201531.05.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-705024.11.201531.05.2016
LenovoLenovo E50-70426.05.201631.05.2016
LenovoLenovo E50-80954.03.201631.05.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1511530.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-1414130.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D18430.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-152530.10.201526.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D3722.01.201631.05.2016
LenovoLenovo Flex 3-147071.04.201627.05.2016
LenovoLenovo G40-3019230.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G40-4513930.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G50-3038430.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G50-4541330.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G50-7039130.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G50-80183030.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G5001030.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G505s17030.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G5101930.10.201520.05.2016
LenovoLenovo G55031.04.201612.04.2016
LenovoLenovo G56029.02.20164.03.2016
LenovoLenovo G5803230.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G585185.11.201531.05.2016
LenovoLenovo G70-3511.04.20161.04.2016
LenovoLenovo G70-701830.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G70-8068.02.201628.05.2016
LenovoLenovo G7001930.10.201527.05.2016
LenovoLenovo G7102830.10.201531.05.2016
LenovoLenovo G78017.04.20167.04.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD76.04.201631.05.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY42430.10.201531.05.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR232.02.201631.05.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ622.11.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1045.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 147930.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D618.11.201516.04.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15813.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D7830.10.201531.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S3103330.10.201531.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5002630.10.201531.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch521.01.201618.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p525.11.201531.05.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16036.04.201631.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3101815.01.201627.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51012.04.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5001830.10.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P3730.10.201531.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S2530.10.201518.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 134524.11.201531.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50044.02.201612.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-7082830.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo MIIX 3-1030128.05.201628.05.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30136.11.201531.05.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch223.02.201631.05.2016
LenovoLenovo U31-702631.01.201628.05.2016
LenovoLenovo U31026.02.201622.04.2016
LenovoLenovo U41-70329.01.201628.05.2016
LenovoLenovo U41023.02.20163.02.2016
LenovoLenovo Y50-7022630.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch1430.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 113424.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1351930.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro3130.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 3 111612.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 3 145130.10.201531.05.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-1370855.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR410.04.201626.05.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY875.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL1135.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD44230.10.201531.05.2016
LenovoLenovo YOGA 700-11ISK131.05.201631.05.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK226.05.201631.05.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK112.04.201628.05.2016
LenovoLenovo Z50-7080730.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Z50-7525930.10.201531.05.2016
LenovoLenovo Z51-70175.11.201531.05.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-80227.05.201628.05.2016
LenovoLenovo Z7103030.10.201531.05.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z264130.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre Edge721265.11.201519.05.2016
LenovoThinkCentre M584930.10.201531.05.2016
LenovoThinkCentre M77474.03.20168.04.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1219.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad1230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad 11e3416.12.201528.05.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E460178.04.201628.05.2016
LenovoThinkPad E52026630.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad E550355.11.201531.05.2016
LenovoThinkPad Edge29030.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad Edge E13061.04.20165.05.2016
LenovoThinkPad Edge E1351630.10.201526.05.2016
LenovoThinkPad Edge E32027331.01.201631.05.2016
LenovoThinkPad Edge E32540130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad Edge E33066430.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad Edge E335830.10.20158.04.2016
LenovoThinkPad Edge E420s115.11.201513.04.2016
LenovoThinkPad Edge E5309130.10.201527.05.2016
LenovoThinkPad Edge E530c3630.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad Edge E5319230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad Edge E54033230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad Edge E545331.01.20165.02.2016
LenovoThinkPad L42038930.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad L43028.04.201612.04.2016
LenovoThinkPad L4401530.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad L4503230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5409030.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad R50060130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga2226.11.201531.05.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44088130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad S430414.01.201631.05.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1546.04.201631.05.2016
LenovoThinkPad SL1130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad SL5001030.10.201527.05.2016
LenovoThinkPad SL5104230.10.201511.05.2016
LenovoThinkPad T4003030.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T410308130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T410s45.02.20169.02.2016
LenovoThinkPad T420139830.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T420s2230.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T43024630.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T430s1530.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4401521.01.201611.05.2016
LenovoThinkPad T440p5122.11.201531.05.2016
LenovoThinkPad T440s530.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T4501526.01.201631.05.2016
LenovoThinkPad T450s1830.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T5002318.03.201631.05.2016
LenovoThinkPad T510482.02.201631.05.2016
LenovoThinkPad T5204130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T5305530.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T540p11821.01.201628.05.2016
LenovoThinkPad T60530.10.201516.04.2016
LenovoThinkPad T6166530.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W5101516.12.201528.05.2016
LenovoThinkPad W520122.04.201628.05.2016
LenovoThinkPad W53075.11.201527.05.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd429.01.201631.05.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 3rd131.05.201631.05.2016
LenovoThinkPad X100e41.04.201631.05.2016
LenovoThinkPad X120e465.02.201631.05.2016
LenovoThinkPad X121e2830.10.201526.05.2016
LenovoThinkPad X131e101.04.201624.05.2016
LenovoThinkPad X2001930.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2015530.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22034730.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet165.11.201531.05.2016
LenovoThinkPad X230335.11.201531.05.2016
LenovoThinkPad X240228130.10.201531.05.2016
LenovoThinkPad X2503730.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad X26024.05.201612.05.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X3011125.11.201531.05.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X61822.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e1085.11.201531.05.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V630.03.201631.05.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V730.10.201531.05.2016
MEDIONP663035.04.201611.05.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND4430.10.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE73.02.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE2130.10.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC128.05.201628.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE2124.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC31.04.201628.05.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623730.10.20156.04.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1330.10.20152.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE830.10.20153.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC135.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD424.05.201631.05.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD926.11.201511.03.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE4330.10.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro78.04.201631.05.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE55.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QF445.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE3230.10.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF3330.10.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL923.11.201531.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE412.05.201625.05.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1231.01.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD424.03.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MicrosoftSurface Pro 236.04.201628.05.2016
MicrosoftSurface Pro 329230.10.201531.05.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro128.05.201628.05.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77511625.04.201625.04.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS419.12.201511.02.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM11230.10.201531.05.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM9730.10.201531.05.2016
Packard BellEasynote LE69KB233.02.201631.05.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS11SB112.04.201612.04.2016
Packard BellEasyNote LS44HR230.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1130.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote LV44HC85.11.201527.05.2016
Packard BellEasyNote LX66.04.201631.05.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ930.10.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TE11HC5330.10.201528.05.2016
Packard BellEasynote TE69BM1430.10.201527.05.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP3930.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TE69HW1418.12.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TE69KB13930.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ430.10.20152.05.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85416.04.201631.05.2016
Packard BellEasyNote TM851230.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TS11HR8430.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TS11SB128.05.201628.05.2016
Packard BellEasyNote TS44HR321.05.201631.05.2016
Packard BellEasyNote TV11CM196.11.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TV11HC2130.10.201531.05.2016
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLE11BZ135.02.201631.05.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTE11HC-7363226.05.201631.05.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Samsung275E4E/275E5E1930.10.201527.05.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A830.10.201524.03.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA4430.10.201525.05.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C630.10.201512.04.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV1730.10.201531.05.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV530.10.201512.04.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE125.02.201631.05.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B721.01.201628.05.2016
Samsung305U1A15530.10.201531.05.2016
Samsung305V4A/305V5A2930.10.201528.05.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA265.11.201527.05.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3128.05.201628.05.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3630.10.201531.05.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC6130.10.201531.05.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R2030.10.201531.05.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV255.11.201527.05.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V2330.10.201531.05.2016
Samsung400B2B/400B2B210.02.20164.03.2016
Samsung450R5G/450R5U2713.11.201531.05.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH33430.10.201531.05.2016
Samsung530U3C/530U4C65930.10.201531.05.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C1430.10.201531.05.2016
Samsung535U3C7930.10.201531.05.2016
Samsung550P5C/550P7C185.11.201531.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E117.12.201517.12.2015
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D3130.10.201531.05.2016
Samsung900X3F326.05.201628.05.2016
Samsung900X3G421.01.20163.05.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G9230.10.201531.05.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG188.04.201631.05.2016
Samsung90X3A324.05.201628.05.2016
Samsung940X3G/930X3G117.05.201617.05.2016
SamsungQ330227.05.201628.05.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF51094.02.20161.04.2016
SamsungR520/R522/R620730.10.201531.05.2016
SamsungR530/R7302030.10.201531.05.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8521330.10.201531.05.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC410/RC510/RC710231.05.201631.05.2016
SamsungRC530/RC730730.10.201531.05.2016
SamsungRF511/RF411/RF711230.10.201513.05.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711930.10.201531.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341151.04.201631.05.2016
SamsungRV415/RV51557.04.201627.05.2016
SamsungRV415/RV515/E34151930.10.201531.05.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35203330.10.201531.05.2016
SamsungX1256630.10.201525.05.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520514.11.201528.05.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW630.10.201526.05.2016
SonySVE14A1S1EW326.05.201628.05.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW17.05.20167.05.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW22.02.201628.05.2016
SonySVE1512T1ESI128.05.201628.05.2016
SonySVE1513U1ESI826.05.201631.05.2016
SonySVF1421E2EW1930.10.201531.05.2016
SonySVF14A1M2ES313.04.201628.05.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW3230.10.201531.05.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E75.11.201531.05.2016
SonySVF1541M142.02.201631.05.2016
SonySVF1541M1EW5730.10.201531.05.2016
SonySVF15A1Z2EB26.02.201622.04.2016
SonySVF15N1N2ES46.02.201631.05.2016
SonySVP1321A6E58.04.201631.05.2016
SonySVP1321J1EBI810.02.201628.05.2016
SonySVP1321M2EB1114.01.201631.05.2016
SonySVS1313R9EB104.03.201631.05.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES715.01.201628.05.2016
SonySVT1312M1ES28.04.201628.05.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E1230.10.201531.05.2016
SonyVPCEA3S1E430.10.201531.05.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB4E1E58.04.201631.05.2016
SonyVPCEH1J1E1211.04.201628.05.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E228.05.201631.05.2016
SonyVPCEH2F1E38.04.201625.05.2016
SonyVPCEH2H1E612.04.201631.05.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEH3P1E115.11.201531.05.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E826.05.201631.05.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF23L1E830.10.201531.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
TSATELLITE328.05.201631.05.2016
ToshibaKIRA131.05.201631.05.2016
ToshibaLeon1111.02.201628.05.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200630.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C50-A530.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B3530.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1530.10.20158.04.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B126.05.201626.05.2016
ToshibaSATELLITE C55-A312.04.201613.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW1030.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C11630.10.201531.05.2016
ToshibaSatellite C6501230.10.201524.05.2016
ToshibaSatellite C6601530.10.201531.05.2016
ToshibaSatellite C660D3330.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C670D-11L17.05.20167.05.2016
ToshibaSATELLITE C70-B119.04.201619.04.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D232.02.201631.05.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW123.04.201623.04.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108326.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C35.11.20154.05.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121530.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F165.11.201526.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH524.03.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU227.05.201631.05.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-121115.11.201531.05.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D2930.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15215.04.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B18330.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE L50-C312.04.201631.05.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B30730.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C6930.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A71.02.20168.04.2016
ToshibaSatellite L550D810.02.201631.05.2016
ToshibaSatellite L650D630.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite L67039.02.201631.05.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B128.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE L7501230.10.201526.05.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D115.04.201631.05.2016
ToshibaSatellite L840112.04.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855730.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE L855D1430.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10435.11.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE L955D1030.10.20155.04.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A1023.11.201526.05.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J1830.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C126.05.201626.05.2016
ToshibaSATELLITE P50t-B-10W131.05.201631.05.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P850830.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite Pro A2002514.11.201513.04.2016
ToshibaSatellite Pro A300730.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8155.11.201531.05.2016
ToshibaSatellite Pro C65043030.10.201531.05.2016
ToshibaSatellite Pro L3004230.10.201531.05.2016
ToshibaSatellite Pro P3003730.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE R830431.05.201631.05.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B95.11.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B7930.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A3930.10.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B8522.11.201531.05.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1113430.10.201526.05.2016
Unknown1218430.10.201531.05.2016
ZOTACNM1074430.10.201531.05.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015