Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 29.05.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO72215930.10.201528.05.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO7561130.10.201528.05.2016
AcerAOD26074.03.201628.05.2016
AcerAOD2705930.10.201528.05.2016
AcerAS5755G18.04.20168.04.2016
AcerAspire 141053.02.201627.05.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G715.01.20167.04.2016
AcerAspire 3750ZG34.03.201627.05.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T530.10.201522.04.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475237.11.20154.03.2016
AcerAspire 4810T1830.10.201510.05.2016
AcerAspire 48202530.10.201528.05.2016
AcerAspire 4820TG33.02.201627.05.2016
AcerAspire 48302916.02.201628.05.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5100123.05.201623.05.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53493630.10.201524.05.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555267.04.201628.05.2016
AcerAspire 5552G3530.10.201528.05.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57331630.10.201528.05.2016
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z530.10.201516.04.2016
AcerAspire 57383612.11.201528.05.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741205.11.201528.05.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G6030.10.201528.05.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749230.10.201512.04.2016
AcerAspire 57505030.10.201528.05.2016
AcerAspire 5750G2730.10.201528.05.2016
AcerAspire 5755G930.10.20157.04.2016
AcerAspire 5810T230.10.201526.05.2016
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G84.03.201628.05.2016
AcerAspire 72501130.10.201528.05.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752055.02.201627.05.2016
AcerAspire 7551430.10.201528.05.2016
AcerAspire 75601530.10.201524.05.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7741630.10.201528.05.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G72.02.201612.04.2016
AcerAspire E1-410423.11.20154.03.2016
AcerAspire E1-430P2730.10.201527.05.2016
AcerAspire E1-4702330.10.201528.05.2016
AcerAspire E1-470P76.02.201628.05.2016
AcerAspire E1-5228330.10.201528.05.2016
AcerAspire E1-530430.10.20155.04.2016
AcerAspire E1-530G630.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-53133.02.201627.05.2016
AcerAspire E1-532630.10.201520.05.2016
AcerAspire E1-5704830.10.201528.05.2016
AcerAspire E1-570G552.02.201628.05.2016
AcerAspire E1-57110530.10.201528.05.2016
AcerAspire E1-571G1630.10.201528.05.2016
AcerAspire E1-57216130.10.201528.05.2016
AcerAspire E1-572G575.11.201528.05.2016
AcerAspire E1-572P36.02.201626.05.2016
AcerAspire E1-731328.05.201628.05.2016
AcerAspire E1-7712630.10.201513.04.2016
AcerAspire E1-771G49.02.20164.03.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E1-772G1911.03.201628.05.2016
AcerAspire E3-1114230.10.201528.05.2016
AcerAspire E3-1123030.10.20157.05.2016
AcerAspire E5-411595.11.201528.05.2016
AcerAspire E5-411G174.03.201628.05.2016
AcerAspire E5-47116030.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-471P3930.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-5117130.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-511G375.11.201528.05.2016
AcerAspire E5-511P112.04.201612.04.2016
AcerAspire E5-52131530.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-521G14830.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-5221011.02.201628.05.2016
AcerAspire E5-531329.01.20165.02.2016
AcerAspire E5-531G1030.10.201526.05.2016
AcerAspire E5-532225.11.201528.05.2016
AcerAspire E5-5516830.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-551G9830.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-57126730.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-572G1330.10.201516.04.2016
AcerAspire E5-5739130.10.201528.05.2016
AcerAspire E5-573G1410.02.201613.04.2016
AcerAspire E5-574G48.04.201627.05.2016
AcerAspire E5-721171.02.201628.05.2016
AcerAspire E5-731113.02.201613.02.2016
AcerAspire E5-771G79.02.201616.04.2016
AcerAspire ES1-1116130.10.201528.05.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-1317330.10.201528.05.2016
AcerAspire ES1-31166930.10.201528.05.2016
AcerAspire ES1-33110030.10.201528.05.2016
AcerAspire ES1-421414.11.20156.02.2016
AcerAspire ES1-431357.11.201528.05.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51239630.10.201528.05.2016
AcerAspire ES1-520275.11.201528.05.2016
AcerAspire ES1-521830.10.201526.05.2016
AcerAspire ES1-53151.04.201626.05.2016
AcerAspire ES1-711295.11.201528.05.2016
AcerAspire F5-572G327.05.201628.05.2016
AcerAspire M3-581PTG65.05.201626.05.2016
AcerAspire M3-581T41.12.201527.05.2016
AcerAspire M3-581TG133.02.201619.05.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-131127.05.201627.05.2016
AcerAspire one 1-431192.04.201628.05.2016
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T401.12.201528.05.2016
AcerAspire R3-431T264.02.201628.05.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S31129.01.201624.05.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-39191.12.201512.04.2016
AcerAspire S7-19154.02.201618.05.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-1711213.04.201628.05.2016
AcerAspire V3-111P8830.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-112P56330.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-33146130.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-371153530.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-5323630.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-532G35.04.201628.05.2016
AcerAspire V3-5716930.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-571G2030.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-57213030.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-572G27530.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-57475.02.201628.05.2016
AcerAspire V3-574G1125.11.201528.05.2016
AcerAspire V3-731412.02.201628.05.2016
AcerAspire V3-7714230.10.201528.05.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G232.02.201628.05.2016
AcerAspire V5-121327.05.201628.05.2016
AcerAspire V5-122819.11.20155.02.2016
AcerAspire V5-122P4112.11.201528.05.2016
AcerAspire V5-431325.11.201528.05.2016
AcerAspire V5-431P930.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-47195.02.201614.05.2016
AcerAspire V5-471PG412.05.201614.05.2016
AcerAspire V5-472P4030.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-53119230.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-531G327.11.201528.05.2016
AcerAspire V5-531P128.05.201628.05.2016
AcerAspire V5-5511530.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-551G2530.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-5525215.01.201627.05.2016
AcerAspire V5-552G2930.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-552PG1230.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-5612330.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-561G430.10.201524.05.2016
AcerAspire V5-571225.11.201528.05.2016
AcerAspire V5-571G1914.01.201628.05.2016
AcerAspire V5-571P253.02.201628.05.2016
AcerAspire V5-5723730.10.201527.05.2016
AcerAspire V5-572P111.04.201625.05.2016
AcerAspire V5-57311830.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-573G13230.10.201528.05.2016
AcerAspire V5-573P2531.01.201628.05.2016
AcerAspire V5-573PG52.04.201614.05.2016
AcerAspire V7-581132.02.201619.05.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG7119.11.201528.05.2016
AcerAspire VN7-571G3127.11.201524.05.2016
AcerAspire VN7-591G5724.11.201528.05.2016
AcerAspire VN7-79123.02.201628.05.2016
AcerAspire VN7-791G730.10.201528.05.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-5109330.10.201528.05.2016
AcerExtensa 25082430.10.201528.05.2016
AcerExtensa 25095530.10.201528.05.2016
AcerExtensa 25102530.10.201528.05.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 56301430.10.201528.05.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMP253-E-100589.02.201614.05.2016
AcerNC-E1-510-28202G616.02.201628.05.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G27.04.20167.04.2016
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII45.04.201628.05.2016
AcerNC-E3-111-C391611.05.201628.05.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L107.11.201528.05.2016
AcerNC-E5-471P-35NE127.05.201627.05.2016
AcerNC-E5-521-29L815.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z49.02.20165.04.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2511.02.20165.03.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG99.02.201626.05.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC927.04.201620.05.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT45.11.201514.03.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y67.04.201627.05.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK112.04.201612.04.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS521.01.201626.05.2016
AcerNC-V3-112P-P7P173.02.201628.05.2016
AcerNC-V3-371-31A5127.05.201627.05.2016
AcerNC-V3-371-541L230.03.201630.03.2016
AcerNC-V3-371-59MV217.05.201620.05.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS242.02.201628.05.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS210.02.201626.05.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII55.02.201628.05.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE624.03.201626.05.2016
AcerPeppy41730.10.201528.05.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M3730.10.201528.05.2016
AcerTP-SW5-011-171H126.05.201626.05.2016
AcerTravelMate 53202430.10.201527.05.2016
AcerTravelMate 553091.04.20168.04.2016
AcerTravelMate 573044.03.201627.05.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6493326.05.201628.05.2016
AcerTravelMate 65931330.10.201511.05.2016
AcerTravelMate 83729010.11.201528.05.2016
AcerTravelMate B11313030.10.201528.05.2016
AcerTravelMate B115-M10030.10.201528.05.2016
AcerTravelMate B115-MP36.04.201625.05.2016
AcerTravelMate P236-M169.02.201627.05.2016
AcerTravelMate P246M-M1031.01.201616.04.2016
AcerTravelMate P25336930.10.201528.05.2016
AcerTravelmate P253-105.11.201527.05.2016
AcerTravelMate P27382.02.201626.05.2016
AcerTravelMate P273-M327.05.201627.05.2016
AcerV5-171729.01.201628.05.2016
AcerVeriton M670G6712.11.20155.04.2016
AcerVeriton M670G/M6701112.11.20155.04.2016
AlienwareM11xR3135.11.201528.05.2016
AppleiMac12,2114.05.201614.05.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)4530.10.201528.05.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)7730.10.201528.05.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)7530.10.201528.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 485830.10.201528.05.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)6730.10.201528.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)7730.10.201528.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)1155.11.201528.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)29230.10.201528.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)316930.10.201528.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)5910.11.201528.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)26130.10.201528.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)26530.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)58030.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)10430.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)16030.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)102130.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)25.04.20167.04.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)15.11.20155.11.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)2116.12.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)8530.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)230.10.201526.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)6330.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)2115.01.201613.04.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)730.10.201526.05.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)1930.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)7130.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 201578330.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)107230.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20144830.10.201528.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)5030.10.201528.05.2016
AppleMacBook2,1618.12.201526.05.2016
AppleMacBook3,1114.05.201614.05.2016
AppleMacBook4,1145.11.201526.05.2016
AppleMacBook5,2195.11.201527.05.2016
AppleMacBook8,1227.05.201627.05.2016
AppleMacBookPro11,4365.11.201528.05.2016
AppleMacBookPro11,5133.02.201626.05.2016
AppleMacBookPro5,41715.01.201628.05.2016
ASUS1215B11130.10.201527.05.2016
ASUSE402MA10130.10.201528.05.2016
ASUSE403SA46430.10.201528.05.2016
ASUSE502MA1129.01.20162.04.2016
ASUSE502SA97.04.201628.05.2016
ASUSEB103335.11.201527.05.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW155.02.201628.05.2016
ASUSG550JK1130.10.201526.04.2016
ASUSG551JK225.03.201625.05.2016
ASUSG551JM3330.10.201527.05.2016
ASUSG551JW1023.01.201628.05.2016
ASUSG55VW1630.10.201527.04.2016
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM830.10.201519.03.2016
ASUSG750JS830.10.201528.05.2016
ASUSG750JW102.02.201625.05.2016
ASUSG750JZ26.05.20167.05.2016
ASUSG751JT48.04.201628.05.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG752VT128.05.201628.05.2016
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX1426.01.20164.03.2016
ASUSG771JM2030.10.201528.05.2016
ASUSG771JW3620.11.201528.05.2016
ASUSGL552JX831.01.20169.02.2016
ASUSGL552VW426.05.201627.05.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB930.10.201528.05.2016
ASUSK50ID430.10.201527.05.2016
ASUSK50IE45.04.201627.05.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr17230.10.201528.05.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc331.01.201620.05.2016
ASUSK52Je65.11.20159.02.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT95.11.201528.05.2016
ASUSK52N19.02.20169.02.2016
ASUSK53E8230.10.201528.05.2016
ASUSK53SC2530.10.201527.05.2016
ASUSK53SD1930.10.201527.05.2016
ASUSK53SJ119.03.201619.03.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SV35.11.201525.05.2016
ASUSK53TA102.02.201628.05.2016
ASUSK53U8030.10.201528.05.2016
ASUSK54C826.11.201526.05.2016
ASUSK54HR830.10.201526.05.2016
ASUSK54L230.10.20155.04.2016
ASUSK55A1130.10.201518.05.2016
ASUSK55DR85.11.20158.04.2016
ASUSK55VD4530.10.201528.05.2016
ASUSK55VJ213.02.201628.05.2016
ASUSK55VM104.02.201628.04.2016
ASUSK56CA330.10.20156.02.2016
ASUSK56CB1130.10.201527.05.2016
ASUSK56CM252.04.201628.05.2016
ASUSK61IC128.05.201628.05.2016
ASUSK72Dr17.11.20157.11.2015
ASUSK72Jr69.02.201628.05.2016
ASUSK73BE12.04.20162.04.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY1530.10.201514.05.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV1830.10.201528.05.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ85.11.20158.04.2016
ASUSK95VM44.03.201628.05.2016
ASUSN43SN525.05.201628.05.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SN630.10.201528.05.2016
ASUSN53SV817.12.201512.04.2016
ASUSN550JK514.11.201527.05.2016
ASUSN550JV127.05.201627.05.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP1230.10.201528.05.2016
ASUSN56DY1530.10.201528.05.2016
ASUSN56JK26.04.20166.04.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ930.10.201513.04.2016
ASUSN56VM1230.10.201514.05.2016
ASUSN56VZ37.04.201628.05.2016
ASUSN61Ja330.10.201528.05.2016
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN751JK96.02.201627.05.2016
ASUSN76VJ314.11.201512.04.2016
ASUSN76VM65.04.20168.04.2016
ASUSP50IJ145.11.20152.04.2016
ASUSP552LA3523.11.201528.05.2016
ASUSS300CA6022.11.201528.05.2016
ASUSS301LA4630.10.201528.05.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA3830.10.201528.05.2016
ASUSS550CA19.03.20169.03.2016
ASUSS550CB1130.10.201526.05.2016
ASUSS551LA142.02.201628.05.2016
ASUSS551LB285.02.201628.05.2016
ASUSS551LN14130.10.201528.05.2016
ASUST100TA2830.10.201513.04.2016
ASUST100TAM212.04.201624.05.2016
ASUST200TA103.02.201628.05.2016
ASUST200TAC4230.10.201515.12.2015
ASUST300FA226.11.20159.02.2016
ASUSTP300LA710.11.201528.05.2016
ASUSTP500LA313.05.201627.05.2016
ASUSTP500LAB1030.10.201526.05.2016
ASUSU31SD830.10.201513.02.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U630.10.201528.05.2016
ASUSU35JC2012.11.201526.05.2016
ASUSU36SD126.05.201626.05.2016
ASUSU38N1321.01.201628.05.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A23830.10.201527.05.2016
ASUSUL30VT65.11.201528.05.2016
ASUSUX301LAA124.05.201624.05.2016
ASUSUX302LA914.01.201627.05.2016
ASUSUX302LG230.10.201525.11.2015
ASUSUX303LA675.11.201528.05.2016
ASUSUX303LAB11710.11.201528.05.2016
ASUSUX303LB3630.10.201528.05.2016
ASUSUX303LN2129.01.201624.05.2016
ASUSUX303LNB1217.11.20158.04.2016
ASUSUX303UA85.02.201628.05.2016
ASUSUX303UB2410.02.201628.05.2016
ASUSUX305CA5221.01.201628.05.2016
ASUSUX305FA58230.10.201528.05.2016
ASUSUX31A55.11.201513.04.2016
ASUSUX31E1325.11.201527.05.2016
ASUSUX32A2321.01.201628.05.2016
ASUSUX32LA2930.10.201528.05.2016
ASUSUX32LN3230.10.201527.05.2016
ASUSUX32VD96.02.201624.05.2016
ASUSUX51VZA35.02.20169.02.2016
ASUSX202E830.10.201525.05.2016
ASUSX202EP225.11.201526.05.2016
ASUSX202EV1918.12.201526.05.2016
ASUSX205TA2330.10.201528.05.2016
ASUSX205TAW72.02.201626.05.2016
ASUSX301A12830.10.201528.05.2016
ASUSX302LA13730.10.201528.05.2016
ASUSX302UA212.04.201613.04.2016
ASUSX501A5330.10.201528.05.2016
ASUSX501A112630.10.201528.05.2016
ASUSX501U2330.10.201527.05.2016
ASUSX502CA5630.10.201528.05.2016
ASUSX550CA8830.10.201528.05.2016
ASUSX550CC1430.10.201528.05.2016
ASUSX550CL5430.10.201528.05.2016
ASUSX550DP165.11.201528.05.2016
ASUSX550EA1225.03.201628.05.2016
ASUSX550JK795.11.201528.05.2016
ASUSX550JX315.11.201528.05.2016
ASUSX550LA5630.10.201528.05.2016
ASUSX550LB3230.10.201528.05.2016
ASUSX550LC4630.10.201528.05.2016
ASUSX550LD10830.10.201528.05.2016
ASUSX550LN22930.10.201528.05.2016
ASUSX550MD2930.10.201528.05.2016
ASUSX550MJ445.11.201528.05.2016
ASUSX550ZA45.04.201628.05.2016
ASUSX550ZE455.11.201528.05.2016
ASUSX551CA2230.10.201528.05.2016
ASUSX551CAP11530.10.201528.05.2016
ASUSX551MA32230.10.201528.05.2016
ASUSX553MA59530.10.201528.05.2016
ASUSX553SA4329.01.201628.05.2016
ASUSX555DG225.05.201627.05.2016
ASUSX555LA2695.11.201528.05.2016
ASUSX555LAB57230.10.201528.05.2016
ASUSX555LB365.11.201528.05.2016
ASUSX555LD530.10.20155.04.2016
ASUSX555LJ19530.10.201528.05.2016
ASUSX555LN5930.10.201528.05.2016
ASUSX555LNB1229.01.201628.05.2016
ASUSX555LP1430.10.201528.05.2016
ASUSX555UA815.01.201614.05.2016
ASUSX55VDR66.02.201627.05.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB210.02.201628.05.2016
ASUSX751LD65.02.201616.04.2016
ASUSX751LN32.02.20166.02.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA8030.10.201528.05.2016
ASUSX75A1511.02.20168.04.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD230.10.20155.11.2015
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T63.02.201628.05.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750312.04.201628.04.2016
DellDell System XPS L321X17.04.20167.04.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35217830.10.201528.05.2016
DellInspiron 3543128.05.201628.05.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552045.11.201528.05.2016
DellInspiron 5521830.10.201526.05.2016
DellInspiron 5523211.05.201625.05.2016
DellInspiron 5748326.05.201628.05.2016
DellInspiron 7520225.05.201626.05.2016
DellLatitude 21101830.10.20159.02.2016
DellLatitude 21209830.10.201528.05.2016
DellLatitude 3330145830.10.201528.05.2016
DellLatitude 33401166730.10.201528.05.2016
DellLatitude 354014830.10.201525.05.2016
DellLatitude 3550324.02.201628.05.2016
DellLatitude 6430U33.02.201625.05.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D52092.02.201628.05.2016
DellLatitude D53043430.10.201527.05.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63011730.10.201512.04.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E4200418.05.201628.05.2016
DellLatitude E43002330.10.201528.05.2016
DellLatitude E4310175.11.201528.05.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E54104830.10.201526.05.2016
DellLatitude E5420213030.10.201528.05.2016
DellLatitude E5430 non-vPro48730.10.201528.05.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E544085030.10.201528.05.2016
DellLatitude E545077130.10.201528.05.2016
DellLatitude E55007930.10.201527.05.2016
DellLatitude E5510424.11.201525.05.2016
DellLatitude E552020730.10.201525.05.2016
DellLatitude E5530 non-vPro95630.10.201528.05.2016
DellLatitude E5540107630.10.201528.05.2016
DellLatitude E555012030.10.201527.05.2016
DellLatitude E6220175.11.201528.05.2016
DellLatitude E623033.02.201628.05.2016
DellLatitude E63204030.10.201528.05.2016
DellLatitude E633026630.10.201528.05.2016
DellLatitude E64002930.10.201528.05.2016
DellLatitude E641079130.10.201528.05.2016
DellLatitude E642047230.10.201528.05.2016
DellLatitude E643094230.10.201528.05.2016
DellLatitude E650032530.10.201527.05.2016
DellLatitude E65101930.10.201528.05.2016
DellLatitude E652094.02.201628.05.2016
DellLatitude E6530191630.10.201528.05.2016
DellLatitude E654020430.10.201528.05.2016
DellLatitude E7240195.11.201528.05.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E7440913.02.201628.05.2016
DellLatitude E7450125.11.201525.05.2016
DellLatitude XT2624.11.20157.04.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 70108630.10.201528.05.2016
DellOptiPlex 7605510.11.201521.04.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902036530.10.201527.05.2016
DellOptiPlex 9020M6374.03.201627.05.2016
DellOptiPlex 990160830.10.201527.05.2016
DellPrecision M4700230.10.201525.05.2016
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6600127.05.201627.05.2016
DellStudio 1555830.10.201525.11.2015
DellVenue 11 Pro 51303030.10.201528.05.2016
DellVostro 101414030.10.201520.05.2016
DellVostro 25201220.11.201525.05.2016
DellVostro 3300330.10.20156.04.2016
DellVostro 3350213.04.201628.04.2016
DellVostro 35008013.04.201625.05.2016
DellVostro 3546103.02.201628.05.2016
DellVostro 35492530.10.201528.05.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558612.01.201619.04.2016
DellVostro 356011512.11.201528.05.2016
DellVostro V13156.05.201627.05.2016
DellXPS 12 9Q23718.12.201512.04.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343431.01.201612.04.2016
DellXPS 13 935058.04.201628.05.2016
DellXPS13 9333126.05.201626.05.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E525227.05.201628.05.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72745.11.201516.03.2016
eMachineseMachines G640530.10.201527.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44227.04.201628.05.2016
eMachineseME443617.03.201628.05.2016
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G630.10.201528.05.2016
eMachineseME729Z535.11.201528.05.2016
eMachineseME732ZG132.02.201613.05.2016
eMachines, inc.eMG42067.11.201528.05.2016
Fujitsu0000000034.03.201627.05.2016
FujitsuAMILO Pi 3560329.01.201612.04.2016
FujitsuAMILO Pi 3660116.05.201616.05.2016
FujitsuD3171-A14530.10.201528.05.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E5101918.12.201528.05.2016
FujitsuESPRIMO E70019121.01.201628.05.2016
FujitsuESPRIMO P40027811.11.201528.05.2016
FujitsuESPRIMO P510133930.10.201528.05.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1330.10.201518.04.2016
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512112730.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A51440530.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A530169930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A531955.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A532830.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A54433930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A5556430.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5022430.10.201527.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51224530.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5303930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD61011.03.201626.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53126530.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5325830.10.201527.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G212330.10.201527.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5245.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544530.10.201530.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL25.04.201628.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E54458430.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E5464711.05.201628.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E55423630.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337014.01.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E73427330.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744286930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E75165330.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E752284330.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E754195430.10.201527.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E78016330.10.201527.05.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532165.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570630.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK NH751330.10.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK P70151930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P70249030.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P77086.04.201627.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P771325.11.201526.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S710252830.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S75115430.10.201527.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S75264130.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S7602930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S761155.11.201514.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S762424.03.201628.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S904175.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK SH531120.05.201620.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U5541529.01.201628.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U57431.04.201622.04.2016
FujitsuLIFEBOOK U772215.02.201628.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042215.11.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5527930.10.201528.05.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57217.04.20167.04.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2735519.04.201628.05.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170523.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351566.02.201627.05.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95002431.01.201627.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D9510311.04.201622.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94104229.01.201627.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550585.11.201523.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351130.10.201526.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510318.03.201629.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410316.04.201626.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841016130.10.201527.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64101714.11.201527.04.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202013.05.201613.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72202730.10.201528.05.2016
GIGABYTEX5421.01.201614.05.2016
GoogleAuron_Yuna88330.10.201525.05.2016
Hewlett-Packard730.10.201522.04.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC175.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardCompaq 610819.12.20157.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC18730.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ60 Notebook PC127.05.201627.05.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC1030.10.201525.05.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC1812.11.201526.05.2016
Hewlett-PackardFalco10430.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC130930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC5330.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC2630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC16930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC4319.12.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC11630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC33230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC297930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC255.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G162030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G264530.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6203230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 6251230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC2330.10.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC6530.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC145.11.201511.05.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC14130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC231.01.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC98015.12.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC13030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC94130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b230.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)9995.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (NN210ET#AK8)128.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1930.10.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2218.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)4030.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)1330.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)28.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)48.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s11130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b24730.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)2130.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)86530.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)1245.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)522.03.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1130.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)3530.10.201510.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)916.12.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s1830.10.201517.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b10530.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p9830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)65.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1530.10.201525.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC51030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite CMT PC324.05.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC11529.03.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p17230.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower61416.12.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor815.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor616.04.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower8230.10.201525.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor41830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower64.03.201625.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT6412.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT27430.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 SFF4426.05.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT293.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)82.02.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)431.01.201626.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2294.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2630.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF4911.11.201519.05.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT571.02.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF87430.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet511.02.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p519.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p1319.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p2330.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p18830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p2330.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2730p128.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p315.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p1530.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G21129.01.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 740 G2328.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2124.03.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1185230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2184930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1245330.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G25725.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p35630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p39630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p189630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1645.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G236431.01.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p5630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w321.04.201620.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p2130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540w127.05.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p2530.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w105.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p49830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w27.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w23.04.20165.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G11212.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m346.11.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G1108.04.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G21835.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3555.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 705 G1 SFF128.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1329.01.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT30155.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC46830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC67.04.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC296.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC145.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC2830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook413.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6430.10.201524.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC55.05.201626.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC23.02.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook15.04.20165.04.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS Sleekbook 4625.05.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC323.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC1230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC3830.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook19030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook55.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 1595.11.201513.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC37430.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC84830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC8630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC121.04.201621.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC124130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB724.11.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC34230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC36.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC213.02.201624.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC45.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC13930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)913.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC7630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC39930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC230.10.20158.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC13230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC1130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook125.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC116.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 154030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2021.01.20164.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC173.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC4130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14166.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 152830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible27530.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 410 G1 PC120.05.201620.05.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet31130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G1762.02.201627.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1876730.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G21393730.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s383.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s115530.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)18.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s60330.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G017630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G130830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2138830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s65330.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1330.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s37630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1130.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s15730.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s12630.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s2130.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s1030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G146930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2299030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G11030.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2230.10.201519.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s72230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s4330.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s4830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m14.03.20164.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m230.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b105030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1489130.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G12030.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b2030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b18430.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b25930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b28030.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b2430.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1408030.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b730.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G12230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b93930.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b88430.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b289330.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)530.04.201628.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b82230.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF11730.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)2413.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF9230.10.201527.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR12.04.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO67230.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook721.01.201618.05.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13529.01.201626.05.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC36.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC629.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11185.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1311830.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1129530.10.201528.05.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation3230.10.20158.11.2015
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC9230.10.201526.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC385.11.201528.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC162.02.201628.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC27.04.201628.05.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC2424.03.201626.05.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC4429.01.201628.05.2016
HPHP EliteBook 755 G312.04.20162.04.2016
HPHP EliteBook 820 G3225.05.201626.05.2016
HPHP ENVY Notebook181.02.201628.05.2016
HPHP Notebook5912.12.201528.05.2016
HPHP Pavilion Notebook2129.01.201628.05.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible143.02.201628.05.2016
HPHP ProBook 430 G328721.01.201628.05.2016
HPHP ProBook 440 G3375.02.201626.05.2016
HPHP ProBook 450 G31013.02.20168.04.2016
HPHP ProBook 455 G31464.02.201628.05.2016
HPHP ProBook 470 G31226.05.201626.05.2016
HPHP ProBook 650 G2135.05.201628.05.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF21619.04.201628.05.2016
HPHP Stream Notebook PC 133016.02.201628.05.2016
innotek GmbHVirtualBox1574.03.201625.05.2016
InsydeBayTrail1330.10.201528.05.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB54008230.10.201528.05.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch259.03.201628.05.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330 Touch127.05.201627.05.2016
LenovoIdeaPad U330p32330.10.201528.05.2016
LenovoINVALID2330.10.201528.05.2016
LenovoLenovo1529.01.201626.05.2016
LenovoLenovo B50-10255.02.201628.05.2016
LenovoLenovo B50-30107230.10.201528.05.2016
LenovoLenovo B50-45186030.10.201528.05.2016
LenovoLenovo B50-7028130.10.201528.05.2016
LenovoLenovo B50-80199.02.201628.05.2016
LenovoLenovo B51-8021031.03.201628.05.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e5130.10.201528.05.2016
LenovoLenovo B59017630.10.201528.05.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-704024.11.201528.05.2016
LenovoLenovo E50-70326.05.201628.05.2016
LenovoLenovo E50-80924.03.201623.04.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1510130.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-1413630.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D16830.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-152530.10.201526.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D2922.01.201628.05.2016
LenovoLenovo Flex 3-147071.04.201627.05.2016
LenovoLenovo G40-3018230.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G40-4513330.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G50-3035530.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G50-4537030.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G50-7036230.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G50-80165630.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G500930.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G505s15530.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G5101930.10.201520.05.2016
LenovoLenovo G55031.04.201612.04.2016
LenovoLenovo G56029.02.20164.03.2016
LenovoLenovo G5802530.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G585175.11.201528.05.2016
LenovoLenovo G70-3511.04.20161.04.2016
LenovoLenovo G70-701730.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G70-8068.02.201628.05.2016
LenovoLenovo G7001930.10.201527.05.2016
LenovoLenovo G7102730.10.201528.05.2016
LenovoLenovo G78017.04.20167.04.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD56.04.201624.05.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY38030.10.201528.05.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR212.02.201628.05.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ622.11.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1035.11.201528.05.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 147330.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D618.11.201516.04.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15713.11.20151.04.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D7730.10.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S3102930.10.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5002530.10.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch521.01.201618.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p515.11.201528.05.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16026.04.20167.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3101815.01.201627.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51012.04.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5001830.10.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P3630.10.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S2530.10.201518.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 134224.11.201528.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50044.02.201612.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-7070930.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo MIIX 3-1030128.05.201628.05.2016
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30126.11.201528.05.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch213.02.201620.05.2016
LenovoLenovo U31-702631.01.201628.05.2016
LenovoLenovo U31026.02.201622.04.2016
LenovoLenovo U41-70329.01.201628.05.2016
LenovoLenovo U41023.02.20163.02.2016
LenovoLenovo Y50-7020530.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch1430.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 113124.11.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1347930.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro3030.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 3 111512.11.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 3 144630.10.201528.05.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-1370745.11.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR410.04.201626.05.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY775.11.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL985.11.201528.05.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD40430.10.201528.05.2016
LenovoLenovo YOGA 700-14ISK126.05.201626.05.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK112.04.201628.05.2016
LenovoLenovo Z50-7074930.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Z50-7523830.10.201528.05.2016
LenovoLenovo Z51-70165.11.201527.05.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z70-80227.05.201628.05.2016
LenovoLenovo Z7102730.10.201519.05.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z261930.10.201527.05.2016
LenovoThinkCentre Edge721265.11.201519.05.2016
LenovoThinkCentre M582730.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre M77474.03.20168.04.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1219.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad830.10.201526.05.2016
LenovoThinkPad 11e3416.12.201528.05.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E460178.04.201628.05.2016
LenovoThinkPad E52026630.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad E550345.11.201525.05.2016
LenovoThinkPad Edge28930.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad Edge E13061.04.20165.05.2016
LenovoThinkPad Edge E1351630.10.201526.05.2016
LenovoThinkPad Edge E32025531.01.201628.05.2016
LenovoThinkPad Edge E32535630.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad Edge E33051430.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad Edge E335830.10.20158.04.2016
LenovoThinkPad Edge E420s115.11.201513.04.2016
LenovoThinkPad Edge E5309130.10.201527.05.2016
LenovoThinkPad Edge E530c3630.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad Edge E5318730.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad Edge E54031430.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad Edge E545331.01.20165.02.2016
LenovoThinkPad L42036030.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad L43028.04.201612.04.2016
LenovoThinkPad L4401330.10.201526.05.2016
LenovoThinkPad L4503030.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5408930.10.20154.05.2016
LenovoThinkPad R50055630.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga2126.11.201514.05.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44085930.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad S430314.01.201628.05.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1536.04.201612.04.2016
LenovoThinkPad SL1030.10.201524.05.2016
LenovoThinkPad SL5001030.10.201527.05.2016
LenovoThinkPad SL5104230.10.201511.05.2016
LenovoThinkPad T4002830.10.201527.05.2016
LenovoThinkPad T410294830.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T410s45.02.20169.02.2016
LenovoThinkPad T420131030.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T420s2030.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T43024430.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T430s1530.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4401521.01.201611.05.2016
LenovoThinkPad T440p3722.11.201528.05.2016
LenovoThinkPad T440s430.10.20158.11.2015
LenovoThinkPad T4501026.01.201628.05.2016
LenovoThinkPad T450s1630.10.201526.05.2016
LenovoThinkPad T5002018.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad T510392.02.201628.05.2016
LenovoThinkPad T5203830.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T5305230.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T540p11821.01.201628.05.2016
LenovoThinkPad T60530.10.201516.04.2016
LenovoThinkPad T6166430.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W5101516.12.201528.05.2016
LenovoThinkPad W520122.04.201628.05.2016
LenovoThinkPad W53075.11.201527.05.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd229.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad X100e31.04.201627.05.2016
LenovoThinkPad X120e455.02.201626.05.2016
LenovoThinkPad X121e2830.10.201526.05.2016
LenovoThinkPad X131e101.04.201624.05.2016
LenovoThinkPad X2001830.10.201526.05.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2015130.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22032630.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet155.11.201513.04.2016
LenovoThinkPad X230315.11.201528.05.2016
LenovoThinkPad X240222830.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad X2503730.10.201528.05.2016
LenovoThinkPad X26024.05.201612.05.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X301925.11.201528.05.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X61822.03.201628.05.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e995.11.201528.05.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V430.03.201624.05.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V630.10.201512.04.2016
MEDIONP663035.04.201611.05.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND4230.10.201528.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE73.02.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE1730.10.201528.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PC128.05.201628.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE2024.11.201528.05.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC31.04.201628.05.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623730.10.20156.04.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1330.10.20152.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE830.10.20153.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC115.11.201526.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2QD324.05.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD926.11.201511.03.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE3530.10.201528.05.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro68.04.201623.04.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE45.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGP60 2QF405.11.201528.05.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE2930.10.201528.05.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF3130.10.201528.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL823.11.201528.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE412.05.201625.05.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1231.01.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD424.03.201627.05.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MicrosoftSurface Pro 236.04.201628.05.2016
MicrosoftSurface Pro 320330.10.201528.05.2016
MicrosoftSurface with Windows 8 Pro128.05.201628.05.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77511625.04.201625.04.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS419.12.201511.02.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM10530.10.201528.05.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM9430.10.201528.05.2016
Packard BellEasynote LE69KB193.02.201628.05.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS11SB112.04.201612.04.2016
Packard BellEasyNote LS44HR230.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote LV11HC1030.10.201528.05.2016
Packard BellEasyNote LV44HC85.11.201527.05.2016
Packard BellEasyNote LX46.04.201628.05.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ930.10.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TE11HC5330.10.201528.05.2016
Packard BellEasynote TE69BM1430.10.201527.05.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP3830.10.201513.04.2016
Packard BellEasyNote TE69HW1418.12.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TE69KB13230.10.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ430.10.20152.05.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85316.04.201628.05.2016
Packard BellEasyNote TM851030.10.201527.05.2016
Packard BellEasyNote TS11HR7330.10.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TS11SB128.05.201628.05.2016
Packard BellEasyNote TS44HR221.05.201628.05.2016
Packard BellEasyNote TV11CM186.11.201513.05.2016
Packard BellEasyNote TV11HC1530.10.201528.05.2016
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLE11BZ125.02.201626.05.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTE11HC-7363126.05.201626.05.2016
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Samsung275E4E/275E5E1930.10.201527.05.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A830.10.201524.03.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA4430.10.201525.05.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C630.10.201512.04.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV1630.10.201528.05.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV530.10.201512.04.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE115.02.201628.05.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B721.01.201628.05.2016
Samsung305U1A14330.10.201527.05.2016
Samsung305V4A/305V5A2930.10.201528.05.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA265.11.201527.05.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3128.05.201628.05.2016
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3530.10.20158.04.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC5530.10.201528.05.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R1930.10.201527.05.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV255.11.201527.05.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V2230.10.201528.05.2016
Samsung400B2B/400B2B210.02.20164.03.2016
Samsung450R5G/450R5U2313.11.201528.05.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH26930.10.201528.05.2016
Samsung530U3C/530U4C63630.10.201528.05.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C1230.10.201526.05.2016
Samsung535U3C7730.10.201528.05.2016
Samsung550P5C/550P7C135.11.201527.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E117.12.201517.12.2015
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D3030.10.201528.05.2016
Samsung900X3F326.05.201628.05.2016
Samsung900X3G421.01.20163.05.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G8830.10.201528.05.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG178.04.201628.05.2016
Samsung90X3A324.05.201628.05.2016
Samsung940X3G/930X3G117.05.201617.05.2016
SamsungQ330227.05.201628.05.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF51094.02.20161.04.2016
SamsungR520/R522/R620630.10.20156.04.2016
SamsungR530/R7301630.10.20153.05.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E8521130.10.201528.05.2016
SamsungR580330.10.201525.05.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC530/RC730630.10.201525.05.2016
SamsungRF511/RF411/RF711230.10.201513.05.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510930.10.201528.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711830.10.201526.05.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341141.04.201627.05.2016
SamsungRV415/RV51557.04.201627.05.2016
SamsungRV415/RV515/E34151830.10.201528.05.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35203230.10.201527.05.2016
SamsungX1256630.10.201525.05.2016
SamsungX320/X420/X520321.05.201626.05.2016
SamsungX420/X520514.11.201528.05.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW630.10.201526.05.2016
SonySVE14A1S1EW326.05.201628.05.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW17.05.20167.05.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW22.02.201628.05.2016
SonySVE1512T1ESI128.05.201628.05.2016
SonySVE1513U1ESI526.05.201628.05.2016
SonySVF1421E2EW1730.10.201528.05.2016
SonySVF14A1M2ES313.04.201628.05.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW3130.10.201528.05.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E65.11.201528.05.2016
SonySVF1541M132.02.20162.04.2016
SonySVF1541M1EW5230.10.201528.05.2016
SonySVF15A1Z2EB26.02.201622.04.2016
SonySVF15N1N2ES36.02.20162.04.2016
SonySVP1321A6E48.04.201612.04.2016
SonySVP1321J1EBI810.02.201628.05.2016
SonySVP1321M2EB1014.01.201628.05.2016
SonySVS1313R9EB74.03.201628.05.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES715.01.201628.05.2016
SonySVT1312M1ES28.04.201628.05.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E1130.10.201528.05.2016
SonyVPCEA3S1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB4E1E38.04.201628.05.2016
SonyVPCEH1J1E1211.04.201628.05.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2C5E128.05.201628.05.2016
SonyVPCEH2F1E38.04.201625.05.2016
SonyVPCEH2H1E512.04.201613.04.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEH3P1E95.11.201513.04.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF12Z1E626.05.201628.05.2016
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF23L1E730.10.201527.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
TSATELLITE228.05.201628.05.2016
ToshibaLeon1111.02.201628.05.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200630.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C50-A530.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B3130.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1530.10.20158.04.2016
ToshibaSATELLITE C50D-B126.05.201626.05.2016
ToshibaSATELLITE C55-A312.04.201613.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW1030.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C10930.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite C6501230.10.201524.05.2016
ToshibaSatellite C6601230.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite C660D2630.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C670D-11L17.05.20167.05.2016
ToshibaSATELLITE C70-B119.04.201619.04.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D222.02.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW123.04.201623.04.2016
ToshibaSATELLITE C850D-108326.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C35.11.20154.05.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121330.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F165.11.201526.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH524.03.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE C855-2EU127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-12185.11.201511.05.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D2930.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15215.04.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B16530.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE L50-C212.04.201613.04.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B27630.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C6530.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A71.02.20168.04.2016
ToshibaSatellite L550D610.02.201628.05.2016
ToshibaSatellite L650D630.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite L67029.02.20164.03.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L70-B128.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE L7501230.10.201526.05.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D95.04.201628.05.2016
ToshibaSatellite L840112.04.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE L850-1VV127.05.201627.05.2016
ToshibaSATELLITE L855730.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE L855D1430.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10435.11.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE L955D1030.10.20155.04.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A1023.11.201526.05.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J1530.10.201527.05.2016
ToshibaSATELLITE P50D-C126.05.201626.05.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P850830.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite Pro A2002514.11.201513.04.2016
ToshibaSatellite Pro A300730.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8145.11.201527.05.2016
ToshibaSatellite Pro C65042930.10.201527.05.2016
ToshibaSatellite Pro L3003630.10.201528.05.2016
ToshibaSatellite Pro P3002730.10.201527.05.2016
ToshibaSatellite Radius P55W-B521.05.201628.05.2016
ToshibaSATELLITE S50-B95.11.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE S50D-B7330.10.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE S70-A230.10.201524.05.2016
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A3830.10.201527.05.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B7822.11.201528.05.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1113430.10.201526.05.2016
Unknown1178230.10.201528.05.2016
ZOTACNM1067130.10.201528.05.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015