Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 18.05.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO531h18.04.20168.04.2016
AcerAO72214230.10.201518.05.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO756830.10.201518.05.2016
AcerAOD26054.03.20165.05.2016
AcerAOD2705830.10.201512.05.2016
AcerAS5755G18.04.20168.04.2016
AcerAspire 141043.02.20169.02.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G715.01.20167.04.2016
AcerAspire 3750ZG24.03.20164.03.2016
AcerAspire 3810TZ312.04.201612.04.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T530.10.201522.04.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475237.11.20154.03.2016
AcerAspire 4810T1830.10.201510.05.2016
AcerAspire 48202130.10.201511.04.2016
AcerAspire 4820TG23.02.20168.04.2016
AcerAspire 48302616.02.201611.05.2016
AcerAspire 5050330.10.20158.04.2016
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53493330.10.201513.05.2016
AcerAspire 553246.04.201612.04.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 555227.04.201616.04.2016
AcerAspire 5552G3430.10.201512.04.2016
AcerAspire 5560511.02.201613.04.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57331330.10.20157.05.2016
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z530.10.201516.04.2016
AcerAspire 57383312.11.20157.04.2016
AcerAspire 5739G117.05.201617.05.2016
AcerAspire 5741155.11.20159.04.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G4830.10.201514.05.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749230.10.201512.04.2016
AcerAspire 57503430.10.20154.05.2016
AcerAspire 5750G2130.10.201518.05.2016
AcerAspire 5755G930.10.20157.04.2016
AcerAspire 5810T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G64.03.20168.04.2016
AcerAspire 7250930.10.201518.05.2016
AcerAspire 7250G65.11.201516.04.2016
AcerAspire 752035.02.201618.05.2016
AcerAspire 7551330.10.201510.02.2016
AcerAspire 75601430.10.201516.03.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7741430.10.20152.05.2016
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 893035.04.201616.04.2016
AcerAspire 8950G72.02.201612.04.2016
AcerAspire E1-410423.11.20154.03.2016
AcerAspire E1-430P2330.10.201517.05.2016
AcerAspire E1-4702030.10.201529.04.2016
AcerAspire E1-470P56.02.201618.05.2016
AcerAspire E1-5226530.10.20154.05.2016
AcerAspire E1-530430.10.20155.04.2016
AcerAspire E1-530G630.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-53123.02.201610.02.2016
AcerAspire E1-532530.10.201511.05.2016
AcerAspire E1-5704130.10.201518.05.2016
AcerAspire E1-570G482.02.201617.05.2016
AcerAspire E1-5718630.10.201513.04.2016
AcerAspire E1-571G1330.10.201512.04.2016
AcerAspire E1-57213030.10.201510.05.2016
AcerAspire E1-572G475.11.201514.05.2016
AcerAspire E1-572P26.02.201610.02.2016
AcerAspire E1-7712630.10.201513.04.2016
AcerAspire E1-771G49.02.20164.03.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E1-772G1711.03.201613.05.2016
AcerAspire E3-1112730.10.20155.05.2016
AcerAspire E3-1123030.10.20157.05.2016
AcerAspire E5-411495.11.201518.05.2016
AcerAspire E5-411G144.03.20165.05.2016
AcerAspire E5-47113430.10.201514.05.2016
AcerAspire E5-471P3130.10.201528.04.2016
AcerAspire E5-5115730.10.201516.05.2016
AcerAspire E5-511G275.11.201516.04.2016
AcerAspire E5-511P112.04.201612.04.2016
AcerAspire E5-52127130.10.201518.05.2016
AcerAspire E5-521G12830.10.201518.05.2016
AcerAspire E5-522511.02.201612.04.2016
AcerAspire E5-531329.01.20165.02.2016
AcerAspire E5-531G930.10.201511.05.2016
AcerAspire E5-532185.11.201510.05.2016
AcerAspire E5-5515730.10.201513.05.2016
AcerAspire E5-551G7730.10.201512.05.2016
AcerAspire E5-57122830.10.201518.05.2016
AcerAspire E5-572G1330.10.201516.04.2016
AcerAspire E5-5736930.10.201518.05.2016
AcerAspire E5-573G1410.02.201613.04.2016
AcerAspire E5-574G28.04.201612.04.2016
AcerAspire E5-721111.02.201611.05.2016
AcerAspire E5-731113.02.201613.02.2016
AcerAspire E5-771G79.02.201616.04.2016
AcerAspire ES1-1115530.10.201518.05.2016
AcerAspire ES1-111M230.10.20155.04.2016
AcerAspire ES1-1316330.10.201511.05.2016
AcerAspire ES1-31156330.10.201518.05.2016
AcerAspire ES1-3317830.10.201518.05.2016
AcerAspire ES1-421414.11.20156.02.2016
AcerAspire ES1-431307.11.201511.05.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51229930.10.201518.05.2016
AcerAspire ES1-520215.11.201526.04.2016
AcerAspire ES1-521730.10.20158.04.2016
AcerAspire ES1-53121.04.201616.04.2016
AcerAspire ES1-711245.11.20156.04.2016
AcerAspire M3-581PTG35.05.201618.05.2016
AcerAspire M3-581T31.12.20155.04.2016
AcerAspire M3-581TG123.02.201612.04.2016
AcerAspire M5-581TG230.10.20157.04.2016
AcerAspire one 1-431182.04.201613.04.2016
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T291.12.20153.05.2016
AcerAspire R3-431T224.02.201628.04.2016
AcerAspire R7-371T28.04.201613.04.2016
AcerAspire S3829.01.201617.05.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-39191.12.201512.04.2016
AcerAspire S7-19154.02.201618.05.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire SW5-171513.04.201613.05.2016
AcerAspire V3-111P6330.10.201516.05.2016
AcerAspire V3-112P52530.10.201518.05.2016
AcerAspire V3-33136630.10.201518.05.2016
AcerAspire V3-371125830.10.201518.05.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-5322230.10.201510.05.2016
AcerAspire V3-532G25.04.20167.04.2016
AcerAspire V3-5715930.10.201514.05.2016
AcerAspire V3-571G1730.10.201516.04.2016
AcerAspire V3-57211330.10.201518.05.2016
AcerAspire V3-572G23230.10.201518.05.2016
AcerAspire V3-57465.02.20165.05.2016
AcerAspire V3-574G825.11.201512.04.2016
AcerAspire V3-731372.02.201614.05.2016
AcerAspire V3-7712930.10.201517.05.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G222.02.201612.04.2016
AcerAspire V5-122819.11.20155.02.2016
AcerAspire V5-122P3712.11.201530.04.2016
AcerAspire V5-431235.11.201518.05.2016
AcerAspire V5-431P430.10.20155.02.2016
AcerAspire V5-47195.02.201614.05.2016
AcerAspire V5-471PG412.05.201614.05.2016
AcerAspire V5-472P3030.10.201518.05.2016
AcerAspire V5-53116830.10.201518.05.2016
AcerAspire V5-531G197.11.201517.05.2016
AcerAspire V5-551930.10.201511.05.2016
AcerAspire V5-551G2030.10.201530.04.2016
AcerAspire V5-5524515.01.201612.04.2016
AcerAspire V5-552G2330.10.201512.04.2016
AcerAspire V5-552PG730.10.201511.05.2016
AcerAspire V5-5612030.10.201512.04.2016
AcerAspire V5-561G330.10.20158.04.2016
AcerAspire V5-571175.11.201518.05.2016
AcerAspire V5-571G814.01.20164.05.2016
AcerAspire V5-571P143.02.201618.05.2016
AcerAspire V5-5722930.10.201518.05.2016
AcerAspire V5-572P101.04.201630.04.2016
AcerAspire V5-57311130.10.201518.05.2016
AcerAspire V5-573G12730.10.201518.05.2016
AcerAspire V5-573P1831.01.201613.05.2016
AcerAspire V5-573PG52.04.201614.05.2016
AcerAspire V7-581122.02.201617.05.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG6319.11.20154.05.2016
AcerAspire VN7-571G2827.11.20154.05.2016
AcerAspire VN7-591G4224.11.201521.04.2016
AcerAspire VN7-79113.02.20163.02.2016
AcerAspire VN7-791G630.10.201515.03.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-5106930.10.201517.05.2016
AcerExtensa 25082130.10.201517.05.2016
AcerExtensa 25094330.10.201510.05.2016
AcerExtensa 25101930.10.201518.05.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 5630530.10.201512.05.2016
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMP253-E-100589.02.201614.05.2016
AcerNC-E1-510-28202G316.02.201612.04.2016
AcerNC-E1-522-45004G50DNKK47.04.201613.04.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-53236G27.04.20167.04.2016
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-771-33118G75MNII35.04.20164.05.2016
AcerNC-E3-111-C391111.05.201611.05.2016
AcerNC-E5-471-3145125.11.201513.04.2016
AcerNC-E5-471-330L87.11.20153.05.2016
AcerNC-E5-521-29L815.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-551G-8480113.04.201613.04.2016
AcerNC-E5-571-51X915.04.20165.04.2016
AcerNC-E5-571-59AX25.03.201630.04.2016
AcerNC-E5-573-367Z49.02.20165.04.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2511.02.20165.03.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG89.02.201619.04.2016
AcerNC-ES1-311-C0TC827.04.201611.05.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT45.11.201514.03.2016
AcerNC-ES1-311-C46Y17.04.20167.04.2016
AcerNC-ES1-512-C2NS122.04.201622.04.2016
AcerNC-M3-581T-53336G12MAKK112.04.201612.04.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS421.01.201618.05.2016
AcerNC-V3-112P-P7P133.02.20166.04.2016
AcerNC-V3-371-541L230.03.201630.03.2016
AcerNC-V3-371-59MV117.05.201617.05.2016
AcerNC-V3-572-C4FA311.04.201622.04.2016
AcerNC-V3-574G-573G18.04.20168.04.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS222.02.201629.04.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS110.02.201610.02.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII45.02.201616.04.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS22.02.20163.05.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE524.03.201618.05.2016
AcerPeppy25730.10.201521.04.2016
AcerQ5WV128.04.201612.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M3430.10.201510.05.2016
AcerTravelMate 53201730.10.201518.05.2016
AcerTravelMate 553091.04.20168.04.2016
AcerTravelMate 573034.03.201618.05.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 65931330.10.201511.05.2016
AcerTravelMate 83726610.11.201511.05.2016
AcerTravelMate B1138430.10.201513.05.2016
AcerTravelMate B115-M8230.10.201518.05.2016
AcerTravelMate B115-MP16.04.20166.04.2016
AcerTravelMate P236-M149.02.201616.04.2016
AcerTravelMate P246M-M1031.01.201616.04.2016
AcerTravelMate P25334230.10.201518.05.2016
AcerTravelmate P253-85.11.201516.04.2016
AcerTravelMate P27372.02.201613.05.2016
AcerV5-171529.01.20165.03.2016
AcerVeriton M670G6712.11.20155.04.2016
AcerVeriton M670G/M6701112.11.20155.04.2016
AlienwareM11xR3105.11.20159.04.2016
AppleiMac12,2114.05.201614.05.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)3830.10.201518.05.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)6130.10.201517.05.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)6230.10.201514.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 389330.10.201518.05.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)5130.10.201518.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)5830.10.201513.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)995.11.201518.05.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)22930.10.201518.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)255030.10.201518.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)4310.11.201510.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)22230.10.201518.05.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)20530.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)46630.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)8930.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)13030.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)81230.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, 2.4/2.2 GHz)25.04.20167.04.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)15.11.20155.11.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)1916.12.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)7030.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)130.10.201530.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)4930.10.201516.05.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)2115.01.201613.04.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)530.10.20151.12.2015
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)1430.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)4730.10.20154.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 201548030.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)85130.10.201518.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20143930.10.201517.05.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)4430.10.201518.05.2016
AppleMacBook2,1518.12.201510.02.2016
AppleMacBook3,1114.05.201614.05.2016
AppleMacBook4,1115.11.20155.05.2016
AppleMacBook5,2175.11.20154.05.2016
AppleMacBookPro11,4275.11.201518.05.2016
AppleMacBookPro11,5123.02.201618.05.2016
AppleMacBookPro5,41415.01.201629.04.2016
ASUS1215B10630.10.201513.04.2016
ASUSE402MA6130.10.201518.05.2016
ASUSE403SA36330.10.201518.05.2016
ASUSE502MA1129.01.20162.04.2016
ASUSE502SA47.04.201613.04.2016
ASUSEB103325.11.201515.02.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW125.02.201612.04.2016
ASUSG550JK1130.10.201526.04.2016
ASUSG551JK125.03.201625.03.2016
ASUSG551JM2830.10.201510.05.2016
ASUSG551JW423.01.201618.05.2016
ASUSG55VW1630.10.201527.04.2016
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM830.10.201519.03.2016
ASUSG750JS430.10.201512.04.2016
ASUSG750JW92.02.201617.05.2016
ASUSG750JZ26.05.20167.05.2016
ASUSG751JT28.04.20168.04.2016
ASUSG751JY18.04.20168.04.2016
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX1426.01.20164.03.2016
ASUSG771JM1430.10.201510.05.2016
ASUSG771JW3420.11.20155.05.2016
ASUSGL552JX831.01.20169.02.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB430.10.20154.03.2016
ASUSK50ID230.10.201512.04.2016
ASUSK50IE35.04.20168.04.2016
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr16530.10.201518.05.2016
ASUSK52F3030.10.20152.05.2016
ASUSK52Jc231.01.20161.04.2016
ASUSK52Je65.11.20159.02.2016
ASUSK52JK424.03.201612.04.2016
ASUSK52JT75.11.201516.05.2016
ASUSK52N19.02.20169.02.2016
ASUSK53E7330.10.201514.05.2016
ASUSK53SC2430.10.201518.05.2016
ASUSK53SD1630.10.201512.04.2016
ASUSK53SJ119.03.201619.03.2016
ASUSK53SK625.11.201512.04.2016
ASUSK53SV25.11.201518.03.2016
ASUSK53TA82.02.201616.05.2016
ASUSK53U6530.10.201514.05.2016
ASUSK54C726.11.201516.04.2016
ASUSK54HR430.10.201531.03.2016
ASUSK54L230.10.20155.04.2016
ASUSK55A1130.10.201518.05.2016
ASUSK55DR85.11.20158.04.2016
ASUSK55VD3730.10.201518.05.2016
ASUSK55VJ173.02.201612.04.2016
ASUSK55VM104.02.201628.04.2016
ASUSK56CA330.10.20156.02.2016
ASUSK56CB730.10.20157.04.2016
ASUSK56CM172.04.201613.05.2016
ASUSK72Dr17.11.20157.11.2015
ASUSK72Jr59.02.20168.04.2016
ASUSK73BE12.04.20162.04.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY1530.10.201514.05.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV1330.10.201518.05.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ85.11.20158.04.2016
ASUSK95VM34.03.201610.05.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SN530.10.201516.04.2016
ASUSN53SV817.12.201512.04.2016
ASUSN550JK414.11.201511.04.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP630.10.20158.04.2016
ASUSN56DY930.10.201518.05.2016
ASUSN56JK26.04.20166.04.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ930.10.201513.04.2016
ASUSN56VM1230.10.201514.05.2016
ASUSN56VZ27.04.201612.04.2016
ASUSN61Ja130.10.201530.10.2015
ASUSN71Vg2130.10.201511.05.2016
ASUSN73JF55.02.20167.04.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN751JK76.02.201613.04.2016
ASUSN76VJ314.11.201512.04.2016
ASUSN76VM65.04.20168.04.2016
ASUSP50IJ145.11.20152.04.2016
ASUSP552LA3123.11.201513.05.2016
ASUSS300CA4022.11.201513.04.2016
ASUSS301LA3730.10.201517.05.2016
ASUSS301LP17.04.20167.04.2016
ASUSS400CA3230.10.201517.05.2016
ASUSS550CA19.03.20169.03.2016
ASUSS550CB1030.10.20155.05.2016
ASUSS551LA102.02.20167.05.2016
ASUSS551LB135.02.201618.04.2016
ASUSS551LN11530.10.201513.05.2016
ASUST100TA2830.10.201513.04.2016
ASUST100TAM112.04.201612.04.2016
ASUST200TA83.02.20166.04.2016
ASUST200TAC4230.10.201515.12.2015
ASUST300FA226.11.20159.02.2016
ASUSTP300LA610.11.201516.04.2016
ASUSTP500LA213.05.201618.05.2016
ASUSTP500LAB930.10.20158.04.2016
ASUSU31SD830.10.201513.02.2016
ASUSU31SG65.11.201514.05.2016
ASUSU32U330.10.201512.02.2016
ASUSU35JC1712.11.201513.05.2016
ASUSU38N1221.01.201612.04.2016
ASUSUL20A230.10.201518.05.2016
ASUSUL30A10930.10.201518.05.2016
ASUSUL30VT35.11.201522.11.2015
ASUSUX302LA714.01.201612.04.2016
ASUSUX302LG230.10.201525.11.2015
ASUSUX303LA505.11.201513.05.2016
ASUSUX303LAB9810.11.201518.05.2016
ASUSUX303LB2730.10.201518.05.2016
ASUSUX303LN2029.01.201612.04.2016
ASUSUX303LNB1217.11.20158.04.2016
ASUSUX303UA55.02.201616.04.2016
ASUSUX303UB1710.02.201613.05.2016
ASUSUX305CA3821.01.201614.05.2016
ASUSUX305FA48330.10.201518.05.2016
ASUSUX31A55.11.201513.04.2016
ASUSUX31E925.11.20155.05.2016
ASUSUX32A1821.01.201618.05.2016
ASUSUX32LA1730.10.201518.05.2016
ASUSUX32LN3030.10.201511.05.2016
ASUSUX32VD86.02.201629.04.2016
ASUSUX51VZA35.02.20169.02.2016
ASUSX202E630.10.20158.04.2016
ASUSX202EP215.11.201513.04.2016
ASUSX202EV1618.12.201513.05.2016
ASUSX205TA1730.10.201522.04.2016
ASUSX205TAW62.02.20165.04.2016
ASUSX301A12230.10.201513.05.2016
ASUSX302LA10730.10.201518.05.2016
ASUSX302UA212.04.201613.04.2016
ASUSX501A4630.10.201514.05.2016
ASUSX501A110530.10.201518.05.2016
ASUSX501U2130.10.201518.05.2016
ASUSX502CA4630.10.201511.05.2016
ASUSX550CA7130.10.201518.05.2016
ASUSX550CC930.10.201518.05.2016
ASUSX550CL4830.10.201513.05.2016
ASUSX550DP95.11.201514.05.2016
ASUSX550EA625.03.20167.04.2016
ASUSX550JK535.11.201518.05.2016
ASUSX550JX215.11.201514.05.2016
ASUSX550LA4930.10.201511.05.2016
ASUSX550LB2530.10.201514.05.2016
ASUSX550LC4430.10.201520.04.2016
ASUSX550LD9230.10.201518.05.2016
ASUSX550LN18730.10.201518.05.2016
ASUSX550MD1730.10.201516.05.2016
ASUSX550MJ345.11.201510.05.2016
ASUSX550ZA15.04.20165.04.2016
ASUSX550ZE365.11.201512.05.2016
ASUSX551CA1730.10.20153.05.2016
ASUSX551CAP9530.10.201518.05.2016
ASUSX551MA30230.10.201518.05.2016
ASUSX553MA45330.10.201518.05.2016
ASUSX553SA3129.01.201611.05.2016
ASUSX555LA2225.11.201518.05.2016
ASUSX555LAB46330.10.201518.05.2016
ASUSX555LB255.11.201518.05.2016
ASUSX555LD530.10.20155.04.2016
ASUSX555LJ15830.10.201518.05.2016
ASUSX555LN5130.10.20154.05.2016
ASUSX555LNB829.01.20167.04.2016
ASUSX555LP830.10.201513.04.2016
ASUSX555UA815.01.201614.05.2016
ASUSX55VDR56.02.201614.05.2016
ASUSX71A125.11.201513.04.2016
ASUSX750JB110.02.201610.02.2016
ASUSX751LD65.02.201616.04.2016
ASUSX751LN32.02.20166.02.2016
ASUSX751LX35.02.20165.04.2016
ASUSX751MA5830.10.201514.05.2016
ASUSX75A1511.02.20168.04.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD230.10.20155.11.2015
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T43.02.20165.03.2016
cubei15-T13.05.20163.05.2016
CubeI813.05.20163.05.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellDell System Vostro 3750312.04.201628.04.2016
DellDell System XPS L321X17.04.20167.04.2016
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35217330.10.201513.05.2016
DellInspiron 372136.11.20158.04.2016
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552025.11.201510.02.2016
DellInspiron 5521630.10.201518.05.2016
DellInspiron 5523111.05.201611.05.2016
DellLatitude 21101830.10.20159.02.2016
DellLatitude 21207930.10.201516.04.2016
DellLatitude 3330134630.10.201517.05.2016
DellLatitude 3340975130.10.201518.05.2016
DellLatitude 354012230.10.201516.04.2016
DellLatitude 3550304.02.201613.05.2016
DellLatitude 6430U23.02.20166.02.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D52072.02.201619.04.2016
DellLatitude D53034030.10.20158.04.2016
DellLatitude D62028.04.20168.04.2016
DellLatitude D63011730.10.201512.04.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E4200118.05.201618.05.2016
DellLatitude E43002130.10.201516.04.2016
DellLatitude E4310115.11.201512.04.2016
DellLatitude E525045.02.20165.04.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E5410830.10.201510.03.2016
DellLatitude E5420160930.10.201518.05.2016
DellLatitude E5430 non-vPro39630.10.201518.05.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E544057030.10.201514.05.2016
DellLatitude E545061930.10.201516.05.2016
DellLatitude E55007030.10.201513.04.2016
DellLatitude E5510324.11.201512.04.2016
DellLatitude E552019330.10.201522.04.2016
DellLatitude E5530 non-vPro87630.10.201514.05.2016
DellLatitude E554093930.10.201512.05.2016
DellLatitude E555011930.10.201516.02.2016
DellLatitude E6220125.11.201512.04.2016
DellLatitude E623023.02.20166.02.2016
DellLatitude E63202830.10.201512.04.2016
DellLatitude E633024330.10.201522.04.2016
DellLatitude E64002730.10.201518.05.2016
DellLatitude E641059030.10.201511.05.2016
DellLatitude E642038130.10.201513.05.2016
DellLatitude E643060830.10.201516.05.2016
DellLatitude E650032030.10.201516.04.2016
DellLatitude E65101830.10.201512.04.2016
DellLatitude E652084.02.201614.05.2016
DellLatitude E6530173330.10.201517.05.2016
DellLatitude E654013730.10.201510.05.2016
DellLatitude E7240155.11.201511.05.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E7440713.02.201626.04.2016
DellLatitude E745095.11.201517.05.2016
DellLatitude XT2624.11.20157.04.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 380148.04.20168.04.2016
DellOptiPlex 70101630.10.201528.11.2015
DellOptiPlex 7605510.11.201521.04.2016
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902033230.10.201531.03.2016
DellOptiPlex 9020M5624.03.201612.04.2016
DellOptiPlex 990153830.10.201518.05.2016
DellPrecision M4700130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellStudio 1555830.10.201525.11.2015
DellVenue 11 Pro 51302130.10.20158.04.2016
DellVostro 101412430.10.201519.04.2016
DellVostro 2520520.11.201526.04.2016
DellVostro 3300330.10.20156.04.2016
DellVostro 3350213.04.201628.04.2016
DellVostro 35002313.04.201622.04.2016
DellVostro 354653.02.201611.05.2016
DellVostro 35491930.10.20158.04.2016
DellVostro 355018.04.20168.04.2016
DellVostro 3558612.01.201619.04.2016
DellVostro 356011312.11.201516.04.2016
DellVostro V13126.05.20167.05.2016
DellXPS 12 9Q23718.12.201512.04.2016
DellXPS 12-9Q3335.04.20167.04.2016
DellXPS 13 9343431.01.201612.04.2016
DellXPS 13 935018.04.20168.04.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72745.11.201516.03.2016
eMachineseMachines G640330.10.201514.05.2016
eMachineseMachines G72525.02.201612.04.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME44217.04.20167.04.2016
eMachineseME443417.03.201623.04.2016
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G130.10.201530.10.2015
eMachineseME729Z475.11.201518.05.2016
eMachineseME732ZG132.02.201613.05.2016
eMachines, inc.eMG42037.11.201512.04.2016
Fujitsu0000000024.03.201630.03.2016
FujitsuAMILO Pi 3560329.01.201612.04.2016
FujitsuAMILO Pi 3660116.05.201616.05.2016
FujitsuD3171-A13430.10.201512.05.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E5101418.12.201518.05.2016
FujitsuESPRIMO E70018921.01.201611.05.2016
FujitsuESPRIMO P40021911.11.201511.05.2016
FujitsuESPRIMO P51095130.10.201517.05.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+1330.10.201518.04.2016
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO P720112.04.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A512104030.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A51435730.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A530139330.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A531945.11.201511.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A532530.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK A54428930.10.201519.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A5555930.10.201515.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5021530.10.201514.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51220430.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5303430.10.201512.04.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD6411.03.201611.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53124130.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5325630.10.201513.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G212030.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5225.11.20157.04.2016
FujitsuLIFEBOOK AH544530.10.201530.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH552/SL15.04.20165.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E54450430.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E5461311.05.201618.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E55421930.10.201518.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E7337014.01.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E73415930.10.201513.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744232630.10.201513.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E75146730.10.201517.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E752235430.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E754174730.10.20155.05.2016
FujitsuLIFEBOOK E78014230.10.201523.04.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532145.11.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570530.10.201513.05.2016
FujitsuLIFEBOOK NH751330.10.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK P70142230.10.201511.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P70240030.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK P77046.04.20168.04.2016
FujitsuLIFEBOOK P771225.11.20157.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S710197130.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S75111330.10.201517.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S75254630.10.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S7602330.10.201516.04.2016
FujitsuLIFEBOOK S761155.11.201514.05.2016
FujitsuLIFEBOOK S762224.03.201612.04.2016
FujitsuLIFEBOOK S904135.11.201518.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U5541429.01.201616.04.2016
FujitsuLIFEBOOK U57431.04.201622.04.2016
FujitsuLIFEBOOK U772105.02.201613.05.2016
FujitsuLIFEBOOK U9042155.11.20155.05.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5527230.10.201516.04.2016
FujitsuLIFEBOOK UH57217.04.20167.04.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li 2735119.04.201619.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170523.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351536.02.20168.04.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensCELSIUS H250310.05.201611.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95002031.01.20165.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D9510311.04.201622.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M94103229.01.201612.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550585.11.201523.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V55351030.10.201516.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P185.11.20155.05.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510318.03.201629.04.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK C1410216.04.201616.04.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841013030.10.201511.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64101714.11.201527.04.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64202013.05.201613.05.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72201730.10.20157.05.2016
GIGABYTEX5421.01.201614.05.2016
GoogleAuron_Yuna88230.10.201521.04.2016
Hewlett-Packard730.10.201522.04.2016
Hewlett-Packard110-308no17.05.20167.05.2016
Hewlett-Packard8540w75.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC165.11.201522.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 610819.12.20157.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 6151125.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC15230.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC930.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC1712.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardFalco10430.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC110230.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC5130.10.201511.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC2330.10.201527.04.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC15130.10.201517.05.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC4019.12.20159.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC7330.10.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC20830.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC244830.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC205.02.201614.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G141830.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP 350 G255230.10.201517.05.2016
Hewlett-PackardHP 600B285.11.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP 6202630.10.201517.05.2016
Hewlett-PackardHP 625930.10.201513.04.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC2330.10.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC5730.10.201529.04.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC145.11.201511.05.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC12430.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC131.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC77015.12.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC10230.10.201528.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC72730.10.201511.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC831.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b230.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)9875.11.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (VW641EC#AK8)28.04.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1930.10.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)2218.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)3230.10.201526.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)1330.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (RK154AV)28.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)48.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s10830.10.20154.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b19630.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)830.10.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)73530.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)995.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)122.03.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1130.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)3530.10.201510.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)616.12.20155.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s1830.10.201517.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b930.10.20158.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s2030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p7030.10.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)35.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1430.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC39230.10.201511.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC4029.03.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p16230.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower57916.12.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor652.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor295.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor2411.02.20165.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor815.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800p Small Form Factor416.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower3930.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor39230.10.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower24.03.201619.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT4612.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT25730.10.20158.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT293.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH374ET#AK8)313.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)62.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)530.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx6310 (RH328ET#AK8)116.04.201616.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)231.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC2024.02.201617.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2530.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF4511.11.201516.04.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT501.02.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF65330.10.201511.05.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet211.02.201611.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p219.11.201513.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p919.11.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p1730.10.20158.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p14730.10.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p1630.10.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p245.11.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p1530.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G2729.01.201617.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 725 G237.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2124.03.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1146530.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G2141730.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1192130.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G24535.11.201516.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p28930.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p33030.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p138630.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1585.11.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G230731.01.201618.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p3130.10.20156.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530w221.04.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p1330.10.201513.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p1830.10.201522.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w65.11.20156.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p49130.10.201517.05.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570w27.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8740w23.04.20165.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G1912.11.20158.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m306.11.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G198.04.201619.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G21695.11.201513.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3485.11.201513.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1229.01.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT28365.11.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC40430.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 x360 PC37.04.20164.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC216.11.201512.04.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC125.11.20159.04.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC2330.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Notebook113.05.201613.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6330.10.201527.04.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6 PC35.05.201618.05.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC23.02.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY TS m6 Sleekbook15.04.20165.04.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC243.02.201610.05.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC930.10.20158.04.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC3430.10.201516.04.2016
Hewlett-PackardHP G7000 Notebook PC312.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook14030.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook35.02.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 1595.11.201513.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC30930.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC67830.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC6830.10.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 14 Notebook PC121.04.201621.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC102930.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB424.11.201510.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC29730.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC36.02.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC193.02.201614.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC35.11.20159.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC830.10.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC11630.10.201515.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)813.02.201612.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC6930.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC31930.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC230.10.20158.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC10730.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC1030.10.20157.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook105.11.20154.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC96.02.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 153330.10.201511.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC2021.01.20164.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC93.02.201626.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC3530.10.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 14106.02.20165.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 152530.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x2 Detachable213.04.201613.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible19230.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet26830.10.201510.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G1522.02.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1727530.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G21123930.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s103.02.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s105930.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (A6D86EA#UUW)18.04.20168.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s53130.10.201517.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G012830.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G128830.10.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2124030.10.201517.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s64330.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s1230.10.201517.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s34030.10.201516.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1130.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s12830.10.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s12130.10.201513.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s1630.10.20154.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s730.10.20158.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G143330.10.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2195930.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G1730.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s2030.10.201517.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s64430.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s3930.10.201511.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s4430.10.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m14.03.20164.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m230.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b100830.10.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)630.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1395530.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G11930.10.201528.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b1930.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b14630.10.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b20630.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b27330.10.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b2030.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1334930.10.201517.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G1130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b83030.10.201519.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b82930.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b256430.10.201514.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b (LG652EA#AK8)330.04.201616.05.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b74530.10.201516.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF11430.10.20158.04.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)2413.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF8230.10.20153.05.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR12.04.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO55230.10.201529.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook721.01.201618.05.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC46.02.20167.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13429.01.20166.04.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC36.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC629.01.201611.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 11125.11.20155.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 138630.10.201512.05.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1123430.10.201518.05.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation3230.10.20158.11.2015
Hewlett-PackardHP ZBook 1585.04.20166.04.2016
Hewlett-Packardp6-2230eo27.05.20167.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC517.12.201514.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC7730.10.20154.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC295.11.201512.04.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC142.02.20164.05.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardPresario V6500 Notebook PC17.04.20167.04.2016
HPHP 250 G4 Notebook PC1524.03.201613.04.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC3729.01.201610.05.2016
HPHP EliteBook 755 G312.04.20162.04.2016
HPHP ENVY Notebook171.02.20167.04.2016
HPHP Notebook3712.12.201518.05.2016
HPHP Pavilion Notebook1729.01.201613.05.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible113.02.201618.05.2016
HPHP ProBook 430 G319421.01.201611.05.2016
HPHP ProBook 440 G3355.02.201616.04.2016
HPHP ProBook 450 G31013.02.20168.04.2016
HPHP ProBook 455 G31104.02.201611.05.2016
HPHP ProBook 650 G245.05.20166.05.2016
HPHP ProDesk 600 G2 SFF4919.04.201618.05.2016
HPHP Stream Notebook PC 132616.02.20165.05.2016
innotek GmbHVirtualBox1414.03.201618.05.2016
InsydeBayTrail1230.10.201511.05.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB54007130.10.201516.05.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch139.03.201629.04.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330p26130.10.201518.05.2016
LenovoINVALID1730.10.201513.05.2016
LenovoLenovo1429.01.201613.04.2016
LenovoLenovo B50-10145.02.201623.04.2016
LenovoLenovo B50-3087130.10.201518.05.2016
LenovoLenovo B50-45151630.10.201518.05.2016
LenovoLenovo B50-7026330.10.201518.05.2016
LenovoLenovo B50-80149.02.201617.05.2016
LenovoLenovo B51-803531.03.20168.04.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e4530.10.20153.05.2016
LenovoLenovo B59016230.10.201518.05.2016
LenovoLenovo B70-8059.02.201611.05.2016
LenovoLenovo E31-703324.11.201514.05.2016
LenovoLenovo E50-80924.03.201623.04.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-159030.10.201517.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-1411430.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D13730.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Flex 2-152230.10.20157.04.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D2222.01.201614.05.2016
LenovoLenovo Flex 3-147041.04.201611.05.2016
LenovoLenovo G40-3015430.10.201513.05.2016
LenovoLenovo G40-4510730.10.201514.05.2016
LenovoLenovo G50-3027330.10.201518.05.2016
LenovoLenovo G50-4531130.10.201518.05.2016
LenovoLenovo G50-7029630.10.201518.05.2016
LenovoLenovo G50-80133830.10.201518.05.2016
LenovoLenovo G500630.10.201518.05.2016
LenovoLenovo G505s13630.10.201518.05.2016
LenovoLenovo G5101830.10.201523.04.2016
LenovoLenovo G55031.04.201612.04.2016
LenovoLenovo G56029.02.20164.03.2016
LenovoLenovo G5801730.10.201514.05.2016
LenovoLenovo G58585.11.201514.05.2016
LenovoLenovo G70-3511.04.20161.04.2016
LenovoLenovo G70-701630.10.201512.04.2016
LenovoLenovo G70-8028.02.20165.04.2016
LenovoLenovo G7001430.10.201518.05.2016
LenovoLenovo G7102330.10.201516.04.2016
LenovoLenovo G78017.04.20167.04.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBD46.04.201612.04.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY29830.10.201518.05.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR122.02.20164.05.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ422.11.201516.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1015.11.20155.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 145430.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D618.11.201516.04.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15713.11.20151.04.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D7230.10.201511.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S3102530.10.201516.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad S5002130.10.201514.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch521.01.201618.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p455.11.20157.05.2016
LenovoLENOVO Ideapad U16026.04.20167.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3101515.01.20168.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51012.04.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y5001430.10.20158.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P3130.10.201518.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S2530.10.201518.05.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 133124.11.201522.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50044.02.201612.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-7061730.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-30116.11.201526.04.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch193.02.201611.05.2016
LenovoLenovo U31-702031.01.201628.04.2016
LenovoLenovo U31026.02.201622.04.2016
LenovoLenovo U41-70129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo U41023.02.20163.02.2016
LenovoLenovo Y50-7016430.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch1030.10.201511.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 112824.11.201518.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1339230.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro1630.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Yoga 3 111412.11.201513.05.2016
LenovoLenovo Yoga 3 143730.10.201514.05.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-1370495.11.201514.05.2016
LenovoLenovo Yoga 300-11IBR310.04.201618.05.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY545.11.201514.05.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL775.11.201517.05.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD31730.10.201518.05.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK82.04.201629.04.2016
LenovoLenovo Z50-7061930.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Z50-7519130.10.201518.05.2016
LenovoLenovo Z51-70125.11.201518.05.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z7102530.10.201518.05.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z204830.10.201511.05.2016
LenovoThinkCentre Edge721145.11.20157.11.2015
LenovoThinkCentre M582730.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre M77474.03.20168.04.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p1019.03.201616.05.2016
LenovoThinkPad730.10.201512.04.2016
LenovoThinkPad 11e2416.12.201512.04.2016
LenovoThinkPad E135630.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad E46038.04.201613.04.2016
LenovoThinkPad E52026230.10.201518.05.2016
LenovoThinkPad E550335.11.201518.05.2016
LenovoThinkPad Edge25530.10.201513.05.2016
LenovoThinkPad Edge E13061.04.20165.05.2016
LenovoThinkPad Edge E1351530.10.201523.04.2016
LenovoThinkPad Edge E32021831.01.20168.04.2016
LenovoThinkPad Edge E32530330.10.201518.05.2016
LenovoThinkPad Edge E33029130.10.20155.05.2016
LenovoThinkPad Edge E335830.10.20158.04.2016
LenovoThinkPad Edge E420s115.11.201513.04.2016
LenovoThinkPad Edge E5309030.10.201527.04.2016
LenovoThinkPad Edge E530c3130.10.201512.05.2016
LenovoThinkPad Edge E5317630.10.20152.05.2016
LenovoThinkPad Edge E54024130.10.201518.05.2016
LenovoThinkPad Edge E545331.01.20165.02.2016
LenovoThinkPad L42030530.10.201516.05.2016
LenovoThinkPad L43028.04.201612.04.2016
LenovoThinkPad L4401230.10.201527.04.2016
LenovoThinkPad L4502230.10.20155.04.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5408930.10.20154.05.2016
LenovoThinkPad R50054430.10.201512.04.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga2126.11.201514.05.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44078730.10.201518.05.2016
LenovoThinkPad S430114.01.201614.01.2016
LenovoThinkPad S5 Yoga 1536.04.201612.04.2016
LenovoThinkPad SL930.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad SL500830.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad SL5104230.10.201511.05.2016
LenovoThinkPad T4002530.10.201518.05.2016
LenovoThinkPad T410261330.10.201516.05.2016
LenovoThinkPad T410s45.02.20169.02.2016
LenovoThinkPad T420112430.10.201518.05.2016
LenovoThinkPad T420s1730.10.201526.04.2016
LenovoThinkPad T43016030.10.201514.05.2016
LenovoThinkPad T430s1230.10.20153.05.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T4401521.01.201611.05.2016
LenovoThinkPad T440p2922.11.20157.05.2016
LenovoThinkPad T440s430.10.20158.11.2015
LenovoThinkPad T450626.01.20165.04.2016
LenovoThinkPad T450s1230.10.201512.04.2016
LenovoThinkPad T5001018.03.20165.05.2016
LenovoThinkPad T510242.02.20165.05.2016
LenovoThinkPad T5203030.10.201512.05.2016
LenovoThinkPad T5304930.10.201516.04.2016
LenovoThinkPad T540p8821.01.201612.05.2016
LenovoThinkPad T60530.10.201516.04.2016
LenovoThinkPad T6162430.10.201513.05.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W510816.12.20152.04.2016
LenovoThinkPad W52092.04.201616.05.2016
LenovoThinkPad W53045.11.20157.04.2016
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd229.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad X100e11.04.20161.04.2016
LenovoThinkPad X120e365.02.201613.05.2016
LenovoThinkPad X121e1930.10.20155.04.2016
LenovoThinkPad X131e31.04.20165.04.2016
LenovoThinkPad X2001430.10.20158.04.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2014530.10.20157.05.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22025630.10.201511.05.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet155.11.201513.04.2016
LenovoThinkPad X230235.11.201511.05.2016
LenovoThinkPad X240150730.10.201516.05.2016
LenovoThinkPad X2503130.10.201512.05.2016
LenovoThinkPad X26024.05.201612.05.2016
LenovoThinkPad X300419.12.20157.04.2016
LenovoThinkPad X301325.11.201513.04.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X61222.03.20165.04.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e845.11.201510.05.2016
LenovoYoga 500-14ACL27.04.201612.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V330.03.201612.04.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V630.10.201512.04.2016
MEDIONP663035.04.201611.05.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalEX705310.04.201610.04.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC48.04.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND3630.10.201517.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE63.02.201611.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE1330.10.201518.05.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE1424.11.201513.05.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC21.04.20162.04.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX112.04.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623730.10.20156.04.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND1330.10.20152.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE830.10.20153.05.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC95.11.201512.04.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD926.11.201511.03.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE2330.10.201518.05.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PF Leopard Pro68.04.201623.04.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE45.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGP60 2QF375.11.20153.05.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE2530.10.201516.04.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF2630.10.20155.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL623.11.20157.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE230.10.201511.05.2016
Micro-Star InternationalGS60 6QE212.05.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGS70 2QE1231.01.201614.05.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD224.03.201612.04.2016
Micro-Star InternationalGT72 2QE126.04.201626.04.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MicrosoftSurface Pro 226.04.20168.04.2016
MicrosoftSurface Pro 39430.10.20155.05.2016
MSIMS-7350110.04.201610.04.2016
MSIMS-77511625.04.201625.04.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS419.12.201511.02.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM9130.10.201514.05.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM8930.10.201513.05.2016
Packard BellEasynote LE69KB173.02.201623.04.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS11SB112.04.201612.04.2016
Packard BellEasyNote LS44HR230.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote LV11HC830.10.201512.04.2016
Packard BellEasyNote LV44HC65.11.20155.04.2016
Packard BellEasyNote LX26.04.20168.04.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ830.10.201512.04.2016
Packard BellEasyNote TE11HC3530.10.201518.05.2016
Packard BellEasynote TE69BM1230.10.201513.04.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP3830.10.201513.04.2016
Packard BellEasyNote TE69HW1018.12.20157.04.2016
Packard BellEasyNote TE69KB11130.10.201518.05.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ430.10.20152.05.2016
Packard BellEasyNote TK8143.02.201626.04.2016
Packard BellEasyNote TK85116.04.201616.04.2016
Packard BellEasyNote TM85730.10.201512.04.2016
Packard BellEasyNote TS11HR5830.10.201517.05.2016
Packard BellEasyNote TV11CM186.11.201513.05.2016
Packard BellEasyNote TV11HC1130.10.201512.04.2016
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLE11BZ115.02.201616.04.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Samsung275E4E/275E5E1730.10.201512.04.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A830.10.201524.03.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA4330.10.201527.04.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C630.10.201512.04.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV1030.10.201512.05.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV530.10.201512.04.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE95.02.201618.05.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A1130.10.20158.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B421.01.20162.04.2016
Samsung305U1A11130.10.201518.05.2016
Samsung305V4A/305V5A2230.10.20157.05.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA245.11.201513.04.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3530.10.20158.04.2016
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC4730.10.201518.05.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R1830.10.201513.05.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV235.11.201528.04.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V2030.10.20158.04.2016
Samsung400B2B/400B2B210.02.20164.03.2016
Samsung450R5G/450R5U1713.11.201511.05.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH18630.10.201516.05.2016
Samsung530U3C/530U4C42630.10.201518.05.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C1130.10.201513.05.2016
Samsung535U3C6430.10.201516.05.2016
Samsung550P5C/550P7C95.11.201518.05.2016
Samsung670Z5E118.05.201618.05.2016
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E117.12.201517.12.2015
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D2430.10.201527.04.2016
Samsung900X3G421.01.20163.05.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G7630.10.201516.04.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G/9305SG68.04.201611.05.2016
Samsung940X3G/930X3G117.05.201617.05.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF51094.02.20161.04.2016
SamsungR520/R522/R620630.10.20156.04.2016
SamsungR530/R7301630.10.20153.05.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E852730.10.20154.05.2016
SamsungR580230.10.201512.04.2016
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC530/RC730530.10.20158.04.2016
SamsungRF511/RF411/RF711230.10.201513.05.2016
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510530.10.201525.11.2015
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711730.10.20159.02.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341131.04.20166.04.2016
SamsungRV415/RV51537.04.201613.04.2016
SamsungRV415/RV515/E34151730.10.201514.05.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35203030.10.201514.05.2016
SamsungX1255030.10.201512.04.2016
SamsungX420/X520414.11.20155.04.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW530.10.201524.03.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1511H1EW17.05.20167.05.2016
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H1EW413.04.201619.04.2016
SonySVE1512H6EW12.02.20162.02.2016
SonySVF1421E2EW1430.10.201517.05.2016
SonySVF14A1M2ES213.04.201613.04.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW2430.10.201518.05.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E25.11.20157.11.2015
SonySVF1541M132.02.20162.04.2016
SonySVF1541M1EW4430.10.20158.04.2016
SonySVF15A1Z2EB26.02.201622.04.2016
SonySVF15N1N2ES36.02.20162.04.2016
SonySVP1321A6E48.04.201612.04.2016
SonySVP1321J1EBI510.02.20164.05.2016
SonySVP1321M2EB914.01.201612.04.2016
SonySVS1313R9EB54.03.201622.03.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES415.01.201613.04.2016
SonySVT1312M1ES18.04.20168.04.2016
SonySVT1312V1ES28.04.201613.04.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E830.10.201528.04.2016
SonyVPCEA3S1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEB4E1E18.04.20168.04.2016
SonyVPCEH1J1E1011.04.201612.04.2016
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH2F1E28.04.201612.04.2016
SonyVPCEH2H1E512.04.201613.04.2016
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEH3P1E95.11.201513.04.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF23L1E530.10.201514.05.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
ToshibaLeon911.02.20164.05.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200230.10.20158.04.2016
ToshibaSATELLITE C50-A230.10.20155.04.2016
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B2130.10.20153.05.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1530.10.20158.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A312.04.201613.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW730.10.201519.04.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C8630.10.201518.05.2016
ToshibaSatellite C6501130.10.20155.04.2016
ToshibaSatellite C660530.10.20152.04.2016
ToshibaSatellite C660D2130.10.201518.05.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C670D-11L17.05.20167.05.2016
ToshibaSATELLITE C70-B119.04.201619.04.2016
ToshibaSATELLITE C850-19D202.02.201629.04.2016
ToshibaSATELLITE C850-1KW123.04.201623.04.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C35.11.20154.05.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121230.10.20152.02.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F135.11.20159.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F72.02.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH424.03.201613.04.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-12185.11.201511.05.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D2930.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-15215.04.20165.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B14130.10.201514.05.2016
ToshibaSATELLITE L50-C212.04.201613.04.2016
ToshibaSatellite L50088.04.201618.05.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B21630.10.201518.05.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C5830.10.201518.05.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A71.02.20168.04.2016
ToshibaSatellite L550D310.02.20168.04.2016
ToshibaSatellite L650D230.10.201511.05.2016
ToshibaSatellite L67029.02.20164.03.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L7501030.10.20157.04.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L755D55.04.201628.04.2016
ToshibaSatellite L840112.04.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE L855530.10.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE L855D1330.10.201516.04.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10425.11.201513.05.2016
ToshibaSATELLITE L955D1030.10.20155.04.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A823.11.201511.05.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J930.10.20155.05.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T32.02.201612.04.2016
ToshibaSATELLITE P850230.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite Pro A2002514.11.201513.04.2016
ToshibaSatellite Pro A300630.10.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8125.11.20152.04.2016
ToshibaSatellite Pro C65041130.10.201511.05.2016
ToshibaSatellite Pro L3002130.10.20153.05.2016
ToshibaSatellite Pro P3001230.10.20155.04.2016
ToshibaSATELLITE S50-B75.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE S50D-B6030.10.201517.05.2016
ToshibaSATELLITE S70-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A3330.10.201513.05.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B6622.11.201512.05.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S1113130.10.201513.04.2016
Unknown1100230.10.201518.05.2016
ZOTACNM1060530.10.201512.05.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015