Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 02.04.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO7225430.10.20151.04.2016
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO756730.10.201522.03.2016
AcerAOD26024.03.20164.03.2016
AcerAOD2701530.10.201531.03.2016
AcerAspire 141043.02.20169.02.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G615.01.201612.02.2016
AcerAspire 3750ZG24.03.20164.03.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T230.10.20159.02.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475237.11.20154.03.2016
AcerAspire 4810T1230.10.20154.03.2016
AcerAspire 48201730.10.20151.04.2016
AcerAspire 4820TG13.02.20163.02.2016
AcerAspire 48301916.02.201619.03.2016
AcerAspire 5050130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53492530.10.201517.03.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5552G3230.10.20152.04.2016
AcerAspire 5560111.02.201611.02.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5733930.10.201524.03.2016
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z230.10.201518.11.2015
AcerAspire 57383212.11.20155.02.2016
AcerAspire 5741115.11.201516.03.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G2530.10.20152.04.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57502330.10.20152.04.2016
AcerAspire 5750G1330.10.20152.04.2016
AcerAspire 5755G530.10.20152.04.2016
AcerAspire 5810T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G44.03.20164.03.2016
AcerAspire 7250430.10.20154.03.2016
AcerAspire 7250G45.11.20154.02.2016
AcerAspire 752025.02.20165.02.2016
AcerAspire 7551330.10.201510.02.2016
AcerAspire 75601430.10.201516.03.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7741130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 8950G42.02.201624.03.2016
AcerAspire E1-410423.11.20154.03.2016
AcerAspire E1-430P830.10.201524.03.2016
AcerAspire E1-4701430.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-470P26.02.201624.03.2016
AcerAspire E1-5224630.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-530330.10.20154.02.2016
AcerAspire E1-530G630.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-53123.02.201610.02.2016
AcerAspire E1-532230.10.201530.10.2015
AcerAspire E1-5702730.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-570G272.02.20162.04.2016
AcerAspire E1-5717430.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-571G930.10.201531.03.2016
AcerAspire E1-5728430.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-572G235.11.201531.03.2016
AcerAspire E1-572P26.02.201610.02.2016
AcerAspire E1-7712030.10.20152.04.2016
AcerAspire E1-771G49.02.20164.03.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E1-772G911.03.20162.04.2016
AcerAspire E3-1112030.10.201529.03.2016
AcerAspire E3-1122230.10.201516.03.2016
AcerAspire E5-411285.11.201520.03.2016
AcerAspire E5-411G114.03.201619.03.2016
AcerAspire E5-4719230.10.20152.04.2016
AcerAspire E5-471P2130.10.20152.04.2016
AcerAspire E5-5112430.10.20152.04.2016
AcerAspire E5-511G165.11.20152.04.2016
AcerAspire E5-52118730.10.20152.04.2016
AcerAspire E5-521G9030.10.20152.04.2016
AcerAspire E5-522111.02.201611.02.2016
AcerAspire E5-531329.01.20165.02.2016
AcerAspire E5-531G230.10.20157.11.2015
AcerAspire E5-532155.11.201518.03.2016
AcerAspire E5-5513730.10.20152.04.2016
AcerAspire E5-551G3830.10.201531.03.2016
AcerAspire E5-57115130.10.20152.04.2016
AcerAspire E5-572G530.10.201510.02.2016
AcerAspire E5-5734230.10.20152.04.2016
AcerAspire E5-573G210.02.20162.04.2016
AcerAspire E5-72161.02.20164.03.2016
AcerAspire E5-731113.02.201613.02.2016
AcerAspire E5-771G39.02.201616.03.2016
AcerAspire ES1-1112330.10.20152.04.2016
AcerAspire ES1-111M130.10.201530.10.2015
AcerAspire ES1-1314030.10.20152.04.2016
AcerAspire ES1-31135930.10.20152.04.2016
AcerAspire ES1-3315330.10.20152.04.2016
AcerAspire ES1-421414.11.20156.02.2016
AcerAspire ES1-431227.11.201522.03.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51221130.10.20152.04.2016
AcerAspire ES1-52095.11.20159.02.2016
AcerAspire ES1-521530.10.20152.04.2016
AcerAspire ES1-53111.04.20161.04.2016
AcerAspire ES1-711225.11.201515.03.2016
AcerAspire M3-581T21.12.20151.12.2015
AcerAspire M3-581TG103.02.20161.04.2016
AcerAspire M5-581TG130.10.201530.10.2015
AcerAspire one 1-431122.04.20162.04.2016
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T191.12.201510.02.2016
AcerAspire R3-431T84.02.20162.04.2016
AcerAspire S3129.01.201629.01.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-39121.12.20152.04.2016
AcerAspire S7-19124.02.201624.03.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire V3-111P3830.10.201530.03.2016
AcerAspire V3-112P28430.10.20152.04.2016
AcerAspire V3-33123230.10.20152.04.2016
AcerAspire V3-37179530.10.20152.04.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-5321330.10.201511.02.2016
AcerAspire V3-5713130.10.201524.03.2016
AcerAspire V3-571G1430.10.201510.02.2016
AcerAspire V3-5725930.10.20151.04.2016
AcerAspire V3-572G14730.10.20152.04.2016
AcerAspire V3-57415.02.20165.02.2016
AcerAspire V3-574G525.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-731232.02.20162.04.2016
AcerAspire V3-7711830.10.20152.04.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G32.02.20162.04.2016
AcerAspire V5-122819.11.20155.02.2016
AcerAspire V5-122P2512.11.20152.04.2016
AcerAspire V5-43185.11.20154.03.2016
AcerAspire V5-431P430.10.20155.02.2016
AcerAspire V5-47135.02.20169.02.2016
AcerAspire V5-472P1530.10.20152.04.2016
AcerAspire V5-5318530.10.20152.04.2016
AcerAspire V5-531G87.11.201525.03.2016
AcerAspire V5-551530.10.201511.02.2016
AcerAspire V5-551G1230.10.20152.04.2016
AcerAspire V5-5524015.01.20162.04.2016
AcerAspire V5-552G1630.10.20151.04.2016
AcerAspire V5-552PG430.10.20157.02.2016
AcerAspire V5-5611830.10.20154.03.2016
AcerAspire V5-561G230.10.20159.02.2016
AcerAspire V5-57175.11.20151.04.2016
AcerAspire V5-571G614.01.201610.02.2016
AcerAspire V5-571P33.02.20165.02.2016
AcerAspire V5-5721430.10.20154.03.2016
AcerAspire V5-572P11.04.20161.04.2016
AcerAspire V5-5738730.10.20152.04.2016
AcerAspire V5-573G7630.10.20152.04.2016
AcerAspire V5-573P931.01.201618.03.2016
AcerAspire V5-573PG22.04.20162.04.2016
AcerAspire V7-58192.02.201622.03.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG3219.11.20152.04.2016
AcerAspire VN7-571G1927.11.20152.04.2016
AcerAspire VN7-591G3224.11.20152.04.2016
AcerAspire VN7-79113.02.20163.02.2016
AcerAspire VN7-791G630.10.201515.03.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-5104430.10.20152.04.2016
AcerExtensa 25081130.10.20152.04.2016
AcerExtensa 25092330.10.20151.04.2016
AcerExtensa 2510630.10.20159.02.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 5630130.10.201530.10.2015
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMP253-E-100519.02.20169.02.2016
AcerNC-E1-510-28202G116.02.201616.02.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E5-471-314545.11.201525.11.2015
AcerNC-E5-471-330L47.11.201516.02.2016
AcerNC-E5-571-59AX15.03.20165.03.2016
AcerNC-E5-573-367Z39.02.201616.03.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2511.02.20165.03.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG49.02.20162.04.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT45.11.201514.03.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS221.01.201624.03.2016
AcerNC-V3-112P-P7P123.02.20164.02.2016
AcerNC-V3-371-541L230.03.201630.03.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS152.02.20162.04.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS110.02.201610.02.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII35.02.20166.02.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS12.02.20162.02.2016
AcerNG-VN7-591G-78BE124.03.201624.03.2016
AcerPeppy16430.10.20152.04.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M1830.10.20152.04.2016
AcerTravelMate 5320730.10.20154.03.2016
AcerTravelMate 553011.04.20161.04.2016
AcerTravelMate 573014.03.20164.03.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6593930.10.201515.01.2016
AcerTravelMate 83724310.11.201516.03.2016
AcerTravelMate B1137130.10.20154.03.2016
AcerTravelMate B115-M6030.10.20151.04.2016
AcerTravelMate P236-M79.02.20162.04.2016
AcerTravelMate P246M-M431.01.20161.04.2016
AcerTravelMate P25321630.10.20152.04.2016
AcerTravelmate P253-55.11.20151.04.2016
AcerTravelMate P27322.02.20164.02.2016
AcerV5-171529.01.20165.03.2016
AcerVeriton M670G4412.11.201530.03.2016
AcerVeriton M670G/M670812.11.201530.03.2016
AlienwareM11xR355.11.201516.03.2016
AppleiMac9,12830.10.201524.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)2030.10.20152.04.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)3530.10.20152.04.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)4630.10.20152.04.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 240630.10.20152.04.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)1630.10.20152.04.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)3730.10.20152.04.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)575.11.20152.04.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)13830.10.20152.04.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)140730.10.20152.04.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)2410.11.20154.03.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)10530.10.20152.04.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)11730.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)28530.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)4730.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)8330.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)51130.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)15.11.20155.11.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)1116.12.20154.03.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)4730.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)130.10.201530.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)2830.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)815.01.201629.03.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)530.10.20151.12.2015
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)530.10.20156.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)3030.10.201525.03.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 201520730.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)46930.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20142130.10.20152.04.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)3430.10.20152.04.2016
AppleMacBook2,1518.12.201510.02.2016
AppleMacBook4,155.11.20154.03.2016
AppleMacBook5,2115.11.201520.03.2016
AppleMacBookPro11,4155.11.20152.04.2016
AppleMacBookPro11,533.02.20166.02.2016
AppleMacBookPro5,4915.01.20162.04.2016
ASUS1215B5530.10.20151.04.2016
ASUSE402MA3330.10.20152.04.2016
ASUSE403SA19630.10.20152.04.2016
ASUSE502MA1129.01.20162.04.2016
ASUSEB103325.11.201515.02.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW95.02.20169.02.2016
ASUSG550JK330.10.20156.02.2016
ASUSG551JK125.03.201625.03.2016
ASUSG551JM1430.10.201510.03.2016
ASUSG551JW223.01.20164.03.2016
ASUSG55VW1230.10.20152.04.2016
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM830.10.201519.03.2016
ASUSG750JS330.10.201512.02.2016
ASUSG750JW32.02.20167.02.2016
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX1426.01.20164.03.2016
ASUSG771JM130.10.201530.10.2015
ASUSG771JW2320.11.20154.03.2016
ASUSGL552JX831.01.20169.02.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB430.10.20154.03.2016
ASUSK50ID130.10.201530.10.2015
ASUSK52De12.04.20162.04.2016
ASUSK52Dr14430.10.20152.04.2016
ASUSK52F2930.10.201518.12.2015
ASUSK52Jc231.01.20161.04.2016
ASUSK52Je65.11.20159.02.2016
ASUSK52JK224.03.201624.03.2016
ASUSK52JT15.11.20155.11.2015
ASUSK52N19.02.20169.02.2016
ASUSK53E5330.10.20152.04.2016
ASUSK53SC2030.10.20151.04.2016
ASUSK53SD930.10.20152.04.2016
ASUSK53SJ119.03.201619.03.2016
ASUSK53SK525.11.201510.02.2016
ASUSK53SV25.11.201518.03.2016
ASUSK53TA32.02.20162.04.2016
ASUSK53U3230.10.20152.04.2016
ASUSK54C426.11.20152.04.2016
ASUSK54HR430.10.201531.03.2016
ASUSK54L130.10.201530.10.2015
ASUSK55A930.10.20154.03.2016
ASUSK55DR75.11.20152.04.2016
ASUSK55VD2530.10.201512.03.2016
ASUSK55VJ113.02.201631.03.2016
ASUSK55VM44.02.20162.04.2016
ASUSK56CA330.10.20156.02.2016
ASUSK56CB530.10.20154.03.2016
ASUSK56CM12.04.20162.04.2016
ASUSK72Dr17.11.20157.11.2015
ASUSK72Jr19.02.20169.02.2016
ASUSK73BE12.04.20162.04.2016
ASUSK73BR630.10.20152.04.2016
ASUSK73BY730.10.20151.04.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV630.10.201524.03.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ45.11.20151.04.2016
ASUSK95VM24.03.20164.03.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SN330.10.20154.03.2016
ASUSN53SV317.12.201515.03.2016
ASUSN550JK314.11.20155.02.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP530.10.20153.02.2016
ASUSN56DY430.10.20154.02.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ830.10.201525.11.2015
ASUSN56VM1030.10.20156.02.2016
ASUSN61Ja130.10.201530.10.2015
ASUSN71Vg1330.10.20154.03.2016
ASUSN73JF45.02.20162.04.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN751JK26.02.20162.04.2016
ASUSN76VJ114.11.201514.11.2015
ASUSP50IJ145.11.20152.04.2016
ASUSP552LA2523.11.20152.04.2016
ASUSS300CA3722.11.201524.03.2016
ASUSS301LA2530.10.20152.04.2016
ASUSS400CA2030.10.20152.04.2016
ASUSS550CA19.03.20169.03.2016
ASUSS550CB330.10.20159.12.2015
ASUSS551LA72.02.201624.03.2016
ASUSS551LB115.02.201620.03.2016
ASUSS551LN6430.10.20152.04.2016
ASUST100TA2330.10.20159.02.2016
ASUST200TA73.02.20162.04.2016
ASUST200TAC4230.10.201515.12.2015
ASUST300FA226.11.20159.02.2016
ASUSTP300LA210.11.201514.11.2015
ASUSTP500LAB730.10.201511.02.2016
ASUSU31SD830.10.201513.02.2016
ASUSU31SG45.11.201516.03.2016
ASUSU32U330.10.201512.02.2016
ASUSU35JC1212.11.201520.03.2016
ASUSU38N1121.01.20164.03.2016
ASUSUL20A130.10.201530.10.2015
ASUSUL30A6530.10.20152.04.2016
ASUSUL30VT35.11.201522.11.2015
ASUSUX302LA414.01.20166.02.2016
ASUSUX302LG230.10.201525.11.2015
ASUSUX303LA345.11.20155.03.2016
ASUSUX303LAB7910.11.20152.04.2016
ASUSUX303LB1630.10.20152.04.2016
ASUSUX303LN1629.01.201622.03.2016
ASUSUX303LNB1117.11.20156.02.2016
ASUSUX303UA35.02.20169.02.2016
ASUSUX303UB610.02.20162.04.2016
ASUSUX305CA921.01.201624.03.2016
ASUSUX305FA34230.10.20152.04.2016
ASUSUX31A15.11.20155.11.2015
ASUSUX31E125.11.201525.11.2015
ASUSUX32A821.01.201616.03.2016
ASUSUX32LA1130.10.201524.03.2016
ASUSUX32LN930.10.20151.04.2016
ASUSUX32VD36.02.20169.02.2016
ASUSUX51VZA35.02.20169.02.2016
ASUSX202E430.10.201530.03.2016
ASUSX202EP135.11.20152.04.2016
ASUSX202EV1118.12.201510.03.2016
ASUSX205TA930.10.20152.04.2016
ASUSX205TAW52.02.201624.03.2016
ASUSX301A11630.10.201531.03.2016
ASUSX302LA7130.10.20152.04.2016
ASUSX501A2030.10.20151.04.2016
ASUSX501A17330.10.20152.04.2016
ASUSX501U1230.10.20152.04.2016
ASUSX502CA3430.10.20152.04.2016
ASUSX550CA4830.10.20152.04.2016
ASUSX550CC730.10.20152.04.2016
ASUSX550CL1930.10.20152.04.2016
ASUSX550DP25.11.20155.02.2016
ASUSX550EA425.03.20162.04.2016
ASUSX550JK385.11.20152.04.2016
ASUSX550JX65.11.20152.04.2016
ASUSX550LA3430.10.201524.03.2016
ASUSX550LB1930.10.20152.04.2016
ASUSX550LC3630.10.20152.04.2016
ASUSX550LD4230.10.20152.04.2016
ASUSX550LN13730.10.20152.04.2016
ASUSX550MD930.10.20154.03.2016
ASUSX550MJ195.11.20152.04.2016
ASUSX550ZE275.11.20151.04.2016
ASUSX551CA1030.10.20152.04.2016
ASUSX551CAP5530.10.20152.04.2016
ASUSX551MA28230.10.201524.03.2016
ASUSX553MA28130.10.20152.04.2016
ASUSX553SA929.01.20162.04.2016
ASUSX555LA1245.11.20152.04.2016
ASUSX555LAB28330.10.20152.04.2016
ASUSX555LB155.11.201515.02.2016
ASUSX555LD430.10.20154.02.2016
ASUSX555LJ9930.10.20152.04.2016
ASUSX555LN4330.10.20152.04.2016
ASUSX555LNB629.01.201610.02.2016
ASUSX555LP530.10.201519.03.2016
ASUSX555UA615.01.20164.03.2016
ASUSX55VDR26.02.201610.02.2016
ASUSX71A45.11.201525.11.2015
ASUSX750JB110.02.201610.02.2016
ASUSX751LD35.02.201619.03.2016
ASUSX751LN32.02.20166.02.2016
ASUSX751LX25.02.20166.02.2016
ASUSX751MA2730.10.20151.04.2016
ASUSX75A1311.02.20165.03.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD230.10.20155.11.2015
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T43.02.20165.03.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35215130.10.201519.03.2016
DellInspiron 372116.11.20156.11.2015
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552025.11.201510.02.2016
DellInspiron 5521330.10.20154.03.2016
DellLatitude 21101830.10.20159.02.2016
DellLatitude 21204330.10.201525.03.2016
DellLatitude 3330108930.10.20151.04.2016
DellLatitude 3340482230.10.20152.04.2016
DellLatitude 35408130.10.201514.03.2016
DellLatitude 3550224.02.201620.03.2016
DellLatitude 6430U23.02.20166.02.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D52052.02.20164.02.2016
DellLatitude D53031230.10.20152.04.2016
DellLatitude D63011430.10.20156.02.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E43001830.10.20154.03.2016
DellLatitude E431095.11.201524.03.2016
DellLatitude E525035.02.20166.02.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E5410830.10.201510.03.2016
DellLatitude E542084430.10.20152.04.2016
DellLatitude E5430 non-vPro20430.10.20152.04.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E544035130.10.20152.04.2016
DellLatitude E545043130.10.20152.04.2016
DellLatitude E55005830.10.20152.04.2016
DellLatitude E5510224.11.20158.02.2016
DellLatitude E552014430.10.20152.04.2016
DellLatitude E5530 non-vPro69730.10.20152.04.2016
DellLatitude E554064830.10.20154.03.2016
DellLatitude E555011930.10.201516.02.2016
DellLatitude E622065.11.20152.04.2016
DellLatitude E623023.02.20166.02.2016
DellLatitude E63202430.10.20152.04.2016
DellLatitude E633013530.10.20152.04.2016
DellLatitude E64002430.10.20151.04.2016
DellLatitude E641039430.10.20152.04.2016
DellLatitude E642029030.10.20151.04.2016
DellLatitude E643028630.10.20151.04.2016
DellLatitude E650018930.10.20155.03.2016
DellLatitude E65101530.10.20155.03.2016
DellLatitude E652044.02.20164.03.2016
DellLatitude E6530146930.10.201525.03.2016
DellLatitude E654012230.10.201510.02.2016
DellLatitude E724095.11.201516.02.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E7440313.02.201616.02.2016
DellLatitude E745025.11.201531.01.2016
DellLatitude XT2324.11.201510.03.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 70101630.10.201528.11.2015
DellOptiPlex 760110.11.201510.11.2015
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902033230.10.201531.03.2016
DellOptiPlex 9020M5244.03.20162.04.2016
DellOptiPlex 990144430.10.201525.03.2016
DellPrecision M4700130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellStudio 1555830.10.201525.11.2015
DellVenue 11 Pro 51301730.10.20154.02.2016
DellVostro 10147030.10.20152.04.2016
DellVostro 2520420.11.201514.03.2016
DellVostro 3300230.10.20152.02.2016
DellVostro 354643.02.201620.03.2016
DellVostro 35491530.10.20152.04.2016
DellVostro 3558212.01.201614.01.2016
DellVostro 35605912.11.20154.03.2016
DellXPS 12 9Q23318.12.201520.12.2015
DellXPS 13 9343131.01.201631.01.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72745.11.201516.03.2016
eMachineseMachines G640130.10.201530.10.2015
eMachineseMachines G72515.02.20165.02.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME443217.03.201622.03.2016
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G130.10.201530.10.2015
eMachineseME729Z155.11.20154.03.2016
eMachineseME732ZG22.02.201624.03.2016
eMachines, inc.eMG42017.11.20157.11.2015
Fujitsu0000000024.03.201630.03.2016
FujitsuAMILO Pi 3560229.01.20166.02.2016
FujitsuD3171-A11930.10.20151.04.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E510518.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E70015621.01.20164.03.2016
FujitsuESPRIMO P40014411.11.201522.03.2016
FujitsuESPRIMO P51052930.10.20151.04.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+530.10.20155.11.2015
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A51269530.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A51429830.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A53052630.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A531795.11.20151.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A532230.10.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK A54417030.10.20151.04.2016
FujitsuLIFEBOOK A5552530.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5021330.10.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH51210030.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5303130.10.201516.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD6211.03.201611.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53119530.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5323530.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G211230.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5215.11.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK AH544530.10.201530.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E54435130.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E55418230.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E7336914.01.201620.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E7347430.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744164430.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E75133930.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E752159630.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E754104530.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK E78011330.10.20151.04.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532145.11.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570130.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK NH751330.10.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK P70130330.10.20151.04.2016
FujitsuLIFEBOOK P70234730.10.20159.02.2016
FujitsuLIFEBOOK P771225.11.20157.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S710118930.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK S7516030.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK S75229030.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK S7601530.10.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK S761125.11.20152.04.2016
FujitsuLIFEBOOK S762124.03.201624.03.2016
FujitsuLIFEBOOK S90485.11.201524.03.2016
FujitsuLIFEBOOK U554429.01.20162.04.2016
FujitsuLIFEBOOK U57411.04.20161.04.2016
FujitsuLIFEBOOK U77225.02.201612.02.2016
FujitsuLIFEBOOK U90455.11.20156.02.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5523730.10.20151.04.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170513.02.20163.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351516.02.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95001831.01.20165.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M9410829.01.20164.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550515.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5535830.10.20154.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P25.11.20159.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510118.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841010730.10.201518.03.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64101514.11.201520.03.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72201330.10.20151.04.2016
GIGABYTEX5121.01.201621.01.2016
GoogleAuron_Yuna67530.10.20152.04.2016
Hewlett-Packard530.10.20155.11.2015
Hewlett-Packard8540w45.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC95.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardCompaq 610119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardCompaq 6151025.11.201515.02.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC8630.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC930.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC1712.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardFalco5930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC64230.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC3930.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC1730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC10630.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC3219.12.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC4530.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC12730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC185730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC95.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP 350 G132730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 350 G234930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 600B125.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 6201630.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP 625630.10.201524.03.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC1830.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC2730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC105.11.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC8730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC131.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC33115.12.20159.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC4930.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC59530.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC231.01.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b230.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)9605.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1730.10.201510.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)1818.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)2630.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)1330.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)38.02.20168.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s7630.10.201524.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b13830.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)41730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)835.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)122.03.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1130.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)2830.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)416.12.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s1530.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b730.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s1830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p3930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)35.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1430.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC21930.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8200 Elite MT PC4029.03.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p14330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower25516.12.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor452.02.201610.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor155.11.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor311.02.201611.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor85.11.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower3930.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor20330.10.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower24.03.201619.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT4612.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT21930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT153.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)42.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)530.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)231.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC144.02.201610.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF3711.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT401.02.20161.04.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF27430.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet211.02.201611.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p119.11.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p619.11.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p1130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p8930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p1230.10.201512.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p155.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p1230.10.201511.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G2429.01.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 755 G2124.03.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G188030.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G263130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1154130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G23455.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p22130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p16930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p111430.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1235.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G226531.01.201616.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p1930.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p830.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p1230.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w55.11.201531.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p25430.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G1712.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m186.11.20155.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G21205.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3365.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT24915.11.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC25530.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC196.11.201525.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC105.11.201514.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC1430.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC23.02.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC163.02.20161.04.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC830.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC2530.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook8630.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook25.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 1575.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC19930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC43230.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC3730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC68630.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB424.11.201510.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC18030.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC26.02.20161.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC133.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC35.11.20159.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC830.10.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC8230.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)413.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC6030.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC19430.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC230.10.20158.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC6030.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC930.10.20159.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook45.11.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC46.02.201618.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 152230.10.201510.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC1121.01.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC43.02.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC1730.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1496.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 151730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible8830.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet18630.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G1342.02.20167.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1511230.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G2710130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s103.02.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s61230.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s38430.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G010130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G123130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G279430.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s20030.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s730.10.201510.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s28230.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1130.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s7930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s10730.10.20159.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s730.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s330.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G133030.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G283930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G1530.10.20157.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s1330.10.201531.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s39630.10.201524.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s1830.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s4030.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m14.03.20164.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b80330.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)630.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1269230.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G11730.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b1930.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b5830.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b10130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b25730.10.201530.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b2030.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1225730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G1130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b36230.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b72830.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b192730.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b53330.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF7330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)2413.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF5330.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 TWR12.04.20162.04.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO47630.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook321.01.201624.03.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC26.02.201610.02.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13329.01.201612.02.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC36.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC329.01.201625.03.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1185.11.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 135130.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1116930.10.20152.04.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation3230.10.20158.11.2015
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC217.12.20157.03.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC5830.10.20151.04.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC245.11.20152.04.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC102.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
HPHP 250 G4 Notebook PC824.03.20162.04.2016
HPHP 255 G4 Notebook PC1229.01.20162.04.2016
HPHP EliteBook 755 G312.04.20162.04.2016
HPHP ENVY Notebook151.02.201624.03.2016
HPHP Notebook2112.12.20152.04.2016
HPHP Pavilion Notebook829.01.20167.03.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible63.02.201624.03.2016
HPHP ProBook 430 G36421.01.20162.04.2016
HPHP ProBook 440 G325.02.20166.02.2016
HPHP ProBook 450 G3913.02.20162.04.2016
HPHP ProBook 455 G3354.02.20162.04.2016
HPHP Stream Notebook PC 131616.02.20161.04.2016
innotek GmbHVirtualBox314.03.201621.03.2016
InsydeBayTrail430.10.20155.03.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB54006230.10.20152.04.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch69.03.20162.04.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330p15030.10.20152.04.2016
LenovoINVALID630.10.201512.02.2016
LenovoLenovo1029.01.201622.03.2016
LenovoLenovo B50-1085.02.201622.03.2016
LenovoLenovo B50-3044630.10.20152.04.2016
LenovoLenovo B50-4589230.10.20152.04.2016
LenovoLenovo B50-7019030.10.20152.04.2016
LenovoLenovo B50-8019.02.20169.02.2016
LenovoLenovo B51-801231.03.20161.04.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e3930.10.20152.04.2016
LenovoLenovo B59013730.10.20152.04.2016
LenovoLenovo B70-8049.02.201618.03.2016
LenovoLenovo E31-702324.11.20151.04.2016
LenovoLenovo E50-80534.03.201614.03.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-157430.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Flex 2-147130.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D9330.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Flex 2-151930.10.201525.03.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D1222.01.201624.03.2016
LenovoLenovo Flex 3-147011.04.20161.04.2016
LenovoLenovo G40-3013730.10.20151.04.2016
LenovoLenovo G40-454730.10.20152.04.2016
LenovoLenovo G50-3016930.10.20152.04.2016
LenovoLenovo G50-4520730.10.20152.04.2016
LenovoLenovo G50-7019330.10.20152.04.2016
LenovoLenovo G50-8085430.10.20152.04.2016
LenovoLenovo G500330.10.20158.02.2016
LenovoLenovo G505s9330.10.20152.04.2016
LenovoLenovo G5101330.10.201530.03.2016
LenovoLenovo G55021.04.20161.04.2016
LenovoLenovo G56029.02.20164.03.2016
LenovoLenovo G5801230.10.20155.03.2016
LenovoLenovo G58555.11.201512.02.2016
LenovoLenovo G70-3511.04.20161.04.2016
LenovoLenovo G70-701030.10.20152.04.2016
LenovoLenovo G70-8018.02.20168.02.2016
LenovoLenovo G700830.10.201524.03.2016
LenovoLenovo G7101830.10.20152.04.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY19330.10.20152.04.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR22.02.201611.02.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ422.11.201516.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1015.11.20155.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 144030.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D218.11.201524.03.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15713.11.20151.04.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D6030.10.20152.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S3101330.10.20152.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500930.10.20151.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch321.01.201624.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p205.11.20151.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3101415.01.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U51012.04.20162.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y500630.10.20156.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P1530.10.201518.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S1830.10.20151.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 132124.11.20152.04.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50024.02.20169.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch74.02.20162.04.2016
LenovoLenovo M30-7041330.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-3076.11.20152.04.2016
LenovoLenovo S20-30 Touch33.02.20161.04.2016
LenovoLenovo U31-701131.01.20162.04.2016
LenovoLenovo U31016.02.20166.02.2016
LenovoLenovo U41-70129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo U41023.02.20163.02.2016
LenovoLenovo Y50-7010730.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch530.10.201516.02.2016
LenovoLenovo Yoga 2 112624.11.20152.04.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1321630.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro630.10.20154.03.2016
LenovoLenovo Yoga 3 11412.11.201519.03.2016
LenovoLenovo Yoga 3 142630.10.201516.03.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-1370185.11.20152.04.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY235.11.201531.03.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL375.11.201531.03.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD19630.10.20152.04.2016
LenovoLenovo YOGA 900-13ISK22.04.20162.04.2016
LenovoLenovo Z50-7040930.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Z50-7512030.10.20152.04.2016
LenovoLenovo Z51-7045.11.201511.02.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z7101330.10.20154.03.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z139930.10.20152.04.2016
LenovoThinkCentre Edge721145.11.20157.11.2015
LenovoThinkCentre M582730.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre M77414.03.20164.03.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p119.03.201619.03.2016
LenovoThinkPad430.10.201524.03.2016
LenovoThinkPad 11e1316.12.20154.02.2016
LenovoThinkPad E135330.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad E52020630.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad E550105.11.20151.04.2016
LenovoThinkPad Edge8430.10.20151.04.2016
LenovoThinkPad Edge E13011.04.20161.04.2016
LenovoThinkPad Edge E135830.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad Edge E32014631.01.201624.03.2016
LenovoThinkPad Edge E32525130.10.201531.03.2016
LenovoThinkPad Edge E33024630.10.20154.03.2016
LenovoThinkPad Edge E335630.10.201524.03.2016
LenovoThinkPad Edge E420s65.11.20155.02.2016
LenovoThinkPad Edge E5308530.10.201518.03.2016
LenovoThinkPad Edge E530c1530.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad Edge E5316730.10.20151.04.2016
LenovoThinkPad Edge E54018430.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad Edge E545331.01.20165.02.2016
LenovoThinkPad L42022130.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad L440730.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad L4501830.10.201515.03.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5408430.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad R50043630.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga1226.11.201516.03.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44068230.10.201524.03.2016
LenovoThinkPad S430114.01.201614.01.2016
LenovoThinkPad SL930.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad SL500830.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad SL5103730.10.20154.03.2016
LenovoThinkPad T4001730.10.201510.02.2016
LenovoThinkPad T410198430.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad T410s45.02.20169.02.2016
LenovoThinkPad T42060830.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad T420s1230.10.20155.03.2016
LenovoThinkPad T43011330.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad T430s1030.10.201531.03.2016
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T440721.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad T440p2222.11.20152.04.2016
LenovoThinkPad T440s430.10.20158.11.2015
LenovoThinkPad T450426.01.20162.04.2016
LenovoThinkPad T450s1130.10.201520.03.2016
LenovoThinkPad T500218.03.20161.04.2016
LenovoThinkPad T51082.02.20165.03.2016
LenovoThinkPad T5202130.10.201516.03.2016
LenovoThinkPad T5303930.10.201518.03.2016
LenovoThinkPad T540p2121.01.201619.03.2016
LenovoThinkPad T60430.10.201516.03.2016
LenovoThinkPad T6160630.10.201525.03.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W510816.12.20152.04.2016
LenovoThinkPad W52012.04.20162.04.2016
LenovoThinkPad W53025.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd229.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad X100e11.04.20161.04.2016
LenovoThinkPad X120e115.02.20161.04.2016
LenovoThinkPad X121e1830.10.201530.03.2016
LenovoThinkPad X131e11.04.20161.04.2016
LenovoThinkPad X200930.10.20158.02.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2012530.10.20154.03.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22019630.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet115.11.20152.04.2016
LenovoThinkPad X230105.11.20154.03.2016
LenovoThinkPad X240112430.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad X2502030.10.20152.04.2016
LenovoThinkPad X300219.12.20152.04.2016
LenovoThinkPad X301225.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X61122.03.201622.03.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e445.11.20152.04.2016
LG ElectronicsP210-G.AE21V230.03.201631.03.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V530.10.20156.02.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND1130.10.201524.03.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE43.02.201624.03.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE730.10.20159.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE524.11.20152.04.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QC21.04.20162.04.2016
Micro-Star InternationalGE62 2QD11.04.20161.04.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623630.10.20152.04.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND730.10.20152.04.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE530.10.20154.03.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC75.11.201531.03.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD926.11.201511.03.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE1330.10.201524.03.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE45.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGP60 2QF195.11.20152.04.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE1530.10.20151.04.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF1130.10.20152.04.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL523.11.20154.03.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGS70 2QE1031.01.20162.04.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGT70 2OC/2OD124.03.201624.03.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MicrosoftSurface Pro 32130.10.20152.04.2016
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS419.12.201511.02.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM7030.10.20152.04.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM7830.10.20152.04.2016
Packard BellEasynote LE69KB143.02.20162.04.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS44HR230.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote LV11HC430.10.201522.11.2015
Packard BellEasyNote LV44HC55.11.20159.02.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ530.10.201510.11.2015
Packard BellEasyNote TE11HC1930.10.201528.03.2016
Packard BellEasynote TE69BM930.10.20154.03.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP3330.10.201524.03.2016
Packard BellEasyNote TE69HW718.12.20152.04.2016
Packard BellEasyNote TE69KB7330.10.20152.04.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ330.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK8123.02.20164.02.2016
Packard BellEasyNote TM85630.10.20154.03.2016
Packard BellEasyNote TS11HR3030.10.20152.04.2016
Packard BellEasyNote TV11CM96.11.20152.04.2016
Packard BellEasyNote TV11HC930.10.20152.04.2016
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLE11BZ25.02.20162.04.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1330.10.20152.04.2016
Samsung275E4E/275E5E1630.10.20154.03.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A830.10.201524.03.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA3430.10.201530.03.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C330.10.201530.10.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV530.10.20155.02.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV330.10.20154.02.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE65.02.20164.03.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A930.10.20151.04.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B421.01.20162.04.2016
Samsung305U1A8330.10.20152.04.2016
Samsung305V4A/305V5A1630.10.20152.04.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA125.11.20152.04.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3430.10.20155.11.2015
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC2230.10.20152.04.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R1130.10.201512.02.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV145.11.201510.03.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V930.10.20151.04.2016
Samsung400B2B/400B2B210.02.20164.03.2016
Samsung450R5G/450R5U1113.11.20155.03.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH7830.10.20151.04.2016
Samsung530U3C/530U4C28130.10.20152.04.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C830.10.20152.04.2016
Samsung535U3C3330.10.20152.04.2016
Samsung550P5C/550P7C25.11.201511.02.2016
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung700Z3C/700Z5C11.04.20161.04.2016
Samsung730U3E/740U3E117.12.201517.12.2015
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D1230.10.201519.03.2016
Samsung900X3G121.01.201621.01.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G5330.10.20152.04.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF51094.02.20161.04.2016
SamsungR520/R522/R620530.10.201511.02.2016
SamsungR530/R730930.10.20152.04.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E852630.10.20151.04.2016
SamsungR580130.10.201530.10.2015
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC530/RC730330.10.20155.11.2015
SamsungRF511/RF411/RF711130.10.201530.10.2015
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510530.10.201525.11.2015
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711730.10.20159.02.2016
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711/E341121.04.20162.04.2016
SamsungRV415/RV515/E3415730.10.20154.03.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35202530.10.201525.03.2016
SamsungX1252430.10.20152.04.2016
SamsungX420/X520214.11.201519.03.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW530.10.201524.03.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1512C6EW62.02.20161.04.2016
SonySVE1512H6EW12.02.20162.02.2016
SonySVF1421E2EW830.10.20155.03.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW1030.10.201524.03.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E25.11.20157.11.2015
SonySVF1541M132.02.20162.04.2016
SonySVF1541M1EW3930.10.20152.04.2016
SonySVF15A1Z2EB16.02.20166.02.2016
SonySVF15N1N2ES36.02.20162.04.2016
SonySVP1321J1EBI310.02.20167.03.2016
SonySVP1321M2EB414.01.20164.03.2016
SonySVS1313R9EB54.03.201622.03.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES115.01.201615.01.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEA3S1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEH3P1E45.11.201524.03.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF23L1E330.10.20155.03.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
ToshibaLeon111.02.201611.02.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B1230.10.201515.03.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1430.10.20155.02.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW630.10.201514.03.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C5330.10.20152.04.2016
ToshibaSatellite C6501030.10.201516.03.2016
ToshibaSatellite C660530.10.20152.04.2016
ToshibaSatellite C660D1530.10.20152.04.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C850-19D142.02.20162.04.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C15.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121230.10.20152.02.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F75.11.20152.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F62.02.20162.04.2016
ToshibaSATELLITE C855-1XH224.03.20161.04.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-12165.11.201514.03.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D2930.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF530.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50-B7930.10.20152.04.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B10230.10.20152.04.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C3030.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A61.02.20165.02.2016
ToshibaSatellite L550D110.02.201610.02.2016
ToshibaSatellite L650D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L67029.02.20164.03.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L750830.10.201516.02.2016
ToshibaSATELLITE L755530.10.201531.03.2016
ToshibaSATELLITE L855530.10.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE L855D1030.10.201510.03.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10415.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE L955D830.10.201519.03.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A423.11.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J830.10.20156.02.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T22.02.20164.02.2016
ToshibaSATELLITE P850230.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite Pro A2001714.11.201516.02.2016
ToshibaSatellite Pro A300630.10.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8125.11.20152.04.2016
ToshibaSatellite Pro C65033730.10.20152.04.2016
ToshibaSatellite Pro L3001530.10.201519.12.2015
ToshibaSatellite Pro P300830.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE S50-B75.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE S50D-B2430.10.20151.04.2016
ToshibaSATELLITE S70-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE U840124.03.201624.03.2016
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A2230.10.201520.03.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B4422.11.20152.04.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S115930.10.201525.11.2015
Unknown847930.10.20152.04.2016
ZOTACNM1036530.10.20152.04.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015