Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 22.03.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO7223630.10.201518.12.2015
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO756730.10.201522.03.2016
AcerAOD26024.03.20164.03.2016
AcerAOD270430.10.201520.11.2015
AcerAspire 141043.02.20169.02.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292022.02.20166.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G615.01.201612.02.2016
AcerAspire 3750ZG24.03.20164.03.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T230.10.20159.02.2016
AcerAspire 3830TG15.02.20165.02.2016
AcerAspire 475237.11.20154.03.2016
AcerAspire 4810T1230.10.20154.03.2016
AcerAspire 48201430.10.201510.03.2016
AcerAspire 4820TG13.02.20163.02.2016
AcerAspire 48301916.02.201619.03.2016
AcerAspire 5050130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53492530.10.201517.03.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5552G2930.10.201522.03.2016
AcerAspire 5560111.02.201611.02.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5733730.10.201516.02.2016
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z230.10.201518.11.2015
AcerAspire 57383212.11.20155.02.2016
AcerAspire 5741115.11.201516.03.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5741Z112.02.201612.02.2016
AcerAspire 5742G2330.10.20154.03.2016
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749130.10.201530.10.2015
AcerAspire 57501630.10.201522.03.2016
AcerAspire 5750G1130.10.20159.02.2016
AcerAspire 5755G330.10.201530.10.2015
AcerAspire 5810T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5943G44.03.20164.03.2016
AcerAspire 7250430.10.20154.03.2016
AcerAspire 7250G45.11.20154.02.2016
AcerAspire 752025.02.20165.02.2016
AcerAspire 7551330.10.201510.02.2016
AcerAspire 75601430.10.201516.03.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7741130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 8950G32.02.20166.02.2016
AcerAspire E1-410423.11.20154.03.2016
AcerAspire E1-430P730.10.20159.02.2016
AcerAspire E1-470830.10.201522.03.2016
AcerAspire E1-470P16.02.20166.02.2016
AcerAspire E1-5224430.10.20155.03.2016
AcerAspire E1-530330.10.20154.02.2016
AcerAspire E1-530G430.10.201522.03.2016
AcerAspire E1-53123.02.201610.02.2016
AcerAspire E1-532230.10.201530.10.2015
AcerAspire E1-5702430.10.201518.03.2016
AcerAspire E1-570G192.02.201622.03.2016
AcerAspire E1-5716930.10.201519.03.2016
AcerAspire E1-571G530.10.20156.02.2016
AcerAspire E1-5727930.10.201522.03.2016
AcerAspire E1-572G225.11.201518.03.2016
AcerAspire E1-572P26.02.201610.02.2016
AcerAspire E1-7711930.10.20155.03.2016
AcerAspire E1-771G49.02.20164.03.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E1-772G211.03.201612.03.2016
AcerAspire E3-1111830.10.201522.03.2016
AcerAspire E3-1122230.10.201516.03.2016
AcerAspire E5-411285.11.201520.03.2016
AcerAspire E5-411G114.03.201619.03.2016
AcerAspire E5-4718130.10.201516.03.2016
AcerAspire E5-471P2030.10.20159.02.2016
AcerAspire E5-5112030.10.201519.03.2016
AcerAspire E5-511G135.11.20155.03.2016
AcerAspire E5-52116330.10.201522.03.2016
AcerAspire E5-521G8530.10.201518.03.2016
AcerAspire E5-522111.02.201611.02.2016
AcerAspire E5-531329.01.20165.02.2016
AcerAspire E5-531G230.10.20157.11.2015
AcerAspire E5-532155.11.201518.03.2016
AcerAspire E5-5513330.10.20154.03.2016
AcerAspire E5-551G3630.10.201521.03.2016
AcerAspire E5-57113830.10.201522.03.2016
AcerAspire E5-572G530.10.201510.02.2016
AcerAspire E5-5733730.10.201518.03.2016
AcerAspire E5-573G110.02.201610.02.2016
AcerAspire E5-72161.02.20164.03.2016
AcerAspire E5-731113.02.201613.02.2016
AcerAspire E5-771G39.02.201616.03.2016
AcerAspire ES1-1111730.10.201511.03.2016
AcerAspire ES1-111M130.10.201530.10.2015
AcerAspire ES1-1313130.10.201522.03.2016
AcerAspire ES1-31131730.10.201522.03.2016
AcerAspire ES1-3314230.10.201522.03.2016
AcerAspire ES1-421414.11.20156.02.2016
AcerAspire ES1-431227.11.201522.03.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51219530.10.201522.03.2016
AcerAspire ES1-52095.11.20159.02.2016
AcerAspire ES1-521330.10.20158.02.2016
AcerAspire ES1-711225.11.201515.03.2016
AcerAspire M3-581T21.12.20151.12.2015
AcerAspire M3-581TG93.02.20164.03.2016
AcerAspire M5-581TG130.10.201530.10.2015
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T191.12.201510.02.2016
AcerAspire R3-431T24.02.20166.02.2016
AcerAspire S3129.01.201629.01.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-39111.12.20151.12.2015
AcerAspire S7-19114.02.20164.02.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire V3-111P3630.10.201511.03.2016
AcerAspire V3-112P26430.10.201522.03.2016
AcerAspire V3-33120130.10.201522.03.2016
AcerAspire V3-37172130.10.201522.03.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-5321330.10.201511.02.2016
AcerAspire V3-5712730.10.201516.03.2016
AcerAspire V3-571G1430.10.201510.02.2016
AcerAspire V3-5725330.10.201516.03.2016
AcerAspire V3-572G13130.10.201522.03.2016
AcerAspire V3-57415.02.20165.02.2016
AcerAspire V3-574G525.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-731172.02.201622.03.2016
AcerAspire V3-7711630.10.201522.03.2016
AcerAspire V3-771G25.11.201511.02.2016
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G22.02.201622.03.2016
AcerAspire V5-122819.11.20155.02.2016
AcerAspire V5-122P2012.11.201517.03.2016
AcerAspire V5-43185.11.20154.03.2016
AcerAspire V5-431P430.10.20155.02.2016
AcerAspire V5-47135.02.20169.02.2016
AcerAspire V5-472P1130.10.201510.03.2016
AcerAspire V5-5316230.10.201522.03.2016
AcerAspire V5-531G77.11.201517.03.2016
AcerAspire V5-551530.10.201511.02.2016
AcerAspire V5-551G1130.10.201518.03.2016
AcerAspire V5-5523615.01.201622.03.2016
AcerAspire V5-552G1530.10.20155.02.2016
AcerAspire V5-552PG430.10.20157.02.2016
AcerAspire V5-5611830.10.20154.03.2016
AcerAspire V5-561G230.10.20159.02.2016
AcerAspire V5-57155.11.20154.03.2016
AcerAspire V5-571G614.01.201610.02.2016
AcerAspire V5-571P33.02.20165.02.2016
AcerAspire V5-5721430.10.20154.03.2016
AcerAspire V5-5737530.10.201512.03.2016
AcerAspire V5-573G6730.10.201522.03.2016
AcerAspire V5-573P931.01.201618.03.2016
AcerAspire V7-58192.02.201622.03.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG1919.11.201515.03.2016
AcerAspire VN7-571G1727.11.201520.03.2016
AcerAspire VN7-591G3024.11.201522.03.2016
AcerAspire VN7-79113.02.20163.02.2016
AcerAspire VN7-791G630.10.201515.03.2016
AcerCalpella35.11.20154.03.2016
AcerE1-5104030.10.201522.03.2016
AcerExtensa 2508930.10.201516.03.2016
AcerExtensa 25091730.10.201510.03.2016
AcerExtensa 2510630.10.20159.02.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 5630130.10.201530.10.2015
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNB-TMP253-E-100519.02.20169.02.2016
AcerNC-E1-510-28202G116.02.201616.02.2016
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E5-471-314545.11.201525.11.2015
AcerNC-E5-471-330L47.11.201516.02.2016
AcerNC-E5-571-59AX15.03.20165.03.2016
AcerNC-E5-573-367Z39.02.201616.03.2016
AcerNC-ES1-131-C1V2511.02.20165.03.2016
AcerNC-ES1-131-C3QG39.02.201616.03.2016
AcerNC-ES1-311-C3CT45.11.201514.03.2016
AcerNC-S7-191-33214G12ASS121.01.201621.01.2016
AcerNC-V3-112P-P7P123.02.20164.02.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS92.02.201622.03.2016
AcerNC-V5-551-84554G50MASS110.02.201610.02.2016
AcerNC-V5-552-10578G1TAII35.02.20166.02.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS12.02.20162.02.2016
AcerPeppy14230.10.20154.03.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M1630.10.201516.02.2016
AcerTravelMate 5320730.10.20154.03.2016
AcerTravelMate 573014.03.20164.03.2016
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6593930.10.201515.01.2016
AcerTravelMate 83724310.11.201516.03.2016
AcerTravelMate B1137130.10.20154.03.2016
AcerTravelMate B115-M5330.10.201511.03.2016
AcerTravelMate P236-M39.02.201616.03.2016
AcerTravelMate P246M-M231.01.201610.03.2016
AcerTravelMate P25319630.10.201516.03.2016
AcerTravelmate P253-45.11.201511.03.2016
AcerTravelMate P27322.02.20164.02.2016
AcerV5-171529.01.20165.03.2016
AcerVeriton M670G4112.11.20153.02.2016
AcerVeriton M670G/M670712.11.20153.02.2016
AlienwareM11xR355.11.201516.03.2016
AppleiMac9,11430.10.201530.10.2015
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)1630.10.201522.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)3230.10.201517.03.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)4230.10.201522.03.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 208630.10.201522.03.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)1030.10.201522.03.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)3330.10.201522.03.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)495.11.201522.03.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)11930.10.201520.03.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)120330.10.201522.03.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)2410.11.20154.03.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)8830.10.201522.03.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)9930.10.201522.03.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)23430.10.201522.03.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)3830.10.201512.03.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)7830.10.201522.03.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)45130.10.201522.03.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)15.11.20155.11.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)1116.12.20154.03.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)4530.10.201520.03.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)130.10.201530.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)2130.10.201518.03.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)715.01.201611.03.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)530.10.20151.12.2015
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)530.10.20156.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)2930.10.201522.03.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 201515130.10.201518.03.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)41830.10.201522.03.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20141830.10.201518.03.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)3330.10.201510.03.2016
AppleMacBook2,1518.12.201510.02.2016
AppleMacBook4,155.11.20154.03.2016
AppleMacBook5,2115.11.201520.03.2016
AppleMacBookPro11,4145.11.201511.02.2016
AppleMacBookPro11,533.02.20166.02.2016
AppleMacBookPro5,4515.01.201622.03.2016
ASUS1215B3530.10.201522.03.2016
ASUSE402MA2730.10.201522.03.2016
ASUSE403SA14930.10.201522.03.2016
ASUSE502MA1029.01.201622.03.2016
ASUSEB103325.11.201515.02.2016
ASUSF5SR25.11.201512.02.2016
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG501JW95.02.20169.02.2016
ASUSG550JK330.10.20156.02.2016
ASUSG551JM1430.10.201510.03.2016
ASUSG551JW223.01.20164.03.2016
ASUSG55VW830.10.201522.03.2016
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM830.10.201519.03.2016
ASUSG750JS330.10.201512.02.2016
ASUSG750JW32.02.20167.02.2016
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX1426.01.20164.03.2016
ASUSG771JM130.10.201530.10.2015
ASUSG771JW2320.11.20154.03.2016
ASUSGL552JX831.01.20169.02.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB430.10.20154.03.2016
ASUSK50ID130.10.201530.10.2015
ASUSK52Dr14130.10.20154.03.2016
ASUSK52F2930.10.201518.12.2015
ASUSK52Jc131.01.201631.01.2016
ASUSK52Je65.11.20159.02.2016
ASUSK52JT15.11.20155.11.2015
ASUSK52N19.02.20169.02.2016
ASUSK53E3930.10.201517.03.2016
ASUSK53SC1830.10.201522.03.2016
ASUSK53SD830.10.20156.02.2016
ASUSK53SJ119.03.201619.03.2016
ASUSK53SK525.11.201510.02.2016
ASUSK53SV25.11.201518.03.2016
ASUSK53TA22.02.20164.02.2016
ASUSK53U2630.10.201516.03.2016
ASUSK54C226.11.20158.02.2016
ASUSK54HR330.10.20158.02.2016
ASUSK54L130.10.201530.10.2015
ASUSK55A930.10.20154.03.2016
ASUSK55DR55.11.20156.02.2016
ASUSK55VD2530.10.201512.03.2016
ASUSK55VJ43.02.20166.02.2016
ASUSK55VM24.02.201610.02.2016
ASUSK56CA330.10.20156.02.2016
ASUSK56CB530.10.20154.03.2016
ASUSK72Dr17.11.20157.11.2015
ASUSK72Jr19.02.20169.02.2016
ASUSK73BR530.10.201519.03.2016
ASUSK73BY630.10.20154.02.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV530.10.20156.02.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ35.11.201522.11.2015
ASUSK95VM24.03.20164.03.2016
ASUSN501JW818.01.20164.03.2016
ASUSN53Jg23.02.201615.02.2016
ASUSN53SN330.10.20154.03.2016
ASUSN53SV317.12.201515.03.2016
ASUSN550JK314.11.20155.02.2016
ASUSN551JK230.10.20158.02.2016
ASUSN56DP530.10.20153.02.2016
ASUSN56DY430.10.20154.02.2016
ASUSN56JR830.10.20154.03.2016
ASUSN56VB25.02.20166.02.2016
ASUSN56VJ830.10.201525.11.2015
ASUSN56VM1030.10.20156.02.2016
ASUSN61Ja130.10.201530.10.2015
ASUSN71Vg1330.10.20154.03.2016
ASUSN73JF35.02.201612.02.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN751JK16.02.20166.02.2016
ASUSN76VJ114.11.201514.11.2015
ASUSP50IJ95.11.201511.03.2016
ASUSP552LA2223.11.201522.03.2016
ASUSS300CA3622.11.201513.02.2016
ASUSS301LA2030.10.201516.03.2016
ASUSS400CA1530.10.201511.03.2016
ASUSS550CA19.03.20169.03.2016
ASUSS550CB330.10.20159.12.2015
ASUSS551LA62.02.20169.02.2016
ASUSS551LB115.02.201620.03.2016
ASUSS551LN5430.10.201516.03.2016
ASUST100TA2330.10.20159.02.2016
ASUST200TA53.02.201622.03.2016
ASUST200TAC4230.10.201515.12.2015
ASUST300FA226.11.20159.02.2016
ASUSTP300LA210.11.201514.11.2015
ASUSTP500LAB730.10.201511.02.2016
ASUSU31SD830.10.201513.02.2016
ASUSU31SG45.11.201516.03.2016
ASUSU32U330.10.201512.02.2016
ASUSU35JC1212.11.201520.03.2016
ASUSU38N1121.01.20164.03.2016
ASUSUL20A130.10.201530.10.2015
ASUSUL30A5030.10.201522.03.2016
ASUSUL30VT35.11.201522.11.2015
ASUSUX302LA414.01.20166.02.2016
ASUSUX302LG230.10.201525.11.2015
ASUSUX303LA345.11.20155.03.2016
ASUSUX303LAB7410.11.201522.03.2016
ASUSUX303LB1430.10.20154.03.2016
ASUSUX303LN1629.01.201622.03.2016
ASUSUX303LNB1117.11.20156.02.2016
ASUSUX303UA35.02.20169.02.2016
ASUSUX303UB510.02.201617.03.2016
ASUSUX305CA721.01.201611.02.2016
ASUSUX305FA31330.10.201522.03.2016
ASUSUX31A15.11.20155.11.2015
ASUSUX31E125.11.201525.11.2015
ASUSUX32A821.01.201616.03.2016
ASUSUX32LA1030.10.201516.03.2016
ASUSUX32LN830.10.20154.03.2016
ASUSUX32VD36.02.20169.02.2016
ASUSUX51VZA35.02.20169.02.2016
ASUSX202E330.10.20154.03.2016
ASUSX202EP75.11.201517.03.2016
ASUSX202EV1118.12.201510.03.2016
ASUSX205TA530.10.201513.02.2016
ASUSX205TAW42.02.20169.02.2016
ASUSX301A11530.10.20154.03.2016
ASUSX302LA6530.10.201516.03.2016
ASUSX501A1930.10.201511.02.2016
ASUSX501A16730.10.201522.03.2016
ASUSX501U930.10.20159.02.2016
ASUSX502CA3030.10.201522.03.2016
ASUSX550CA4030.10.201519.03.2016
ASUSX550CC630.10.201511.02.2016
ASUSX550CL1530.10.20154.03.2016
ASUSX550DP25.11.20155.02.2016
ASUSX550JK285.11.201518.03.2016
ASUSX550JX55.11.20154.03.2016
ASUSX550LA3330.10.201518.03.2016
ASUSX550LB1630.10.201515.03.2016
ASUSX550LC3330.10.201511.03.2016
ASUSX550LD3830.10.201517.03.2016
ASUSX550LN11830.10.201520.03.2016
ASUSX550MD930.10.20154.03.2016
ASUSX550MJ165.11.201511.03.2016
ASUSX550ZE255.11.201522.03.2016
ASUSX551CA930.10.20157.03.2016
ASUSX551CAP4930.10.201520.03.2016
ASUSX551MA18130.10.201522.03.2016
ASUSX553MA22930.10.201522.03.2016
ASUSX553SA629.01.201611.02.2016
ASUSX555LA1115.11.201519.03.2016
ASUSX555LAB24030.10.201522.03.2016
ASUSX555LB155.11.201515.02.2016
ASUSX555LD430.10.20154.02.2016
ASUSX555LJ9130.10.201522.03.2016
ASUSX555LN3630.10.201522.03.2016
ASUSX555LNB629.01.201610.02.2016
ASUSX555LP530.10.201519.03.2016
ASUSX555UA615.01.20164.03.2016
ASUSX55VDR26.02.201610.02.2016
ASUSX71A45.11.201525.11.2015
ASUSX750JB110.02.201610.02.2016
ASUSX751LD35.02.201619.03.2016
ASUSX751LN32.02.20166.02.2016
ASUSX751LX25.02.20166.02.2016
ASUSX751MA2330.10.20159.03.2016
ASUSX75A1311.02.20165.03.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD230.10.20155.11.2015
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T43.02.20165.03.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35215130.10.201519.03.2016
DellInspiron 372116.11.20156.11.2015
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552025.11.201510.02.2016
DellInspiron 5521330.10.20154.03.2016
DellLatitude 21101830.10.20159.02.2016
DellLatitude 21203430.10.20153.02.2016
DellLatitude 3330107530.10.201522.03.2016
DellLatitude 3340400630.10.201522.03.2016
DellLatitude 35408130.10.201514.03.2016
DellLatitude 3550224.02.201620.03.2016
DellLatitude 6430U23.02.20166.02.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D52052.02.20164.02.2016
DellLatitude D53027430.10.201521.03.2016
DellLatitude D63011430.10.20156.02.2016
DellLatitude D830223.01.20165.03.2016
DellLatitude E43001830.10.20154.03.2016
DellLatitude E431085.11.201522.03.2016
DellLatitude E525035.02.20166.02.2016
DellLatitude E540014.03.20164.03.2016
DellLatitude E5410830.10.201510.03.2016
DellLatitude E542078830.10.201522.03.2016
DellLatitude E5430 non-vPro19630.10.201518.03.2016
DellLatitude E5430 vPro311.02.20165.03.2016
DellLatitude E544031130.10.201511.03.2016
DellLatitude E545030930.10.201516.03.2016
DellLatitude E55004030.10.20154.03.2016
DellLatitude E5510224.11.20158.02.2016
DellLatitude E552012930.10.20155.03.2016
DellLatitude E5530 non-vPro67530.10.20154.03.2016
DellLatitude E554064830.10.20154.03.2016
DellLatitude E555011930.10.201516.02.2016
DellLatitude E622045.11.20156.02.2016
DellLatitude E623023.02.20166.02.2016
DellLatitude E63202330.10.20155.02.2016
DellLatitude E633010930.10.20154.03.2016
DellLatitude E64002230.10.20156.02.2016
DellLatitude E641037330.10.201522.03.2016
DellLatitude E642026330.10.201522.03.2016
DellLatitude E643015830.10.201510.03.2016
DellLatitude E650018930.10.20155.03.2016
DellLatitude E65101530.10.20155.03.2016
DellLatitude E652044.02.20164.03.2016
DellLatitude E6530144930.10.201519.03.2016
DellLatitude E654012230.10.201510.02.2016
DellLatitude E724095.11.201516.02.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E7440313.02.201616.02.2016
DellLatitude E745025.11.201531.01.2016
DellLatitude XT2324.11.201510.03.2016
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 70101630.10.201528.11.2015
DellOptiPlex 760110.11.201510.11.2015
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 902031630.10.201517.03.2016
DellOptiPlex 9020M4564.03.201622.03.2016
DellOptiPlex 990141630.10.20154.03.2016
DellPrecision M4700130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellStudio 1555830.10.201525.11.2015
DellVenue 11 Pro 51301730.10.20154.02.2016
DellVostro 10145130.10.20156.02.2016
DellVostro 2520420.11.201514.03.2016
DellVostro 3300230.10.20152.02.2016
DellVostro 354643.02.201620.03.2016
DellVostro 35491430.10.201515.02.2016
DellVostro 3558212.01.201614.01.2016
DellVostro 35605912.11.20154.03.2016
DellXPS 12 9Q23318.12.201520.12.2015
DellXPS 13 9343131.01.201631.01.2016
emachinesE44316.02.20166.02.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72745.11.201516.03.2016
eMachineseMachines G640130.10.201530.10.2015
eMachineseMachines G72515.02.20165.02.2016
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME443217.03.201622.03.2016
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G130.10.201530.10.2015
eMachineseME729Z155.11.20154.03.2016
eMachineseME732ZG12.02.20162.02.2016
eMachines, inc.eMG42017.11.20157.11.2015
Fujitsu0000000014.03.20164.03.2016
FujitsuAMILO Pi 3560229.01.20166.02.2016
FujitsuD3171-A11330.10.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E352112118.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E510518.12.20154.03.2016
FujitsuESPRIMO E70015621.01.20164.03.2016
FujitsuESPRIMO P40014411.11.201522.03.2016
FujitsuESPRIMO P51036930.10.201511.03.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+530.10.20155.11.2015
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A51264930.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK A51424130.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK A53039130.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK A531775.11.201510.03.2016
FujitsuLIFEBOOK A532230.10.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK A54415030.10.201520.03.2016
FujitsuLIFEBOOK A5552330.10.201517.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5021330.10.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5128630.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5303130.10.201516.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH530/HD6211.03.201611.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53119230.10.201515.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5323430.10.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G211030.10.201517.03.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5215.11.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK AH544430.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E54430330.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E55418130.10.201520.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E7336914.01.201620.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E7347230.10.201520.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E743210.02.20164.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E744155530.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E75127330.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E752107930.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E75487730.10.201521.03.2016
FujitsuLIFEBOOK E78010930.10.201514.03.2016
FujitsuLIFEBOOK NH532145.11.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570130.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK NH751330.10.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK P70130130.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK P70234730.10.20159.02.2016
FujitsuLIFEBOOK P771225.11.20157.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S710104630.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK S7514230.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK S75223030.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK S7601030.10.201522.03.2016
FujitsuLIFEBOOK S76195.11.20154.03.2016
FujitsuLIFEBOOK S90475.11.201511.02.2016
FujitsuLIFEBOOK U554329.01.201610.02.2016
FujitsuLIFEBOOK U77225.02.201612.02.2016
FujitsuLIFEBOOK U90455.11.20156.02.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5523530.10.20159.03.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702229.01.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170513.02.20163.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li3910316.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensAMILO PRO V351516.02.20166.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95001831.01.20165.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M9410829.01.20164.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550515.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5535830.10.20154.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V653538.02.20168.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile X9515611.03.201611.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P25.11.20159.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P3510118.03.201618.03.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P562524.02.20165.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841010730.10.201518.03.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S64101514.11.201520.03.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72201230.10.20156.02.2016
GIGABYTEX5121.01.201621.01.2016
GoogleAuron_Yuna66230.10.20154.03.2016
Hewlett-Packard530.10.20155.11.2015
Hewlett-Packard8540w45.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC85.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardCompaq 610119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardCompaq 6151025.11.201515.02.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC7830.10.201517.03.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ40 Notebook PC212.02.201612.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC930.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC1712.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardFalco5530.10.20156.12.2015
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC58730.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC3930.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC1630.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC8630.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC3119.12.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC4530.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC12330.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC179730.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP 255 G4 Notebook PC45.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP 350 G124430.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP 350 G233230.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP 600B125.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 6201530.10.201515.03.2016
Hewlett-PackardHP 625530.10.20158.02.2016
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC1430.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC2130.10.201514.03.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC105.11.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC8430.10.201520.03.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC131.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC33115.12.20159.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC4930.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC58130.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC231.01.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)9385.11.201512.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1730.10.201510.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)1818.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)2530.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)1330.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GR656ET#AK8)38.02.20168.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s7330.10.201520.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b11930.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)38030.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)735.11.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU442ET#AK8)122.03.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)1030.10.201512.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)2830.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)316.12.201510.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s1330.10.201512.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b630.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s1830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p3630.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)35.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1430.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC21930.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p14330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower25516.12.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor452.02.201610.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor155.11.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700 Small Form Factor311.02.201611.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor85.11.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower3930.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor20330.10.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dx2250 Microtower24.03.201619.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT3612.11.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT13730.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT153.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)42.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)530.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)231.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC144.02.201610.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF3711.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT341.02.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF24930.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP Elite x2 1011 G1 Tablet211.02.201611.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p119.11.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p619.11.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p930.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p8030.10.201521.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p1230.10.201512.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p75.11.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p1230.10.201511.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G2329.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G176430.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G250130.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G1144130.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G23225.11.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p21530.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p16130.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p102830.10.201517.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1165.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G226531.01.201616.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p1930.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p730.10.20155.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p1230.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w35.11.20155.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p25430.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G1612.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m186.11.20155.03.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G21135.11.201516.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3345.11.201516.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT23865.11.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC45.11.20157.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC23930.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC176.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC105.11.201514.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC1130.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC23.02.20169.02.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC143.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC830.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)33.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC2230.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook7530.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook25.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 1565.11.201515.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC17730.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC35930.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC3330.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC62930.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB424.11.201510.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC16030.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm1 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC83.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC35.11.20159.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3 Notebook PC16.02.20166.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC830.10.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC7430.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6000 (RP977EA#UUW)113.02.201613.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC5730.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC18230.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC230.10.20158.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC5530.10.201517.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC930.10.20159.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook35.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion NoteBook PC46.02.201618.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 152230.10.201510.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC921.01.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC33.02.201611.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC1630.10.201511.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1496.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 151530.10.20159.03.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible7530.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet18530.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G1342.02.20167.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1447930.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G2643530.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s93.02.20165.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s55430.10.201520.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s38430.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G08930.10.201520.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G122730.10.201520.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G273230.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s19630.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s730.10.201510.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s28230.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s1130.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s6730.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s10730.10.20159.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s730.10.20155.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G133030.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G260230.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G1530.10.20157.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s1330.10.201531.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s39430.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s1830.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s4030.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5320m14.03.20164.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b80230.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)630.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1240730.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G11730.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b1930.10.201516.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b5430.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b9830.10.201521.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b25630.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b1930.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1218130.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G1130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b14230.10.201517.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b65030.10.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b172230.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b50830.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF7330.10.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)2413.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF4130.10.20156.02.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO41830.10.201518.03.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook221.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Spectre Envy14 NoteBook PC26.02.201610.02.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13329.01.201612.02.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC36.11.20154.03.2016
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC229.01.201611.03.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1185.11.201519.03.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 134330.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1115030.10.201522.03.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation3230.10.20158.11.2015
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC217.12.20157.03.2016
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC4830.10.20158.03.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC235.11.201519.03.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC102.02.201622.03.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
HPHP 255 G4 Notebook PC1029.01.201622.03.2016
HPHP ENVY Notebook121.02.201619.03.2016
HPHP Notebook1412.12.20154.03.2016
HPHP Pavilion Notebook829.01.20167.03.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible53.02.201610.02.2016
HPHP ProBook 430 G35721.01.201622.03.2016
HPHP ProBook 440 G325.02.20166.02.2016
HPHP ProBook 450 G3713.02.201616.03.2016
HPHP ProBook 455 G3304.02.20169.03.2016
HPHP Stream Notebook PC 131516.02.201620.03.2016
innotek GmbHVirtualBox314.03.201621.03.2016
InsydeBayTrail430.10.20155.03.2016
Lenovo3000 N20044.03.20164.03.2016
LenovoB54006130.10.201516.03.2016
LenovoIdeaPad S210 Touch29.03.201610.03.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330p13730.10.201522.03.2016
LenovoINVALID630.10.201512.02.2016
LenovoLenovo1029.01.201622.03.2016
LenovoLenovo B50-1085.02.201622.03.2016
LenovoLenovo B50-3042830.10.201522.03.2016
LenovoLenovo B50-4586330.10.201522.03.2016
LenovoLenovo B50-7017330.10.201522.03.2016
LenovoLenovo B50-8019.02.20169.02.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e3630.10.201522.03.2016
LenovoLenovo B59010930.10.201522.03.2016
LenovoLenovo B70-8049.02.201618.03.2016
LenovoLenovo E31-702124.11.20154.03.2016
LenovoLenovo E50-80534.03.201614.03.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-156230.10.201516.03.2016
LenovoLenovo Flex 2-146830.10.201522.03.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D7730.10.201522.03.2016
LenovoLenovo Flex 2-151730.10.201510.03.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D1022.01.20164.03.2016
LenovoLenovo G40-309030.10.201519.03.2016
LenovoLenovo G40-454230.10.20159.03.2016
LenovoLenovo G50-3013830.10.201522.03.2016
LenovoLenovo G50-4518530.10.201522.03.2016
LenovoLenovo G50-7017630.10.201522.03.2016
LenovoLenovo G50-8073330.10.201522.03.2016
LenovoLenovo G500330.10.20158.02.2016
LenovoLenovo G505s7630.10.201522.03.2016
LenovoLenovo G5101130.10.201522.03.2016
LenovoLenovo G56029.02.20164.03.2016
LenovoLenovo G5801230.10.20155.03.2016
LenovoLenovo G58555.11.201512.02.2016
LenovoLenovo G70-70930.10.201515.03.2016
LenovoLenovo G70-8018.02.20168.02.2016
LenovoLenovo G700730.10.20158.02.2016
LenovoLenovo G7101730.10.20154.03.2016
LenovoLenovo H500s17.02.20167.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY16230.10.201522.03.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR22.02.201611.02.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ422.11.201516.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1015.11.20155.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 143630.10.201522.03.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D118.11.201518.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 15613.11.20154.02.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D5930.10.201518.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S3101230.10.20154.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500730.10.201515.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch221.01.20163.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p155.11.201515.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad U3101315.01.201622.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad Y500630.10.20156.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P1530.10.201518.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S1330.10.201510.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 131924.11.201515.03.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50024.02.20169.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch54.02.201622.03.2016
LenovoLenovo M30-7038330.10.201522.03.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-3056.11.201519.11.2015
LenovoLenovo S20-30 Touch23.02.20165.02.2016
LenovoLenovo U31-70731.01.201612.02.2016
LenovoLenovo U31016.02.20166.02.2016
LenovoLenovo U41-70129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo U41023.02.20163.02.2016
LenovoLenovo Y50-709230.10.201516.03.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch530.10.201516.02.2016
LenovoLenovo Yoga 2 112224.11.201522.03.2016
LenovoLenovo Yoga 2 1317730.10.201522.03.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro630.10.20154.03.2016
LenovoLenovo Yoga 3 11412.11.201519.03.2016
LenovoLenovo Yoga 3 142630.10.201516.03.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-1370145.11.201516.03.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY195.11.201518.03.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL275.11.201510.03.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD17330.10.201522.03.2016
LenovoLenovo Z50-7036430.10.201522.03.2016
LenovoLenovo Z50-7510830.10.201522.03.2016
LenovoLenovo Z51-7045.11.201511.02.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z7101330.10.20154.03.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z111430.10.201522.03.2016
LenovoThinkCentre Edge721145.11.20157.11.2015
LenovoThinkCentre M582730.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre M77414.03.20164.03.2016
LenovoThinkCentre M92P8730.10.20156.02.2016
LenovoThinkCentre M93p119.03.201619.03.2016
LenovoThinkPad330.10.20155.11.2015
LenovoThinkPad 11e1316.12.20154.02.2016
LenovoThinkPad E135330.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad E52019730.10.201518.03.2016
LenovoThinkPad E55085.11.201511.02.2016
LenovoThinkPad Edge7830.10.201515.03.2016
LenovoThinkPad Edge E135630.10.201522.03.2016
LenovoThinkPad Edge E32011431.01.201618.03.2016
LenovoThinkPad Edge E32516530.10.201511.03.2016
LenovoThinkPad Edge E33024630.10.20154.03.2016
LenovoThinkPad Edge E335130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E420s65.11.20155.02.2016
LenovoThinkPad Edge E5308530.10.201518.03.2016
LenovoThinkPad Edge E530c1330.10.201519.03.2016
LenovoThinkPad Edge E5316630.10.20154.03.2016
LenovoThinkPad Edge E54015730.10.201522.03.2016
LenovoThinkPad Edge E545331.01.20165.02.2016
LenovoThinkPad L42020430.10.201518.03.2016
LenovoThinkPad L440630.10.201517.03.2016
LenovoThinkPad L4501830.10.201515.03.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5405030.10.201516.03.2016
LenovoThinkPad R50043230.10.20159.02.2016
LenovoThinkPad R6133216.01.201610.02.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga1226.11.201516.03.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44068030.10.20154.03.2016
LenovoThinkPad S430114.01.201614.01.2016
LenovoThinkPad SL930.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad SL500630.10.20155.02.2016
LenovoThinkPad SL5103730.10.20154.03.2016
LenovoThinkPad T4001730.10.201510.02.2016
LenovoThinkPad T410192130.10.201522.03.2016
LenovoThinkPad T410s45.02.20169.02.2016
LenovoThinkPad T42055830.10.201522.03.2016
LenovoThinkPad T420s1230.10.20155.03.2016
LenovoThinkPad T43010630.10.201511.03.2016
LenovoThinkPad T430s830.10.20151.12.2015
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T440721.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad T440p2122.11.201516.01.2016
LenovoThinkPad T440s430.10.20158.11.2015
LenovoThinkPad T450126.01.201626.01.2016
LenovoThinkPad T450s1130.10.201520.03.2016
LenovoThinkPad T500118.03.201618.03.2016
LenovoThinkPad T51082.02.20165.03.2016
LenovoThinkPad T5202130.10.201516.03.2016
LenovoThinkPad T5303930.10.201518.03.2016
LenovoThinkPad T540p2121.01.201619.03.2016
LenovoThinkPad T60430.10.201516.03.2016
LenovoThinkPad T6158930.10.201516.03.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W510616.12.201515.03.2016
LenovoThinkPad W53025.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd229.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad X120e95.02.201622.03.2016
LenovoThinkPad X121e1730.10.201522.03.2016
LenovoThinkPad X200930.10.20158.02.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2012530.10.20154.03.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22019130.10.201522.03.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet95.11.201522.03.2016
LenovoThinkPad X230105.11.20154.03.2016
LenovoThinkPad X240100130.10.201522.03.2016
LenovoThinkPad X2501330.10.201518.03.2016
LenovoThinkPad X300119.12.201519.12.2015
LenovoThinkPad X301225.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad X60324.11.20159.02.2016
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X61122.03.201622.03.2016
LenovoThinkPad Yoga 11e365.11.201510.02.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V530.10.20156.02.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD329.01.20165.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND1030.10.201517.03.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE33.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE730.10.20159.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE424.11.201510.03.2016
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623530.10.201516.03.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND530.10.201512.03.2016
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE530.10.20154.03.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC45.11.20156.02.2016
Micro-Star InternationalGE72 2QC16.02.20166.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2OD926.11.201511.03.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE1230.10.201510.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE45.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGP60 2QF155.11.201512.03.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE1430.10.20154.03.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF1030.10.201512.02.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL523.11.20154.03.2016
Micro-Star InternationalGS60 2QE130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGS70 2QE831.01.201622.03.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalMSI Notebook ER71018.03.20168.03.2016
MicrosoftSurface Pro 3330.10.201514.11.2015
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS419.12.201511.02.2016
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM6430.10.20154.03.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM7230.10.201517.03.2016
Packard BellEasynote LE69KB133.02.201622.03.2016
Packard BellEasyNote LM8146.02.20169.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS44HR230.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote LV11HC430.10.201522.11.2015
Packard BellEasyNote LV44HC55.11.20159.02.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ530.10.201510.11.2015
Packard BellEasyNote TE11HC1530.10.201520.03.2016
Packard BellEasynote TE69BM930.10.20154.03.2016
Packard BellEasynote TE69CX52.02.20169.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP3130.10.201517.03.2016
Packard BellEasyNote TE69HW218.12.201522.03.2016
Packard BellEasyNote TE69KB6830.10.201522.03.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ330.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK8123.02.20164.02.2016
Packard BellEasyNote TM85630.10.20154.03.2016
Packard BellEasyNote TS11HR2630.10.201516.03.2016
Packard BellEasyNote TV11CM86.11.20154.02.2016
Packard BellEasyNote TV11HC830.10.201510.02.2016
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLE11BZ15.02.20165.02.2016
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG1230.10.201517.03.2016
Samsung275E4E/275E5E1630.10.20154.03.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A730.10.20154.03.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA3330.10.201515.03.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C330.10.201530.10.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV530.10.20155.02.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV330.10.20154.02.2016
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV/2470EE65.02.20164.03.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A730.10.201510.02.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B321.01.20162.02.2016
Samsung305U1A5930.10.201522.03.2016
Samsung305V4A/305V5A1530.10.201516.03.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA115.11.201510.02.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3430.10.20155.11.2015
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC1830.10.201518.03.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R1130.10.201512.02.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV145.11.201510.03.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V730.10.20155.02.2016
Samsung400B2B/400B2B210.02.20164.03.2016
Samsung450R5G/450R5U1113.11.20155.03.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH3630.10.20158.02.2016
Samsung530U3C/530U4C19530.10.201522.03.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C730.10.20155.11.2015
Samsung535U3C2730.10.201511.03.2016
Samsung550P5C/550P7C25.11.201511.02.2016
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung730U3E/740U3E117.12.201517.12.2015
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D1230.10.201519.03.2016
Samsung900X3G121.01.201621.01.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G4730.10.20156.02.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF51084.02.201611.03.2016
SamsungR520/R522/R620530.10.201511.02.2016
SamsungR530/R730830.10.201516.02.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E852530.10.201519.12.2015
SamsungR580130.10.201530.10.2015
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC530/RC730330.10.20155.11.2015
SamsungRF511/RF411/RF711130.10.201530.10.2015
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510530.10.201525.11.2015
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711730.10.20159.02.2016
SamsungRV415/RV515/E3415730.10.20154.03.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35201930.10.201516.03.2016
SamsungX1251030.10.201522.03.2016
SamsungX420/X520214.11.201519.03.2016
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW430.10.20155.02.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE14A3V2ES19.02.20169.02.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1512C6EW52.02.201616.03.2016
SonySVE1512H6EW12.02.20162.02.2016
SonySVF1421E2EW830.10.20155.03.2016
SonySVF14N1J2ES24.03.201614.03.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A6EW15.02.20165.02.2016
SonySVF1521A7EW930.10.201515.03.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E25.11.20157.11.2015
SonySVF1541M122.02.20162.02.2016
SonySVF1541M1EW3530.10.201519.03.2016
SonySVF15A1Z2EB16.02.20166.02.2016
SonySVF15N1N2ES26.02.201610.02.2016
SonySVP1321J1EBI310.02.20167.03.2016
SonySVP1321M2EB414.01.20164.03.2016
SonySVS1313R9EB54.03.201622.03.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES115.01.201615.01.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonySVT1313V1ES16.02.20166.02.2016
SonyVGN-FZ31ER29.03.201610.03.2016
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEA3S1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E330.10.20154.03.2016
SonyVPCEH3P1E35.11.20155.02.2016
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF13Z1E39.02.20169.02.2016
SonyVPCF23L1E330.10.20155.03.2016
SonyVPCS11X9E314.03.201614.03.2016
SonyVPCSB3C5E35.02.20166.02.2016
SonyVPCZ12Z9E34.02.20164.03.2016
ToshibaLeon111.02.201611.02.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U430.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE C50-B1230.10.201515.03.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1430.10.20155.02.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW630.10.201514.03.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C5130.10.201515.03.2016
ToshibaSatellite C6501030.10.201516.03.2016
ToshibaSatellite C660430.10.20154.03.2016
ToshibaSatellite C660D1230.10.20156.02.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C850-19D82.02.201622.03.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C15.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE C850D-11K231.01.20165.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121230.10.20152.02.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F65.11.201516.03.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F52.02.201616.03.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168330.10.201511.02.2016
ToshibaSATELLITE C870-12165.11.201514.03.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D2830.10.201518.03.2016
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF430.10.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE L50-B6030.10.201518.03.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B9530.10.201522.03.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C2730.10.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A61.02.20165.02.2016
ToshibaSatellite L550D110.02.201610.02.2016
ToshibaSatellite L650D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L67029.02.20164.03.2016
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L750830.10.201516.02.2016
ToshibaSATELLITE L755330.10.20159.02.2016
ToshibaSATELLITE L855530.10.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE L855D1030.10.201510.03.2016
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10415.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE L955D830.10.201519.03.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A423.11.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE P50-A-11J830.10.20156.02.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T22.02.20164.02.2016
ToshibaSATELLITE P850230.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite Pro A2001714.11.201516.02.2016
ToshibaSatellite Pro A300630.10.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C8115.11.201513.02.2016
ToshibaSatellite Pro C65027330.10.201522.03.2016
ToshibaSatellite Pro L3001530.10.201519.12.2015
ToshibaSatellite Pro P300830.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE S50-B75.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE S50D-B2130.10.20154.03.2016
ToshibaSATELLITE S70-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A2230.10.201520.03.2016
ToshibaSATELLITE Z30-B3422.11.201522.03.2016
ToshibaSATELLITE Z83024.03.201618.03.2016
ToshibaTECRA A1016.02.20166.02.2016
ToshibaTECRA S115930.10.201525.11.2015
Unknown775430.10.201522.03.2016
ZOTACNM1031930.10.20154.03.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015