Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 04.02.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO7223630.10.201518.12.2015
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO756330.10.201530.10.2015
AcerAOD270430.10.201520.11.2015
AcerAspire 141013.02.20163.02.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292012.02.20162.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G315.01.201631.01.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 475227.11.201511.11.2015
AcerAspire 4810T1030.10.20152.02.2016
AcerAspire 48201330.10.20154.02.2016
AcerAspire 4820TG13.02.20163.02.2016
AcerAspire 5050130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53491330.10.20153.02.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5552G930.10.20153.02.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5733430.10.201514.11.2015
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z230.10.201518.11.2015
AcerAspire 57383012.11.20154.02.2016
AcerAspire 574175.11.20154.02.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5742G830.10.201515.12.2015
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5750630.10.20154.02.2016
AcerAspire 5750G430.10.201519.11.2015
AcerAspire 5755G330.10.201530.10.2015
AcerAspire 5810T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7250230.10.201530.10.2015
AcerAspire 7250G45.11.20154.02.2016
AcerAspire 7551230.10.20155.11.2015
AcerAspire 7560730.10.20154.02.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7741130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 8950G22.02.20162.02.2016
AcerAspire E1-410223.11.201515.12.2015
AcerAspire E1-430P530.10.20153.02.2016
AcerAspire E1-470330.10.20154.02.2016
AcerAspire E1-5223430.10.20154.02.2016
AcerAspire E1-530330.10.20154.02.2016
AcerAspire E1-530G330.10.201528.11.2015
AcerAspire E1-53113.02.20163.02.2016
AcerAspire E1-532230.10.201530.10.2015
AcerAspire E1-570830.10.20153.02.2016
AcerAspire E1-570G32.02.20164.02.2016
AcerAspire E1-5714130.10.20154.02.2016
AcerAspire E1-571G330.10.20155.11.2015
AcerAspire E1-5723430.10.20154.02.2016
AcerAspire E1-572G165.11.20154.02.2016
AcerAspire E1-7711530.10.20154.02.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E3-1111130.10.201522.01.2016
AcerAspire E3-1121130.10.20154.02.2016
AcerAspire E5-41165.11.20153.02.2016
AcerAspire E5-4714630.10.20154.02.2016
AcerAspire E5-471P1830.10.20154.02.2016
AcerAspire E5-511930.10.201518.01.2016
AcerAspire E5-511G65.11.20154.02.2016
AcerAspire E5-5219530.10.20154.02.2016
AcerAspire E5-521G5630.10.20154.02.2016
AcerAspire E5-531129.01.201629.01.2016
AcerAspire E5-531G230.10.20157.11.2015
AcerAspire E5-53295.11.20153.02.2016
AcerAspire E5-5511330.10.20154.02.2016
AcerAspire E5-551G1530.10.20152.02.2016
AcerAspire E5-57110830.10.20154.02.2016
AcerAspire E5-572G330.10.201531.01.2016
AcerAspire E5-5731930.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-72131.02.20162.02.2016
AcerAspire ES1-1111030.10.20154.02.2016
AcerAspire ES1-111M130.10.201530.10.2015
AcerAspire ES1-131930.10.20152.02.2016
AcerAspire ES1-31118930.10.20154.02.2016
AcerAspire ES1-3312430.10.20154.02.2016
AcerAspire ES1-421314.11.20152.02.2016
AcerAspire ES1-43157.11.20153.02.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51213030.10.20154.02.2016
AcerAspire ES1-52075.11.20154.02.2016
AcerAspire ES1-521230.10.20153.02.2016
AcerAspire ES1-71185.11.20154.02.2016
AcerAspire M3-581T21.12.20151.12.2015
AcerAspire M3-581TG23.02.20164.02.2016
AcerAspire M5-581TG130.10.201530.10.2015
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T81.12.20154.02.2016
AcerAspire R3-431T14.02.20164.02.2016
AcerAspire S3129.01.201629.01.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-39111.12.20151.12.2015
AcerAspire S7-19114.02.20164.02.2016
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire S7-39314.02.20164.02.2016
AcerAspire V3-111P1930.10.20154.02.2016
AcerAspire V3-112P10930.10.20154.02.2016
AcerAspire V3-33111630.10.20154.02.2016
AcerAspire V3-37135530.10.20154.02.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-532730.10.20158.11.2015
AcerAspire V3-5712030.10.20154.02.2016
AcerAspire V3-571G1130.10.20154.02.2016
AcerAspire V3-5723230.10.20154.02.2016
AcerAspire V3-572G5430.10.20154.02.2016
AcerAspire V3-574G225.11.201528.11.2015
AcerAspire V3-73142.02.20164.02.2016
AcerAspire V3-7711330.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-771G15.11.20155.11.2015
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G12.02.20162.02.2016
AcerAspire V5-122619.11.20154.02.2016
AcerAspire V5-122P912.11.20154.02.2016
AcerAspire V5-43135.11.20153.02.2016
AcerAspire V5-431P330.10.201531.01.2016
AcerAspire V5-472P730.10.20154.02.2016
AcerAspire V5-5312730.10.20154.02.2016
AcerAspire V5-531G37.11.20154.02.2016
AcerAspire V5-551330.10.201528.11.2015
AcerAspire V5-551G430.10.20155.11.2015
AcerAspire V5-5521315.01.20164.02.2016
AcerAspire V5-552G1330.10.20153.02.2016
AcerAspire V5-552PG330.10.20153.02.2016
AcerAspire V5-5611130.10.20155.11.2015
AcerAspire V5-561G130.10.201530.10.2015
AcerAspire V5-57115.11.20155.11.2015
AcerAspire V5-571G314.01.20164.02.2016
AcerAspire V5-571P23.02.20164.02.2016
AcerAspire V5-5721230.10.20152.02.2016
AcerAspire V5-5735330.10.20154.02.2016
AcerAspire V5-573G3030.10.20154.02.2016
AcerAspire V5-573P531.01.20163.02.2016
AcerAspire V7-58122.02.20163.02.2016
AcerAspire V7-582P329.01.20164.02.2016
AcerAspire V7-582PG1219.11.20154.02.2016
AcerAspire VN7-571G727.11.201531.01.2016
AcerAspire VN7-591G1124.11.20154.02.2016
AcerAspire VN7-79113.02.20163.02.2016
AcerAspire VN7-791G530.10.201521.01.2016
AcerCalpella25.11.20158.11.2015
AcerE1-5101930.10.20154.02.2016
AcerExtensa 2508530.10.20154.02.2016
AcerExtensa 2509630.10.201511.11.2015
AcerExtensa 2510430.10.20153.02.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 5630130.10.201530.10.2015
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNC-E1-530-21178G330.10.20154.02.2016
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E5-471-314545.11.201525.11.2015
AcerNC-E5-471-330L17.11.20157.11.2015
AcerNC-ES1-311-C3CT15.11.20155.11.2015
AcerNC-S7-191-33214G12ASS121.01.201621.01.2016
AcerNC-V3-112P-P7P123.02.20164.02.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS22.02.20164.02.2016
AcerNC-V5-561-34018G329.01.20164.02.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS12.02.20162.02.2016
AcerPeppy9530.10.20154.02.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M1330.10.20153.02.2016
AcerTravelMate 5320230.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6593930.10.201515.01.2016
AcerTravelMate 83724110.11.201512.12.2015
AcerTravelMate B1135630.10.201529.01.2016
AcerTravelMate B115-M2730.10.20154.02.2016
AcerTravelMate P246M-M131.01.201631.01.2016
AcerTravelMate P25314030.10.201516.01.2016
AcerTravelmate P253-35.11.201520.11.2015
AcerTravelMate P27322.02.20164.02.2016
AcerV5-171429.01.20163.02.2016
AcerVeriton M670G4112.11.20153.02.2016
AcerVeriton M670G/M670712.11.20153.02.2016
AlienwareM11xR325.11.20155.11.2015
AppleiMac9,11430.10.201530.10.2015
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)1130.10.20154.02.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)1130.10.20153.02.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)2030.10.20154.02.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 103230.10.20154.02.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)830.10.20154.02.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)1530.10.20154.02.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)375.11.20154.02.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)6430.10.20154.02.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)70430.10.20154.02.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)1310.11.20154.02.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)5330.10.20154.02.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)5430.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)14430.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)2030.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)4030.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)25130.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)15.11.20155.11.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)316.12.201519.12.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)2530.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)130.10.201530.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)1030.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)415.01.201631.01.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)530.10.20151.12.2015
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)330.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)1230.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 20154830.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)17730.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20141730.10.20154.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)3030.10.20152.02.2016
AppleMacBook2,1218.12.201519.12.2015
AppleMacBook4,145.11.201518.11.2015
AppleMacBook5,215.11.20155.11.2015
AppleMacBookPro11,485.11.20153.02.2016
AppleMacBookPro11,513.02.20163.02.2016
AppleMacBookPro5,4115.01.201615.01.2016
ASUS1215B1230.10.20154.02.2016
ASUSE402MA1330.10.20154.02.2016
ASUSE403SA8930.10.20154.02.2016
ASUSE502MA129.01.201629.01.2016
ASUSEB103315.11.20155.11.2015
ASUSF5SR15.11.20155.11.2015
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG550JK230.10.20159.12.2015
ASUSG551JM730.10.20153.02.2016
ASUSG551JW123.01.201623.01.2016
ASUSG55VW230.10.20154.02.2016
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM330.10.20153.02.2016
ASUSG750JS230.10.20155.11.2015
ASUSG750JW22.02.20163.02.2016
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX426.01.20164.02.2016
ASUSG771JM130.10.201530.10.2015
ASUSG771JW1020.11.20154.02.2016
ASUSGL552JX431.01.20164.02.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB230.10.20155.11.2015
ASUSK50ID130.10.201530.10.2015
ASUSK52Dr13530.10.20154.02.2016
ASUSK52F2930.10.201518.12.2015
ASUSK52Jc131.01.201631.01.2016
ASUSK52Je35.11.20153.02.2016
ASUSK52JT15.11.20155.11.2015
ASUSK53E2230.10.20154.02.2016
ASUSK53SC1630.10.201526.01.2016
ASUSK53SD630.10.20153.02.2016
ASUSK53SK125.11.201525.11.2015
ASUSK53SV15.11.20155.11.2015
ASUSK53TA22.02.20164.02.2016
ASUSK53U1530.10.20153.02.2016
ASUSK54C126.11.201526.11.2015
ASUSK54HR130.10.201530.10.2015
ASUSK54L130.10.201530.10.2015
ASUSK55A630.10.20152.02.2016
ASUSK55DR45.11.20153.02.2016
ASUSK55VD1230.10.20154.02.2016
ASUSK55VJ33.02.20164.02.2016
ASUSK55VM14.02.20164.02.2016
ASUSK56CA230.10.20153.02.2016
ASUSK56CB230.10.201530.10.2015
ASUSK72Dr17.11.20157.11.2015
ASUSK73BR230.10.20155.11.2015
ASUSK73BY630.10.20154.02.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV430.10.201521.01.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ35.11.201522.11.2015
ASUSN501JW418.01.20163.02.2016
ASUSN53Jg13.02.20163.02.2016
ASUSN53SN130.10.201530.10.2015
ASUSN53SV217.12.201517.01.2016
ASUSN550JK214.11.201528.11.2015
ASUSN551JK130.10.201530.10.2015
ASUSN56DP530.10.20153.02.2016
ASUSN56DY430.10.20154.02.2016
ASUSN56JR630.10.201511.11.2015
ASUSN56VJ830.10.201525.11.2015
ASUSN56VM330.10.20153.02.2016
ASUSN61Ja130.10.201530.10.2015
ASUSN71Vg1130.10.201515.01.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN76VJ114.11.201514.11.2015
ASUSP50IJ65.11.201522.11.2015
ASUSP552LA823.11.20153.02.2016
ASUSS300CA3422.11.20154.02.2016
ASUSS301LA1130.10.20154.02.2016
ASUSS400CA830.10.201531.01.2016
ASUSS550CB330.10.20159.12.2015
ASUSS551LA32.02.20163.02.2016
ASUSS551LN2230.10.20154.02.2016
ASUST100TA1530.10.20154.02.2016
ASUST200TA13.02.20163.02.2016
ASUST200TAC4230.10.201515.12.2015
ASUST300FA126.11.201526.11.2015
ASUSTP300LA210.11.201514.11.2015
ASUSTP500LAB530.10.20153.02.2016
ASUSU31SD430.10.201529.01.2016
ASUSU31SG15.11.20155.11.2015
ASUSU32U230.10.20155.11.2015
ASUSU35JC312.11.20154.02.2016
ASUSU38N121.01.201621.01.2016
ASUSUL20A130.10.201530.10.2015
ASUSUL30A3130.10.20153.02.2016
ASUSUL30VT35.11.201522.11.2015
ASUSUX302LA314.01.20164.02.2016
ASUSUX302LG230.10.201525.11.2015
ASUSUX303LA115.11.20153.02.2016
ASUSUX303LAB2410.11.20154.02.2016
ASUSUX303LB1130.10.20152.02.2016
ASUSUX303LN329.01.20164.02.2016
ASUSUX303LNB1017.11.20154.02.2016
ASUSUX305CA321.01.20164.02.2016
ASUSUX305FA13130.10.20154.02.2016
ASUSUX31A15.11.20155.11.2015
ASUSUX31E125.11.201525.11.2015
ASUSUX32A221.01.20163.02.2016
ASUSUX32LA530.10.20154.02.2016
ASUSUX32LN730.10.20152.02.2016
ASUSX202E130.10.201530.10.2015
ASUSX202EP65.11.201515.12.2015
ASUSX202EV218.12.201519.12.2015
ASUSX205TA230.10.201529.01.2016
ASUSX205TAW32.02.20163.02.2016
ASUSX301A11230.10.20152.02.2016
ASUSX302LA3830.10.20154.02.2016
ASUSX501A830.10.20153.02.2016
ASUSX501A14730.10.20154.02.2016
ASUSX501U830.10.20154.02.2016
ASUSX502CA1130.10.20154.02.2016
ASUSX550CA2030.10.20154.02.2016
ASUSX550CC430.10.201529.01.2016
ASUSX550CL730.10.20153.02.2016
ASUSX550DP15.11.20155.11.2015
ASUSX550JK155.11.20153.02.2016
ASUSX550JX25.11.201529.01.2016
ASUSX550LA2330.10.20154.02.2016
ASUSX550LB330.10.201519.12.2015
ASUSX550LC2030.10.20154.02.2016
ASUSX550LD1530.10.20154.02.2016
ASUSX550LN7630.10.20154.02.2016
ASUSX550MD330.10.201529.01.2016
ASUSX550MJ105.11.20154.02.2016
ASUSX550ZE125.11.20154.02.2016
ASUSX551CA330.10.20154.02.2016
ASUSX551CAP3030.10.20154.02.2016
ASUSX551MA11130.10.20154.02.2016
ASUSX553MA14830.10.20154.02.2016
ASUSX553SA129.01.201629.01.2016
ASUSX555LA425.11.20154.02.2016
ASUSX555LAB10430.10.20154.02.2016
ASUSX555LB65.11.20154.02.2016
ASUSX555LD430.10.20154.02.2016
ASUSX555LJ3330.10.20153.02.2016
ASUSX555LN1630.10.20154.02.2016
ASUSX555LNB329.01.20163.02.2016
ASUSX555LP230.10.20153.02.2016
ASUSX555UA115.01.201615.01.2016
ASUSX71A45.11.201525.11.2015
ASUSX751LN22.02.20164.02.2016
ASUSX751MA1730.10.20154.02.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD230.10.20155.11.2015
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T13.02.20163.02.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35213530.10.20153.02.2016
DellInspiron 372116.11.20156.11.2015
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552015.11.20155.11.2015
DellInspiron 5521230.10.201525.11.2015
DellLatitude 21101530.10.20155.11.2015
DellLatitude 21203430.10.20153.02.2016
DellLatitude 333077930.10.20154.02.2016
DellLatitude 3340173030.10.20154.02.2016
DellLatitude 35404730.10.201520.12.2015
DellLatitude 355024.02.20164.02.2016
DellLatitude 6430U13.02.20163.02.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D52052.02.20164.02.2016
DellLatitude D53025530.10.20154.02.2016
DellLatitude D6307430.10.20152.02.2016
DellLatitude D830123.01.201623.01.2016
DellLatitude E43001130.10.201510.01.2016
DellLatitude E431055.11.201529.01.2016
DellLatitude E5410330.10.201515.01.2016
DellLatitude E542041330.10.20154.02.2016
DellLatitude E5430 non-vPro10530.10.20154.02.2016
DellLatitude E544026730.10.20154.02.2016
DellLatitude E545015230.10.20153.02.2016
DellLatitude E55002530.10.20153.02.2016
DellLatitude E5510124.11.201524.11.2015
DellLatitude E55208230.10.20154.02.2016
DellLatitude E5530 non-vPro30230.10.20154.02.2016
DellLatitude E554033830.10.20154.02.2016
DellLatitude E55507430.10.201531.01.2016
DellLatitude E622035.11.201526.11.2015
DellLatitude E623013.02.20163.02.2016
DellLatitude E63202130.10.20153.02.2016
DellLatitude E63308830.10.20154.02.2016
DellLatitude E64002130.10.20153.02.2016
DellLatitude E641030730.10.20153.02.2016
DellLatitude E642018530.10.20154.02.2016
DellLatitude E643010030.10.201531.01.2016
DellLatitude E650014430.10.20154.02.2016
DellLatitude E6510530.10.20153.02.2016
DellLatitude E652014.02.20164.02.2016
DellLatitude E653081130.10.20153.02.2016
DellLatitude E65401530.10.201530.10.2015
DellLatitude E724025.11.201523.01.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E745025.11.201531.01.2016
DellLatitude XT2124.11.201524.11.2015
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 70101630.10.201528.11.2015
DellOptiPlex 760110.11.201510.11.2015
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 90207730.10.20155.11.2015
DellOptiPlex 990129730.10.20152.02.2016
DellPrecision M4700130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellStudio 1555830.10.201525.11.2015
DellVenue 11 Pro 51301730.10.20154.02.2016
DellVostro 10143430.10.20154.02.2016
DellVostro 2520120.11.201520.11.2015
DellVostro 3300230.10.20152.02.2016
DellVostro 354613.02.20163.02.2016
DellVostro 35491030.10.20153.02.2016
DellVostro 3558212.01.201614.01.2016
DellVostro 35603912.11.201520.12.2015
DellXPS 12 9Q23318.12.201520.12.2015
DellXPS 13 9343131.01.201631.01.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72715.11.20155.11.2015
eMachineseMachines G640130.10.201530.10.2015
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G130.10.201530.10.2015
eMachineseME729Z65.11.20158.11.2015
eMachineseME732ZG12.02.20162.02.2016
eMachines, inc.eMG42017.11.20157.11.2015
FujitsuAMILO Pi 3560129.01.201629.01.2016
FujitsuD3171-A1930.10.20153.02.2016
FujitsuESPRIMO E352110818.12.201523.01.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E510418.12.201521.01.2016
FujitsuESPRIMO E7007821.01.20163.02.2016
FujitsuESPRIMO P4008311.11.201517.11.2015
FujitsuESPRIMO P51028930.10.20154.02.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+530.10.20155.11.2015
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A51234930.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A5147430.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A53024630.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A531155.11.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A532230.10.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK A5446230.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A5551230.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH502830.10.201520.12.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5125830.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5301530.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53113530.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5322830.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G21630.10.201510.01.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5215.11.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK AH544430.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E54421430.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E55411830.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E7333614.01.20164.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E734330.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E74484530.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E75117530.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E75254530.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E75463030.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E7807030.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK NH53265.11.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570130.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK NH751230.10.201514.11.2015
FujitsuLIFEBOOK P70113630.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK P70214130.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK P771125.11.201525.11.2015
FujitsuLIFEBOOK S71059830.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S751630.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S75210130.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S760330.10.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S76165.11.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK S90445.11.20154.02.2016
FujitsuLIFEBOOK U554129.01.201629.01.2016
FujitsuLIFEBOOK U90435.11.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5522830.10.201531.01.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702129.01.201629.01.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170513.02.20163.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95001031.01.20163.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M9410429.01.201629.01.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550515.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5535630.10.201521.01.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545330.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO P15.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO P562514.02.20164.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E84104130.10.20154.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S6410214.11.20153.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S72201030.10.20154.02.2016
GIGABYTEX5121.01.201621.01.2016
GoogleAuron_Yuna22930.10.20154.02.2016
Hewlett-Packard530.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC85.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardCompaq 610119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardCompaq 615425.11.201531.01.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC6430.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC1712.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardFalco5530.10.20156.12.2015
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC37530.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC3830.10.201515.12.2015
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC930.10.20159.12.2015
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC4230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC1219.12.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC3130.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC11430.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC132430.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 350 G112230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 350 G221130.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 600B125.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 6201130.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 625230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC730.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC530.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC45.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC3830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC131.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC15915.12.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC3930.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC33830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC131.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)9035.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1330.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)1018.11.201510.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)2030.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s4430.10.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b9630.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)23830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)565.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)630.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)2630.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)216.12.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s830.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b330.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s1830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p3130.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)35.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1430.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC13230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p4830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower12816.12.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor242.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7100 CMT(PE224ET)24.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor125.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Convertible Minitower34.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower1630.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor18930.10.201517.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT3612.11.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT8830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT153.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)42.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)231.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 All-in-One PC64.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2230.10.201518.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF3211.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT251.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF7530.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p119.11.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p219.11.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p430.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p5930.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p930.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p55.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p330.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G2329.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G140930.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G226730.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G171630.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G22085.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p14730.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p12030.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p63230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1135.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G2831.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p1230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p430.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p830.10.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p20330.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G1612.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m106.11.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G2865.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3275.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT725.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC14330.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC146.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC65.11.201514.11.2015
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC13.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC23.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)33.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC1530.10.201510.01.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook4230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 1545.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC7730.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC16830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC37230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB124.11.201524.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC7930.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC23.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC25.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC830.10.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC4430.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC4330.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC12130.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC3530.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC730.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook35.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 151730.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC421.01.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC13.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC1230.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 15530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible2830.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet14030.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G1272.02.20164.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1285730.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G2411630.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s83.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s19430.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s26330.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G05230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G112130.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G229230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s16030.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s430.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s16230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s930.10.201523.12.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s5930.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s9130.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G128930.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G237230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G1330.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s1330.10.201531.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s25130.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s1330.10.201515.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s3830.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b50530.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1152130.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G11730.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b430.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b3430.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b3330.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b23330.10.201521.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b1630.10.201515.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1126030.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G1130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b8730.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b56830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b121430.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b23230.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF4830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)2413.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF3030.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO15330.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook221.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC26.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1115.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 131930.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 118630.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation3230.10.20158.11.2015
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC117.12.201517.12.2015
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC4030.10.20154.02.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC135.11.20154.02.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC22.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
HPHP 255 G4 Notebook PC529.01.20164.02.2016
HPHP ENVY Notebook41.02.20164.02.2016
HPHP Notebook312.12.20154.02.2016
HPHP Pavilion Notebook329.01.20164.02.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible13.02.20163.02.2016
HPHP ProBook 430 G33421.01.20164.02.2016
HPHP ProBook 455 G374.02.20164.02.2016
InsydeBayTrail330.10.20152.02.2016
LenovoB54003030.10.20154.02.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330p6830.10.20154.02.2016
LenovoINVALID430.10.20152.02.2016
LenovoLenovo129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo B50-3016630.10.20154.02.2016
LenovoLenovo B50-4534530.10.20154.02.2016
LenovoLenovo B50-7010530.10.20154.02.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e2030.10.20154.02.2016
LenovoLenovo B5907030.10.20154.02.2016
LenovoLenovo E31-702024.11.20152.02.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-152430.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Flex 2-143730.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D4530.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Flex 2-151130.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D422.01.20164.02.2016
LenovoLenovo G40-304530.10.20154.02.2016
LenovoLenovo G40-452130.10.20154.02.2016
LenovoLenovo G50-307130.10.20154.02.2016
LenovoLenovo G50-459130.10.20154.02.2016
LenovoLenovo G50-708730.10.20154.02.2016
LenovoLenovo G50-8038430.10.20154.02.2016
LenovoLenovo G500230.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G505s3330.10.20154.02.2016
LenovoLenovo G510330.10.20155.11.2015
LenovoLenovo G5801030.10.201518.12.2015
LenovoLenovo G58525.11.20155.11.2015
LenovoLenovo G70-70530.10.201518.12.2015
LenovoLenovo G700630.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G7101130.10.201531.01.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY6530.10.20154.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR12.02.20162.02.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ222.11.201531.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1015.11.20155.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 141730.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D118.11.201518.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 15613.11.20154.02.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D3730.10.20154.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S310330.10.20154.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad S500430.10.201522.11.2015
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch221.01.20163.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p105.11.20154.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad U310215.01.201629.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad Y500530.10.20153.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P1330.10.20153.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S1030.10.20153.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 131224.11.20154.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z50014.02.20164.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Z500 Touch14.02.20164.02.2016
LenovoLenovo M30-7024030.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-3056.11.201519.11.2015
LenovoLenovo S20-30 Touch13.02.20163.02.2016
LenovoLenovo U31-70431.01.20164.02.2016
LenovoLenovo U41-70129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo U41023.02.20163.02.2016
LenovoLenovo Y50-705430.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch430.10.201525.11.2015
LenovoLenovo Yoga 2 111524.11.20154.02.2016
LenovoLenovo Yoga 2 138730.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro430.10.201521.01.2016
LenovoLenovo Yoga 3 11212.11.201529.01.2016
LenovoLenovo Yoga 3 14830.10.20153.02.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-1370105.11.20154.02.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY105.11.201531.01.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL145.11.20154.02.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD9030.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Z50-7024530.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Z50-754030.10.20154.02.2016
LenovoLenovo Z51-7035.11.20152.02.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z710830.10.20152.02.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z2530.10.201531.01.2016
LenovoThinkCentre Edge721145.11.20157.11.2015
LenovoThinkCentre M582730.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre M92P5130.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad330.10.20155.11.2015
LenovoThinkPad 11e1316.12.20154.02.2016
LenovoThinkPad E135330.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad E52011330.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad E55025.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Edge7330.10.201514.01.2016
LenovoThinkPad Edge E135230.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad Edge E320531.01.20163.02.2016
LenovoThinkPad Edge E32513030.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad Edge E33019530.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad Edge E335130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E420s45.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Edge E5306830.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad Edge E530c230.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E5315230.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad Edge E54012130.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad Edge E545231.01.201631.01.2016
LenovoThinkPad L42010030.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad L440130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad L450930.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5403830.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad R50013630.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad R61116.01.201616.01.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga526.11.20153.02.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44047230.10.201519.12.2015
LenovoThinkPad S430114.01.201614.01.2016
LenovoThinkPad SL930.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad SL500530.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad SL5101530.10.201516.01.2016
LenovoThinkPad T4001330.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad T410130830.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad T42022830.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad T420s830.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T4306830.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T430s830.10.20151.12.2015
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T440721.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad T440p2122.11.201516.01.2016
LenovoThinkPad T440s430.10.20158.11.2015
LenovoThinkPad T450126.01.201626.01.2016
LenovoThinkPad T450s730.10.201512.11.2015
LenovoThinkPad T51032.02.20163.02.2016
LenovoThinkPad T5201730.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad T5302130.10.20152.02.2016
LenovoThinkPad T540p621.01.201622.01.2016
LenovoThinkPad T60130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad T6156130.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T61p1013.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W510416.12.20154.02.2016
LenovoThinkPad W53025.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd229.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad X121e1030.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad X200630.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2011830.10.20152.02.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22013630.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet25.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad X23055.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad X24065430.10.20154.02.2016
LenovoThinkPad X250330.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad X300119.12.201519.12.2015
LenovoThinkPad X301225.11.20154.02.2016
LenovoThinkPad X60124.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Yoga 11e245.11.20153.02.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V230.10.201529.01.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD129.01.201629.01.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND530.10.201523.01.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE33.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE530.10.20154.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE124.11.201524.11.2015
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623230.10.20152.02.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE230.10.201523.01.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC25.11.20155.11.2015
Micro-Star InternationalGP60 2OD326.11.20154.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2PE830.10.20154.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE45.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGP60 2QF35.11.20154.02.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE930.10.20154.02.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF930.10.20152.02.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL323.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGS60 2QE130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGS70 2QE331.01.20164.02.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
MicrosoftSurface Pro 3330.10.201514.11.2015
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS119.12.201519.12.2015
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM5630.10.20154.02.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM630.10.201531.01.2016
Packard BellEasynote LE69KB43.02.20164.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS44HR230.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote LV11HC430.10.201522.11.2015
Packard BellEasyNote LV44HC45.11.20153.02.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ530.10.201510.11.2015
Packard BellEasyNote TE11HC1330.10.20154.02.2016
Packard BellEasynote TE69BM530.10.20153.02.2016
Packard BellEasynote TE69CX22.02.20163.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP1530.10.20154.02.2016
Packard BellEasyNote TE69HW118.12.201518.12.2015
Packard BellEasyNote TE69KB5730.10.20154.02.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ330.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK8123.02.20164.02.2016
Packard BellEasyNote TM85230.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TS11HR1730.10.20154.02.2016
Packard BellEasyNote TV11CM86.11.20154.02.2016
Packard BellEasyNote TV11HC630.10.20154.02.2016
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG130.10.201530.10.2015
Samsung275E4E/275E5E730.10.20153.02.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A530.10.20153.02.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA2430.10.20153.02.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C330.10.201530.10.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV430.10.201528.11.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV330.10.20154.02.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A530.10.201524.11.2015
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B321.01.20162.02.2016
Samsung305U1A4130.10.20154.02.2016
Samsung305V4A/305V5A930.10.20153.02.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA95.11.20154.02.2016
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3430.10.20155.11.2015
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC1030.10.20153.02.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R1030.10.20154.02.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV95.11.20154.02.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V630.10.201525.11.2015
Samsung450R5G/450R5U813.11.20153.02.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH3030.10.20154.02.2016
Samsung530U3C/530U4C12430.10.20154.02.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C730.10.20155.11.2015
Samsung535U3C1130.10.20154.02.2016
Samsung550P5C/550P7C15.11.20155.11.2015
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung730U3E/740U3E117.12.201517.12.2015
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D930.10.20154.02.2016
Samsung900X3G121.01.201621.01.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G4330.10.20154.02.2016
SamsungQX310/QX410/QX510/SF310/SF410/SF51024.02.20164.02.2016
SamsungR520/R522/R620330.10.20155.11.2015
SamsungR530/R730730.10.201531.01.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E852530.10.201519.12.2015
SamsungR580130.10.201530.10.2015
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC530/RC730330.10.20155.11.2015
SamsungRF511/RF411/RF711130.10.201530.10.2015
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510530.10.201525.11.2015
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711530.10.201514.11.2015
SamsungRV415/RV515/E3415430.10.20154.02.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35201130.10.20152.02.2016
SamsungX125230.10.20154.02.2016
SamsungX420/X520114.11.201514.11.2015
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW330.10.201521.01.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1512C6EW22.02.20164.02.2016
SonySVE1512H6EW12.02.20162.02.2016
SonySVF1421E2EW530.10.20153.02.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A7EW630.10.20153.02.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E25.11.20157.11.2015
SonySVF1541M122.02.20162.02.2016
SonySVF1541M1EW2930.10.20154.02.2016
SonySVP1321M2EB214.01.201618.01.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES115.01.201615.01.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEA3S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3P1E15.11.20155.11.2015
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF23L1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCZ12Z9E14.02.20164.02.2016
ToshibaPORTEGE R70035.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite A200130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U330.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-B930.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1230.10.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C2730.10.20154.02.2016
ToshibaSatellite C650730.10.20154.02.2016
ToshibaSatellite C660330.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite C660D930.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C850-19D22.02.20164.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C15.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE C850D-11K131.01.201631.01.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121230.10.20152.02.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F35.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE C855-12F22.02.20162.02.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C870-12155.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D630.10.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF430.10.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE L50-B2530.10.20154.02.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B5630.10.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C1630.10.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A41.02.20164.02.2016
ToshibaSatellite L650D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L750430.10.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE L755230.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L855130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L855D730.10.201510.11.2015
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10415.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE L955D430.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1412.11.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE P50-A-11J730.10.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T22.02.20164.02.2016
ToshibaSATELLITE P850230.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite Pro A2001314.11.201514.11.2015
ToshibaSatellite Pro A300330.10.20157.11.2015
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C875.11.20154.02.2016
ToshibaSatellite Pro C6501530.10.201531.01.2016
ToshibaSatellite Pro L3001530.10.201519.12.2015
ToshibaSatellite Pro P300830.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE S50-B75.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE S50D-B1330.10.20154.02.2016
ToshibaSATELLITE S70-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A730.10.201527.11.2015
ToshibaSATELLITE Z30-B822.11.20153.02.2016
ToshibaTECRA S115930.10.201525.11.2015
Unknown283830.10.20154.02.2016
ZOTACNM1020630.10.20154.02.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015