Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 03.02.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO7223630.10.201518.12.2015
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO756330.10.201530.10.2015
AcerAOD270430.10.201520.11.2015
AcerAspire 141013.02.20163.02.2016
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 292012.02.20162.02.2016
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G315.01.201631.01.2016
AcerAspire 3820T22.02.20162.02.2016
AcerAspire 3830T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 475227.11.201511.11.2015
AcerAspire 4810T1030.10.20152.02.2016
AcerAspire 48201130.10.20153.02.2016
AcerAspire 4820TG13.02.20163.02.2016
AcerAspire 5050130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53491330.10.20153.02.2016
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5552G930.10.20153.02.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5733430.10.201514.11.2015
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z230.10.201518.11.2015
AcerAspire 57382612.11.20153.02.2016
AcerAspire 574155.11.20153.02.2016
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5742G830.10.201515.12.2015
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5750530.10.20153.02.2016
AcerAspire 5750G430.10.201519.11.2015
AcerAspire 5755G330.10.201530.10.2015
AcerAspire 5810T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7250230.10.201530.10.2015
AcerAspire 7250G35.11.201529.01.2016
AcerAspire 7551230.10.20155.11.2015
AcerAspire 7560530.10.20153.02.2016
AcerAspire 7730Z13.02.20163.02.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7741130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire 8950G22.02.20162.02.2016
AcerAspire E1-410223.11.201515.12.2015
AcerAspire E1-430P530.10.20153.02.2016
AcerAspire E1-470230.10.20152.02.2016
AcerAspire E1-5222930.10.20153.02.2016
AcerAspire E1-530230.10.201530.10.2015
AcerAspire E1-530G330.10.201528.11.2015
AcerAspire E1-53113.02.20163.02.2016
AcerAspire E1-532230.10.201530.10.2015
AcerAspire E1-570830.10.20153.02.2016
AcerAspire E1-570G12.02.20162.02.2016
AcerAspire E1-5713730.10.20153.02.2016
AcerAspire E1-571G330.10.20155.11.2015
AcerAspire E1-5723130.10.20153.02.2016
AcerAspire E1-572G125.11.20153.02.2016
AcerAspire E1-7711430.10.20153.02.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E3-1111130.10.201522.01.2016
AcerAspire E3-1121030.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-41165.11.20153.02.2016
AcerAspire E5-4714230.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-471P1730.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-511930.10.201518.01.2016
AcerAspire E5-511G55.11.20153.02.2016
AcerAspire E5-5218030.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-521G4830.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-531129.01.201629.01.2016
AcerAspire E5-531G230.10.20157.11.2015
AcerAspire E5-53295.11.20153.02.2016
AcerAspire E5-5511130.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-551G1530.10.20152.02.2016
AcerAspire E5-5719830.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-572G330.10.201531.01.2016
AcerAspire E5-5731930.10.20153.02.2016
AcerAspire E5-72131.02.20162.02.2016
AcerAspire ES1-111830.10.20152.02.2016
AcerAspire ES1-111M130.10.201530.10.2015
AcerAspire ES1-131930.10.20152.02.2016
AcerAspire ES1-31117030.10.20153.02.2016
AcerAspire ES1-3312030.10.20153.02.2016
AcerAspire ES1-421314.11.20152.02.2016
AcerAspire ES1-43157.11.20153.02.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-51211530.10.20153.02.2016
AcerAspire ES1-52045.11.20153.02.2016
AcerAspire ES1-521230.10.20153.02.2016
AcerAspire ES1-71155.11.20153.02.2016
AcerAspire M3-581T21.12.20151.12.2015
AcerAspire M3-581TG13.02.20163.02.2016
AcerAspire M5-581TG130.10.201530.10.2015
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T61.12.20153.02.2016
AcerAspire S3129.01.201629.01.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-39111.12.20151.12.2015
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire V3-111P1730.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-112P9630.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-33110730.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-37132330.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-532730.10.20158.11.2015
AcerAspire V3-5711730.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-571G930.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-5722930.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-572G5030.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-574G225.11.201528.11.2015
AcerAspire V3-73132.02.20163.02.2016
AcerAspire V3-7711330.10.20153.02.2016
AcerAspire V3-771G15.11.20155.11.2015
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-772G12.02.20162.02.2016
AcerAspire V5-122419.11.20153.02.2016
AcerAspire V5-122P712.11.20153.02.2016
AcerAspire V5-43135.11.20153.02.2016
AcerAspire V5-431P330.10.201531.01.2016
AcerAspire V5-472P430.10.201531.01.2016
AcerAspire V5-5312430.10.20153.02.2016
AcerAspire V5-531G27.11.201531.01.2016
AcerAspire V5-551330.10.201528.11.2015
AcerAspire V5-551G430.10.20155.11.2015
AcerAspire V5-552815.01.20163.02.2016
AcerAspire V5-552G1330.10.20153.02.2016
AcerAspire V5-552PG330.10.20153.02.2016
AcerAspire V5-5611130.10.20155.11.2015
AcerAspire V5-561G130.10.201530.10.2015
AcerAspire V5-57115.11.20155.11.2015
AcerAspire V5-571G214.01.201618.01.2016
AcerAspire V5-571P13.02.20163.02.2016
AcerAspire V5-5721230.10.20152.02.2016
AcerAspire V5-5734930.10.20153.02.2016
AcerAspire V5-573G2830.10.20153.02.2016
AcerAspire V5-573P531.01.20163.02.2016
AcerAspire V7-58122.02.20163.02.2016
AcerAspire V7-582P229.01.20163.02.2016
AcerAspire V7-582PG1019.11.20153.02.2016
AcerAspire VN7-571G727.11.201531.01.2016
AcerAspire VN7-591G824.11.20153.02.2016
AcerAspire VN7-79113.02.20163.02.2016
AcerAspire VN7-791G530.10.201521.01.2016
AcerCalpella25.11.20158.11.2015
AcerE1-5101830.10.20153.02.2016
AcerExtensa 2508430.10.20152.02.2016
AcerExtensa 2509630.10.201511.11.2015
AcerExtensa 2510430.10.20153.02.2016
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 5630130.10.201530.10.2015
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNC-E1-530-21178G230.10.201520.11.2015
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E5-471-314545.11.201525.11.2015
AcerNC-E5-471-330L17.11.20157.11.2015
AcerNC-ES1-311-C3CT15.11.20155.11.2015
AcerNC-S7-191-33214G12ASS121.01.201621.01.2016
AcerNC-V3-112P-P7P113.02.20163.02.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V5-122P-61454G50NSS12.02.20162.02.2016
AcerNC-V5-561-34018G229.01.201631.01.2016
AcerNC-V5-571G-323B6G50MASS12.02.20162.02.2016
AcerPeppy7030.10.20153.02.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M1330.10.20153.02.2016
AcerTravelMate 5320230.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6593930.10.201515.01.2016
AcerTravelMate 83724110.11.201512.12.2015
AcerTravelMate B1135630.10.201529.01.2016
AcerTravelMate B115-M2630.10.20153.02.2016
AcerTravelMate P246M-M131.01.201631.01.2016
AcerTravelMate P25314030.10.201516.01.2016
AcerTravelmate P253-35.11.201520.11.2015
AcerTravelMate P27312.02.20162.02.2016
AcerV5-171429.01.20163.02.2016
AcerVeriton M670G4112.11.20153.02.2016
AcerVeriton M670G/M670712.11.20153.02.2016
AlienwareM11xR325.11.20155.11.2015
AppleiMac9,11430.10.201530.10.2015
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)830.10.20153.02.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)1130.10.20153.02.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)1930.10.20153.02.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 94630.10.20153.02.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)730.10.20153.02.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)1330.10.20153.02.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)315.11.20153.02.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)5730.10.20153.02.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)65130.10.20153.02.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)1210.11.20153.02.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)5030.10.20153.02.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)5030.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)13230.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)1530.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)3630.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)22730.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)15.11.20155.11.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)316.12.201519.12.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)2530.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)130.10.201530.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)930.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)415.01.201631.01.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)530.10.20151.12.2015
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)330.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)1230.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 20154730.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)16030.10.20153.02.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20141630.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)3030.10.20152.02.2016
AppleMacBook2,1218.12.201519.12.2015
AppleMacBook4,145.11.201518.11.2015
AppleMacBook5,215.11.20155.11.2015
AppleMacBookPro11,485.11.20153.02.2016
AppleMacBookPro11,513.02.20163.02.2016
AppleMacBookPro5,4115.01.201615.01.2016
ASUS1215B930.10.20153.02.2016
ASUSE402MA1130.10.20153.02.2016
ASUSE403SA7030.10.20153.02.2016
ASUSE502MA129.01.201629.01.2016
ASUSEB103315.11.20155.11.2015
ASUSF5SR15.11.20155.11.2015
ASUSF7SR131.01.201631.01.2016
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG550JK230.10.20159.12.2015
ASUSG551JM730.10.20153.02.2016
ASUSG551JW123.01.201623.01.2016
ASUSG55VW130.10.201530.10.2015
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM330.10.20153.02.2016
ASUSG750JS230.10.20155.11.2015
ASUSG750JW22.02.20163.02.2016
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX326.01.20163.02.2016
ASUSG771JM130.10.201530.10.2015
ASUSG771JW620.11.20153.02.2016
ASUSGL552JX231.01.20162.02.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB230.10.20155.11.2015
ASUSK50ID130.10.201530.10.2015
ASUSK52Dr13230.10.20153.02.2016
ASUSK52F2930.10.201518.12.2015
ASUSK52Jc131.01.201631.01.2016
ASUSK52Je35.11.20153.02.2016
ASUSK52JT15.11.20155.11.2015
ASUSK53E2030.10.20153.02.2016
ASUSK53SC1630.10.201526.01.2016
ASUSK53SD630.10.20153.02.2016
ASUSK53SK125.11.201525.11.2015
ASUSK53SV15.11.20155.11.2015
ASUSK53TA12.02.20162.02.2016
ASUSK53U1530.10.20153.02.2016
ASUSK54C126.11.201526.11.2015
ASUSK54HR130.10.201530.10.2015
ASUSK54L130.10.201530.10.2015
ASUSK55A630.10.20152.02.2016
ASUSK55DR45.11.20153.02.2016
ASUSK55VD830.10.20152.02.2016
ASUSK55VJ23.02.20163.02.2016
ASUSK56CA230.10.20153.02.2016
ASUSK56CB230.10.201530.10.2015
ASUSK72Dr17.11.20157.11.2015
ASUSK73BR230.10.20155.11.2015
ASUSK73BY530.10.20152.02.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV430.10.201521.01.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ35.11.201522.11.2015
ASUSN501JW418.01.20163.02.2016
ASUSN53Jg13.02.20163.02.2016
ASUSN53SN130.10.201530.10.2015
ASUSN53SV217.12.201517.01.2016
ASUSN550JK214.11.201528.11.2015
ASUSN551JK130.10.201530.10.2015
ASUSN56DP530.10.20153.02.2016
ASUSN56DY330.10.201531.01.2016
ASUSN56JR630.10.201511.11.2015
ASUSN56VJ830.10.201525.11.2015
ASUSN56VM330.10.20153.02.2016
ASUSN61Ja130.10.201530.10.2015
ASUSN71Vg1130.10.201515.01.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN76VJ114.11.201514.11.2015
ASUSP50IJ65.11.201522.11.2015
ASUSP552LA823.11.20153.02.2016
ASUSS300CA3222.11.201524.11.2015
ASUSS301LA930.10.20153.02.2016
ASUSS400CA830.10.201531.01.2016
ASUSS550CB330.10.20159.12.2015
ASUSS551LA32.02.20163.02.2016
ASUSS551LN1530.10.20153.02.2016
ASUST100TA1230.10.20153.02.2016
ASUST200TA13.02.20163.02.2016
ASUST200TAC4230.10.201515.12.2015
ASUST300FA126.11.201526.11.2015
ASUSTP300LA210.11.201514.11.2015
ASUSTP500LAB530.10.20153.02.2016
ASUSU31SD430.10.201529.01.2016
ASUSU31SG15.11.20155.11.2015
ASUSU32U230.10.20155.11.2015
ASUSU35JC212.11.201529.01.2016
ASUSU38N121.01.201621.01.2016
ASUSUL20A130.10.201530.10.2015
ASUSUL30A3130.10.20153.02.2016
ASUSUL30VT35.11.201522.11.2015
ASUSUX302LA214.01.20162.02.2016
ASUSUX302LG230.10.201525.11.2015
ASUSUX303LA115.11.20153.02.2016
ASUSUX303LAB2010.11.20153.02.2016
ASUSUX303LB1130.10.20152.02.2016
ASUSUX303LN229.01.20162.02.2016
ASUSUX303LNB917.11.20153.02.2016
ASUSUX305CA221.01.20162.02.2016
ASUSUX305FA12030.10.20153.02.2016
ASUSUX31A15.11.20155.11.2015
ASUSUX31E125.11.201525.11.2015
ASUSUX32A221.01.20163.02.2016
ASUSUX32LA430.10.201529.01.2016
ASUSUX32LN730.10.20152.02.2016
ASUSX202E130.10.201530.10.2015
ASUSX202EP65.11.201515.12.2015
ASUSX202EV218.12.201519.12.2015
ASUSX205TA230.10.201529.01.2016
ASUSX205TAW32.02.20163.02.2016
ASUSX301A11230.10.20152.02.2016
ASUSX302LA3630.10.20153.02.2016
ASUSX501A830.10.20153.02.2016
ASUSX501A14330.10.20153.02.2016
ASUSX501U730.10.201531.01.2016
ASUSX502CA1030.10.201529.01.2016
ASUSX550CA1930.10.20153.02.2016
ASUSX550CC430.10.201529.01.2016
ASUSX550CL730.10.20153.02.2016
ASUSX550DP15.11.20155.11.2015
ASUSX550JK155.11.20153.02.2016
ASUSX550JX25.11.201529.01.2016
ASUSX550LA2130.10.20153.02.2016
ASUSX550LB330.10.201519.12.2015
ASUSX550LC1530.10.20153.02.2016
ASUSX550LD1430.10.201531.01.2016
ASUSX550LN7130.10.20153.02.2016
ASUSX550MD330.10.201529.01.2016
ASUSX550MJ65.11.20152.02.2016
ASUSX550ZE115.11.20153.02.2016
ASUSX551CA230.10.201530.10.2015
ASUSX551CAP2930.10.20153.02.2016
ASUSX551MA10930.10.20153.02.2016
ASUSX553MA13630.10.20153.02.2016
ASUSX553SA129.01.201629.01.2016
ASUSX555LA385.11.20153.02.2016
ASUSX555LAB9330.10.20153.02.2016
ASUSX555LB55.11.201515.01.2016
ASUSX555LD330.10.201521.01.2016
ASUSX555LJ3330.10.20153.02.2016
ASUSX555LN1430.10.20153.02.2016
ASUSX555LNB329.01.20163.02.2016
ASUSX555LP230.10.20153.02.2016
ASUSX555UA115.01.201615.01.2016
ASUSX71A45.11.201525.11.2015
ASUSX751LN12.02.20162.02.2016
ASUSX751MA1530.10.20153.02.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD230.10.20155.11.2015
CLEVO CO.W760T/M740T/M760T13.02.20163.02.2016
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35213530.10.20153.02.2016
DellInspiron 372116.11.20156.11.2015
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552015.11.20155.11.2015
DellInspiron 5521230.10.201525.11.2015
DellLatitude 21101530.10.20155.11.2015
DellLatitude 21203430.10.20153.02.2016
DellLatitude 333076730.10.20153.02.2016
DellLatitude 3340153630.10.20153.02.2016
DellLatitude 35404730.10.201520.12.2015
DellLatitude 6430U13.02.20163.02.2016
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D52032.02.20163.02.2016
DellLatitude D53023130.10.20153.02.2016
DellLatitude D6307430.10.20152.02.2016
DellLatitude D830123.01.201623.01.2016
DellLatitude E43001130.10.201510.01.2016
DellLatitude E431055.11.201529.01.2016
DellLatitude E5410330.10.201515.01.2016
DellLatitude E542039630.10.20153.02.2016
DellLatitude E5430 non-vPro10130.10.20153.02.2016
DellLatitude E544010730.10.20153.02.2016
DellLatitude E545015230.10.20153.02.2016
DellLatitude E55002530.10.20153.02.2016
DellLatitude E5510124.11.201524.11.2015
DellLatitude E55207730.10.201519.12.2015
DellLatitude E5530 non-vPro30130.10.20153.02.2016
DellLatitude E554024830.10.20153.02.2016
DellLatitude E55507430.10.201531.01.2016
DellLatitude E622035.11.201526.11.2015
DellLatitude E623013.02.20163.02.2016
DellLatitude E63202130.10.20153.02.2016
DellLatitude E63306430.10.20152.02.2016
DellLatitude E64002130.10.20153.02.2016
DellLatitude E641030730.10.20153.02.2016
DellLatitude E642018030.10.20153.02.2016
DellLatitude E643010030.10.201531.01.2016
DellLatitude E650012030.10.201531.01.2016
DellLatitude E6510530.10.20153.02.2016
DellLatitude E653081130.10.20153.02.2016
DellLatitude E65401530.10.201530.10.2015
DellLatitude E724025.11.201523.01.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E745025.11.201531.01.2016
DellLatitude XT2124.11.201524.11.2015
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 70101630.10.201528.11.2015
DellOptiPlex 760110.11.201510.11.2015
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 9010 AIO23.02.20163.02.2016
DellOptiPlex 90207730.10.20155.11.2015
DellOptiPlex 990129730.10.20152.02.2016
DellPrecision M4700130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellStudio 1555830.10.201525.11.2015
DellVenue 11 Pro 5130530.10.201530.10.2015
DellVostro 10143330.10.201530.10.2015
DellVostro 2520120.11.201520.11.2015
DellVostro 3300230.10.20152.02.2016
DellVostro 354613.02.20163.02.2016
DellVostro 35491030.10.20153.02.2016
DellVostro 3558212.01.201614.01.2016
DellVostro 35603912.11.201520.12.2015
DellXPS 12 9Q23318.12.201520.12.2015
DellXPS 13 9343131.01.201631.01.2016
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72715.11.20155.11.2015
eMachineseMachines G640130.10.201530.10.2015
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G130.10.201530.10.2015
eMachineseME729Z65.11.20158.11.2015
eMachineseME732ZG12.02.20162.02.2016
eMachines, inc.eMG42017.11.20157.11.2015
FujitsuAMILO Pi 3560129.01.201629.01.2016
FujitsuD3171-A1930.10.20153.02.2016
FujitsuESPRIMO E352110818.12.201523.01.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E510418.12.201521.01.2016
FujitsuESPRIMO E7007821.01.20163.02.2016
FujitsuESPRIMO P4008311.11.201517.11.2015
FujitsuESPRIMO P51024330.10.20153.02.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+530.10.20155.11.2015
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A51231330.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A5147130.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A53020530.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A53195.11.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK A532230.10.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK A5445330.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK A5551230.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH502830.10.201520.12.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5124830.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH5301330.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53112630.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5322630.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G21630.10.201510.01.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5215.11.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK AH544430.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E54421430.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E55411030.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E7333314.01.201629.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E734230.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E74472730.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E75113630.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E75247730.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E75463030.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK E7806730.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK NH53265.11.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK NH570130.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK NH751230.10.201514.11.2015
FujitsuLIFEBOOK P7019330.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK P7029030.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK P771125.11.201525.11.2015
FujitsuLIFEBOOK S71055430.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S751630.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S75210130.10.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK S760130.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK S76165.11.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK S90435.11.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK U554129.01.201629.01.2016
FujitsuLIFEBOOK U90435.11.20153.02.2016
FujitsuLIFEBOOK UH5522830.10.201531.01.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702129.01.201629.01.2016
Fujitsu SiemensAMILO Li170513.02.20163.02.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile D95001031.01.20163.02.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M9410429.01.201629.01.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550515.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5535630.10.201521.01.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545230.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO P15.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E84103830.10.20155.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S6410214.11.20153.02.2016
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7220830.10.20153.02.2016
GIGABYTEX5121.01.201621.01.2016
GoogleAuron_Yuna17130.10.20153.02.2016
Hewlett-Packard530.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC85.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardCompaq 610119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardCompaq 615425.11.201531.01.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC6230.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC1612.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardFalco5530.10.20156.12.2015
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC34030.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC3830.10.201515.12.2015
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC930.10.20159.12.2015
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC3830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC1019.12.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC3130.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC11230.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC119730.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 350 G111530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 350 G220430.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 600B125.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 6201030.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP 625230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC330.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC45.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC3530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Beats 15 Notebook PC131.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC15915.12.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC3030.10.201521.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC32130.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6200 Pro SFF PC131.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)9035.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1330.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)1018.11.201510.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)1930.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s4430.10.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b8430.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)20130.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)485.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)630.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)2630.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)116.12.201516.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s830.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b330.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s1730.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p2930.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)35.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1430.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC12830.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p4430.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower12816.12.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Small Form Factor182.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor125.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower1630.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor18930.10.201517.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT3612.11.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT7730.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 USDT153.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6320 (RH380EA#AK8)12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nx9420 (RH454ET#AK8)231.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2230.10.201518.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF3211.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHp compaq Pro 6305 Microtower12.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 MT251.02.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF7530.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p119.11.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p219.11.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p330.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p5830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p830.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p35.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p330.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G2329.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G136130.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G218830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G164430.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G21845.11.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p12030.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p11730.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p59230.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G1105.11.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G2831.01.201631.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p1230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p430.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p830.10.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p17730.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G1512.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m106.11.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G2605.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3215.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT615.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC13330.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC116.11.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC65.11.201514.11.2015
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ENVY TS 15 Notebook PC13.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 - 2000 Notebook PC23.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP G5000 (RY490EA#UUW)33.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC1530.10.201510.01.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook3830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 1545.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC6330.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC14830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC34130.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB124.11.201524.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC7230.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm3 Notebook PC13.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC830.10.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC3830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC3830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC10830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC3330.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC730.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook35.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 151530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC321.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 11 Notebook PC13.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC1230.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 15530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible2630.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet11630.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 11 G1182.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1264930.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G2345030.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4320s83.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s17830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s22930.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G04930.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G112030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G228330.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s16030.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s430.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s15630.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s930.10.201523.12.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s5830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s9030.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G126030.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G235630.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G1330.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s1330.10.201531.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s25130.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s1330.10.201515.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s3830.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b49030.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1147630.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G11730.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b430.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b3330.10.201531.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b3130.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b23330.10.201521.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b1630.10.201515.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G1121230.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G1130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b8730.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b56830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b110730.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b22330.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF4830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)2413.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF2230.10.20152.02.2016
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO9530.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook221.01.20162.02.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC26.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1115.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 131630.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 117830.10.20153.02.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation3230.10.20158.11.2015
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC117.12.201517.12.2015
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC3930.10.201531.01.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC95.11.20153.02.2016
Hewlett-PackardPresario CQ58 Notebook PC22.02.20163.02.2016
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
HPHP 255 G4 Notebook PC329.01.20162.02.2016
HPHP ENVY Notebook21.02.20163.02.2016
HPHP Notebook212.12.20152.02.2016
HPHP Pavilion Notebook229.01.20162.02.2016
HPHP Pavilion x360 Convertible13.02.20163.02.2016
HPHP ProBook 430 G32521.01.20163.02.2016
InsydeBayTrail330.10.20152.02.2016
LenovoB54002830.10.20153.02.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330p6230.10.20153.02.2016
LenovoINVALID430.10.20152.02.2016
LenovoLenovo129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo B50-3015230.10.20153.02.2016
LenovoLenovo B50-4534130.10.20153.02.2016
LenovoLenovo B50-709730.10.20153.02.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e1830.10.20153.02.2016
LenovoLenovo B5906930.10.20153.02.2016
LenovoLenovo E31-702024.11.20152.02.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-152430.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Flex 2-143730.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D4030.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Flex 2-151030.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D322.01.20163.02.2016
LenovoLenovo G40-304030.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G40-451730.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G50-305730.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G50-458230.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G50-707830.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G50-8032630.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G500230.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G505s3030.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G510330.10.20155.11.2015
LenovoLenovo G5801030.10.201518.12.2015
LenovoLenovo G58525.11.20155.11.2015
LenovoLenovo G70-70530.10.201518.12.2015
LenovoLenovo G700630.10.20153.02.2016
LenovoLenovo G7101130.10.201531.01.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY5430.10.20153.02.2016
LenovoLenovo ideapad 100S-14IBR12.02.20162.02.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ222.11.201531.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1015.11.20155.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 141530.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D118.11.201518.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 15513.11.201531.01.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D3230.10.20153.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S310130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S500430.10.201522.11.2015
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch221.01.20163.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p95.11.20153.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad U310215.01.201629.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad Y500530.10.20153.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P1330.10.20153.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S1030.10.20153.02.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 131124.11.20152.02.2016
LenovoLenovo M30-7023230.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-3056.11.201519.11.2015
LenovoLenovo S20-30 Touch13.02.20163.02.2016
LenovoLenovo U31-70331.01.20162.02.2016
LenovoLenovo U41-70129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo U41023.02.20163.02.2016
LenovoLenovo Y50-704630.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch430.10.201525.11.2015
LenovoLenovo Yoga 2 111424.11.20153.02.2016
LenovoLenovo Yoga 2 138230.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro430.10.201521.01.2016
LenovoLenovo Yoga 3 11212.11.201529.01.2016
LenovoLenovo Yoga 3 14830.10.20153.02.2016
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-137095.11.20153.02.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY105.11.201531.01.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL135.11.201531.01.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD7530.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Z50-7022130.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Z50-753730.10.20153.02.2016
LenovoLenovo Z51-7035.11.20152.02.2016
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z710830.10.20152.02.2016
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z2530.10.201531.01.2016
LenovoThinkCentre Edge721145.11.20157.11.2015
LenovoThinkCentre M582730.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre M92P5130.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad330.10.20155.11.2015
LenovoThinkPad 11e1216.12.201516.12.2015
LenovoThinkPad E135330.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad E5208430.10.20152.02.2016
LenovoThinkPad E55015.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad Edge7330.10.201514.01.2016
LenovoThinkPad Edge E135130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E320531.01.20163.02.2016
LenovoThinkPad Edge E32513030.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad Edge E33016130.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad Edge E335130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E420s25.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad Edge E5306730.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad Edge E530c230.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E5315030.10.20152.02.2016
LenovoThinkPad Edge E54011930.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad Edge E545231.01.201631.01.2016
LenovoThinkPad L4209530.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad L440130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad L450730.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad L52012.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad L5403830.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad R50013630.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad R61116.01.201616.01.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga526.11.20153.02.2016
LenovoThinkPad S3 Yoga 1412.02.20162.02.2016
LenovoThinkPad S3-S44047230.10.201519.12.2015
LenovoThinkPad S430114.01.201614.01.2016
LenovoThinkPad SL930.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad SL500530.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad SL5101530.10.201516.01.2016
LenovoThinkPad T4001230.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T410109730.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T42018130.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T420s830.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T4306830.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T430s830.10.20151.12.2015
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T440721.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad T440p2122.11.201516.01.2016
LenovoThinkPad T440s430.10.20158.11.2015
LenovoThinkPad T450126.01.201626.01.2016
LenovoThinkPad T450s730.10.201512.11.2015
LenovoThinkPad T51032.02.20163.02.2016
LenovoThinkPad T5201630.10.20152.02.2016
LenovoThinkPad T5302130.10.20152.02.2016
LenovoThinkPad T540p621.01.201622.01.2016
LenovoThinkPad T60130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad T6156130.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad T61p913.11.201531.01.2016
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W510316.12.20153.02.2016
LenovoThinkPad W53025.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd229.01.20162.02.2016
LenovoThinkPad X121e1030.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad X200630.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2011830.10.20152.02.2016
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22012430.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet15.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad X23045.11.20153.02.2016
LenovoThinkPad X24062030.10.20153.02.2016
LenovoThinkPad X250330.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad X300119.12.201519.12.2015
LenovoThinkPad X301125.11.201525.11.2015
LenovoThinkPad X60124.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Yoga 11e245.11.20153.02.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V230.10.201529.01.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD129.01.201629.01.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND530.10.201523.01.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OD2OE33.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE430.10.20152.02.2016
Micro-Star InternationalGE60 2PE124.11.201524.11.2015
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623230.10.20152.02.2016
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE230.10.201523.01.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC25.11.20155.11.2015
Micro-Star InternationalGP60 2OD126.11.201526.11.2015
Micro-Star InternationalGP60 2PE730.10.20153.02.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE45.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGP60 2QF25.11.201529.01.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE830.10.20153.02.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF930.10.20152.02.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL323.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGS60 2QE130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGS70 2QE231.01.20162.02.2016
Micro-Star InternationalGT680R/GX680R/GT683R/GT683DXR/GX660DXR13.02.20163.02.2016
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
MicrosoftSurface Pro 3330.10.201514.11.2015
MSIMS-7758231.01.201631.01.2016
NotebookW230SS119.12.201519.12.2015
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM5230.10.20153.02.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM630.10.201531.01.2016
Packard BellEasynote LE69KB23.02.20163.02.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS44HR230.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote LV11HC430.10.201522.11.2015
Packard BellEasyNote LV44HC45.11.20153.02.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ530.10.201510.11.2015
Packard BellEasyNote TE11HC1130.10.20152.02.2016
Packard BellEasynote TE69BM530.10.20153.02.2016
Packard BellEasynote TE69CX22.02.20163.02.2016
Packard BellEasynote TE69CXP1430.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote TE69HW118.12.201518.12.2015
Packard BellEasyNote TE69KB5330.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ330.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK8113.02.20163.02.2016
Packard BellEasyNote TM85230.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TS11HR1630.10.20153.02.2016
Packard BellEasyNote TV11CM76.11.20151.12.2015
Packard BellEasyNote TV11HC530.10.201515.12.2015
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG130.10.201530.10.2015
Samsung275E4E/275E5E730.10.20153.02.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A530.10.20153.02.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA2430.10.20153.02.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C330.10.201530.10.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV430.10.201528.11.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV230.10.20152.02.2016
Samsung300V3A/300V4A/300V5A530.10.201524.11.2015
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B321.01.20162.02.2016
Samsung305U1A3230.10.20153.02.2016
Samsung305V4A/305V5A930.10.20153.02.2016
Samsung305V4A/305V5A/3415VA85.11.201528.11.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3430.10.20155.11.2015
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC1030.10.20153.02.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R830.10.20152.02.2016
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV85.11.20153.02.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V630.10.201525.11.2015
Samsung450R5G/450R5U813.11.20153.02.2016
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH2830.10.20153.02.2016
Samsung530U3C/530U4C10130.10.20153.02.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C730.10.20155.11.2015
Samsung535U3C1030.10.20153.02.2016
Samsung550P5C/550P7C15.11.20155.11.2015
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung730U3E/740U3E117.12.201517.12.2015
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D730.10.20153.02.2016
Samsung900X3G121.01.201621.01.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G3830.10.20153.02.2016
SamsungR520/R522/R620330.10.20155.11.2015
SamsungR530/R730730.10.201531.01.2016
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E852530.10.201519.12.2015
SamsungR580130.10.201530.10.2015
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC530/RC730330.10.20155.11.2015
SamsungRF511/RF411/RF711130.10.201530.10.2015
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510530.10.201525.11.2015
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711530.10.201514.11.2015
SamsungRV415/RV515/E3415330.10.201516.01.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E35201130.10.20152.02.2016
SamsungX125130.10.201530.10.2015
SamsungX420/X520114.11.201514.11.2015
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW330.10.201521.01.2016
SonySVE14A2M1EB131.01.201631.01.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1512C6EW12.02.20162.02.2016
SonySVE1512H6EW12.02.20162.02.2016
SonySVF1421E2EW530.10.20153.02.2016
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A7EW630.10.20153.02.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E25.11.20157.11.2015
SonySVF1541M122.02.20162.02.2016
SonySVF1541M1EW2730.10.20153.02.2016
SonySVP1321M2EB214.01.201618.01.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES115.01.201615.01.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEA3S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3P1E15.11.20155.11.2015
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF23L1E130.10.201530.10.2015
ToshibaPORTEGE R70025.11.20153.02.2016
ToshibaSatellite A200130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U330.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-B930.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E1030.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C2630.10.20153.02.2016
ToshibaSatellite C650630.10.20153.02.2016
ToshibaSatellite C660330.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite C660D930.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C850-19D12.02.20162.02.2016
ToshibaSATELLITE C850D-11C15.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE C850D-11K131.01.201631.01.2016
ToshibaSATELLITE C850D-121230.10.20152.02.2016
ToshibaSATELLITE C855-11F25.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE C855-12F22.02.20162.02.2016
ToshibaSATELLITE C855D-168130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C870-12145.11.20155.11.2015
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D630.10.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF330.10.201528.11.2015
ToshibaSATELLITE L50-B2330.10.20153.02.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B4830.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C1330.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE L50Dt-A21.02.20163.02.2016
ToshibaSatellite L650D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L670D13.02.20163.02.2016
ToshibaSATELLITE L750330.10.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE L755230.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L855130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L855D730.10.201510.11.2015
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10415.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE L955D430.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE M50-A1212.11.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE P50-A-11J630.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P845T12.02.20162.02.2016
ToshibaSATELLITE P850230.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite Pro A2001314.11.201514.11.2015
ToshibaSatellite Pro A300330.10.20157.11.2015
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C845.11.20153.02.2016
ToshibaSatellite Pro C6501530.10.201531.01.2016
ToshibaSatellite Pro L3001530.10.201519.12.2015
ToshibaSatellite Pro P300830.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE S50-B75.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE S50D-B1230.10.20153.02.2016
ToshibaSATELLITE S70-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A730.10.201527.11.2015
ToshibaSATELLITE Z30-B822.11.20153.02.2016
ToshibaTECRA S115930.10.201525.11.2015
Unknown227630.10.20153.02.2016
ZOTACNM1018230.10.20153.02.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015