Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 29.01.2016

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO7223630.10.201518.12.2015
AcerAO725130.10.201530.10.2015
AcerAO756330.10.201530.10.2015
AcerAOD270430.10.201520.11.2015
AcerAspire 1810TZ35.11.20155.11.2015
AcerAspire 1825PT15.11.20155.11.2015
AcerAspire 3750130.10.201530.10.2015
AcerAspire 3750G215.01.201618.01.2016
AcerAspire 3830T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 475227.11.201511.11.2015
AcerAspire 4810T930.10.20158.11.2015
AcerAspire 4820730.10.201529.01.2016
AcerAspire 5050130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5332130.10.201530.10.2015
AcerAspire 53491030.10.20155.11.2015
AcerAspire 5542130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5552G830.10.201529.01.2016
AcerAspire 5732Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5733430.10.201514.11.2015
AcerAspire 5733Z130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5734Z230.10.201518.11.2015
AcerAspire 57381712.11.201529.01.2016
AcerAspire 574135.11.201519.12.2015
AcerAspire 5741G530.10.201514.11.2015
AcerAspire 5742G830.10.201515.12.2015
AcerAspire 5745G114.11.201514.11.2015
AcerAspire 5749130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5750330.10.201521.01.2016
AcerAspire 5750G430.10.201519.11.2015
AcerAspire 5755G330.10.201530.10.2015
AcerAspire 5810T130.10.201530.10.2015
AcerAspire 5935130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7250230.10.201530.10.2015
AcerAspire 7250G35.11.201529.01.2016
AcerAspire 7551230.10.20155.11.2015
AcerAspire 7560430.10.20155.01.2016
AcerAspire 7736430.10.20155.11.2015
AcerAspire 7739114.11.201514.11.2015
AcerAspire 7739G130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7741130.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750330.10.201530.10.2015
AcerAspire 7750G15.11.20155.11.2015
AcerAspire E1-410223.11.201515.12.2015
AcerAspire E1-430P230.10.20155.11.2015
AcerAspire E1-470130.10.201530.10.2015
AcerAspire E1-5221830.10.201529.01.2016
AcerAspire E1-530230.10.201530.10.2015
AcerAspire E1-530G330.10.201528.11.2015
AcerAspire E1-532230.10.201530.10.2015
AcerAspire E1-570630.10.201529.01.2016
AcerAspire E1-5712230.10.201529.01.2016
AcerAspire E1-571G330.10.20155.11.2015
AcerAspire E1-5722130.10.201523.01.2016
AcerAspire E1-572G85.11.201529.01.2016
AcerAspire E1-7711030.10.201529.01.2016
AcerAspire E1-772115.01.201615.01.2016
AcerAspire E3-1111130.10.201522.01.2016
AcerAspire E3-112930.10.201529.01.2016
AcerAspire E5-41155.11.201529.01.2016
AcerAspire E5-4712830.10.201529.01.2016
AcerAspire E5-471P1530.10.201522.01.2016
AcerAspire E5-511930.10.201518.01.2016
AcerAspire E5-511G25.11.201521.01.2016
AcerAspire E5-5215230.10.201529.01.2016
AcerAspire E5-521G3130.10.201529.01.2016
AcerAspire E5-531129.01.201629.01.2016
AcerAspire E5-531G230.10.20157.11.2015
AcerAspire E5-53285.11.201522.01.2016
AcerAspire E5-5511030.10.201524.11.2015
AcerAspire E5-551G1430.10.201529.01.2016
AcerAspire E5-5717530.10.201529.01.2016
AcerAspire E5-572G230.10.201530.10.2015
AcerAspire E5-5731630.10.201529.01.2016
AcerAspire ES1-111730.10.201521.01.2016
AcerAspire ES1-111M130.10.201530.10.2015
AcerAspire ES1-131430.10.201522.01.2016
AcerAspire ES1-31112230.10.201529.01.2016
AcerAspire ES1-3311230.10.201514.11.2015
AcerAspire ES1-421214.11.201514.11.2015
AcerAspire ES1-43137.11.201529.01.2016
AcerAspire ES1-51115.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-5128130.10.201529.01.2016
AcerAspire ES1-52025.11.20155.11.2015
AcerAspire ES1-521130.10.201530.10.2015
AcerAspire ES1-71125.11.201511.11.2015
AcerAspire M3-581T21.12.20151.12.2015
AcerAspire M5-581TG130.10.201530.10.2015
AcerAspire One 753465.11.20157.11.2015
AcerAspire R3-131T31.12.201521.01.2016
AcerAspire S3129.01.201629.01.2016
AcerAspire S3-331130.10.201530.10.2015
AcerAspire S3-39111.12.20151.12.2015
AcerAspire S7-391130.10.201530.10.2015
AcerAspire V3-111P1230.10.201529.01.2016
AcerAspire V3-112P6430.10.201529.01.2016
AcerAspire V3-3318230.10.201529.01.2016
AcerAspire V3-37124430.10.201529.01.2016
AcerAspire V3-372126.11.201526.11.2015
AcerAspire V3-531330.10.20155.11.2015
AcerAspire V3-532730.10.20158.11.2015
AcerAspire V3-5711430.10.201515.01.2016
AcerAspire V3-571G530.10.201518.11.2015
AcerAspire V3-5722030.10.201529.01.2016
AcerAspire V3-572G4130.10.201529.01.2016
AcerAspire V3-574G225.11.201528.11.2015
AcerAspire V3-771830.10.201526.11.2015
AcerAspire V3-771G15.11.20155.11.2015
AcerAspire V3-772230.10.20155.11.2015
AcerAspire V5-122219.11.201524.11.2015
AcerAspire V5-122P512.11.201529.01.2016
AcerAspire V5-43125.11.201526.01.2016
AcerAspire V5-431P230.10.201515.01.2016
AcerAspire V5-472P330.10.201529.01.2016
AcerAspire V5-5312030.10.201529.01.2016
AcerAspire V5-531G17.11.20157.11.2015
AcerAspire V5-551330.10.201528.11.2015
AcerAspire V5-551G430.10.20155.11.2015
AcerAspire V5-552115.01.201615.01.2016
AcerAspire V5-552G630.10.201516.01.2016
AcerAspire V5-552PG230.10.201530.10.2015
AcerAspire V5-5611130.10.20155.11.2015
AcerAspire V5-561G130.10.201530.10.2015
AcerAspire V5-57115.11.20155.11.2015
AcerAspire V5-571G214.01.201618.01.2016
AcerAspire V5-5721130.10.201529.01.2016
AcerAspire V5-5733130.10.201529.01.2016
AcerAspire V5-573G2730.10.201526.01.2016
AcerAspire V7-582P129.01.201629.01.2016
AcerAspire V7-582PG419.11.201529.01.2016
AcerAspire VN7-571G527.11.201529.01.2016
AcerAspire VN7-591G224.11.201521.01.2016
AcerAspire VN7-791G530.10.201521.01.2016
AcerCalpella25.11.20158.11.2015
AcerE1-5101030.10.201519.12.2015
AcerExtensa 2508330.10.201530.10.2015
AcerExtensa 2509630.10.201511.11.2015
AcerExtensa 2510230.10.201530.10.2015
AcerExtensa 5235130.10.201530.10.2015
AcerExtensa 5630130.10.201530.10.2015
AcerFerrari One 200530.10.20155.11.2015
AcerNC-E1-530-21178G230.10.201520.11.2015
AcerNC-E1-570-33218G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-571-73638G230.10.201530.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G130.10.201530.10.2015
AcerNC-E5-471-314545.11.201525.11.2015
AcerNC-E5-471-330L17.11.20157.11.2015
AcerNC-ES1-311-C3CT15.11.20155.11.2015
AcerNC-S7-191-33214G12ASS121.01.201621.01.2016
AcerNC-V3-771-53218G75MAKK15.11.20155.11.2015
AcerNC-V5-561-34018G129.01.201629.01.2016
AcerPeppy3430.10.201529.01.2016
AcerTMB113-E230.10.201530.10.2015
AcerTMP255-M1130.10.20158.11.2015
AcerTravelMate 5320230.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 5760430.10.20159.12.2015
AcerTravelMate 6460130.10.201530.10.2015
AcerTravelMate 6593930.10.201515.01.2016
AcerTravelMate 83724110.11.201512.12.2015
AcerTravelMate B1135630.10.201529.01.2016
AcerTravelMate B115-M2530.10.201521.01.2016
AcerTravelMate P25314030.10.201516.01.2016
AcerTravelmate P253-35.11.201520.11.2015
AcerV5-171129.01.201629.01.2016
AcerVeriton M670G2212.11.201512.11.2015
AcerVeriton M670G/M670412.11.201512.11.2015
AlienwareM11xR325.11.20155.11.2015
AppleiMac9,11430.10.201530.10.2015
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)630.10.201521.01.2016
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)1030.10.201525.11.2015
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)1230.10.201529.01.2016
AppleMacBook Air (11-inch,Early 2014 / Mid 2013)35.11.20155.11.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 63930.10.201529.01.2016
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)530.10.201521.01.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)1130.10.201529.01.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2012)255.11.201529.01.2016
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)4730.10.201529.01.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)50130.10.201529.01.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Late 2010)910.11.201526.11.2015
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)3930.10.201529.01.2016
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)3530.10.201521.01.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)11030.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)730.10.201521.01.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)2930.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)19030.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Early 2008)15.11.20155.11.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2008)316.12.201519.12.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)1830.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)130.10.201530.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)530.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2012)115.01.201615.01.2016
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)530.10.20151.12.2015
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)230.10.201530.10.2015
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)1030.10.20151.12.2015
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 20153230.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)11730.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 20141630.10.201529.01.2016
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)2830.10.201529.01.2016
AppleMacBook2,1218.12.201519.12.2015
AppleMacBook4,145.11.201518.11.2015
AppleMacBook5,215.11.20155.11.2015
AppleMacBookPro11,475.11.201528.11.2015
AppleMacBookPro5,4115.01.201615.01.2016
ASUS1215B730.10.201530.10.2015
ASUSE402MA630.10.201512.11.2015
ASUSE403SA4530.10.201529.01.2016
ASUSE502MA129.01.201629.01.2016
ASUSEB103315.11.20155.11.2015
ASUSF5SR15.11.20155.11.2015
ASUSF8Sa312.11.201518.12.2015
ASUSG550JK230.10.20159.12.2015
ASUSG551JM530.10.201520.12.2015
ASUSG551JW123.01.201623.01.2016
ASUSG55VW130.10.201530.10.2015
ASUSG74Sx130.10.201530.10.2015
ASUSG750JM130.10.201530.10.2015
ASUSG750JS230.10.20155.11.2015
ASUSG75VW230.10.201530.10.2015
ASUSG75VX126.01.201626.01.2016
ASUSG771JM130.10.201530.10.2015
ASUSG771JW220.11.201529.01.2016
ASUSK45VD326.11.201528.11.2015
ASUSK50AB230.10.20155.11.2015
ASUSK50ID130.10.201530.10.2015
ASUSK52Dr12630.10.201529.01.2016
ASUSK52F2930.10.201518.12.2015
ASUSK52Je25.11.201529.01.2016
ASUSK52JT15.11.20155.11.2015
ASUSK53E1230.10.201518.01.2016
ASUSK53SC1630.10.201526.01.2016
ASUSK53SD430.10.201530.10.2015
ASUSK53SK125.11.201525.11.2015
ASUSK53SV15.11.20155.11.2015
ASUSK53U1430.10.201523.12.2015
ASUSK54C126.11.201526.11.2015
ASUSK54HR130.10.201530.10.2015
ASUSK54L130.10.201530.10.2015
ASUSK55A430.10.201514.11.2015
ASUSK55DR35.11.201520.11.2015
ASUSK55VD530.10.201529.01.2016
ASUSK56CA130.10.201530.10.2015
ASUSK56CB230.10.201530.10.2015
ASUSK72Dr17.11.20157.11.2015
ASUSK73BR230.10.20155.11.2015
ASUSK73BY330.10.201529.01.2016
ASUSK73SD130.10.201530.10.2015
ASUSK73SV430.10.201521.01.2016
ASUSK73TA25.11.201529.01.2016
ASUSK75VJ35.11.201522.11.2015
ASUSN501JW218.01.201618.01.2016
ASUSN53SN130.10.201530.10.2015
ASUSN53SV217.12.201517.01.2016
ASUSN550JK214.11.201528.11.2015
ASUSN551JK130.10.201530.10.2015
ASUSN56DP330.10.201525.11.2015
ASUSN56DY230.10.201529.01.2016
ASUSN56JR630.10.201511.11.2015
ASUSN56VJ830.10.201525.11.2015
ASUSN56VM230.10.201518.11.2015
ASUSN61Ja130.10.201530.10.2015
ASUSN71Vg1130.10.201515.01.2016
ASUSN73SM130.10.201530.10.2015
ASUSN76VJ114.11.201514.11.2015
ASUSP50IJ65.11.201522.11.2015
ASUSP552LA323.11.201515.12.2015
ASUSS300CA3222.11.201524.11.2015
ASUSS301LA330.10.201530.10.2015
ASUSS400CA630.10.201525.11.2015
ASUSS550CB330.10.20159.12.2015
ASUSS551LN1030.10.201515.12.2015
ASUST100TA830.10.201528.11.2015
ASUST200TAC4230.10.201515.12.2015
ASUST300FA126.11.201526.11.2015
ASUSTP300LA210.11.201514.11.2015
ASUSTP500LAB230.10.201522.01.2016
ASUSU31SD430.10.201529.01.2016
ASUSU31SG15.11.20155.11.2015
ASUSU32U230.10.20155.11.2015
ASUSU35JC212.11.201529.01.2016
ASUSU38N121.01.201621.01.2016
ASUSUL20A130.10.201530.10.2015
ASUSUL30A2330.10.201529.01.2016
ASUSUL30VT35.11.201522.11.2015
ASUSUX302LA114.01.201614.01.2016
ASUSUX302LG230.10.201525.11.2015
ASUSUX303LA65.11.201522.01.2016
ASUSUX303LAB810.11.201529.01.2016
ASUSUX303LB730.10.201521.01.2016
ASUSUX303LN129.01.201629.01.2016
ASUSUX303LNB717.11.201529.01.2016
ASUSUX305CA121.01.201621.01.2016
ASUSUX305FA9130.10.201529.01.2016
ASUSUX31A15.11.20155.11.2015
ASUSUX31E125.11.201525.11.2015
ASUSUX32A121.01.201621.01.2016
ASUSUX32LA430.10.201529.01.2016
ASUSUX32LN530.10.201521.01.2016
ASUSX202E130.10.201530.10.2015
ASUSX202EP65.11.201515.12.2015
ASUSX202EV218.12.201519.12.2015
ASUSX205TA230.10.201529.01.2016
ASUSX301A11130.10.20158.11.2015
ASUSX302LA2730.10.201529.01.2016
ASUSX501A530.10.201521.01.2016
ASUSX501A13430.10.201529.01.2016
ASUSX501U630.10.201529.01.2016
ASUSX502CA1030.10.201529.01.2016
ASUSX550CA1730.10.201529.01.2016
ASUSX550CC430.10.201529.01.2016
ASUSX550CL430.10.201521.01.2016
ASUSX550DP15.11.20155.11.2015
ASUSX550JK85.11.201521.01.2016
ASUSX550JX25.11.201529.01.2016
ASUSX550LA1630.10.201511.11.2015
ASUSX550LB330.10.201519.12.2015
ASUSX550LC1130.10.20159.12.2015
ASUSX550LD1230.10.201529.01.2016
ASUSX550LN5630.10.201529.01.2016
ASUSX550MD330.10.201529.01.2016
ASUSX550MJ45.11.201526.11.2015
ASUSX550ZE45.11.201529.01.2016
ASUSX551CA230.10.201530.10.2015
ASUSX551CAP2530.10.201529.01.2016
ASUSX551MA2030.10.201529.01.2016
ASUSX553MA8030.10.201529.01.2016
ASUSX553SA129.01.201629.01.2016
ASUSX555LA315.11.201529.01.2016
ASUSX555LAB5130.10.201529.01.2016
ASUSX555LB55.11.201515.01.2016
ASUSX555LD330.10.201521.01.2016
ASUSX555LJ2030.10.201529.01.2016
ASUSX555LN830.10.201529.01.2016
ASUSX555LNB129.01.201629.01.2016
ASUSX555LP130.10.201530.10.2015
ASUSX555UA115.01.201615.01.2016
ASUSX71A45.11.201525.11.2015
ASUSX751MA1130.10.201529.01.2016
ASUSX75VC130.10.201530.10.2015
ASUSX75VD230.10.20155.11.2015
DellDell System Vostro 3450130.10.201530.10.2015
DellInspiron 1564123.01.201623.01.2016
DellInspiron 35213330.10.201518.01.2016
DellInspiron 372116.11.20156.11.2015
DellInspiron 5423630.10.201526.11.2015
DellInspiron 552015.11.20155.11.2015
DellInspiron 5521230.10.201525.11.2015
DellLatitude 21101530.10.20155.11.2015
DellLatitude 21203330.10.20155.11.2015
DellLatitude 333066830.10.201529.01.2016
DellLatitude 3340114530.10.201529.01.2016
DellLatitude 35404730.10.201520.12.2015
DellLatitude D43015.11.20155.11.2015
DellLatitude D53019730.10.201529.01.2016
DellLatitude D6305230.10.201518.01.2016
DellLatitude D830123.01.201623.01.2016
DellLatitude E43001130.10.201510.01.2016
DellLatitude E431055.11.201529.01.2016
DellLatitude E5410330.10.201515.01.2016
DellLatitude E542032130.10.201529.01.2016
DellLatitude E5430 non-vPro7630.10.201529.01.2016
DellLatitude E54406230.10.201522.01.2016
DellLatitude E54507730.10.201529.01.2016
DellLatitude E55001730.10.201518.11.2015
DellLatitude E5510124.11.201524.11.2015
DellLatitude E55207730.10.201519.12.2015
DellLatitude E5530 non-vPro28330.10.201529.01.2016
DellLatitude E554023930.10.201516.01.2016
DellLatitude E55507030.10.201529.01.2016
DellLatitude E622035.11.201526.11.2015
DellLatitude E63201630.10.201526.11.2015
DellLatitude E63303430.10.201527.11.2015
DellLatitude E64001930.10.20157.11.2015
DellLatitude E641030630.10.201529.01.2016
DellLatitude E642015230.10.201529.01.2016
DellLatitude E64303630.10.201529.01.2016
DellLatitude E650011830.10.201523.01.2016
DellLatitude E6510330.10.201516.01.2016
DellLatitude E653072830.10.201525.11.2015
DellLatitude E65401530.10.201530.10.2015
DellLatitude E724025.11.201523.01.2016
DellLatitude E7250130.10.201530.10.2015
DellLatitude E745015.11.20155.11.2015
DellLatitude XT2124.11.201524.11.2015
DellOptiPlex 360730.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 70101630.10.201528.11.2015
DellOptiPlex 760110.11.201510.11.2015
DellOptiPlex 7901430.10.201530.10.2015
DellOptiPlex 90207730.10.20155.11.2015
DellOptiPlex 990129430.10.201529.01.2016
DellPrecision M4700130.10.201530.10.2015
DellPrecision M6400130.10.201530.10.2015
DellStudio 1555830.10.201525.11.2015
DellVenue 11 Pro 5130530.10.201530.10.2015
DellVostro 10143330.10.201530.10.2015
DellVostro 2520120.11.201520.11.2015
DellVostro 3300130.10.201530.10.2015
DellVostro 3549830.10.201518.01.2016
DellVostro 3558212.01.201614.01.2016
DellVostro 35603912.11.201520.12.2015
DellXPS 12 9Q23318.12.201520.12.2015
eMachineseMachines E625114.11.201514.11.2015
eMachineseMachines E72715.11.20155.11.2015
eMachineseMachines G640130.10.201530.10.2015
eMachineseMachines G730430.10.20157.11.2015
eMachineseME640G130.10.201530.10.2015
eMachineseME642130.10.201530.10.2015
eMachineseME642G130.10.201530.10.2015
eMachineseME729Z65.11.20158.11.2015
eMachines, inc.eMG42017.11.20157.11.2015
FujitsuAMILO Pi 3560129.01.201629.01.2016
FujitsuD3171-A1730.10.201526.11.2015
FujitsuESPRIMO E352110818.12.201523.01.2016
FujitsuESPRIMO E400630.10.201530.10.2015
FujitsuESPRIMO E510418.12.201521.01.2016
FujitsuESPRIMO E7001221.01.201629.01.2016
FujitsuESPRIMO P4008311.11.201517.11.2015
FujitsuESPRIMO P51020230.10.201521.01.2016
FujitsuESPRIMO P510 P85+530.10.20155.11.2015
FujitsuESPRIMO P5202030.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A51224930.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK A5146130.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK A53015930.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK A53195.11.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK A532230.10.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK A5445230.10.201511.01.2016
FujitsuLIFEBOOK A555930.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK AH502830.10.201520.12.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5124130.10.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5301130.10.201515.01.2016
FujitsuLIFEBOOK AH53112430.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO330.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH5322130.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G21630.10.201510.01.2016
FujitsuLIFEBOOK AH532/G5215.11.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK AH544230.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E54421230.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E5549330.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E7333314.01.201629.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E734230.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E74462930.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E7517830.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E75234030.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E75443630.10.201516.01.2016
FujitsuLIFEBOOK E7806630.10.201526.11.2015
FujitsuLIFEBOOK NH53245.11.201525.11.2015
FujitsuLIFEBOOK NH570130.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK NH751230.10.201514.11.2015
FujitsuLIFEBOOK P7017830.10.201524.01.2016
FujitsuLIFEBOOK P7027530.10.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK P771125.11.201525.11.2015
FujitsuLIFEBOOK S71050930.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK S751530.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK S7528730.10.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK S760130.10.201530.10.2015
FujitsuLIFEBOOK S76165.11.201529.01.2016
FujitsuLIFEBOOK S90425.11.201521.01.2016
FujitsuLIFEBOOK U554129.01.201629.01.2016
FujitsuLIFEBOOK U90425.11.20155.11.2015
FujitsuLIFEBOOK UH5522730.10.201529.01.2016
FujitsuSTYLISTIC Q702129.01.201629.01.2016
Fujitsu SiemensAMILO Si 263615.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO E676.11.201516.12.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile M9410429.01.201629.01.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V550515.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V5535630.10.201521.01.2016
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6505130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V6545230.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO P15.11.20155.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E84103830.10.20155.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S6410114.11.201514.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7110130.10.201530.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S721027.11.201522.11.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S7220730.10.201528.11.2015
GIGABYTEX5121.01.201621.01.2016
GoogleAuron_Yuna13930.10.201526.01.2016
Hewlett-Packard530.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardCompaq 15 Notebook PC85.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardCompaq 610119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardCompaq 615325.11.201518.01.2016
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC6030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC230.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ71 Notebook PC1312.11.201529.01.2016
Hewlett-PackardFalco5530.10.20156.12.2015
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC22730.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC3830.10.201515.12.2015
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC930.10.20159.12.2015
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC2530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP 250 G4 Notebook PC319.12.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC2830.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC11030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC114330.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP 350 G17630.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP 350 G218430.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP 600B125.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 620930.10.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP 625230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC330.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 650 Notebook PC45.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC3030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6000 Pro MT PC11815.12.201520.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC3030.10.201521.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC17430.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6530b (GW688AV)9025.11.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b1330.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR679ET#AK8)1018.11.201510.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)1130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715s (GA009ET#AK8)55.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s4430.10.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b6230.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)18430.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KE717AV)405.11.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)630.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)2630.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NN203EA#AK8)116.12.201516.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s830.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s1530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p2630.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (GB949ET#AK8)11.12.20151.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p (RH244AV)35.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC1430.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC12830.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p4030.10.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc5800 Microtower9316.12.201520.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7600 Small Form Factor125.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7700p Small Form Factor15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7800 Small Form Factor25.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower1630.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor18930.10.201517.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 CMT3612.11.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT6930.10.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT2230.10.201518.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 SFF811.11.201518.12.2015
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF3630.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2170p119.11.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p219.11.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2530p (FU433EA)119.12.201519.12.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p230.10.201519.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p3830.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p630.10.201521.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 2760p15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p230.10.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 720 G2129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G129030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G217230.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G152830.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G21275.11.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p7230.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p7030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p50630.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 850 G155.11.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p1230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p830.10.201516.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560w25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p17730.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w1030.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 1040 G1312.11.201520.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook Folio 9470m106.11.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G2465.11.201511.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook Revolve 810 G3175.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF2130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 USDT555.11.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 14 Notebook PC15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC8930.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ENVY 17 Notebook PC86.11.20158.12.2015
Hewlett-PackardHP ENVY dv7 Notebook PC65.11.201514.11.2015
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 6130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC430.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC1530.10.201510.01.2016
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Mini 510215.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Notebook2630.10.201522.01.2016
Hewlett-PackardHP OMEN Notebook PC 1545.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC4530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC8830.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC430.10.201517.12.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC26930.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion 15-n218so NB124.11.201524.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC5530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dm4 Notebook PC15.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC330.10.201512.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC830.10.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC230.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv5 Notebook PC25.11.20157.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC2630.10.201521.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC2830.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC8530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC2530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC630.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Notebook35.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 151130.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 15 PC121.01.201621.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC1030.10.201522.01.2016
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 15430.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible1730.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet9430.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G1219830.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G2218430.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s330.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s13230.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s12030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G03930.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G112030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G222930.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s14130.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s14230.10.201526.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s930.10.201523.12.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s5330.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s6430.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s530.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G120830.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G221630.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G0225.11.201525.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G1130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s630.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s25130.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s1330.10.201515.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s3830.10.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b45030.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G1125430.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G11730.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b430.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b3130.10.201518.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b3130.10.201528.11.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b23330.10.201521.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b1630.10.201515.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G187130.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G1130.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b8030.10.201521.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b54430.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b94930.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b20330.10.201522.01.2016
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF3630.10.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G2 MT (TPM DP)2413.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF230.10.201530.10.2015
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO6730.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Spectre 13 Ultrabook121.01.201621.01.2016
Hewlett-PackardHP Spectre x360 Convertible 13129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP SpectreXT Pro 13-b000 PC26.11.201522.11.2015
Hewlett-PackardHP Split 13 x2 PC129.01.201629.01.2016
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1115.11.20155.11.2015
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 131130.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 115730.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation3230.10.20158.11.2015
Hewlett-PackardPresario CQ42 Notebook PC117.12.201517.12.2015
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC3830.10.201529.01.2016
Hewlett-PackardPresario CQ57 Notebook PC65.11.201512.12.2015
Hewlett-PackardPresario CQ62 Notebook PC25.11.20155.11.2015
HPHP 255 G4 Notebook PC129.01.201629.01.2016
HPHP Notebook112.12.201512.12.2015
HPHP Pavilion Notebook129.01.201629.01.2016
HPHP ProBook 430 G3321.01.201629.01.2016
InsydeBayTrail230.10.201530.10.2015
LenovoB54002330.10.201529.01.2016
LenovoIdeaPad U310130.10.201530.10.2015
LenovoIdeaPad U330p4330.10.201529.01.2016
LenovoINVALID130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo B50-3012030.10.201529.01.2016
LenovoLenovo B50-4529330.10.201529.01.2016
LenovoLenovo B50-708530.10.201529.01.2016
LenovoLenovo B570e530.10.20157.11.2015
LenovoLenovo B575e1330.10.201529.01.2016
LenovoLenovo B5906130.10.201523.01.2016
LenovoLenovo E31-70424.11.201529.01.2016
LenovoLenovo Flex 2 Pro-151030.10.201522.01.2016
LenovoLenovo Flex 2-143330.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Flex 2-14D830.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Flex 2-15530.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Flex 2-15D122.01.201622.01.2016
LenovoLenovo G40-30230.10.20155.11.2015
LenovoLenovo G40-451030.10.201529.01.2016
LenovoLenovo G50-304130.10.201529.01.2016
LenovoLenovo G50-455330.10.201529.01.2016
LenovoLenovo G50-704030.10.201529.01.2016
LenovoLenovo G50-8025030.10.201529.01.2016
LenovoLenovo G500130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo G505s2330.10.201529.01.2016
LenovoLenovo G510330.10.20155.11.2015
LenovoLenovo G5801030.10.201518.12.2015
LenovoLenovo G58525.11.20155.11.2015
LenovoLenovo G70-70530.10.201518.12.2015
LenovoLenovo G700530.10.201530.10.2015
LenovoLenovo G7101030.10.201515.01.2016
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY3330.10.201529.01.2016
LenovoLenovo ideapad 500-15ACZ122.11.201522.11.2015
LenovoLenovo IdeaPad Flex 1015.11.20155.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 14830.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 14D118.11.201518.11.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 15413.11.201529.01.2016
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D2030.10.201529.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad S300130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S310130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S500430.10.201522.11.2015
LenovoLenovo IdeaPad S500 Touch121.01.201621.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad S510p65.11.201529.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad U310215.01.201629.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad Y500330.10.201529.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad Y510P930.10.20155.11.2015
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S330.10.201529.01.2016
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 13924.11.201529.01.2016
LenovoLenovo M30-7018830.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Miix 2 10130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Product230.10.201530.10.2015
LenovoLenovo S20-3056.11.201519.11.2015
LenovoLenovo U41-70129.01.201629.01.2016
LenovoLenovo Y50-703530.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Y70-70 Touch430.10.201525.11.2015
LenovoLenovo Yoga 2 111224.11.201529.01.2016
LenovoLenovo Yoga 2 136130.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Yoga 2 Pro430.10.201521.01.2016
LenovoLenovo Yoga 3 11212.11.201529.01.2016
LenovoLenovo Yoga 3 14430.10.20155.11.2015
LenovoLenovo YOGA 3 Pro-137065.11.201521.01.2016
LenovoLenovo YOGA 300-11IBY75.11.201515.01.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14ACL115.11.201529.01.2016
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD4130.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Z50-7015230.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Z50-752630.10.201529.01.2016
LenovoLenovo Z51-7015.11.20155.11.2015
LenovoLenovo Z580130.10.201530.10.2015
LenovoLenovo Z710630.10.201512.11.2015
LenovoM5400230.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre A70z1030.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre Edge721145.11.20157.11.2015
LenovoThinkCentre M582730.10.201530.10.2015
LenovoThinkCentre M92P5130.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad330.10.20155.11.2015
LenovoThinkPad 11e1216.12.201516.12.2015
LenovoThinkPad E135330.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad E5205830.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad E55015.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad Edge7330.10.201514.01.2016
LenovoThinkPad Edge E135130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E32512630.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad Edge E33014530.10.201522.01.2016
LenovoThinkPad Edge E335130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E420s25.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad Edge E5306530.10.201523.12.2015
LenovoThinkPad Edge E530c230.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Edge E5314630.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad Edge E54011130.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad L4206330.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad L440130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad L450430.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad L5402530.10.20155.11.2015
LenovoThinkPad R50012530.10.201519.11.2015
LenovoThinkPad R61116.01.201616.01.2016
LenovoThinkPad S1 Yoga326.11.201515.01.2016
LenovoThinkPad S3-S44047230.10.201519.12.2015
LenovoThinkPad S430114.01.201614.01.2016
LenovoThinkPad SL930.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad SL500330.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad SL5101530.10.201516.01.2016
LenovoThinkPad T400930.10.201521.01.2016
LenovoThinkPad T41080730.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad T42010630.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad T420s430.10.20158.11.2015
LenovoThinkPad T4304630.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad T430s830.10.20151.12.2015
LenovoThinkPad T430u313.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad T440321.01.201629.01.2016
LenovoThinkPad T440p2122.11.201516.01.2016
LenovoThinkPad T440s430.10.20158.11.2015
LenovoThinkPad T450126.01.201626.01.2016
LenovoThinkPad T450s730.10.201512.11.2015
LenovoThinkPad T5201530.10.201512.12.2015
LenovoThinkPad T5301530.10.201516.01.2016
LenovoThinkPad T540p621.01.201622.01.2016
LenovoThinkPad T60130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad T6155430.10.201514.01.2016
LenovoThinkPad T61p813.11.20158.12.2015
LenovoThinkPad Twist130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad W510216.12.201521.01.2016
LenovoThinkPad W53025.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad X1 Carbon 2nd129.01.201629.01.2016
LenovoThinkPad X121e730.10.201514.01.2016
LenovoThinkPad X200530.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X200s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad X2011630.10.201519.12.2015
LenovoThinkPad X201 Tablet430.10.201525.11.2015
LenovoThinkPad X22012030.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad X220 Tablet15.11.20155.11.2015
LenovoThinkPad X23035.11.201525.11.2015
LenovoThinkPad X24056130.10.201516.12.2015
LenovoThinkPad X250330.10.201529.01.2016
LenovoThinkPad X300119.12.201519.12.2015
LenovoThinkPad X301125.11.201525.11.2015
LenovoThinkPad X60124.11.201524.11.2015
LenovoThinkPad X60s130.10.201530.10.2015
LenovoThinkPad Yoga 11e95.11.201529.01.2016
LG ElectronicsP420-N.AE40V230.10.201529.01.2016
Micro-Star InternationalCR61 2M/CX61 2OC/CX61 2OD129.01.201629.01.2016
Micro-Star InternationalGE60 0NC/GE60 0ND118.12.201518.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND530.10.201523.01.2016
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE330.10.20159.12.2015
Micro-Star InternationalGE60 2PE124.11.201524.11.2015
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX623130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE230.10.201523.01.2016
Micro-Star InternationalGE70 2PC25.11.20155.11.2015
Micro-Star InternationalGP60 2OD126.11.201526.11.2015
Micro-Star InternationalGP60 2PE430.10.201521.01.2016
Micro-Star InternationalGP60 2QE45.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGP60 2QF25.11.201529.01.2016
Micro-Star InternationalGP70 2PE630.10.201529.01.2016
Micro-Star InternationalGP70 2QF330.10.201529.01.2016
Micro-Star InternationalGS60 2PL323.11.201515.12.2015
Micro-Star InternationalGS60 2QE130.10.201530.10.2015
Micro-Star InternationalGX780R/GT780R/GT780DXR219.11.20151.12.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR610130.10.201530.10.2015
MicrosoftSurface Pro 3330.10.201514.11.2015
NotebookW230SS119.12.201519.12.2015
Packard BellDOTVR4615.11.20155.11.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM4230.10.201529.01.2016
Packard BellEasynote ENTG71BM530.10.201529.01.2016
Packard BellEasyNote LS11HR230.10.20155.11.2015
Packard BellEasyNote LS44HR130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote LV11HC430.10.201522.11.2015
Packard BellEasyNote LV44HC35.11.201529.01.2016
Packard BellEasynote ME69BMP119.12.201519.12.2015
Packard BellEasyNote NM86130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ530.10.201510.11.2015
Packard BellEasyNote TE11HC930.10.201521.01.2016
Packard BellEasynote TE69BM230.10.201523.01.2016
Packard BellEasynote TE69CXP530.10.201521.01.2016
Packard BellEasyNote TE69HW118.12.201518.12.2015
Packard BellEasyNote TE69KB4130.10.201529.01.2016
Packard BellEasyNote TJ61130.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ330.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TM85230.10.201530.10.2015
Packard BellEasyNote TS11HR1430.10.201517.12.2015
Packard BellEasyNote TV11CM76.11.20151.12.2015
Packard BellEasyNote TV11HC530.10.201515.12.2015
Packard BellEasyNote TV43CM130.10.201530.10.2015
Packard BellENLK13BZ125.11.201525.11.2015
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG130.10.201530.10.2015
Samsung275E4E/275E5E630.10.201529.01.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A330.10.201529.01.2016
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA1430.10.201529.01.2016
Samsung300E4C/300E5C/300E7C330.10.201530.10.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV430.10.201528.11.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV130.10.201530.10.2015
Samsung300V3A/300V4A/300V5A530.10.201524.11.2015
Samsung300V3A/300V4A/300V5A/200A4B/200A5B121.01.201621.01.2016
Samsung305U1A1830.10.201514.01.2016
Samsung305V4A/305V5A730.10.20159.12.2015
Samsung305V4A/305V5A/3415VA85.11.201528.11.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B130.10.201530.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A130.10.201530.10.2015
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/3430.10.20155.11.2015
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC830.10.20151.12.2015
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R630.10.20155.11.2015
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R/4450RV45.11.201529.01.2016
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V630.10.201525.11.2015
Samsung450R5G/450R5U313.11.201525.11.2015
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH2430.10.201530.10.2015
Samsung530U3C/530U4C6730.10.201529.01.2016
Samsung530U3C/530U4C/532U3C730.10.20155.11.2015
Samsung535U3C830.10.201516.01.2016
Samsung550P5C/550P7C15.11.20155.11.2015
Samsung700T1C430.10.20155.11.2015
Samsung730U3E/740U3E117.12.201517.12.2015
Samsung870Z5E/880Z5E/680Z5E35.11.20155.11.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D530.10.20155.11.2015
Samsung900X3G121.01.201621.01.2016
Samsung905S3G/906S3G/915S3G2530.10.201529.01.2016
SamsungR520/R522/R620330.10.20155.11.2015
SamsungR530/R730630.10.201528.11.2015
SamsungR530/R730/P530130.10.201530.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E852530.10.201519.12.2015
SamsungR580130.10.201530.10.2015
SamsungR580/R590130.10.201530.10.2015
SamsungRC530/RC730330.10.20155.11.2015
SamsungRF511/RF411/RF711130.10.201530.10.2015
SamsungRV410/RV510/S3510/E3510530.10.201525.11.2015
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV711530.10.201514.11.2015
SamsungRV415/RV515/E3415330.10.201516.01.2016
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E3520930.10.201522.01.2016
SamsungX125130.10.201530.10.2015
SamsungX420/X520114.11.201514.11.2015
Shuttle Inc.XH81V730.10.201530.10.2015
SonySVE1111M1EW130.10.201530.10.2015
SonySVE1113M1EW330.10.201521.01.2016
SonySVE1511D1EW130.10.201530.10.2015
SonySVF1421E2EW130.10.201530.10.2015
SonySVF1521A2EW230.10.201524.11.2015
SonySVF1521A7EW530.10.201521.01.2016
SonySVF1521B2EW330.10.20155.11.2015
SonySVF1521E6E25.11.20157.11.2015
SonySVF1541M1EW2330.10.201529.01.2016
SonySVP1321M2EB214.01.201618.01.2016
SonySVS1513L1EW230.10.201530.10.2015
SonySVT1311M1ES130.10.201530.10.2015
SonySVT1311V2ES115.01.201615.01.2016
SonySVT1312X1ES613.11.20158.12.2015
SonyVGN-Z31WN_B114.01.201614.01.2016
SonyVPCCA2S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEA3S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEB1M1E430.10.201522.11.2015
SonyVPCEH1L0E325.11.201525.11.2015
SonyVPCEH1M1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH1S1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3H1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3J1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCEH3P1E15.11.20155.11.2015
SonyVPCEL1E1E130.10.201530.10.2015
SonyVPCF23L1E130.10.201530.10.2015
ToshibaPORTEGE R70015.11.20155.11.2015
ToshibaSatellite A200130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19T210.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U330.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-B730.10.201529.01.2016
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E830.10.201516.12.2015
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-A-1N5130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-C114.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C2130.10.201529.01.2016
ToshibaSatellite C650430.10.201516.12.2015
ToshibaSatellite C660330.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite C660D830.10.201521.01.2016
ToshibaSATELLITE C670-126323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE C850D-11C15.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE C850D-121130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C855-11F25.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE C855D-168130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE C870-12145.11.20155.11.2015
ToshibaSatellite L300130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L350D130.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite L450D630.10.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF330.10.201528.11.2015
ToshibaSATELLITE L50-B1830.10.201529.01.2016
ToshibaSatellite L500D920.11.201526.11.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B2930.10.201529.01.2016
ToshibaSATELLITE L50D-C1030.10.201529.01.2016
ToshibaSatellite L650D130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L750330.10.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE L755230.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L855130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L855D730.10.201510.11.2015
ToshibaSATELLITE L875D-100130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-103130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10415.11.20155.11.2015
ToshibaSATELLITE L955D230.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE M50-A812.11.201529.01.2016
ToshibaSATELLITE M50D-A323.11.201515.12.2015
ToshibaSATELLITE P50-A-11J130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P750130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE P850230.10.201530.10.2015
ToshibaSatellite Pro A2001314.11.201514.11.2015
ToshibaSatellite Pro A300330.10.20157.11.2015
ToshibaSATELLITE PRO C50-A-1C825.11.20155.11.2015
ToshibaSatellite Pro C650930.10.20155.11.2015
ToshibaSatellite Pro L3001530.10.201519.12.2015
ToshibaSatellite Pro P300830.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE S50-B75.11.201514.11.2015
ToshibaSATELLITE S50D-B830.10.201529.01.2016
ToshibaSATELLITE S70-A130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE U940130.10.201530.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A730.10.201527.11.2015
ToshibaSATELLITE Z30-B622.11.201529.01.2016
ToshibaTECRA S115930.10.201525.11.2015
Unknown115630.10.201529.01.2016
ZOTACNM1015030.10.201529.01.2016
ZOTACZBOXSD-ID12/ID131730.10.201530.10.2015