Abitti-järjestelmällä käynnistetyt koneet

Lista luotu: 05.11.2015

Tässä listassa on lista koneista, joita on käytetty Abitti-kurssikokeeseen vastaamiseen. Listan koneet on siis onnistuneesti käynnistetty ylioppilastutkintolautakunnan DigabiOS-käyttöjärjestelmään.

Tärkeää:

ValmistajaTuotenimiHavaintojaVanhin havaintoUusin havainto
AcerAO72212.10.20152.10.2015
AcerAO72512.10.20152.10.2015
AcerAO75632.10.20152.10.2015
AcerAOD27022.10.20152.10.2015
AcerAspire 375012.10.20152.10.2015
AcerAspire 3830T12.10.20152.10.2015
AcerAspire 4810T22.10.20152.10.2015
AcerAspire 482012.10.20152.10.2015
AcerAspire 505012.10.20152.10.2015
AcerAspire 533212.10.20152.10.2015
AcerAspire 534971.10.20152.10.2015
AcerAspire 554211.10.20151.10.2015
AcerAspire 5552G12.10.20152.10.2015
AcerAspire 5732Z12.10.20152.10.2015
AcerAspire 573312.10.20152.10.2015
AcerAspire 5733Z11.10.20151.10.2015
AcerAspire 5734Z12.10.20152.10.2015
AcerAspire 5741G32.10.20152.10.2015
AcerAspire 5742G42.10.20152.10.2015
AcerAspire 574912.10.20152.10.2015
AcerAspire 575022.10.20152.10.2015
AcerAspire 5750G22.10.20152.10.2015
AcerAspire 5755G32.10.20152.10.2015
AcerAspire 5810T12.10.20152.10.2015
AcerAspire 593512.10.20152.10.2015
AcerAspire 725022.10.20152.10.2015
AcerAspire 755112.10.20152.10.2015
AcerAspire 756022.10.20152.10.2015
AcerAspire 773631.10.20152.10.2015
AcerAspire 7739G12.10.20152.10.2015
AcerAspire 774112.10.20152.10.2015
AcerAspire 775032.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-430P12.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-47012.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-52222.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-53022.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-530G11.10.20151.10.2015
AcerAspire E1-53222.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-57032.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-57131.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-571G22.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-57272.10.20152.10.2015
AcerAspire E1-77112.10.20152.10.2015
AcerAspire E3-11142.10.20152.10.2015
AcerAspire E3-11222.10.20152.10.2015
AcerAspire E5-47152.10.20152.10.2015
AcerAspire E5-471P62.10.20152.10.2015
AcerAspire E5-51122.10.20152.10.2015
AcerAspire E5-52171.10.20152.10.2015
AcerAspire E5-521G32.10.20152.10.2015
AcerAspire E5-531G12.10.20152.10.2015
AcerAspire E5-55112.10.20152.10.2015
AcerAspire E5-551G430.09.20152.10.2015
AcerAspire E5-5712730.09.20152.10.2015
AcerAspire E5-572G230.09.201530.09.2015
AcerAspire E5-57362.10.20152.10.2015
AcerAspire ES1-11121.10.20151.10.2015
AcerAspire ES1-111M12.10.20152.10.2015
AcerAspire ES1-13112.10.20152.10.2015
AcerAspire ES1-311112.10.20152.10.2015
AcerAspire ES1-33131.10.20151.10.2015
AcerAspire ES1-51242.10.20152.10.2015
AcerAspire ES1-52111.10.20151.10.2015
AcerAspire M5-581TG12.10.20152.10.2015
AcerAspire S3-33112.10.20152.10.2015
AcerAspire S7-39112.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-111P52.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-112P401.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-331131.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-371221.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-53112.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-53212.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-57161.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-571G31.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-57261.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-572G51.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-77142.10.20152.10.2015
AcerAspire V3-77212.10.20152.10.2015
AcerAspire V5-431P12.10.20152.10.2015
AcerAspire V5-472P12.10.20152.10.2015
AcerAspire V5-531230.09.20152.10.2015
AcerAspire V5-55111.10.20151.10.2015
AcerAspire V5-551G230.09.20152.10.2015
AcerAspire V5-552G42.10.20152.10.2015
AcerAspire V5-552PG22.10.20152.10.2015
AcerAspire V5-561630.09.20152.10.2015
AcerAspire V5-561G12.10.20152.10.2015
AcerAspire V5-57221.10.20152.10.2015
AcerAspire V5-57312.10.20152.10.2015
AcerAspire V5-573G52.10.20152.10.2015
AcerAspire VN7-791G12.10.20152.10.2015
AcerE1-51051.10.20152.10.2015
AcerExtensa 250831.10.20152.10.2015
AcerExtensa 250912.10.20152.10.2015
AcerExtensa 251021.10.20152.10.2015
AcerExtensa 523512.10.20152.10.2015
AcerExtensa 563012.10.20152.10.2015
AcerFerrari One 20012.10.20152.10.2015
AcerNC-E1-530-21178G12.10.20152.10.2015
AcerNC-E1-570-33218G12.10.20152.10.2015
AcerNC-E1-571-73638G21.10.20152.10.2015
AcerNC-E1-572-74504G12.10.20152.10.2015
AcerPeppy72.10.20152.10.2015
AcerTMB113-E22.10.20152.10.2015
AcerTMP255-M32.10.20152.10.2015
AcerTravelMate 532022.10.20152.10.2015
AcerTravelMate 576012.10.20152.10.2015
AcerTravelMate 646012.10.20152.10.2015
AcerTravelMate 659351.10.20152.10.2015
AcerTravelMate B113411.10.20152.10.2015
AcerTravelMate B115-M11.10.20151.10.2015
AcerTravelMate P25322.10.20152.10.2015
AppleiMac9,1142.10.20152.10.2015
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Late 2009)22.10.20152.10.2015
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo, Mid 2010)32.10.20152.10.2015
AppleMacBook (13-inch, Core 2 Duo)42.10.20152.10.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2015) 531.10.20152.10.2015
AppleMacBook Air (11-Inch, Late 2010)12.10.20152.10.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Mid 2011)12.10.20152.10.2015
AppleMacBook Air (11-inch, Early 2014 / Mid 2013)81.10.20152.10.2015
AppleMacBook Air (13-inch, Early 2014 / Mid 2013)9130.09.20152.10.2015
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2011)22.10.20152.10.2015
AppleMacBook Air (13-inch, Mid 2012)22.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (13-inch, Early/Late 2011)321.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2009)22.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2010)72.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (13-inch, Mid 2012)331.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Late 2013 / Mid 2014)12.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2009 / 15-inch, 2.53GHz, Mid 2009)11.10.20151.10.2015
AppleMacBook Pro (15-inch, Mid 2010)22.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (17-inch, Early / Mid 2009)22.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (17-inch, Mid 2010)22.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2013 / Late 2012)32.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015830.09.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)202.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013 / Mid 201412.10.20152.10.2015
AppleMacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2012 / Early 2013)51.10.20152.10.2015
ASUS1215B72.10.20152.10.2015
ASUSE402MA12.10.20152.10.2015
ASUSE403SA530.09.20152.10.2015
ASUSG550JK12.10.20152.10.2015
ASUSG551JM22.10.20152.10.2015
ASUSG55VW12.10.20152.10.2015
ASUSG74Sx12.10.20152.10.2015
ASUSG750JM12.10.20152.10.2015
ASUSG750JS12.10.20152.10.2015
ASUSG75VW22.10.20152.10.2015
ASUSG771JM130.09.201530.09.2015
ASUSK50AB12.10.20152.10.2015
ASUSK50ID12.10.20152.10.2015
ASUSK52Dr102.10.20152.10.2015
ASUSK52F121.10.20152.10.2015
ASUSK53E22.10.20152.10.2015
ASUSK53SC22.10.20152.10.2015
ASUSK53SD42.10.20152.10.2015
ASUSK53U71.10.20152.10.2015
ASUSK54HR12.10.20152.10.2015
ASUSK54L12.10.20152.10.2015
ASUSK55A22.10.20152.10.2015
ASUSK55VD22.10.20152.10.2015
ASUSK56CA12.10.20152.10.2015
ASUSK56CB22.10.20152.10.2015
ASUSK73BR12.10.20152.10.2015
ASUSK73BY12.10.20152.10.2015
ASUSK73SD12.10.20152.10.2015
ASUSK73SV11.10.20151.10.2015
ASUSN53SN12.10.20152.10.2015
ASUSN551JK12.10.20152.10.2015
ASUSN56DP22.10.20152.10.2015
ASUSN56DY130.09.201530.09.2015
ASUSN56JR12.10.20152.10.2015
ASUSN56VJ21.10.20152.10.2015
ASUSN56VM12.10.20152.10.2015
ASUSN61Ja12.10.20152.10.2015
ASUSN71Vg12.10.20152.10.2015
ASUSN73SM12.10.20152.10.2015
ASUSS301LA31.10.20152.10.2015
ASUSS400CA31.10.20152.10.2015
ASUSS550CB12.10.20152.10.2015
ASUSS551LN52.10.20152.10.2015
ASUST100TA31.10.20152.10.2015
ASUST200TAC12.10.20152.10.2015
ASUSTP500LAB12.10.20152.10.2015
ASUSU31SD12.10.20152.10.2015
ASUSU32U12.10.20152.10.2015
ASUSUL20A12.10.20152.10.2015
ASUSUL30A1830.09.20152.10.2015
ASUSUX302LG12.10.20152.10.2015
ASUSUX303LB11.10.20151.10.2015
ASUSUX305FA32.10.20152.10.2015
ASUSUX32LA130.09.201530.09.2015
ASUSUX32LN12.10.20152.10.2015
ASUSX202E12.10.20152.10.2015
ASUSX205TA12.10.20152.10.2015
ASUSX301A122.10.20152.10.2015
ASUSX302LA12.10.20152.10.2015
ASUSX501A42.10.20152.10.2015
ASUSX501A142.10.20152.10.2015
ASUSX501U32.10.20152.10.2015
ASUSX502CA32.10.20152.10.2015
ASUSX550CA51.10.20152.10.2015
ASUSX550CC11.10.20151.10.2015
ASUSX550CL12.10.20152.10.2015
ASUSX550LA81.10.20152.10.2015
ASUSX550LB12.10.20152.10.2015
ASUSX550LC51.10.20152.10.2015
ASUSX550LD11.10.20151.10.2015
ASUSX550LN1730.09.20152.10.2015
ASUSX550MD12.10.20152.10.2015
ASUSX551CA22.10.20152.10.2015
ASUSX551CAP41.10.20152.10.2015
ASUSX551MA41.10.20152.10.2015
ASUSX553MA211.10.20152.10.2015
ASUSX555LAB61.10.20152.10.2015
ASUSX555LD12.10.20152.10.2015
ASUSX555LJ42.10.20152.10.2015
ASUSX555LN12.10.20152.10.2015
ASUSX555LP12.10.20152.10.2015
ASUSX751MA12.10.20152.10.2015
ASUSX75VC12.10.20152.10.2015
ASUSX75VD12.10.20152.10.2015
DellDell System Vostro 345012.10.20152.10.2015
DellInspiron 3521122.10.20152.10.2015
DellInspiron 542312.10.20152.10.2015
DellInspiron 552112.10.20152.10.2015
DellLatitude 2110629.03.20142.10.2015
DellLatitude 21202630.09.20152.10.2015
DellLatitude 333016429.09.20152.10.2015
DellLatitude 334018330.09.20152.10.2015
DellLatitude 354032.10.20152.10.2015
DellLatitude D5303429.09.20152.10.2015
DellLatitude D63072.10.20152.10.2015
DellLatitude E430012.10.20152.10.2015
DellLatitude E541012.10.20152.10.2015
DellLatitude E54208930.09.20152.10.2015
DellLatitude E5430 non-vPro401.10.20152.10.2015
DellLatitude E5440401.10.20152.10.2015
DellLatitude E5450182.10.20152.10.2015
DellLatitude E55001430.09.20152.10.2015
DellLatitude E5520231.10.20152.10.2015
DellLatitude E5530 non-vPro921.10.20152.10.2015
DellLatitude E5540272.10.20152.10.2015
DellLatitude E55504230.09.20152.10.2015
DellLatitude E632022.10.20152.10.2015
DellLatitude E63301430.09.20152.10.2015
DellLatitude E640042.10.20152.10.2015
DellLatitude E641032.10.20152.10.2015
DellLatitude E6420302.10.20152.10.2015
DellLatitude E6430182.10.20152.10.2015
DellLatitude E65006230.09.20152.10.2015
DellLatitude E651022.10.20152.10.2015
DellLatitude E65303830.09.20152.10.2015
DellLatitude E6540152.10.20152.10.2015
DellLatitude E725012.10.20152.10.2015
DellOptiPlex 36072.10.20152.10.2015
DellOptiPlex 701052.10.20152.10.2015
DellOptiPlex 790142.10.20152.10.2015
DellOptiPlex 9020502.10.20152.10.2015
DellOptiPlex 990112.10.20152.10.2015
DellPrecision M470012.10.20152.10.2015
DellPrecision M640012.10.20152.10.2015
DellStudio 155521.10.20152.10.2015
DellVenue 11 Pro 513052.10.20152.10.2015
DellVostro 1014332.10.20152.10.2015
DellVostro 330012.10.20152.10.2015
DellVostro 354921.10.20152.10.2015
eMachineseMachines G64012.10.20152.10.2015
eMachineseMachines G73012.10.20152.10.2015
eMachineseME640G12.10.20152.10.2015
eMachineseME64212.10.20152.10.2015
eMachineseME642G12.10.20152.10.2015
FujitsuD3171-A112.10.20152.10.2015
FujitsuESPRIMO E40062.10.20152.10.2015
FujitsuESPRIMO P5104730.09.20152.10.2015
FujitsuESPRIMO P510 P85+32.10.20152.10.2015
FujitsuESPRIMO P520202.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A5121122.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A51421.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A5301081.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A53212.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A544272.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK A55512.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH50232.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH512311.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH530730.09.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH531562.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH531/GFO31.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH53212.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH532/G21330.09.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK AH54421.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E544201.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E55422.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E73412.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E7441441.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E751181.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E752461.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E754352.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK E780232.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK NH57012.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK NH75112.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK P7016129.09.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK P7026229.09.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK S7104030.09.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK S75112.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK S752211.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK S76012.10.20152.10.2015
FujitsuLIFEBOOK UH55282.10.20152.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V553522.10.20152.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V650512.10.20152.10.2015
Fujitsu SiemensESPRIMO Mobile V654522.10.20152.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK E841052.10.20152.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S711012.10.20152.10.2015
Fujitsu SiemensLIFEBOOK S722012.10.20152.10.2015
GoogleAuron_Yuna111.10.20152.10.2015
Hewlett-Packard22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardCompaq CQ58 Notebook PC151.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ61 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardCompaq Presario CQ70 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardFalco221.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 15 Notebook PC3830.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 250 G1 Notebook PC222.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 250 G2 Notebook PC22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 250 G3 Notebook PC91.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 255 G1 Notebook PC91.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 255 G2 Notebook PC352.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 255 G3 Notebook PC8530.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 350 G1552.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 350 G2511.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 62032.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 62522.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 630 Notebook PC22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 635 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP 655 Notebook PC72.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro MT PC132.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6005 Pro SFF PC562.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6510b11.10.20151.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b71.10.20151.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (GR680ET#AK8)112.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6710b (KE121ET#AK8)22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (GB837ET#AK8)12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6715b (KE067ET#AK8)12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6720s72.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GB987ET#AK8)12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (GW687AV)42.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (KU444ET#AK8)21.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730b (NA960ET#AK8)252.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6730s430.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6735b22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6735s32.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6830s12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 6910p111.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite Base12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite CMT PC112.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8000 Elite SFF PC122.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq 8510p1730.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Convertible Minitower162.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq dc7900 Small Form Factor82.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq Elite 8300 MT192.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc6400 (EH522AV)12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq nc8430 (EM741AV)22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6300 MT202.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Compaq Pro 6305 SFF362.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2540p (WK301EA#AK8)12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2560p12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 2570p12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 6930p12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G1722.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 820 G251.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 840 G114730.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8440p132.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8460p52.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8470p671.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8530p122.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8540p12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8560p12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8570p4230.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteBook 8730w41.10.20151.10.2015
Hewlett-PackardHP EliteDesk 800 G1 SFF212.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ENVY 15 Notebook PC181.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ENVY m6 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ENVY Sleekbook 612.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Folio 13 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP G62 Notebook PC61.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP G72 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Notebook42.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 11 x360 PC122.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 Notebook PC121.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 13 x360 PC22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 15 Notebook PC7530.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion 17 Notebook PC171.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv2 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv3500 Notebook PC21.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv4 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv6 Notebook PC102.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion dv7 Notebook PC92.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion g6 Notebook PC2730.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion G62 NoteBook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion g7 Notebook PC101.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion m6 Notebook PC12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion Sleekbook 1522.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion TS 15 Notebook PC52.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion TS Sleekbook 1532.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pavilion x360 Convertible32.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Pro x2 612 G1 Tablet2830.09.20151.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G12671.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 430 G253430.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4310s32.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s512.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4330s (LW788ES)12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4340s272.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G0121.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G1362.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 450 G2312.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4510s31.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4515s22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4520s331.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4525s12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4530s142.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4535s111.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4540s32.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4545s22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G1221.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 455 G2862.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 470 G1130.09.201530.09.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4710s62.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4720s311.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4730s32.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 4740s312.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 5330m12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b202.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6360b (LG633EA#AK8)12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 640 G130330.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 645 G1172.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6450b12.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6460b141.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6465b221.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6470b42.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6475b152.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 650 G125730.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6545b11.10.20151.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 655 G112.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6550b102.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6555b352.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6560b15429.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProBook 6570b1152.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 400 G1 SFF162.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProDesk 600 G1 SFF22.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP ProOne 600 G1 AiO91.10.20151.10.2015
Hewlett-PackardHP Stream Notebook PC 1322.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Stream x360 Convertible PC 1142.10.20152.10.2015
Hewlett-PackardHP Z230 Tower Workstation1130.09.20152.10.2015
Hewlett-PackardPresario CQ56 Notebook PC82.10.20152.10.2015
InsydeBayTrail22.10.20152.10.2015
LenovoB540042.10.20152.10.2015
LenovoIdeaPad U31012.10.20152.10.2015
LenovoIdeaPad U330p251.10.20152.10.2015
LenovoINVALID12.10.20152.10.2015
LenovoLenovo B50-302830.09.20152.10.2015
LenovoLenovo B50-459630.09.20152.10.2015
LenovoLenovo B50-7062.10.20152.10.2015
LenovoLenovo B570e42.10.20152.10.2015
LenovoLenovo B575e22.10.20152.10.2015
LenovoLenovo B590192.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Flex 2 Pro-1521.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Flex 2-14730.09.20152.10.2015
LenovoLenovo Flex 2-14D12.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Flex 2-1521.10.20151.10.2015
LenovoLenovo G40-3012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G40-4521.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G50-301630.09.20152.10.2015
LenovoLenovo G50-45131.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G50-70132.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G50-80291.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G50012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G505s830.09.20152.10.2015
LenovoLenovo G51012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G58022.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G70-7021.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G70052.10.20152.10.2015
LenovoLenovo G71022.10.20152.10.2015
LenovoLenovo ideapad 100-15IBY72.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 1441.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Ideapad Flex 15D42.10.20152.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S30012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S31012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad S50012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad U410 Touch12.10.20152.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad Y50012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad Y510P42.10.20152.10.2015
LenovoLenovo IdeaPad Yoga 11S12.10.20152.10.2015
LenovoLenovo M30-70402.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Miix 2 1012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Product22.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Y50-7061.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Y70-70 Touch11.10.20151.10.2015
LenovoLenovo Yoga 2 1342.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Yoga 2 Pro12.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Yoga 3 1431.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Yoga 500-14IBD92.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Z50-702930.09.20152.10.2015
LenovoLenovo Z50-7552.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Z58012.10.20152.10.2015
LenovoLenovo Z71012.10.20152.10.2015
LenovoM540022.10.20152.10.2015
LenovoThinkCentre A70z102.10.20152.10.2015
LenovoThinkCentre M58272.10.20152.10.2015
LenovoThinkCentre M92P242.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad12.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad E13532.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad E520262.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad Edge272.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad Edge E13512.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad Edge E3254529.09.20152.10.2015
LenovoThinkPad Edge E330681.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad Edge E33512.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad Edge E530182.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad Edge E530c22.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad Edge E53111.10.20151.10.2015
LenovoThinkPad Edge E5402530.09.20152.10.2015
LenovoThinkPad L420362.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad L44012.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad L45011.10.20151.10.2015
LenovoThinkPad L540141.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad R5004230.09.20152.10.2015
LenovoThinkPad S3-S440112.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad SL92.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad SL50032.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad SL510132.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad T40022.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad T41024130.09.20152.10.2015
LenovoThinkPad T420291.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad T420s12.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad T43062.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad T430s11.10.20151.10.2015
LenovoThinkPad T440s12.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad T450s53.10.20153.10.2015
LenovoThinkPad T5201129.09.20152.10.2015
LenovoThinkPad T530132.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad T6012.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad T6152.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad Twist12.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X121e62.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X20022.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X200s12.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X20122.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X201 Tablet12.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X220291.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X240392.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X25022.10.20152.10.2015
LenovoThinkPad X60s12.10.20152.10.2015
LG ElectronicsP420-N.AE40V12.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalGE60 0NC0ND12.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalGE60 2OC2OE12.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalGE620/GE620DX/FX620DX/FX62312.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalGE70 0NC0ND130.09.201530.09.2015
Micro-Star InternationalGE70 2OC2OD2OE12.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalGP60 2PE12.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalGP70 2PE22.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalGP70 2QF12.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalGS60 2QE12.10.20152.10.2015
Micro-Star InternationalMSI NOTEBOOK CR61012.10.20152.10.2015
MicrosoftSurface Pro 321.10.20152.10.2015
Packard BellEasynote ENTF71BM81.10.20152.10.2015
Packard BellEasynote ENTG71BM32.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote LS11HR12.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote LS44HR12.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote LV11HC12.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote NM8612.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote TE11BZ12.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote TE11HC32.10.20152.10.2015
Packard BellEasynote TE69BM12.10.20152.10.2015
Packard BellEasynote TE69CXP12.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote TE69KB1130.09.20152.10.2015
Packard BellEasyNote TJ6112.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote TK11BZ32.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote TM8522.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote TS11HR41.10.20152.10.2015
Packard BellEasyNote TV11HC11.10.20151.10.2015
Packard BellEasyNote TV43CM12.10.20152.10.2015
Packard BellNC-ENTG71BM-C8SG12.10.20152.10.2015
Samsung275E4E/275E5E31.10.20152.10.2015
Samsung300E4A/300E5A/300E7A22.10.20152.10.2015
Samsung300E4A/300E5A/300E7A/3430EA/3530EA12.10.20152.10.2015
Samsung300E4C/300E5C/300E7C32.10.20152.10.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV21.10.20152.10.2015
Samsung300E5EV/300E4EV/270E5EV/270E4EV/2470EV12.10.20152.10.2015
Samsung300V3A/300V4A/300V5A12.10.20152.10.2015
Samsung305U1A52.10.20152.10.2015
Samsung305V4A/305V5A32.10.20152.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B12.10.20152.10.2015
Samsung350U2A/350U2B/300U1A/351U2A/351U2B/301U1A12.10.20152.10.2015
Samsung355V4C/355V4X/355V5C/355V5X/356V4C/356V4X/356V5C/356V5X/3445VC/331.10.20152.10.2015
Samsung355V4C/356V4C/3445VC/3545VC21.10.20152.10.2015
Samsung3570R/370R/470R/450R/510R42.10.20152.10.2015
Samsung370R4E/370R4V/370R5E/3570RE/370R5V32.10.20152.10.2015
Samsung530U3BI/530U4BI/530U4BH241.10.20152.10.2015
Samsung530U3C/530U4C31.10.20152.10.2015
Samsung530U3C/530U4C/532U3C51.10.20152.10.2015
Samsung535U3C42.10.20152.10.2015
Samsung700T1C22.10.20152.10.2015
Samsung900X3C/900X3D/900X3E/900X4C/900X4D41.10.20152.10.2015
Samsung905S3G/906S3G/915S3G22.10.20152.10.2015
SamsungR520/R522/R62022.10.20152.10.2015
SamsungR530/R73012.10.20152.10.2015
SamsungR530/R730/P53012.10.20152.10.2015
SamsungR540/R580/R780/SA41/E452/E85232.10.20152.10.2015
SamsungR58012.10.20152.10.2015
SamsungR580/R59012.10.20152.10.2015
SamsungRC530/RC730230.09.20152.10.2015
SamsungRF511/RF411/RF71112.10.20152.10.2015
SamsungRV410/RV510/S3510/E351032.10.20152.10.2015
SamsungRV411/RV511/E3511/S3511/RV71142.10.20152.10.2015
SamsungRV415/RV515/E341522.10.20152.10.2015
SamsungRV420/RV520/RV720/E3530/S3530/E3420/E352042.10.20152.10.2015
SamsungX12511.10.20151.10.2015
Shuttle Inc.XH81V72.10.20152.10.2015
SonySVE1111M1EW12.10.20152.10.2015
SonySVE1113M1EW12.10.20152.10.2015
SonySVE1511D1EW12.10.20152.10.2015
SonySVF1421E2EW12.10.20152.10.2015
SonySVF1521A2EW12.10.20152.10.2015
SonySVF1521A7EW12.10.20152.10.2015
SonySVF1521B2EW130.09.201530.09.2015
SonySVF1541M1EW22.10.20152.10.2015
SonySVS1513L1EW22.10.20152.10.2015
SonySVT1311M1ES12.10.20152.10.2015
SonyVPCCA2S1E12.10.20152.10.2015
SonyVPCEA3S1E12.10.20152.10.2015
SonyVPCEB1M1E12.10.20152.10.2015
SonyVPCEH1M1E11.10.20151.10.2015
SonyVPCEH1S1E11.10.20151.10.2015
SonyVPCEH3H1E12.10.20152.10.2015
SonyVPCEH3J1E12.10.20152.10.2015
SonyVPCEL1E1E12.10.20152.10.2015
SonyVPCF23L1E12.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite A20012.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A12.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-A-19U32.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE C50-B330.09.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE C50D-A-14E11.10.20151.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-A-1MW12.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE C55-A-1N512.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE C55D-C42.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite C65031.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite C66032.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite C660D32.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE C850D-12112.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE C855D-16811.10.20151.10.2015
ToshibaSatellite L30012.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite L35012.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite L350D12.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite L450D330.09.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L50-A-1EF12.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L50-B22.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L50D-B12.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L50D-C31.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite L650D12.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L75022.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L75522.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L85512.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L855D230.09.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10012.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L875D-10312.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE L955D22.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE P50-A-11J12.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE P75012.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE P85022.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite Pro A30012.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite Pro C65082.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite Pro L30081.10.20152.10.2015
ToshibaSatellite Pro P30082.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE S50D-B21.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE S70-A12.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE U94012.10.20152.10.2015
ToshibaSATELLITE Z30-A22.10.20152.10.2015
ToshibaTECRA S11142.10.20152.10.2015
Unknown8230.09.20152.10.2015
ZOTACNM1041.10.20151.10.2015
ZOTACZBOXSD-ID12/ID13172.10.20152.10.2015